Nieuwe Bakfietsdrama in vervolgen Geregelde vleeschvoorziening BONS in restaurants Lichtgevende molentjes van WINTERHULP Britsch-Indië wenscht zelfbestuur GEEN OPSTANDEN IN INDO CHINA Onderzoek naar sabotage in Amerika Het Unie fietsvlaggetje Winterhulp in Noord-Holland Op Duitschen schildwacht geschoten Geen voorscbottoewijzingen voor nieuwe zaken EERST RAMMELEN, dan schateren! Lijk van Engelschen vlieger beroofd Amsterdamsche effectenbeurs Australische mijnenveger gezonken Koersen Nederlandsch clearinginstituut Wederom margarine op de bo terbon. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vis- scherij maakt liet navolgende bekend: BROOD. Elk der met „16" genummerde bonnen van de broodkaart geeft gedurende de week van Maandag 25 November tot en met Zondag 1 December a.s. recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. Voorts geeft elke der met „16" genummer de brooabonncn recht op het koopen van een rantsoen gebak. De op 1 December nog niet gebruikte bon nen, blijven voorts nog geldig gedurende de week van 2 tot en met 8 December a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstge noemde week ni e t mogen worden gebruikt in hotels, restaurants, e.d. KAAS. Gedurende het tijdvak van Maandag 25 No vember tot en met Zondag 1 December a.s., geeft de met „24" genummerde bon van het algemeen distributieboekje recht op het koo pen van 100 gram kaas. De bonnen, welke op 1 December a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 8 December a.s. De bonnen mogen gedurende de week van 2 tot en met 8 December a.s. niet gebruikt worden in hotels, restaurants e.d. In verband met bovenstaande bonaanwij zing voor kaas, wordt er nogmaals de aan dacht pp gevestigd, dat de met „1" tot en met „13" genummerde bonnen van het algemeen distributiebonboekje niet aangewezen zul len worden en dus vernietigd kunnen wor den. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 25 November tot en met Zondag 1 December a.s. geeft de met „37" genummerde bon van het algemeen distributieboekje recht op het koo Pen van één ei. De bonnen welke op 1 De cember nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 8 Dec. a.s.-, met dien verstande, dat ook zij gedurende de week v. 2 tot en met 8 December niet gebruikt mo gen worden in hotels, restaurants e.d. Boter en margarine. Gedurende het tijdvak vari Zaterdag 23 tot en met Vrijdag 29 November a.s. geeft de met „18" genummerde bon van de boter- kaart recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine. De aan bon „17" der boterkaart verbonden faciliteit, dat deze desgewenscht ook recht geeft op -het koopen van margarine,, is dus thans ook op bon „18" van die kaart van toepassing. Ook de met „18" genummerde bon der vet Kaart geeft gedurende het tijdvak van 23 tot en met 29 November a.s. recht op het koo pen van een half pond margarine of een half pond boter. De bonnen, die op 29 November a.s. nog niet gebruikt zijn blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 6 December. Tot laatst genoemden datum kan bon „18" van de bo terkaart dus gebruikt worden voor het koo pen van boter of margarine. In voorbereiding. Naar de Tel. verneemt, zijn maatregelen in voorbereiding om een grootere stabili teit in den aanvoer van slachtvee te waar borgen. Het ligt echter eerst in de aller laatste plaats in de bedoeling om tot vor dering over te gaan. Zoo eenigszins mo gelijk wil men dit vermijden. Het aanbod van slachtvee was sedert eenigen tijd gering. Dit vindt zijn oorzaak in de belangrijk gestegen' prijzen voor ge- bruiksvee, terwijl in het algemeen bij de boeren de neiging geconstateerd wordt om hun beesten vast te houden in plaats van deze te gelde te maken. Een tekort aan vleesch bij de slagerijen dreigde dus te zullen ontstaan. Hierin wordt, in afwachting van de te treffen maatregelen, op het oogenblik voorzien door ingevroren vleesch aan de markt te brengen. Het publiek komt zoodoende kwantitatief niets te kort, zij het dat de keus uiteraard wat. minder groot is d^i voorheen gebruikelijk. Afflifte vereischt. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vis- scherij, maakt het navolgende bekend. Het is gebleken,- dat in een aantal hotels, restaurants en dergelijke instellingen brood, gebak, vleesch, vleeschwaren, kaas en eie ren aan de gasten worden verkocht, zonder dat hiervoor bonnen in ontvangst worden genomen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze handelwijze strafbaar is en dat con trole zal worden uitgeoefend. Indien overtreding van de bepaling, dat bovengenoemde artikelen ook in restau rants e.d. uitsluitend tegen afgifte van bon nen aan de uiteindelijke verbruikers mo gen worden verkocht, wordt, geconstateerd, zal terstond tot het inhouden van alle toe wijzingen aan de betreffende instelling kun nen worden overgegaan. Als Provinciaal Directeur voor Noordhol land van de Stichting „Winterhulp Neder land" is aangewezen Mr. A. J. Backer, ad ministrateur ter Provinciale Griffie van Noordholland. Het bureau van den Provin cialen Directeur is gevestigd aan het Kenau park no. 1 te Haarlem, telefoon 11916. Het bureau beschikt voorloopig over het ver- eischte personeel, zoodat het geen zin heeft zich voor een bezoldigde betrekking aan te melden. Vrijwilligers voor het winter- hulpwerk worden verzocht zich bij de plaat selijke bureaux op te geven. In Leiden alle vuurwapens inleveren. Volgens een officieele kennisgeving van den -commissaris van politie te Leiden is in den nacht van 18 op 19 November met een vuurwapen geschoten op een Duitschen schildwacht. In verband daarmede beveelt de Commissaris van politie, dat alle vuur wapens in het bezit van inwoners van Lei den (hierbij zijn inbegrepen de daar ter stede verblijvende leden van den Ophouw- dienst) ingeleverd moeten worden. Degene die nu nog in het bezit van een vuurwa pen wordt aangetroffen, wordt ter plaatse doodgeschoten. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw, en Vis- scherij, maakt bekend, dat in het algemeen ten behoeve van nieuw te openen detaillisten zaken geen voorschottentoewijzingen van in distributie gebrachte goederen meer zul len worden verstrekt. Voorts wordt er op ge wezen, dat geen voorschottoewijzingen uitge reikt zullen worden aan reeds gevestigde zaken, welke voornemens zijn soorten goe deren, waarin zij tot nu geen handel dre ven, te gaan verkoopen. Minimumprijs 20 cent. (Van onzen Haagsclien correspondent.) Het ligt, naar wij vernemen, in de bedoe ling, dat de speldjes voor de Winterhulp collecte op 29 en 30.Npvember a.s. ten min ste 20 cent per stuk zullen opbrengen. Zooals men weet, zullen lichtgevende mo lentjes worden verkocht "ter gelegenheid van deze eerste inzameling, welke in den loop van den winter nog vijfmaal herhaald zal worden. De leiding van de Winterhulp ver wacht, dat iedereen gaarne méér zal offe ren; een minimum van 20 cent is echter noo- dig in verband met de vrij hooge kosten van aanmaak van de met lichtgevende verf bestreken molenspeldjes. Alleen voor Den Haag zijn al 2000 collectan ten noodig, waartoe o.m, een beroep is ge daan op de schooljeugd boven 16 jaar. VERVOEDEREN VAN PEEN VERBODEN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij is behoudens ontheffing, met in gang van heden het vervoederen en doen ver voederen van alle r,oode bos- breek- en be- waarpeen verboden. Collectanten Winterhulp na den arbeid gratis variétévoorstelling. De directie van een Amsterdamsch thea ter heeft voor de Amsterdamsche collectan ten der „Winterhulp voor Nederland" 30 io- ge-plaatsen voor de opvoeringen der Itali- aansche opera beschikbaar gesteld. De directie heeft hierbij indien daartegen geen bezwaren bestaan, de volgende voor waarden gesteld: Aan drie gezinnen, die de meeste collec tanten leverden wordt een geheele loge ter beschikking gesteld. Verder krijgt de oudste collectant '2 loge-plaatsen en wordt hij of zij per rijtuig gehaald en gebracht naar Carré. De overige, tien plaatsen mogen door de leiding der Winterhulp worden weggege ven. Op Vrijdagmiddag 3 Januari 1941 geeft zij verder voor 1800 collectanten een gratis va riétéprogramma. DE BOND VAN NEDERLANDSCHE AR CHITECTEN STELT EEN REGISTER IN VAN ERKENDE ARCHITECTEN. Het dagelijksch bestuur van den bond van Nederlands'che architecten heeft thans be sloten tot het instellen van een z.g. architec- tenregister, d.w.z. een register, waarin allen kunnen worden opgenomen, die op grond van hun vakbekwaamheid en vakgeschikt heid erkend kunnen worden als gerech tigd tot het voeren van den in ons land nog steeds volkomen vogelvrijen titel van ar chitect. Het zal den erkenden architecten verbo den zijn tevens op te treden als woning bureau of makelaar, als aannemer, bouwon dernemer of handelaar, hetzij persoonlijk, hetzij als directeur, beheerend vennoot of commissaris van een firma of maat- of ven nootschap, welke als zoodanig optreedt. Verwijdering uit het register kan op dis ciplinaire gronden geschieden van hen, die zich schuldig hebben gemaakt aan gedra gingen van zoodanigen aard, dat zij ni.et meer waardig geacht kunnen worden het architectenberocp uit te oefenen. Gevangenisstraf en boete gevolg. het Wegens diefstal van respectievelijk een gouden ring en een armbandhorloge, toe- behoorende aan een omgekomen Engel schen vlieger, wiens lijk in Augustus te Uithuizen was aangespoeld, heeft de recht bank te Groningen gisteren den 18-jarigcn J. W. té Uithuizen veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf, waarvan 3 rpaanden voorwaardelijk en den 53-jarigen landbou wer J. S. B.. eveneens uit Uithuizen, tot een geldboete van f 40.subs. 40 dagen hech tenis. Tegen den landbouwer had het O.M. op de zitting van 8 November een gevan genisstraf van 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 iaar. en een geld boete van f 50.— subs. 25 dagen hechtenis geëischt, terwijl tegen dén jeugdigen ver dachte zes maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf was gerequireerd. Engelsch blad verdedigt de hou ding van de Britsch-Indische be volking. De News Chronicle critiseert de minister van Koloniën Amery, omdat deze Britsch- Indië verweten heeft, dat zijn leiders het niet eens zijn met de Engelsche politiek ten op zichte van Britsch-Indië. Het blad herinnert aan de opsluiting van de Britsch-Indische leiders sedert het begirj van den oorlog en aan den lagen levensstandaard van de meei- derheid der bevolking en verklaart, dat het weliswaar juist is, dat Britsch-Indië niet in gegaan is op het Engelsche aanbod van 8 Augustus, maar dat degenen, die dit aanbod gedaan hebben, die weigering hadden moeten voorzien. Niets dan volledig zelfbestuur zal Britsch-Indië tevreden stellen. Al te lang reeds, zoo besluit het blad, heeft men Man Britsch-Indiër deze begoocheling van zelfbe stuur voor oogen gehouden en die dan weer naar believen van Westminster doen ver dwijnen. Wij kunnen het betreuren en doen dat ook, dat de binnenlandsche moeilijkhe den van Britsch-Indië ertoe bijgedragen heb ben, het zijn leiders onmogelijk te maken deel te nemen aan den uitgebreiden uitvoe renden raad van den onderkoning of aan het door hem voorgestelde adviseererrde oorlogs comité. Maar ook in dat geval zijn wij het en niet de Britsch-Indiërs die steeds weer de bus missen. BASIS VOOR LUCHTSCHEPEN IN FLORIDA? Het voorstel van den commandant van het vliegveld Lakehurst, Rosendahl, om een ba sis voor luchtschepen te bouwen in Florida heeft, naar de minister van marine, Knox in de persconferentie meedeelde, een gun stige ontvangst gehad. De basis zal waar schijnlijk in de buurt van Miamai aangelegd worden. Ook botsingen met Thailand zijn verzonnen. .Naar van officieele Fransche zijde wordt medegedeeld, zijn de laatste dagen berich ten verspreid van buitenlandsche herkomst over een opstandige .beweging in Indo- China, over hot aftreden van den gouver neur-generaal van Indo-China en over het openen van vijandelijkheden tusschen Indo- Chineesche en Thailandsche troepen aan de Mekonggrens. In officieele kringen ver klaart men, dat deze berichten iederen grond missen. MAATREGELEN IN TURKIJE De parlementsfractie der repUblikeinsche volkspartij in Turkije heeft het regeerings- voorstel betreffende „nieuwe dringende maatregelen, die met het oog op de we reldgebeurtenissen noodig en onontbeer lijk" waren, eenstemmig goedgekeurd. Waarschijnlijk nog meer onge lukken te verwachten. In een verklaring, die zeer de aandacht van de pers heeft getrokken, heeft het hoofd van de geheime federale Amerikaansche po litie, Edgar Hoover, gezegd, dat het onder zoek naar de ongelukken welke zich den laat- sten tijd in verschillende belangrijke bedrij 'ven hebben voorgedaan, in de meeste geval len geen aanwijzingen voor sabotage heeft opgeleverd. Het is dan ook van belang, dat het Amerikaansche volk en in het bijzonder werkgevers en werknemers in de industrieën 'in 'kwestie, niet in hysterische opwinding worden gebracht door beweringen over de on gevallen. Ik wil, aldus Hoover er'echter op wijzen, dat zich waarschijnlijk nog meer on gevallen zullen voordoen in dezen tijd van groote industrieele bedrijvigheid onder moei lijke omstandigheden. VERSTERKING VAN BRITSCH-INDISCHE LEGER. De minister voor Britsch Indië, Amery, heeft in het Engelsche Lagerhuis medege deeld, dat mén voornemens is het Britsche leger in Indië van 160.000 tot 500.000 man te verhoogen. 60.000 man Indische troepen staan in do Maleische staten en in het Mid den Oosten. De voorzitter van den stedclijk'en raad der Nederlandsche Unie te Amsterdam verzoekt aan alle wielrijders in de hoofdstad, die in het bezit zijn van een Unie-fietsvlaggetje, voorloopig daarmee hun fiets n i e t te tooien Er is twijfel gerezen over de vraag, of dit vlaggetje al dan niet onder het uniformver bod valt. Zoolang dit' niet is vastgesteld, <an het voeren van dat teeken tot moeilijk heden leiden. Reeds is het eenige malen .voorgekomen, dat fietsen, die van zulk een vlaggetje voorzien waren, in beslag geno men werden. Inmiddels is elders een proefproces aan hangig gemaakt, teneinde een gerechtelijke uitspraak in dezen uit te lokken. Het is goed het resultaat van dat proces, dat on getwijfeld bekend zal worden gemaakt, af te wachten. IN HET DONKER FIETSEN LANGS DEN WEG GEPLAATST. Gisterenmiddag hebben voor den politie rechter te Rotterdam veertig personen te recht gestaan, die ondanks het verbod hun fietsen na het invallen van de duisternis aan den openbaren weg hadden geplaatst. De officier zeide, dat ondanks de strenge straffen, die er op dit verbod staan, er toch nog vele overtreders zijn. Men dient eens en vooral goed te weten, dat men een strafbaar feit pleegt. De eisch tegen alle personen was een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf De rechter, Mr. van Vollenhove, veroor deelde allen tot een week gevangenisstraf voorwaardelijk maar hij wees er op. dat in het vervolg onvoorwaardelijke straffen zul len worden opgelegd. Sinterklaasdag het slottooneel. Op den vijfden October jl. had de Rotter dammer A. B. geld noodig -en hij beschikte niet over eenige bron, die hem dat kon opleveren Enfin., zooiets komt meer voor. Maar B. zocht' een oplossing, die, wanneer zij zou worden ontdekt, hem met den straf rechter in aanraking zou brengen. In de hoop, dat zij niet ontdekt zou worden, vond hij de oplossing in het huren en daarna aan een ander verkoopen van een bakfiets. Hij andelde van zijn woonplaats naar het naburige Schiedam, huurde in laatst genoemde gemeente het reeds genoemde vehikel en -reed hierop naar Delft, waar hij het voor dertig gulden verkwanselde. Niet lang daarna volgde de ont goocheling en gisteren zou B., in dien hij gevolg zou hebben gegeven aan de dagvaarding om voor do rechtbank te verschijnen wat hij echter niet had gedaan recht streeks hebben kunnen vernemen, dat de officier van justitie hem een verblijf van acht maanden in de gevangenis heeft toegewenscht. Over veertien dagen zal de recht bank haar beslissing doen weten. Dezelfde bakfiets bracht in figuurlijken zin den kooper voor den rechter. Die kooper, een kleine rijwielhersteller en te vens „opkooper", had volgens de dagvaar ding redelijkerwijze behooren aan te nemen dat de zaak bij een prijs van dertig gulden voor een. zij het dan ook gebruikte, bak fiets niet pluis 'was. Hij stond nu als heler terecht. Naar zijn meening evenwel ton on rechte, want hij achtte zich onschuldig. De aanbieder van de bakfiets had een paspoort getoond en hij had verteld, dat hij werk in Duitschland had verkregen, zoodat hij de bakfiets van de hand kon doen. Het artikel deed zich bij den rijwielher steller maar zelden voor en toen op den vijfden October B. hem zulk een voertuig voor f 45.aanbood, wist hij het voor f 30. in handen te krijgen. Onmiddellijk daarna heeft hij den naam van den verkooper in zijn opkoopersregister ingeschreven en den- zelfden dag verkocht hij de bakfiets aan een plaatsgenoot, die zonder af te dingen den prijs er voor bteaalde, welke de rij wielhersteller ervoor vroeg. n.1. f 60. De officier van justitie adviseerde den rechtbank, den man thans f 100 aan den •Staat te laten betalen, ofwel, bij niet-beta- ling, den man tot een verblijf op staatskos ten in het huis van bewaring voor den tijd van een maand te verplichten. Verdachtes raadsman pleitte vrijspraak althans clementie. De uitspraak zal op 5 De cember worden gedaan. ONVOORZICHTIG CHAUFFEUR VEROORDEELD. In den vroegen ochtend van Maandag 19 Augustus jl. had er op den rijksweg van Breda naar Tilburg, onder de gemeente Gilze-Rijen, een ernstige autobotsing plaats, waarbij vier personen het leven verloren, terwijl twaalf anderen verwondingen op liepen. Een 22-jarige chauffeur uit Rotter dam vervoerde op dien Maandagmorgen 20 arbeiders uit Etten en omgeving, die op den laadbak van zijn vrachtauto hadden plaats genomen, naar hun werk. Nabij Gilze stond langs den Rijksweg een andere vrachtauto, welke stilstaande auto ver dachte mogelijk te laat opmerkte. Hij gooi de zijn stuur nog wel om, doch een aan rijding bleek onvermijdelijk en bij de bot sing werden de arbeiders van den laad bak geslingerd. Omdat de schuld van dit ongeluk aan het onvoorzichtig, onoordeel kundig, onoplettend en lichtvaardig rijden van den 22-jarigen chauffeur te wijten was geweest, stond deze voor de Bredasche rechtbank terecht. De Officier van Justitie Mr. F. Deelen. meende dat dit het groot ste verkeersongeval was dat tot dusver in dit arrondissement is voorgekomen. Hoe wel verdachte op spreker geen slechten in druk maakte, meende deze, dat de ernstrge gevolgen van deze aanrijding toch in de strafmaat tot uitdrukking moet komen, waarom de Officier tenslotte tegen ver dachte een gevangenisstraf eischte van 4 maanden, met 1 jaar intrekking van s mans rijbewijs. De raadsman van verdachte, Mr K W Zieleman te Rotterdam, had een voorwaar delijke straf gevraagd. vpmo,vWitihanik ('T' pl'sfcron uitspraak en OO Ie ,den -chauffeur tot twee maan den hechtenis en intrekking van het rij bewijs voor den tijd van één jaar. Vrij opgewekte markt. vas(# stemming. Oploopende ko«r. sen. Amerikanen goed gedij, poneerd. Nederlandsche leggingen prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost-Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 Duitschland 1930 5% DUITSCHLAND D. Gr. b '49 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 VK. L.K. 101 101 i/18 961/4 96% 101 101 I/ie 86%-85%. 86-8614' 86% 86 '1 82% 82% 72 71 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. 85% 833% 85% 83% 86% 85 85% 83 1/16 87 A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N.-Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I. III 3% Z.-Holland 1937 3 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 92% 93 INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 76% Ned. Ind. Handelsb. A 127 Ned. Handel Mij. c. v. A 125% 112 AANDEELEN. f INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. Calvé Delft c.v. A. Centr. Suiker Mij. 189% 1893% Fokker g. A. 171 172 Lever Bros en Unilever cv.A132% 130-132% Ned. Ford 300 295 Philips G B.v.A. 198 190-198 Philips pref. A 138% 138% 114% 116-117% Buitenland. Anaconda copper c.v. Am. Sm. en Ref. c.A. Befh. Steel c.v. A Gen. Motors ,c.v. A. Kennecot Copper c.v. North. Am. Aviation' Rep. Steel c.v. A. U. S. Steel c.v. A. A. 28-26% 26%-27%' 43% 44% 79%-77 78-791% 49% 49 A. 35%-33% 34-34% c.v.A. 16 17 233% .22% 23 7/16-223%' 65%-63% 65%-64 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 245 238% 278-270. 272-264 12%-11% 10%-10% 10 1/16-93% 10-10 3/18 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 106%-105% 105-109 Java China-Japanlijn A. 133 136-139% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 143%-142 139-145 Kon. Paketvaart A. 213 213% Ned. Scheepv. Unie A. 155%-153% 151-155% Roft. Llovd A. 129% 131 Stoomv. Mij. Nederland A. 132 132-135 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 419-415 420-430 Javasche Cultuur 245 245 N.I.S.U. 239% 240 Ver. Vorstenl. Cult. 1183%-116% 116-120 TABAKSONDERNEMINGEN. 184-185 252 244-248 186 190-184 Deli Batavia Mij Deli Mij. c. v. A. Senembah Geheele bemanning om het 1®- ven gekomen. Reuter meldt uit Melbourne, dat een Australische mijnenveger in den nacht van Woensdag op Donderdag bij het bin nenvaren in de haven van de Pliillipbaai in botsing is gekomen met een koopvaar dijschip. De mijnenveger is gezonken. De geheele bemanning van den mijnenveger» bestaande uit vier officieren en 19 man z>Jn om het leven gekomen. THAILAND ONTKEND PACT MET ENGE LAND—AMERIKA. Domej meldt uit Tokio: „i De legatie van Thailand heeft officie«' onlkend, dat onderhandelingen Kev°e t worden over een geheim militair pact mev (■root Brittannië en de Vereenigde State De legatie beweert, dat het desbetreffend bericht volkomen ongegrond is. RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 252-246% 246-254% Randar Rubber Mij. A. 172 175-179 Deli Batavia Mij. A. 180 1S0%-185 Koersen voor stbrtingcri op 22 November '403 Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.40; Zweedsche Kronen 44,85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2