Brief uit Nieuwediep Voetbal en Hockey naast de „denksport" schaken K®yoswo©jil!M^® Oude tegenstanders van Helder en HRC onder de loupe De bezorging van onze krant Slaapplaatsen voor stadgenooten Aan Jan Mens £en fyuttesdje.... Dr. Feenstra Kuiper schaakt weer Burgerlijke Stand van Den Helder Er is gewoon Krentenbrood en er is Krentenbrood van Krigee v. Galenstraat 71 Prijzen 60, 45 en 30 cent Vergoeding Vakonderwijzers over 1939 de ideale verkooper! Sportnieuws uit t Gooi De tijdelijk uit Den Helder naar •t Gooi geweken sportliefhebber moge 't dan voorloopig zonuer de pittige wed strijden van „Racing" en de immer wis selvallige verichtingen van „Helder" moeten stellen, overigens kan hij in zjjn evacuatieoord zijn na>-t aan velerlei sportgebeuren ophalen. Voetbal, hockey en daarnaast schaken verheugen zich in grooten blcei, terwijl ook het water- polospel veel beoefenaars heeft. Waar zeer vele Heldersche sportmenschen Gooische clubs tegen hun favorieten hebben zien strijden, en de Juttersche sportwereld steeds aangename herinne ringen aan die gebeurtenissen heeft be houden, zal 't hun interesseeren, hoe de Gooische sportbroeders het maken. Vandaag dit artikel. Ons tijdelijk domiciel is Bussum, „de poort van 't Gooi", van waaruit w ij ge makkelijk het heele Gooische sportgebeu ren kunnen bestrijken; de voornaamste schotels van dit even rijke als geschakeer de gerecht worden evenwel in Bussum en Hilversum geserveerd. Evenals bij ons in de Jutterij mag de voetbal zich verheugen in de grootste populariteit van het Gooi sche sportpubliek en duizenden zien wij dan ook naar het Hilversumsche Sport park, waar om beurten ,,'t Gooi" en „Hil versum" (beide wei-bekend in Den Hel der!) spelen en ï.aar de Bussumsche sport velden van „Allen Weerbaar „B.F.C." en „S.D.O." (alleen beide eerstgenoemde zijn den Helderschen sportliefhebber be kend) trekken. De eerste klasser 't Gooi hebben wij dit seizoen reeds een paar maal in actie geizen en beide malen tegen clubs, die eveneens groote bekendheid in de ex - marinestad genieten, n.1. Stormvogels en D.W.S. De thuisclub troffen wij beide malen in goede conditie aan, want de Stormpieten legden duidelijk het loodje (3—1), terwijl het sterke D.W.S., geheel volledig, met een ge lijk spel genoegen moest nemen. De club uit IJmuiden viel bar tegen met uitzondering van keeper Kraak, die schitterend werk deed en van wien we kunnen begrijpen, dat hij can- didaat voor het toekomstige Nederlandsche elftal is. Zou „Pietje" Hollenberg van het voetbal-tooneel verdwenen zijn? Tegen D.W.S., toen nog lijstaanvoerder, streed de geheele Gooi-ploeg met een verbe tenheid en élan, dat dikwijls spelers als Ce'- denhove en Drager van den kook brac - Geen der beide internationals viel dan ook op, of het moest „Bertus" zijn door jpijn veelvul dig... uittrappen vóór of tijdens duels met die kleine Gooi-duivels, de Cohen's, die nog steeds den linkervleugel vormen. Hoe goed deze Cohen's echter ook zijn, met nog meer genoegen kijken wij steeds naar het werk van Gooi's linkshalf Cregten, een prachtspeler, naar het technisch knappe spel van spil Dorland, en naar de pittige wijze, waarop doelverdediger Mosterd (opvolger van N. Cohen) zijn hok tracht schoon te houden. Typisch is 't, dat de geel-zwarten thuis veel beter spelen dan uit; „uit" werd nog geen enkel succes geboekt, maar op eigen veld werd tot nu toe alleen van p.H.C. verolren. Naar wat wij van de club gezien hebben, zul len er niet veel zijn, die de Delftenaren dit kunstje nadoen! Let-U maar eens op! De andere Hilversumsche clubs hebben wij persoonlijk nog niet aan het werk gezien; daarover dus meer in een volgend praatje Feit is echter, dat de groenwitten, die spil Huizinga heel erg missen, 't minder doen dan voorheen. Ook hier: thuis goede resultaten, uit: misère. De club zal wel in de midden moot eindigen. Van de drie Bussumsche derde klassers B.F.C.Allen Weerbaar en S.D.O. zal eerst genoemde de Heldersche voetballers en met name H.R.C., nog versch in het geheugen liggen. Toevallig hebben wij deze withemden Zondag in de derby tegen het Roomsch-Ka- tholieke S.D.O. aan het werk gezien. Maar ach, welk een teleurstelling in vergelijking met wat zij destijds tegen de Racers lieten zien. Bij vlagen herinnerden zij ons aan de wijze, waarop zij de roodjakken zoo pittig partjj konden geven. Trouwens van de oude garde waren maar weinigen over; alleen links buiten V. d. Born viel op, hij was de ster van het veld! De wedstrijd eindigde in een 33 gelijk spel en in alle drie de B.F.C.-doelpunten had v. d. Born groot aandeel. Ofschoon de spanning echt die van een plaatselijke ontmoeting was, misten wij toch die unieke sfeer, die „in den goeden ouden tijd" bjj Helder—H.R.C. heerschte! Wanneer zullen we dat weer eens meemaken Van S.D.O., dat evenals B.F.C., beslist minder is dan Helder, kunnen we alleen het spel van spil v. d. Berg, oud-Xerxes-speler, roemen. De overigen doen vreeselljk hun best, maar het resultaat is niet evenredig aan de krachtsinspanning. Wij vermoeden, dat B.F.C. in de bovenste, S.D.O. in de onderste helft zal eindigen. De populairste, tevens zwakste club van Bussum is het oude Allen Weerbaar, kortweg A.W. genoemd. Verbazend zoo veel publiek als de wedstrijden van A.W. trekken, en toch moeten al die supporters de eerste overwinning van hun favorieten nog aanschouwen... Toch is het veldspel ruim voldoende, maar de club heeft helaas geen sterke voorhoede. Zij zal dan ook nog moeite genoeg hebben om nog van de laatste plaats af te komen. Wij laten hier den stand van de afdeeling, waarin de drie Bussumsche clubs uitkomen, volgen: Rapiditas 7 6 0 1 12 23—11 V.V.A. 7 5 1 1 11 23— 9 O.V.V.O. 6 5 0 1 10 27— 8 B.F.C. 7 3 3 1 9 16—11 Laren 7 3 2 2 8 18— 9 EMM 7 2 3 2 7 13—19 Victoria 7 2 2 3 6 15—20 AED 6 1 3 2 5 8—15 SDO 6 1 2 3 4 13—19 Jau Hanzenkw. 6 1 1 4 3 9—24 DEC 6 0 2 4 2 7—18 A.W. 6 0 1 5 1 8—19 Men merke op, dat „oude bekende" als Rapiditas, WA en OVVO de eerste viool spe len en DEC het net zoo slecht doet als A.W. Hockey en schaken. Tenslotte nog een kort woord over de twee takken van sport, welke eveneens zeer popu lair zijn: hockey en schaken. Daar we in Noord-Holland daarvan vrij wel verstoken waren, nemen we de gele genheid nog wel eens waar om de beide eerste klassers „Hilversum" en ,,'t Gooi" te gaan zien: De Gooier, die zich respec teert, gaat naar 'n hockey-wedstrijd! Bij een van de wedstrijden van Hilversum troffen we een oud-stadgenoote aan, n.1. mej. Ety Pala, die veel belangstelling had voor het spel van Hilversum's spil, de Ned. elftal-speler Henk de Looper.De jongelui hopen binnen kort in het huwelijksbootje te stappen. Welk een genoegen overigens om met goed hockey kennis te maken. Jammer, dat het spel dat door 2 scheidsrechters berecht wordt zoo vaak onderbroken wordt. Het meest trekken bekende figuren als meergenoemde De Looper, Caviët ('t Gooi, die buitengewoon op dreef is) en De Roos (BMHC) de aandacht. Hockey moeten we t.z.t. ook in Den Helder hebben; wjj zullen het daar propageeren! Tot slot een nieuwtje voor de Heldersche schakers en voor allen, die hem kennen: Dr. Feenstra Kuiper heeft zich in 't Gooi gevestigd (natuurlijk tijdelijk, als zooveel Jutters, o.a. „Sjors" Günthert, zeeschilder en loods Jaarsma (die onlangs 5 opdrach ten voor zeegezichten uit te voeren had!) Zegel, permanenteur Dol, enz., enz.) en speelt in een der groote Hilversumsche schaakclubs. Zijn eerste wedstrijden lever den echter geen successen op, maar als hjj geacclimatiseerd is, zullen we wel betere cijfers dan nullen te zien krjjgen. Of mist het ex-raadslid, evenals wij, den frissclien Nieuwedieper zeewind? BEVALLEN: C. T. van Osvan der Gies- sen, z. OVERLEDEN: P. Hoogendijk (v.), 7 mnd.; J. Bakker (m.), 18 jaar; wed, J. Schuurman, geb. van Lier, 76 jaar. Op Texel en Wieringen. De bezorging van onze krant is op alle plaatsen, waar we geen eigen bezorgers heb ben afhankelijk van de postbestellingen. Nu is daar, wat betreft de dorpen van de omge ving, eenige verandering in gekomen, door een verandering in de diensten van de ver keersmiddelen naar die dorpen. De verbinding met Wieringen is slechter geworden, doordat de bus van 2 uur niet meer rijdt. De kombestelling in de dorpen kan dus alleen nog op den dag van uitgifte bezorgd worden. De buitenbestelling blijft liggen tot den volgenden dag. Zoo is het ook met de bestelling op Texel. Doordat de boot van kwart voor één niet meer vaart, gaat de krant pas om kwart voor vijf naar den overkant en komt daar dus tegen half zes aan. Ook hier weer alleen een kombestelling op de dorpen en ook hier weer de buitenbestelling den volgenden dag. Wij begrijpen, dat deze verslechtering in de bezorging voor onze abonné's een teleurstelling is. We hebben gepoogd op een of andere wijze daarin verandering te brengen, doch tot nog toe is ons dat niet gelukt en wij doen dus een beroep op onze abonné's om de moeilijkheden te willen begrijpen. Zoodra het ons moge lijk is een verandering ten goede aan te brengen, zullen we daar zorg voor dra gen. Verbeterde opgaaf. Door het bestuur der Vereen. „Laat de Kin- derkens tot Mij komen" en door het bestuur van de stichting „Het R.-K. Onderwijs" zijn, zooals men gisteren gelezen heeft, aanvragen om vergoeding voor vakonderwijzers over 1939 ingezonden, onderscheidenlijk voor de u.l.o.- school aan de Vischmarkt en de u.l.o.-school aan den Polderweg. Bij besluit van den Raad van 20 Februari 1940 is het gemiddeld bedrag, dat over het jaar 1939 per leerling is uitgegeven aan be looning van vakonderwijzers der openbare u.l.o. school vastgesteld op 17.74. De aan de school besturen verschuldigde vergoeding kan wor den vastgesteld als volgt: voor de school aan de Kolensteeg: gemiddeld aantal leerlingen over 1939: 115 maximaal bedrag der vergoeding dus 115 maal 17.74 is 2040.10, werkelijk is door het schoolbestuur uitge geven een bedrag van 1405.85, welk bedrag voor vergoeding in aanmerking komt. Door het schoolbestuur is over 1939 voor vakonderwijzers reeds een voorschot genoten van 1909.91, zoodat een bedrag van 1909.91 min 1405.85 is 504.06 in de gemeentekas moet worden teruggestort, en niet 606.34, zooals abusievelijk werd opgegeven. Voor de school aan den Polderweg was het terug te storten bedrag juist opgegeven. Hieronder geven we nog een adres waar slaapgelegenheid is in 2 flinke slaapkamertjes voor 4 4 5 personen, met 's avonds huiselijk verkeer, 2.50 per kamer. Bed met toebe- hooren meenemen. Doggersvaart 6: Fam. Verhoef. Beste Jan, Het deed me goed, ouwe jongen, dat je zoo spoedig in je pen geklauterd bent, om me te antwoorden op datgene, waarover ik het in het vorige epistelorium heb gehad. Zooals je gezien hebt, waren het vier compact bedrukte halve kolommen in de Nieuwedieper" en dat is tevens het beste bewijs, dat je de „kopij" nog maar steeds zoo uit je mouw laat vallen. Hoe wel ik me bewust ben, dat jij nu volgende week wel zult schrijven, dat die brief je ,£weet en bloed" gekost heeft en dat er naast 10% inspiratie 90% transpiratie voor noodig was. Enfin ik wacht af! Het devies dat je te berde bracht en ook mij wilde doen huldigen ,jLach weg je pech" staat me, eerlijk gezegd, wel aan. Ik heb het ter stond in praktijk gebracht, maar door al dat gelach vroegen ze op de redactie of ik „ge schift" was, terwijl m'n 51 procent met be langstelling informeerde bij het lachend be treden van de trap of ik tractementsverhoo- ging gekregen had. Toen dat niet het geval bleek, zakte de stemming mijner Dulcinea eenige graden, en vond ze het idee eigenlijk maar zóó-zóó. Overigens de beste groeten van haar, die het, ondanks de bonnen, de slechte zeep, de weinige boter en het héélemaal ver dwenen vet, redelijk wel maakt. Zeg Jan, nu wat anders. Ik heb (en dat is nu serieus, amiko) met belangstelling gelezen, dat je aan een nieuw boek bezig bent. In Nieuwediep lazen tal van onze wederzijdsche kennissen je Mensen zonder geld", veel lazen ook Ne Gouden Reacl", en vandaar dat ik je namens onze vriendenschaar verzoek zoo mo gelijk iets te ontsluieren van het mysterie om het derde deel van je oeuvre. Waar gaat het over? Is het een „tijds"-roman? Gaat het over den zelfkant onzer huidige samenleving, die nog lang niet je-ddt is? Of is het een liefdes relaas? Dat laatste geloof ik trouwens zélf niet. In leder geval: je weet, we zijn met belang stelling je Hooggewaardeerde mededeelingen aangaande je literairen arbeid wachtend. Stel ons ten dezen niet teleur. Over onze stad valt niet zoo bijster veel te vertellen: het was naar omstandigheden vrij rustig gedurende de laatste zeven dagen (af kloppen!) zoodat we hier weer zoo'n beetje op adem komen. Hetgeen trouwens hoog noodig was, want ik moet me al sterk vergissen als er uit dit bewogen tijdperk niet tal van Helde- rianen komen met hartkwalen en chronische zenuwstoringen. Dat kun je nu al merken trouwens. Als je iemand één haar dwars zit, vliegt hij je zoo ongeveer naar de strot; als je protesteert te gen een maatregel die je sanctie niet heeft, kijken ze je aan of je niet goed wijs bent kortom, de snel-op-de-teenen-getrapt-voelery viert, als nooit tevoor, hoogtij en je moet op passen, wil je met je beste vrienden «ief hope loos in de contramine raken. Ik las van de week (als ik me niet vergis in Net Volk") een somber relaas van den direc teur van Carré, er op neerkomend dat de men- schen 's avonds niet meer uitgaan. Tengevolge waarvan Carré de kast wel sluiten kan. In Den Helder is het al niet veel beter. Een paar weken geleden waren m'n vrouw en ik in Alkmaar en op uitnoodiging van goede vrien den (de Van der Velde's, je kent ze nog wel) gingen we mee naar een concert van de Haar- lemsche Orchest Vereeniging. Ik had er niet veel zin in als ik je vertel dat ik om 5.15 uur in den prillen morgen het moede lijf uit het warme bed htjsch en om kwart voor Horizontaal. 1. Meestal waar- delooze vracht. 7. Dorp in Zuid- Holland. 13. Bundel. 14. Bepaalde soort varkensrvleesch 16 Aanvallig be vallig. 17. Meisjesnaam. 19. Grens van het zichtbare. 21. Krachtwerk tuig. 22. Berg uit de H. Schrift. 24. Booswicht. 25. Jongensnaam (afk.). 27. Uitroep. 28. Natuurkundig verschijnsel. 80. Onontbeerlijk bij het vergul den van me talen. 32. Voorzetsel. 33. Opstopper. 35. Pers, voor naamwoord. 36. Twee gelijke klinkers. 37. Tak. 38. Groote zeef. 39. Krachtwerk tuig, 40. Drink- of bad plaats. 41. Lichaam. 42. Pers. voorn.woord. 43. Bovengenoemde (afk.). 45. Meisjesnaam (afk.) 47. Bestaat. 48. Diefstal in zeker vervoermiddel. 52. Voegwoord. 53. Stad in Afrika. 54.Dorp in Noord-Hol land. 56. GrcJ been. 59.Benamingen. 61. Reptiel. 62. Metaal. 64. Bepaalde emballage. 65. Exotische vogel. 67. Verdichtsel. 69. Tevens. 70. Organen van som-, mige dieren en 71. planten. Genotmiddel (meerv.). Verticaal. 1. Natuurverschijnsel. 2. Ojpera. 3. Been- en voetbe schermer. 4. Den lezer heil. 5. Scheepsterm (afk.) 6. Deel van een plant. 7. Familielid. 8. Onbenaald lidwoord (Fransch). 9. Onderdeel van een maat. 10. Tevens (3 letters). 11. Jongensnaam. 12. Biologische kleur stof. 15. Muzieknoot. 18. Veel voorkomend. 20. Nadeel (oud-Hol- landsch). 23. Onderdeel van kan- toorarbeid. 24. Bontsoort. 24a. Gewezen. 26. Schijngestalte van de maan. 27. Blank (afk.). 29. Overtuigingsmid del. 31. Boomen. 32. Deel van Azië. 34. Verbaasd. •37. Voordat. 41. Vrouwennaam. 42. Afscheiding van zeker lichaams orgaan. 44. Vrouwelijk wezen van hoogere orde. 46. Verschikkingen. 48. Letteromkeer van de initialen van zeker transport- bed r\jf. 49. Twee opeenvol gende klinkers. 50. Deel van scheepg, tuig. 51. Pijnlijke ontsteking in het gebeente. 53. Verwarring. 55. Insect. 57. Bewusteloosheid. 58. Deel van dierlijk skelet. 60. Deel van een ge weer. 62. Hooiberg. 63. Dorp op Friesch eiland, 66. Voegwoord (Fransch). 67. Buitenl. munt (afk.) 68. Chineesche maat. 69. Familielid. OPLOSSING VAN 9 NOVEMBER. Horizontaal. 1. Tomaat; 6. Banaan; li. Wega; 13. Mijne; 15. Nar; 16. Evt.; 18. Ot; 20. A.D.; 21. Rer 22. Me; 23. Erwt; 25. Dod; 27. Raam; 29. Ree; 30. Tonijn; 32. Mas; 33. Pniël; 35. Keiën; 37. Bate; 38. Log; 40. Step; 42. Onet; 43. Eer; 44. A.h.c.s.; 45. Alsem: 47. April; 49. O.t.e.; 50. Kajak; 52. Sip; 54. Kink; 56. Nuf; 57. S.t.p.o.; 58. Ee; 59. Ra; 61. N.T.; 62. S.S.; 63. Cor; 64. Ook; 66. D.a.m.n; 67. Olie; 69. Geboortedatum. Verticaal. 2. O.o.; Men; 4. Agaat; 5. Aard; 7. Amer; 8. Nijver; 9 Ant; 10. A.e.; 12. Kanon; 14. Voer; 17. Gems; 19. Trepana- tie; 22. Maaneclips; 24. Wentelen; 25. Dolle man; 26. Dijkgraaf; 28. Amethist; 30. Te; 31. Ne; 34. Iets; 36. Isar; 37. B.O.; 39. O.8.; 41. P.s.; 46. E.K.; 48 P.K.; 49. Oker; 51. Jurist; 53. Post; 55. Kromo; 57. Stola; 60. Amo; 61. Nood; 63. Cab; 65. Kit; 66. De; 68. E.u. De winnaar van deze week is: de heer H. J. REBEL, Van Leeuwenhoekstraat 27, Den Helder. CORRESPONDENTIE. Mevr. E. E.V. U schrijft moeite gehad te hebben met 30 en 38 hor. 30 was echter inderdaad tonijn, zoodat U dit goed had. 38 Was niet „dag", doch „log". Een klein foutje dus. Maar... volgenden keer beter. J. S. U vraagt of wij nog vaak raadsels van dit kaliber opnemen? Wij zullen met Uw wenschen terdege rekening houden. Q. L. Hartelijk dank voor Uw alleraar digst raadsel. In Verband echter met even- tueele typografische moeilijkheden bestaat de mogelijkheid, dat wij het niet kunnen plaat sen. In dat geval zonden wij U de puzzle terug. WIJZIGING VAN DEN STOOMBOOT- DIENST. Er is thans een wijziging gekomen in den Urker Stoomboot-dienst. In plaats, dat de boot des morgens om 7 uur van Urk naar Enkhuizen vertrekt, is dat nu half negen ge worden. Daardoor vertrekken de passagiers, welken met den trein mede moeten, een trein later uit Enkhuizen. Daar men des middags om half 5 van Enkhuizen vertrekt naar Urk, is het voor de zakenmenschen niet mogelijk om in één dag heen en terug te gaan van Urk. Voor de Urkers en oud-Urkers uit Den Hel der, die van Zaterdag tot Maandag momenteel veelal op Urk doorbrengen, is deze bootdienst ook teleurstellend. S reeds in een volmaakt-verduisterden trein zit om Nieuwediep-waarts te tijgen, zal je dat wel snappen) maar liet me Overhalen. Marga had ook wel eens een verzetje noodig. Maar wie be schrijft me daar m'n emoties bij het aanhooren van Schubert's „Vnvollendete"! Het was me of er ineens een wereld van me afviel en toen ik later, min of meer onwezenlijk en versuft, weer buiten stond op de blauwe keitjes van de al donkerende stad, toen was het of ik een bad genomen had waaruit ik letterlijk gelouterd op gestegen was. Het was een zeer aparte ge beurtenis en later zullen we het er nog wel eens over hebben. Het doet wat geforceerd aan zooiets te schrijven. Ongetwijfeld weet je wat ik bedoel. Dat is het trouwens, wat ons hier in het noorden mankeert: we hebben hier niets meer dat de mensch kan verpoozen, niets wat hem amuseert, niets wat hem cultiveert. Dat is ge weest. We komen en we gaan. En zij die blij ven, die zitten thuis en komen de straat niet meer op. Waar ze trouwens gelijk in hebben. Casino is dicht; dus: géén tooneelvoorstellin- gen van buiten meer, géén concerten van de Marine Staf muziek (een zeer zwaar verlies zooals je zal toegeven) geen kans op een decla matie van Charlotte Kohier en nog minder kans op een goede film, aangezien alle kino's potdicht zijn. Tusschen haakjes: Piet van Twisk die inmiddels vroede vader is geworden, sedert je laatste bezoek) is ook weg en bewoont Cas- tricum. Als ik 'm zie, zal ik hem je groeten overbrengen. Hij is nog even lang als voorheen even rad ter tonge (behalve in den raad, waar hy het principe, dat zwijgen goud is, in vervul ling doet gaan) en even amusant om een praat je met hem te maken. Maar filmsprddt hem daar niet over. Taboe! De café's voeren een treurig bestaan, 't Zijn voornamelijk de Duitschers die hier nog eens een „Helles" of een Nunkles" komen pikken. Als die er niet waren, konden ze beter vandaag aan den slag sluiten. De cafetaria'sonze troe telkinderen, zijn er nog, maar kunnen het óók op de sloffen af. ,)Bram" in de Spoorstraat heeft een kanjer van een bom in z'n zaak ge had. Resultaat: een berg schade, zaak 10 dagen op non-actief en een van z'n beroemde keukenprinsessen smoorloos verliefd op den Hollandschen soldaat die het „eitje" vanonder de tent wegpikte. Zoo gaat dat: de liefde zit 'm nog steeds overal. Je moet haar alleen maar weten te vinden. Soms komt ze dus blijkbaar franco per bom. Rare tijden Natuurlijk las je het ongehoorde feit, dat er ook in Nieuwediep, „het Zeemans-paradijs", een gaarkeuken komt. Ziedaar: de cafetaria's en grand spectacle! M'n vrouw zegt: „ik zou je danken Cornelius voor zoo'n smak eten op een schaaltje", maar ik voor mij meen dat het nog zoo gek niet is. Tenslotte hebben ze, zoo als ik las, de hand weten te leggen op een vitaminen-professor, die kans ziet al het voed sel in de aardappelen en de andere ingrediën ten van de stamppot te houden. En wat vita minen kunnen we best gebruiken. Vandaar dat ik dat gaarkeuken-instituut nog zoo ver niet weggooi en eerst eens zal afwachten. Kerel, ik zie dat ik al weer danig misbruik van de ruimte gemaakt heb (een ongeneeslijk euvel van me) en dus zal ik er terstond een punt aandraaien. Schrijf me eens wat van jul lie' 8 leven in Oostelijk „donker Amsterdam", want ook dat interesseert ons bovenmate. Overigens, met de beste groeten van huis tot huis, je zeer toegenegen Cornelius. P.S. Daar vergat ik me zoowaar nog het be langrijkste van alles: je laatste brief was zóó zwaar, dat de postzegel van iy2 cent niet vol doende was voor Tante Pos. Mij liet ze toen de reet, plus strafport, betalen. Ik heb je op de lat geschreven vader! Dus: óf dunner papier ófkorter brieven. Salut! C.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6