Het woelt in Castricum. SPEL MET DEN DOOD an Het duikbootwapen opnieuw in actie Msfr SlSfS tlcsc Grieksche aanvallen afgeslagen Amerikaansch crediet voor Engeland Toenemende spanning Indo China in in de taxi Koningin Wilhclmina naar Amerika Vader van acht kinderen omgekomen Beslist geen petroleum voor opslagplaatsen Jw strooi pHlW5'1 liWI* Duitsch weermachtbericht Ifaliaansch weermachtbericht FEUILLETON P. G. WODEHOUSfc 44 Toenemende geschillen tusschen burgemeester, raad en gasdirec- teur. EEN OPLOSSING DRINGEND NOODIGI Reeds eenige malen maakten wij molding van onverkwikkelijke tooneelon te Castri cum, waar de verhouding tusschen den burgemeester, baron Sloet (N.S.B.) en zijn medebestuurders en ambtenaren alles te wenschen overlaat. De geschillen nemen steeds scherper vor men aan, speciaal de verhouding tusschen den burgemeester en don gasdirecteur is reer gespannen. Het Handelsblad acht een oplossing zeer gewenscht. Men heeft er recht op schrijft het blad, duidelijk te weten of er aan de gasfabriek iets niet in den haak is en dan mag de zaak niet slepende blijven of dat de hoogste autori teit ter plaatse klakkeloos beschul digingen uit ten koste van den naam van een gemeenteambtenaar. „Schoon schip maken". Verder lezen wij in het Hsb. over het bestuur van burgemeester Sloet, die in 1937 benoemd werd o.a.: „Deze burgemeester heeft zich bij zijn optreden tot taak gesteld in de gemeente eens wat voortvarendheid te blazen en „schoon schip" te maken. Een te waardeeren opvatting, die inderdaad tot eenige goede verbeteringen heeft geleid. Maar de burgemeester bleek niet in staat zijn eigen voortvarendheid te remmen toen het oogenblik daarvoor was aangebroken. En zoo heeft hij ook daar willen ingrijpen, en reorganiseeren, waar een deugdelijk on derzoek hem had kunnen aantoonen, dat ingrijpen niet noodig was. Toen hij op begrij pelijk verzet stuitte, heeft dit den burge meester geen aanleiding gegeven zijn op treden te herzien; hij werd daardoor juist geprikkeld tot doortasten. Door de misluk king van zijn ingrijpen, verviel hij tot min der welwillende en daarna zelfs beleedigen de uitlatingen tegenover de menschen, die hem z.i. in den weg stonden. Dit was in de eerste plaats de directeur van het gem. gasbedrijf, tevens hoofd van den luchtbe schermingsdienst. Wij oordeelen niet over de juistheid van de bedrijfsleiding bij de gasfabriek, omdat wij daartoe niet over de noodige gegevens beschikken; en evenmin over de leiding van den luchtbeschermingsdienst toen zij bij den heer Van Hoeve berustte. Maar als wij in de raadsverslagen lezen en de juist heid daarvan werd ons bevestigd dat de burgemeester in openbare vergaderingen, o.a. die van 18 October j.1. den heer Van Hoeve noemde verregaand onbekwaam en laks, en voorts verklaarde dat hij zich door een luiaard niets meer zou laten op dringen, dan vragen wij ons toch af, waar om de burgemeester een dergelijken func tionaris toch nog eenige weken als hoofd van den luchtbeschermingsdienst heeft ge handhaafd, nadat hij tot een zoo ontstel lend en verontrustend oordeel was gekomen Andere luchtbeschermers sprin gen in den bres. Het antwoord op deze vraag geven zeven 'hoofden en waarn. hoofden van luchtbescher mingsdiensten in hun brief van 20 October 1940 aan den commissaris der provincie te Haarlem. Zij zeggen in dien brief met ver ontwaardiging ervan te hebben kennis ge nomen, dat de burgemeester „zonder eenigen vorm van bewijs en terwijl hij toch beter had kunnen weten", den heer Van Hoeve heeft beschuldigd van opzettelijke verwaarloozing van zijn plicht èn door onbekwaamheid èn door luiheid. „Onwaar is woord voor woord het requisitoir van den burgemeester," zoo luidt hun uitspraak, en zij voegen daaraan toe, dat de heer Van Hoeve in de oorlogsda gen en daarna nog tot 22 Mei dag en nacht persoonlijk de diensten heeft geleid. Het geval aan de gasfabriek. Het andere geval, de critiek op de leiding van de gasfabriek, heeft eveneens een onbe vredigend verloop. Enkele jaren vóór de komst van mr. Sloet te Castricum is daar in den raad de vraag gesteld of het niet gunstiger voor de ge meente zou zijn als het eigen bedrijf gesloten werd en gas van de Hoogovens werd betrok ken. Dat was in 1933. Op uitnoodiging van den raad heeft toen de heer F. C. W. M. Wirtz, directeur van het Rijksinstituut voor brandstoffeneconomie te 's-Gravenhage, een rapport uitgebracht, waarin hij tot de conclu sie kwam, dat het betrekken van gas van Hoogovens v. Castricum duurder zou uitko men dan het zelf produceeren. „Dit" zoo voegde de heer Wirtz er aan toe „moet voor een groot deel worden toegeschreven aan de goede leiding van de directie der .fa briek." Toen een maand later een nieuwe kamer oven in de fabriek moest worden gebouwd wenschte de gascommissie eerst nog eens een deskundig onderzoek. De heer Wirtz was hiertoe niet nogmaals bereid, maar adviseer de ir. Rutten, directeur van het gasbedrijf, te 's-Gravenhage uit te noodigen. Deze kwam tot dezelfde conclusie als de heer Wirtz en merkte eveneens op, dat 't wel „voorname lijk aan het juiste beheer en beleid van den heer Van Hoeve, gesteund door uw collega te danke nis, dat het gasbedrijf in een der mate gunstige positie verkeert Enkele jaren daarna trad mr. Sloet als burgemeester op en nog geen jaar later gaf deze als zijn oordeel te kennen, dat aan de gasfabriek wel eens een onderzoek naar den gang van zaken mocht worden ingesteld. Zoowel de directeur als raadsleden en andere ingezetenen hebben gevraagd wat er dan aan de hand was; maar een rechtstreeksch ant woord is uitgebleven. De bedekte beschuldi ging werd echter nu en dan herhaald. De kwestie der controle. De raadsleden Spaansen en De Vries heb ben in October 1939 voorgesteld, buiten de re gelmatig toegepaste controle, den verifca- teur van de Ver. van Ned. Gemeenten uit te noodigen een onderzoek naar de bedrijfslei ding te doen instellen. Het is er niet toe ge komen. Op 25 April van dit jaar heeft de heer Van Hoeve zich schriftelijk tot den raad ge wend, met het verzoek een eereraad te benoe men om een onderzoek in te stellen naar het beheer van de gasfabriek en naar het optre den van den burgemeester tegenover hem als directeur en als hoofd van den luchtbe schermingsdienst. De burgemeester heeft zich daartegen ver zet. In de raadsvergadering in November heeft de heer Spaansen nog getracht den raad een uitspraak te laten doen, maar de burgemees ter heeft zijn motie weggehamerd. Er is dus nog altijd geen uitspraak. Een toestand, die in het belang van de gemeente een einde moet nemen, want men heeft er recht op. LEVENSMIDDELEN NAAR NIET-BEZET FRANKRIJK Geen Amerikaansch credlet voor Spanje. De minister van buitenlandsche zaken der V. S„ Huil, heeft in de persconferentie verklaard, dat het toestaan van een cre- diet aan Spanje niet wordt overwogen. De kwestie van een ondersteuning van Spanje is echter in bewerking. In dit verband verluidt, dat het in het voornemen zou liggen, om door het Ame- rikaansche Roode Kruis levensmiddelen en verbandstoffen naar Spanje te zenden, evenals naar het niet-bczette Frankrijk. met Prins Bernhard. Volgens het D.N.B. wordt binnen enkele weken te New York de aankomst verwacht van Koningin Wilhelmina en Prins Bern hard, die ais gevolg van den luchtoorlog het oponthoud in Engeland wenschen te beëin digen en naar de Vereenigde Staten willen vertrekken. TWEE JONGENS DOOR ONT PLOFFEND PROJECTIEL GEDOOD Gistermiddag zijn wederom twee jongens het slachtoffer geworden van het spelen met onbekende voorwerpen. Om ongeveer vier uur speelden een paar Scheveningsche jongens bij het pad naar de Wieringsche straat met ©en aangespoeld projectiel. Een passeerende burger waarschuwde hen, doch zij sloegen hierop geen acht. De burger was slechts op korten afstand gekomen toen het projectiel ontplofte. De gevolgen waren ontzettend Twee jongens werden op slag ge dood, namelijk de 10-jarige G. den H. uit de Pluvierstraat en de 13- jarige J. van D. uit de Markensche- straat. De zwaar verminkte lijken werden door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Een in de nabijheid zijnde 11-jarige jon gen,C. L. den H., van het Meeuwenhof werd gewond. Hij kon zich echter naar huis be geven. Ook een 14-jarig meisje, M. J. van der R., uit de Haagbeukstraat, kreeg een blessure. Zij werd aan het kinderzieken huis verbonden en kon naar huis gaan. Door den trein gegrepen. Zaterdagochtend wilde de spoorwegarbei der Nauta op het station Nijmegen, zich van de eerste naar het tweede perron begeven. Blijkbaar heeft de man niet bemerkt, dat op dat oogenblik zich een locomotief in zijn richting voortbewoog. De man, vader van acht kinderen, werd gegrepen en op slag ge dood. Verbruik blijft tot het allernood zakelijkste beperkt. In verband met de ingetreden koude be staat thans bij verschilende bedrijven de noodzaak bepaalde opslagplaatsen (b.v. van aardappelen en bloembollen) te verwarmen, teneinde de goederen tegen bevriezen te vrij waren. Met nadruk moet er op worden ge wezen, dat voor deze doeleinden in geen ge val petroleum ter beschikking kan worden gesteld. Deze brandstof kan slechts worden toegewezen aan hen die geen andere moge lijkheid voor koken of verlichten hebben dan met petroleum. Het petroleumverbruik moet nu eenmaal tot het allernoodzakelijkste wor den beperkt. 0e beste en zuinigste lampen ooit door PHILIPS vervaardigd Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Een duikboot heeft twee vijandelijke koopvaardijschepen, met een gezamenlijken inhoud van zeventienduizend ton, tot zin ken gebracht. Een andere duikboot bracht twee vijandelijke koopvaardi'schepen, met een totalen inhoud van twaalfduizend ton, waaronder een tankschip van negenduizend ton, tot zinken Zooais reeds gemeld, hebben formaties gevechtsvliegers in den nacht van 6 op i December de havenwerken en docks en andere voor den oorlog belangrijke objec ten te Bristol aangevallen. In verschillende deelen der stad. in het bijzonder in de na bijheid der waterleiding, zijn ontploffingen en verscheidene branden waargenomen. Op 7 December bleef de bedrijvigheid der lucht macht beperkt tot aanvallen op afzonder lijke voor den oorlog belangrijke objecten aan de Zuidoostkust van Engeland. Bij de gewapende verkenning boven de zee ten Oosten en ten Noordoosten van Great Yar- mouth zijn van geringe hoogte bommen ge worpen naar twee koopvaardijschepen. Beide schepen, werden getroffen en raakten in brand. In den nacht van 7 op 8 December heb ben Britsche vliegtuigen boven het bezette gebied en West-Duitschland gevlogen en verscheidene bommen geworpen. Op "rie plaatsen werd geringe schade aan fabrieks- installaties toegebracht Bovendien werden op verscheidene plaatsen huizen bescha digd, waarbij zes personen om het leven kwamen en verscheidene gewond werden. Vrijwel alle slachtoffers bevonden zich bui ten de schuil gelegenheden. Vier vijandelij ke vliegtuigen werd'en neergeschoten, waar van drie door luchtdoelgeschut. Twee Duit sche toestellen worden vermist." Het 184ste communiqué van het Italiaaan sche hoofdkwartier luidt: „In Albanië zijn hernieuwde vijandelijke aanvallen tegen den linkervleugel van het negende leger door onze troepen afgesla gen. Aan de rest van het front wederzij d- sche activiteit van patrouilles. Onze vlieg tuigen hebben militaire objecten te Prevesa en op Itheca gebombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben aanvallen op Valona gedaan. Zij werden door een snel en nauw keurig afweervuur ontvangen en door onze jagers aangevallen. Een der vijandelijke vliegtuigen werd door de batterijen van de marine neergeschoten, een ander werd door onze jagers neergehaald. Aan boord van twee vijandelijke vliegt'uigen, die door onze jagers werden achtervolgd en in de wolken verdwenen, deden zich teekenen van brand voor. In Noordafrika heeft een onzer jachtaf- deelingen in scheervlucht 't machinegeweer vuur geopend op talrijke gemechaniseerde strijdmiddelen ten oosten van Birenba. Eenige dezer oorlogsmachines werden on bruikbaar gemaakt. Een onzer vliegtuigen heeft vijandelijke militaire werken bij Wadi el Raml (in de nabijheid van Mcrsama- troeh) gebombardeerd. In Oostafrika hebben onze vliegtuigen aanvallen gedaan op een twintigtal vracht auto's te Mecali Welles, ten noorden van Kassala, op het spoorwegstation van Mala- wiya, ten zuiden van Kassala, en op een vliegtuig van het type Wellesley, dat op het vliegveld van Saraf Said, ten noordoosten van Gallabat, stond. Al onze toestellen zijn teruggekeerd." Thailand handhaaft gebicdseischen. In de slotbijeenkomst van het Thailandscho parlement heeft, volgens een bericht van Domei uit Bangkok, ministerpresident Songgram o.a. verklaard, dat de regeering en de weermacht blijven staan op de ge- biedseischen ten aanzien van Fransch-In- dochina. Een nieuw plant De „New York Sun" meldt uit Washington dat de Amerikaansche regeering op het oogenblik een reeks plannen overweegt, die betrekking hebben op de mogelijkheid Engeland een crediet in te willigen zonder de neutraliteitswetten te moeten opheffen. Deze plannen, aldus het genoemde blad, komen er op neer, dat geen directe regee- ringsleening wordt gegeven, maar dat het particuliere kapitaal wordt ingeschakeld. ln het bijzonder wordt overwogen een groote particuliere maatschappij op te richten voor de financiering van Britsche aankoopen in de V. S. Volgens dit plan zou Engeland zijn bewapeningsopdrachten evenals tot dusver volgens de wettelijke voorschriften in con< tanten betalen, doch de gelden zouden ver schaft worden door het fonds van deze op te richten Amerikaansche financierings-, maatschappij. Als garantie zal Engeland be leggingen op het Westelijke halfrond kun«i nen aanbieden, die in totaal geiaamd won* den op een waarde van ruim 9 milliard< Mocht Engeland na 15 of 20 jaar de door de Amerikaansche financieringsmaatschappij toegestane credieten niet hebben afgelost, dan zouden de verpande Engelsche securi- ties eigendom van deze maatschappij wor den. Via Argentinië? In verband met het verleenen van een, crediet van 100 millioen dollar aan Argen tinië is den Amerikaanschen minister vaiï buitenlandsche Zaken, Huil, in een perscon ferentie de vraag gesteld, of de Ver. Staten langs dezen weg Engeland dachten te stem nen. Huil gaf hierop geen nauwkeurig ont kennend antwoord en verwees den vrager naar het ministerie van finacien. OUDHEIDKUNDIGE VONDST TE NIMES. Volgens een bericht uit Vichy heeft men in een grot in de nabijheid van Nimes Prae- historische steenteekeningen ontdekt. Pro fessoren van de universiteit van Toulouse hebben geschat, dat deze steenteekeningen rond 30.000 jaar oud zijn. Thailand handhaaft gebiedseischen Domei meldt uit Hanoi, dat de spannin gen tusschen Thailand en Fransch Inden china nog meer zijn toegenomen. Het Thai- landsche consulaat in Saigon is Vrijdag gesloten en de consul heeft zich met alle employé's naar Bangkok ingescheept, Hoti consulaat was de eenige diplomatieke ver tegenwoordiging van Tailand in FranscS Indochina Domei voegt hieraan toe, dat de evacuatie van Thailandsche onderdanen uit Franscli! indochina reeds geheel ten uitvoer is ge legd. Volgens nadere berichten doen zich. dagelijks grensincidenten voor, vooral in! het grensgebied van Cambodja. Thailand sche vliegtuigen zouden de hoofdstad van Laos, Vientiana. verscheidene malen heb ben aangevallen. De autoriteiten in Fransch1 Indochina hebben getracht telegrafisch ver binding tot stand te brengen met Bra.ng- kok, hetgeen tot dusver echter vergeefs i3 geweest, aangezien naar het schijnt de on- derzeesche kabel via Singapore verbroken is. Volgens de „Tokio Asahi Sjimboen'"1 maakte de pers in Fransch Indochina Za terdag melding van Thailandsche berich ten, volgens welke strijdkrachten van Fransch-Indochina getracht hebben te lan den op den Westelijken oever van de Me* kong en in de bocht van Siam. Zij zouden,' echter zijn afgeslagen. De genoemde dag bladen verklaren in verband'met deze Thai landsche berichten, dat de Fransch-ïndo- chineesche troepen nergens een poging tot een landing hebben ondernomen. GEVAARLIJKE TOCHT OVER DEN OCEAAN. De Amerikaan Ilenry Clarke is na een gevaarlijken tocht, welke zestig dagen ge duurd heeft, in een zeilboot met een uit zes personen bestaande bemanning aan boord uit Engeland in Miami aangekomen. Hij verklaarde dat hij dit vaartuig, den schoe ner „Noroi" gekocht had omdat dit de eeni ge mogelijkheid opleverde van Groot Brit- tannië naar Amerika terug te keeren eri met zijn vrouw en kinderen Kerstmis te vie ren. door 24. Geen enkele hinderpaal had hem bij zijn komst op het kasteel in den weg gestaan Een kort onderhoud met een vriendelijke oude dame, die zelfs door Albert met eerbied werd behandeld en die zoo 't scheen, mrs. Digby, de huishoudster was; gevolgd door een nog korter gesprek-met Keggs (druk en zenuwachtig van verantwoordelijkheid en te gelijkertijd met George nog twee anderen te woord staand over dringende aangelegen heden) en hij had de censoren gepasseerd en gedurende één avond mocht hq tot de uitver korenen binnen de muren van Belpher behoo- ren. Hij moest op die gaanderij staan en sa men met één der meiden de gasten bedienen, die na een dans lust mochten hebben daar te gaan zitten. Tot nu toe was niemand ver schenen, de danszaal beneden bad groote aantrekkingskracht, en een uur lang was George alleen geweest met het meisje en zijn gedachten. Zij had hem gevraagd of hij haar neef Frank kende, die zoowat een jaar in Amerika was en toen ze een ontkennend ant woord had gekregen, scheen ze in hem te leurgesteld te zijn en geen belalgstelling meer te voelen en had twintig minuten lang geen woord gezegd. George keek met vorschenden blik naar ieder, die in de nabijheid kwam of Albert niet kwam opdagen, evenals een matroos, die schipbreuk geleden heeft, den horizon afzoekt voor een langs komend zeil. Hij begreep dat dit wachten onvermijdelijk was. Op zoo'n avond was 't natuurlijk moeilijk voor Maud om zelfs maar een oogenblik weg te glip pen. „Och, breng mij eens een glas limonade, wil je?" George keek over de balustrade, toen hij de stem achter zich hoorde en den jovialen toon herkennend, verstijfde hij van schrik. Dit had hij verwacht, maar nu het gebeurd was, kreeg hij opeens weer de voetlichtkoorts, die hij nog eens had gehad, nl. in den tijd toen hij nog zóó jong en onervaren was, dat hij bij een eerste opvoering gevolg had gege ven aan den wensch van het publiek en voor het voetlicht was gekomen. Reggie Byng was aardig en zou hem niet moedwillig verraden, maar Reggie kon zijn mond niet houden. Hij vond het noodig om maar direct krasse maatregelen te nemen en Reggie te overtui gen, dat alle gelijkenis die die laatste mocht ontdekken tusschen dengeen, die hem dien middag gezelschap had gehouden en den knecht van vanavond alleen in zijn verhitte verbeelding bestond. Toen George zich omdraaide, werd het aar dige gezicht van Reggie, rozerood door ge zonde lichaambeweging en door den uitste kende wijn van Lord Marshmoreton, heel erg bleek. Zijn oogen en mond hingen wijd open. Reggie stond verstomd. In het eerste ge deelte van den avond had hij ijverig courage- water gedronken omdat hij plan had Alice Taraday te vragen en nu hij haar naar dit rustige hoekje meegetroond had en op het punt stond de groote vraag te doen, kwam opeens een hevige angst over hem, dat hij te ver was gegaan. Hij leed aan gezichtsbedrog. „Lieve hemel!" „Sir?" Reggie maakte zijn boord los en vermande zich. „Och wil je een glas limonade brengen aan die blauwe dame daar op die sofa bij het beeld," zeide hij voorzichtig. Hij werd weer wat opgewekter. „Nou, dat ging nog al! Niet bepaald een getoetste volzin als werkelijke openbaring of de ingewikkeldheid der Britsche staatsrege ling, maar toch, geen geringe prestatie." „Zeg!" „Sir?" „Je hebt me zoover je weet toevallig niet vroeger eens gezien, begrijp je wat ik be doel?" „Neen sir." „En je hebt geen broer of iets van dien aard, wel?" „Neen sir. Ik heb er dikwijls naar een ver langd. Ik had er vader over moeten spreken. Vader kon me nooit iets weigeren." Reggie knipte met zijn oogleden. Zijn arg waan kwam weer boven. Of zijn ooren even als zijn oogen bakten hem een poets of anders bazelde die knecht er maar op los. „Nou en?" „Sir?" „Wat zei je eigenlijk?" „Ik zei, dat ik geen broer had." „Zei je nog niet wat anders?" „Neen sir!" „Wat nou?" Reggie's ergste verdenking werd bewaar heid. „Groote hemel!" mompelde hij. „Dan ken ik..." Toen hij terug kwam bij miss Taraday en op de sofa ging zitten, vroeg zij: „Waar had u het over met dien knecht, mr. Byng? U praatte zoo lang met hem." „Ik vroeg hem of hij een broer had." Miss Taraday wierp snel een blik op hem. Zij had den geheelen avond al gevonden dat hjj vreemd deed. „Een broer? Hoe kwam u er toe hem dat te vragen?" „Hij ik bedoel dat wil zeggen wat ik bedoel is, dat hij er uitziet als iemand, die een broer kon hebben. Veel van die kerels hebben broers!" Een moederlijke trek kwam op Alice Tara- day's gezichtje. Zij hield meer van Reggie, dan die verliefde jongeling vermoedde en louter bij toeval had hij de juiste snaar aan geraakt om haar te roeren. Alice Taraday behoorde tot die meisjes, wier liefste wensch het is eenmaal de goede genius te zullen zijn van den uitverkoren man, invloed ten goede op hem uit te oefenen en zijn gevoelens te veredelen. Tot nu toe had zij Reggie wel aar dig gevonden, maar verder niet. Een uitge- sproken gebrek ais een zwak voor alcohol li''" r een g,as "monade voor Lk te doen! j SChijnt het °P z«n Se George kwam eerbiedig nader. „Sir?" „Waar is de limonade?" „Limonade, sir?" „Heb ik je dan niet gezegd om deze dame limonade te brengen?" „Dat heb ik niet begrepen, sir." „Groote goden! Waar hadden we het dan over?" „U vertelde een grappige geschiedenis over een Ier, die naar Amerika ging om werk te zoeken. Wenscht u een glas limonade, sir? Heel goed sir". Alice legde vriendelijk haar hand op Reg gie's arm. „Zou het niet beter zyn, mr. Byng, als u een beetje ging liggen en wat rusten? Het zou u zeker goed doen". De bezorgde toon in haar stem deed Reg gie trillen als gelei. Hij had haar nog nooit zoo hooren spreken. Een oogenblik dacht hij er over om zijn ziel maar bloot te leggen; maar hij had geen moed meer. Hij wilde niet dat zij zou denken dat het geraaskal was na een al te copieus diner, terwijl het feitelijk de ontboezeming van zijn innigste gevoelens was. Daar had is nu eer een van de iro nieën van het leven. Voor het eerst had hij zich nu flink opgeschroefd om recht op zijn doel af te gaan en hij kon niet. „Het komt door de warmte in de zaal", zeide Alice. „Zullen we buiten op het terras gaan zitten? Die limonade kan me niet schelen, ik heb geen dorst." Reggie volgde haar als een lammetje. Het vooruitzicht van de frissche avondlucht was heerlijk. ,Houd jij je voorloopig daar nu maar koest mee!" mompelde George, toen hjj hen weg zag gaan. Hij zag Albert ijlings naar zich toe komen. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2