De Japansch Amerikaansche betrekkingen 3 Verdragend geschut beschiet eeo convooi Poging tot verbetering der verhoudingen Verjonging corps Fransche koloniale ambtenaren Opschorting van verzekerings overeenkomsten Te vroeg uit den trein gestapt Opstandige beweging in Paraguay? Zeepzwendel ontdekt Geen demonstratie Willy den Ouden in Engeland Duitsch weermachtbericht Italiaansch weermachtbericht Grieksche landingspoging verijdeld Afflsterdamsche effectenbeurs m industrieele ondernemingen. Binnenland. Arrondissements rechtbank te Alkmaar petroleumondernemingen. scheepvaart maatschappijen. suiker-ondernemingen. tabaksondernemingen. rubber-ondernemingen. Koersen Nederlandsch clearinginstituut V.S. zullen de nieuwe orde in het Verre Oosten moeten er kennen. Volgens Domei koestert men in Tokio groote verwachtingen van een verbetering in de gespannen betrekkingen tusschen Japan en de Ver. Staten, in verband met de verandering in de post van Japanschen ambassadeur te Washington. Dezer da gen wordt de officieele benoeming van den nieuwen ambassadeur, Nomoera, ver wacht. Men wijst erop, dat men met het oog op het critieke stadium van de ver houding tusschen Japan en de Vereenigde Staten, als opvolger van Horinoetsji een man van groot kaliber heeft uitgezocht. Daarom heefi men Nomoera benoemd. Andere uitingen in de Japansche hoofd- Stad laten een andere, meer bedachtzame toon hooien. Zoo waarschuwt de „Asahie Sjimboen" tegen de opvatting, dat deze benoeming voldoende zou zijn om verbetering in de Ja- pansch-Amerikaansche betrekkingen te brengen. Er bestaat thans een verdraglooze toestand tusschen beide mogendheden. De Vereenigde Staten gelooven, dat het verdrag van Berlijn tegen hen gericht is en belem meren de Japansche plannen tot bevorde ring van de gemeenschappelijke welvaart in Oost-Azië, door zich te mengen in ver schillende vraagstukken, onder meer dat van Nederiandsch-Indië. Bovendien heeft de in ternationale span Ag gevolgen gehad voor de Japansch-Amerikaansche betrekkingen. Wij kunnen niet ontkennen, aldus het blad, dat de Engelsch-Amerikaansche samenwer king in Oost Azië en den Stillen Oceaan het gevaar voor wrijving tusschen Japan en de Vereenigde Staten doet toenemen. Ook de „Jomioeri Sjimboen" waarschuwt tegen de optimistische meening, dat de be noeming van Nomoera de betrekkingen tus schen beide landen beter zal maken. De Vereenigde Staten zijn nog aanhangers van de politiek der open deur en van dezelfde opportuniteitspolitiek, die in 1899 de minis ter van buitenlandsche zaken John Hav verkondigde. Een botsing tuschen de stand punten is onvermijdelijk, daar Japan onver anderlijk blijft streven nar een nieuwe orde in Oost-Azië. Wij van onzen kant kunnen zeg gen, aldus dit blad, dat de impasse in de Japansch-Amerikaansche betrek kingen niet overwonnen kan worden, zoolang de Vereenigde Staten de nieuwe orde in Oost-Azië weigeren te erkennen. Uit Vichy wordt gemeld; in overeenstem ming met de wet, die den leeftijdsgrens voor den Franschen diplomatieken dienst ver laagd heeft, is op voorstel van den minister van koloniën, Platon, door een nieuwe wet ook voor de hooge ambtenaren in de kolo niën de leeftijdsgrens opnieuw vastgesteld en wel voor de gouverneurs-generaal op 58 jaar, voor de gouverneurs en opperresidenten 56 jaar. In de motiveering wordt gezegd, dat deze maatregel ten doel heeft een verjonging en vernieuwing in het corps der leidende per soonlijkheden in de Koloniën te bewerkstel ligen. Voor Engelsche maatschappijen. en Fransche De Amerikaansche regeering aldus de nationalistische „Kokoemin Sjimboen,'' mag zich wel herinneren, dat Japan tot het laat ste oogenblik heeft getracht de Chineesch Japansche en Russisch-Japansche oorlogen te voorkomen. Doch toen het uur was geko men, waarop over het lot van Oost-Azië zou worden beslist, verhief Japan zich moedig. Thans is bepaald, dat verzekeringsovereen komsten door ondernemingen,, die het ver zekeringsbedrijf uitoefenen en haar hoofd kantoor hebben in: het Vereenigde Konink rijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland met de overzeesche bezittingen, koloniën, pro tectoraten en mandaatsgebieden of in de dominions Canada, Australische bond, Nieuw Zeeland en Zuid-Afrikaansche Unie met hun mandaatsgebieden; in Frankrijk met inbe grip van zijn bezittingen, koloniën, protecto raten en mandaatsgebieden, kunnen worden opgeschort. Levens verzekeringsovereenkomsten vallen hier niet onder. De ruim 60-jarige J. van Sambeek, lid der gemeenteraad van Nijmegen en oud- hoofd van de bijzondere school te Neer bosch, is Maandagavond laat op noodlot tige wijze om het leven gekomen. De heer van Sambeek kwam per trein uit 's Her togenbosch naar Nijmegen en wilde daar op het perron uitstappen. Hij stapte te vroeg uit en viel tusschen het perron en den trein. Een der wielen ging over zijn rechterarm, welke geheel verbrijzeld werd. Onmiddellijk toegeschoten hulp bracht hem op het perron, waar oogenblikkelijk geheeskundige en geestelijke hulp werd geboden. Per ziekenauto werd de heer van Sambeek naar het St. Canisiusziekenhuis overgebracht. Operatief ingrijpen mocht niet meer baten. Een uur later is hij over leden. Wijzigingen in kabinet. Naar uit Asuncion gemeld wordt, zijn drie leden der regeering van Paraguay bij ver rassing afgetreden en wel de ministerpresi dent Paredes, die pas begin October in func tie is getreden, en reeds van vroegere ka binetten deel heeft uitgemaakt, voorts de minister van binnenlandsche zaken, gene raal Torreon, die nog door den vröegeren president der republiek, Bstigarrlbia, be noemd is, en de minister van oorlog gene raal Antola. Voorts wordt gemeld, dat wij zigingen hebben plaats gehad op belangrij ke militaire- en-marineposten, welke een versterking van den regeeringakoere van den president der republiek, generaal Mo- rinigo, beteekenen. Er is een gerucht in om loop, dat in Paraguay een opstandige bewe ging gaande is. Nadere bijzonderheden zijn echter nog niet bekend. Een later bericht uit Asuncion meldt, dat de posten der drie afgetreden ministers reeds weer bezet zijn. Het ministerpresident schap is met het ministerie van binnenland sche zaken verbonden en wordt waargeno men door den luitenant kolonel C. Valdez. Het opperbevel over het leger berust bij kolonel Rolon. Ninez is benoemd tot mi nister van oorlog en marine. Hoofd van de politie is geworden kolonel Santiago. ENGELSCHMAN IN JAPAN VER- OORDEELD. De leider der statistische afdeeling van de Engelsche Rising Sun Petroleum Com- pany, die was gearresteerd bij de ontdek king van het uitgebreide Britsohe spion- nagenet in Juli. is thans te Tokio wegens overtreding van de wet tot bescherming van instellingen van militair belang ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van zes-en maanden met een proeftijd van twee jaar. BELGISCHE SENATOR TE LONDEN BIJ EEN BOMBARDEMENT GEDOOD. In scheepvaartkringen te Brussel heeft men vernomen, dat de Belgische reeder Leon Dens, liberaal senator voor Antwer pen en lid van de „regeeringscommissie" te Londen, gevormd door Marrel-Henri Jas- par, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag tijdens de Duitsche luchtaanvallen op I.onden werd gedood. Men meent te we ten dat 'een bom van groot kaliber het ho tel heeft vernield waarin de heer Dens ver blijf hield. COÖPERATIEVE MELKVERWERKING. Het officieel orgaan van den Nederland- schen Zuivelbond wijst er op, dat van de melk, welke in ons land in coöp. zuivelfa brieken wordt verwerkt, ongeveer 12% wordt geleverd door landbouwers, die geen lid zijn van de Coöp. zuivelfabrieken. Het gunstigst is de toestand in de provincie Limburg, waar slechts 4%, en in Noord- Brabant, Overijssel en Friesland, waar 6% van de in coöp. fabrieken verwerkte melk door z.g. losse leveranciers wordt geleverd. In Gelderland en Drenthe bedraagt het per centage van de niet-coöp. melklëveranciers 12, in Noord-Holland en Zeeland 30, in Zhid- Holland 34, in Utrecht 42 en in Groningen zelfs 48. Het blad dringt er bij de besturen van de Coöp, zuivelfabrieken op aan, te stre ven naar belangrijke vermindering van het aantal niet-coöp. melkleveranciers. Negentien arrestatie*. Zeep fabriek in Noordholland lever de „vrije" zeep af. Naar thans is gebleken, zijn er geduren de den lautsten tijd te Rotterdam groote partijen zeep zonder bon verhandeld, wel ke afkomstig waren van een zeepfabriek in Noord-Holland. Voorloopig is komen vast te staan, dat er eenige tienduizenden stukken zijn verhandeld. Tot de negentien verdachten, die in ver band met dezen clandestienen zeephandel zijn gearresteerd en in het politiebureau te Rotterdam zijn opgesloten, behooren een 41-jarigen procuratiehouder van de zeep fabriek en een 49-jarigen vertegenwoordi ger van dit bedrijf, die te Hillegersberg woont. Vast staat, dat het inventarisatie- besluit is overtreden. Men is deze zaak op het spoor gekomen, zegt 't Hsb., toen men dezer dagen ter con trole een onderzoek instelde in de woning van den bedoelden handelaar te Rotter dam. Men vond in 's mans woonhuis ze ven pond thee, 30 pond koffie, 104 flesschen slaolie, 40 pond vet en een partijtje toilet zeep en scheerzeep. Uit de verpakking bleek, dat deze Zeep van de fabriek afkom stig was; na geihiimen tijd te hebben ge zocht stelde de politie vastzat de doozen van de fabriek af waren vCT-zonden naar den vertegenwoordiger van het bedrijf, die te Hillegersberg woont en dat deze man van de fabriek zeer groote partijen zeep had ontvangen met de opdracht deze te Rotterdam te verkoopen. Verscheidene fir ma's te Rotterdam hadden partijen zeep afgenomen. Voorts is gebleken, dat twee bekende zeepgrossiers te Rotterdam rechtstreeks zeep van de fabriek hadden betrokken. De koop was door bemiddeling van een pro curatiehouder van de fabriek tot stand ge komen. Deze gearresteerden verklaren thans, dat de afspraak is gemaakt, dat de ver- eischte bonnen te zijper tijd zullen wor den geleverd. Hoe het ook zij, feit is, dat deze transactie is geschied io strijd met het inventarisatie besluit. Behalve deze vier personen heeft de politie nog vijftien verdachten aapgehouden die of als tus- schenpersoonzijn opgetreden of die de zeep tegen veel te hoogen prijs zonder bon voor eigen gebruik hebben gekocht. Op fac turen die ten kantore van een grossier te Rotterdam in beslpg waren genomen, stond in plaats van zeep, tandpasta ver meld. OVERTREDING DER PRIJZENBESCHIK- KING EN DISTRIBUTIE WET Maandag waren een paar mannen bezig uit een opslagplaats in den binnenstad van Amsterdam' 60 vaatjes waschmiddel van 40 pond ieder, en 24 doozen ieder van 60 rollen koeken, in een vrachtwagen te la den. Toen de aflevering in vollen gang was, grepen rechercheurs van het. hoofd bureau, die lucht van de affaire hadden gekregen, en inderdaad bleek hier sprake te zijn van overtreding der prijzenbeschik- king 1940 no. 1 en de distributiewet 1939. Vier personen werden gearresteerd, terwijl de geheele voorraad in beslag werd geno men. Na verhöor werden twee mannen vrij gelaten. De andere twee werden opgeslo ten in het hoofdbureau en zullen voor den officier van justitie geleid worden. Aanmaning van da Nederland- iche Unie, De Nederlandsche Unie heeft tot haar leedwezen ervaren, dat in een enkel ge\a jongerep, waaronder ook ledén der Neder landsche Unie, gemeend hebben op eigen manier, door eigen demonstraties politie werkzaam te moeten zijn. Ofschoon de Nederlandsche Unie reeds herhaaldelijk heeft bekend gemaakt, dat zij zoo een han delwijze ten zeerste in strijd acht met ons volksbelang en met de plichten van leden der Nederlandsche Unie, heeft zij dit thans ten overvloede aan de betrokkenen nogmaals duidelijk doen weten. Het kan nimmer tot heil van het Nederlandsche volk strekken, wanneer een groot of klein deel van het Nederlandsche volk in be zettingstijd door demonstraties de politiek tracht te beïnvloeden. In gezelschap van haar broer. Aan maanden van pijnlijke- onzekerheid omtrent het lot van hun beide kinderen is bij de ouders van de bekende zwmster Wil ly den Oden een einde gekomen. Van niet minder dan drie zijden kwamen er aan het einde van de vorige week berichten binnen omtrent de verblijfplaats van Willy en haar broer Tom, die tijdens de oorlogshandelin gen in dienst was en sindsdien spoorloos verdwenen was. Beide bevinden zich op het oogenblik in Engeland en zijn in eikaars gezelschap. Waar zij precies verbdlijvén is niet bekend, zegt de Tel. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben Engelsche vliegers eenige bommen op Nederlandsch gebied neergeworpen. De schade is gering. Vier woonhuizen zijn be schadigd een meisje is gewond. Het opperbevel van de Duitsche weer- maöht deelt mede: Een duikboot onder commando van lui tenant-ter-zee eerste klasse, Schepke, heeft 41.400 brt. vijandelijke handelsscheepsruim- te tot zinken gebracht. Het luchtwapen zette ook in den nacht van 24 op 25 November de succesvolle ver- geldingsaanvallen op Londen voort. In het centrum van de stad en op beide oevers van de Theems waren hevige ontploffin gen en branden waar te nemen. Andere sterke afdeelineen gevechtsvliegers hadden, zooals reeds gemeld, in denzelfden nacht de voor den oorlog belangrijke doelen in Bristol als doel opgekregen. Gedurende verscheidene uren vielen zij met brand, en dynamiet,bommen van het zwaarste kaliber de. haven- en industrieele installaties, als mede ravitailleeringsinriehtingen aan. In het geheele gebied vielen talrijke opslag plaatsen met voorraden grondstoffen en de verwerkingsinstallaties voor deze grond stoffen aan de vernietigende vlammen ten prooi. Drie gasfabrieken werden vernietigd en een groote maalderij door het vuur ver nield. Het aanvalsgebied van Bristol was naar ooggteuigen den volgenden dag beves tigden. één groote brandhaard. Andere aanvallen richtten zich in den zelfden nacht tegen enkele andere steden in de Midlands en in Zuid-Engeland. Ten gevolde van de ongunstige weersomstan digbeden beersebte er on 25 November over dag slechts geyinge activiteit. Kleine afdee lingen lichte gevechtsvliegtuigen bestookten met succes verschillende voor de oorlog voering helangriike doelen in Zuid-Enge land met zware bommen. Het leggen van mijnen in Britscbe ha vens en in de scheepvaartwegen werd vol gens plan voortgezet Verdragend -geschut van het leger en van de marine nam. zoo ale reeds gemeld, op 25 Nov. des avondz een Rritsch convooi. dat naar 't Westelijk "edeelte van bet Kanaal trachtte door t" breken, doeltreffend onder vuur. zonder dn' bet vuur door den viiand beantwoord werd. Het convooi werd uit elkaar gesta- In den afgeloopen nacht wierp de vij and op eenige plaatsen bommen, die slechts in een dorp geringe materieele schade aan richtten. De vijand verloor gisteren twee vlieg tuigen, waarvan een in een' luchtgevecht en een door de hichtdoelartillerie neerge schoten werd. Van Duitsche zijde werden geen verliezen geleden. In zijn weermachtbericht no. 172 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Aan het Grieksche front werden vijande lijke afdeelingen, die aan de kust van Epi- rus ontscheept waren, gedeeltelijk vernietigd en gedeeltelijk met hun wapenen gevangen genomen. Onze luchtmacht ondernam tal van aanvallen op de geheele zone der krijgsverrichtingen in nauwe samenwer king met de landmacht. Knooppunten van wegen, bruggen, colonnes, niet gemechani seerde strijdmiddelen en concentraties van vijandelijke troepen langs het dal van de Kalamas, Arta en de omgeving van Pe- ratie en Epseke waren het doel van hevige bombardementen. De forten op het eiland Korfoe werden herhaalde malen gebombar deerd en getroffen. Er ontstonden hevige branden en ontploffingen. Onze jagers scho ten twee vliegtuigen van het type Blenheim neer in de buurt van Durazzo (Albanië). Vijandelijke vliegtuigen ondernamen aan vallen op I.eros en Stamnalia. Eenige ge bouwen, waarvan slechts 1 van eenig mili tair belang werden beschadigd. Er vallen geen dooden te betreuren. Niemand werd gewond Vijf vijandelijke vliegtuigen wer den door het luchtdoelgeschut brandend neergehaald. In Oost-Afrika werd een aanval van ge mechaniseerde vijandelijke afdcelingon in de z.öne van Sabderat en het dal van'Ghir- ghir (Serohatib) door onze troenen afgesln "pn. Fenim gemechaniseerde middelen van den vijand vielen in onze handen. Vijande lijke vliegtuigen beien hommen vaben op \ssab, waar een persoon tredend werd. Vier personen werden gewond. De schade was gering. WILLY DEN OUDEN. (Foto archief) Het eerste 'bericht is gekomen van de da me te Barcelona, waar Willy voorheen reeds heeft vertoefd. Het andere bericht is van een zwager en een vriend van haar broer, die eveneens via het Roode Kruis bericht hebben gehad. De ouders van Willy waoh ten nu nog op bericht van haar dochter zelf, want behoudens het bericht uit Parijs waarin Willy vroeg hoe het met haar ouders ging, hebben zij van haar persoonlijk nog niets vernomen. Stille markt. Weinig derde koereeni Geringe Yrn tie*. Amerikanen gewijzigd. Nederlandsche (jJ leggingen kalm. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.k. 101 5/16 96% 101 5/16 L-K 101 i/l8 96 i/jg 101 I/ie 86%-86% 86%-855/s 86 863/. 'R 82 15/16 83 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 11 4 Idem met bel. fac. Nederland 193? 3.3% Oost-Indië 1937 8 Oost Indië 1937 A 8 Duitschland 1930 5% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINQEN. A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N.-Holl. '38 3 N.-Ho!l. '38 II (3%) R'dam '37 I. III 3% Z.-Hoiland 1937 3 84% 92% 85% 83% 863,4 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 8% 94% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Bnitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank a 175% Ned. Ind. Handelsb. a 1293/4 Ned. Handel Mij. c. v. A 114 AANDEELEN. 128 112 A.K.U. 115-118 1158/4-115 Caivé Delft c.v. A 81% 81% Centr. Suiker Mij. 195 194 Fokker g. A. 171 177 Lever Bros en Unilever cv.A130-128% 128%-120% Ned. Ford 298% 307 Philips G B.V.A. 197-195 Philips pref. A 141% Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 195^ 141 Am. Sm. en Ref. c.A. Beth. Steel c.v. A Gen. Motors c.v. A. Kennecot Copper c.v. A MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 26 November. UITSPRAAK. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen J. K. uit Oudkarspel, die in hooger beroep had terecht gestaan, omdat hij te Schagen een aanrijding had veroorzaakt op den hoek LaanStille Laan. De Kantonrechter had verd. veroordeeld tot f 10.boete subs. 5 dagen hechtenis, welk vonnis door de Rechtbank bevestigd werd. Den Helder. DIEFSTAL VAN LOOD. Terecht moest staan E. L. B„ wonende te Den Heider. thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar. De Officier van Justitie, mr. Krabbe, legde dezen verd. ten laste, dat hij op 23 October een partij lood, deels toebehooren- de aan een zekeren Sp. en voor een ander deel aan de Radio Centrale te Den Helder had weggenomen uit een schuur, staande op een door een bom getroffen perceel te Den Helder. Verd. zeide, op een vraag van den pre sident. mr baron Tuyll van Serooskerken, dat hij zich deze partij niet wederrechte lijk had toegeëigend doch het lood had weggehaald op last van een zekeren v. O te Den Helder. Had u de partij weggehaald', vóór u ze weer verkocht? vroeg de president Verd. antwoordde bevestigend. De eerste get., P. B., uitvoerder van het sloopwerk, wonende te den Oever, vertel de. dat er een partij lood en een loodkabel uit een schuurtje was weggehaald. Voor de tafel der Edelarhfharen lag een groote goniezak en de verdediger van verd mr. G. de Lange, vroeg of het lood hetwelk zich in den zak bevond, van den d'cfstal afkomstig was. De zak werd opengemaakt en de inhoud op een tafeltie uitgespreid. Verd. moest oorkornon en be-gron te sorteeren. Er was '00(^ Ï'-'j 700 beerde hij dat hij nooit harl weggenomen! U wilt ons hier om den tuin leiden, meende dP president, maar dat zal u toch n"»t lnkt-cu. De tweede get,. D. K., van bernep chef monteur, en wonende te Den Helder, her- 27%-28% 28-28 8/16 45% 45 79-7934 7934.79 51 15/16 52 3534-36% 36%-88 North. Am. Aviation c.v.A. 17% 17% Rep. Steel c.v. A. 2334-241/16 24-23 11/16 U. S. Steel c.v. A. 65%-66% 66%-66 Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. 252 23134 262-253 258%-253 Bnitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 11% 1134-119/16 10-10% 1011/16-109/16 Holland-Amerikalijn A 108%-110 109%-108% Java China-Japan lijn A 140-142 138%-139% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 148%-145 148-145 Kon. Paketvaart A. 219 220 Ned. Scheepv. Unie A. 164%-161% 162%-163% Roti Lloyd A. 134 133% Stoomv. Mij. Nederland A. 137% 137 H.V.A. 424-410 Javasche Cultuur 248 N.I.S.U, 245 Ver. Vorsten 1. Cult. 120% 422-420 249 245 124 Deli Batavia Mij. 175-177 n 179%-180% Dell Mij. c. v. A. 251-253 252-25334 Senembah 196-197% 195 Amsterd. Rubber 263-257 259-263 Ban dar Rubber Mij. a. 183% 184 Deli Batavia Mij. A 188 187% Koersen voor stortingen op 27 November '40: Reichsmarken 75.36; Belga s 30.1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 36 40: Zweedsche Kronen 44,85 Isjechische Kronen (oude schulden) 6.42; isjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. kende den loodkabel als het eigendom van de Radio-Centrale. Hij zeide, dat deze loodkahel in het schuurtje was opgebor- aren, hetwelk op het terrein van het sloop werk stond. De laatste get. was de melkslfjter P- C. Kp., wiens huis door een bom was getrof fen en dat gesloopt moest worden. De pari ti] lood welke op het tafeltje was uitge stald. behoorde hem toe en was In een schuurtje geborgen. Handelde u wel eens met verd.? vroeg mr. de Lange aan get. Als ik afval had. ja. dan heeft hij wel eens iets van me gekocht, maar dat is lang geleden, antwoordde get Verd. maakte op. dat hij 'den sleutel van de schuur van v O. gekregen had. met de order het lood daaruit weg te ha len. Hij wist niet dat dit lood niet het ei,"-ondom was 'van v, O. De nre=irlent wilde op verzoek van deze zaak aanhouden tot Dinsdag 17 December des mogens om kwart ore" tien. om alsdan v. O. als getuige te hooren.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2