Greta Garbo geen kans—. Marktberichten RAAD ANNA PAULOWNA Schager markt Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver- heid en Scheepvaart OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN. De Secretaris-Generaal, waar nemend hoofd van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, brengt het vol gende onder de aandacht van belanghebbenden; In de Nederlandsche Staats courant van 15 November 1910 is een beschikking opgenomen („Oude materialen- en Afval- stoffenbeschikking no. 2/40') waarbij oude materialen en af valstoffen worden aangewezen als distributiegoederen in den zin van art. 4 van de distributie- wet 1939. In de beschikking wordt een nadere omschrijving gegeven van hetgeen onder „oude mate rialen en afvalstoffen" is te verstaan. De dagclijksche leiding bij de uitvoering van de in deze be schikking ver.vatte distributie regeling berust bij den direc- teui van het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstof fen, Paleisstraat 7, 's-Giaven- hage. Alle ondernemingen, die on der de bemoeiingen van het Rijksbureau zullen vallen, zijn verplicht, binnen vijf dagen na den dag van afkondiging der beschikking in de Staatscou rant, tot den directeur schrifte lijk het verzoek te richten, haar bij het Rijksbureau in te schrij ven. Na ontvangst van dit verzoek wordt door den directeur aan de betreffende onderneming een aanvraagformulier toegezonden hetwelk deze verplicht is, bin nen een week na ontvangst, volledig ingevuld en ondertee kend aan den directeur terug te zenden. Nadrukkelijk wordt er op ge wezen, dat aan de inschrijving geenerlei rechten ontleend kun nen worden. Zij heeft voorna melijk ten doel, het Rijksbu reau een volledig overzicht te verschaffen van alie in ons land aanwezige ondernemingen in den zin van deze beschikking. Als zoodanig zijn te beschou wen: Allen, die van den handel in, of van de bewerking (sorteeren, reinigen, persen, snijden e.d.) of het sloopen van oude mate rialen en afvalstoffen hun nor male bedrijf maken, alsmede zij, die, zonder daarvan hun bedrijf te maken, oude materialen en afvalstoffen plegen in te zame len (instellingen van liefdadig heid e.d.). Voorts is iedere onderneming verplicht aan den directeur op diens verzoek bepaalde opgaven 9 te verstrekken. Nadere voor schriften hieromtrent zullen af zonderlijk worden bekend ge maakt. Aan allen, die niet onderne ming zijn in den bovenomschre ven zin, is het handeldrijven in oude materialen en afvalstof fen verboden. Ondernemingen hebben voor het koopen. voorhanden of in voorraad hebben, bewerken, verwerken, doen bewerken of verwerken, te koop aanbieden, verkoopen of afleveren, van oude materialen en afvalstof fen een schriftelijke vergun ning van den directeur noodig. Ren zoodanige vergunning kan slechts worden verleend aan ondernemingen, die bij het Rijksbureau zijn ingeschreven. Bovendien legt de beschik king aan ondernemingen de verplichting op tot het gortee ren, verkoopen en afleveren van oude materialen en afvalstof fen overeenkomstig de door den directeur te geven aanwij zingen. Tenslotte is het verboden, bij don verkoop van oude mate rialen en afvalstoffen, nader vast te stellen maximumprij zen te overschrijden. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de Staats courant. SCHAGEN. 14 November. 27 Paarden f 300975. 68 geldekoeien (ma gere) 200325. 70 idem vette voor de leve ring. 17 kalfkoeien 235—400. 40 vaarzen 225 —325. 9 graskalveren 90—130, 12 nuchtere kalveren voor de levering, 68 overhouders 2336. 5 bokken en geiten 10—30, 28 biggen 8—12, 19 konijnen 0.50—2.75. 84 kippen 0.75 -1.25. BROEK OP LANGENDTJK. 14 Nov. Aanvoer: 17300 Kg. roode kool 3—4.80, 7100 Kg. gele kool 2.90—3.50. 11000 Kg. D. witte kool 33.10. 15000 Kg. Savoye kool 2.9—3.50. 2300 Kg. uien 66.80, grove uien 6.40, drielingen 4.40. stek 3.80. 3400 Kg. peen 1.90—3.40 3 40 stuks bleomkool 7.80. 2e srt. 35, 3800 Kg. vroege witte kool 2.50. 6800 Kg Succes witte kool 3.14400 struik andij vie 1.30. 100 Kg. rammenas 2.60. NOORDSCHARWOUDE. 14 Nov. Aanvoer: 26200 Kg. roode kool 3—5.70. 800 Kg. gele kool 2 90 34100 Kg. Deensche wit te kool 33.10. 26000 Kg Succes witte kool 3.4900 Kg. uien 6.60—6.90. grove uien 6 6.40 drielingen 4.404.70. stek 2.703. 1000 Kg. bieten 2(.303.50 13000 Kg. vroege witte kool 1.80—2.50. 27400 struik andijvie 1.50 —1.60. De oorlog ter zee. Duitsche torpedojagers op verkennings tocht in de Noordzee (Foto Weltbild) IN DE BIOSCOOP VAN KOSSEN GEEN AMERIKAANSCHE DRA KEN, ZEGT DE BURGEMEESTER. Een gek geval: voor arbeidsbe middeling binnenkort heel naar Schagen? De raad mocht be talen, maar niet praten bij den bouw van de R.K. school, nu kost het dak f 2200.— aan repa ratie, maar opzichter Hoep zal zich geen kat in den zak laten koopen. B. en W. krij- gen voor zoover nog niet aan wezig grijze haren als ze over de toevloed van doode poes jes denken. Op raadslid Wai- boer wordt goed gepast, bijna een privé-veldwachter. De heer Hooimeijer kan nog juist het rondvraagvorkje meepikken. Gisterenmiddag vergaderde de raad. Voorzitter was de burgemeester, de heer Mr. M. Th. Mynlieff, secretaris de heer Keizer. De heeren Kuiken, Op 't Veld en Hooi meijer zijn afwezig. De notulen worden goedgekeurd. Onder ingekomen stukken bevinden zich eeni- ge rapporten en verslagen. Ingekomen is voorts een verzoek van de Ver. van leeraren en onderwijzers in de li chamelijke opvoeding in Nederland be treffende benoeming van vakonderwijzers. Naar aanleiding van een bericht .omtrent de instelling van een rijksarbeidsbureau, *egt voorzitter het te betreuren, dat in An na Paulowna geen bijkantoor of agentschap Komt. Men moet nu naar Schagen. De heer Dekker: 'Dat is te gek om los te loopen. Voorzitter: Dat is het ook! De heer Strooper: Er mag wel een extra trein rijden! Besloten wordt namens den raad een brief '°t de betreffende instanties te richten, B en W. hebben dit al gedaan. Het verzoek van de onderwijzers in lich. oefening noemt voorzitter een lang drama, maar voorzitter meent dat Anna Paulowna gezien den finantieelen toestand, een vak- ieeraar niet kan aanstellen. Dc klasseonder wijzers moeten thans dat onderwijs geven, voorzitter wil afwachten of er pogingen worden aangewend distri ctsge wij ze een vak- eeraar aan te stellen, hij een dergelijke be- egmg kan de gemeente zich dan wel aan sluiten. Aan de Holl. Mij. van Landbouw afd. nna Paulowna is toegestaan om voor het nouden van een landljouwcursus gebruik hubs°n Va" B" 011 W.-kamer ten raad- scw!?^1' werd dit onderwijs gegeven in reèoi maar door de verduistcringsmaat- Do l1 an dit niet meer. Williel Rczelman dankt voor de bereid- Subsidie voor vlasrepelen. De gemeente Wieringermeer vraagt den omliggende genieenten subsidie voor het' vlasrepelen, zoo ook aan Anna Paulowna. B. en W. willen binnen zekere grenzen blijven en van geval tot geval beoordeelen of een trainingstoeslag noodig is. Vrijgezel len zullen bijv. de vlasrepelcursus wel voor eigen rekening kunnen volgen. Aldus besloten. Een leelijke strop. Het R.K. Schoolbestuur aan den Nieuwen weg verzoekt gelden béschikbaar te stellen voor verbouw van het platte dak. Voorzitter zegt dat het een leelijke strop is. Het dak is ondeskundig gebouwd. Toen er vrachten sneeuw vielen, is het dak gaan zakken. Het is een gevaar voor de kinderen. Het werk zal nu geschieden onder controle van den heer Hoep, gemeeiiteopzichter. Het zal kosten f 2211.90, en dit moet men nog met een korreltje zout nemen. Hier wreekt zich een fout, zegt voorzitter, de raad mag al leen geld voteeren voor de bouw, en heeft dan verder niets te zeggen. Maar nu het verkeerd gaat, komt het be stuur van de bijzondere school weer bij den raad 'terug. De raad vindt het bedrag zeer hoog. Het wordt echter verleend. Voor lid der commissie tot wering van schoolverzuim, wegens bedanken van den heer P. J. Koning, luidt do aanbeveling: 1 P. J. Komen; 2. C. Op 't Veld. Met 6 tegen 2 stemmen wordt de heer Ko men benoemd. Aan de orde zijn vervolgens verzoeken om om ontheffing van don aanslag in Jpri schoolgeld. Conform voorstellen B. en W. besloten. Die hoeft geen huis te zoeken. Voorgesteld wordt de woning, eerder be woond door gemeenteveldwachter Tente- ling te verbeteren en aan het rijk te ver- huren ten behoeve van een rijksveldwach- ter voor 4 per week. Voor f 592.25 zal hersteld moeten wor den. Het huis is indertijd vrij slecht ge bouwd. Voorgesteld wordt om te verklaren, over eenkomstig art. 36, 4e lid, van de Woning wet, dat de vaststelling van een uitbrei dingsplan in voorbereiding is. Het op J3 Februari 1939 ter zake genomen besluit heeft zijn geldigheid verloren. De heer Dekker vraagt of er nu wat van komt ook. Voorzitter zegt dat Gcd. Staten nog steeds niet beslist hebben over het verschil van opvatting tusschen voorzitter en den raad over de ruimte tusschen de woningen inde bebouwde kom. Dit is al lVe iaar geleden, maar hierop hangt de zaak nog. Voorgesteld wordt om een gedeelte van den Zuidwesthoek van het terrein om de OL School I aan dn Anna Paulownapoider te verkoopen. teneinde dit aan den open- bnven weg te kunnen trekken no polder is bereid de weg te verbeteren, 7oodat de gevaarlijke bocht weg gaat. Ook het urinoir wordt verplaatst. Deze inrichting is indertijd gracieusehjk aan dc veiling aangeboden, zegt voorzitter, maar die moest er niets van hebben. Aldus besloten. Voorgesteld wordt om het gymnastiek lokaal van de O.L. School 2 te verhuren tot het geven van filmvoorstellingen op Zater dag en Zondagavond. Het is niet de bedoeling het lokaal aan den gaandnn eu komenden man te geven. De voorstellingen worden gegeven door den heer Kossen, lid van den bioscoopbond en de films staan onder controle van B. en W. De heer Dekker vindt het een schitterende gelegenheid, als de films goed zijn, voorzien de voorstellingen in een behoefte. Op een vraag van den heer Waiboer zegt voorzitter dat de prijzen de eerste weken laag gehouden worden, men moet eerst zien hoe het marcheert. Wetli. Lubbert is tegen filmvoorstellingen op Zondagavond. De heer Kloosterman wenscht dat beslist goede films gedraaid worden. Voorzitter; Er zullen geen Amerikaansche draken den volke worden vertoond, het be hoeven echter allemaal geen geleerde films te zijn. Het voorstel wordt aangenomen. Afvalverordening. Voorgesteld wordt een verordening be treffende liet bewaren en ter beschikking stellen van afval vast te stellen. De heer Dekker vraagt hoe de verordening wordt uitgevoerd, of is het beter dat spr. niets vraagt? Voorzitter: B. en W. zijn nog bezig er grijze haren over te krijgen. Maakt zich over de begrafenis van Uw poes maar niet bezorgd. Ik hoop alleen dat ze niet op het raadhuis moeten worden afgeleverd, maar voorloopig doen we onze plicht door de ver ordening vast te stellen. Aldus besloten. Besloten wordt een kasgeldleening voor 1941 aan te gaan Het gaat weer om f 150.000 en een reke ning-courant overeenkomstig zal worden aangegaan, waartoe B. en VV. machtiging ontvangen. Voorgesteld wordt de perceelen tuin grond, grasgewas, den toegangsweg naar het spoorwegstation en weiland achter de burgemeesterswoning onderhands te ver huren. Conform voorstellen B. en W. besloten. Eenige pensioengrondslagen worden vast gesteld. Van den burgemeester op f3900.van den secretaris op f 4000.van den ontvanger op f2550.—. Aldus besloten. De begrootingon 1939 en 1940 cn de be grooting grondbedrijf 1940 worden gewij zigd. Des heer Hooimeijer komt ter vergadering. „Bijna afgeloopen", constateert voorzitter. Op den heer Waiboer wordt goed gepast. Naar aanleiding van een bogrootingswijzi- ging vraagt de heer Waiboer, of er geen veld wachter te Ewijcksluis komt. Voorzitter: Stel u gerust, uw sluitingsuur zal goed gecontroleerd worden en de ver- duisteringssplcetjes ook. Maar hij komt niet alleen voor u. De heer Waiboer: Dat is maar goed ook! GEMEENTEBEGROOTING. De gemeentebegrooting 1941 wordt aan geboden. Ze zal behandeld worden op Woensdag 4 December op twee uur.. Vastgesteld worden de vergoedingen aan de bijzondere scholen over 1939. Het totaal uit te keeren bedrag bedraagt voor de R.K. school te Anna Paulowna f 1655.40; R.K. school Breezand f2048.33; Chr. school Breezand f1578.47. B. en W. hebben zich tot Ged. Staten ge wend teneinde de steunnormen herzien te krijgen. De heer Dekker noemt dit zeer noodza kelijk. Rondvraag. De heer Schra zegt dat er een groot werk in de gemeente is, maar menschen uit de gemeente niet aan kunnen komen. Ook aan de F.wijcksweg zou werk komen. Kan het gemeentebestuur daar niets aan doen, er werken veel te kort menschen. Voorzitter meent dat er geen materiaal is om veel menschen te werk te stellen. Verder vraagt de her Schra of het per ceel van de wed. Egmond aan de water leiding wordtaangesloten. Het is daar noodig. Voorzitter gelooft dat deze zaak in orde komt. De heer Schra: Die oude vrouw komt goed water toe. Voorzitter: Dat komt iedereen toe! Enkele bewoners van Ceres hebben ge klaagd, dat het zoo donker is, dat ze de ingang niet kunnen vinden, zegt de heer Dekker. Kunnnen daar geen witte plekken worden aangebracht? Op 'n vraag v. d. hr. Rezelman deelt Voorz. mede, dat de molestverzckering bij Centraal Beheer is ondergebracht. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA NIEUWE GEMEENTEVELDWACHTERS. Naar wij vernemen zullen twee nieuwe gemeenteveldwachters eerlang in functie treden. Beiden zijn aangewezen uit het corps politietroepen. Het zijn de heeren van der Tas, die hier als militair reeds eerder vertoefde en de heer Smit, van oorsprong een Wieringer, dus al evenmin een onbeken de. Beide veldwachters zijn gehuwd en heb ben één kind. OOK IN DEN OOSTPOLDER EEN BIBLIOTHEEK. Op verzoek heeft de „Reizende Bibliotheek" ook een kist boeken gezonden aan den heer Hazeloop, hoofd der school in den Oostpol der, die voor haar als beheerder zal optre den. Zeker zullen ook hier velen gaarne ge bruik maken van de gelegenheid om voor slechts enkele centen goede boeken te kun nen lezen. OUDE NIEDORP EEN EERVOLLE BENOEMING. De heer W. J. Veer, eertijds woonachtig te Hoorn, thans tijdelijk onderwijzer bij het buitengewoon lager onderwijs te Den Helder tijdens de mobilisatie plaatsvervangend hoofd aan de O. L. school te Oude Niedorp is met ingang van 18 November a.s. be noemd tot vaste medewerker aan de „Werk plaats-Kindergemeenschap" te Bilthoven, van welke bekende inrichting ir. C. Boeke de leiding heeft. Dit is een progressieve school voor leer lingen van 3 tot 18 jaar en mag zich de laatste jaren verheugen in een groote belang stelling van autoriteiten en van velen die een vernieuwing van opvoeding en onder wijs zijn toegedaan. PRIJS DER VAARZEN TEN TOP GESTEGEN. Ondanks slecht weer aardig bezoek. De aanvoer van vette koeien viel niet mee. er waren pl.m. 70 vette koeien, aan gevoerd voor de centrale. Gelde koeien een mooie aanvoer handel vlug duur tot 325, wat een prijzen maar er waren ook mooie koeien aangevoerd. Wij gaven in bericht kalfkoeien tot 400, maar tijdkoeien gol den van 235—300, vlug duur. 68 gelde koeien aangevoerd die golden van 200— 325 duur en vluggen handel. Veel vaar zen. Het is wel 't toppunt wat deze dieren opbrengen de beste golden tot 325 vanaf 225, zulke prijzen nimmer bekend voor heen. Zie de prijzen van graskalveren van 90100 gulden, doch deze handel had nog beter geweest wanneer er meer aangevoerd waren, dus er waren volgens de kooplui veel meer aangevoerd kunnen worden. Vol gende week meer verwacht. Nuchtere kal veren vroegen de Centrale. Het slacht verbod van schapen konden wij ook zeer goed merken in den aanvoer. 68 schapen voor 't leven werden aangevoerd, wat een groot verschil bij vorige weken. Dus wel te begrijpen daar in overhouders een vlug ge handel was, toch was de prijs wel iets aan de hooge kant tot 36 gulden is er ge noteerd Veel paarden aangevoerd en wat een beste; nu noteerden wij tot 975 gulden heele knapen, handel in paarden was re delijk Een os afkomstig van den heer J. Bruin, Burgerbrug, werd verkocht aan T. Leeuwenkamp Schoorl, voor de prijs van 450. Het was dan ook een pracht dier Dikbil genaamd. Handel in bokken en gei ten duur vlug 1030 gulden. Weer waren er biggen aangevoerd handel matig. Zou wel vlugger zijn hoorden we zeggen, was er geen bezwaar met voer. Kippen prijs houdend. Konijnen goed verkocht. Alles kan men zeggen duur en vlug verkocht. De markt staat er goed voor wat het gure weer en goed veel aanvoer en aardig be zoek. Vier en twintig kilometer afraitering ven betonnen palen met glao ijzerdraad worden langs de Haagsche waterkanten geplaatst als nieuwste veiligheidsmaatregel (Foto Schlmmelpenningh)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3