Rekening 1939 valt niet gelijk spel te wieringen succes m.f.c. l-l Ado neemt keurig revanche Grieksche aanvallen afgeslagen Marktberichten Bergen 1 Nieuwe Niedorp 1 3-0 D.T.S—Schagen 4-0 Italiaansch weermachthericht Mooie zege van Sparta Blauw Wit wint verdiend Matige wedstrijd te IJmuiden Polder Anna Paulowoa Niet de verhouding. Succes heeft in deze competitie zijn sup porters bij thuiswedstrijden nog niet veel doen genieten. Na de magere zege tegen Wieringerwaard, met 10 man, en het gelijke spel tegen L.K.C was ook deze ontmoeting tegen M.l .U niet een van de gelukkigste. We mogen niet zeggen dat een der successers faalde, zelfs werd af en toe uitstekend gepeeld, doch M. l'.C. had een ondoordringbare muur van verdedigers rond haar doel getrokken waar voor Succes geen doorkomen aan was. Een zware handicap voor Succes was het fuilvallen van Schuitt die zich in de 2e helft liet vervangen door de Krijger, een pog jeugdig speler, back van het ,2e, van wien op de middenvoorplaats begrijpelijker wijs weinig kracht kon uitgaan. In de eerste helft was do gelegenheid om een voorsprong te nemen door te lauw spel verloren gegaan en in de 2e helft kwam het geluk M.F.C. te hulp. We willen niet nalaten ook onze waar- •doeiing uit te spieken over de gasten doch deze kan slechts bestaan in een waar deering voor de ijver en volharding door hen aan den dag gelegd. Van schoon spéï deden zij ons niet genieten! Do uitslag geeft intusschen niet de ver houding weer. Succes was onbetwist de bete re en in de 2e helft heer en meester op het veld. DE WEDSTRIJD. Succes liep vlot van stapel en had gerui- men tijd de beste papieren. M.F.C. gaf goed .partij, maar toch zaten de Successers voort durend voor het doel der gasten. II. Lont plaatste eenmaal scherp voor en redding was slechts mogelijk voor één der backs die op nog geen meter van doel af het leer er hoog tover kogelde. Een vrije schop even buiten het strafschopgebied door Kuiper genomen deed een hachelijke situatie voor het M. doel ont staan, waarbij Schuitt tenslotte inschoot, doch de keeper redde. Zoo kwam Succes steeds terug en op een juweel van een throughpass van Rijkers snelde Schmidt plot scling naar voren om nog juist voor den uitloopenden keeper het leer 'te bereiken, hclgeen doelpunt beteekende (10). Tenslotte kwam M.F.C. tot den aanval. Het spel van de beide vleugelspelers was zeer goed, snel, en zoo noodig een goed schot. Middenvoor Winterberg toonde zich zeer be weeglijk, doch kreeg tegen de geroutineerde S. backs weinig kans. Een corner, op rechts genomen, werd keurig door den rechtsbin nen op het hoofd genomen en schitterend ingekopt, (11). NA RUST. 1 Na de pauze verscheen De Krijger op de zniddenvoorplaats. Schuitt was geblesseerd. Gewerkt is er, en meer dan dat, maar re sultaat is uitgebleven. Welgeteld is de M. ;F.C.-voormoede driemaal over de midden lijn geweest waaruit 1 maal een corner 'ontstond, welke niets opleverde. Voor het 'overige viel Succes aan. Het is onbegrijpe lijk, dat uit dit geweldige offensief geen ^doelpunten werden geboren! Het was voor namelijk Kuiper die door zijn geweldige (vorm opviel. Op een door de vorst keihard en glad terrein werd gistermiddag de wedstrijd Bergen 1 tegen Nieuwe Niedorp 1 ge speeld. In dezen wedstrijd ging het om de onderste plaats en door deze verdiende 3 0 overwinning der Bergenaren zijn deze 2 punten op N. Niedorp uitgeloopen. Bergen behaalde hierdoor haar eerste overwinning. En toch speelde Bergen lang niet zoo goed fels de vorige week tegen B.K.C. Het spel was te rommelig en wij zagen slechts zel den een mooi opgezetten aanval. De beste was ongetwijfeld de jeugdige Joop Urbanus, die als linksbuiten een goede partij voetbal Speelde. Hij gebruikte steeds z'n verstand «n wist daardoor de kansen voor de andere 'voorspelers te scheppen. Louis Dames, die fels invaller voor Visser op de linksbinnen- Waats speelde was minder goed. hij miste tot viermaal toe een opgelegde kans. Aan voerder Koster deed herhaaldelijk goede dingen, doch was ook dikwijls te zelfzuch tig. Broek en Plomp vormden een behoor- ü.iken rechtervleugel, doch waren met Schieten niet zeer gelukkig. De middenlinie was zéér voldoende; na de rust was Sloot zelfs perfect, doch ook Voorthuis deed goed werk. Frcd Urbanus fe's spil wil nog maar altijd te veel doen. Eet moest niet voorkomen, dat een spil den hal op de lijn uitgooit, Het gevolg daarvan was. dat het middenveld dikwijls Scheel vrij was. Arie Urbanus was als back puik, de oude tot Pceroboom zag maar heel zelden kans hem voorbij te komen. Zijn partner Jaap Tuyn was niet zoo op dreef als de vorige Week .terwijl Veis in het doel keurig werk Verrichtte. r Voor de rust was het combinatiespel hij de. gasten heter verzorgd dan bij Bergen, doch de hoeren konden niet' door de. hechte Verdediging heenkomen. Eenmaal ont snapte het doel van Bergen aan oen groot gevaar, toen Plomp tegen de bovenlat schoot en de toeloopende Broek den ha' netjes inkopte (10). Bergen had de lei ding en beseffende, dat het om de laatste Elaats ging, deden de hlauwhemden er nog «en schepje op. Nog voor de rust wist P'omp met een hard schot van den vleugel fef ep 2—fl van te maken. Na de hervatting was Bergen 'n ,d« "hcerderheid. ofsehoon N. Niedorp dikwijls gevaarlijke aanvallen opzette. F.enige eor- ■feeps op heide doelen genomen, leverden gpen resultaat op. De mooiste goal in de 2°n wedstrijd maakte Koster, die van ver- Pen afstand een geweldigen kogel loste Welkfi nreeies in den linkerhoek van het «I I-Mondde f3—0V -V. Niedorp zette daarna alles on alles en net gelukte don "asten zoo maar een tegen- |"lnt te maken. Maar er was even van e voren al reeds voor buitenspel gefloten arnmcr, want de gasten hadden ongetwijfeld wel een tegenpunt verdiend. Zoo eindigde deze wedstrijd in een 3—0 overwinning voor Bergen, dat daarmede twee punten op N. Niedorp uitliep. Als er één schaap over den dam is, enfin, de hecreu weten het nu! Scheidsrechter v. d. Hoff uit Den Helder leid ue uitstekend. Do reserves speelden in de ochtenduren te gen Alkm. Boys 4, en dat ze zonder Wolf Nick v. d. Borg en Dames met 3—2 wislen te winnen was een mooie prestatie Vermeu- 01 °b keurige wijze een strafschop uit trouwens, de reserve-doel verdediger voldeed uitstekend. Het was een spannende sttija. De doelpunten werden gescoord door Kuipers (2) en Jan de Moor (1). De met veel spanning tegemoet geziene \vdestrijd DTSSchagen is gestreden. En de talrijke aanwezigen hebben twee hard n erkende ploegen gezien, die, ondanks het nogal harde veld, er toch goed den gang in hielden. Er wérd tenminste in ecu be- hoo.rlijk tempo gespeeld. De bal was ook tamelijk levendig, waardoor er de noodige missers ontstonden. DTS paste zich het beste hierbij aan. En was dan ook gedu rende den wedstrijd het meest in den aan val. De aanvallen van DTS waren gevaar lijker dan die van Schagen. Daar voelde men het gemis aan een goeden schutter. De keeper van D.T.S heeft dan ook zeer weinig te doen gehad. En toen deze wat te doen kreeg, eenige minuten voor het einde, geraakte hij zoodanig aan zijn pink gewond (bij een uitval dook hij tegen den doelpaal), dat van verder spelen geen spra ke meer was. De Vries ging toen onder de lat staan en met 10 man speelde D.T.S. de laatste minuten uit. Éénmaal behoef de De Vries in te grijpen, zoodat in die periode Schagen nog geen overwicht aan den dag kon leggen. Daar zorgde de ver dediging van D.T.S. wel voor, met Tromp aan het hoofd. De wedstrijd. Onder de goede leiding van scheidsrech ter C. Smit wordt om 2.15 uur door D.T.S. afgetrapt. Na eenige wederzijdsche ver kenning komt de eerste kans voor Scha gen, maar de midvoor mist de opgelegde kans. Meteen gaat D.T.S. er vandoor. Na den ingooi zet Carnas goed voor. Het har- ^le schot, dat volgt, wordt door dun kee per gestopt ten koste van een corner. De ze wordt goed genomen en afgeslagen. Schagen probeert zich los te werken maar verder dan de backs komen ze niet. Dan is het weer Bakhuis die doorbreekt en een kogel lost, die even fraai door den kee per gestopt wordt. Het is echter uitstel van executie, want bij een volgenden aanval, geeft de Vries goed door naar de Waard, die goed voorzet en Bakhuis jaagt de bal hoog in de touwen 1—0. Fanatiek valt Schagen aan, maar de ver dediging van D.T.S. is niet te vermurven; wel weten ze een corner te forceeren, die niets oplevert Weer krijgt dan de Waard, die zich snel op het harde veld beweegt, de bal toegespeeld, een goede voorzet volgt, en de Vries lost een kogel die doel treft, 2—0. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust gaat Schagen direct over tot den aan val, en ze forceeren een corner, doch re sultaat blijft uit. D.T.S. speelt iets minder fanatiek en Scha gen probeert door taai volhouden den ach terstand in te loopen. Maar hoe ze het ook probeert, steeds is er een hinderpaal. Aan de andere kant gaat het beter, wanneer de Waard goed voorzet, maakt de Vries er 30 van. Schagen speelt nu een verloren wedstrijd. En als de Vries kort hierna nog maals scoort (40) is alle hoop vervlogen. Schagen houdt echter taai vol om alsdan nog de eer te redden. Bijna zou dit geluk ken, maar het harde schot dat gelost wordt vindt de paal op zijn weg. Tevens valt de keeper uit en raakt dan zooals bovenom schreven gewond. Schagen had zeker een tegenpunt ver diend. Amsterdamsche achterhoede faalde, A.D.O.—D.W.S. 5—3. Den Haag beleefde gisteren een „big match" in den vorm van den wedstrijd tus- schen de twee leidende clubs van afdeeling 1, nl. A.D.O. en D.W.S. Bovendien hadden de Hagenaars nog een appeltje te schillen met hun concurrenten uit de hoofdstad, die hen nl. tot nu toe de eenige nederlaag hadden toegebracht. A.D.O. heeft zich goed van zijn taak gekweten. De Amsterdam mers moesten met een verdiende nederlaag naar de hoofdstad terugkeeren. A.D.O. kwam met een invaller voor den spil van Kampen, die vervangen was dooi den jeugdigen v. d. Berg. Dit was zeker geen verslechtering. Hij was goed berekend voor zijn taak en hij trad zoowel aanval lend als verdedigend op den voorgrond. Na een kwartier spelen heeft A.D.O. reeds succes. Uit een corner komt de bal weel bij Neuteboom, die andermaal voorzet. Vrekcn schiet tegen den lat en dan depo neert Eversteyn den terugspringenden bal in het net (1—0). Het valt op, dat er in de vedediging van D.W.S. iets hapert. Calden- hove, die den geheelen wedstrijd zter slecht was, moest meermalen van Stokken te hulp snellen, die veel moeite had met de snelle voorhoede van de gastheeren Vijf minuten later is het weer Everseteyn die uit een schermutseling zeer scherp langs keeper Klein het leer in de touwen DW.S. kan het goede spel maar niet ont plooien. Alleen de vleugel Drager-Slot maakte hierop een uitzondering. Het eerste tegenpunt. Dan weet D.W.S. het eerste tegen punt te maken. Dijkstra schiet van korten afstand schuin op het doel, Koek aarzelt even en Slot profiteert daarvan (2-1). A.D.O. blijft nog bet meesle in den aanval. Vooral de twee vleugelspelers Vreken en Neuteboom roeren zich en stichten de grootste verwarring in de Amsterdamsche achterhoede. Het 177ste Italiaansche weermachtbericht luidt als volgt: Aan het Grieksche front werden her nieuwde vijandelijke aanvallen afgeslagen door onze troepen, die een krachtigen te genaanval deden. Dé alpendivisie Julis on derscheidde zich in liet bijzonder. In Noord-Afrika werden gemotoriseerde vijandelijke strijdmiddelen door ons esca drille, die in liet gebied van El Auenat een aanvalsverkenning uitvoerde, met bommen van klein kaliber bestookt en op de vlucht gedreven. Twee vijandelijke vliegtuigen lieten boven Menelao (Cvrenaica) bommen vallen, die geen slachtoffers maakten, noch schade ver oorzaakten. In Oost-Afrika werd een vijandelijke aan val op Gallabat afgeslagen. Een voor ons gunstig gevecht speelde zich af te I'regri (ten westen van het Rudolfmeer). Na zes uur strijd werd de vijand op de vlucht ge dreven, met achterlating van 72 dooden, on der wie een officier, verscheiden gewonden, wapenen en drie vrachtauto's met materi aal en munitie. Onze verliezen zijn geringer Even voor rust wordt de gelijkmaker ge scoord. Drager maakt zich goed vrij en tikt dan den bal door naar Grifhorst, die Koek het nakijken geeft (2—2). A.D.O. trekt direct daarop weer ten aanval. Neuteboom geeft weer een van die afgemeten passes naar Eversteyn, die tactisch doorgeeft naar West. hoven, die onhoudbaar scoort (32). Direct na de rust gaat Drager er tusschcn- uit. Llij schiet op doel en Koek trapt gran dioos over den bal heen (3—3). Even later maakt Keeper Klein ook een blunder. Neu teboom schiet zacht op doel en Klein valt over het .leer heen (43). Spanning. Het tempo en de spanning hebben thans het hoogtepunt bereikt. D.W.S. wordt hoe langer hoe meer op zijn helft teruggedreven, doordat het plaatsen bij de gasten zeer slecht verzorgd is. De achterhoede van de Amsterdammers staat raar te schutteren, waar nog bij komt, dat Caldenhove en van Stokken elkaar, bit het doorvoeren van de off-side-regel, niet begrijpen. Hierdoor kan Westhoven makkelijk den stand op 53 brengen. Als het eindsignaal klinkt heeft A.D.O. op overtuigende wijze revanche genomen en daarmee haar positie weder versterkt. Plaatselijke ontmoeting te Rot terdam eindigt in haar voordeel. FEYENOORD—SPARTA 2—4. Sparta heeft de stedelijke ontmoeting te Rotterdam tusschun haar en Feyenoord met een overwinning beëindigd. Een mooie ze ge voor Sparta. die zij zeker heeft verdiend. Er was aanvankelijk een kwartier ge speeld toen Feyenoord met een keurig schot van den rechtsbuiten Benz op een voorzet van Linssen het eerste doelpunt maakte. Kort voor de rust bracht Den Boei den stand op gelijken voet 1—1. Een fraai doelpunt maakt deze speler na de rust toen hij den bal, juist voordat Visser hem grijpen zou, achterom haalde 'en zoo, met den rug naar het doel staande, scoorde 12 Enkele oogenblikkcn later verhoogde Sparta haar voorsprong. Duyts had het le der ver in het doelgebied gezet, de bal zou evenwel uitgeloopen zijn als Weber niet was toegestneld en het leder met een for- schen trap in het doel had doen verhuizon 1—3. Feyenoord liep niet lang daarna haar achterstand gedeeltelijk in door goed sa menspel tusschen Vente en de Vroet, dat de laatste met een keurig gericht schot be sloot. Tenslotte maakte Den Boer met een kop bal uit een voorzet van Weber het vierde en laatste Spartaansche doelpunt, 24. Matige vertooning in het Sta dion. Onder zeer moeilijke terreinsomstandig heden de bovenlaag van het veld was door de vorst uiterst glad heeft Blauw Wit gistermiddag in het Stadion den strijd tegen Haarlem aangebonden. Na een wederzijdsch verkennen, waarbij Blauw Wit zich het snelst aan het veld bleek te kunnen aanpassen, wist midden voor van Nol de thuisclub uit een voorzet van Hannema na nog geen kwartier spelen de leiding te geven (1—0). Ook na de rust behield Blauw Wit een geringe meerderheid. Opnieuw was het in den aanval van Blauw Wit van Nol. die den voorsprong wist te vergroot on. Hanne ma, die zich vrijgespeeld had. gaf een hoo- gen voorzet, waaruit van Nol den bal. on houdbaar voor doelman Kluit, in het doel konte (2—0). De verdere Haarlemaanvallen strandden allen op de Amsterdamsche verdediging. Met een welverdiende 20 overwinning voor Blauw Wit kwam het einde van deze matige vertooning. Slechts spanning aan het einde. STOM VOGELS-'T GOOI, 3—2. Er was nog maar kort gespeeld,, toen van Opbergen zijn kans kreeg en deze onberispe- ijk benutte, 1—0. Slecht plaatsen was aan de orde van den dag en daar ook het enthousiasme ontbrak, Officieele Publicatie van bet Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart PETROLEUM VOOR VERLICHTING. De Secretaris-Generaal, waar nemend Hoofd van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend dat na Zondag 1 December geen formulieren ter verkrijging van petroleum voor verlichting (de z.g. H-formulieren) meer bij de plaatselijke distributie diensten kunnen worden inge leverd. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat bovenbedoelde slui tingsdatum voor; schippers ten behoeve van roelverlichting is gesteld op Zondag 15 Decem ber a.s. Uiterlijk tot dien dag zullen schippers dus nog aan vraagformulieren ter verkrij ging van petroleum voor ver lichting kunnen indienen. Zij dienen zich daartoe te wenden tot de distributiediensten van de gemeente, waar zij vertoe ven. Aanvragen, welke na een der bovengenoemde data worden ingediend, zullen niet meer in behandeling worden genomen. HONDEN- EN KATTEN BROOD. 's-Gravcnhage, 30 Nov. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening -in oorlogstijd maakt bekend, dat van 1 tot en met 31 December 1940 op bon no. 11 van de voederkaait voor honden beschikbaar wordt ge steld voor: Groep 1 10 kg. hondenbrood Groen 2 10 kg. hondenbrood Groep 3 8 kg. hondenbrood Groep 4 5 kg. hondenbrood Groep 5 4 kg. hondenbrood Groep 6 3 kg. hondenbrood Op bon 11 van de voeder- kaart voor katten wordt over dezelfde periode 1 lA kg. kat- tcbrood beschikbaar gesteld. Na 31 December 1940 is bon no. 11 van bedoelde kaarten ongeldig en mag deze niet meer worden aangenomen. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. 's-Gravenbage. 30 Nov. De Secretaris-Generaal, wnd. hoofd van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende bekend. In verband met het feit, dat reeds 1/3 gedeelte van de bon nen op de vaste brandstoffen- kaarten is aangewezen, voor het koopen van brandstoffen, terwijl in den regel na 31 De cember nog ongeveer 05 van de brandstoffenbehoefte gedu rende een stookseizoen wordt verbruikt, is besloten den gel digheidsduur van de thans reeds aangewezen bonnen en toewijzingen voor de 2e periode te verlengen tot en met 14 De cember 1940. Der halve geven gedurende het tijdvak van 1 November 1940 tot en met 14 December 1940 de met „04", „05", „00", en „07" gemerkte bonnen van de „bonnenkaart distributie vaste brandstoffen haarden, kachels", alsmede de met „07", „08", „09", „10", „11", „12", „13" en „14" ge merkte bonnen van de „bon nenkaart distributie vaste brandstoffen centrale verwar ming" en voorts de met „brand stoffen, één eenheid tweede pe riode" en de met „cokes, één eenheid, tweede periode", ge merkte bonnen, elk recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. De geldigheidsduur der met „brandstoffen" of „cokes" ge merkte ^wijzingen, welke tot 14 December 1940 of een vroe- geren, -mits na 14 November 1940 gelegen datum waren gel dig verklaard, is eveneens ver lengd tot en met 14 December 1940. Voorts wordt aangeraden, de bonnen, welke thans geldig zijn, voor den vervaldag, dat wil dus zeggen voor 14 December a.s., bij de kolenhandelaren in te leveren, ook indien op deze bonnen niet aanstonds brand stoffen kunnen worden afgele verd. Deze aflevering zal dan later alsnog kunnen plaats vinden viel er weinig te genieten. Na een kwartier kwam er even leven in de IJmuidcr rechtervleugel, keurig zette Van Dam voor en Schoorl deed de rest, 20. Het Gooi bleef het antwoord niet schuldig, want twee minuten later doelpuntte Kreu ning, 21. Stormvogels gooide'er een schepje op en naderde keer op keer gevaarlijk het Gooi- sche doel, waar de verdediging vooral moeite had met den vleugel OpbergenSchoorl. Na een half uur bracht deze den stand op 31, waarmede ook de rust inging. Na de hervatting had Beugelaar al spoedig succes, 32. Toen kwam de spanning er weer flink in. doch het harde veld bleef den spelers parten spelen. Het Gooi speelde nu beter dan voor de rust, doch verdere resultaten werden niet meer verkregen. DE HEER G. C. VAN BALEN BLANKEN NO. 1 OP DE VOOR- DRACHT VOOR HEEMRAAD. In de Zaterdagmorgen gehouden verga dering van Hoofdingelanden van polder Anna Paulowna heeft de dijkgraaf, de heer C. Dzn. Rezelman gevoelvolle woorden ge sproken ter nagedachtenis aan den over leden Heemraad don heer J, Tijssen. Een molestverzekering is gesloten tot een bedrag van-/ 217.850,de brandver zekering is van 1(51.950,eveneens op bovengenoemd bedrag gebracht. Op 'n in gekomen verzoek van den heer D. Sieu- wert3 tot vermindering van pacht wordt afwijzend beschikt. De motor van gemaal 2 is nagezien en hoewel deze reeds 12 jaar draait, nog in goede orde bevonden. De penningmeester zal in December en Januari zijn kantoor niet meer des mor gens om negen uur, maar om half Wen openen. Men zal van de bevoegdheid de couponbelasting op den geldgever te ver halen zoo noodig gebruik maken. Van veel belang is dit voor den polder niet, het be treft slechts een leening. Aan de heeren G. Polet en L. de Jong wordt vermindering van erfpacht toegestaan, aan den laatsten ten behoeve van zijn zoon Aangekocht zal worden een strook grond van de gemeente Anna Paulowna tegen een prijs van 1,— teneinde den hoek bij de Burg. Lovink- straat te verbeteren. Op een verzoek om reductie van sluisgelden door de Van Ewijrksluis ten behoeve aanleg Rijksweg wordt gunstig beschikt. Een reductie van 50% een halve cent per ton zal wor den verleend. Rekening 1939. De heer V. Kaan, als rapporteur, noemt zijn taak aangenaam, omdat de administra tie keurig in orde was, zoodat hij den pen ningmeester gaarne den verdienden lof wil toezwaaien. In den gewonen dienst bedroe gen de ontvangsten f 488860.09%, in den bui tengewonen dienst f 1409(50.72, .alzoo totaal f 629828.81%, de uitgaven gewone dienst f 479015.75, "buitengewone dienst f 140088.72, alzoo toiaal f 037982.17. Een dissonant is dus dat de rekening sluit met een nndeolig saldo van f 8155.65%. De rekening wordt goedge keurd. Aan den heer J. C. Geerligs wordt op bil- üjkheidsgronden ontheffing verleend voor betaling van f 75,als jaarlijksche bijdrage in de kosten van een los wal te van Ewijck- sluis. Toegestaan wordt dat werkzaamheden ten behoeve van den aanleg wegvak Grasweg van Ewijcksluis van rijkswege mogen wor den uitgevoerd, voordat het eigendom van den tegenwoordigen weg wordt overgeno men. Het rijk is van plan reeds in Januari aan den aarden baan te beginnen. Met het oog op werkverruiming voor arbeiders uit den polder wil het bestuur deze zaak zeker niet stagneeren. Op een vraag van den heer Komen, of het verkeer tijdens de werkzaam heden wordt gewaarborgd, antwoordt voor zitter geruststellend. BEGROOTING Deze sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 293735.01 met een geraamd onvoorzien van f 3091.07. Onder de ontvang sten is opgenomen een bedrag van f 2575 wegens niet uitgevoerde werken in 1940 op de nieuwe begrooting overgebracht. Onder de uitgaven is opgenomen het nadoelig sal do van het dienstjaar 1939 ad f 8155.65/^. De heer A. v. d. Berg vraagt of aandacht zal worden geschonken aan de lastige dam men in den Molenvaart. Voorzitter merkt op, dat hiervoor reeds een post in de begroofing is. uitgetrokken, maar het zal geschieden. In dit verband verzoekt voorzitter aan de schuitenvoerders wat voorzichtiger te zijn, en het zwaaien zooveel mogelijk te voorkomen. AANBEVELING HEEMRAAD. Reeds bij de eerste vrije stemming wordt als no. 1 gekozen den heer G. C. van Balen Blanken, met 9 stemmen tegen 4 stemmen op den heer Komen en een op den heer W'ilms. Even vlot verloopen de stemmingen voor de nummers twee en drie waarvoor met vrijwel algemecne stemmen worden aan gewezen resp. de heeren Komen en Wilms. Voorzitter constateert dat het nog nimmer zoo vlug is gegaan. De rondvraag levert niets op, sluiting volgt. WIERINGEN VERKOOPING. J.l. Zaterdag had ten overstaan van nota ris Obreen in café Duijnker de openbare verkooping plaats van een woonhuis met erf en tuin en bouwterrein ten verzoeke van den heer KI. Kamping. De uitslag is als volgt: perceel 1: woonhuis en tuin kooper D. v. Duin voor f 1275: nerceel 2: bouwter rein opgehouden op f 230. CONSULENT BENOEMD. Bij de Geref. Kerk te Wieringcn is aange wezen als consulent Ds. L. J. Goede. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor te Hypolitushoef is in de maand November ingelegd f 3503.en te rugbetaald f 4305.28. NOORDSGHABWOUDE. 30 Nov. Aanvoer: 31000 Kg. ronde kool 3.25. 23100 Kg. gele kool 3 25. 34000 Kg. Dccnsche w. kool 33.10 1000 Kg Succes witte kool 3. 3500 Kg. groene kool 3.25. 2700 Kg. uien 4.—. grove uien 4.—. drielingen 4.—, nep 4.—. 12800 Kgp een 3. BROEK OP LANGF.ND1JK, 30 Nov. Aanvoer: 0300 Kg. ronde kool 3.25. 71400 Kg gelek ooi 3.25 10300 Kg. Deensche witte kool .3—3.10. 18000 Ke. Savove kool 3.25. 3800 Kg. tiien 4.—. grove uien 4.—. stek 4. 14300 Kg. peen 3.—. kleine peen 2.10. 0800 Kg. bieten 2.50. 4500 Kg. vroege witte kool 2.50, 20.000 Kg andijvie 2—2.30. 250 Kg. ram menas.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 17