SCHILLEHKAR ie Alkmaar. Marktberichten had kostbare lad.og Waarom is er zoo weinig vleesch verkrijgbaar Eerst woorden, toen het mes Ongemanierd optreden Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Gestolen heerenstolfen achterhaald. In September van dit jaar heeft te Aals" meer een ongewenschte bezoeker zich toe gang verschaft tot eeiv pakhuis van een manufacturenhandcl Door 'het verbreken van de luiken en een ruit kwam de man binnen en hij wist 50 coupons heerenstof, welke op het.oogenblik een waarde van 4000 gulden vertegenwoordigen mede te nemen. Hij stopte alles in een schuit en verborg de coupons in een klein bouwvallig schuurtje ergens in den Haarlemmcrmeerpolder. Bij na twee maanden heeft de man daar zijn buit verborgen gehouden. De centrale recherche te Amsterdam kreeg de zaak ter onderzoek iri" handen. In sa menwerking met den burgemeester van Aalsmeer ging men de onderscheiden mo gelijkheden na. Ecnigen tijd geleden ont dekte nu inspecteur Moll. dat een gedeelte van de stof verkocht was naar Amsterdam Inderdaad gelukte het de hoofdstedelijke oolitie ongeveer driekwart van de hoeveel heid in beslag te nemen. Ook het geld kon opgespoord worden. Vijf daders, de inbre ker en vier helers, werden gearresteerd. Gis teren zijn zij naar Haarlem gebarht. om voorgeleid te worden voor den officier van justitie. Onder de schillen! Omtrent de ontdekking te Amsterdam be richt de Tel. nog: Dezer dagen kreeg de Amsterdamsche Cen trale Recherche een mededeeling, dat zich voor de deur van een kleermaker in West 'n vreemd tafereeltje had afgespeeld. Een schillenboer was hier met een wagen vol schillen voor de deur gekomen, wat op zichzelf niets bijzónders was. Wel erg vreemd deed het aan, dat de schillenboer onder de schillen een groot aantal rollen stoffen te voorschijn tooverde en deze naar binnen bracht. Deze mededeeling was natuurlijk voldoen de om opnieuw een onderzoek in te doen stellen. Inspecteur Moll van de Centrale Re cherche toog er met de rechercheurs Kolk en Rieuwerts op uit en vond inderdaad bij den kleermaker alle daar binnen gebrachte rol len. Zij vonden tenslotte 51 rollen stof, die te zamen een groote waarde vertegen woordigden. Bij het onderzoek in de Haarlemmermeer vond de politie op de vreemdste plaatsen geld. Een kleermaker uit Hoofddorp had een paar honderd gutden, die hij voor zijn „dien sten" had gekregen, achter een paar schilde rijen, die aan den wand hingen, verstopt, een dpr helers uit Vijfhuizen dacht, dat de. politie het geld, dat hij verdiend had, niet zou vinden onder het vloerzeil. Maar ook daar zochten en vonden de rechercheurs het. Een derde heler had een mooie hittenkar ge kocht, die hij juist vol bewondering stond te bekijken, toen hij de politie op visite kreeg. Ruim f 1600 viel tenslotte in handen der po litie. terwijl de manufacturier straks zijn stoffen weer-zal terugkrijgen. Waarom is er zoo weinig vleesch ver krijgbaar? N Op deze vraag is ons van bevoegde Duit sche zijde medegedeeld, dat blijkbaar tal van veehouders op het oogenblik hun slacht vee aanhouden insfede van het als gewoon lijk aan de markt te brengen. In plaats van het gewone aantal van 10.000 stuks worden er thans slechts 1600 stuks vee per week aan de markt gebracht. Voorzoover de rede non daarvoor naspeurbaar zijn', schijnen zij te zijn gelegen in de vrees voor ingrij pende maatregelen ten aanzien van den veestapel. Beide verwachtingen zijn onge- grond. De mogelijkheid van devaluatie be hoort tot het rijk der fantasie. Ten hoogste zou er sprake van kunnen zijn, dat de gul den in een bepaalde verhouding tot de mark zou worden gebracht, maar ook dit zou niet tot diep ingrijpende gevolgen leiden. De vrees voor een reconstructie van den veestapel, in verband waar mede het voordeelig zou zijn het vee vooralsnog aan te houden, of van andere maatregelen van de zelfde strekking, werd eveneens on gegrond verklaard. Het kwaadwillige gerucht, aldus onze zegsman, wil weer, dat de Duitschers de schuld van de vleeschsehaarschte zijn. Daar op moet worden geantwoord, dat er vee genoeg is en dat deze materie geheel in handen van Nederlandsche instaties is. De schuld ligt naar de meening van be voegde Duitsche kringen ook niet zoozeer bij het bureau voedselvoorziening in oor logstijd. maar bij de centrale landbouwor ganisaties, welker onvoldoende voorlichting waandenkbeelden bij de veetelers heeft la ten ontstaan. Indien in deze onvoldoende voorlichting geen wijziging ten goede komt, zal, zoo zeide me ons, naar andere midde len moeten worden gegrepen. Steekpartij in café. Gisteravond om ongeveer half elf ontstond twist tusschen de bezoekers van een café in de Jacob Catsstraat te Den Haag, die over ging in een vechtpartij. Een der betrokke nen maakte hierbij gebruik van een dolk, waarmede hij den 47-jarigcn A. N. van D. uit de van Ravestevnstraat een steek onder het linker schouderblad toebracht. Het. slacht offer werd door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Vanmorgen was zijn toestand bevredigend. De dader, de 32-jarige betonwerker C. Z. vluchtte, doch werd later in zijn woning in de Koninginnestraat aangehouden, waar ook de dolk in beslag werd genomen. WINKELRUITEN VAN DE UNIE VERNIELD. Evenals in den nacht van Dinsdag op Woensdag is gisternacht de propagandawin- kel van de Nederlandsche Unie aan het Kort Rapenburg te Leiden het mikpunt ge weest van politieke hartstochten. Er wer den drie groote spiegelruiten en het raam van dè winkeldeur vernield. AFBLIJVEN Materialen van Nederlandsche versterkingswerken thans Duitsch eigendom! De bevoegde instanties der Duitsche weer macht in Nederland wijzen er op, dat mate rialen, welke afkomstig zijn van de vroegere Nederlandsche versterkingswerken, zooals hout, allerlei metalen, enz., eigendom zijn van den bevelhebber der Duitsche weermacht in Nederland en niet eigenmachtig in bezit kunnen worden genomen door de bevolking of Nederlandsche instanties. Iedere diefstal van materiaal uit de Nederlandsche verster kingswerken wordt strafrechterlijk vervolgd en volgens de bestaande wetten ^treng ge stra't. OUDE VROUW KON NIET ZWIJGEN Bestraft wegens belastering der Duitsche weermacht. Een Duitsch krijgsgerecht heeft een Ne derlandsche uit Amsterdam gestraft we gens lastering der Duitsche weermacht, liet betrof hier een vrouw, die de laster lijke bewering had verspreid, dat een F.n- gelsch bombardement van Amsterdam in werkelijkheid door Duitsche vliegers was geschied. Het vonnis luidde 6 weken ge vangenisstraf. De straf is alleen we- wens den hoogen ouderdom van de ver dachte zoo bijzoner mild uitgevallen, zegt het A.N.P. JONGETJE DOODGEREDEN. Onder een vrachtauto. Gisteravond omstreeks kwart over vijf is de vijfjarige K. van Stralen, toen hij spelen rierwijs de Scheepstimmermanslaan te Rot terdam wilde oversteken, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den negen- tienjarigen H. S. Het kind werd tegen den grond geworpen en is vrijwel op slag ge dood. (Zitting van Vrijdag 29 November) Afscheid van Mr. de Brueys Tack. Voor den aanvang der zitting heeft de scheidende ambtenaar van het O.M. Mr. de Brue.vs Tack, die zooals wij reeds meldden, benoemd werd tot subs. officier van Justitie bij de Arrondissementsrechtbank te Alk maar, afscheid genomen van hen, die1 ge durende vele jaren met hem hadden sa mengewerkt. De korte, intieme plechtigheid werd o.m. ook bijgewoond door den wnd. commissaris van politie: inspecteur Maarleveld. mr. Lees berg namens de balie en den deurwaarder R. Koudenburg. Voorts personoql van par ket en griffie,.1 De kantonrechter, Mr. Boerrigter sprak zijn leedwezen uit over het heengaan van den Ambtenaar met wien hij steeds prettig had samengewerkt. Spr. wenschte rrvr. de Brueys Tack echter geluk met zijn promo tie. Vol waardeering was de Kantonrechter over het werk van den Ambtenaar en wenschte dezen den prettigen werkkring toe bij de Reehthnnk. Daarna voerde de griffier bij het Kanton gerecht het woord en nam met eenige har telijke woorden afscheid van den Ambte naar. Het werken was voor don Ambtenaar niet zoo gemakkelijk, omdat doqr gebrek aan ruimle. parket en griffie in ,één ver trek waren ondergebracht. Niettemin was de verstandhouding tusschen den Ambte naar p"i het personeel der griffie steeds zéér prettig geweest. Ook de griffier wensch te den Ambtenaar geluk en de heer Iloog- stra voegde er den wensch bij, dat het hem in alle opzichten goed zou mogen gaan. Tenslotte richte de deurwaarder eenige woorden van waprdeering en dank voor de aangename samenwerking tot den scheiden den Ambtenaar. De Ambtenaar Mr. de Brueys Tack dankte de sprekers voor hunne hartelijke woorden en de prettige samenwerking, waarna de zitting, waar de nieuwe benoemde sub.-of- ficier voor de laatste maal als ambtenaar zat, een aanvang nam. Bergen. FIETS TEGEN BAKFIETS. De melkhandclaar C. S., wonende te Alk maar moest terecht staan, omdat hij op 5 October op het Scharloo hoek Zocherstraat een aanrijding had veroorzaakt met een wielrijdster. Verdachte, die op een bakfiets zat, reed uit de stad komende de Zocherstraat in, terwijl de wielrijdster uit de richting Ber gen kwam. Verd. zeide, dat het meisje gebogen over het stuur van haar rijwiel zat en hem niet zag. De Ambt. van het O.M. wees er verdachte op, dat deze linksaf sloeg en dus had moe ten wachten. Ik had m'n hand nog uitgestoken, aldus verd.. Mej. A. G. de K. werkster te Bergen was de wielrijdster. zij beweerde niet over haar stuur te hebben gehangen en had geen tee- ken van verd gezien. Had U veel schade? vroeg Mr. Boerrig- 'or. de Kantonrechter. Wel f 53.— antwoordde get. Ik heb vier weken niet kunnen werken. Die vordering is te hoog om hier in( te dienen, vertelde de Kantonrechter. Get. H, de V, vari beroep timmerman en wonende te Alkmaar had de aanrijding ge zien. De bakfiets ging ineens den weg overste ken. Verd. hield vol dat hij niet anders kon. De Ambt. van het O.M. mr. de Brueys Tack achtte het ten laste gelegde wettig en ovea'tuigend bewezen. Verd had moeten wachte>n, tot de juffrouw, die van rechts kwam, was- gepasseerd Immers, voordien mocht die verd. de bocht naar de Zocher straat naet nemen. De ambtenaar eischic 25,hoete, subs. löidagen hechtenis. De kantonrechter uitspraak doende ver oordeelde verd. tot 8.— boete, subs. 6 dagen. Schagen. DE OOGST WAS MISLUKT De oogst was.niet goed, zei verd. A. B. uit Schagen. Deze man had de boel ver waarloosd beweerde hij, wijzende op get, D. Z, Daarom heb ik hem een zakje haver vari 50 kg verkocht. Maar dat was verboden, wees de kanton rechter er verd op. Wist U dat niet? Ik dacht: één zakje haver, dan is Z. ook weer gered. Mijn oogst was goed. Get. D. Z. landbouwer uit Schagen kwam een en ander bevestigen. De ambt van het Ö.M. zeide in zijn re quisitoir, dat alles moest worden geïnven tariseerd, zulks ten behoeve van het pe- heele Nederlandsche volk. Mr. de Brueys Tack eischte 20— boete, subs. 15 dagen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen haver. De kantonrechter uitspraak doende, ver oordeelde de verd. tot 10,— boete subs. 6 dagen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen raver. Broek op Lange dijk LICHT IN DEN DONKEREN NACHT Toen de Rijksveldwachter L. op den avond van den vierden October in de Dorp straat te Broek op Langendijk patrouilleer de zag Lij licht branden in de woning van een zekeren R. Verd. gaf dit volkomen toe, doch voerde ter verdediging aan, dat het licht in de keuken brandde en het meer een stommi teit was De kantonrechter wees er verd- op, dat hij alreeds eenmaal was gewaarschuwd. De ambtenaar eischte 40,subs 30 da gen, terwijl de kantonrechter verd. ver oordeeld tot 15,— boete subs. 10 dagen. Ook de caféhouder J. Th. M. de V. moest terecht staan, omdat uit een venster boven op het dak licht naar buiten straalde. Vebd. gaf een en ander toe, doch zeide, dat het zeer moeilijk was zijn café en bij zaal te verduisteren. Hij had er reeds al les aatt gedaan. De kantonrechter beaamde zulks. Hij had er zelf met verd. wel eens over gesproken. De'zaak was volgens verd. nu in orde. De eisch van den ambtenaar luidde f 30 boete subs. 20 dagen hechtenis, omdat licht, hetwelk boven uit het huis komt, wel zéér gevaarlijk was. De, kantonrechter uitspraak doende, ver oordeelde verd. tot f 12 boete subs. 8 dg. Ook dc winkelier B. P. van A. moest te recht staan voor „hetzelfde féit, hetwelk op 28 Sept. oip 10 min. over 10 was geconsta teerd. Veel' had deze verd. niet ter verdedi ging aan te voeren. Alles was nu prima in orde, zoo zeide hij. Eisch f 25 boete subs. 20 dagen. „Vonnis f 12, subs. 8 dg. Z ij p e. GEEN VERGUNNING. Op den 17den October had een zekere S. G. de L. te Zijpè met een tractor in de ge meente Zijpe gereden zonder vergunning. Dat is zoo, vertelde verd., maar hoe moet ik dat nou an de weet komme. Door de courant en door de radio, lichtte de kantonrechter verd. in. De ambtenaar eischte f 10 subs. 10 dagen, terwijl de kantonrechter verd„ veroordeelde tot f 3 boete, subs. 2 dagen. Broek op Langend ij k. VERBODEN AARDAPPELEN- VERVOER. Voor het hekje van den kantpnrechter verscheen daarna een zekere K. B., land bouwer te Broek op Langendijk, die in Oc tober door den vrachtrijder Jonker 105 Kg. aardappelen z.g. Bevelanders had doen ver voeren zonder vergunning. Dat heb ik niet gedaan, aldus verd., mijn vrouw heeft ze meegegeven. De vrouw van verd. gehoord als get. a décharge, beaamde zulks en merkte op, dat Jonker gezegd had, dat het nog mocht. De ambt. van het O. M. zeide in z'n re quisitoir, dat verd. aansprakelijk was voor dit vergrijp en eischte f 10 boete subs. 10 dagen. De kantonrechter zal in deze zaak van daag over een week schriftelijk vonnis wij zen. Wieringer waard. EEN PECHVOGEL. Eerst brandde mijn lantaarn wel, maar later ging hij uit, zeide verd. C. B. uit Wie- ringerWaard. Ik moest dienst doen op een luisterpost van de Luchtbeschermingsdienst en het was vier uur in den morgen. Maar U moet een afgeschermd licht heb ben, zeide de ambt. en eischte f 8 boete subs. 8 dagen. De kantonrechter veroordeelde verd. tot f 4 boete subs. 2 dagen. Ik. vind het evengoed nog veel, fils je vier uur dienst heb op de post. Ja, maar er staat in uw instructie, van den Luchtbeschermingsdienst niet, dqt u zonder licht mag rijden, zeide de ambt. Het was helderlichte maan, sputterde ver dachte nog tegen en; verdween mopperend uit de zaal. W1ERINGEN Verduisteringsvoorschrilten saboteerd. ge- Nog talrijke jongelui, meest opgeschoten knapen, v.ien bij do door de omstandighedom •ingevoerde verduistering de kans schoon al; lerlei ongerechtigheden te bedrijven. De heeren blijken dc ware zin van de verduis- DISTRIBUTIE VAN KAAS. De Secretaris-Generaal, waar nemend Hoofd van het De partement van Landbouw en Visscherij. maakt in verband met de wijziging, welke is ge bracht in de distributie van kaas, bekend, dat de detail listen. welke niet over voldoen de voorraad kaas beschikken, zich ter verkrijging van een voorschot kunnen wenden tot de Nederlandsche Zuivelcen- trale, afdeeling Zuivel, Laan van Meerdervoort 84, 's Gra- venhage. DISTRIBUTIE VA.N BOTER, MARGARINE EN VET. De Secretaris-Generaal, waar nemend hoofd van het Departe ment van Landbouw en Vis scherij maakt in verband met de distributie van boter,' mar garine en vet het volgende be kend. De detaillisten zullen tegen inlevering der met „19" ge nummerde bonnen van de bo- terkaart en de vetkaart vettoe- wijzingen ontvangen, recht ge vende op het koopen van vet, margarine, of boter. Tegen in levering van dtn voor het tijd vak van 7 December tot en met 13 December geldig te ver-, klaren bon zullen zij margari netoewijzingen. recht gevende op het koopen van margarine of boter, ontvangen. Tegen inlevering dér met „21" genummerde bonnen zul len zij ontvangen hetzij vettoe- wijzingen, recht gevende op het koopen van vqt, margarine of boter, hetzij spijsolietoewijzin gen, recht gevende op het koo pen van slaolie. Uiteraard zul len op voor 14 December inge leverde bonnen „21" geen vet- toewijzingen. doch uitsluitend spijsolietoewijzingen worden afgegeven. Wat betreft de verstrekking van slaolie op bon 21, dient de winkelier de door hem ontvan gen bonnen 21, zoodra hij over een voldoend aantal daarvan beschikt om slaolie bij zijn le verancier te bestellen, deze op opplakveilen in te leveren bij den plaatselijken distributie- dienst ter verkrijging van een spijsolietoewijzing. Met deze toewijzing' kan hij dan slaolie bij zijn leverancier betrekken, VERPLICHTE INLEVERING VAN BOTER- OF VETBONNEN IN HOTELS, RESTAURANTS, E. D. De Secretaris-Generaal, waar nemend hoofd van het departe ment van Landbouw en Vis scherij, maakt het navolgende bekend. In verband met de bepaling, dat met ingang van 3 Decem ber a.s. gasten en bezoekers van hotels, restaurants e.d. ver plicht zijn voor boter, marga rine en vet door hen gebruikt in of bij de maaltijden, bonnen in te leveren, stellen de plaat selijke distributiediensten z.g. „wissel bon kaarten" beschik baar ten behoeven van deze in stellingen. Deze kaarten bevat ten een vijftig bonnen, elk voor 1/50 rantspen boter of marga rine of vet (5 gram). Aan de ingeschreven hotels e.d. zullen de distributiedien- sten voor een maal een voor schot in den vorm van deze kaarten verstrekken. De' van de ejasten in ont vangst genomen wisselbonnen kunnen por 50 stuks of veelvou den daarvan bij de distributie diensten tegen heele bonnen worden ingeleverd. De wissel- bonnen mogen dus niet op de opplakveilen- worden ingele verd of buiten hotels e.d. wor den gébruikt. De hotels e.d. zullen dezer da gen voorschottoewijzingen voor een beperkte hoeveelheid boter of margarine ontvangen, ten einde hen in staat te stellen voorloopig aan de behoeften van hun gasten te voldoen. Voorts is bepaald, dat de ho tels, restaurants e.d. in den ver volge de door hen in ontvangst genomen bonnen voor de boter, margarine en vet, vleesch en vleeschwaren en kaas niet meer mogen gebruiken voor het koopen van deze artikelen bij winkeliers of slagers. De bon nen moeten iederen Vrijdag op opplakveilen worden ingele verd bij den plaatseli.iken distri- butiedienst ter verkrijging van toewijzingen voor genoemde artikelen. Bij de bepaling van de toe te wijzen hoeveelheden zal een toeslag worden gegeven, welke voorshands v. vleesch/vleesch- waren, boter/margarine/vet en kaas ongeveer 10 zal bedra gen. Dit wordt als volgt bereikt: ter verkrijging van een toewij zing voor het koopen van 10 rantsoenen van genoemde arti kelen behoeven .slechts 9 bon nen to worden ingeleverd. Op de opplakveilen mogen derhal ve bij de inlevering van de bon nen slechts de vakjes 1 tot en met 9, 11 tot en met 19, 21 tot én met 29 enz., worden beplakt,. Uiteraard mogen op hetzelfde opplakvel geen vbonnen voor verschillende artikelen worden geplakt. Voorts moet bij den distribu- tiedienst een schriftelijke ver klaring omtrent het ingelever de aantal bonnen op daartoe bestemde formulieren worden afgelegd. De opplakveilen zijn bi.i de distributiediensten ver krijgbaar. De bonnen voor brood en voor éi'cren, welke de hotels, restau rants e.d. in ontvangst riemen, dienen niet te worden ingele verd bij de distributiediensten, maar kunnen, evenals tot dus verre het geval was, recht streeks bij den winkelier ter verkrijging van/deze artikelen worden ingeleverd. Ter aan vulling van den benoodigden voorraad eieren zullen de distri butiediensten toewijzingen ver strekken. teringsvoorschriften wel zeer slecht te heb ben verstaan, waar zij de duisternis gebrui ken als dekmantel voor daden, die dag- noch kunstlicht kunnen verdragen. Daarbij komt nu nog het hand over hand toenemende misbruik, dat door velen yan zaklantaarns wordt gemaakt. Met veron achtzaming van en volkomen in strijd met de betreffende verduisteringsvoorschriften, wordt door tallooze personen op buitenge woon roekelooza wijze met deze voorwerpen omgegaan. Het mag dan ook geen verwon dering wekken, dat reeds velen in botsing kwamen met de handhavers der wet en vol komen terecht hun ondoordacht optreden met een proces-verbaal zagen bekroond. In zonderheid denken wij hier aan het erger lijke optreden van de jongelui. Overal, op straat, in portieken enz. flitsen plotseling op de meest onverwachte momenten de fel le lichten der zaklantaarns op om voorbij gangers te „belichten". De gevoelens van laatstgenoemden bij deze minder aangena me gewaarwording houden het midden tus schen hevige schrik en de lust de bedrijvers op gevoelige wijze voor hun onverantwoor delijke daden af te straffen. Het gevaar voor verblinding, vooral voor passeerende wielrij ders, is geenszins denkbeeldig. Met klem willen wij dan ook aanraden deze praktijken te staken en in eigen be lang en in dat van anderen. Intusschen zul len de verscherpte maatregelen op het ver duisteren en het gebruik van zaklantaarns op straat naar wij hopen thans wel méde- werken om hieraan een einde te maken. De overtreders mogen het zich tenslotte tot een wel zeer twijfelachtige eer rekenen zelf door hun ontreden deze voorschriften in de hand te hebben gewerkt. BURGERLIJKE STAND. van 22 tot 29 November 1940. Geboren: Simon, zoon van K. Bakker en van G. Kuut; Maria Anna, dochter van B Bruijn en van A. Jole; Henk, zoon van r' Jofriet e van TL v. d. Mei; Jacob Berend' zoon van L. Ploeger en van L. Moorlag- Marco. zoon van P. C. de Haan en van G Bosker. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: D. J. Kroontje met M. de Jongh; G. de Jager met T. de Jongh Overleden: J. de Graaf, oud 73 jaar, we duwnaar van D. Vlaar. SCHOOLTIJDEN. Gedurende de maanden December en Ja nuari zullen de O.L. scholen in deze go- v*mDen vS m2,rKC"s eer*t om 10 uur aan vangen. Voor Den Oever en Oóstérland zijn de school „den van 10-1 en van 2-4 uur. i9 in en Westerland van 10- 12.30 en van 2—4.30 uur. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN Op Dinsdag 24 December 1940 zal te 's-Gravenhage worden aanbesteed „d°°r den Dienst der Zuiderzeewerken: het onder houd gedurende 1941 van: I. de Rijkszeewerken op Wieringcn; II. de Noorder- en Zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzee werken aldaar, de nieuwe haven te De Haukes, alsmede verschillende grond- en kunstwerken, behoorende tot den Amstel- diepdijk, den Balgzanddijk en to't het Balg- zandkanaal tusschen van Ewijcksluis en Oostoever; III. de Rijkshavenwerken op Wieringcn, den Rijksweg 10a en gedeelten van de Rijkswegen no. 7 en no. 9. TEEKEN DES TIJDS De parachute van een lichtkogel, welke begin dezer week des avonds als een enorme komeet boven Wieringen zichtbaar was, werd in den Kremersweg gevonden op het land van den heer M. Lont. De belangsteh ling voor dit ongewone voorwerp, dat spoe dig bij den Burgemeester werd gebraéht was uiteraard zeer groot. KOEGBAS DUURTETOESLAG. De afdeelingen Julianadorp van dén Kath. Boeren- en Tuindersbond en den Neulra- e werkgeversbond in het landbouw- en vee houderijbedrijf te Koegras Julianadorp z-ijn accoord gegaan met het verzoek van arbei derszijde om vanaf 1 November 1.1. een duurtebijslag te verstrekken op dc bestaan de loonen. De duurtebijslag bedraagt voor de volwaardige, vaste arbeiders f 2.P''1' week, voor do volwaardige, losvaste arbei ders 10%. NOORDSCHARWOUDE, 29 Nov. 1940. 25200 kg. roode kool f 3.25; 18600 kg. prelo kool f 3.25; 24300 kg. Beensche witte kool f 3f 3.10; 2800 kg. Succes witte kool f 3; 1800 kg. Groene kool f 3.25; 10.000 kg. peen f 3.—; 1600 struik andijvie f 2.—. BROEK OP LANGENDIJK. 29 Nov. 19/l0- 7000 kg. roode kool f 3.25; 44.000 kg. celo kool f 3.25: 4800 kg. Deensehe witte kool f 3.16100 kg. Savove kool f 3.25; 1500 kg. uien (grove) f 4.—; drieling f 4.—; nep f 4.— 17600 kg. peen f 3.—; 330 stuks Bloem kooi f 9,50; 2e soort f4.90; 5500 kg. Vroege Witte kool f 2.50; 14.000 kg. Succes Witte kool f 3.16800 struik andijvie f 2.20 kg rammenas f 960 ALKMAAR. 29 Nov. 1940. Aangevoerd 20 stapels, zijnde 32.000 Kfl. Eabriekskaas kleine f 35.25; Boerenkaas kleine f 34.50. Handel vlug.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 10