KRUSCHEN AKKERTJES Ingezonden Geruchten zonder grond om de HLR*CO. Licht en water! Mijnontploffing Slaapplaatsen voor stadgenooten Ons tijdelijk adres Kou Koorts Griep Een onaangenaam mensch in den Alkmaarder Hout Vrijdag 15 November 1940 Strandhuur kwijtgescholden Burgerlijke Stand van Den Helder Piet Heyn Spartaan? veroorzaakt weder groote schade te Oudeschild Uwrheumatische pijnen Subsidie voor de Chr. School aan de Keizersgracht De Neder/andsche Pijnstiller SÉM> Vergoeding vakonderwijzers over 1939 Uit het politie-rapport Het incident op het Sparta-veld ïlieuwJ uit WiA ^^CCLct,jLt/bL€,iCUJ^Ó Het bedryt werkt en zal blijven werken. Herhaaldelijk vernamen wij aan het eind van de vorige en het begin van deze week geruchten, omtrent de Heldersche Radio Centrale Onderneming. De geruchten waren weliswaar niet al te positief, maar men wist toch uit goe den bron te vertellen, dat het bedrijf binnen zeer afzienbaren tijd zijn deuren zou sluiten en dat de in de stad restee- rende en bij de HRCO aangesloten bevol king het voortaan zonder uitzending van de distributie zou moeten doen. Aanvankelijk geleken deze geruchten ons tè absurd om er geloof aan te hech ten. Toen zij echter aanhielden meenden wij ons tot de directie te moeten wenden, teneinde van haar te vernemen, wat er van een en ander waar was. Ook genoemde directie waren de ge ruchten ter oore gekomen en hoewel men waarschijnlijk wel de oorzaa# daarvan weet te vinden, kon zij de veronderstel lingen ten volle dementeeren. Er is hoegenaamd geen plan geweest de HRCO te sluiten, daarover is zelfs niet gesproken. Nu niet en ook in de toe komst bestaan daartoe geen plannen. Ook al zal er nog maar één abonné overgeble ven zijn, aldus een der directie-leden, wij draaien door. Dat is ons vaste voornemen. Nieuw brandalarm-apparaat. Dat het inderdaad looze geruchten zijn, wordt wel zeer duidelijk bewezen door het feit, dat men juist thans bezig is met het aanbrengen van een nieuw brandalarm apparaat in het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht. Het wachten is mo menteel nog op den versterker, doch zoodra deze aanwezig is, zal men de inrichting verder afwerken. Voorts schafte de directie zich juist deze week nog nieuw reclame-materiaal aan, iets wat er nu ook niet direct op wijst, dat de za ken geliquideerd worden. In dit verband wijzen wij er op, dat men zich nog steeds kan laten aansluiten op de basis van 1.en 2.50, terwijl men voorts een installatie heeft aangebracht, waardoor het mogelijk is, dat men ook via zijn radio-toestel verbinding met het distributienet heeft. Reeds maakten di verse stadgenooten hiervan gebruik. Voorts zendt de HRCO uit niet tot 7 uur maar tot 12 uur 's nacht. De directie gaf ons volmondig toe, dat de toestand van het bedrijf niet florissant te noemen is. Integendeel, er moeten of fers, en zelfs zware offers gebracht wor den. Dat alles zal echter geen reden zijn om het bedrijf te sluiten. Daarvan zal geen sprake zijn! B. en W. schrijven aan den Raad: Ingevolge Uw besluit van 7 Mei 1910 heeft de gemeente tot en met 30 December 1944 van den Staat der Nederlanden drie strandgedeel- ten in huur verkregen. Het betreft hier de strandvakken vóór Huisduinen, nabij fort Kijkduin en nabij de Donkere Duinen. De huurprijs is voor elk dezer gedeelten be paald op 25.per jaar. Zooals in ons voor stel is vermeld, heeft de ontvanger der regis tratie ons destijds medegedeeld, dat bij de vaststelling van deze huurprijzen op normale tijden is gerekend en dat, zoo t.z.t. mocht blij ken, dat er redenen aanwezig zouden zijn om de huur geheel of gedeeltelijk niet in te vor deren, daartoe voorstellen door hem zouden worden gedaan. Aangezien als gevolg van de buitengewone omstandigheden dit jaar door het publiek van de bovenbedoelde strandgedeelten geen ge- kruik kon worden gemaakt, hebben wij ge noemden ontvanger gevraagd te willen be vorderen, dat de gemeente voor het jaar 1940 wordt vrijgesteld van de betaling van de boven genoemde huurprijzen. Blijkens een schrijven van den ontvanger is het resultaat hiervan geweest, dat de over 1940 verschuldigde huur, in totaal ten bedrage van 75._ door het Rijk is kwijtgescholden. Daar het strandgedeelte vóór Huisduinen tegen denzelfden huurprijs van 25.per jaar door de gemeente is onderverhuurd aan N.V. ..Zeebad Huisduinen", is het o.i. billijk, dat voor het jaar 1940 ook deze huur wordt kwijt gescholden. van 14 November 1940. GETROUWD: J. van 't Hoff en H. Th. Heijster; D. Zasburg en J. C. van Kleef; A. C. Schippers en C. Kossen. OVERLEDEN: Wed. K. Bakker, geb. H Baarssen, 77 jaar. heerenfiets gfnept. Een bewoner van de Walvischstraat deed V) de politie aangifte, dat zijn fiets, die hij even onbeheerd had laten staan voor een ning, spoorloos verdwenen was. Men schrijft ons: Vanmorgen onder het zwoegen langs den weg JulianadorpDen Helder schoot m(j onderstaand puntdichtje te binnen, dat misschien in uw blad nog een klein plaatsje mag vinden. Het heet: Bit vliegend stormweer op 't pad Moge het dan gebleken zijn: Niet elke Jutter een Piet Hein; Ziet men ze thans langs de wegen gaan, Blijkt elke Jutter een Spartaan. Abonné. Aanhouden of afsluiten Er zijn verscheidene stadgenooten, gezien de vragen, die men ons gesteld heeft, die niet weten wat ze zullen doen, gas, electriciteit en water af laten sluiten of aanhouden? Ze zijn immers van plan, zoodra de toestand dat toe laat, naar Den Helder terug te keeren en ze weten uit ervaring, dat een groote toeloop van aanvragers, de aansluiting stagneert. Daar komt bij, dat velen, tusschen den mid dag, even naar huis gaan en het dan prettig vinden, een kopje thee te kunnen zetten en dus de beschikking te hebben over gas en water. Men weet over het algemeen niet, welke bezuiniging het geeft, zijn licht en water af te doen sluiten. Wij geven daarom hier onder eenige cijfers, waaruit men op kan maken wat men maandelijks moet betalen, als men zijn aansluitingen aan de gemeen telijke bedrijven laat bestaan. De aansluiting van de waterleiding kost het meest, want men betaait niet alleen zijn me- terhuur van 60 cent tot 1.20 per kwartaal, maar ook zijn vaste bijdrage, loopend van 2.85 tot 8.per kwartaal. Het bedrag is afhankelijk van de huurwaarde van de woning. Voor een woning van b.v. 117. huurwaarde 2.25 p. week) betaalt men per kwartaal 2.85 aan water, dat bedrag loopt op tot 8.per kwartaal, naarmate de huur hooger is. Bij een huur van 10 gulden of meer per week betaalt men het bedrag van 8.Wie dus zijn water af laat sluiten betaalt noch deze vaste bijdrage, noch de meterhuur. Bij gas betaalt men alleen meterhuur. naar de grootte van den meter, loopend van 25 cent tot 1.per maand. Wie echter vastrecht heeft, blijft ook zijn vastrecht van 1.20 per maand betalen, als hij zijn gas niet afsluit. Bij langer dan een jaar vast recht kan men zijn vastrecht opzeggen en gas tegen den prijs van 12 cent per nri mnutgas of 11 cent per m3 metergas nemen. Bij electriciteit betaalt men ook maande lijks meterhuur van 30 tot 50 cent en bij vastrecht een vaiieerend bedrag, vastge steld naar een bepaald jaargebruik. Men bespaart dus inderdaad een niet onbelangrijk bedrag aan vaste lasten bij volkomen afsbiiting, daar tegenover staat natuurlijk een vr(j groot ongerief, wanneer men nog regelmatig in zijn woning komt. Geen persoonlijke ongelukken. Wederom heeft een mijnontploffing te Oudeschild groote verwoesting aange bracht. Een mijn, zeer waarschijnlijk van zeer grooten omvang, is in de diepe duis ternis, even voor 6 uur gistermorgen tegen den dijk gedreven en ongeveer 50 m ten Westen van den Havenmond, achter het T.E.S.O.-gebouw tot ontploffing geko men. Zonder dat iemand te Oudeschild er iets van bemerkt heeft, is het appa raat den dijk genaderd. Toen de ont ploffing plaats greep, waren dan ook alle dorpelingen nog in diepen slaap gedom peld. Men kan zich den schrik van de be volking voorstellen, toen de catastrophe plaats greep: de slag was zóó hevig, dat in de nabijheid van het haventerrein geen huis onbeschadigd bleef. Verschillende personen werden op min of meer onzachte wijze uit hun bed geslingerd, glasscherven vlogen rond, terwijl het even na de ontploffing om de huizen een groot spek takel was van neerkomende voorwerpen, die door de mijn de lucht in waren geslingerd. Daar het eerst tegen 9 uur begon te dagen, kon men aanvankelijk de schade niet overzien. Later bleek evenwel, dat nog meer vernield is, dan werd vermoed: zelfs in het midden van het dorpOudeschild ongeveer 500 m van het haventerrein barstten nog op verschil lende plaatsen de ruiten, o.a. bij den heer M. Zegel. T.E.S.O.-gebouw ruitloos. In het T.E.S.O.-gebouw bleef ook zoo goed als geen ruit heel, terwijl aan het dak eveneens schade is ontstaan; van het hotel „Havenzicht" zijn aan de voorzijde ook alle ruiten vernield, evenals van vrijwel alle gebouwen, die zich om de haven be vinden. 't Ergst is evenwel het gebouw van den heer Van Boven getroffen, dat zich boven op den dijk bevindt. Niet alleen werden ook hier alle ruiten vernield, doch ook het gebouw is ernstig beschadigd, voorname lijk aan het dak. Aan den dijk zelf valt de schade nogal mee, maar toch werden de basaltsteenen van af den voet van den dijk over het geheele haventerrein geslingerd. Gelukkig heeft de ontploffing bij laag water plaats gegrepen; wanneer de mijn bij vloed den dijk had ge troffen, was de ramp ontegenzeggelijk nog veel grooter geweest. Niemand gewond. Evenals bij de mijnontploffing, die vorig jaar het Westelijk gedeelte van Oude schild op nog erger wijze heeft getroffen, is ook bij dit ongeval, zoover kan worden nagegaan, niemand gewond. Gistermorgen waren alle vaklieden van het dorp Oudeschild op of nabij het haven terrein werkzaam om de schade eenigs- zins te herstellen, voor zoover glas aan- zijn tien tegen één, een gevolg van onzuiver bloed. Doe daarom een bloedzuiverende kuur met Kruschen Zout. De zes minerale zouten oefenen een aansporende werking uit. Uw bloed gaat krachtiger stroomen en pijn-verwekkende onzuiverheden verdwijnen langs natuurlijken weg. B( .n. .poth. .n drog 1.62. 1.47 0.76 0.41, p. wezig was werden nieuwe ruiten ingezet, terwijl overal de gaten zooveel mogelijk met ander materiaal werden gedicht. Nog dreigt er gevaar op zee, vanaf den dijk te Oudeschild kon men enkele mijnen waar nemen, die door den zwaren storm het Marsdiep waren ingedreven. Hieronder geven we nog melding van eenige adressen voor stadgenooten-, die nachtlogies zoeken: Anna Paulowna: Eenige slaapplaatsen voor heeren. Beddengoed meenemen. SchagenSlaapgelegenheid voor 4 per sonen. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij adres verzoeken het bestuur van de Hel dersche Schoolver. voor de school aan de Vla mingstraat, het bestuur van de ver. „Laat de Kinderken3 tot Mij komen" voor de scholen aan de Keizersgracht en het bestuur van de ver. van de H. Catharina van Senen, voor de school aan de Javastraat over het jaar 1939 een vergoeding uit de gemeentekas te mogen ontvangen ingevolge artikel 100 der L.O. wet 1920. Voor de school aan de Keizersgracht is de Rijks vergoeding voor de onderwijzersjaarwed- den vastgesteld, zoodat op het verzoek voor die school een beslissing kan worden genomen. Aan de gemeentescholen voor gewoon lager onderwijs was slechts tot 16 Mei 1938 boven tallig onderwijzend personeel werkzaam. In verband met het bepaalde in genoemd artikel der L.O. wet kan het schoolbestuur nog tot 16 Mei 1939 aanspraak op de gevraagde vergoeding maken. Naar aanleiding van het vorenstaande stellen wij U voor te besluiten aan de school aan de Keizersgracht, over het jaar 1939 een vergoe ding uit de gemeentekas tot een bedrag van 445.07, zijnde de wedde van Mej. W. A. van Dalen, A. Wijker, L. Brasser en H. Smits als boventallige leerkrachten aan de school. LICHT De politie was genoodzaakt in een perceel aan den Polderweg een uitstralend licht te dooven door zich net geweld toegang tot die woning te verschaffen. ,1. W. van DAM, v.h. Goverastr. 13, thans: p.a. C. KRAP, Haringhuizen D 34, gem. Barsingerhorn. PrzrUert Uw fiet» voor 3 gulder per jaar. 6 diefstal krijgt U een nieuwe terug. K. KOS, Koningstraat 76. (Vrij naar Hildebrandt. We wonen in Alkmaar. Als we er 's avonds aankomen, heeft de duisternis reeds bezit genomen van de roem ruchte veste en als we ons 's morgens naar het station begeven, via de Bergerhout, is het nóg duister. Licht is het alleen voor ons des Zaterdags middags en des Zondags, en daar we dien eersten middag plegen te gebruiken voor slentergangen door het oude hart van deze oude stad met zijn uitstekend opgemaakte winkels en verrassend mooie herfstgrachtjes, daar blijft de Zondag-namiddag gereserveerd voor De Hout. Iedere Alkmaarder is (en terecht) trotsch op zijn Hout. Hij praat en denkt er over zooals de Nieuwediepers over zijn Marsdiep en Don kere Duinen. Het is zijn afgod! De ouderen vinden er de herinnering aan vroeger en voe len zich „buiten", de jongeren komen elkan der hier tegen op het pad der liefde, meer speciaal in de vóór-zomersche dagen, en hou den o o k van De Hout. Zij het op andere wijze. En nu is het herfst en bijna winter. De zon schijnt niet meer op de rimpellooze binnengrachtjes van deze stad. de boomen er langs zijn nog maar kreunende en krakende skeletten als de Noordwester over de stad ijlt en al het blauw en grijs en rood en bruin van de stad is overtogen met het grijze herfstlicht. In de Hout is het anders. Daar staan de boomen nog in hun laatsten herfsttooi. Heel den dag en heel den nacht ritselen honderd duizenden blaren omlaag; daar dwarrelen ze over de eerder gevallen blaren en het wordt één onafzienbaar geel-bruin tapijt van ge storven groen en vergaan leven. Nóg is er groen in de Hout. Groen in de boomen, groen zijn de gazons, waarop slanke reeën-lijven golven, groen is het kroos in de kreeken waarin men het gesnater en gesneb- ber van de eenden en de zwanen hoort. Groen is het in de tallooze schilderachtige doorkijk jes van den Alkmaarder Hout. Er schuilt poëzie in dien Hout en is het dus wonder, dat menig Nieuwedieper zich des Zondags naar dat bruin-groene reservaat ge trokken voelt en zich daar een uurtje afzon dert. De Hout op Zondagvrijende paren, ouden van dagen op decennia-oude bankjes, jonge moeders met kinderwagens, jongens die jolige spelen aan het bedrijven zijn. Bo ven de Hout een dak van takken en blÉiren en daar tusschen door een blauw-grijs stuk hemeldak. De takken en de blaren ruischen en schui men en bruischen daarboven. Een fazant schreeuwt om z'n wijfje en ergens staan vijf kinderen gebogen over de volière met exo tische vogels. Op een bank vond ik hem. Van verre reeds had ik z'n grijze sikke- baard ontdekt, die aan z'n kin te wrikken stond, net als altijd in Nieuwediep. Ik kénde dien bolhoed... ik kénde dat zwart-lakensche paken ik kénde dien ouden kop. En hij wds het ook, dien ik jaren achtereen had zien staan op den Dijk bij den Wind wijzer. Een der oudste der zeeridders. Nóóit thuis... maar altijd op den Dijk. Bij het Mars diep, bij de aanzwellende golven van dat eeuwig blauw, eeuwig roerige Marsdiep. Met het uitzicht op de kuivende brekers van den Razenden Bol aan den wazigen einder. De stad werd onveilig', maar dat deerde dien stokouden gardist niet. Toen kwam het verbod den Dijk te betreden. En d&t was wel een reden om het oord van storm en kou vaarwel te zeggen. Althans: dat vond de fa milie. En zoo kwam die oud-gardist van de zee terecht in het rustige Alkmaar en zoo ook in de Hout. Vreemde kerels op den Dijk... nog vreem der in de Hout. Hij heeft gezegd, dat 't 'm tegenstaat. Al net zoo lang als hij hier is. Hij heeft gezegd, dat Alkmaar een „gat" is. Hij mist zijn zee en z'n Dijk. Z'n konijnen in het schuurtje en z'n maats. Hij mist de „Pottenwinkel" in de Langestraat en hij mist z'n „loopie" langs den buitenkant. Hij mist alles en dat zégt hij dan ook. Hier mist hij z'n Noordwester en het zout van het Marsdiep in z'n schippersbaard. Hij mist er... ja alles! En dat was dan de oorzaak dat die ouwe blauwe zeeridder z'n hart luchtte over het in herfstige schoonheid pronkende reser vaat dat Alkmaarder Hout heet. Hij zei er zoo ongeveer het navolgende over: „Dat hij liever 1 minuut aan z'n Marsdiep zat dan een dag bij de prutslooten in Alkmaar; dat hij z'n twee konijnen in den Ouden Helder pronk stukken van ras en lijn vond in vergelijking met de magere „karbouwen" in De Hout. Dat het Kuitje en de Donkere Duinen precies dui zend maal zoo „kneizig" waren als „dat bos- sie in Alkmaar" en dat hij tenslotte liever een halve dag den zouten adem van het Mars diep over z'n kop voelde aaien dan een half jaar „sanitoriom" bij al dat groen en die fladderende apen en eenden. Eerlijk gezegd: hij vond het in Alkmaar een „opgegeven bende" en hij ging er uit. ook al vielen de bommen in Nieuwediep dwars door het gat in 't dak van z'n huissie aan de Renssteeg. Hij zou het nog dienzelfden avond tegen heel de familie zeggen en al speelden ze nóg zoo op d'rlui poot: hij ging!" De monoloog had allengs aan scherpte ge wonnen en bij de laatste woorden had de oud- gardist zich van het knoestige bankje ver heven, teneinde al gebarende en baard-wrik- kende, aan de argumenten-bandjir kracht bij te zetten. En zonder groeten keerde de oude mopperaar me den rug toe, zelfs zonder een woord van afscheid. Ik zag hem sprakeloos na en dacht aan woorden van protest bij al dit besmeuren van Alkmaarsch ongerept natuur-schoon-blazoen. Ik wilde Het was niet meer noodig. Want op 15 pas afstand draaide de ouwe zeeridder zich nog eenmaal om en met de vuist zwaaiend riep hij: 'k ga terug, daar ken je dop zeggen... En sebiet! 't Is niet veel zaaks hier, hoorre! Een vogel floot ergens in het herfstbosch en het was me of daar van achter een der rijzige olmen plotseling het oudbollig gezicht van Hildebrand zelve te voorschijn kwam en instemmend knikteen ons deed herinne ren aan een ander „onaangenaam mensch", niet in de Alkmaarder, maar in een andere Hout B. en W. schrijven aan den raad: Door het bestuur der vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" en door het be stuur van de stichting „Het R.K. Onderwijs" zijn aanvragen om vergoeding voor vakonder wijzers over 1939 ingezonden, onderscheiden lijk voor de u.l.o. school aan de Vischmarkt en de u.l.o. school aan den Polderweg. Bij besluit van 20 Februari 1940 is het ge middeld bedrag, dat over 1939 per leerling is uitgegeven aan belooning van vakonderwij zers der openbare u.l.o. school vastgesteld op 17.74. De aan de schoolbesturen verschul digde vergoeding kan worden vastgesteld als h'olgt: Voor de school aan de Kolensteeg:. gemiddeld aantal leerlingen over 1939: 115 maximaal bedrag der vergoeding dus 115 X 17.74 2040,10, werkelijk is door het schoolbestuur uitge geven een bedrag van 1303.57, hetwelk voor vergoeding in aanmerking komt. Door het schoolbestuur is over 1939 voor vakonderwijzers reeds een voorschot genoten van 1909,91, zoodat een bedrag van 1909.91 1303,57 606,34 in de ge meentekas moet worden teruggestort. Voor de school aan den Polderweg: gemiddeld aantal leerlingen over 193969 2/3. maximaal befirag der vergoeding dus 69 2/3 X 17.74 1235.89. werkelijk is door het schoolbestuur uitgege ven een bedrag van 1105.55, hetwelk voor vergoeding in aanmerking komt. Door het schoolbestuur is over 1939 voor vakonderwijzers reeds een voorschot genoten van 1393.04, zoodat een bedrag van 1393.09 1105.55 187, 49 in de gemeentekas moet worden teruggestort. Wrj stellen U voor beide vergoedingen aldus toe te kennen. FIETS (DIE OP SLOT ZAT) GENEPT. Een bewoner van de Middenstraat zette zijn fiets, en dat nog wel op slot, tegen een woning. De fiets werd... meegenomen. Van brutaliteit der fietsen-gangsters gesproken... (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie, Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Een andere stem. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het verslag van de voetbalwedstrijd SchagenOudesluis, verzoek ik U beleefd plaatsruimte voor het onderstaan de, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Hoewel ik niet aanwezig geweest ben b(j bovengenoemden wedstrijd, meen ik toch be zwaar te moeten maken tegen eenige opmer kingen van Uw verslaggever. Deze nu wekt den indruk, als zou de heer De Snayer opzet telijk D.O.S.K.O. heben willen bevoordeelen. Ik heb wel meer wedstrijden gezien, waarbij de scheidsrechter slecht op dreef was, zonder dat er incidenten voorkwamen als Zondag j.1. in Schagen schijnen te zijn gepasseerd. Maar al te dikwijls wordt de schuld op den scheidsrechter geschoven. Als men negen wed strijden goed leidt en bij de tiende loopt het mis, dan geeft dat de spelers nog maar niet het recht er een gooi- en smijtpartij van te maken. Was er maar een andere scheidsrechter ge weest, dan zou zooiets niet gebeurd zijn, schrijft Uw verslaggever, wat mij wel een wat al te stoute profetie lijkt. Met dergelijke voor spellingen kan men het gebeurde niet goed praten. Vergeefs heb ik in het verslag ge zocht naar een berisping van de spelers, of waren dat allemaal engeltjes? Het kan mij niet interesseeren, of Oudesluis dan wel Schagen de wedstrijd wint, maar wél meen ik stelling te moeten nemen tegen de lijn rechte aanvallen op een scheidsrechter, die zoowel voor zijn eigen plezier als dat van spe lers en publiek zich ter beschikking stelt van de N.V.B. Laat men niet vergeten, dat een scheidsrech ter wel eens een „off-day" kan hebben en wan neer men het met diens beslissingen oneens is, dan is de N.V.B. de instantie, waar men met zijn klachten kan komen. Het gaat dan toch niet aan om maar eigen rechtertje te spelen. En een terechtwijzing in die richting had m.i. ook een plaats in het verslag moeten hebben. J. Clowting. OP HET URKER HAVENHOOFD GEWORPEN. Tengevolge van den zwaren storm, die Dins dagmiddag geheel onverwachts opstak, raakte een der sleepbooten van de Zuiderzeewerken defect aan het roer. De sleepboot, welke een groote bak achter zich had, die keileem naar den dijk vervoerde, werd een speelbal van de verwoede golven. Zoowel de sleepboot als de keileembak werden op het havenhoofd bij het Urker strand geworpen. De Sleepboot werd later uit deze hachelijke positie gebracht. Indien het weer niet spoedig gaat verbete ren, kan de keileembak als verloren worden beschouwd. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, slager Willem Blom, slaagde een dezer dagen te Utrecht voor het slagersvak-diploma. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. Jaring, öud-offic.er M.S.D., werd een dezer dagen benoemd tot Directeur van de N.V. Goudsche Waterleiding Mij., te Gouda, bij welke Maatschappij hij reeds sinds eenige jaren de functie van adjunct-directeur be kleedde.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5