Ingezonden Dit seizoen géén voetbalsport in Den Helder Madórtiieuw-ó Het nieuwe T\E*S*0.~schip gaat proefvaren Wij gaven alles wat geeft gij? V erschr ikkeli j k ongeluk op Texel Neem '"A "AKKERTJE ïlieuwdt uit Uïk Distributie-nieuws voor winkeliers Dinsdag 12 November 1940 Spelers kunnen zich tijdelijk laten overschrijven Wie nam die rotting mee? Heldersche „kolonie" in Heiloo richt Amusementsclub op „Zenuwen" „Nare dagen"? Moe en mat? Moe enk Uit het politie-rapport Burgerlijke Stand Den Helder IzKelóvcfi Marktoverxieht Helden der zee geëerd k f Men schrijft ons: Hoewel de plaatselijke vereenigingen zich tot het uiterste hebben gegeven om ook dit seizoen, zij het dan onder zéér moeilijke omstandigheden, de voetbalsport te doen voortgaan, is nu definitie- beslo ten om, gedwongen door de omstandig heden, dit seizoen de voetbalsport stop te zetten. Zeer tot hun spijt moest tot dit besluit worden overgegaan naar aanleiding van een bespreking met het Afd. Bestuur op Zaterdag 2 November j.1. te Amsterdam, alwaar H.R.C. en „Helder" waren uitge- noodigd en het daaropvolgend schrijven van den N. V. B., waarin deze mededeel de, dab het bondsbestuur zeer tot zijn spijt genoodzaakt was de vereenigingen dit seizoen uit te sluiten van voetbal. Tevens werd daarbij de toezegging gedaan, dat de Heldersche clubs, zoodra daartoe weer de toestand aanleiding geeft, in hun oor spronkelijke klasse terug zullen keeren. Op de reeds eerder genoemde afd.verga- dering werd tevens als bewjjs* van com pensatie de toezegging gedaan, hetwelk eveneens door het Bondsbestuur werd be krachtigd In het van hem ontvangen schrijven, dat de spelers der Heldersche clubs, die door het niet spelen in Den Helder, overschrijving naar een vereeni- ging buiten Den Helder wenschen, om toch de voetbalsport te blijven beoefenen, onmiddellijk overschrijving kunnen ver krijgen, doch dat deze overschrijving au tomatisch zal worden ingetrokken, zoo dra de Heldersche clubs weer aan de competitie zullen deelnemen. Deze maatregel zal natuurlijk alleen gelden voor die spelers, welke aan hun financieele verplichtingen hebben vol daan; deze spelers behoeven zich dus op te geven bij die club, waarvoor zij wen schen te spelen, welke dan met de betrok ken Heldersche club de overschrijving regelt. Door het besluit van den N. V. B. ver valt dus ook de door de Heldersche ver eenigingen voor hun lagere elftallen reeds besproken plaatselijke competitie. Er zal dus absoluut niet gevoetbald wor den. Het is jammer, dat zulks moest ge beuren, doch gezien de groote stagnatie, welke reeds ontstond in het programma der Held. clubs en de onzekerheid of er Zondags al of niet gespeeld zou kunnen worden, moet men het Bondsbesluit als zeer wijs achten en zich als sportsman daarbij neerleggen. Donderdag in het Noordzee-kanaal. Zooals men weet, werd eenigen tjjd ge leden door de directie van T.E.S.O. beslo ten de vloot met een nieuw vracht- en passagiersschip uit te breiden. De afbouw van dit schip heeft een vlot verloop gehad en naar ons thans wordt medegedeeld, zal de nieuwe aanwinst, die den naam draagt van „Voorwaarts", reeds aanstaanden Donderdag haar proefvaart houden. Het is wel èen teeken des tijds, dat dit proefstoomen zal geschieden in het Noord- zee-Kanaal. Verjnoedelijk zal Vrijdag a.s. het schip dan reeds'naar Texel varen. Gistermiddag was de glazenwasscher en schoorsteenveger Anchelon in de Van Galen straat bij de bakkerij van den heer Krigée bezig een schoorsteen in orde te maken, toen hij plotseling tot de minder prettige ervaring kwam, dat in enkele minuten tijds de groote rotting, welke even beneden was blijven staan, verdwenen was. Waar dit een geleend stuk gereedschap be treft van een stadgenoot, die het verre van breed heeft, vertrouwen wjj, dat de rotting weer te voorschijn komt. Ouders, wier kinde ren wellicht het voorwerp meebrachten, ver zoeken wij het op ons kantoor te willen af geven. Inschrijving Haödelsreginter van 28 October tot 11 November 1940. Wijzigingen. Den Helder: Firma E. W. Vet, „Het Manchesterhuis", Spoorstraat 116. Kleeding, enz. Overgegaan aan K. van Gelder. S c h a g e n W. Seeboldt, Den Helder; filiaal gevestigd te Schagen, p.a. Noord-Hollandsch Koffiehuis, Laagzijde B 15. Opheffing. Den Helder: C. Korsman, Kanaalweg 103, Taxibedrijf. Straksals opnieuw de Lente komt, Dan bloeien weer de graven, Dan dekt een deken, wonder schoon, De rustplaats van de braven Dan zal weer vriend en vreemdeling, Devoot, dat schoon aanschouwen, En denken aan die zijn gegaan, De sterken, de getrouwen Dan zal weer menig stille traan, Van dank en deernis vloeien BV 't groote graf, waarop zoo schoon De lentebloemen bloeien Maar uit dat graf, waarbij de traan Het offer weer zal prijzen, Zal boven al de bloemenpracht O volk, een aanklacht rijzen. Zij, die daar zacht zijn toegedekt, In ware bloemenvelden, Zij spreken tot U, Nederland, Zij doen een vraag, de helden: „Wij gaven alles, ook voor U, „Wij gaven 't land ons leven, „Gij geeft ons bloemen, maar wie bleef, „Wat hebt gij dien gegeven f" Ik hoop voor d'eere van ons volk, Dat vóór die bloemen bloeien, In 't hart van 't dankbaar vaderland, Nog dit besef mag groeien. Dat d'aanklacht* uit 't soldatengraf En de eischen van hun willen Zich niet meer door de stille traan, Of bloemen laten stillen! Ach, laat die pracht geen leugen zijn, Op 't graf van de getrouwen; Zie, dankbaar Nederland! Uw taak, Hun -kinderen en hun vrouwen. Obdam. Hijma. Man en vrouw gedood bij het demonteeren van een aangespoeld projectiel. Keer op keer hebben ook wij in de krant er op gewezen, hoe uiterst gevaarlijk het is indien ondeskundigen zich bezig houden met het ex perimenteeren aan aangespoelde voorwerpen, waarvan men noch de herkomst, noch de werking kent. Telkens toch weer blijkt dat men deze adviezen in den wind slaat en even zoo vele male komt het dan voor dat een min of meer ernstig ongeluk te betreuren is. Zeer zeker Is nat het geval met het tra gisch gebeuren dat gisteren geheel Texel in iep en roer bracht. Er werd namelijk bekend dat Remmert Bremer van de Wes- termi. nt bjj het experimenteeren aan een aangespoeld voorwerp doodc'ijk getroffen was, terwjjl eveneens zijn vrouw, na zwaar gewond vervoerd te zijn naar het Zieken huis, gedurende dit transport stierf aan de bekomen kwetsuren. Omtrent het verloop van een en ander vernemen wij van onzen Texelschen cor respondent nog het volgende: Remmert Bremer, voonachtig op de Westermient. en eerst sedert kort in het huwelijk getreden met mej. E. Dros, had aan het strand een voorwerp' gevoitden, waarvan hij de werking niet kende. Het kon evengoed een deel van een bom zijn als van een granaat. Bremer nam het gevonden apparaat mede naar huis, alwaar hij het gistermiddag, te omstreeks 12 uur, begon te demonteeren. Nadat Bremer eenigen tijd bezig was geweest met dit zoo uiterst gevaarlijke werkje, geschiedde de catastrophe. Het projectiel explodeerde met een zware ont ploffing, die de cmgeving op l aar grond vesten deed daveren. Man en vrouw gedood. Terstond togen de naast-omwonenden naar het kleine huisje van de familie Bremer, be grijpende dat zich hier een tragedie afgespeeld had. Wie beschrijft hun schrik en o ltsteltenis, toen zij Bremer vonden, zwaar verminkt en eveneens zijn vro. w buiten bewustzijn en bloedend uit verscheidene ernstige wonden. Waar hulp voor den man niet meer kon baten, beijverde men zich de nog in leven zijn de echtgenoote zoo snel mogelijk te vervoeren naar het ziekenhuis te Den Burg. Gedurende dit transport gaf de vroöw echter reeds den geest. De woning is, wat het interieur betreft, ernstig beschadigd. De schade aan het exte rieur valt mede. Begrijpelijkerwijze deed d'wel zeer tragisch gebeuren als een inopend vuurtje de ronde op het geheele eiland. Overal sprak men met deernis over het voorgevallene. Wij besluiten met eveneens onze deernis te ctuigen voor het op zulk een droevige wijze om het leven gekomen jeugdige echt paar. Met hernieuwden nadruk evenwel wijzen wij er nogmaals op hoe ontzettend gevaarlijk het wederom gebleken is te ex perimenteeren met dergelijke aangespoelde voorwerpen. Zoowel op Texel als bij Den Helder en elders langs de kust zullen in de toekomst ongetwijfeld nog vele onbe kende projectielen aandrijven. Men blijve er echter verre van en bepale zich tot het aangeven van de vondst b(j de dichtstna- bijzijnden politiepost of militaire instel ling. Moge dit laatste droeve ongeval een even droeve waarschuwing zijn voor allen, die meenen deze adviezen in den wind te mo gen slaan. Gisteravond voor het eerst bijeen gekomen. Ook Heiloo telt een Heldersche „kolonie". Ook naar Heiloo vervoert de trein iederen dag een vrij groot aantal Nieuwediepers, waaron der zich een vrij groot percentage zakenlieden bevindt. Naar wij vernemen, is door enkele leden van genoemde kolonie thans het initiatief geno men om te komen tot oprichting van een amu sementsclub. Te dien einde vond gisteravond in café „De Rustende Jager" in Heiloo een eerste bijeenkomst plaats, alwaar men zou trachten de vereeniging op te richten. Ongetwijfeld zal er voor dit plan animo be staan. De Nederlandsche Pijnstiller PERSONEN-AUTO ERNSTIG BESCHADIGD. Dezer dagen kwamen twee auto's tege lijkertijd aangereden op den hoek van Kru- gerstraat en Van Galenstraat. Het gevolg was een botsing, die dermate hevig was, dat de persónen-auto ernstig beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de politie werd een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. NAAR ALKMAAR. Twee personen werden door de politie aan gehouden in verband met het feit, dat door den Oficier van Justitie te Alkmaar tegen hen een arrestatiebevel was uitgevaardigd. Zij zijn op transport naar Alkmaar gesteld. GEREEDSCHAP-DIEF AAN T WERK. Aangifte bij de politie werd gedaan ter zake van diefstal van een aantal gereedschap pen ten nadeele van een aannemer alhier. MUZIKALE DIEF AAN DEN SLAG. Een bewoner van den Kanaalweg deed bij de politie aangifte, dat uit zijn zaak, die onlangs gebombardeerd was, een accordeon gestolen was. Een onderzoek wordt ingesteld. EEN JUFFROUW GAAT OP REIS. Een juffrouw, die nog enkele maanden ge vangenisstraf te goed had, werd door de po litie aangehouden en vervolgens op transport naar Alkmaar gezet. TE VEEL LICHT. Nog steeds komt het voor, dat er in percee- len te veel licht brandt. De bewoners hebben dan vergeten dat licht op voldoende wijze af te schermen. Zooals men weet staan daarop behoorlijke boetes. Wederom gingen dezer dagen stadgenooten voor dit euvel op de bon. O.m. bewoners van de Jan in 't Veldstraat, Koningstraat en Julianapark. INBRAAK IN WINKEL AAN DE KEIZERSTRAAT. Aangifte werd gedaan dat uit een etalage van een zaak aan de Keizerstraat een klee- dingstuk gestolen was. AL VROEG BEGONNEN... Door de politie werden twee jongens aan gehouden, die uit een winkel diverse snoep- artikelen gestolen hadden. Na verhoor zijn ze op vrije voeten gesteld. NOG EEN FIETS ZOEK Een andere stadgenoot raakte z'n fiets kwijt. Deze had het vehikel voor een pand aan de Zuidstraat geplaatst WAAK IS DIE FIETS? Iernand deed aangifte dat zijn fiets, die hij voor een perceel in de Koningstraat gezet had, spoorloos verdwenen is. Verzekert Uw fiets voor 3 gulden per jaar. Bij diefstal krijgt U een nieuw* terug. K. KOS, Koningstraat 76. van 11 November 1940. OVERLEDEN: J. J. van Dijk (m.), 73 jaar. Aangevoerd: 2 Paarden 400600; 14 koeien 160315; 9 pinken 180210; 17 graskalveren 70165; 7 schapen 3050; 17 lammeren 20— 26; 3 biggen 1317; 5 schrammen 2530. GOED AFGELOOPEN. Gistermiddag kwamen op de Binnenburg 2 zware vrachtauto's met elkander in botsing. Een bejaard persoon, de heer Krijnen, werd geraakt op het moment van deze aanrijding tusschen beide voertuigen en verkeerde in ernstig gevaar. Lijn beide klompen werden afgereden, doch wonder boven wonder kwam hij er zelf verder zonder eenig lichamelijk letsel af. IJmuiden, 11 November. Hedenmorgen heeft de Voorzitter der Noord- en Zuid-Hol- landsche Redding-Mij. in tegenwoordigheid van enkele bestuursleden, de commissie van plaat selijk bestuur der N.Z.H.R.M. te IJmuiden en de bemanningen der reddingbooten van dit station onderscheidingen uitgereikt aan de be manning van de motorreddingboot „Neeltje Jacoba", voor de moeilijke en gevaarlijke red dingen verricht te IJmuiden, toen o.a. 18 op varenden van het onder Nederlandsche vlag varende hospitaalschip „Laz. 47" werden gered. De schipper van de „Neeltje Jacoba", J. v. d. Meulen, kreeg de kleine gouden medaille, van de N.Z.H.R.M. met getuig schrift, .terwijl de bemanning, bestaande uit G. Stam, stuurman; F. Varkevisscher, motordrijver; A. Y. Kramer, K. Veldman en J. v. d. Oever, de groote zilveren me daille van de N.Z.HJt.M. ontvingen met getuigschrift. Tevens werd de vorige schipper van de mo torreddingboot „Neeltje Jacoba", P. J. A. Kramer, die 1 Augustus 1940 werd gepension- neerd, bedankt voor zijn langdurige en zeer goede diensten aan het reddingwezen. Hem werd een binocle overhandigd. De opstapper, S. Smit, van de „Neeltje Ja coba", die op 3 Augustus 1940 werd gepen- sionneerd, ontving de kleine bronzen medaille voor langdurige diensten met getuigschrift. <Buiten verantwoordelijkheid van de RedactU. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) ONZE ZIEKE EN INVALIDE SOLDATEN EN DE NABESTAANDEN VAN GESNEU VELDEN NAAR DE WINTERHULP Bij decreet van den Rijkscommissaris Df. Seyss Inquart van 26 October jl. is opgericht de Stichting „Winterhulp-Nederland". Als taak wordt deze Stichting toegewezen om de in het bezette Nederlandsche gebied levende behoeftige Nederlandersche staats burgers zonder aanzien des persoons hulp en ondersteuning te verschaffen. Naar aanleiding hiervan gaan er nu reeds stemmen op die de mobilisatieslachtoffers, die ziek en invalide geworden en de nabestaan den van gesneuvelden, onder de winterhulp willen doen rangschikken. Het ligt althans in de bedoeling van „Het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den geWapenden dienst in de Nederlanden", opgericht bij K. B. van 9 November 1815, een beroep te doen op de offervaardigheid ten behoeve van verminkte soldaten en nagela ten betrekkingen van gesneuvelden. Tegen deze suggestie moeten wij, belang hebbenden, ons echter ernstig verzetten. Hulpverleening bij wijze van bedeeling uit een bedelnap achten wij ergerlijk en geheel misplaatst. Zulk een hulpverleening is on rechtvaardig en een beleediging voor onze leden. Het is een liefdadigheidsbetoon op een koopje. Het heeft niets te maken met warm meevoelen, kameraadschap, saamhoorigheids- gevoel en liefde jegens zijn naasten, zooals men ons wil doen gelooven. Integendeel! Het is niets anders dan een reactionnaire poging om op de goedkoopste wijze zich van de lasten, die deze hulpbehoe venden nu eenmaal meebrengen, af te maken. Dit kan niet de dank van het Vaderland zijn en evenmin de wil van de overgroote meer derheid van .ons volk en daarom zal deze actie bij voorbaat tot mislukking gedoemd zijn. Hier komt alleen een door de regeering verordende en gegarandeerde hulpverleening in aanmerking in den vorm van een behoor lijk pensioen of schadevergoeding. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat het niet de bedoeling van de Duitsche bezettings autoriteiten kan zijn om de slachtoffers van de mobilisatie, de zieke en invalide ex-sol daten en de nabestaanden van gesneuvelden, onder het winterhulpwerk-Nederland te bren gen. Immers in het Duitsche Rijk bestaat voor deze staatsdienaren een Wehrmachtsfürsorge und Versorgungsgesetz, waarbij de rechten van deze categoriën op allerlei gebied afdoen de gewaarborgd zijn. Wij vinden het daarom in één woord ge zegd ergerlijk, dat dik-en-dubbel-gepension- neerde oud-ministers, ex-opper- en vlagoffi cieren, burgemeesters en andere zelf-goed-be- zoldigde personen, die zitting hebben in de besturen van de diverse organisaties, die ach ter het fonds voornoemd staan, zich thans gezamenlijk opmaken om op deze wijze hun kameraadschap te toonen. Laten zij zich liever beijveren en hun in vloed aanwenden, dat het verzuim van onze vroegere regeering, nl. om intijds afdoende maatregelen te treffen, zoo spoedig mogelijk wordt goed gemaakt. Namens de besturen van den Bond van Mobilisatie-Invaliden en van hunne Nabestaanden en de Stich ting „De Nederlandsche Soldaat", P. de Boer, voorz. en dir. WEER NAAR DE NOORDZEE. Zaterdag hebben weer een 4-tal visschers verlof gekregen om de Noordzeevisscherjj te gaan uitoefenen. Gisteren hoopte men, na ver scheidene weken afwezig te zijn geweest, weer naar zee te vertrekken. Enkelen hopen dan ook weer met de snurrevaadvisscherij te be ginnen. VAN GROOTE HOOGTE GEVALLEN. De arbeider D. Z. viel van den meer dan 10 meter hoogen steiger in den sluisput. De man werd met ernstige kneuzingen opgenomen en per brancard naar 2ijn woning vervoerd. Bonnen van de bloemkaart. Een bon van de bloemkaart geeft recht op het koopen van: 35 gram tarwebloem, zelf rijzend bakmeel enz., of pl.m. 60 gram rogge brood of 50 gram ander brood of y2 rant soen gebak. Bonnen van het broodbonboekje. Een bon van het broodbonboekje geeft thans recht op het koopen van: 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Op bonnen van het broodbonboekje mag in geen geval tarwebloem of ander meel wor den afgeleverd. Een rantsoen gebak. Een rantsoen gebak omvat tenminste: hetzij speculaas 140 gram andere bloemkoekjes 200 cake 300 gevuld groot korstgebak 500 gevuld klein korstgeb., amandel 400 biscuit en wafels 90 gebakjes 600 (b.v. 12 st. 50 gr.) groot gebak 600 beschuit 75 ontbijtkoek 160 Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken artikelen, welke niet op boven staande lijst voorkomen, geldt dat één rant soen moet worden gelijk gesteld met een hoeveelheid, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Losse bonnen. Losse bonnen voor gebak zijn niet verstrekt. Wel zijn er bonnen „één rantsoen tarwe bloem" in omloop. Deze geven recht op 1 rantsoen tarwebloem enz. (280 gram) of 4 rantsoenen brood of 4 rantsoenen gebak. Inlevering van bonnen, waarop brood is af geleverd. Een bakker kan dus zoowel op de bonnen van" het broodbonboekje als op de bonnen van de bloemkaart brood hebben afgeleverd. Hij dient de door hem ontvangen bonnen, waarop hij brood verkocht heeft, dagelijks bij den distributiedienst in te leveren. Deze f inlevering kan naar keuze van den bakker geschieden in de bekende zakjes of op opplakvellen MD 268 in veelvouden van 700 stuks, met ontvangstbewijs MD 252. De opplakvellen zijn bij den distributie- dienst verkrijgbaar en wel 10 stuks voor 0.03. De bloembonnen en de broodbonnen moeten steeds in afzonderlijke zakjes of op afzonder lijke opplakvellen ingeleverd worden. Om een toewijzing voor bloem of meel te kunnen verkrijgen moet thans worden inge leverd aan broodbonnen 700 stuks of veelvouden daarvan. aan bloembonnen 1400 stuks of veelvouden daarvan. Voor elke 700 broodbonnen of 1400 bloem bonnen wordt een toewijzing voor 50 kg bloem of meel afgegeven. Geldigheidsduur der bonnen. De broodbon heeft thans een geldigheids duur gekregen van twee weken, met dien ver stande, dat deze bonnen echter alleen tijdens de eerste week van geldigheid in hotels e.d. door de gasten kunnen worden ingeleverd. De broodbonnen kunnen voortaan uiterlijk op den twaalfden werkdag na de week, waar voor zij geldig zijn verklaard bij den distri butiedienst worden ingeleverd. Bon no. 13 kan dus uiterlijk Vrijdag 22 No vember a.s. nog ingeleverd worden. Daar de broodbonnen thans gedurende twee weken geldig zijn, is het toegestaan, dat op plakvellen of broodbonzakjes met verschil lende bonnummert worden ingeleverd. Gedurende de week van 11 t/m 16 Nov. 1940 mogen dus worden ingeleverd opplakvellen of zakjes met resteerende broodbonnen no. 12 en de bonnen nos. 13 en 14. De bloembonnen zullen gedurende 4 weken geldig zijn. De bonnen no. 1 dus van 4 No vember tot en met 1 December 1940. De bon nen no. 1 kunnen dus uiterlijk 13 December 1940 worden ingeleverd. Bonnen, waarop gebak is afgeleverd. De brood- en bloembonnen, waarop de bak ker of detaillist „gebak" verkocht heeft, kunnen wekelijks bij den distributiedienst worden ingeleverd, op den voorgeschreven in leveringsdag (zie Uw detaillistkaart). Deze bonnen worden opgeplakt op opplak vellen MD 268 (dus niet op opplakvel len MD 18!), waarbij voor broodbonnen 100 stuks (of veelvouden daarvan) of van bloem bonnen 200 stuks (of veelvouden daarvan) dienen te worden ingeleverd. De opplakvellen moeten vergezeld zijn van een ontvangstbewijs MD 201, welke bewijzen gratis bij den distributiedienst verkrijgbaar zijn. In dit geval mogen op een opplakvel 200 bonnen voorkomen. Voor de ingeleverde bonnen ontvangt betrokkene een toewijzing „gebak". De van derden ontvangen toewijzingen kun nen door detaillisten eveneens op den vastge- stelden inleveringsdag in zakjes Md 258 met een ontvangstbewijs MD 257 bij den distri butiedienst worden ingeleverd. Ontvangt hij zijn gebak van derden, dan kan hij op de toewijzing weer van zijn leve rancier gebak betrekken. Indien hij echter zijn „gebak" zelf ver vaardigt, dan moet hij deze toewijzing in dien hij n.1. een bakvergunning van de Neder landsche Meelcentrale heeft aan deze in stantie inzenden, die hem hiervoor toewijzin gen zal verstrekken voor het verkrijgen van de benoodigde bloem- of meelsoorten. Bonnen van de bloemkaart, waarop meel enz. verkocht Is. Deze bonnen moeten eveneens worden op geplakt op opplakvellen MD 268 en met een ontvangstbewijs MD 201 bij den distributie dienst worden ingeleverd in hoeveelheden van 80 bonnen of een veelvoud daarvan. De inlevering kan geschieden in de week van 2 tot en met 6 December op de vastge stelde inleveringsdagen. De losse bonnen „een rantsoen tarwebloem", welke in zeer beperkte mate in omloop zijn, moeten door detaillisten op afzonderlijke op plakvellen MD 18 worden ingeleverd. Grossiers. De grossiers kunnen de ontvangen toewij zingen „gebak" eiken Maandag bij den dis- stributiedienst ter verkrijging van verzamel- toewijzingen „gebak" inleveren.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5