De week in Feiten en Fantasieën fe, preblhheurten Ingezonden ttNinit V tp dit M Brief uit Mokumerdam St Nicolaas op Jan Ferfailleweg 15 Verkeerde invulling brandstofformulieren Stremming scheepvaart verkeer Correspondentie Onze Bunkeraars Ylizuw-ó uil Uh&, ZijcUcPiiLflten. fan Mens schrijft: ZONDAG 24 NOVEMBER. Ned. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk (Helden dei Zeeplein) V.m. 10.30 uur, Ds. F. W. J. y. d. Poel. Gerei. Kerk. Bethelkt rk (Julianapark). V.m. 10 uur, Ds. Veenhuizen, Biduur voor den nood der Tijden. N.m. 3 uur, Ds. Veenhuizen. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur, Leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente (Hoogstraat) 'aMorgens 10 uur: Leesdienst. Herst. Ev. Luth. Gem. Weezenstraat). *s Morgens 10.30 u.: Ds. W. J. F. Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat) V.m. 10 uur, Ds. J. H. Jansen. Voorbe reiding H. A. N.m. 3 uur, Ds. J. H. Jansen, H. A. Hersteld Apostolische Gemeente, Sumatrastraat. V.m. 11 uur, dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) Geen dienst. Evangeiisatiegebenw (Vijzelstraat) 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Le>,er des Heils. Zaal Spoorgracht 35. V.m. 10 uur, Heiligingsdienst. 's Middags 5 uur Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw sa 8 's Middags 4 uur: Dienst. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 2.30 uur, Ds. Kapteyn. Her denking der gestorvenen. Oude Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, de heer A. Kalis. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur, Zondagsschool. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. van Beek. Den Oever, nam. 2.30, Ds. van Beek. Heerhugoward, nm. 2.30 uur, Ds de Mooy. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10.30, Ds. M. van Wichen. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 100 uur, Ds. Ooster- baan. Na beëindiging van den dienst leden- vertoeving. Nieuwe Neidorp, voorm. 10.30, Prop. G. Kater. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10.30, Ds. F. Tollenaar, van Den Helder. Nam. 2.30 uur, Ds. Tollenaar. Verootmoedi ging en gebed, uitgeschreven door de Classis 's-Gravenhage. Evangelisatie. Schagen, Ds. Kooy van Amsterdam (H. A.). Breazand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. Schagerbrug, voorm. 10.30 en nam. 2.30 uur de heer A. Romein van Vlaardingen. E. V. „Maranatha"., Bergen (Dr. v. Peltlaan), voorm. 10.30 uur, de heer Mol van Schoorl. Bij den stroom van menschen, die zich iederen avond een veiliger slaapgelegen heid zoeken, via den Jan Verfailleweg naar het buitenveld, zijn er zoo ongeveer een 160-tal, die op no. 15 hun tijdéljjk domicilie hebben. „Jan Verfailleweg 15", nog vele jaren hierna zal dit adres bij velen der vluchte lingen in herinnering zijn. Een lichtzijde in dezen tijd! Zoo langzamerhand hebben de menschen zich aldaar reeds flink ingeburgerd en men kan spreken van één groote familie. Er valt wel eens een enkeling af, hetzij door overplaatsing of verbetering, doch zoo'n open plaats is dan ook terstond aangevuld. Het klinkt dan ook in 't geheel niet vreemd, dat er zich een commissie heeft gevormd, on der de vluchtelingen, welke zich ten doel stelt: S't. Nicolaas-viering. Het is een sympathiek doel en de commissie ondervindt dan ook de warme ondersteuning. Geen enkeling bleef achter en zoo was zeer spoedig een flink bedrag bijeen. Straks zullen de ongeveer 40 kinderen, welke toch al zoo veel moeten missen eens een avond hebben, louter en alleen aan de vreug de gewijd. St. Nicolaas zal komen op zijn paard, ge flankeerd door zwarte Piet met de noodige versnaperingen. Drie leden van de Casino-band zullen voor een stukje muziek zorgen; voorwaar een sympathiek gebaar van deze muzikanten, die zich zonder eenig bedenken belangloos daar voor aanboden. Er zal een behoorlijke ruimte gemaakt wor den, rondom met banken. Wij hoorden ook iets mompelen van een melkbus, gevuld met chocolade-melk, enfin allemaal factoren, die er op wjjzen, dat er inderdaad eens van een vroolijke afwisseling gesproken zal kunnen worden. Het is gebleken, dat meerdere personen het destijds ingeleverde enquêteformulier voor het verkrijgen van brandstoffen voor huisbrand verkeerd hebben ingevuld. In plaats van het aantal vertrekken, werd alleen het aantal ver trekken, waar gestookt wordt, opgegeven, waardoor het dus kan zijn voorgekomen, dat bedoelde personen ten onrechte bij de uitrei king der brandstoffenkaarten té weinig bon nen hebben ontvangen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat zij tot 30 November a.s. nog de gelegenheid hebben om hun ge maakte fout te herstellen. Na dien datum kan aan een daartoe strek kend verzoek niet meer worden voldaan. Zij, die dus het formulier verkeerd hebben ingevuld, worden in hun eigen belang aan geraden zich zoo spoedig mogelijk te wen den tot het distributiekantoor, dat de brandstoffenkaart heeft uitgereikt. De hoofdingenieur, directeur der rijks waterstaat in het district N.-Hollar.d, te Haarlem, brengt ter kennis van belangheb benden, dat de scheepvaart door de Koop vaardersschutsluis van 26 November, des voormiddags 8 uur, tot 28 November, des namiddags 6 uur, of zooveel langer of kor ter als noodig of mogelijk mocht blijken, ten behoeve van het verwisselen van de Zuidelijke, buitendeur,zal worden gestremd. Nadere inlichtingen verstrekt de technische, ambtenaar der Rijkswaterstaat, de heer C Wijker, Buitenhaven 45. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U, onderstaande regels op te willen nemen in uw blad. Bij voorbaat dank ik U voor uwe welwillendheid. EEN WAARSCHUWING. Gisteren stalde ik mijn fiets in de rijwiel stalling naast het station. De bewaarder vroeg rnjj, hoe laat ik de fiets weer kwam halen, waarop ik antwoordde: „Na aankomst van den trein van 8 u. 30". De man beweerde daar op: „Die is altijd veel later". Wie schetst echter mijn verbazing,toen ik bij mijn aankomst in Den Helder tegen 9 u. 30 (de trein was een uur te laat) myn fiets wilde halen, de stalling gesloten vond en dus met nog eenige slachtoffers te voet naar huis kon keeren. De bewaarder vond het stellig niet noodig, om te wachten, terwijl hij wist, dat er nog menschen met den trein zouden mee komen, om hun fiets te halen. Even zij opgemerkt, dat de directie van de Spoor geen schuld treft in dezen, daar de stal ling een particuliere onderneming is. J. DE VRIES. Wegens plaatsgebrek moesten eenige inge zonden stukken blijven staan tot het volgend nummer. Reeds sedert meerdere maanden zijn de verlaten kazematten bij Huisduinen gepromoveerd tot hulpschuilkelders voor dat deel der Heldersche bevolking dat wel in angst en vreezen is over ge weest zijnde en komende bombardemen ten. maar dat niet over het noodige geld beschikt om ergens tusschen Alk maar en Nieuwediep hetzij een drage lijke plantage te bewonen, hetzij in een kippenboet beschutting te zoeken. Zoo .bunkerde" men daar in het vre dig Husidunia. totdat er een meneer in de krant schreef, dat het daar allesbe halve in orde was. Dat de volksgezond heid in niet denkbeeldig gevaar dreigde te komen en dat het de hoogste tijd was, dat de Overheid maatregelen nam. Het gevolg was. dat andere heeren in hun pen klauterden en eveneens aan het schrijven togen. Waf gewrocht werd. was een vlammend protest tegen de beleedigingën, hun kazematten aan gedaan. Het kwam er op neer, dat het niet alleen prima schuilkelders waren, doch daarnevens verblijven waar het puikje van de .upper ten" het hoofd kan nederleggen. Geen plebejische verblij ven, doch schuilplaatsen van standing, waarin men zich vereerd mag voelen te verblijven. De eerste meneer schreef toen nog eens en eveneens sprak een raadslid. Raadsleden worden gekozen om praten. Men verwacht dat ze bij tijden wijle hun kiezen van elkaar doen en iets zeg gen. Belangrijk behoeft zulks natuur lijk niet te zijn. Dat is zelfs bijzaak. Als men echter maar op gezette tijden iets prevelt. Zoo prevelde de heer Dol iets over Volksgezondheid Dokter Loesberg die daar ook wel een beetje verstand van heeft spitste de oor en en maakte aan- teekeningen. Kennelijk stelde hij dit stukje college" op prijs. De heer Dol was anti-schuilkelder. Het moest er mee uit zijn. Er moest worden ingegrepen. De burgemeester bleek van goeden wille, maar begon te praten over de leege geldzak van de stad. Zoodat we moeten aannemendat de bunkers ij ven waar ze zijn en dat nog langen tg zal verhopen alvorens deze slaapplaat sen tot het verleden behooren. Men blijft er slapen: dat wil zeggen, het grootste deel. Want een ander ace is reeds zoo gewend aan deze verblijf' plaatsen, dat het er heel den dag ver toeft. Men drinkt er z'n kopje surro gaat-thee, en maakt er het eten klaar, men praat er met z'n buurvrouwen en tenslotte slaapt men er. Waarmede we maar willen zeggen, dat er een nieuw soort stadgenooten bezig is te ontstaan. Namelijk de „bun keraars". Ze leven er en ze tieren. Ze schuwen het buitenlicht en vormen in hun volkomen afzondering een gesloten gemeenschap. Nu nog loopen ze rond in de schamele restjes van datgene wkt eens colbertjes waren en een behoorlijke dames-garde robe. Lang zal dat echter niet meer duren. Want waar men verzuimt zich van de noodzakelijke distributiebonnen te voorzien, daar staat het thans vast dat men binnen zeer afzienbaren tijd deze lieden zal zien rondloopen in beestenvellen en plantaardige bedek- selen. Terug tot de oer-wereld terug tot de tijden van de primitieven. We zien ze .in ons geestesoog reeds: deze Nieuwediepers, omhuld met een ossen huid, waaraan de staart nog heroiek pluimt, op het hoofd de horens van ge noemd huisdier, en aan de voeten, san dalen van Huisduinsch helm. Indachtig de rauwkost-idealen zal men zich voe den uitsluitend met gras, helm en zee wier, des Zondags afgewiseld met enkele beten zeester en een dessert van uitgezogen krabbenpootjes. Terug tot de natuur zal h t doel zijn van deze rtienschen, deze „bunkeraars". Men zal des avonds dobbelen, middeler wijl groote potten Huisduinsch bier ver zwelgend, en al naar het later wordt eerst zijn ossenhuid, dan zijn voorvader lijke wapenen en tenslotte zijn vrouw op het spel zetten. Buiten de bunkersdaar ligt de wereld. Maar omdat men ver van deze wereld verwijderd is, zal men zich niets meer weten te herinneren van vlieg tuigen, bommen, zoeklichten en al die andere nachtmerries, die ons. beschaaf den, zenuwstoringen en chrünische aan doeningen bezorgen. Het zal daar in die bunkers het paradijs op aarde zijn en ze zullen zoo in trek komen, dat men er staat op kan maken, dat de Fiscus er een niet malsche Personeele Belasting voor zal vragen Verbazing wekte van de week een advertentie waarin stond: „Verloren in den trein een heeren- „pyama. Tegen belooning terug te „bezorgen. Adres Bureau van dit Blad." Verwondering... en dat ten onrechte. Want wat is logischer dat wij, man nen, den trein, waarin we zoovele uren van den dag slijten, gebruiken als slaap stee, nu we lang niet aan onze slaap thuis toekomen. Daar kun je in die vroeg-treinen plezier van beleven. Van de week nog deed ik een portier in den grauwen morgenstond open, en werd mij op gebiedende wijs toegeroepen: „Vól!!!!" Den euvelen moed nemend om eens verder te kijken, bleek dat in de 10-personen-coupé twee lieden te slapen lagen, beiden uitgestrekt over heel de bank Inderdaad de coupé was vol. Nog sterker was evenwel hetgeen 5 minuten later, bij het vol gende haltepunt geschiedde. Toen zich aldaar zingend een troepje Kooi-wer- kers in de aangrenzende coupé begaf, kwam met groote snelheid een conduc teur aansnellen, die reeds van verre riep: „heeren heeren, een beetje rustig alstublief, de heeren hiernaast kunnen zoo geen óóg toe-doen! Ik vraag U, lezer Waarlijk: „Nederlandsche Spoor wegen: „Vlug-Veilig-Voordeelig" en.... slaap-bevorderend! Tenslotte moge niet onvermeld blij ven het verheugend feit dat eenige dagen geleden het langverbeide evacua- tiepoetje aan de landswerver is uit betaald. Vreugde en genot brachten de uitverkorenen mede naar het buitenveld. Dat de Piet Heynen in Nieuwediep géén poetje kregen was te verwachten. Nog nooit werd dapperheid met klin kende munt betaald. Maar daarom is men dan ook Piet Heyn URK, 21 November. Door 17 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 270 pond Snoekbaars, van 1050 pond per vaartuig, prijs 3940 et.; 180 pond Baars, 1821 ct.; 120 pond Blei, 1617 ct. Alles per pond. „Huishouding van Nu", uitgave H. van der Marck's Uitg. Mij. Roermond. Dit November-nummer is weer bijzonder actueel. Iedere huisvrouw kan hieruit leeren voor de komende feestdagen van St. Nicolaas en Kerstmis met gedistribueerde artikelen eigen-gebakken lekkernijen op tafel te bren gen, die praktisch maar eenige centen behoe ven te kosten. Om de kleine kinderen niet te veel den druk van den tijd te laten ondervinden, wor den allerlei handige kleinigheidjes aangege ven, waarvan speelgoed te maken is, want... evangeliën en nieuwe testamentjes heeft uit een kinderhand is zoo gauw gevuld! Met het gereikt: recept voor zelf te maken gluton zal heel wat speelgoed gerepareerd kunnen worden. Twee opvoedkundige artikelen van Dr. van Andel Ripke en Dr. Berger, zijn zoowel voor kleine als groote gezinnen van belang. DE BIJBELVERSPREIDING. De verspreiding van den bijbel gaat ook in oorlogstijd voort. Het N.C.P. verneemt, dat in China, waar reeds sinds jaren de oorlog woedt, in het vorige jaar nog vier millioen bijbels werden uitgegeven. Uit de Vereenigde Staten wordt gemeld dat de vereeniging „Gideon" op de wereldtentoonstelling te New York 31,5000 Waarde Cornelius, Arme kerel.' Moet jij om kwart over vijf je echtelijke sponde alreeds ontstijgenOm te griezelen! Als dit je tot troost kan zijn, wil ik je wel vertellen dat ik er dan nog een uur of drie aanbreiOnmenselijk wat je al niet doen moet voor je broodje... En ik lees dat een half uur later je trein al gaat? Neem me niet kwalijk: maar dan zal je er ook niet als een rasechte Adonis uitzien! Dat is natuur lijk haastje-repje 'n slap koppie thee slurpen, (als het nog thee is, en geen surrogaat, zoals wij een paar weken reeds savoureren) een boterhammetje in de trein eten en dan onge schoren op de redactie. Ik kèn dat. Enfin, ook aan deze narigheid zal eens een einde komen! Je schrgft, dat je mijn raad, die vervat lag in de spreuk „lach weg je pech" hebt opge volgd, maar dat het resultaat niet evenredig was aan de verwachtingen. Logisch! Je hebt het niet goed gedaan! Jé hebt natuurlijk als een halve gare op de redactie staan grinniken, en dat verdraagt niemand. Neen amice, zó niet. Wil mijn raad effect sorteren, dan moet je op het moment suprème gaan lachen. Niet als maar door alleen op het moment. B.v. als de zetter van een lief lapje copy, waar jij je eigen op hebt uitgewrongen, je in je oortje smoest, dat het in pastei gevallen is. Dan ga je lachen. Als je hoog gewaardeerde redacteur de krant heeft afgesloten, en er komt nog zo'n lekker stukkie nieuws binnen, dat er absoluut nog in had gemoeten dan lach je. En als je 's morgens op dat onmogelijke uur de lange veren ontvliedt, en je vrouwtje zo half in haar dommel fluistert: ,/Dag lieve Kees, dag jon gen, doe maar goed je best vandaagddn lach je Lach dan Paljasso, al is je hart ook ge broken Dat is het Leitmotif van onze tijd. Dat eist zelfkennis en vertrouwen. En een juiste voorstelling van de plaats wddr je staat. Ofschoon een juiste voorstelling van jezelf meesttijds een desillusie is. Want we verbeel den ons dikwyls veel meer dan we zijn, jij en ik en allemaal. Neem ons nou 'es bij de kop. Wij, die ge roepen (en uitverkoren!) zijn, den volke te laven met ons geestelijk manna. Als er één mensensoort is dat het recht heeft ijdel te zijn, dan zij w ij dat. Wij zetten het maar effetjes zwart op wit, verkondigen lof en blaam, wij houden ons voor onvervangbaar de volgen de dag hangen onze wijsheden, doorregen met een touwtje, op een plaats waar zelfs de dic tator te voet komt. Trouwens, dat is de ge zondste reactie op alle opgeblazenheid Over ijdslheid gesproken. Je vraagt, of ik iets ontsluieren wil omtrent mijn nieuwe boek. Daar heb je 't weer! Als je me zoiets zou vragen in aanwezigheid van vele vrienden, dan zou ik nèt doen of die vraag me onwelkom was. Maar dat is niet het geval. Ik verwacht te zelfs dat je haar zoudt stellen! Welnu dan. Mijn nieuwe boek zal hoogst waarschijnlijk als naam dragen: „Koen". Het wordt een boek dat gedeeltelijk auto-biogra- f '.sch is, anderdeels fantasie, beter te noemen: de goddelijke leugen. Ik kwam ertoe na het lezen van Vestdijks „Sint Sebastiaan", een boek waar ik veel waardering voor heb, doch wiens conclusie niet de mijne is. Ik kan daar lang en breed over uitweiden, doch dat heeft weinig zin. Het is de stryd tussen intellect en intuïtie waarbij ik aan de laatste eigen schap meer waarde toeken dan aan de eerste. „Koen" zal dus worden een boek over een grote stadsjongen. Geen bijzonder- of wonder kind, en het speelt zich af in een proletarische omgeving. Ik heb gepoogd er geen imitatie- „Bartje" of Kees of Jaapje van te maken, doch heb getracht een jongen te beelden met een eigen karakter. Of dit gelukt is, is een tweede. Doch wat kan een nietig mens méér doen dan zjn bestf Hierbij aansluitend kan ik nog zeggen, dat er juist deze week een boekje voor de kleint jes van mijn hand is verschenen„Gertje". Het ziet er fris uit, dus als je je kleine nichten en neven eens wilt verrassen: do it now! Komend voorjaar, gelijk met „Koen", komt er nog een groot jongensboek vanmij voor de dag, dat ,/De W i n d h a p p e r s" genaamd is. En dan heb ik vele plannen. Ik denk aan een vervolg op „De Gouden R e a e l", en wil deze roman uitbreiden tot een trilogie, die eindigt in deze tijd. Dan maak ik een studie voor een roman over het leven van onzen goed-Hollandsen Leeghwater hoe meer ik dezen groten figuur naderbij kom, destemeer trekt hij mij aan. Dan werk ik te hooi en te gras aan een boek, inderdaad over de zelfkant onzer samenleving, dat „H ell end Vlak" genoemd zal worden. En ddn loop ik met plan nen rond, een boek te schrijven over Amster dam en de Amsterdammers Maar, beste vriend de mens wikt, doch God beschikt. Ik kan veel plannen maken, doch het komt op de uitvoering aan. Ik hoop maar dat de oorlog spoedig verleden tijd zal zjjn, ofschoon wij hier in Amsterdam er niet zo erg veel onder te lijden hebben onder de uiterlijke dingen wel te verstaan. Natuurlijk davert hier zowat iedere avond en nacht het afweergeschut er staat een stelling vijf minu ten gaans van ons huis) en dan rammelen ramen en deuren maar ik vind dat je daar aan, went. V/ij zijn tenminste al een paar nach ten door het sirenegeloei heengeslagen, wat een toonbaar bewijs is van ons rustig geweten, èn van onze ijver overdag. Ja, het leven in verduisterd Amsterdam... Dat is feitelijk een hoofdstuk apart. Eigenlijk kan je niet meer van leven spreken het is wat je noemt: de dood in de pot. Want al draaien er nog wat films in de bioscopen, en voeren de schouwburgen een ongelijke strijd tegen de duisternis - je kan gerust zeggen dat het avondleven in de hoofdstad dood is. Natuurlijk zijn er nog wat stiekemerts die de kat in het donker knijpen; het gros van de Amsterdammers blijft 's avonds rustigjes thuis. Vanzelfsprekend kan ik je verlangen begrij pen naar een beetje geestelijk voedsel. Want, nawaar; „Gv zult bij brood alleen niet leven," dit nietZit 'n m hBel Sterk' Doch nu dn met uitwaarts gaat, beste Kees, laat ons dan inwaarts keren. En wat kan 'je 's avonds beter doen dan het lezen van een boek? O ja je kan gaan brigden, of pandoeren. Wij bijvoorbeeld hebben met de kinderen een soort competitie in het sjoelbakken, en van daag heb ik, na het innen van een onverwacht tientje honorarium, een ouderwets dominospel gekocht. Maar daar je toch niet eeuwig aan het zwikken kan blijven, grijpe men naar het boek. Het boek. Zo oud als de mensheid. En het behoeft niet immer het nieuwe boek te zijn, Kees. Er is nog zo veel schoons buiten de „best sellers", daar zal menigeen verstomd van staan. Het klassieke boek, dat de eeuwen weerstaan heeft, dat is je ware. En vanzelfsprekend wil ik niet eindigen zonder een pleidooi voor m'n eigen parochie: het Nederlandsche boek. Inderdaad maakt dit een goede kans, nu er zowat geen vertaalde literatuur meer op de markt mag komen. De uitgevers en boekhandelaren zijn gereed U te ontvangen stelt hen niet teleur! In Berlijn was het verleden jaar winter zó, dat in de boekwinkels geen boek meer te krijgen was laat ons hopen, dat het (in bescheidener mate) hier óók zo zal gaan. En dan Kees, gaan wij wat honorarium op een mens moet nooit aan z'n centjes blijven redderen kon het in Den Helder zijn! Want hangen, rollen moeten ze! Enfin: dat hoef tegen de Heldenaars niet te zeggen, die weten waar Abraham de mosterd haalde Nu, beste Cornelis, ik ga eindigen. Volgende week zal ik je verslag doen van een tocht door donker Amsterdam, die eindigde in een schuil kelder. Nu hoor ik mijn gade roepen dat het diner klaar is, daar wijke alles voor, ik ruik boerenkool met Wat het is weet ik niet, doch het ruikt naar „Schweinerei"Mijn vrouw is vandaag beslist in ons hamsterkeldertje afgedaaldJa, ik kom, ik komOf M de groeten wil doen? Natuurlijk vrouwtje natuur lijk! Je hoort 't Kees. De hartelijke groeten van mijn vrouw aan jou en van mij aan jouw vrouW daarbij de groeten van dochter en zoon, tot ziens, Je Jan-

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6