BOEKAREST „De wereld ven morgen' na de aardbeving Britsch schrijver uit beschuldigingen Engelsche luchtaanval op Boulogne Geen massa-arrestaties in TURKIJE De werkloosheids bestrijding in Parijs Geen politiek op de universiteit Een vreeselijke dood onder de puinhoopen Een geheel nieuwe weg Gandhi dreigt... Belgische rantsoenen een onwaarschijnlijk gerucht. Antonescu drie dagen in Rome Europa reorganiseert zichzelf Benzinebeperking in T urkije Brand op den Nieuwendijk f.,.s Amsterdamsche effectenbeurs provinciale en gem. leentngen. hypotheekbanken. industieele ondernemingen. Buitenland. bank- en cred.-inst. Binnenland. aandeelen. industrieele ondernemingen. Binnenland. petroleumondernemingen. scheepvaart maatschappijen. suiker-ondernemingen. tabaksondernemingen. Koersen Nederlandsch ciearinginstituut Bokser smokkelde 2% jaar De Roemeensche hoofdstad staat nog steeds onder den alles overheerschenden in druk van de groote aardbeving van Zondag ochtend. Talrijke straten, vooral in het centrum der stad, zijn nog steeds in ver band met instortingsgevaar der beschadig de huizen voor het verkeer gestremd. De op ruimingswerkzaamheden bij de omstreeks zes meter hooge hoopen puin ter plaatse van den ingestorten Carlton-wolkenkrabber zullen waarschijnlijk nog minstens een week duren. Duitschc pioniers en soldaten van het luchtwapen arl>eiden daar dag en nacht zij aan zij met Roemeensche militai ren, brandweer en vrijwillige manschappen der legionairs. Mijnwerkers uit het steen- koolgebied van Pelroschen in Zevenburgen zijn bezig een ondevgrondsche gaanderij te maken naar de beide kelderruimten, van waar Zondag levensteekens van de bedolve nen waren te hooren. Ook door het aanleg gen van loodrechte schachten trachtte men de overlevenden te redden, doch deze po gingen heeft men o.m. op grond van ont ploffingsgevaren, moeten opgeven. Men neemt algemeen aan, dat de overlevenden in de kelderruimten intusschen een vreeselijken dood zijn gestorven. Door het barsten der waterleiding staat de kelder tot drie meter onder water. Verder kan worden aangenomen, dat door den brand in de olieketels der centrale verwarmingsinstallatie vele bedol- venen zijn gestikt of verbrand, voor zoo ver zij niet verdronken of door de neerpersende compacte puinmas sa's verpletterd zijn, Bij het wegvoeren van het puin stuit men steeds weer op nieuwe lijken, die voor een deel ï-eeds tot ontbinding overgaan. Tot gis terochtend waren reeds 81 dooden geborgen terwijl men op den eersten dag der reddings werkzaamheden 84 gewonden kon bergen. Men neemt aan, dat nog minstens 70 lij ken onder het puin begraven liggen. Het Openbaar Ministerie heeft wegens dood door nalatigheid bevel gegeven tot ar restatie van de bouwondei-nemers van den Ca rl t on-wol ken kra bber. Koning Michael heeft Dinsdag twee maal een bezoek gebracht bij de reddingswerk zaamheden bij den wolkenkrabber. Generaal Antonescu vertoefde vóór zijn vertrek naar Rome in het door de aardbeving bijzonder zwaar geteisterde Campina, het centrum van het petroleumgebied. Hij heeft zich persoon lijk overtuigd van den stand der hulpmaat regelen. Voor zoover tot dusver vaststaat heeft de petroleumproductie en ook de ver werking der ruwe olie door de aardbeving niet in het minst geleden. Het ministerie van financiën in Boeka rest is door de aardbeving zoo zwaar besc ha digd dat het moest worden ontruimd. De verschillende afdeelingen van het ministerie zijn verdeeld over verscheidene openbare gebouwen der stad. Het gebouw der staats opera in Boekarest is zoo zwaar gehavend, dat verwacht moet worden dat het niet meer kan worden hersteld. Tot nader order moest de staatsopera gesloten worden. Uit Vaslui in Moldavië wordt gemeld, dat daar de helft van alle huizen onbewoonbaar is geworden. Het spoorwegvei'keer ver loopt in het geheele land weer normaal met uitzondering van een kleine zijspoor in Moldavië waar het verkeer door beschadi ging van bruggen nog niet kon worden her vat. De regeering is door een wet gemachtigd beschadigde huizen, die door hun eigenaars worden verlaten, in bezit te nemen. Japan, Duitschland en Italië zijn wegens de mislukking van het verleden een tot dus ver nog niet geprobeerden, geheel nieuwen weg opgegaan om de belangrijkste vraag stukken der menschheid op te lossen, schrijft de adviseur van het Japansche de partement van buitenlandsche zaken, am bassadeur Sjiratori, in een artikel in het maandblad „Berlin-Rom-Tokio" onder het opschrift „het driemogenhedenpact en de wereld van morgen." Sjii'atori, die in dezen nieuwen koers der drie landen de principieele beteekenis van het driemogendhedenpact ziet, meent dan, dat het bondgenootschap vooreerst een ne gatieve taak heeft. Het moet, zoo schrijft hij, de verdere uitbreiding van den oorlog verhinderen en het tijdperk der verwoestin- gen verkorten. In het belang van deze te genwoordige vraagstukken ontwikkelt het driemogendhedenpact de allergrootste krach ten en het beteekent in zooverre geen gerin ge bedreiging voor alle tegengestelde mee ningen. Het eigenlijke doel van het bondge nootschap ligt echter, zoo vervolgt Sjirato ri, in alle omstandigheden aan de positieve kant. De schepping van een nieuwe wereld ordening, dat is de voornaamste taak waar naar Japan, Duitschland en Italië krach tens dit pact streven. Het kenmerk der onder leiding van de drie mogendheden te scheppen nieuwe ordening bestaat daarin, dat zij de individualistische of demo cratische idee wil doen verdwijnen en de totalitaire wereldbeschouwing tot een grondbeginsel wil maken, dat de menschelijke samenleving es sentieel beïnvloedt. De ambassadeur betoogt dan, dat om tot vei-wezenlijking van deze nieuwe ordening te geraken, alle waarden een herwaardee ring moeten ondergaan. Gewoonten, welke sinds duizend jaren de menschheid beheer- schen, moeten uitgeroeid worden, vele dog ma's en vooroordeelen zullen moeten ver dwijnen. Wellicht zullen vele zaken, die in de wereld van het verleden groote beteeke nis hadden en hoog geschat werden, in de nieuwe wereld hun waarde geheel verlie zen. Uiteraard valt er niet aan te denken, zoo betoogt Sjiratori ten slotte, dat een der gelijke in de wereldgeschiedenis unieke om wenteling van vandaag op morgen kan wor den uitgevoerd. Heden ten dage valt er ech ter in deze richting niet alleen reeds een neiging waar te nemen, doch in groote ge bieden van Azië en Europa is de oprich ting van de nieuwe ordening reeds aange vangen en belooft zij met groote snelheid vorderingen te maken. „Sabbotage In regeeringskrin- gen." In een boek. dat zoo juist is uitgekomen richt de bekende Engelsche schrijver Liddie Hart. volgens het D.N.B.. ernstige beschuldi gingen tegen het Britsche ministerie van oorlog. Hart is jarenlang militaitj medewer ker van de Times en daarna van de bladen van het Beaverbrook-concern geweest. Vol gens zijn lezing is de mechaniseering der Britsche troepen en vooral de ontwikkeling van het tankwapen, aanzienlijk vertraagd door sabotage uit de kringen van het minis terie van oorlog met Horc Belisha, oud-mi- nister van oorlog, aan het hoofd. Liddie Hart wïist er op. dat in den we- wereldoorlog Churchill een der vurigste voorstanders was van het tankwapen, dat in het diepste geheim uitgebreid werd. Hore Belisha echte was van andere meening. Als bewijs voor zijn bewering voert Hart aan. dat Hore Belisha in zijn ambtsperiode offi cieren. die tankexperts waren, heeft on geplaatst. De Britsch-Indische actie voor ongehoorzaamheid. Naar te Kaboel verluidt, heeft Gandhi den onderkoning er van verwittigd, dat hij een lijst heeft opgesteld van meer dan 15Ó0 le den der congrespartij, die door hun bereid heid tot deelneming aan den individueelen ongehoorzaamheidsveldtocht tegen den oor log gevangenisstraf willen riskeeren. Deze lijst omvat alle voormalige provinciale pre miers en ministers, die lid zijn van de con grespartij, alles congresleden van de wetge vende vergaderingen en alle andere beken de leiders der congrespartij in het geheele land, onder wie ook Patel. Minder brood, vleosch en vet, maar meer koffie dan in Neder land. De Belgische bladen hebben onlangs de lijst der rantsoenen voor de maand Novem ber medegedeeld. De rantsoeneering gaat daar heel wat verder dan hier te lande, zegt het Vad.; zoo bestaat er b.v. ook een distri butie van aardappelen. Thee daarentegen is vrij, maar er wordt in België, zooals men weet slechts zeer weinig thee gedronken. Koffie is er de nationale wanne drank. Men ki'ijgt dan ook iets meer koffie, dan in Ne derland. Dit wordt voor zeer velen echter weer gecompenseerd door het feit, dat men hier nog vrije koffie heeft in de koffiehuizen, terwijl men in België voor ieder kopje koffie in een café een bonnetje moet afstaan. Men krijgt bonnetjes voor zeventig gram per week; in Nederland daarentegen bedraagt het koffierantsoen slechts 41% gram per week. Wat de suiker betreft, zijn beide landen evengoed voorzien; Belgen krijgen precies zooals wij één kilogram per maand. Met den veestapel is het in België slecht gesteld. Onze lezers zullen zich wellicht her inneren. dat wij in Februari van dit jaar een serie artikelen aan de economische posi tie van onze Zuiderburen gewijd hebben on daarin ook melding maakten van een felle discussie over de vleeschvoorziening, die tus- schen de ambtelijke wereld en de vertegen woordigers van de boerenorganisaties ge voerd werd. Volgens het ministerie van Land bouw was er geen enkele reden tot ongerust heid; de boeren daarentegen verklaarden cr vast van overtuigd te zijn, dat men weldra met een zeer ernstig tekort aan vleosch en aan zuivelproducten zou te kampen hebben. De boeren hadden het blijkbaar bij het rechte eind. De Belgen krijgen thans slechts 30 gram vleesch per week met daarnaast nog 12 gram reuzel. In Nederland zijn de cijfers 400 gram vleesch of reuzel en nog zoowat honderd gram vleeschwaren per week. Vooral het vetgebruik is zeer groot. Wij krijgen iedere week 250 gram boter of marga rine; in België daarentegen is het rantsoen slechts 41 gram boter en 52 gram margarine. Bij elkaar dus slechts iets meer dan een der de van wat men hier krijgt. Ook het broodrantsoen is niet groot in Bel gië. Dit land, nog meer dan het onze, is steeds afhankelijk geweest van den invoer voor zijn broodvoorziening. Daar komt nog bij, dat de Engelschen op hun terugtocht een paar groote meelfabrieken in brand hebben gestoken en tal van binnenschepen met tar we tot zinken hebben gebracht. Terwijl de broodkaart in Nederland recht geeft op twee kilo brood per week wittebrood of 2.5 kg. roggebrood) en men daarenboven nog een meelbon krijgt, moet de Belg rondkomen met 1.6 K.G. „keukenbrood" of 1.2 kg. meel. Het is hier ook wel geen luilekkerland, maar toch: een oase, zooals wij na onze tocht door België onlangs reeds schreven. De geruchten, volgens welke de Ameri- kaansche generaal Pershing als ambassa deur naar Vichv zou worden gezonden, zijn door staatssecretaris Huil volstrekt onwaar schijnlijk genoemd. Pershing is ruim 80 jaar oud. Tijdens kerkelijke plechtigheid Terwijl de burgerij in de kerken van Bou logne bijeenkwam voor een plechtig re quiem voor de gevallenen, is de stad door Engelsche vlieger aangevallen. Militaire succes bereikten de Engelschen niet, doch onder de burgerbevolking werden men schel! gedood eu gewond, aldus het D.N.B. Slechts twee spionnen in hechte nis genomen. De Turksche minister van buitenlandsche zaken heeft gisteren voor de parlementsfrac- tie van de volkspartij een diepgaande uit eenzetting van de situatie op het gebied van de buitenlandsche politiek gegeven. Zijn verklaringen werden eenstemmig goedge keurd. De minister van binnenlandsche zaken heeft in een verklaring voor de pers een reeks geruchten weerlegd, die te Istanboel verspreid waren over massa-arrestaties on der de leden van de zoogenaamde vijfde colonne. De minister verklaarde, dat slechts twee personen onder verdenking van spion- nage in hechtenis waren genomen. Roemeensche staatsleider zal verschillende bezoeken afleggen. Inzake het bezoek van den Roemeenschen staatsleider generaal Antonescu die heden in Rome zal aankomen, wordt van welinge lichte zijde vernomen, dat de Roemeensche gasten zullen verblijven in de villa Mada- 111a. Op het programma staat een plechtige audiëntie bij dén. koning-keizer. Des mid dags wordt generaal Antonescu door Musso- lini en graaf Ciano ontvangen. Het bezoek zal drie dagen duren. Zaterdag keeren de Roemeensche gasten terug. Ook zal Anto nescu een bezoek aan Berlijn brengen. Milliarden beschikbaar. Over de besteding van de zeven milliard franc, die ter beschikking van de stad Pa rijs gesteld zijn. ter bestrijding van de werkloosheid, heeft de seci'etaris-generaal van openbare werken in het gebied van Pa rijs, Giraud. een uiteenzetting gegeven voor vertegenwoordigers van de Parijsche pers. Daaruit bleek, dat deze milliardenbedragen als volgt verdeeld worden: anderhalf milli ard voor opruiming van de „zóne" en aan leg van sport- en speelvelden. Driehonderd millioen voor verbetering der rioleering, zeshonderd millioen voor waterleidingen. Zevenhonderd millioen voor den aanleg van centrale verwarmingen. Vijftien milli oen voor ziekenhuizen en scholen. Driehon derd millioen voor verbetering van den vuilafvoer. I-Ionrlerd millioen voor verbete ring van wegen. Honderdvijftig millioen voor uitbreiding van de haven van Parijs en kanalisatie van de rivier de Yonne. Drie honderd millioen voor uitbreiding van den Metro. Honderd millioen voor trolleybussen. Tweehonderd millioen voor electrische cen tralas. Driehonderd millioen voor gasfabrie ken. Vijfhonderd millioen voor architectoni sche verbeteringen. Honderd milllioen voor verfraaiing van de promenades Driehonderd jnilliopn voor ondersteuning van behoefti- gon. Honderdvijfitg millioen voor noodzake lijke werkzaamheden aan het Parijsche sta tion Montparnasse. Driehonderd vijftig mil lioen voor den aanleg van groote grasvlak ten Voorts is een milliard in den vorm van leeningen ter beschikking van de Parijsche huisc'gpnaren gesteld voor herstellingswerk zaamheden. Men hoopt, dat al deze werkzaamheden aanzienlijk zullen bijdragen tot een belang" riike beperking van de werkloosheid te Pa rijs. Op het oogenblik zijn er, naar gemeld, ten minste 'vijfhonderdduizend werkloozen. Italiaansch commentaar op de laatste politieke gebeurtenissen De diplomatieke redacteur vfcB wijst er op, dat, terwijl Moloto! te besprekingen voert met Hitier en V on N bentrop, de Roemeensche mmister-pres dent en staatsleider Antonescu 111 B°m« vertoeft, waar hij den Duce en graaf Cian zal ontmoeten. Deze politieke besprekingen toonen aan, dat Europa bezig is zich te reoi'ganiseeren op den grondslag van ei algemeene samenwerking met uitsluiting van Engeland. Rusland, dat de Britsche politiek, om Duitschland te omsingelen, aan haar imperialistische doeleinden dienst baar wilde maken, breidt zijn politieke en economische betrekkingen met Duitscn- land steeds uit. Roemenië, dat was vast gebonden aan het Britsche systeem van Europecsche tegenstellingen, bevindt zien thans in de sfeer van de spil. De Britsche politiek berustte op het verdeelen van het vasteland in twee kampen. De politiek van de spil is gericht op een vruchtbare sa menwerking tusschen alle Europecsche \ol- ken. De uitsluiting van den Britschen in vloed was een voorwaarde voor het over winnen van de Europecsche moeilijkheden en het tot stand brengen van een nieuwe vredesorde op de puinhoopen van het ver drag van Versailles Terwijl de Britsche regeering den oorlog heeft uitgelokt in de overtuiging, dat zij een groote anti-Duit- sche en anti-Italiaansche coalitie zou op bouwen, is nu Engeland zelf geïsoleerd en geblokkeerd. Het Italiaansche volk ont vangt generaal Antonescu, wiens verdien sten voor zijn land en voor de samenwer king in het nieuwe Europa het hoogelijk waardeert, met groote sympathie. Particuliere auto's uitgeschakeld. In een zitting van de gemengde commissie ter uitvoei'ing van de wet op de bescherming van het nationale economische leven is be sloten het gebruik van vloeibare motorbrand stoffen te bepei'ken. Particuliere auto's krij gen geen benzine meer. Het overige verbruik is gerantsoeneerd. Dit besluit behoeft goed keuring van den ministerraad. Waarschuwing tot de Belftsche studenten. De rector magnificus van de Technische Hoogeschoftl te Delft, die dezer dagen de stu denten waarschuwde tegen het deelnemen aan politieke ongeregeldheden op straat, heeft thans, volgens het Hsb., de volgende mededeeling gepubliceerd: „Naar mij ter oore komt, zouden eenige studenten zich schuldig maken aan onwel voeglijke critiek in woord en gebaar, jegens diegenen onder hunne medestudenten van wie zij weten of meenen te weten, dat zij an dere politieke opvattingen huldigen. Indien ik politieke agitatie door studenten in het openbaar afkeur, zooals Week uit mijn aan kondiging van 8 November, spreekt het wel vanzelf, dat ik iedere demonstratie in dien zin. van welken aard ook, binnen de muren van de Technische Hoogesehool met kracht zal tegengaan. Ik ben bereid een onderzoek naar wat zich tot op heden heeft voorgedaan achterwege te laten, indien mij blijkt, dat de studenten, wie zulks aangaat, door deze waarschuwing tot inkeer zullen komen. Mocht dit niet het geval blijken te zijn, dan zullen de overtreders zich blootstellen aan al die maatregelen van tucht, die in arti kel 69 van de Hooger Onderwijswet worden voorzien. Ik hoop evenwel, dat het niet in de eerste plaats de vrees voor deze straffen zal ziin. die de studenten van ongepasthe den zal weerhouden, maar wel hun gemeen schapszin. hun gevoel voor fatsoen en hun juiste begrip van wat de belangen van het onderwijs aan de Technische Hoogesehool meebrengen." Heck's lunchroom loopt ernstige schade op. AMSTERDAMSCHE BRANDWEER VOORKOMT ERGER. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is hedenochtend, kort na eenon een felle brand uitgebroken in bet perceel Nieuwendijk 92 te Amsterdam, waarin Heck's lunchroom ge vestigd is. De agenten van politie van Em- pelen en Lodder, die nabij den Dam surveil leerden, hoorden plotseling van de derde ver dieping van een huis het geroep van „brand". Dit bleek afkomstig te zijn van een gezin, be staande uit man, vrouw en 18-jarigen zoon, die boven de lunchroom woonden. Deze wa ren in hun nachtrust gestoord door een ver stikkenden rook, welke van de benedenver dieping door het trapportaal opsteeg. Aange zien de brandweer direct gewaarschuwd werd, en zij ook ten spoedigste ondermeer met een ladderwagen ter plaatse was, kondon deze mensehen, wien de ce'.iige weg naar bui ten door den brand was afgesneden, zich langs den ladder in veiligheid stellen. Het vuur vond gretig voedsel. De brandweer, welke onder leiding stond van den adjunct-hoofdbrandmeester, B. van den Wijngaard, daarbij geassisteerd door don brandmeester K. ten Kate, wist het vuur dat binnenshuis fel laaide, te bereiken met twee slangen uit den Nieuwendijk "via den hoofdingang. Het bleek, dat de brand ont-. staan was onder de glazen binnenlantnnrn. welke het middengedeelte van het restau rant ovbrkapt, in den boek. waar een buffet ingericht is. liet vuur had een gretig voed sel gevonden in de houten wanden en het vrijwel geheel uit hout bestaande interieur. De geheele binnenlantaarn was. wat het glas betreft, naar beneden gekomen, evenals de langs den noordelijken wand aangebrach- ten spiegel. Ook het houtwerk van den bin nenlantaarn was voor het overgroote deel door het vuur verteerd. Spoedig bedwongen. Dank zij het snelle en lu-achtige optreden van de brandweer was het vuur spoedig be dwongen. Wel bezorgde de zware rookaf- scheiding den brandweerlieden een groote last, doch de x-ookmaskers verhielpen dit euvel op doeltreffende wijze. Omstreeks kwart voor twee was men hef vuur volle dig meester. Er kwam vast te staan, dat de ruimte onder de glazen binnenlantaarn zware schade had opgeloopen. Zoowel het voorgedeelte als de ruimte aan de achterzij de en de aangrenzende biljartzaal was ge heel gespaard gebleven. Hier was echter eenige waterschade ontstaan, evenals on de bovengelegen verdieping. Hoewel achteraf slechts twee stralen noo- dig waren gebleken om den brand onder de knie te krijgen, bad de brandweer alle maat regelen getroffen, welke noodig zijn bij de bestrijding van een vuurhaard in het cen- rum der stad Zoo waren uitgerukt de mo torspuit en de ladderwagen van de Prinsen gracht, v de motorspuit van de Rozengracht een personeels, en gereedschapswagen van de Nieuwe Achtergracht en het hrancispuüie van de hulppost aan de Brouwersgracht Ge te dóen al dU mate^ «K dtaft w?ULW£f#Wr niet denkbeeldig getast dan hnrl w Vns dlt Pnnd «an Kalme handel. Zwakke loc,. Ie markt. Achteruit loopen^, koersen. Amerikanen lager, Ned. beleggingen wederom vas ter. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost-Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 Duitschland 1930 5% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 V.K. L.R. 101% 101% 951/2-953/0 101% 953/-9Q!/ 101% OOT r\ 85%-86 86%-86U' 85% 85% 82% 82 231/2-251/2 24%-28 72% - A'dam '37 I 3% 85% 85% 's Grav. '37 I 3% 91% N.-Holl. '38 3 83 83 N.-Holl. '38 II (3%) 3 84% 85 R'dam '37 1. III 3% 84 84% Z.-Holland 1937 3 84% 85% Ned. Hyp.b. Veendam 3% 91% 92 Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 Koloniale Bank A 185 179% Ned. Ind. Handelsb. A 130% 126 Ned. Handel Mij. c. v. A 118 115 A.K.U. 113%-116 118%-115% Calvé Delft c.v. A. 85 84 Centr. Suiker Mij. 185% 182 Fpkker g. A. 180 175 Léver Bros en Unilever cv.A137%-135 134-135% Ned. Ford 333 330 Philips G B.v.A. 208-211 202%-198 Philips pref. A 140 Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 31%-32% 31%-29% Am. Sm. en Ref. c.A. 50% 49 Beth. Steel c.v. A 88%-90% 88%-86% Gen. Motors c.v. A. 54 5/16 51% Kennecot Copper c.v. A. 38 39% 37%-38 1/16 North. Am. Aviation c.v.A. 20 19 Rep. Steel c.v. A. 27%-28 5/16 27%-25% U. S. Steel c.v. A. 76%-78% 77%-73% Binnenland. Dordt'sche Petr. g. A. 268 Kon. Petr. 292-297 292%-28t Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 12%-13 12 5/16-11% 11 5/16-11% 11%-11 Holland Amerikalijn A 111%-115 115-11Ö Java China-Japanlijn A. 138-140 136%-130 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. hez. v.' A. 147-150 147%-145 Kon. Paketvaart A. 214 215-211 Ned. Scheepv. Unie A. 159-162% 159-155 Rott. Llovd A. 131% 131%-13Ö Stoomv. Mij. Nederland A 137 137-133 H.V.A. 428-437 434-418 Javasche Cultuur 252 N.I.SU. 241 Ver. Vorstenl. Cult. 123-125 127%-123 Deli Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senembah 193-188 152-159 151 %-148 190-200 199-190 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 256-260% 251%-240 Bandar Rubber Mij. A. 184-185 176%-173% Deli Batavia Mij. A. 193-196 190%-190% Koersen voor stortingen op 14 November '40: Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.40: Zweedsche Kronen 44,85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. Moet nu een half jaar uit den ring blijven De bokscommissie van den staat New- York heeft Al Davis, een der beste boksers in de Weltergewictitklasse, voor onbepafll' den tijd geschorst. De aanleiding tot deze schorsing was het feit, dat Al Davis een verkeerden leeftijd opgegeven had. De Re glementen van de bokscommissie van York bepalen, dat iemand slechts dan v,er- gunning kan krijgen, om in wedstrijden u" te komen, als hij don leeftijd van twintig iaar overschreden heeft. Om deze regi menten nu te ontduiken, had Al Davis, ai» nnnoi 1 <11 ii «rurtrlS b" uc uiivuuiKen, naa - eerst 19% is, verklaard, dat hij reeds jaar oud was. De schorsing zal waarschijnlijk V101' opgeheven, als Al Davis den twintigjarig leeftijd bereikt heeft.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2