SUCCES verplettert Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij N. NIEDORP 10—0 ZEGE Waren vroegere N.NiedorpSucces wed strijden steeds rijk aan spanning, nu was daar géén sprake van! Is nu Succes zoo veel sterker of is N.Niedorp zoovee) min der geworden? Voor Succes hopen we het eerste terwijl we voor N.Niedorp hot laatste maar al te zeer vreezen 1 Succes was heer en moester op het veld. Hoewel veel grooter van stuk, waren de •\Vieringcrs stuk voor stuk veel sneller dan de Niedorpers, het samenspel was goed verzorgd terwijl de technische grondslag van alle spelers te loven viel. jn dezen vorm spelend is Succes in deze afedeling o t. door géén club te slaan! Het was voor N.Niedorp, dat toch met de beste voornemens gestart, was, beslist hopeloos werk. f,'a een kwartier speten hadden#de blauw zwarten reeds ecu veiltgen 40 voorsprong. Daarbij waren e/jnige zéér goede goals. We denken hierbij, aan de eerste van Schmidt vu de vierde van Kuiper Det was dikwijls heel mooi om te zien, hoe vlug do Sueocs vorhoede door de N.N. ach terhoede „sn/eed", als of er geen geel-zwar- ten waren.. Wel dedem de Niedorpers aardige tegen aanvallen, maar als ze al eens voorbij de haeks wasten te komen wist Posthumus er verder '<vei raad mee. Nog twee maal moet Blokker visschen, jeodafc Succes een 60 voorsprong heeft met rust. Na de hervatting zitten de Niedorpers er we) wat beter op er wordt beter aangepakt de,n voor de rust. Met Van Harm blijft het krukken, dan doet Rootjes het beter. De achterhoede wordt ook beter vóór gaat liet maar niet, soms héél aardig spel maar «venals in alle voorgaande wedstrijden is jhet schieten zéér zwak. Ondanks het feit, dat Faus spil speelt en somwijlen goed, is hij toch nog de meest ge vaarlijke schutter. De Niedorper vleugelspe lers, hadden- niet veel in te brengen. Met regelmatige tusschenpoozen weet Succes door de Niedorper achterhoede te breken en de stand tot 10—0 op te voeren. Voor N. Niedorp een smadelijke nederlaag. Nieuwe Niedorp had invallers voor Leeg water en Ter Haar. Oudesluis—D,T\S. 0 - 3 In een meer spannend dan fraaien wed strijd is het D.T.S. gelukt de zwarthemden in ej.'gen hol een nederlaag toe te brengen. De. uitslag is wvcl wat geflatteerd en had scheidsrechter Volte, die overigens goéd leid de, twintig minuten voor het einde het doel punt dat O. maakte, toegekend, dan had de strijd een ander aspect gekregen en hadden E wij het nog niet geweten. D.T.S. mocht trouwens niet mopperen, want alle drie doelpunten waren presentjes, vooral het ccx'ste doelpunt. Onverdiend is de overwinning tenslotte niet, want de D.T.S.ers speelden iets beter dan O. en ze zaten geweldig op den bal, vooral de D. achterhoede, welke de O. voorwaartschen geen schijn van kans kans gaf, in alle stan den wisten zij in lastige situaties te zegevie ren; het was altijd wel niet met mooi spel, maar het ging resoluut. De O. achterhoede was wat onzeker en vooral keeper de Vries was erg ongelukkig in dezen match, maar het ophouwen der aan vallen werd erg slordig gedaan, speciaal door de binnenspclcrs. Hot anders zoo verrassen de open spel misten wij dezen middag. In die periode dat O. haar doelpunt maakte, (lat was weer een ouderwetsch kwartiertje en raakte de D. achterhoede de kluts kwijt en was het jammer dat het doelpunt wat ze ker verdiend Was, niet werd toegekend. De wedstrijd: O. trapt af en gaat terstond-- op het D. doel af, maar daar staan ze hun mannetje en den hal verhuist naar de andere zijde. Toch komt de bal weer over links voor het D. doel en een corner is 'het resultaat, die goed geno men wordt, maar het gevaar wordt gekoerd. Als er dan circa tien minuten gespeeld is, lost de D. midvoor van grooten afstand een schuiver, keeper de Vries denkt dat den bal out zal gaan, doch de stand is 01. 0. is eenigszins ontmoedigd en de D. rechts buiten krijgt ecnige goede kansen. De O. voor hoede bréngt het niet verder dan cenige cor ners en een goed schot van den O. links bin nen, die aan den verkeerden kant van den paal suist. Zoo verstrijkt de eerste helft en is het nog steeds 10 voor D.T.S. Na de thee zitten beide elftallen er fana- tiek op, maar de resp. voorhoede? krijgen niet veel kans, of zoeken hot doel op de ver keerde plaats. Zelfs de O. linkshalf waagt een kans, zijn kogel wordt correct gestopt Plotse ling gaat het vonnis zich voltrekken. De D. achterhoede weet met harde trappen de uit drie man bestaande voorhoede aan het weik ie zetten. Bij zoo'n uitval mist de O. rechts back gracieus en heeft de D. midvoor, na een Roeden trekbal van den I. buiten, geen moeite don voorsprong te vorgrooten, 2 0. Groote teleurstelling in het O. kamp. Al betten alles op den aanval om toch de eer dan te redden, maar het loopt weer ahder s af. Weer zoo'n plotselingen uitval van IJ. l,> ■en de D. rechtsbuiten scoort in buitenspel- Positie, nadat de Vries tot drie maal toe den bal gekeerd had, het derde doelpunt, o- U. Nu is de aardigheid er af en probeert O. biet een laatste krachtsinspanning nog net bt. doel te henaderen, wat haar niet Kélnk Als de heer Volten dan einde fluit, heeft 1 een verdiende, maar geflatteerde zege be haald. geheele ploeg der roodbroeken was dan ook danig uit het verband gerukt - goed spel zag men in het geheel niet; deeenE C Koster!6 lndlvlducel K°ed speelde, was «c"etïéh!.re,odrsp"M schMk Met een gehavende ploeg, zooals Wierin speeld WaS' WeFd da" °°k lustcl°os ge- Het spel. MFC0medtaepnjk "a-het beein*ignaal begon dank 2i i! - -'en aanval, die echter, S oplie,heVd«"gn,l"n vera,diKinE. Met de derde „run" was het echter raak- e_en_ schitterend schot, onhnndhas» dnpimnn \i7 onhoudbaar voor (1_0) ageri> verzoorzaakte een goal Even later echter wist Jac J. van Ham de aanvoerder der roodbroeken, uit een' (\njen schop, den stand gelijk te maken Na vijf minuten echter heroverde MFC de leiding (2—1). Nu kwam Wieringerwaard even meer opzetten; de beide backs konden echter met gepasseerd worden; dat was een geluk voor de geel-zwarten, want hun doelman was verre van betrouwbaar. Jb. van Ham raakte geblesseerd. Van Belois verving hem. MFC werd nu al sterker; serieuze aan vallen liet Wieringerwaard niet meer zien. Bij een der aanvallen raakte de keeper van de roodbroeken geblesseerd en geraak te in een bezwijming. Ook Van Belois II raakte geblesseerd, maar speelde toch maar door. Het was een wonder, dat het met den ruststand nog 31 was; wij hadden een hoogcre score verwacht. Rust. Na de rust. wist MFC uit een, o.i buiten spelgoal, wederom te scoren (41). MFC 'was nu voortdurend in de meerder heid en gaf den roodbroeken niet veel kans meer. Uit een vrijen schop werd de stand 5—1. Even later werd W. Oostindiër, die ein delijk een „gaatje" zag, in het beruchte ge bied gehaakt. Penalty! De penalty werd echter door dezen spe ler slecht genomen; het schot was vèr naast. MFC ging nu weer door met aanvallen en doelman Wagen kreeg veel werk te ver richten. hetgeen hem, ondanks zijn bles sure, nog goed afging. Toch kon hij niet verhinderen, dat uit een hard schot de stand 71 werd. Hierin kwam geen verandering meer. De verzwakking van het elftal en de pech, die de roodbroeken achtervolgde, is nog geen exueus voor een zóó groote neder laag tegen een, heusch, niet zoo sterken, tegenstander! Volgende keer beter, en dan M. Schenk, J. van Balen Blanken, M Jansen, enz. er bij! De scheidsrechter leidde goed. M.F.C. 1- Wieringerwaard 1 7-1 Dat Wieringerwaard, dat op papier de sterkere ploeg was, met zóóveel punten zon y^riiezen, zal wel niémand,, vermoed heb ben. MFC was echter onbetwist veel sterker 'n Kaf ook veel beter spel te zien dan de horige week. Wieringerwaard had echter pech; vele *>ri'aeks" waren niet aanwezig en ook op j°t voetbalveld achterhaalde het noodlot bt'n verscheidene keeren. D.O.S.—R.F.C. 6—3. Het wederom medespelen van de Leur Jr, en Meeuwscn bleek een belangrijke verster king voor de Utrechtsche ploeg, na 15 minu ten spelen gaf de Leur Jr. met een kopbal zijn club de leiding (10). Vijf minuten later passeerde Meeuwsen drie R.F.C.'ers en plaats te den bal voor de voeten van Dumortier, die doelman Hulcker geen kans gaf (20). R.F.C. werd geheel overspeeld, want direct daarop wist Dumortier opnieuw met een voorzet van de Leur Jr .te scoren (30). R.F.C. kwam er nu iets beter in. Griese had geen geluk, terwijl ook Oirschot bepaald pech had. De D.O.S. uitvallen bleven ge vaarlijk. Toen de Leur Jr. een vrije schop kreeg te nemen, kwam de bal voor het Rotterdam- sche doel. Na veel heen en weer getrap kon v. d. Valk dén hal in het doel werken (4—0i In de tweede helft ging het initiatief meer van R.F.C. uit. Na 10 minuten spelen liep Van Walsum door de D.O.S. verdediging heen en passeerde van Baggum onhoudbaar (4—1). Direct na den aftrap kreeg Meeuwsen het leder, hij zette goed voor, waarna Du mortier met een fraaie kopbal den stand op o1 bracht. Bij R.F.C. was v. Vliet de man, die uitste kend zijn voorhoede aan het werk zette. Toen bij een corner Hulscher een overtreding be ging. kreeg D.O.S. een strafschop toegewezen waaruit Siebes den stand op 61 braclit. R.F.C. bleef volkomen volhouden en het laat ste halfuur waren de Rotterdammers steeds in de meerderheid. Griese wist met een kop bal tegen te scoren, terwijl kort daarop Ver beek eveneens met een kopbal den achter stand tot G—3 wist terug te brengen. Het einde kwam met een verdiende 63 overwinning voor D.O.S. C.V.V.—AJAX 2—4. Stam verrichtte de hastrick. Ajax heeft te Rotterdam waar zij bij C. V.V. te gast waS, haar technische meerder heid in een goede overwinning weten uit te drukken. Na het verloop van de eerste helft zag het er naar uit. dat Ajax een groote ze ge mee naar Amsterdam zou nemen. \4 ant de Amsterdammers stonden toen, dank zij vooral hun beter positie kiezen en het veel beter verzorgde aangeven, reeds met 5 voor. Stam had als rechtsbuiten de eer deze drie doelpunten te mogen scoren. Het waren drié fraaie treffers, waarvan de eerste kort na het begin, de derde kort voor het einde der eerste helft werd gemaakt. Na de rust veranderde het spelbeeld echter. C.V.V. viel toen verwoed aan en naar voorhoede zwierf voortdurend in het doel gebied van de Amsterdammers. De Aiax- menschen verdedigden echter stug. som- wel met acht man. Tenslotte slaagde de Rot 'erdamsche ploeg er door middel van van Wijnen forh in deze periode van agressief spel met een doelnunt te bekronen 1 Het duurde slerhts enkele minuten tot Ajax haar voorsprong weer tot drie f1""'0" verhoogde. Brokman gaf van verren afsta"d oen harde schuiver, dm doelman van den Oever te machtig was (1—4) Weer volgde toen een periode van agres sief spel der Rotterdammers, en ook ftn- mnnl werd zii met succes bekroond. nn de H k schoot in volle vaart op het doel en doelman Keizer was te zeer verrast om het schot te kunnen stoppen (2—4) UITVOER GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd brengt ter kennis van belanghebbenden, dat binnen kort een flinke hoeveelheid goedgekeurde pootaardappe- len zal worden uitgevoerd. De uit te voeren pootaardappe- len zullen worden aangekocht door de „Stichting ter Be vordering van den export van Aardappelen" (B.E.A.), ge vestigd te 's-Gravenhage. De prijzen, waarvoor van telers zal worden aangekocht, bedragen voor de naar België uit te voeren partijen voor in klasse B goedgekeurde pootaard- appelen per 100 kg. geleverd aan spoor of schip (incl. N.A.K.-plombe) resp. voor: Eersteling Sorteering M Roode Eersteling Bintje Industrie Alpha F.igenhelnier F urore 28/35 mm. 30/40 35/50 35/55 28/35 30/40 35/50 35/55 28/35 30/40 40/50 45/50 45/55 30/40 40/60 30/40 40/00 50/70 28/35 35/50 f7.— f6.40 f540 f 5,40 f7.50 f6.90 f5.90 f 5.90 f7.— fG.40 f 4.75 f 4.50 f4.50 f8.— f 5.75 f8.— f 5.75 f 5. f8.— f7.— Voor aardappelen goedgekeurd in klasse „A" zal de aan koopprijs voor de rassen Eersteling en Roode Eersteling en Bintje fl.— per 100 kg. en voor de andere genoemde rassen f2,— per 100 kg. hooger zijn dan de genoemde prij zen. Voor aardappelen, goedgekeurd in klasse „C" zal de aankoopprijs ten hoogste f 0.40 per 100 kg. lager liggen dan de hier vermelde prijzen. Voor zoover naar andere landen dan België andere sor teeringen zullen worden uitgevoerd dan hierboven vermeld zullen de voor deze sorteeringen aan telers te betalen prij zen nader worden bekend gemaakt. betaling van runderen door de n.v.c. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt bekend, dat inzake de betaling der aan de Ne- derlandsche Veehouderijeentrale geleverde runderen met ingang van Maandag 25 November 1940 een wijziging zal worden gebracht, waardoor de leveranciers op een eenvou diger wijze in het bezit van hun geld zullen komen, Tot dusver werd tegen afgifte van het leveringshewijs voor ieder geleverd dier een hetalingsbon aan den leverancier uitgereikt. Op dezen betalingshon kdn de leverancier bij de daartoe aangewezen bank in de marktplaats betaling verkrijgen. Met ingang van Maandag 25 November 1940 zal deze roode hon niet meer aan den leverancier worden uitgereikt, doch nadat gewogen is aan de bank in de marktplaats worden toegezonden. Na de weging kan de leverancier tegen overlegging van zijn leveringshewijs hij deze bank betaling verkriieen, waarbij hem de roode hon wordt uitgereikt Leveranciers, die er de voorkeur aan ge ven, hun geld op andere wijze b.v. bij een Boerenleenbank te ontvangen, kunnen bij de aangewezen bank in de marktplaats daarvan mededeeling doen onder overlegging van het leverinesb'ewüs. Nadat het geld op de door hen aangegeven bank is overgemaakt, kunnen zij aldaar te vens de roode hon in ontvangst nemen. Ook om een andere reden is het van zeer groot belang, dat bij deze wijze van betaling de leveranciers in het bezit worden gesteld van de roode bon. Mocht nl. onverhoopt de noodzakelijkheid van een verplichte levering van rund vee zich voordoen, dan zal daarbij rekening worden gehou den mét de runderen, welke van 25 November a.s. af zijn geleverd. Het is derhalve van het hoogste belang, dat ieder een die na 25 November een rund aan de Nederlandsche Veehouderijeentrale heeft geleverd de bon. welke hij ont vangen heeft, goed bewaart, omdat hij op vertoon van zulk een hon vrijgesteld zal zijn van de verplichte levering van een rund. Veehouders die door bemiddeling .van den han del aan de Nederlandsche Veehoudersecntrale leveren, zullen er dus goed aan doen er voor te zorgen, dat. zij voor ieder geleverd dier van den veehandelaar zulk een beta lingsbon ontvangen. TUINBOUWTEELTVERGUNNING 1941. De Secretaris-Generaal waarnemend Hoofd van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat voor het teeltjaar 1941 onder meer de volgende voorschrif ten betreffende de teelt van tuinbouwgewassen zullen gel den: 1. Teelt van warmoezerijgewassen en vroege aardappelen. Evenals voorheen zal de teelt van deze gewassen, anders dan voor eigen of gezinsverbruik, slechts zijn toegestaan aan degenen, die bij de Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale zijn aangesloten en zijn ingedeeld in de groep A of K en zulks tot ten hoogste een oppervlakte als de aan deze telers rechtmatig toegewezen teeltvergunning aan geeft. 2. Teelt van warmoezerljgewassen onder glas. De voorschriften omtrent de teelt van een bepaald aan tal kroppen sla per raam. de teelt van spinazie in drui- venkassen, het telen van meer dan één soort warmoezerij- gewas en 't meer dan éénmaal telen van eenig warmoezerij- gewas, zullen komen te vervallen, zoodat onder de toegesta ne oppervlakte aan glas zonder verdere beperking de daar voor toegestane gewassen geteeld zullen kunnen worde*, 3. Teelt van vroege aardappelen. De op de teeltvergunning onder punt 5a en 5b toegewe zen oppervlakten zullen als één geheel kunnen worden beschouwd, zoodat de onder 5b verplichte teelt van poot- aardappelen. Paarspitten en/of Eigenheimers komt te ver vallen. Hetzelfde zal van toepassing zijn voor wat betreft punt 6a en 6b. 4. Teelt van vroege pootaardappelen. Deze teelt zal slechts zijn toegestaan aan bij de Centrale aangesloten telers in het bezit van een teeltvergunning niet opdruk „pootaardappelbedrijf", terwijl het aan aangeslote nen A en K eveneens zal zijn toegestaan om vroege poot- aardappelen te telen op de oppervlakte, die hun op de teelt vergunning onder 5a. 5b, 6a en 6b is toegewezen. 5. Teelt van tuinzaden. De teelt van tuinzaden, waaronder mede begrepen de teelt van zaden van alle soorten boonen en erwten voor zoover deze in den tuinbouw plegen te worden geteeld om versch te worden geoogst, zal alleen zijn toegestaan aan: a. bij de Centrale aangesloten en in de groep T ingedeel de telers van zaden tot fep hoogste een oppervlakte als de aan deze telers rechtmatig toegewezen zaadteelt- vergunning aangeeft; bij de Centrale aangesloten en in de groep A ingedeelde telers van tuinbouwgewassen tot ten hoogste een op pervlakte als hun voor de teelt van warmoezerljgewas sen tonder punt 4 van de tuinbonwteeltvergunning) is toegewezen, evenwel met dien verstande dat de op pervlakte. welke voor de teelt van deze zaden wordt bestemd, afgetrokken wordt van de toegewezen opper vlakte aan warmoezerljgewassen; bij de Centrale aangesloten en in de groep K ingedeelde telers uitsluitend overeenkomstig de hun voor zaad winning rechtmatig toegewezen vergunning. 6. Aanleg van boomgaarden. De aanleg van nieuwe boomgaarden, fruittuinen, enz. biijft afhankelijk van de toestemming der Centrale. Deze toestemming zal de Centrale geven in die gevallen, waarin voldoende waarborgen aanwezig zijn, dat verbetering van de Nederlandsche fruitcultuur kan worden venvacht. b. c. MAXIMUMPRIJZEN VOOR MELKPOEDER EN GECON DENSEERDE MELK BIJ LEVERING DOOR PRODU CENTEN AAN GROOTHANDELAREN. De SecretarisGeneraal, waarnemend Hoofd van het Depar tement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend. De maximumprijs voor melkpoeder bij verkoop en afleve ring af fabriek volgens normaal handelsgebruik bedraagt, inclusief verpakking en exclusief omzetbelasting, voor de na te noemen soorten en verpakkingen de volgende prij zen: a. voor volle Hatmaker poeder, verpakt in cartons f72.50 per 100 kg., in kisten f75.per 100 kg. b. voor volle Spray poeder, verpakt in cartons f76.50 per 100 kg, in kisten f79.per 100 kg. c. voor magere Hatmaker poeder, verpakt in cartons f25.50 per 100 kg. d. voor magere Spray poeder, verpakt in cartons f30.50 per 100 kg. e. voor karnemelkpoeder, verpakt in cartons^ kunstmatig bereid f25.50 per 100 kg. niet kunstmatig bereid 131.50 per 100 kg. f. voor weipoeder, verpakt in cartons f18.— per 100 kg. met dien verstande, dat bij gebruik van andere verpakking dan cartons of kisten genoemde prijzen dienen te worden verlaagd of mogen worden verhoogd. De maximumprijzen voor gecondenseerde melk bij ver koop en aflevering franco huis volgens normaal handelsge bruik bedraagt, inclusief verpakking en omzetbelasting, voor de na te noemen soorten en verpakkingen de volgende prijzen. a. voor gecondenseerde volle melk met suiker, per 48 blik ken van ca. 400 gram netto: 1. met een melkvefgehalte van iVi tot S'/t f 12.75 2. met een melkvetgehalte van 814. of meer f 13.15 b. voor gecondenseerde volle melk zonder suiker: 1. met een melkvetgehalte van 7ks tot 814 per 48 blikken van cir.-a 410 gram netto f 8.95 circa 450 gram netto f 9.55 per 96 blikken van circa 170 gram netto f8.55 2. met een melkvetgehalte van 814 of meer per 48 blikken van circa 410 gram netto f 9.35 circa 450 gram netto f 10.05 per 96 blikken van circa 170 gram netto f 8.95 c. voor gecondenseerde magere melk met suiker per 48 blikken van circa 265 gram netto f 6.85 circa 370 gram netto f 8.95 circa 400 gram netto f 9.50 circa 400 gram netto f 10.75 D.W.S.—hermes D.V.S. 2—2 D W.S. mag tevreden zijn. D.W.S slaagde er gistermiddag niet in op eigen terrein een overwinning te behalen op Hermes D.V.S. Men mag zelfs van geluk spreken, dat de voorhoedespelers van de be zoekers niet even schotvaardig als aggres- sief, waren, want anders zou het er onge twijfeld slecht voor de Amsterdammers heb hen uitgezien. De oorzaken waren velerlei. In de eerste helft kon Dijkstra op den linker vleugel maar niet zijn vorm te pakken krij gen Verschillende goede aanvallen werden door heb niet voldoende ondersteund, zoo dat de vele passes naar dezen vleugel zon der resultaat bleven In de achterhoede hadden Caldenhoven en vooral van Stokken het zwaar te vcrantwoor den. De rechtsbuiten van IID V.S. Leng- keek, was snel en handig en wist herhaal delijk van Stokken te passeeren. Toch ontbrak het verrassende element geenszins in de D.W.S.-ploeg. De Amster dammers begonnen met hard van stapel te loopen. Reeds na vijf minuten werd een corner geforceerd. Draeger nam deze corner goed en plaatste den bal voor het H.D.V.S.- doel, waar van der Velde met weinig moeite met een kopbal scoorde. (1—0) Hierna was het evenwei uit met het overwicht van D. W.S. en herhaaldelijk verschenen de H.D.V. S.-aanvallers gevaarlijk voor het Amsterdam sche doel Succes kon dan ook niet uitblij ven. Het was van Ruitenen, die 10 minuten na de rust zijn harde werken en'doorzetten op de linksbinnonplaats zag beloond toen hij ver mee naar voren gekomen 'n snellen aanval, plotseling den hal uit een scrimma- ge voor zijn voeten kreeg en onhoudbaar voor keeper Kleyn met een vliegend schot de gelijkmaker scoorde (1—1). Langen tijd duurde hierna nog het over wicht van H.D.V.S., waarin de D.W.S. ach terhoede zich ten volle moest geven om een succesvolle doorbraak te voorkomen. On danks deze situatie kwam het volgende doel punt toch van de zijde van D.W.S. Een goe de doorbraak van Draeger bracht den bal in de nabijheid van het H.D.V.S.-doel, waar Dijkstra goed stond opgesteld en scoorde. (2-1). II.D.V.S. wierp zich hierna wederom ener giek op den aanval en op het oogenhlik. dat de Amsterdammers zich terugtrokken op ei gen speelhelft om den verkregen voorsprong te consolideeren, slaagden de gasten erin na een goed ongezetten aanval den stand weder om op gelijke hoogte te brengen, waarbij de middenvoor A. Janse het doelpunt maakte uit een voorzet van Lengkeek. (22). V.S.V—BLAUW WIT 2—1. Felle tegenstand. Van stonde af aan aan pakten beide par tijen flink aan. Na een kwartier ontstond voor het Blauw Wit doel een gevaarlijke situatie. Een vrije trap op den rand van het strafschopgebied. De Vries trapte echter tegen een Blauw Wit speler op. waarna de Amsterdammers er direct tusschen uit trokken. Via Bergman en van Nol kwant de bal bij van Driel, die Michel onhoudbaar passeerde (10) V.S.V. raakte nu even de kluts kwijt. Voor al het spel van haar voorhoede had in deze periode niet veel te beteekenen en toch maakte Balvers in deze periode op fraaie wijze gelijk (11). Na de rust stonden in het eerste kwartier de Amsterdamsehe papieren het gunstigst. Mulder wist zelfs een keurig doelpunt te maken, hetwelk wegens buitenspel afgekeurd werd Van nu af aan vlotte het bij de V.S.V.ers steeds beter, doch de Amsterdamsehe verde diging met Wilders aan het hoofd wist lan gen tijd stand te 'honden. Tenslotte echter moest Ferwerda na een fraaie kopbal van Döring den bal uit het net halen (2—1). D.H.C.—A.D.O. 4—4. Spannend slot. De gelijke stand 44. waarmee de gister middag te Delft gesneelden voetbalwedstrijd D.H.C.—A.D.O. is geëindigd, geeft de verhou ding go^d weer. In de eerste helft was A.D.O. aanzienlijk sterker, vooral omdat de Delftschc middenlinie er slecht in was. De Delftenaren moesten zich tot enkele spora dische uitvallen beperken. Nadat 23 minuten was gespeeld, slaagde Westhoven er in den gasten de leiding te ge ven. 01. Twee minuten voor de rust werd de score door De Heer verhoogd, zoodat het ein de van het eerste gedeelte kwam met een 20 voorsprong voor de gasten. Na de rust was de situatie totaal anders. Toen was er van een overwicht van A.D.O. geen sprake meer. Integendeel, D.II.C. nam het initiatief en behield dat tot het einde. Door Schröder werd het eerste tegenpunt gescoord. 1—2. De Heer maakte er I3 van. Na den aftrap „wandelde" Dijkman door de A.D.O.-verdediging heen en bracht den stand o 23, waarna v. d. Engel met een kopbal voor den gelijkmaker zorgde. 33. Acht mi nuten voor het einde wist Dijkman den stand op 43 te brengen, doch uit een vrijen schop voor A.D.O. kwam 2 minuten voor het einde de gelijkmaker. 44. D.F.C.—STORMVOGELS 1—1. Weinig fraais. D.F.C. had Punt op de linkshinnenplaats gezet en probeerde alles over links, maar voorloopig zondepf succes. Wel werden de Dordtenaren langzamerhand sterker en de druk op het doel grooter. Na ruim een half uur passeerde Rergeick kalm twee tegenstan ders en scoorde onhoudbaar 10. De Stormvogels kwamen ook wel in den aanval maar zagen geen kans de sterke D. FC. verdediging te passéeren. In de tweede helft kreeg D.F.C. aanvanke lijk vele hanses maar de voorhoedej<on wei nig vrij spel krijgen Langzamerhand wer den de gasten sterker en kwamen herhaal delijk voor doel Ook daar ging het echter niet naar wensrh en eerst in de laatste mi nuut slaagde van Tol er in uit een doelwor- steling gelijk te maken (1—1).

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3