Meer zendtijd distributiebonnen DIEFSTAL van levensmiddelen Gemeene streek van huwelijkszwendelaar Japansch-Indocfaineesche besprekingen Suikervoorschot voor Sinterklaas Stapt niet te vroeg uit! Nieuwe De herdenking der Bolsjewistische revolntie Marktberichten Amerikaansche vakbewegingsleider treedt af Churchill zeide „pijnlijke waarheden" WEER EEN NIEUW SPOORBOEKJE Ongekend hooge landprijzen Een huiveringwekkend schoon schouwspel Italië en de Olympische spelen Lewis lost zijn woord In. President Roosevelts onomwonden over- p-inning op Wendell Willkie is voor Joim Lewis aanleiding geweest om zijn woord in te lossen en als voorzitter van het C.l.O. (Comité voor Industrieele Organisatie) af te treden. Voorts heeft zij aanleiding gege- ven tot bet veimoedcn, dat nieuwe pogin- gen gedaan zullen worden om een einde te maken aan de splitsing van de Ameri- jcaansche federale C.l.O. in vakvereenigin- gen. LEWIS Foto archief. Lewis, die in 1936 de New Deal steunde, had zich voor Willkie uitgesproken en ge- ■zegd, dat als Roosevelt voor de derde maal herkozen zou worden, hij dit als een motie van wantrouwen zou opvatten, die men je gens zijn eigen onderscheidingsvermogen uitsprak en dat hij daarom zijn functie zou neerleggen 'op de bijeenkomst van het f.I.O. op 18 November a.s. Niettemin heeft men bij de eerste teeke nen van Roosevelts zege stappen gedaan om Ltwis over, te halen de zaak nog eens te soverwegen en in functie te blijven. Duitsche persstem over zijn rede Betreffende het door Churchill in het La gerhuis gegeven overzicht van den toestand merkt de Deutsche diplomatisch-politische Xorrespondenz o.a. het volgende op: Churchill heeft eenige onbetwistbare en [voor Engeland pijnlijke waarheden verkon digd, om daarvan uitgaande de waarheid des te bpter te kunnen voorbijgaan. Zoo blijft liet 'Ghurchills geheim, waarom ten aanzien ,van de door hem zoo gering genoemde Brit sche verliezen, het offensief en het initiatief niet sinds lang, aan de zijde der R.A.F. is. Churchill spreekt van de aanzienlijke ver liezen onder de burgerbevolking, maar ver meldt niet, dat het Engelschee luchtwapen het eerst de Duitsche steden en plaatsen heeft aangevallen. Dezelfde Churchill, die verantwoordelijk is voor het gebrekkige optreden van Britsche troepen in Frankrijk en voor hun vlucht uit Duinkerken, alsmede voor de aanvallen op Oran en Dakar, en de hongerblokkade tegen den vroegeren bond genoot, spreekt thans van de „desertie" en „afval" van Frankrijk. Groot-Brittannië heeft gemeend dezen oorlog met vreemde legers te kunnen voeren en voltooien. Hun neder lagen heeft men echter niet in het program ma gezet. Dat Engeland ook thans zijn plan nen voor oorlogsuitbreiding nog niet heeft opgegeven, toont het leedwezen van Chur chill aan, dat Engeland nog niet in het be zit van d^Iersche westelijke havens. Blijk baar heeftPnen in Londen eerst den uitslag der Amerikaansche verkiezingen willen af wachten, alvorens met zulke wensehen voor den dag te komen. De leider van de Japansche commissie ivan onderzoek in Fransch Indochina heeft, wlgens Domei een bezoek gebracht aan den gouverneur generaal Decoux en hem uitge- Poodigd tot een nauwere samenwerking in bet bestrijden van de voor Tsjang Kai Sjek ?an den dag gelegde actie, welke afkomstig van de Anti-.Tapansche gezinde Chineesche bngelsch-Amcrikaanschc en Joodsche krin gen, die sinds het oprukken der Japansche knepen het arbeidsveld naar het gebied van Saigon verplaatst hebben. Decoux heeft hierop nog niet rechtstreeks geantwoord doch verklaard, dat de autoriteiten van bransch Indochina alles in het werk zullen wellen om de ten gunste van Ts.jang Kai 10k aan den dag getreden actie tegen te gaan. POOLSCHE EX-PRESIDENT TE NEW YORK. Aan boord van een Amerikaansch de vroegere Poolsche president I ade- ewski te New York aangekomen. Pade- ewski bestreed, als propagandist te zijn gekomen. Het schip had ook 3.5 millioen dollar aan «°ud uit Europa aan boord. ENCELSCHE VLIEGTUIGEN BIJ BERLIJN Krachtige afweer dwong tot te rugkeer. <i(S?^e'e Britsche vliegtuigen hebben Don- riiJ i ,p*ron den ochtend getracht, de ^hoofdstad aan te vallen. d\vo WPrden door den krachtigen afweer ge- hg.pn om te keeren voor zij bommen kon uitwerpen. Zender Lopik fn gebruik. Van Zondag af zullen er drie Nederland sche zenders in gebruik zijn: immers ÓD dien dag zal de nieuwe zender tTT0p°k sum ^^"Begolf lengten z.jn Hü?^- oliiii i. 4io in., -Hilversum ït« 'ini Kootwijk: 1875 m. De ™jd waa over de omroep vereenigingen beschikken wordt Hllversumeti0naanz,enlijk uitRpb'reid. sch nZl verzorgt het z.g. Nederland- i£ÏÏwiik komt in in het nl vT Zo„ndaK b-v- berichten zijn ANP n^ Tl0^rZ3 12'3° °n 2 UUr' Van w i 12.4o, 5.1o en 7 uur; in het uur nol (0ln P°' 113°- 30, 2.30 en 6.30 ,!or afwisseling muziek. aandag komt de Duitsche uitzending van !"ur ec? uur vroeger en nog een uitzen ding om .j uur; in het Engelsch komt cr nog een om 5.15 en een uitzending van A.N.P. om 3.30 uur. Voor de volgende week is de verdeciing van de zenders als volgt: Zondag 10 Nov. Hilversum I, 415 m.: 8.00 T7 3;2° _KB°; 13.00—17.15 AVRO. Hil versum II, 301,5 m.: 8.00—8.30 NCRV; 8.30—9.30 VP mok 9;3i^1300 NCRV: 13.00-16.00 KRO; :9,° "A? NCRV; 17.1519.15 KRO. Koot wijk, 1875 rn VARA. Maandag 11 Nov. Hilversum I, 415 m.: ARA. Hilversum II, 301.5 m.: NCRV. Koot wijk, 1875 m.- AVRO. Dinsdag 12 Nov. Hilversum I, 415 m.: AV RO. Hilversum II, 301,5 m.: KRO. Kootwijk 1875 m.: NCRV. Woensdag 13 Nov. Hilversum I, 415 m.: NCRV Hilversum II 301,5 m.: VARA. Koot wijk, 1875 m.: KRO. Donderdag 14 Nov. Hilversum I, 415 m.: KRO. Hilversum II, 301,5 m.: AVRO. Koot wijk, 1875 m.: VARA. Vrijdag 15 Nov. Hilversum I, 415 m.: NC RV. Hilversum II, 301,5 m.: AVRO. Kootwijk 1875 m.: KRO. Zaterdag 16 Nov.: Hilversum I, 415 m VARA. Hilversum II 301,5 m.: KRO. Koot wijk, 1875 m.: AVRO. Zoetmonden kunnen gerust zijn. SPECIALE REGELING VOOR BANKETBAKKERS. Liefhebbers van borstplaat en marsepein mitsgaders zij, die deze producten op de ko mende feestdagen aan hun beminden zouden willen schenken, behoeven zich niet onge rust te maken: er is voldoende. De z.g. industrieborstplaat is reeds gereed en wordt dezer dagen reeds afgeleverd. Ban ketbakkers, die zelf borstplaat en marsepein vervaardigen, kunnen op eenige tegemoetko ming van de zijde der distributie-autoriteiten rekenen. Bepaald is namelijk, dat zij voor de Sint Nicolaasdagen een voorschottoewijzing ter grootte van hun normaal verbruik over twee weken kunnen krijgen en voor de Kerst dagen nog een voorschottoewijzing van een week. Dit voorschot moeten zij dan geduren de de eerste drie maanden van het volgende jaar weer inloopen. Deze regeling betreft, volgens de Tel., al leen het artikel suiker. Van eenige gelijksoor tige tegemoetkoming op het gebied van bloem was heden niets bekend. Algemeen wordt aan genomen, drt de bij de bakkerij aanwezige voorraden groot genoeg zijn om de seizoen- drukte op te vangen. Veranderingen, nu de dagen korten Op 17 November a.s. zal, volgens de Tel., de dienstregeling der Nederlandsche Spoor wegen wederom een wijziging ondergaan, ten gevolge waarvan op dien datum tevens een nieuwe reisgids zal verschijnen. De wijziging van de dienstregeling zal voornamelijk bestaan uit enkele veranderin gen in verband met het korten der dagen. Ook zullen, nu eenige baanvakken beter be rijdbaar zijn, verscheidene verbeteringen worden aangebracht. Voorzichtig op verduisterde stations. Het is den laatsten tijd nogal eens voor gekomen, dat treinreizigers, wanneer een trein in het duister van den avond een station naderde en dan een oogenblik moest wachten voor een onveilig sein, meende, dat de trein het station ai binnen was en dan pogingen in het werk stelden om don trein te verlaten. Dat is zeer gevaarlijk. Het is zelfs al voorgekomen, dat iemand uit de trein stapte, toen deze weer begon te rijden. Er kan dan ook in dit verband worden opgemerkt, dat onlangs in een dienstorder gewezen is op den plicht, om duidelijk de naderende stations in de verduis terde treinen af te roepen. Wanneer men dat nog niet heeft hooren doen. moet men rustig blijven zitten cn niet voorbarig probeeren den dagen te ver laten ook ai zou de trein stilstaan. Men kan er verzekerd van zijn. dat elk station waar de trein stopt, duidelijk en tijdig wordt afgeroepen. 7500.— per bunder. Op een verkooping te Lutjebroek zijn prij zen besteed voor diverse i^ceelen bouwlaiul welke neerkomen op ''OOO.— tot 7jUU. per H.A. IIoc kan zoon bedrijf nog rendabel gemaakt worden? De nieuwe bonaanwijzingen zijn als volgt: BROOD Elk der met „14" genummerde bonnen van de broodkaart geeft gedurende de week van Maandag 11 November tot en met Zondag 17 November a.s. recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De op 17 November nog niet gebruikte bonnen, blijven voorts nog geldig gedurende de week van 11 tot en met 24 November a.s. met dien verstande, dat zij gedurende laatst genoemde week niet gebruikt mogen wor den voor het koopen van brood in hotels, restaurants c.d. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 9 November tot en met Vrijdag 15 November a.s. geeft de met „16" genummerde bon van de boterkaart recht op het koopen van een half pond boter. Van de vetkaart geeft ge durende genoemd tijdvak de met !,16" ge nummerde bon recht op het koopen van een half pond margarine of boter. De bonnen, welke op 15 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Vrijdag 22 November a.s. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Van de vleeschkaart geeft gedurende het tijdvak van Maandag 11 November tot en met Zondag 17 November a.s. elk der vier met "08 vleesch" gemerkte bonnen recht op het koopen van 100 gram vleesch, been in begrepen, of een rantsoen vleeschwaren. De met „08 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft gedurende dat tijdvak uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 17 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 24 November a s. ook voor deze bonnen geldt, dat zij gedurende de tweede week van hun geldigheidsduur dus van 18 tot en met 24 November a.s. niet gebruikt zullen mogen worden in hotels, restaurants e.d. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfs- vleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartike len, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. KAAS Gedurende het tijdvak van 11 November tot en met Zondag 17 November a.s. geeft de met „25" genummerde bon van het al gemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. De bonnen, welke op 17 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 24 November a.s. met dien verstande, dat deze bonnen gedurende de week van 18 tot en met 24 November a.s. niet gebruikt mogen worden ter verkrijging van kaas in hotels, restaurants e.d. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 11 November tot en met Zondag 17 November a.s. geeft de met „38" genummerde bon van het algemeen distributiehonboekje recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 17 November nog niet gebruikt zijn hlijvcn voorts geldig tot en met 24 Novem ber a.s.. met dien verstande, dat ook zij ee durende de week van 18 tot en met 24 Nov. niet gebruikt mogen worden in hotels, res taurants e.d. KOFFIE EN THEE. De met „81" genummerde bon van het algemeen distributiehonboekje geeft gedu rende het tijdvak van Zaterdag 9 Nov. tot en met Vrijdag 20 Dec. a.s. recht o>p het koopen van 250 gram koffie of 75 gram thee. In verband met bovenstaande bonaanwij zingen voor èieren en kaas wordt er nog maals de aandacht op gevestigd, dat de bonnen 1 tot en met 13 van het algemeen distributiebonboekje niet aangewezen zul len worden en dus vernietigd kunnen wor dén. De Rotterdamsclie politie heeft na een uitgebreid onderzoek zes mannen gearres teerd wegens inbraak, heling en diefstal van veertien vaten roomboter en zes kisten ge condenseerde melk. In den nacht van 31 October op 1 Nov. werd ingebroken in een boterverpakkerij in de Adrianastraat te Rotterdam. Uit het onderzoek bleek spoedig, dat de buit, die ongeveer 1000 Kg. zwaar was, in twee vrachten vervoerd \Vas. Terwijl het onder zoek werd voortgezet deelde een zoon van den benadeelde mede, dat een onbekende hem de gestolen roomboter had aangebo den. De bestolene kon dus zijn eigen waar terugkoopen. De politie besloot op den koop in te gaan. Een inspecteur begaf zich op het overeen gekomen tijdstip naar een bepaalde straat waar hij den verkooper van de tjoter trof. Nadat de politieman had meegedeeld, wel zin te hebben in de partij, werden de on derhandelingen in een café voortgezet. Na rijpelijk overleg werd afgesproken, dat de adspirant-kooper de partij met zijn eigen vrachtauto zou komen halen. Omdat men hem echter niet geheel vertrouwde mocht hij de bergplaats van het gestolene niet we ten, maar werd overeengekomen dat men een pakhuis zou huren waar de auto gela den zou worden. Natuurlijk was de auto, bemand met een rechercheur, prompt op de aangegeven tijd daar en terwijl de inspecteur met den ver kooper in een café bleef, gingen de recher cheur en een andere inspecteur het pakhuis binnen om de auto te laden. Het bleek, dat tien vaten boter en zes kis ten, ieder inhoudende 48 busjes geconden seerde melk, aanwezig waren. In het pakhuis waren toen de twee man nen, die naar later bleek, de inbraak hadden gepleegd, een 37-jarige havenarbeider, en een 32-jarige bakker. Ook kwamen daar een 25-jarige bakker, een broer van den vorigen verdachte. Tenslotte kwam ook de verkoo per, een 34-jarige emballeur. Behalve deze lieden waren twee inspecteurs van politie en een rechercheur aanwezig. Toen de wagen geladen was werd den inspecteur om de „afrekening" verzocht, en deze kwam spoediger en in anderen vorm dan men gedacht had. Op een wenk van den inspecteur trokken de politiemannen hun pistool en maakten zich bekend. Dr;e van de geknipte misdadigers gaven zich gewonnen, maar de laatste, de haven arbeider van L. sprong op,den rechercheur af, om zich met geweld een doortocht te hanen. Uit zelfverdediging loste de recher cheur hierop een schot, waardoor de arres tant getroffen werd. Hij werd per auto van den G.G.D. naar een ziekenhuis vervoerd en .moest daar ter verpleging worden opgenomen. De andere arrestanten werden hierop zon der verzet naar liet politiebureau overge bracht. Bij het voortgezet onderzoek werd ook het pakhuis ontdekt, waar de boter direct na de inbraak gebracht was. De eigenaar daar van, een 52-jarige opkooper. was geheel op de hoogte van wat er in zijn pakhuis scheur de en werd eveneens in arrest gestold. Tenslotte vond men de rcstecrende drie vaten boter in den kelder van een banket bakkerswinkel op den linker Maasover, die gedreven werd door een broer van twee an dere arrestanten. Ook deze man werd ge arresteerd. De vijf verdachten zullen naar het huis vap bewaring worden overgebracht, waar zij ter beschikking van de justitie zullen worden gesteld. De gewonde moet in het ziekenhuis vepleegd worden. DE AMERIKAANSCHE BEWAPENING. Het Amerikaansche ministerie van oorlog heeft hij de Ford Motor Companv vliegtuig motoren besteld tot een totaal bedrag van 122.3 millioen dollar. Zijn vrouw was „ongeneeslijk ziek." ANDERE VROUW LAAGHARTIG BEDROGEN. Het was een tragische geschiedenis, die de vrouw, door het gerechtshof als getuige ge hoord in de zaak tegen den man, die wegens verduistering terecht stond, deed. Zij had geruimen tijd geleden kennis met den verdachte, een 42-jarigen commission- nair uit Soest, gemaakt. Hij was gehuwd, doch hij vertelde haar, dat zijn vrouw onge neeslijk ziek was. Weldra ontstond er tus- schen den commissionnair en getuige een zeer vriendschappelijke verhouding en zij beschouwde zicli als zijn toekomstige vrouw. Toen zij in een ziekenhuis moest worden opgenomen, vertrouwde zij haar vriend de sleutels van haar safe toe. Bovendien gaf zij hem een schriftelijke volmacht om bij de Ne derlandsche Bank haar zaken te behartigen. Dit „zaakwaarnemen" deed hij op een zon derlinge wijze. Hij leegde de safe, verkocht de effecten, liet zich haar saldo uitbetalen en stak het geld in zijn eigen zaken. Toen ge tuige tenslotte uit het ziekenhuis kwam, kwam zij tot de ontdekking, dat zij bedro gen was: de vrouw van den commissionnair was in het geheel niet ziek en het geld. dat zij haar aanstaande man had toevertrouwd, was spoorloos verdwenen. Zij koos den verstandigsten weg en deed een aanklacht bij de justitie. De rechtbank veroordeelde verdachte tot anderhalf jaar gevangenisstraf. In hoogcr be roep behandelde het Hof de zaak bij verstek, daar verdaclite niet was verschenen. Het werd er voor hem niet beter op. Niet alleen werd het vonnis bevestigd, doch het Hof ge lastte tevens zijn onmiddellijke gevangenne ming. Tegen hot arrest kwam verdachte in ver zet en gisteren diende de zaak 0|>nieuw. De gcdii|)eerde vrouw vertelde, dat zij thans ge noodzaakt is. om voor zich en haar kind waarvan verdachte de vader is als dienst bode don kost te verdienen. De procureurgeneraal rar. J. Versteeg vond de knoeierij en de oplichting zoo geraffineerd, dat hij verhooging van straf vorderde. Spr. repuircerde twee jaar en zes maanden. De verdediger, mr. Schönfcid beriep zich op de volmacht en pleitte vrijspraak. Arrest 21 November. De Duitsche aanval op Engeland Zonder onderbreking zet het Duitsche luchtwapen zijn aanvallen op het Engelsche eiland voort. Vooral de Britsche zware in dustrie is de laatste dagen zwaar geteisterd. Een speciale correspondent, die meegevlogen heeft bij een aanval op installaties der zware industrie in Birmingham, meldt het D.N'.B. over zijn ervaring het volgende: Toen wij over de Engelsche kust gevlogen waren, wezen ons de branden rechts en links van onze route den weg. Portsmouth. Southanipton cn Londen zijn levendig ver licht. Spoedig zijn wij vol spanning over don komenden aanval. Slechts enkele -woor den worden gewisseld. De waarnemer cn de boordmechanicus zijn op hun plaats voor een nauwkeurig richten en voor het waar nemen van de inslaande bommen. Nog ligt voor ons doel een afweer versper ring. Wij weten reeds, waarom de Tommy juist het industriegebied van Birmingham zoo krachtig beschermt en verdedigt. Hier staan voor zoover het Duitsche luchtwapen ze tot dusver nog niet kapotgeslagen heeft belangrijke ijzergieterijen en walsfabrieken. Er door heen en er op af. De koers wordl gehouden, uitwijken bestaat niet. In deze beslissende seconden laten wij ons door niets van onzen weg afbrengen. Een schijn werper glijdt over het linker draagvlak. Maar ondanks de vele ontploffende grana ten om ons heen, antwoorden wij met bom men, die op keurige afstanden neerkomen. Eerst merken wij in het vliegtuig slechts het neerdalen der zware bommen. Maar dan slaan zij beneden in. Een geweldige ontploffing en bliksemsnel laaien twee geweldige branden op in het nachtelijk duister van Birmingham. De be richten van den waarnemer worden met groote vreugde ontvangen. Niemand let meer op het afweervuur. Onze commandant en vliegtuigbestuurder vliegt met ons een eererondje over de flakkerende branden. Een huiveringwekkend schoon schouwspel, Heele stadswijken zijn rondom de beide laaiende vierkanten te zien. Met één klap staan de beide witte vlakken aan den rand van ons doel in vlammen. Hier moe ten springstoffen of lichtontvlambaar ma teriaal in brand zijn geraakt. Onze bonvmen hebben belangrijke installaties <«n opslag plaatsen getroffen. In ieder geval was de slag raak. De „Vikingers" waren weer eens boven het hart van de Britsche zware indo strie. De Sowjetrussische pers staat geheel in het teeken van den 23sten verjaardag der Bolsjewistische revolutie, welke jaarlijks wordt gevierd als de grootste staatsplech- tigheid der Sowjet Unie. Behalve de rede voering die door Kalinin is uitgesproken bij de officeele plechtigheid in de groote opera te Moskou, publceeren de bladen talrijke ar tikélen en beschouwingen van bekende ver tegenwoordigers van het Sowjetrussische openbare leven, van kunsten en wetenschap pen, waarbij de tot Stalin persoonlijk ge richte huldebetuigingen een vooraanstaan de plaats innemen. Evenals ieder jaar wordt naar aanlei ding van den feestdag een legerorder van den commissaris van oorlog, ditmaal voor het eerst door maarschalk Timisjenko on derteekend. uitgegeven. Daarin worden de dringendste taken van liet roode leger in den huidigen toestand der wereld behandeld. Het 23ste jubileum van de Bolsjewistische revolutie, zoo wordt daarin o.m. gezegd, valt samen met een bui tengewoon gespannen internationale toe stand. De tweede imperialistische oorlog neemt steeds grooteren omvang aan en tast steeds nieuwe gebieden en volkeren aan. De rol der Sowjefunie bij de beslissing der internationale problemen is onmetelijk toe genomen. Voortgaande spreekt de legerorder van Timosjenko over de aansluiting in het af- geloopen jaar van de nieuwe gebieden aan de Sowjettinie. De Sowjetunie heeft thans vasten voet gekregen aan de Finsche Golf, benevens aan de Oostzee en aan de Donau Het Roode leger mag zich echter niet te vreden stellen met wat reeds bereikt is. In tegendeel, het gaat er om de „grootste waak zaamheid aan den dag te leggen en in voort durende gereedheid tot mobilisatie te blij ven". Om opgewassen te blijven tegen de taken, moet men echter onafgebroken lee- ron de krijgskunde te bestudeeren, de dis cipline en het gezag der bevelvoerders in het roode leger te vergrooten. Een tweede dagorder van gelijken inhoud heeft de commissaris van marine, Kusne- zow, tot de Sowjetrussische marine ge richt. Een dezer dagen bracht de Italiaansche sportleider M Parenti, een kort bezoek aan Berlijn, waar hij o.a. internationale vraag stukken met den Duitschen sportleider be sprak. Thans is in bevoegde Berlijnsche sport kringen bekend gemaakt, dat Parentie den wensch te kennen zou hebben gegeven, dat de organisatie der eerstkomende Olympi sche spelen aan de Italianen zal worden toevertrouwd. HANGBRUG OVER DE BAAI VAN TACOMA NEERGESTORT. Volgens een bericht uit Tacoma in den staat Washington, is de hangbrug over de baai van Tacoma tengevolge van een zwa- ren storm aan het slingeren geraakt en teneiote neergestort. Er kwamen geen per sonen om het leven. De vernield brug was op twee na de langste brug der wereld. BBEEZAND VERKOCHT. De boerderij aan den Schorweg, in ge bruik bij den lieer M. Weijers cn eigendom van Weideveld e.a. is onderhands verkocht aan dokter H. J. van der Meulen te Haar lem. SCHAGEN, 7 Nov. 30 st. paarden 3001000; 81 geldekoeien 150260; 190 id. (vette); 45 kalfkoeien 180— 280; 22 vaarzen 220290 31 graskalveren 80120; 120 schapen vette 5069; 196 over- houders 2042 6 bokken en geiten 825; 10 varkens magere 1824; 22 biggen 1013; 31 konijnen 0.753; 110 kippen 0.501.25. NOORDSCHARWOUDE 7 Nov. .31000 kg. roode kool 350510; 9000 kg. ge le kool' 290380; 22200 kg. deensehe witte kool 280—310; 29300 kg. Succes witte kool 3; 8000 kg. groene kool 290 8400 kg. uien 550650; grove uien 580620; drieling 410 —110; nep 4; 6000 kg. tomaten A 2—240; B 330—370; C 270; 51800 kg. vroege Witte kool 160—250. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Nov. 50000 kg. roode kool 3530; 27000 kg. gele kool 290—320 70000 kg. deensehe witte kool 150320; 12.500 kg. savoye kool 290310; 11000 kg. uien 520670; grove uien 610640 drieling 420460; nep 420480; stok 310; 10000 kg. peen 2—3: 2200 kg. bieten 150—360 1000 st. bloemkool 7509; 2e soort 210230 37500 kg. vroege witte kooi 250 20000 st, andijvie 1160; 400 kg. rammenas 270.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3