Misdaadinhetspel? 700.000 Ko. bommen in èèn nacht Activiteit der Italiaansche luchtmacht De nieuwe bioscoop draait De Europeescbe ordening van de valuta's Lloyd George aan het bewind Reorganisatie in Roemeenschen legerraad Schrapping Britsche oorlogsschuldea voorgesteld Om Frankrijk voedsel te bezorgen engelsche schepen in nood. mussolini ontvangt badoglio. Dit jaar geen Bockbier aanbesteding. 9 Berlijn centrum. Het is thans iedereen duidelijk, dat de wir war van valuta's van het verleden in het toe komstige Europeesche handelsverkeer veran derd dient te worden. Als eerste stap hiertoe is de vervanging van „uitbetaling-Londen" zooals het vroeger in den buitenlandschen handel gebruikelijk was door de centrale verrekening via Berlijn aanstaande. Elf lan den van het oude continent zijn tot de ver rekening via Berlijn toegetreden, nl. België. Bulgarije. Denemarken. Frankrijk, Finland. Nederland. Italië, Joegoslavië, Noorwegen. Zwitserland en Zweden. Een deel dezer lan den heeft zich reeds verklaard vóór het alge- meene wederzijdsche verrekeningssvsteem. De clearingovereenkomsten met Italië en Bulgarije sluiten tevens de betalingsrelaties met België, Noorwegen. Nederland en het gou vernement-generaal in. Wat Italië betreft, is de overeenkomst reeds tot Luxemburg en den F.lzas uitgebreid. Het betalingsver keer tussehen Nederland en Joegoslavië tusschen Zweden en Nederland. Zweden en België. Zweden en Finland, alsmede Noor wegen en Finland wordt afgewikkeld via Beriijn als centrale clearingsinstantie. De voordeelen voor de deelnemers zijn zoo groot, dat ongetwijfeld bin nen afzienbaren tijd een beslissend deel van den continentalen Euro- peeschen handel geschieden zal via de algemeene wederzijdsche clea ring. Een van de belangrijkste voorwaarden hiervoor is echter, dat de pariteit van de va luta's van het vasteland in een vaste on wrikbare verhouding ten opzichte van el kaar gebracht wordt. In het tegenwoordig door Duitschland beheerde economische ge bied zijn door het vaststellen van eenvoudi ge wisselkoersen geordende toestanden ge schapen. Alleen in het zuidoosten ziin de ver houdingen veel moeilijker, omdat daar door een te hooge waardeering van de z.g. vrije deviezen de koopkracht van de mark ver minderd werd. Het uit den weg ruimen van dezen economisch' niet gerecht vaardigden toestand kan echter slechts trapsgewijze ge schieden, omdat rekening moet worden ge houden met don toestand der hierbij betrok ken volkshuishoudingen. In de afgeloopen maanden is men zeer voorzichtig overge gaan tot 't regelen van deze vraagstukken. In het algemeen is men er reeds in geslaagd een vermindering van het agio van den rijks mark tot 20 procent tot stand te brengen. Hierbij is het duidelijk, dat de vertegen woordigers in de regeeringscommissies met deze oplossing niet tevreden zijn en in den loop van den tijd het verschil tusschen de muntpariteiten zullen wegwerken. In Duitschland is met het erover eens. dat ook de Zuidoost-F.uropeesehe staten door een beteugeling der prijsverhoudingen, prac- tisch door een uitschakelen van de specula tie. voor een belangrijk deel nog hun bij dragen moeten leveren voor een vooruitstre vende vorming van den buitenlandschen handel. De resultaten, die in de laatste vier maan den over de geheele linie op dit gebied zijn behaald, zijn van zoo verstrekkende betee- kenis, dat volgens Duitsche opvatting, de beste verwachtingen voor een permanent stijgenden goederenruil met vaste valuta verhoudingen gerechtvaardigd zijn. Koning en politieke persoonlijk heden uitgeschakeld. Het officieeie Roemeensche blad pubti- ceerd een decreet, waarbij de „hoogste le gerraad" gereorganiseerd wordt. In het vervlog zullen in den raad zitting hebben de minister van defensie als voor zitter en als leden de leiders der onder staatssecretariaten voor de drie deelen der weermacht, voorts de bevelhebbers der le gercorpsen, de chef van den generalen staf de militaire commandant van Boekarest en de inspecteurs-generaal van het leger. Tot dusverre hadden in den raad ook zitting de Koning en politieke persoonlijkheden. Gisteren is een decreet uitgevaardigd, waarin wordt bepaald, dat Roemenen, die in het buitenland verblijf houden en die een activiteit aan den dag leggen, welke in strijd is met de belangen van het land. van de Roemeensche nationaliteit vervallen zul len worden verklaard. Hun bezittingen zul len in beslag genomen worden. Ook de be zittingen van de bloedverwanten der Roe menen, die van hun nationaliteit vervallen verklaard zijn, zullen in beslag worden ge nomen. De commissie van onderzoek naar de politieke processen tegen de IJzeren Garde is ontbonden. Legionnairs hebben de papie ren der processen verbrand. Proefballonnetje in het Ameri- kaansche congres. De democratische senator Thomas heeft gisteren, volgens de Associated Press, de schrapping van de Engelsche oorlogsschul den door de V. S. voorgesteld, waarna Enge land met een Arnerikaansche controle over alle Britsche bezittingen op het westelijke, halfrond Canada uitgezonderd zou in stemmen. Deze controle zou pas twee iaar na afloop van dezen oorlog ophouden. Tho mas, die lid van de senaatscommissie voor buitenlandschr aangelegenheden, verklaar de; een dergelijke ruil zou Engeland- van de ■iohnson-wet bevrijden en daardoor den weg v,iimaken voor een financieele hulpverlee- h'ng aan Engeland door middel van particu liere credieten. Tevens zou Engeland onthe ven worden van de verantwoording voor de verdediging van zijn bezittingen in het wes ten en zouden de Ver. Staten nieuwe steun punten verkrijgen. Dit voorstel vindt in krin gen van het congres weinig instemming. De senatoren Clark en Holt hebben het plan he vig bestreden en in andere kringen van het congres wordt het als een proefballon be schouwd. HALIFAX EN KINGSLEY WOOD ZOUDEN AFTREDEN. International News Service meldt uit Lon. den, dat men in welingelichte kringen van Whitehall een wijziging in het Britsche ka binet verwacht, waarbij Lloyd George tot de LLOYD GEORGE. (Foto eigen archief) regeering-Churchill zou toetreden. Bepaalde Engelsche bladen hebben de laatste weken voortdurend de toetreding van Lloyd George tot het kabinet veHangd. Men neemt alge meen aan, dat door de verwijdering van den minister van buitenlandsche zaken, Lord Ha- lifax, en van Sir Kingsly Wood uit het ka binet. den weg voor de benoeming van Lloyd George zou worden vrijgemaakt. Regeering te Vichy zou het uit Amerika willen halen. In diplomatieke kringen te Montevideo wordt gezegd, dat de regeering van Vichy het voornemen zou hebben groote hoeveelhe den levensmiddelen in Argentinië. Brazilië 011 Uruguay aan te koopen. Deze zouden, vol gens U. P„ met Fransche vrachtschepen eerst naar Dakar en dan naar Frankrijk worden gebracht. De Fransche regeering zou hebben voorge steld, dat deze schepen door de Pan-Ameri- kaansche veiligheidszone zouden worden be geleid door Braziliaansche en Argentijnsche oorlogsbodems. Vervolgens zouden zij door Fransche oorlogsschepen worden overgeno men om naar Dakar te worden geeonvoyeerd. De Fransche oorlogsschepen zouden iedere poging van de Engelschen om deze lcvens- middelcntransporten te onderscheppen, te gengaan. De regeeringen van Argentinië, Brazilië en Uruguay "zouden op het oogenblik het Fran sche voorstel zorgvuldig onderzoeken. Daar bij zijn zij zich er van bewust, dat belang rijke menschelijke, economische en diploma tieke factoren in het spel zijn, in het bij zonder ook de uitwerking, die een aanvaar ding van het Fransche voorstel op hun be trekkingen met de Vereenigde Staten en En geland zou hebben. door C. Daramy. Gibson reed met 'n stevig gangetje. Hi.i moest zich haasten of hij kwam te laat in Londen, waar hij een belangrijke zaak te bespreken had. welke over tonnen liep. Was het eigenlijk geen schande, oat-ic z'n va- cantiereis voor zoo'n aangelegenheid niet een dag eerder had afgebroken? Enfin, als er niets gebeurde, kwam-ie nog prachtig op tijd. Wat lag z'n wagen rustig! Hij kon bet tempo desnoods nog wat versnellen. Daar passeerde-ie Winstream al. Zou-ie even aan wippen in z'n landhuis, waar-ie in geen veertien dagen geweest was? Nee. nee, van avond was vroeg genoeg. Hij moest nu geen minuut zien te verliezen. Winstream lag reeds achter hem. Daar had je die bekende, leelijke bocht weer. Iets temperde-ie z'n vanrt. Doch wat zou 'm nu overkomen? 'n Eenigszins haveloos gekleede man sprong uit een boschie te voorschijn en versperde den weg. Met een schok hield Gibson stil. Wat moet je? zei Gibson nijdig. Ach meneer, alsjeblieft, neem me mee! De man vroeg het zóó smeekend. dat Gibson, die anders niet van zulke rijklant- ies hield zich zwak voelde worden. Daarbii had de stumper iets in z'n stem en z'n oogen. dat 'm -vertrouwen gaf. Vooruit stap dan maar in, zei-ie kort. eigenlijk 'n beetje verwonderd over zich zelf. God zal je zegenen, meneer! stamelde de begunstigde over-dankhaar en hij wist niet. hoe gaitw-ie in den wagen zou komen. Gibson nam de bocht en, nu weer op den breeden weg, zette hij er 't oude gangetje in. U moet weten, meneer, zei de man naast 'm, wiens oogen zenuwachtig rond gingen. ze zoeken me. Maar ik ben on schuldig. Waarvoor zoeken ze je? informeerde Gibson henieufd. Voor moord, meneer. Maar ik heb niets gedaan. Tr Sliep vannacht in een schuurtje van een villa. Twee mannen van de politie hebben daar vanmorgen voor 't hek een heeren jas gevonden. En op die plek moet ook geworsteld ziin. Want de grond wa= lieelemaal omgewoeld en de jaskraag had een leeliike scheur. Ze hebben me van alles gevraagd en me mee het huis binnengeno- men, waar ook het personeel werd verhoord AANVAL OP LONDEN WAS EEN HOOGTEPUNT. Volgens neutrale oorresponden ten was Londen weer een hel. De Duitsche luchtoorlog tegen Groot Brit- tannië heeft nog lang niet zijn maximum bereikt, aldus V.P.B., doch kan nog steeds versterkt worden. De door het oppercom mando van de Duitsche weermacht gepubli ceerde balans over de maand November laat duidelijk de toename der Duitsche oorlogs werkzaamheden, niettegenstaande het verge vorderde jaargetijde in den luchtoorlog te gen Groot Brittannië zien. Tegenover 430.000 Kg. explosieve bommen, die in dit tijdperk door de Boval Air Force op het Rijksgebied zijn afgeworpen, staan 6.747.000 Kg. explo sieve bommen, die in November togen de belangrijkste Engelsche wapenindustrieën door heit Duitsche luchtwapen zijn ingezet. De klaarblijkelijk met alle kracht door gevoerde aanval van het Duitsche lucht wapen in den nacht van 9 November op Londen toont duidelijk een versterking van de Duitsche oorlogsvoering in de lucht. In den vorigen nacht hebben de Dutsche bom bardementsvliegtuigen alleen op het stads gebied van Londen explosieve bommen met een gezamenlijk gewicht van ongeveer 700.000 kg en bovendien 80 tot 90.000 kg brandbommen afgeworpen Daardoor zijn voornamelijk Londensche regeeringswijken en voor het leven der Britsche hoofdstad belangrijke doelen getroffen. De uitwerking moet volgens waarnemingen van de Duit sche vliegers, zooals ook uit berichten van neutrale correspondenten, blijkt, buitenge woon geweest zijn. Talrijke gashouders zouden met reusachtige branden in de lucht gevlogen zijn. De Engelsche hoop die juist in de eerste Decemberdagen dikwijls werd geuit alsof de heftigheid van de Duitsche luchtaanvallen verminderde, hebben daardoor in ieder geval een duidelijke weerlegging gevonden. Met een cijfer van alleen 700.000 kg. afgeworpen explosieve bommen in één enkele nacht op één enkel stads gebied, heeft de Duitsche oorlogs- kracht in den luchtoorlog tegen Enge land duidelijk bewezen een tot nog toe niet bereikt hoogtepunt bereikt, te hebben. Ook de concentratie van de aanval len is steeds duidelijker geworden. "3 De eerste geconcentreerde aanval liad plaats op de Engelsche industristad Coven- try met explosieve bommen van een totaal gewicht van 503.000 kg., die in één enkelen nacht waren afgeworpen. In totaal werden in deze maand 32 dergelijke groote aanvallen uitgevoerd, bij welke alleen meer dan 5 mil- lioen kg. explosieve bommen werden ge bruikt. De aanvallen werden weliswaar den laat- stcn tijd voornamelijk des nachts uitgevoerd, wat echter klaarblijkelijk de nauwkeurigheid van de Duitsche aanvalskracht niet bein- vloed heeft. Hierdoor zijn achtereenvolgens en meerdere malen de belangrijkste Engel sche indusriecontra getroffen, zooals Londen, Birmingham, Southampton, Coventry. I.iver- pool, Bristol en Plymouth. In deze cijfers over de afgeworpen explosieve hommen, zijn de honderdduizenden brandbommen die ge lijktijdig werden afgeworpen, niet begrepen. de bewoners waren afwezig en alles strikt nagegaan in brieven en papieren en zoo, of ze daar een spoor konden vindon dat opheldering zou geven in de zaak. Op een oogenblik zag ik de kans schoon en ik hen 'm gesmeerd'. Maar ze zullen me we! achtervolgen. Rijdt U alsjeblieft zoó hard als U kan, meneer. Dat alles kwam er met horten en stooten uit en de man keek maar angstig om zich heen. Gibson kon niet zeggen, dat-ie zich bij zonder behaaglijk voelde. Wel stelde de naïviteit waarmee z'n gast 'm ongevraagd alles vertelde, 'm gedeeltelijk gerust, maar iemand, die voor moord gezocht werd. was toch nooit 'n aangenaam gezelschap. Laat 't 'n les voor 'm zijn! Dat was voor 't laatst dat-ie iemand van den weg in z'n wagen meenam. Daar heb je ze! schreeuwde de man opeens. Hij had omgekeken en gezien dat 'n wagen vlak achter-hen reed. En de in zittenden had-ie herkend. Hij dorst er op zweren; dat waren de twee mannen van de politie. Blijf ze voor, meneer, blijf ze voor! Als jeblieft! Gibson vroeg zich af wat-ip doen moest. Was 't eigenlijk niet z'n plicht don man uit te leveren? Bleek-ie onschuldig, dos te heter. Maar op die manier schond-ie de rech ten der gastvrijheid. Wie in zijn wagen mee reed. moest er veilig zijn! Het noodlot scheen echter te willen, dat-ie zich met de mannen achter 'm in verbin ding stelde: alles moest opeens stoppen voor de spoorbaan, waar dadelijk 'n trein zou passeeren. Gibson sprong op den weg, wendde zich tot de twee mannen in den anderen auto. Zoekt U 'n haveloos gekleed persoon? vroeg-ie onderzoekend. Een der mannen schrikte hevig, herstelde zich dan echter snel. Is U dus niet vermoord, meneer Gib son? riep die verbaasd uit. Ik? vroeg Gibson en hij staarde den an der aan of-ie gek'was. Ja. lichtte de politieman hem in ik herken U van Uw portret, dat ik in Uw buis zag. We hebben daar een onderzoek ingesteld, omdat... Er ging Gibson een licht op: in zijn villa was dat alles dus gebeurd! Ik weet, zei-ie nu snel: die man daar. Hij wees naar z'n auto, waar de vluchte ling een erg benauwd gpzirht trok. Nee. hem verdenken we niet meer. nam de tweede politie-man op ziin beurt het woord. Wij meenden al een ander spoor te hebben gevonden. Maar nu U nog lééft... Toch vragen wij ons af: is hier een misdaad Wanneer toch de enkele berichten van het Duitsche oppercommando de gewone be knoptheid en reserve henben bewaard, zoo- als ook in het algemeen de Duitsche pers zich van iedere profetie over de gevolgen ont houdt, en afziet van overdreven commen taren, zoo hebben intusschen de waarnemin gen van neutrale correspondenten in Enge land genoegzaam aangetoond, hoe sterk de Engelsche bewapening daardoor wordt aan getast. Tal van Engelsche vliegtuigen neergeschoten. Van de strategische vluchten op groote schaal, die de fascistische luchtmacht de laatste dagen tegen militaire doelen op Grieksch grondgebied heeft ondernomen, aldus meldt de speciale correspondent van Stefani, moeten genoemdworden die bo ven Santa Maura en de golf van Arta, die de vijandelijke jagers verlamd hebben. De vijandelijke luchtmacht heeft getracht een actie tegen Valona te ondernemen, doch het optreden onzer jachtvliegtuigen leidde tot mislukking van de poging van den te genstander, die ondernomen werd door bommenwerpers van het type Blenheim In dit verband wordt opgemerkt, dat de Grieksche luchtmacht aanzienlijk gekort wiekt is en dat alleen nog Engelsche vlieg tuigen en piloten trachten iets te onderne men. Deze pogingen komen den vijand lijk na een gevecht neergehaald. Den eer lijk na een gevecht neergehaald. De eer sten keer werden de Blenbeims door Ita- üaansche jagers van het type „Valk" ge dwongen hun bommen in zee te gooien. De Biènheims kwamen daarop ten getale van zes terug, waarop het luchtafweergeschut van de Italiaansche marine er een bran dend neerhaalde. Vervolgens doken de Ita liaansche jagers op de vijandelijke forma tie en schoten nog twee Blenbeims neer. De overgeblevenen konden aan. de Itali aansche machinegeweren ontsnappen door in dikke wolken te verdwijnen, doch er is reden om aan te nemen, dat nog twee Blen- heims, die zwaar beschadigd zijn, hun ba sis niet meer hebben kunnen bereiken. Het radiostation Mackay heeft noodseinen opgevangen van het Britsche s.s. Empire Jaguar en van het in Engelschen dienst va rende Noorsche tankschip Midlesfjord Beide schepen gaven te kennen, dat zij in den At- lantischcn Oceaan ten westen van Afrika waren aangevallen. De duce heeft maarschalk Badoglio, den afgetreden bevelhebber, ontvangen en met dezen een hartelijk onderhoud gehad. in het spel? Kan het 'n ander betreffen! De trein ratelde voorbij, de slagboomen gingen weer omhoog. Heeren,sprak Gibson gehaast, na vluch tig den politic-penning te hebben bekeken, welke men hem toonde, U kunt me een groot plezier doen. Ik moet zoo gauw mo gelijk naar Londen waar ik gewichtige za ken heb. Wilt U in dat stationnetje daar nu even m'n huis opbellen? Dan is mijn personeel gerust. Alstublieft! Dat is goed. zei een van het tweetal goedmoedig en hij stapte al uit. Hartelijk, hartelijk dank! voegde Gib son 'm nog geënerveerd toe, U bewijst me een heel grooten dienst! Dan sprong-ie haastig weer in. zijn wagen en reed, zoo snel als-ie kon met zijn pas sagier verder. Gibson zat nog geen half uur op z'n kan toor of hij werd door de politie opgebeld. We hebben de kerels, hoorde-ie. Er is een groot bedrag aan geld op ze gevonden én allerlei kostbaarheden. Mogelijk is dat alles uit uw huis afkomstig. Prachtig, dat U het nummer van hun auto zoo goed hebt opgenomen! Ik verwacht U in den loop van den dag op m'n bureau. Glimlachend legde Gibson de telefoon neer. zei dan tot een bediende: Breng den man hier, die in de gang zit te wachten. - Na 'n oogenblik trad de zwerver van den weg schoorvoelend binnen. Hier heb je wat. voegde Gibson 'm toe en hij gaf hem twintig pond. De man werd er duizelig van. En als ie werk zoekt, je weet mijn adres. In den tuin is altijd wel wat te doen, En nu vooruit! Van die rare geschiedenis van vanmorgen hoor je nog. Overduveld verliet de stakker het kan toor. En Gibson dacht bij zichzelf: zoo'n kerel leest geen kranten. Anders wist-je van avond al. waardoor ik die twee heeren die met zoo-n handige truc miin huis ziin binnengedrongen (ze waren met mijn af wezigheid natuurlijk bekend) opeens en met groote stelligheid ging verdenken. Een van het edele duo had een kleedingstuk aan. da' zii zoogenaam.d hij het hek van mijn huis hadden gpvonden en dat wel door niemand van mijn personeel herkend zal ziin: 'n jas met 'n gescheurden kraag! Graanposltle laat het niet toe. Naar de Znl. verneemt, zal Nederland het dit jaar zonder Bock-bier moeten st-ellen. Ingevolge de gewoonte werd deze bier soort tusschen SL Nicolaas en Kerstmis in den handel gebracht. Thans zal men hier op tevergeefs wachten, aangezien de brou werijen geen toestemming hebben ontvan gen voor de bereiding van deze biersoort in verband met de graanpositie van ons land. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Veel belangstelling bij de offi cieeie opening. HET EERSTE PROGRAMMA UITMUNTEND GESLAAGD. Bloemen van: L. Kagenaar, Kino-appara- ten en instrumentenfabriek te Utrecht; no taris Koomen te Wieringerwaard, die de acte der de bioscoop exploiteerende vennoot schap opmaakte, C. v. Essen, den aannemer van den schoolhouw; den Ned. Bioscoopbond en de Directie van de IJ.F.A. sierden de zaal, toen Zaterdagmiddag met een voorstelling voor genoodigdon de Apollo-bioscoop werd geopend. De heer Keuris sprak namens de directie de aanwezigen toe en deed dit niet als wet houder, maar uit hoofde van een zakelijke relalie met die directie. Z'n welkom werd in het bijzonder gericht tot den burgemees ter, van wien spr. hekend is, dat hij de ont wikkeling van deze nieuwe onderneming met groote belangstelling volgt en zich zeer interesseert voor de plannen, die door de ondernemers ten opzichte van de te vertoo- non programma's worden gekoesterd. En, vervolgde spr., het stemt tot vreugde, dat uit den aard dezer interesse ten duidelijkste blijkt, dat naast het zakelijk belang, dat de gemeente heeft bij dit bioscoopbedrijf, voor al het cultureele belang de belangstelling geniet van den hoogsten gezagdrager in onze gemeente. Het welkom gold voorts wethouder Lub bert en de andere aanwezige gemeenteraads leden, loden van het Polderbestuur, onder wijs- en socretariepersoneel, vertegenwoor digers van onzen medischon stand, politie, pers, architecten, aannemers en bouwers van het gebouw en in het bijzonder nog den heer Wittcveen. inspecteur van het P.E.N., die geheel belangeloos de electrlSche in stallatie ontworpen heeft, notaris Koomen, den heer Kager en verder allen, die niet af zonderlijk genoemd konden worden. Spr. zette vervolgens uiteen waarom hij, die vrij onverschillig stond tegenover de allereerste films, thans toch gaarne z'n me dewerking verleent. Tn het karakter der vertooningen is veel ten goede gewijzigd en het is hem bekend, dat de directie er al het hare toe wil bijdragen om tot programma's te komen, waarvan opvoedende kracht kan uilgaan, wat natuurlijk niet wil zeggen, dat al'es zyare kost zal zijn. Met den wensch, dat allen, wien eenzelf de streven na aan het hart ligt. moreele me- reele medewerking zuilen willen verleenen aan de directie, verklaarde spr. de eerste voorstelling der bioscooponderneming voor geopend. Burgemeester Mijnlieff spreekt. 't Is een goede gewoonte, zei burgemeester Mijnlieff, die daarna het woord voerde, dat bij een gelegenheid als deze een aantal per sonen wordt uitgenoodigd, maar verkeerd, dat de genoodigdon dan vaak met ellen lange redevoeringen verveeld worden. Hier heeft men zich wel aan de goedp gewoonte gehouden, doch van den heer Keuris kan niet gezegd worden, dat hij z'n spepch te lang maakte. Ook spr. wilde kort zijn. Namens allen dankte hij de directie voor dc uitnoodiging en sprak de vreugde uit van het gemeentebestuur over het genomen ini tiatief, dat kan strekken tot heil van Anna Paulowna. Het is toch in het belang van de gemeenschap dat kunstgenot in een gopde omgeving gesmaakt kan worden en, nu het gaan naar andere plaatsen des avonds zoo moeilijk valt, is het nog meer dan anders van belang, dat men het in eigen gemeente kan vinden. Overtuigd van de instemming van allen, besloot spr. met z'n beste wen- srhen te uiten voor het slagen van deze on derneming. De voorstelling. Over de voorstelling w£s maar één roep: heel goed! 't Was een mooi programma en ook het publiek van de eerste voorstellingen des Zaterdags en Zondags, dat nog extra een vroolijke film te zien kreeg. was. zoover wij van verschillende kanten hoorden, meer dan tevreden. Natuurlijk zijn er nog wel eenigo kleine wenschen. maar daarin kan en zal zekpr zoo mogelijk voorzien worden. Een wensch van de directie is. dat het pu- ó'ick on tiid aanwezig is. omdat heslist op tijd begonnen moet worden. Alzoo: het be gin was goed! Moge het in de toekomst zoo zijn, dat de belangstelling voor de eigen biosroon door den roep die er van uitgaat, steeds grooter wordt! Zaterdagmorgen is in café Kosspp aanbe steed don bouw van een garage met woon huis voor rekening van den heer H. J. Naastenad Jr. De inschrijvingen luidden: Fa Kops. Heiloo f 16 500: Gebr. Kuiner, Heiloo f 16.570: B. Kuiper. TTeiloo f 16.000; Kuiper en Molenaar Koedijk f 17.200: D. Venl Schagerhrug f 17 100: Dnedens en Kchi'der f* Zand f 17 571: G. Roosloot. Ber gen f 18.514: N de Graaf. Anna Paulowna f 1SOOO: Cl. van F.ssen. Dep Helder f 10.330; r> Schouten. Rreezand f 10 615; 4. 4. Schouten. Anna Paulowna f 19.085; J. Mosch. Rrppzand f 21 800. De bouw is nog niet gegund.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3