KRUSCHEN AKKERTJES wagen anthraciet zonder bon***** Slaapplaatsen Vandaag Hoofdpijn Kiespijn Zenuwpijn Wentelende wielen Vrijdag 8 November 1940 &ad&rueuuL4 Een ^Winterzorg" in moeilijkheden Tweede Blad voor stadgenooten Ned. Ver, Besch» Dieren De brandstof-distributie Uit het politie-rapporr Die sloopende rheumatiek De uitreiking van kleeding en dekens aan stille armen Distributie-toewijzingen aan Heldersche winkeliers Burgerlijke Stand Den Helder ÏU&uuM uit Wik Visscherij voor 50 jaar Een advertentie in de Heldersche Courant De Nederlandsche Pijnstiller De Nederlaodsche Unie is tot kadervorming overgegaan Handenarbeid-tentoonstelling in de O.L.-school INGEZONDEN Maar 40 inwoners van Schagen en Anna Pauiowna gingen we\ op de bon Eerst thans komt ons een geval van distributie-fraude ter oore, hetwelk reeds de vorige week Donderdag heeft plaatsge vonden in Schagen en Anna Pauiowna en waarbij een groot aantal personen uit bei de plaatsen is betrokken. Zooals men in onderstaand relaas leest hadden een aantal leden van de Roomsen- Katholieke vereeniging „Winterzorg" ge meend gezamenlijk over een wagon brand- stof (beste anthraciet!) te kunnen be- «chikken. Wéliswaar tegen gereede beta ling doch... zonder bonnen! De fraude-dienst van het Distributie bureau in Den Helder heeft echter een stokje voor deze brandstof-voorziening ge stoken en allen, die' er bij betrokken zijn, verbaliseerd. Een interessante rechtzaak kan men in dezen ter zijner tijd wel tegemoetzien, aangezien er diverse juridische mogelijk heden aanwijsbaar zijn. De toedracht. Omtrent de toedracht der zaak het volgende: Gevestigd te Anna Pauiowna is reeds sedert geruimen tijd de Roomsch-Katholieke Ver eeniging „Winterzorg", een vereeniging, die men het beste met een soort spaarkas verge lijken kan. „Winterzorg" stelt haar aangeslo ten leden in de gelegenheid gedurende de voor- jaars- en zomermaanden contributie te betalen, en voor welk bedrag men dan in den winter zijn kolen krijgt. „Winterzorg" schijnt de meening gekoesterd te hebben dat men met het verstrekken van deze kolen ook nu nog, dus ondanks de distri butie-maatregelen, kon doorgaan, een mee ning, die in het geheel niet strookte met die van den Distributiedienst in Den Helder. Een wagon anthraciet... zonder bonnen. In het begin van de vorige week nu kwam een wagonlading anthraciet van Staatsmijn „Wilhelmina" te Anna Pau iowna aan, en welke anthraciet diende voor verdeeling onder de „Winterzorg"- leden te Schagen en Anna Pauiowna. Ter stond werd een aanvang gemaakt met de verdeeling. Er werd door een persoon, die een en ander organiseerde, op gewezen dat men verplicht was brandstof-bonnen af te ge ven. Hieraan stoorde zich echter vrpwel geen der leden. Slechts een enkele gaf een of meerdere bonnetjes af. De anderen „geloofden" het wel. Beslag gelegd. Toen er 5 ton der anthraciet in Schagen en 10 ton in Anna Pauiowna was gelost en deels verdistribueerd onder de leden der vereeniging kregen de brandstofhandelaren er lucht van. Men stak de koppen bij elkaar en kWam tot de conclusie dat dit toch feitelijk geen al te eer lijke concurrentie te noemen was. Men bracht de zaak aan en nadat de Leider van den Distri butiedienst te Den Helder, de heer Everards een onderzoek had ingesteld, werd door de politie beslag op de nog niet afgeleverde hoe- Veelheid anthraciet gelegd. Hierbij bleef het evenwel niet: na onder zoek was gebleken dat een 40-tal inwoners van Schagen en Anna Pauiowna reeds hun voorraadje in bezit hadden en het was voor nl deze 40 een hard gelach dat ze zonder vorm van proces op de bon werden gezet. Eveneens bekeurd terzake handelingen strijd met de Distributiewet werd de ontvanger der kolen, temeer waar hij niet- erkend handelaar was. Zooals men ziet betreft deze zaak geen opzettelijke distributie-fraude, alhoewel anderzijds ongetwijfeld inbreuk gemaakt op de Distributiewet. Dit zal de recht bank verder hebben uit te wijzen. Wel blijkt uit het bovenstaande, dat de distributie-fraudedienst werkt en niet aar zelt in te grijpen waar zulks noodig ge oordeeld wordt. Een goede waarschuwing bevat het bovenstaande dan ook zeker voor diegenen, die, op welke wijze dan ook, trachten door de mazen van het distributie-net heen te glippen...! Afdeeling Den Helder. Men schryft ons: Stadgenooten die de stad verlaten, worden ]HvZ0Cht hun huisdieren zoo eenigszins rnoge- '1 mede te nemen en niet onverzorgd te laten werven, waardoor ze aan veel ellende wor- ®h prijsgegeven. Indien medenemen of doen rzorgen absoluut onmogelijk is, kan men 152 Wenden tot mej. S. v. Es, Binnenhaven w_advies of tot den heer Kramer, Brou- vstraat 27, om ze te laten afmaken tegen gebruikelgke kosten. Wij hc halen nog eens ons vriendelijk ver zoek om slaapplaatsen te maken in de omge ving van Len Helder. Wij zijn dankbaar, dat zoovelen aan enzen oproep gehoor hebben gegeven en een plaatsje hebben ingeruimd, doch er zijn vele Helderschen, die uitzien naar een geschikte gelegenheid, om 's nachts rus tig te kunnen slapen. Willen de bewoners van de dorpen uit on.,e omgeving en het platte land nog eens dit verzoek overwegen en zich daarbij bedenken, dat het hier gaat om men- schen te helpen, wier weerstandsvermogen niet meer in staat is de verschrikking van een eventueelen nieuwen nachtelijken bom- aanval te doorstaan. Wij verzoeken hun, die door middel van onze krant aan een adres geholpen zjjn en daarbij slaagden, dit evei. op ons kan toor te willen opgeven, opdat niet andere stadgenooten den tocht naar dat adres behoeven te maken en teleurgesteld wor den. Men verzuime dit dus niet. Hieronder volgen nog eenige adressen: Breezand: Slaapkamer voor echtpaar z. kinderen. Ledikant met toeb. meenemen. Prijs 3.50. Julianadorp: Woonkamer, met 3 slaap plaatsen boven, voor echtpaar van middelb. leeftijd, met zoon of dochter uit netten bur gestand. Anna Pauiowna: Slaapgelegenheid voor 2 of 4 personen, zelf voor ledikanten en toebeh. zorgen. Tegen geringe vergoeding. Schagen: Slaapgelegenheid voor echtpaar met 2 kinderen. Schoorl: Slaapgelegenheid voor 5 pers. uit netten burgerstand. Prijs billijk. Besteed tJw brandstof-bonnen in Den Helder! Het is ons bekend, dat tal van stadge nooten momenteel met brandstofmoeilijk heden te kampen hebben, zulks in verband met de distributiemaatregelen. Desondanks zouden wij er toch met na druk op willen wijzen, dat men zijn brand stofbonnen, voor zoover men daartoe in staat is, moet inwisselen in Den Helder. Dat men er voor zorgt dat plaatselijke handelaars de leverantie hebben. Zou namelijk een grooter deel der bevol king zijn brandstoffen opnemen bij hande laars buiten de stad, dan beteekent zulks dat de toewijzing voor Den Helder van het Rijkskolenbureau vermindert, met alle funeste gevolgen vandien. Zij, die hun brandstoffen dus in Den Helder kunnen inslaan adviseeren wij met klem dit ook te doen. In hun en tevens in het algemeen belang. DE BEL IN DE BANK. Dezer dagen vernam surveilleerende politie bij een bankinstelling alhier een verdacht ge luid. In het late. avonduur toch hoorde de agent een luid bellen in het gebouw. Na on derzoek bleek, dat de electrische schel op volle kracht werkte. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat er echter geen on raad was. komt voor uit onzuiver bloed.'Doe daarom een kuur met Kruschen Zout De aan sporende werking op de bloed-zuiverende organen hergeeft ze hun jeugdige werking; net bloed gaat weer krachtig stroomen en de pijn-verwekkende onzuiverheden verdwijnen angs natuurlijken weg. Bij all« apo*v «n dreg. 1.62. 1.47 0.76, 0.41, p. I. Reeds meer dan .200 gegadigden gaven zich op. Zooals men weet, heeft de vorige maand de inruil-campagne plaatsgevonden op het Dis tributiekantoor van winterkleeding en wollen dekens en welke kleeding en dekens beschik baar gesteld zullen worden aan diegenen on zer- stadgenooten, die daaraan inderdaad ern stig behoefte hebben. Enkele weken geleden werd een oproep in de Heldersche Courant geplaatst, waarin ge gadigden uitgenoodigd werden zich schrifte lijk te wenden tot het Distributiekantoor en in het schrijven hun wenschen kenbaar te maken. Veel animo. Welnu, ondanks de gedeeltelijke ont volking der stad, blijkt dat de animo groot is. Reeds nu zijn meer dan 200 aanvragen ten Distributiekantore binnen gekomen en iederen dag brengt de post nog nieuwe. In dit verband zij er op ge wezen, dat men nog enkele dagen in de gelegenheid is zijn aanvraag tot den lei der van het Distributiebureau te richten. Daarna wordt de termijn definitief geslo ten. Zooals men weet, worden de aanvragen vol komen discreet behandeld. Niemand, buiten de betrokken instanties, krijgt inzage in deze brieven. Het eenige wat wij echter vernamen is, dat sommige aanvragers wel een zéér ruim begrip hebben van deze winterhulp. Er zijn er namelijk bij, die maar liefst 10 stuks winter kleeding tegelijk aanvragenUiteraard is dit een té zwaar beroep op de Kleeding-Com missie. Ieder aanvrager krijgt antwoord. Ook zijn er aanvragen voor goederen die er niet zijn. Ook deze personen zullen ge noegen nemen met datgene, wat wel voor handen is. Men verzocht ons er de aandacht op te willen vestigen, dat iédere aanvrager antwoord krijgt van de Kleeding-com missie, een antwoord waarin men zal worden uitgenoodigd op een bepaalden dag en een bepaald uur te verschijnen teneinde een keuze te doen uit het aan wezige. Deze oproepingen worden bin nen enkele dagen verzonden. Voorts houde men er rekening mede, dat zij, voor wie de kleedingstukken bestemd zijn, persoonlijk komen, omdat direct gepast kan worden. Een moedèr, die een* winter mantel voor haar dochter aanvroeg, moet dus haar dochter medenemen. Nogmaals echter: wie meent in aanmerking te komen voor een dezer stukken winter kleeding kan zich dezer dagen nog schrifte lijk wenden tot het Distributiekantoor. Men haaste zich echter. Mag men een kleine risiko nemen...? Wij spraken gedurende de laatste dagen verscheidene Heldersche winkeliers, van wie wij vernamen dat zij sedert eenigen tijd, voor namelijk sinds het laatste bombardement, niet meer gebruik maken van hun geheele toewij zing distributie-artikelen. De reden daartoe ligt zoo op het oog voor de hand: de stad telt tijdelijk een niet onbelang- rijk aantal inwoners minder en uiteraard slonk evenredig de clientèle van de winkels. Wat, aldus de hierbovengenoemde winkel'érs, is dus logischer, dat men nu minder inslaat en slechts een deel van de verstrekte toewijzingen inwisselt. Toch is dit een logika, die niet gehéél op gaat. Want wat zijn de consekwenties van dit ten deele gebruik maken der toewijzingen? Die zijn, dat de toewijzingen van Den Haag uit ook automatisch ingekrompen worden, zöodat er in de nabije toekomst minder distributie waren voor onze stad beschikbaar komen. Op het oogenblik heeft dit geen gevolgen, doch zoodra de toestand zich iets ten gunste zal keeren (en wie weet hoe spoedig dit niet zal zijn!) en een deel der bevolking keert weder terug naar Den Helder, dan zal zich een ge brek voordoen aan de eerstnoodzakelijke levensmiddelen en andere artikelen. De winkelier, die geen gebruik maakte van zijn geheelen voorraad toewijzingen zal dan niet in staat meer zijn aan de aan vraag van zijn klanten te voldoen, zoodat beide partijen gedupeerd worden. De win- keiier, die wel zijn toewijzingen inleverde zal dan echter wel de beschikking hebben over een voorraad, zóó groot, dat hij aan alle aanvragen, net als in normale om standigheden dus, zal kunnen voldoen. Wij geven toe: momenteel loopt men een zeker risiko door feitelijk meer in te slaan, dan men voor het oogenblik noodig heeft. Inderdaad een risiko! Maar zij, die het lobpen kunnen en willen verzekeren zich voor de toekomst van een voldoenden voorraad waren. Iedere middenstander moet in dezen weten wat hem te doen staat. Gaarne geven wij hem echter het bovenstaande in overweging. van 7 November 1940. ONDERTROUWD: C. G. van den Akker en C. M. Luiten. GETROUWD: P. Buijs en N. Melkert; R. F. Mulder en A. L. M. Ruiterman. Urk, 6 November. Door 12 vaartuigen werd heden aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier, aangevoerd: 190 pond snoekbaars, van 1124 pond per vaartuig, prijs 3237 ct.; 120 pond baars, 14— 15 ct.; 100 pond blei, 910 ct., alles per pond. komt onder duizenden oogen Ook Uw advertentie Schetsen uithef Buitenveld ii. Vele tientallen buswielen wentelen dag-in, dag-uit van Den Helder naar Den Helder, in eindelooze regelmaat. Wielen zingen over goede wégen. Wie len gonzen over glad tsfalt, over keiharde klinker wegen, over krakende grindwegjes en over smalle krikkemikken. Wentelende wielen Boven de wielen zetelt de chauffeur. Hij is de bus-Koning, troonend achter het stuurwiel, ons vei lig leidend van Den Helder of naar Den Helder. En achter den chauffeur zitten wij; dat wil zeg gen: de emigranten, die rust, slaap en zekerheid voor het veege lijf zoeken ergens in de wijdsche omgeving van het Noorderkwartier. Wij Q De eerste bus uit Alkmaar neemt in de Berger- Fiout meestal één reiziger op. Maar tusschen Alk maar en Den Helder wordt deze ééne reiziger ver menigvuldigd tot 30, 35 en soms 40 reizigers. Ze staan aan den kant van den weg. In de intense duisternis van den vroegen morgen zijn ze onzichtbaar. Sommigen, die zékerheid. willen hebben dat ze niet zullen blijven staan, zwaaien al van verre met roode lantaarns. Anderen staan mid den op den weg en molenwieken met de zaklan taarns. Ze aaien er smalle licht-linten mee ir. het peillooze zwart vóór ons. Alkmaar Schoorldam Burgervlotbrug Sint Maartensvlotbrug Stolpen... 't Zand... Westeinde De Kooy Nieuwediep! Fen lange rij halteplaatsen. En op iedere halte- nlaats staan passagiers te wachten. Steeds saam- hokkend op een kluitje, steeds in een kleinen kring, °Kr i uit kudde-instinct om toch vooral maar mee t^ komen, hetzij om den snijdenden wind te ont man die dwars over den weg staat. Ze strompelen binnen: lange menschen en korte menschen. Mannen en vrouwen. Ook kinderen. Zij, die onder den' rook van Alkmaar wonen, krijgen nog wel een plaats, maar de anderen moe ten het veelal doen met „de lus". Die staan dan drie kwartier (en soms nog langer), te bungelen, heen en weer, heen en weer. Van de eene voet op de andere. Ze trekken aan hun sjekkie, en brengen den tijd zoek met het afgeven en kankeren op alle bussen, treinen en andere vervoergelegenheden tus schen Alkmaar en Nieuwediep. Vol is de bus. Altijd! Er is nooit meer één plaats onbezet. Nóóit meer behoeft men een plaats te „zoeken". Als een enorm blik met menschelijke sardienen ijlt ze voort, door den nacht en naar Den Helder. De ruitjes zijn beslagen tot matglas. Een enkele mouw-veeg is voldoende om te zien dat het buiten pikkedonker blijft. Soms schieten wegflitsende licht strepen over die ruitjes. Dat zijn andere bussen, leger-auto's en wagens die voorbijgaan. Als de bus stopt flapt het licht aan. Dan ziet men wie er in zitten. Meestal verre kennissen, oude buren of een ex-straatgenoot. En men knikt elkaar goedenmorgen en zwijgt. Zoodra men in de bus is en de kaartjes zijn gecontroleeerd, draait de chauffeur het schakelaartje weer om en neemt de duisternis van den vroegen wintermorgen weer bezit van de bus en inhoud. We zien elkaar nog alleen als bonkige schaduwen en we vóelen alleen elkanders nabijheid. De een slaapt al, als hij nog nauwelijks zit. De ander frommelt uit een groezelig zakje een stapel boterhammen en pleegt z'n ontbijt. VVéér anderen draaien cigaretten en tenslotte zijn er ook de lie den die het nieuws van den nacht vertellen. Het is altijd hetzelfde nieuws: „ze hebbe weer best oyergevloge. vannacht, of „Hê jij die slage vannacht ook gehoord? Neen, tot discussies in grtfcten stijl leent de bus zich niet bijster wel. Maar er is iets anders: en dat is die ganschelijk aparte busintimiteit. Een zeer speciale soort van gezelligheid, van sfeer, die men nooit in een trein- coupé aantreft. Het is de enge beslotenheid van dat ronde buslichaam, die ons allen omvat en ons voor een uur of een half uur één maakt. Er is gemeenschapsgevoel in die bussen. Het zal bijvoor beeld nooit voorkomen dat men voor den uitgang gaat staan en roept „vol!". Integendeel, er is altijd nog wel, ergens tusschen de bankjes,'een plaatsje te vinden voor een reiziger. De chauffeur is in ieder geval meesterlijk in het vinden van „nog een laatste plaassie", terwijl wij gezamenlijk ons nóg meer inpersen, en ons van sardien langzaam aan tot saamgeperste stok éis gaan gevoelen. Eendrachtja, dat is één van de kenmerkende eigenschappen dier vroeg-bussen, die door den nacht rennen. Des avonds, bij het vertrek op de Hoofdgracht, staan de zaken iets anders. Dan beleeft men iederen keer weer den strijd om het mee-gaan. En weer doet de chauffeur wonderen, maar het zijn ondank bare menschen, bus-menschen, die naar huis wil len. Ze zitten vól protest, vol gif en vol opge kropte ergernis. En zoo is het te verklaren dat de vroeg-bus duizendmaal te verkiezen is boven de avond-bus. Maar de wielen wentelen onverstoord verder. Het rubber giert in de bochten en gaat zingen op 'de lange einden. De wielen, de machtige, die wentelen, draaien en draaien en ons naar onze nederzettingen in het buitenveld wentelen. Gonzende rubber-wielen, die zich niets aantrekken van de menschen die ze vervoeren, niets van den nacht, die zwart is en peilloos, en niets van lof en protesten hooren. Niets 1 Ze zijn het onpersoonlijkste deel van de bus. Ze dragen iederen dag vele honderden emigran ten naar en van huis. kalme menschen, verbitterde menschen, hatende menschen, goede menschen. Ze wentelen ze allen verder langs het eindelooze Noordhollandsche kanaal, dat in den morgen en den avond zich strekt langs het water en het riet. Ze wentelen ons veilig thuis in het buitenveld. Handden uit hel VÜeqtnd ïilaadjt WERFPERSONEEL WORDT GEHULDIGD. Dinsdag werden aan de navolgende geëm- ploieerden bij 's-Rijkswerf te Willemsoord eereteekenen uitgereikt wegens langdurigen dienst,met de daaraan verbonden gratificatiën, als: Gouden medailles voor 36 jaren dienst: aan den gieter G. Oudijk, en den conserveerden L. de Kok. Zilveren medaille voor 24 jaren dienst aan den lsten bewaarder H. C. Kerklingh en den conserveerder A. J. Labout. Bronzen medaille voor 12 jaren dienst aan den scheepstimmerman C. Berg, de werklieden H. J. Flerie, G. Kousenband en L. C. Blok land en den takelaar W. Vuisting, allen die nende bij vakken van scheepsbouw en uit rusting. In het belang van de geestelijke heroriënteering van ons volk. Van de zijde van De Nederlandsche Unie deelt men ons mede: De leiding van De Nederlandsche Unie heeft onlangs aan den algemeenen secretaris opdracht gegeven, een „Unie-kader" in het leven te roepen. Deze kadervorming is inmiddels ter hand genomen en zal spoedig ook in de vijftien gewesten, waarin De Nederlandsche Unie het land heeft verdeeld, worden doorgezet. Het is immers de indrukwekkende taak van De Nederlandsche Unie, een geestelijke vernieuwing in het Nederlandsche volk te verwezenlijken. Dit wordt niet bereikt door het administreeren van honderdduizenden Nederlanders, die zich als mede werkers van De Nederlandsche Unie kwamen aan melden, noch door het organiseeren van al dezen in onderling verband. Voor het bereiken van dit doel zal De Nederlandsche Unie de volksopvoeding moeten ter hand nemen, omdat alleen de geestelijke heroriënteering van ons volk een grondslag kan zijn voor waardevolle daden voor de toekomst. Degenen, die de verantwoording dragen voor het werk van De Nederlandsche Unie in de verschil lende gewesten en plaatsen, moeten van dezelfde vernieuwende idee uit werkzaam zijn, want anders zal ons werk door al te groote verscheidenheid vruchteloos blijven voor ons volk. Zij moeten de geestelijke revolutie van dezen tijd hebben door leefd en bewust hebben doorvoeld. Dan alleen zul len zij in staat zijn, de speciale verantwoordelijke functies, die bij het uitgroeien van .ons werk steeds grooter en talrijker worden, goed te vervullen. Daarom is het noodzakelijk te komen tot de vorming van een sterk kader binnen De Neder landsche Unie. Van dit kader uit kan de vernieu wende gedachte in steeds breeder lagen van ons volk doordringen. De grootsche visie op het natio nale en het sociale, die aan ons werk ten grond slag ligt, moet aan aller activiteit over het geheele land de noodzakelijke ruggegraat en homogeniteit verstrekken. Xe^celdrcA ruemML Woensdag werd in de O. L. School te De Waal een tentoonstelling geopend van de door de leerlingen dier school, onder leiding van het onderwijzend personeel vervaardig de voorwerpen. De twee schoollokalen zijn voor dit doel ingericht en de knutselwerkjes staan hier op voordeelige wijze uitgestald. Dat de schoolgaande jeugd haar uiterste best gedaan heeft op het wekelijksche han- denarbeiduur, is zeer goed te bemerken aan de gunstige resultaten. Een zeer aardig gezicht geven de pastel- teekeningen op het matglas van de vensters. Goed geslaagde teekeningen, vervaardigd met Oost-Indische Inkt en waterverf, kunnen hier bewonderd worden, evenals figuurzaagwerk- jes, brievenstandaards, sigarenkokers, zak doekjes, identiteitsétui's, foto-albums, enz. De aandacht der aanwezigen wordt zeer sterk getrokken door een volledig poppen huis, en een poppenslaapkamer- en keuken ameublement, waaraan verschillende leerlin gen medewerkten. Ook hebben de meisjes zich dapper geweerd met bet vervaardigen van snoezige poppen- kleeding, kunstige breiwerkjes en andere fraaie handwerkjes. Als attractie kan men raden naar het juiste aantal erwten in een flesch en den naam van een pop en verder was een grab belton aanwezig. Tot dekking der kosten wordt een geringe entree geheven. Callantsoog. ONTSPANNING VOOR VLUCHTELINGEN. Wie helpt? Begin September werd hier een Vluchtelin gen Vereeniging opgericht, welke zich ten doel steltvluchtelingen en dorpelingen één of meer - prettige avonden per week te bezorgen. Wij kregen de beschikking over een uitstekend lokaal, waarin zich behalve een groote zaal voor film, zelfs ook een cantine bevindt. Nu echter het aantal leden weder groot is en er een dansverbod bestaat, is het moeilijk de leden op de weekavonden aangename ver- poozing te bezorgen. Daarom doen wij een verzoek aan U, geachte lezer of lezeres om ons te helpen aan: sjoelbakken, tafelbiljart(s) of ander verpoozingsmateriaal. Wij vragen niet het gratis te kunnen krijgen... neen, we vra gen slechts het zeer billijk te kunnen krijgen. Want... de kas is om zeep (zonder bon). Mogen we even een berichtje van U ont vangen als U iets staan heeft, dat U toch niet gebruikt. U vaagt bij de jongens en meisjes de ver veling weg en vele blije gezichten zullen stellig Uw belooning zijn. Voor de Vereeniging: „Alles sal reg kom". JAC. T. VOS, Secr., A 39, Callantsoog.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5