Toch een landing in ENGELAND Rusland de eeltige groote neutrale staat Zweedsch sprekende Estlanders emigreeren Duitsch-Zweedsche handelsbesprekingen Joe Louis weer in den ring Verkiezingen voor den oppersten Sovjet Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten Amerikaaosche kapitaals- beleggingen in Europa Militaire steunpunten voor geheel Amerika Wapenstilstandsdag te Londen Spoorboomen ontijdig geopend „IERLAND MOET NEUTRAAL BLIJVEN' Parijs zal geen konde lijden Duitsch weermacbtbericht Voortgezette luchtaanvallen op ENGELAND Italiaaosch weermachthericht Nog steeds strijd om GALLABAT De bliksemoorlog js niet dood. jjuitschland wacht het geschikte oogenblik af. In Engeland wordt tegenwoordig de opvat ting verkondigd, aldus de V.P.B., dat het uitblijven van een Duitsche landing in En geland reeds een Britsche overwinning hc- teekent en dat het gevaar van den bliksem oorlog daarmee yoor Engeland is bezworen De verdere ontwikkeling zou derhalve in het teeken staan van den afmattingsoorlog die reeds immer Engelands kracht is ge weest. Op deze grondgedachte, zoo meent men te Berlijn, is het Engelsche oorlogsplan opgebouwd, dat er naar streeft, door uit breiding van het oorlogstooneel de militai re kracht van de spilmogendhcden te ver- hipperen. Dit speculeert zelfs op de moge lijkheid van een Duitsch-Russische verwij dering en hoopt met Irelmlp van'de Ame rikaansche leveringen de Duitsche meerder heid in de lucht op te heffen. Het belangrijkste punt in deze, volgens Duitsche opvatting op mis leidende gronden gebaseerde bereke ning, is de nog steeds onbewezen ver onderstellingf, dat een Duitsche Ian ding onmogelijk en Engeland daar mee voor het schrikbeeld van een bliksemoorlog gevrijwaard zou zijn. Het bekende Duitsche weekblad „Das Reich" wijdt een interessante be schouwing aan dit onderwerp, waarin er op wordt gewezen, dat de toekomst zal leeren of de bliksem oorlog werkelijk dood is. De bliksemoorlog bestaat n.1. niet, zooals de Engelschen schijnen te veronderstellen, hierin, dat een oorlog ten koste van alles in een blinde strijdlust ten einde wordt gevoerd, doch in iets heel anders: in de methodische voorbereiding en in het verzwijgen van het militaire plan van actie. Daarna echter, wan neer de beslissende gevechtshandeling is be gonnen, in een bliksemsnelle beëindiging. Tegenover de Engelsche veronderstelling, dat men de spilmogendheden tot een versnip pering van haar militaire kracht op nieuwe oorlogstooneelen zou kunnen verleiden, stelt het blad de overtuiging, dat men te Berlijn en te Rome zeer nauwkeurig weet waar de oorlog moet worden gewonnen, zooals de da- gelijksche vlucht van Duitsche en Italiaan- sche eskaders boven het Britsche eiland be wijst. Ook is de leerstelling van Moltke niet vergeten, dat men op het beslissende punt niet sterk genoeg kan zijn. De verklaring van den tegenwoordigen stand van den oorlog door Engeland vindt naar Duitsche opvatting zijn parallel in de gebeurtenissen van den v'origen winter. Ook toen heeft men in Engeland uit het uitblijven van een Duitschen aanval in het westen reeds een overwinning geconstrueerd, om la ter in te zien, dat juist datgene gebeurde wat men voor onmogelijk had gehouden. Het Russische blad „Prawda" schrijft- Twintig jaar zijn verstreken sedert de forti- Pe^lfnnVan,Wrangel op de 'andengte van het heklh afti o-o V°°ü d,en feüei1 aanval van er Eneelséh? p6 De laatstP hoot> oer Engelsche en Iransche interventionnis- en Frtnsgchie in °P Ba''°n Wran*el- B' itsclie ansche ingenieurs hadden op het schiereiland van de Krim moderne verster- èeach? n»T gd\ d'e onneem''aar werden Hf Fransche vloot bewaakte de toe gangen. De interventionnisten bezaten een goede uitrusting, militaire ervaring en oefening. Desalniettemin verpletterden de arbeiders en boeren der Unie de Russische witte garde, evenals de Engelsch-Iyansche Kapitalisten. De periode van interventie ein digde met den nederlaag van Wrange], maar de geest van strijdlust leeft nog steeds in net roode leger. Van de vernietiging van de linie van Baron Wrangel tot de vernieling van de linie van Baron Mannerheim zoo oopt de weg, die is afgelegd door het roode leger. Thans beschikt het roode leger over een moedige, geharde, volmaakt uitgeruste infanterie, een geweldige hoeveelheid ge mechaniseerde wapens, een ontzaglijke artil lerie, tanks, pantserwagens en een machtig luchtwapen. Thans, evenals twintig jaar ge leden leeft het land in één gemeenschappe- lijken wensch, één gemeenschappelijken wil de vijanden te vernietigen, die het zouden wagen den vreedzamen socialistischen arbeid te onderbreken. Twintig jaar na de gebeur tenissen van Perekop is de Sowjet Unie in feite de eenige groote staat, die buiten den oorlog blijft, welke practisch de geheele we reld heeft omvat, en die in staat is zijn neu traliteit te handhaven in vertrouwen op zijn eigen krachten. „Prawda" Nog 28 millioen in Nederland. He.t Amerikaansche ministerie van fi nanciën publiceert als resultaat van een in gesteld onderzoek een overzicht van de Amerikaansche kapitaalsbeleggingcn in de bezette gebieden van Europa. Van deze be leggingen, die in totaal een bedrag uitma ken van 500 millioen dollar, is in Polen 83 millioen, in België 73 millioen, in Neder land 28 millioen en in Noorwegen 92 mil lioen dollar belegd. Verder worden de Ame rikaansche kapitaalsbeleggingen in Dene marken op 103 millioen, in Frankrijk (b zet en onbezet gebied) op 150 millioen, in Roemenië op 40 millioen en in Grieken land op 23 millioen- geraamd. Overeenkomst tusschen Uruguay en de Vereenigde Staten. De New York Times meldt uit Montevi deo, dat tusschen de Ver. Staten en Uru guay een accoord tot stand is gekomen, be treffende de inrichting van vloot- en vlieg tuigsteunpunten. Deze steunpunten zuilen echter aan alle Spaansch-Amerikaansche landen voor de continentale verdediging ter beschikking staan, dus niet uitsluitend steunpunten der V. S. zijn. Nakomelingen van Zweedsche kolonisten gaan naar Zweden terug. Honderd Zweedsch sprekende personen van het Estlandsche eiland Rago, dat thans bij de Sovjet-Unie is ingelijfd, zijn te Stock holm aangekomen. Zij vormen het eerste contingent der nakomelingen van de Zweed sche kolonisten in Estland, die thans naar Zweden willen emigreeren. Deze groep per sonen. die Estland met toestemming van de Sovjet-autoriteiten verlaten hebben, bestaan hoofdzakelijk uit visschers en boeren. Waar schijnlijk zal hun worden toegestaan zich zooveel mogelijk te vestigen in Zweedsche kustdistricten, waar zij hun oude beroep kunnen hervatten. Ook Nederlandsche belangen er bij beirokken. De a.s. Duitsch-Zweedsche handelsbe sprekingen zullen talrijke complexen vraagstukken behandelen, waaronder niet alleen den Zweedsch-Duitschon goederen- ruil, maar ook den buitenlandschen han del van Zweden met Noorwegen, Neder land en België. Naar men weet, is in Juli een Duitsch-Zweedsche overeenkomst ge sloten, die een nieuwe vergrooting van den wederzijdschen goederenruil bedoelde. Daarbij zijn ook de Deensche en de Noor sche buitenlandsche handel ingeschaald met z.g. „driehoeksclearings". In Septem ber volgde een voorloopige regeling van den Zweedschon buitenlandsche handel met Nederland en België, waarvan de verreke ning over de Duitsche clearinginstelling loopt, naar men weet. Denemarken zal bij de komende onderhandelingen door een eigen handelsdelegatie worden vertegen woordigd. Met het oog op het veelomvattende ka rakter van het programma moet aan de aanstaande' onderhandelingen bijzondere heteekenis worden gehecht voor den Duitsch-Zweedschen goederenruil en daar enboven voor het goederen- en betalings verkeer van de Noordsche landen. Partij tegen een jongeren Ame rikaan. De wereldkampioen zwaargewicht bok ser Joe Louis zal zijn titel dit jaar nog eenmaal verdedigen. Op 16 December a.s. zal hij in Boston te gen Al Macoy. een jongere Amerikaansche zwaargewichtbokser, die vooral den laatsten tijd op den voorgrond is getreden en aan spraak meent te maken op den wereldtitel, gebaseerd op verschillende fraaie overwin ningen in den afgeloopen maanden. De Chileen Arthur Godov. die reeds tweemaal tegenover Louis heeft gestaan om den we reldtitel te veroveren, vertoeft momenteel nog steeds in Amerika. Op 25 December bokst hij te New York tegen den vrij on bekenden Amerikaan Mysfon. Geen olficiëele herdenking. Naar uit Londen wordt gemeld, zijn gisteren op wapenstilstandsdag niet de gebruikelijke plechtigheden bij de cenotaaf gehouden. Óok zijn de twee minuten stilte dit maal niet in acht genomen. In Australië en Nieuw-Zee- land zijn de in vroeger jaren gebruikelijke plechtigheden gehouden. In Britsch-Indië heeft men van „officiëele parades" afgezien. Noodlottige vergissing van huiswachter. sein- Pleidooi leren. van Amerikaansche De voormalige federale procureur-gene raal, Conbov, bepleitte in een rede voor den New Yorkschcn bond van Ieren volle dige neutraliteit van Ierland. Ierlands besluit tot neutraliteit is lang ge leden genomen en door Engeland erkend. De verantwoordelijkheid voor Ierlands ha vens is Ierlands zaak. Zoo lang het land neutraal is, mogen de havens door geen der oorlogvoerende partijen gebruikt wor den. De geweldadige bezetting er van zou tot reacties in het Amerikaansche volk lei den, aldus spreker. De sleenkolenvoorziening reqeld. ge- In nauw overleg met de Fransche autori teiten hebben de Duitsche autoriteiten in het bezette gebied een plan uitgewerkt voor de steenkolenvoorziening van Parijs in de zen winter. Dit plan houdt zooveel mogelijk rekening met alle behoeften. In de eerste plaats worden gasfabrieken, eleetrische ccn trales, openbare gebouwen, ziekenhuizen en hotels bedacht. Ook met de burgerbevolking is in toereikende mate rekening gehouden. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond gister de 46-jarige wegwerker P. van B. te Gouda terecht, verdacht van het veroorza ken van dood door schuld. De man deed ook dienst als plaatsvervangend seinhuiswachter en als zoodanig had hij op den avond van 23 Augustus jl. omstreeks tien uur de boomen geopend van den bewaakten overweg tus schen Alphen aan den Rijn en Gouda, toen een voorbijganger aankwam. B. meende, dat de voorbijganger zijn aflos ser was en omdat juist de boomen waren neergelaten voor een trein die in aankomst was, gaf hij den man gelegenheid- den over weg te passeeren, door de boomen even op te heffen. Juist toen de voorbijganger, die een rijwiel bij zich had, zich op den overweg bevond, naderde de trein. De man kon zich niet meer in veilig heid stellen. Hij werd door den loco motief gegrepen en vrijwel op slag gedood. Van B. zeide, dat hij zoodra hij zag. dat de voorbijganger niet zijn aflosser was. den boom weer geopend had om den man ge Icgenheid te geven aan dezelfde zijde den overweg weer te verlaten. Deze was evenwel doorgeloopen, met het voormelde gevolg. De seinwachter Noorlander, als getuige gehoord, verklaarde, dat het op den bewus ten avond erg donker en regenachtig was geweest, zoodat een vergissing als door verd. gemaakt, zeer wel mogelijk was. Voorts bleek, dat verd. reeds eenmaal dis ciplinair is gestraft. De officier van justitie, br. Baron van De dem, zeide, dat het verd.'s plicht was ge weest zich eerst er van te vergewissen, of de voorbijganger wel inderdaad zijn aflosser was. De spoorwegdirectie acht den man schuldig, maar hij is volgens spr. wel heel licht gestraft. Daarom eischte spr. een ge vangenisstraf van drie maanden. Mr. J. D. L. de Vries uit Utrecht, wees er op, dat verd. in den zeer korten tijd. dat de hoornen opengingen, en de trein arriveerde niet heeft kunnen waarschuwen. PI. meende dat verd. moet worden vrijgesproken, subs een voorwaardelijke straf zou moeten wor den opgelegd. Uitspraak 21 November a.s. 12 Januari 1941. Krachtens een decreet van den oppersten sovjet der U.S.S.R. is de datum voor de ver kiezingen voor den oppersten sovjet der U.S.S.R. in de Moldavische Sovjetrepubliek, in de gebieden Akkerman en Tsjernowitz, de Oekraïnische Sovjetrepubliek, alsmede in de Sovjetrepublieken Littauen, Letland en Estland op 12 Januari 1941 bepaald. Op l- Januari 1941 zullen tevens in de gebieden Akkprman en Tsjernowitz de verkiezingen worden gehouden voor den oppersten sovjet der Oekraïnische Sovjetrepubliek. Op den zelfden dag wordt tevens de opperste sovjet der Moldavische Sovjetrepubliek gekozen. ontbinding van vrijmetselaars loges. vrijmetselaarsloges op Madagascar en °b Martinique bij elkaar vier geheime kenootschnppon zijn, naar uit Vichy ge- foeld wordt, ontbonden. Het vermogen de- "er organisaties is in Gedag genomen. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: De vertfeldingsvluchten naar Londen wer den op 10 November en in den naCht van 10 op 11 November zonder onderbreking v"°ort" o-ezet Bovendien werden in Zuid- en Oost- Engeiand overdag talrijke aanvallen op mi litaire doelen ondernomen. In de havens van Bexhill. Hastings. Dover. Clacton on Sea en Great-Yarmouth gelukte het pak huizen en verkcerswerken. in Easthourne. Margate en op verscheidene plekken van dc spoorlijn Ipswich-Nonvieh de rails, en in Chatham een fabriek te treffen. In -te troepenkampen van Westlutworth en de Dun- geness vernielden hommen verscheidene barakken on troepenschuilplaatsen Des nachts werden Birmingham en Liverpool alsmede een wapenfabriek bil Granham met goed succes gebombardeerd. In het zeegebied ten Oosten van Middles- borough bracht een gevechtsvliegtuig een koopvaardijschip van 8000 b.r.t. tot ,zin'\e"- Vijandelijke vliegtuigen wierpen in eten nacht van 10 op 11 November bommen op verscheidene plaatsen in Net Duit c rijksgebied, waarbij op één P'ek een hou opslagplaats in brand geraakte. In twee andere plaatsen werden hoogspanningsier dingen beschadigd. Voorts beschadigden yij andelijke bommenwerpers twee boerderijen en een woonhuis. Er werd één persoon ge dood en één zwaar gewond. Voorts werden personen licht gewond. In de luchtgevechten van gisteren werden vier vijandelijke vliegtuigen omlaag gescho ten. Vijf Duitsche toestellen worden vermist. WINDSORS OP REIS. De hertog en de hertogin van Windsor verlieten gisteren Nassau om een reis over de omliggende eilanden te ondernemen. De ze reis zal waarschijnlijk een week duren. In zijn weermachtsberieht no. 157 maakt het Ilaliaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: In het centrale bekken van de Middel- landsche Zee is een Engelsche vlootformatic door een van onze luchtformaties getroffen en ondanks het hevige afweervuur zwaar gebombardeerd. Op Malta hebben onze jachtvliegtuigen 3 op den begancn grond staande twecmotorige vliegtuigen met machinegeweren beschoten. Twee van onze machines zijn niet terugge keerd. Ondanks het zeer slechte weer onderna men onze bommenwerpers aanvallen op mi litaire doelen te land en op schepen in de Golf van Soeda (Kreta), waarbij twee krui sers getroffen werden. Andere formaties de den met succes aanvallen op de vlootbasis van Alexandrië in Egypte, waarbij haven werken getroffen werden, op El Hamman, El Daba, op barakken en militaire inrich tingen ten Zuiden van Mersa Matroe, op verbindingswegen en spoorlijnen tusschen El Oassaha, Maaten-Bagush en Foeka, waar bij zeer zware branden uitbraken, en op vijandelijke luchtbases te Helwan (Cairo) en te Ismaila. waar eveneens zeer hevige bran den ontstonden, welke tot op grooten af stand zichtbaar waren. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden onze stellingen te Sidi El Barrani zonder slachtoffers te maken of schade aan te rich ten. Vijandelijke pantserwagens werden op on geveer zestig kilometer ten zuidwesten van Sidi el Barrani op de vlucht gedreven. In Oost Afrika vuurde de vijand met zijn artillerie op Gallabat zonder schade aan te richten. Onze luchtmacht bombardeerde de verdedigingswerken van Reijan ten westen van Gallabat, en trof een op het vliegveld Saraf staand vliegtuig van het type Wel- lesley. Vijandelijke luchtaanvallen op Met- temma. Gondar, Massaoea. Kerenassab ver oorzaakten in totaal twee dooden en eenige inlandsche gewonden. De materieele schade is van geen heteekenis. politierechter. (Zitting van Maandag 11 Nov.) Broek op Langen dijk. EIGEN RECHTER SPELEN. Het was Donderdag 22 Augustus, dat verd M. de W., krattenmaker in Broek op Lan- gendijk, ruzie kreeg met z'n buurman, den expediteur C. v. S. aldaar. De aanleiding tot deze ruzie was kinderachtig, zooals zoo vaak gebeurt. C. v. S. had zijn rijwiel geplaatst tegen zijn woning, doch moest daarvoor een steeg je door, dat tusschen de woningen van de VV. en v. S. liep. Verd., die meende, dat dit steegje zijn eigendom was, nam het rijwiel weg en zette dat voor de woning van get. v. S. neer. Er ontstond ruzie en toen v. S. de deur sloot van z'n woning, vernielde verd. een ijzeren roset en een ruit van de voordeur. De Politierechter Mr. Krabbe vroeg get. hoeveel schade hij had gehad? Negen gulden en vijftig cent, antwoordde get. Mr. Krabbe wees er verd. op, dat deze be kend stond als ruw en onverschillig. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Loos, zeide in zijn requisitoir, dat de ondergrond van deze kwestie een civiele zaak gold, doch deze is ontaard in een vernieling. Gezien het strafregister van verd. eischte de officier een geldboete van f 75 subs. 25 dagen omdat verd. niet had geschroomd zijn eigen rechter te spelen. De Politierechter vonnis wijzende, veroor deelde verd. tot f 50 boete subs. 30 dagen hechtenis en toewijzing van de civiele vor dering aan get. v. S., tot een bedrag van f 9.50. II cerhugo waard. MENSCHLIEVENDHEID! De caféhouder K. R. uit Heerhugowaard, had op 8 Juni geëvacueerden met zijn auto vervoerd, en was daarbij terecht gekomen op het erf van de wed. v. SI. Deze weigerde de menschen binnen te laten, waarna haar zoon G. v. SI., naar buiten kwam en zeide, dat hij niemand op z'n erf wilde hebben. Verd. ergerde zich hierover en voegde den zoon eenige heleedigende woorden toe. Hij wist echter niet precies meer, wat hij had gezegd, wél wist hij te vertellen, dat de zoon den geëvacueerden had toegevoegd: Ik wil niemand op m'n erf hebben, anders sla ik ze met een stok eraf. Mr. Krabbe voegde get. v. SI. toe, dat hij en zijn moeder niet erg menschlievend wa ren. We konden die geëvacueerden geen slaapplaats geven, zeide get. Dat eins wél. aldus verd.. de menschen konden van de gemeente gratis 6troozak- ken krijgen. Mej. H. A. O. weduwe van den veehou der v. S. vertelde hetzelfde als haar zoon. waaron mr. Krabbe zeide: „Veel medegevoel voor Uw menschen hebt u niet!" „Dat zegt U", zeide get. Juist dat zeg ik; U houdt niet het min ste rekening met Uw medemenschen, ant woordde verd. De Officier van Justitie twijfelde in deze zaak dermate, dat hij het tenlaste gelegde niet bewezen achtte en eischte derhalve vrijspraak. Conform dezen eisch werd verd. door mr. Krabbe vrijgesproken. K o e d ij k STROOPF.RIJ VAN GRAS. Verd. A. R. uit Koedijk liet verstek gaan. Hij werd verdacht op Zaterdag 17 Augus tus een hoeveelheid gras te hebben ge maaid en opgeladen, toebehoorende aan een zekeren G. K. uit Sint Pancras. Get. G. K. had een en ander geconstateerd doch zeide, dat er feitelijk geen schade was Verd. had aan de politie bekend, dat hij het gras had afgemaaid voor zijn paard in het Woonwagenkamp. De Officier requisitoir nemend, achtte het feit van zéér geringe heteekenis en eischte f 5.boete, subs. 3 dagen hechtenis De politierechter vond de zaak nog sim peler en veroordeeld verd. wegens stroope- rij tot 50 cents boete. subs. 1 dag hechtenis. Broek op Langen dijk. DE GAL LIEP BIJ HEM OVER. In den nacht van 4 op 5 Augustus had verd. A. W. volgens de dagvaarding eenige ruiten van een gebouwtje der Ned. Heide Maatschappij te Broek op Lagendijk stukge slagen. Verd. vertelde, dat zijn dochter met een zekeren v. d. H. ging. Deze had verteld, dat hij ongetrouwd was, doch later bleek, dat de man een vrouw en een kind had. Om z'n woede te koelen was verd. naar een keet gegaan van de Ned. Heide Maatschap pij waar v. d. H. nachtwaker was. Hij ging met z'n vriend KI. B. naar de keet toe en deze had eigenlijk zijn werk overgenomen door v. d. H. bij den keel te grijpen. Verd. zeide, dat hij geen stuk hout in zijn handen had gehad, zooals in de dag vaarding stond, maar de brigadier van de Rijksveldwacht L. te Broek op Langendijk zeide, dat verd wel degelijk tegen hem had verklaard dat hij in woede met een stuk hout de ruiten had stuk geslagen. De nachtwaker van de Ned Heide Mij. E. A. getuige gehoord had de kapotte rui ten gezien en daarbij lag een stuk hout. Get. schatte de schade op 7.50. Als U die schade had vergoed, zou dat in uw voordeel zijn geweest, zeide Mr. Krabbe tot verd. Ik wil de schade binnen veertien dagen betalen, zeide verd. Op een vraag van den Officier-of verd. het hem tenlaste gelegde erkende, ant woordde deze bevestigend Mr. v. d. Loos eischte 50,boete subs 25 dagen, omdat zijn manier van doen volkomen zinneloos was. Op geen enkel gebied wil verd. oppassen voegde de brigadier aan het requisitoir toe. De politierechter vond het begrijpelijk, dat de gal bij verd overliep doch dat hij te ver was gegaan Mr. Krabbe veroordeel de verd. tot 10.— boete subs. 10 dagen. Den H e ld e r. JE BENT EEN EZEL. De uit Den Helder geëvacueerde verd. W. V., thans wonende te Urk. moest, terecht staan omdat hij op 24 Augustus te Heer hugowaard den Rijksveldwachter P. S. de heleedigende woorden had toegevoegd: „Je bent een ezel; je weet niet wat er in de wereld te koop is!" Verd. voerde ter- verdediging aan. dat hij niet op het rijwielpad reed en dus op de bon ging. De verdachte zeide er spijt van te hebben, dat hij deze woorden had gebe zigd. Het was niet de bedoeling geweest den veldwachter te beleedigen. De Politierechter vroeg eet. S. of verd. een zenuwachtigcn indruk maakte. Dat wel, zeide get. Maar die beleediging kon hij niet over z'n kant laten gaan. De Officier van Justitie, requisitoir ne- mpnd, noemde het optreden een teeken van weinig beschavinc. Erger nog was het om een ambtenaar in functie te beleedigen. Mr. v. d. Loos wilde den zenuwachtigcn toestand van verd. in aanmerkinc nemen en ook. dat hii berouw toonde. De eisch luidde f 15.— boete subs. 9 dg. Mr. Krabbe veroordeelde verd. wegens be leediging van een ambtenaar in de uitoefe ning van zijn functie, tot een vooraardelij- ke gevangenisstraf voor den tijd van veer tien dagen met een proeftijd van één jaar. W1ER1NGEN arbeid in duitschland Van de gelegenheid om in Duitschland te gaan werken is ook in deze gemeente ge bruik gemaakt Reeds een 10-tal personen hebben aldaar een werkkring gevonden, terwijl zich nog dagelijks nieuwe gegadig den op de Arbeidsbeurs aanmelden. bouwvergunning. Door den Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw is aan de N.V. v/h King- ma en Zn. te Slootdorp vergunning ver leend voor het bouwen van 5 arbeiders woningen aan don Westerlanderweg. ANNA PAULOWNA VASTE AANSTELLING. De heer N. Cornelissen, hulpbesteller hij de posterijen, verkreeg een vaste aanstel ling als besteller. BREEZAND BRANDSPUIT. De garage tusschen schoolhuis en gymna stieklokaal is zoover gereed, dat de brand spuit ondergebracht kan worden. De nieu we blijft aan de Kleine Sluis, de „oude" heeft hier zijn plaats gekregen. ALKMAAR. 10 Nov. Andijvie 1—2.10. bloemkool I 10—16. id. II 47, boeenkool 1.505.50. bieten 1.20 2.50. druiven 18—31. eele kool 2—3, groene kool 3.206. kropsla '2.506. knolselderie 2 4. koolrapen 2.50. prei 3.604.50. peterse lie 2.roode kool 2.505. selderie 13, spinazie 0.540.S5. spruiten 48.50, snij- boonen 1618 tomaten 6—1140, uien 4.50 —8. wortelen 1.50—2.50. boswortelen 3.50—7, witlof I 14—16. idem II 10.50. NOORDSC.HARWODDE. 11 Nov. Aanvoer: 12500 Kg. roode kool 35. 1200 Ke. eele kool 2.90—3. 25300 Ke. Deensche wite kool 1.50—3. 5700 Ke. Succes witte kool 2.—. 1200 Ke. uien 5.80—6.20 2000 Ke. peen: a 1,80—2. b 3.50 -3.60. c 2.30—2.40, 44600 Ke. vroeee witte kool 1.502.50. 24000 struik andijvie 11.60 erove uien 6.10. BROEK OP LANGF.NP1JK. 11 Nov. Aanvoer: 8200 Ke. roode kool 34.90. 5200 Ke. eele kool 33.20. 73000 Ke. Deensche wite kool 2.203. 3100 Ke Savove kool .3 .3.20 6000 Ke. uien 5 606 20. erove uien 6.20. stek 3.50. 3100 Ke. peen-,1.90—2.70. 500 Ke. bieten 3.30.000 Ke. vroeee witte kool» 2.50, 15.000 struik andijvie 1 10—1.50.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3