Ifalië's oorlogsdoel Slecht weer belemmert de operaties Fotoverkenning, wissel op de toekomst Over den afloop van den oorlog Dn Todt bij den Fübrer VEERBURG Oara de Vries Marktberichten Duitsch weermachtbericht Het voedselprobleem in België Geen levensmiddelen uit V*S* naar bezette gebieden Dictator in Fransch-West Indië Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Officieele publioatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart DANSSCHOOL MOUTON Besprekingen te Belgrado verloopen vlot „Amsterdam kan de Vlugt niet missen VERDRAGEND GESCHUT IN ACTIE. Britsche vliegers weer boven Duitsche steden. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Als gevolg van de slechte weersomstan digheden bleef de bedrijvigheid van het Juchtwapen ook op 10 December en in den nacht van 10 op 11 December beperkt tot bewapende verkenning. In Frinton on Sea werden treffers waargenomen op haventer reinen, waarbij zich een zware rook ontwik kelde, alsmede treffers op een fabriekster rein tusschen Folkestone en Canterburv Ter hoogte van Harwich werd een koopvaardij schip met bommen en met de aan boord der vliegtuigen aanwezige kanonnen aange vallen. Verdragend geschut van de marine en het leger nam vijandelijke vaartuigen, die in het kanaal trachtten te varen, doeltref fend onder vuur. Vèrdragend geschut van het leger bestookten tegen den avond met succes militaire doelen in het kustgebied van Dover. In den nacht van 10 op 11 December wierpen eenige vijandelijke gevechtsvlieg tuigen een aantal dynamiet- en brandbom men neer in het bezette gebied en in Zuid- west-Duitschland. Behalve de aanzienlijke schade, die werd toegebracht aan een kin dertehuis in een Zuidwest-Duitsche stad en de lichte schade aan gebouwen in eenige plaatsen in de Eifel werd geen noemens waardige materieele schade aangericht. In het rijksgebied werden twee burgers zwaar en een licht gewond, in het bezette gebied werd een kind gedood en twee burgers ge wond. De luchtdoelartillerie schoot gisteren twee vijandelijke vliegtuigen van het typp Bristol-Blenheim neer. Het Duitsche lucht- wapen leed geen verliezen. Voor rijk en arm gelijke rant soenen. Als plaatsvervangend militair bevelhebber ontving de Militaerverwalttungschef Reeder te Brussel een afvaardiging van burgemees ters van belangrijke industriecentra. Nadat de burgemeester van Luik, in naam der afvaardiging op de bestaande bevoorra dingsmoeilijkheden had gewezen, behandel de de Militaerverwalttungschef den toe stand der bevoorrading. Hij legde onder meer den nadruk op de maatregelen, welke in dit verband werden getroffen en onder streepte vooral, dat de beschikbare voorra den van het land, in hun geheel dienen ge bruikt te worden voor een rechtvaardige verdeeling tusschen rijken en armen. Een hulpveileeninq door de Atnerikaansche qua kers is niet mogelijk, daar Engeland ver klaard heeft, geen sehepen met levensmid delen door te laten. Nederland en Duitsch- land imnorteeren groote hoeveelheden le vensmiddelen, voornamelijk aardappelen, welke echter vooreerst voor de moeilijkste wintermaanden moeten dienen. De Militaer verwaltung, in nauwe samenwerking met de bevoegde Belgische diensten, zal het mo gelijke doen, teneinde aan de ernstige be voorradingsmoeilijkheden het hoofd te bie den. Engeland wijst verzoek van oud president Hoover af. De Britsche ambassadeur, Lord Lothian, die een verklaring heeft afgelegd dat Enge land het transport van levensmiddelen naar de door Duitschland bezette landen niet zou toestaan, heeft aan deze verklaring het vol gende toegevoegd „Tegelijkertijd zou ik erop willen wijzen, dat de regeering van zijne majesteit reeds bekend gemaakt heeft, dat zijn ten allen tijde bereid is medicamentende blokkade te laten passeeren. Engeland dat het risico van verhongeren op zich genomen heeft, dat alle denkbare ontberingen lijdt, kan er onder deze omstandigheden niet aan denken door een verzwakking van de blokka de zijn eigen bestaan in gevaar te brengen. Toen men den gewezen president der V. S., Herbert Hoover, de organisator van dit plan, naar zijn meening vroeg omtrent de bedoe ling van de Britsche regeering bij haar wei gering tot doorlating van zendingen levens middelen naar de door de Duitschers bezette gebieden, verklaarde hij, volgens Reuter, dat hij dit bericht met belangstelling vernam, maar daarop geen commentaar kon geven. Vergaande volmachten voor den hoogsten commissaris. De hooge commissaris voor Fransch West- Indië, admiraal Henri Robert, heeft, naar in een bericht uit Port de France op het eiland Martinique officieel wordt medegedeeld, van de regeering te Vichy dictatoriale volmach ten gekregen. Krachtens deze volmachten heeft admiraal Robert het recht met de Vereenigde Staten onderhandelingen te voeren op basis van de door Vichy gegeven richtlijnen. Robert is te- ^ens belast met de verdediging van Fransch est-Indië en met de handhaving van de penbare orde en het economische leven in oe desbetreffende gebieden. In den vorm van bombardemen ten spoedig gehonoreerd. Met betrekking tot de in het Duitsche weer- machtsbericht van gisteren genoemde gewa pende verkenning, waartoe zich als gevolg van het slechte weer de Duitsche activiteit in de lucht boven Engeland op den lOen De cember en in den nacht van 10 op 11 Decem ber heeft beperkt, verneemt het D.N.B. nog de volgende bijzonderheden: Deze gewapende verkenning heeft natuur lijk in de eerste plaats ten doel, het verzame len van fotografische gegevens, waarvan de verwerking in cte eerste plaats de uitwerking van de jongste bombardementen bevestigt en vast legt, echter ook de grondslagen levert voor de volgende, grootscheepsche aanvallen. Voor de Engelschen beteekent derhalve de activiteit van Duitsche verkennings- en oe feningsvliegtuigen een chèque op de toe komst, die, naar de ervaring heeft geleerd, zeer spoedig in den vorm van homhardemen- ten op nieuwe strategische werken gehono reerd wordt. Dt. Göbbels maakt een veelbetee- kenend gebaar. Bij de conferentie, die rijksminister dr. Goebbels gisteren voor de buitenlandsche persvertegenwoordigers te Parijs heeft ge houden, is ook de kwestie van den afloop van den oorlog behandeld. De Engelschen. aldus zeide de minister, leggen er steeds weer den nadruk op. dat tusschen hen en ons het Kanaal ligt, dat tusschen Frankrijk en Duitschland de Maginot-linie lag, die een onoverkomelijke hindernis voor een Duit sch en inval vormde. De gebeurtenissen bij den veldtocht in Frankrijk hebben echter be wezen, dat de Maginot-linie het vertrouwen, dat men in haar stelde, niet gerechtvaardigd heeft. Met een gebaar gaf de minister te ken nen, dat hij het twijfelachtig oordeelde, of het Kanaal dezelfde hoop van Engeland zou verwezenlijken. In welingelichte Duitsche kringen wijst men er in dit verband op, dat buitenland sche berichten, volgens welke dr. Goebbels over een onmiddelli.jken Duitschen aanval op Engeland zou hebben gesproken, iederen grondslag missen. Afschudden van de Engelsche voogdij in de Middellandsche Zee In de Berlijnsche buitenlandsche persclub heeft de bekende Italiaansche publicist, Dr. Giovanni Ansaldo, voor vertegenwoordigers van de Duitsche en internationale pers het thema: „De Italiaansche oorlog tegen Enge land" behandeld. De beteekenis van deze gebeurtenis werd in het licht gesteld tijdens de aanwezigheid van den Italiaanschen ambassadeur, Alfieri, en talrijke leidende Duitsche diplomaten. Na een uiteenzetting van de historische ontwikkeling in het gebied der Middelland sche Zee, nadat in het midden van de zeven tiende eeuw voor het eerst Engelsche vloot- eenheden deze zee binnenvoeren, ging de spreker voor de nieuwere geschiedenis als uitgangspunt van zijn beschouwingen van de stelling uit, dat de stichting van een Ver- eenigd Italië van den aanvang af gelijk ge staan had met volstrekte ontkenning van de Engelsche heerschappij in de Middellandsche Zee. Weliswaar was na de vereeniging van Italië tot een jaar geleden de te genstelling tot Groot-Brittannië niet terstond te onderscheiden geweest, daar beide volken zich nog geruimen tijd illusies maakten over hun lot en ook vele Italianen in de liberale pe riode van Italië geloofden, dat de ont wikkeling van de Italiaansche macht in overeenstemming gebracht kon worden met het Engelsche Empire. HET KEERPUNT. Als het eigenlijke keerpunt in de verhou ding tot Groot-Brittanië beschouwt Ansaldo het Ethiopische conflict, waardoor de toe stand van vijandschap tusschen „Italië" den schepper en het belangrijkste volk van de cultuur der Middellandsche Zee. en Enge land, den schepper en het belangrijkste, volk van de puriteinsche cultuur' duidelijk aan den dag getreden was. Sindsdien maakt Ita lië gebruik van zijn positie in de Middel landsche Zee om de aldaar gelegen landen aan te sporep hun werkelijke belangen te verschermen en de Engelsche voogdij en uitsluiting af te schudden. Krachtens dit standpunt heeft het Italiaansche volk bij het begin van den oorlog den aanval van Frank rijk en Engeland opgevat als niet slechts tegen Duitschland, doch ook tegen Italië ge richt. Voor Ansaldo is het doel van den Italiaan schen oorlog tegen Engeland „het afschud den van de Engelsche voogdij in het gebied van de Middellandsche Zee", waaruit de groo te indringer definitief verdreven moet wor den. De Italiaansche publicist verlangt der halve, dat alle volken van het gebied der Middellandsche Zee zich onafhankelijk ma ken van eiken Engelschen invloed. Het toe komstige Europa bestaat volgens opvatting van den spreker uit twee groote economische en politieke stelsels: het eene wordt gevormd door de landen van midden- en z»moost Europa, gegroepeerd rondorm Duitschland het andere uit de gebieden van het bekken der Middellandsche Zee. gegroepeerd rondom Italië. VERVOER VAN VARKENS OVER DE SCHELDE. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt bekend, dat op 20 November j.1. een verbod tot het vervoeren van levende var kens en levend rundvee over de Westerschelde is ingegaan. De Nederlandsche Veehou derijcentrale heeft men ingang van 27 November ontheffing van dit verbod verleend voor het vervoer van varkens en rundvee van Zeeuwsch-Vlaan- deren naar Zuid-Beveland en Walcheren. Dientengevolge geldt het ver bod uitsluitend voor het ver voer van Walcheren en Zuid- Beveland uit naar Zeeuwsch- Vlaanderen. VRIJGEVEN VAN GROOTER GEDEELTE DER VOORRADEN KAAS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd deelt het volgende mede. In verband met de op 28 Au gustus 1940 getroffen kaasrege' ling werd aan houders van voorraden kaas grooter dan 500 Kg., de verplichting opge legd. deze niet te verhandelen of af te leveren dan met toe stemming der Nederlandsche Zuivelcentrale. afd. Zuivel te 's-Gravenhage. Inmiddels heeft genoemde centrale 'n gedeelte van 35 met een minimum van 1000 Kg. voor het verhandelen en afleveren vrijgegeven. Dit ge deelte werd met ingang van Maandag 9 December 1940 met 15 tot 50 verhoogd, met een minimum van 2500 Kg., zoodat dan nog 50 (vermin derd met den indroog op den totalen oorspronkelii-ken voor raad) van den op 28 Augustus 1910 aanwezigen voorraad ge blokkeerd blijft Uiteraard mag de aflevering uitsluitend ge schieden tegen toewijzingen op Kaasdistributiebeschikking 1910 (1). WIJZIGING VAN DE REGE LING INZAKE RUNDVEE LEVERING. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend. Binnenkort zal in de be staande regeling inzake de le vering van voor slachting be stemd rundvee aan de Neder landsche Veehouderijcentrale een wijziging worden gebracht Opgaven tot levering kunnen tot 23 December a.s. met ge bruikmaking van de daarvoor bestemde opgave-kaarten ge daan worden door ieder, die op een bepaalde markt vee wenscht te leveren. Met ingang van 30 December, zullen uit sluitend diegenen voor leve ring in aanmerking komen, die door de Nederlandsche Veehouderijcentrale als markt- handelaren zijn erkend. Voor erkenning als zoodanig komen in aanmerking handelaren, die zich verplichten per week 5 of meer runderen (of 10 of meer nuchtere kalveren) op een be paalde markt aan te voeren. Zij dienen een aanvraag tot erkenning zoo spoedig moge lijk te richten tot de Neder landsche Veehouderijcentrale. Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage. onder opgave van het aantal stuks rundvee of nuchtere kalveren dat zij per week wenschen te leveren. Deze aantallen moeten, voor wat de runderen betreft, 5 stuks. 10 stuks of veelvouden van 10 stuks zijn en voor wat de nuchtere kalveren betreft 10 stuks of veelvouden van 10 stuks. Iedere erkende markt- handelaar zal daarop door de Nederlandsche Veehouderijcen frale in een klasse worden in gedeeld. Hii is verplicht, we kelijks het aantal stuks vee te leveren dat voor de klasse, waarin hij is ingedeeld, is vastgesteld. De levering in de week van 1021 December is beslissend voor het aantal waarvoor hij in de toekomst als markthandelaar wordt toe gelaten. De erkende marktveehande laren zijn verplicht, wanneer zulks door veehouders ge- wenscht wordt, het door hen aan te bieden vee op commis sie-basis van de veehouders aan de Nederlandsche Veehou derijcentrale te leveren. Om trent de voorwaarden, waaron zulks dient te geschieden zul len nog nadere voorschriften worden gegeven. Leider der Duitsche bewape- ningsindustrie rapporteert. De Fuehrer heeft gistermiddag in de nieu we rijkskanselarij in tegenwoordigheid van den chef van bet opperbevel der weermacht generaal veldmaarschalk Keitel, den rijks minister voor bewapening en munitie, Dr. Todt, met zijn medewerkers uit weermacht, bedrijfsleven en partij, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de ver hooging der capaciteit van de Duitsche be wapeningsindustrie, ontvangen. De Fuehrer begroette de verschenen be heerders der Duitsche bewapening en liet zich door hen rapport uitbrengen over hun taak en het bedrijf waartoe zij behooren. Rijksminister Dr. Todt bracht vervolgens den Fuehrer rapport uit over de tot dus verre verrichte prestaties der Organisatie voor de opvoering der capaciteit van de Duitsche bewapeningsindustrie. Hij liet daarbij het licht vallen op de gemeen- schapsprestatie van weermacht, bedrijf, we tenschap en partij en verklaarde, dat de Duitsche bewapeningsindustrie met achter uit stellen van alle afzonderlijke belangen gaarne en met groot succes den haar op gedragen gemeenschapsarbeid op zich heeft genomen en daardoor een echt nationaal socialistische fundamenteele houding aan den dag heeft gelegd. Door de aaneensluiting van de be kwaamste en meest energieke vak lieden uit weermacht, bedrijfsleven en partij is, zonder dat daardoor een groot ministerie werd gevormd, een instrument in het leven geroepen, dat werkt met een andere houding dan de een materieel en egoïstisch standpunt innemende industrieelen aan den kant van den vijand. De Fuehrer sprak daarop de geheele Duitsche bewapeningsindustrie zijn dank uit voor haar schitterend werk. ANNA PAÜLOWNA CAUSTISCH GEBRANDE MAGNESIET. De secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het, tenein de te geraken tot een zoo doel matig mogelijke verdeeling der beschikbare hoeveelheden caustisch gebrande magnesiet, gewenscht is gebleken, een nauwkeurig overzicht te ver krijgen van het verbruik hier te lande van dit product. Ter voorbereiding van een desbetreffende enquête worden alle ondernemingen, welke in haar bedrijf caustisch gebran de magnesiet als grond- of hulpstof verwerken, verzocht zich onverwijld te melden bij het Rijksbureau voor Bouw materialen, Keizersgracht 11/13 te Amsterdam (C.) Zondagmiddag gewoon. Zondagavond 7.3011. (de koningin van de Posthoorn galop) en haar 8 solisten. Refreinzang: Eddy de Jong (ex-AVRO). Alleen voor bezitters van de leskaart. Vanmiddag reeds onderteekening van een vriendschapspact? De Zuidslavische minister van buiten landsche zaken, Cincar Markowitsj. heeft bij het tegenbezoek, dat hij zij.n Hongaar- schen collega Csaky gistermiddag in de villa Teokarewitsj heeft gebracht. met Csakv en de leden van diens gezelschap een onderhoud gehad omtrent de vraagstuk ken. waarbij de beide buurstaten recht streeks betrokken zijn. In politieke kringen gelooft men, dat deze eerste bespreking tot tevredenheid van beide partijen is verloopen en dat reeds vanmiddag een vriendschapspact kan wor den onderteekend. Csaky en de andere Hongaarsche staats lieden zullen reeds Donderdagnacht Bel grado verlaten en niet. zooals in het pro gramma stond, Vrijdagochtend. Hartelijke woorden in de raads vergadering. In de gistermiddag gehouden raadsverga dering bracht de loco-burgemeester van Am sterdam Mr. Kropman met enkele woorden de raadsleden op de hoogte van den toestand van Burgemeester de Vlugt. Gelukkig heeft deze zich in de laatste dagen zeer gunstig ontwikkeld. Wethouder Kropman besloot zijn mededeeling met de woorden: „Amsterdam kan burgemeester de Vlugt, vooral in deze dagen, niet missen," hetgeen een luid applaus bij de raadsleden ontlokte. SLECHTS GELD OP VOLMACHT. Vergadering Boerenleenbank. Slechts 22 leden waren aanwezig op de Woesndag in Veerburg gehouden Alg. Ver gadering der Boerenleenbank. Voorzitter, Mr. MijnIieffgaf na opening terstónd het woord aan den heer D. Kaan, wiens notulen onveranderd werden vastge steld. De vergaderig was bijeengeroepen voor de bekende Statutenwijziging en wijziging van het Huishoudelijk Reglement. Nadat voorz. de overwegingen der Centrale Bank, die' tot de voorgestelde wijziging geleid hadden, had voorgelezen en niemand daarover het woord verlangde volgde stemming. De ge wijzigde statuten werden met 20 stemmen voor (2 blanco) vastgesteld, het gewijzigde huishoudelijk reglement met 21 stemmen voor (1 blanco). Gezegelde volmachten. Bij de rondvraag deed voorzitter nog een belangrijke mededeeling. Er heeft zei spr. bij de boerenleenbanken in ons land altijd een groote gemoedelijkheid geheerscht. die we de charme van de boerenleenbank zou den kunnen noemen. De coulance en het de leden zooveel mogelijk ter wille te zijn, moeten in de eerste plaats appreciëeren in de kassiers der banken en zeker in onzen kassier, die, geloof ik, zelfs uit z'n bed te halen is, als je je geld kwijt wilt. Maar door die gemoedelijkheid is bij vele banken ook een kleine fout binnengeslopen. Het komt b.v. voor, dat een zoon of dochter uitgezonden wordt om geld op te nemen van een 1. rekening. Dat gaat echter niet op De kassier wordt daardoor persoonlijk met te groote aansprakelijkheid belast. Het be stuur heeft daarom besloten, aan den kas sier te verbieden geld af te geven aan an deren dan de rekeninghouders, indien geen schriftelijke volmachten getoond kan wor den. Dergelijke volmachten zijn verkrijgbaar bij den kassier. Op een vraag van den heer Van Balen Blanken bevestigde voorz., dat inderdaad een gezegelde volmacht noodig is en men dus niet met een zoomaar even ondertee kend verklarinkje op een gewoon stuk pa-, pier kan volstaan. Aan deri heer N. Raap werd medegedeeld dat zoo'n gezegelde volmacht ook noodig is voor hem, die in den regpl optreedt voor een vereeniging, die rekeninghoudster is. Naar aanleiding van een opmerking van den heer .1. Keyzer deelde Mr. Mijnlieff nog mede, dat het bovenstaande niet voor de spaarbank geldt, maar ried den leden aan het daarvoor ook toe te passen. Men is daardoor immers zeker, dat bij verlies van het boekje geen geld in onbevoegde handen kan raken. Hierna volgt sluiting. CLARA DE VRIES IN VEERBURG. Daar de leiding van Dansschool Mouton- Veerburg Zondag j.1. nog niet in de gele genheid was hiervan kennis te geven, maakt zii per advertentie aan de leerlingen bekend, dat het fenomenale solisten-ensem ble van de befaamde trompetiste Clara de Vries Zondagavond de dansmuziek verzorgt en een groote show geeft. Zondagmiddag speelt de gewone band. Men denke er aan: alleen leskaarfhouders hebben toegang Openbaar dansen kan hier n.1. nog niet worden toegestaan. Men bespare zich een vergeefsche reis! LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: G. H. Pieper naar Ambt Har- denherg, Slagharen R 273c; mej. J. Jonker naar Hoorn. 2e Boomlaan 42; Joh. B. Römer naar Gendringen, Netferden 37: J. Spaan derman naar Noordwijk, Piet Heinstraat 5: Mej. M. E. Harmsen naar Bergen, Midden- geestweg. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Roelfie. dochter van W. Wever en G. Hooiveld: Klaas. zoon van F. Pronk en H. E. Boogaard: Anna Alida Ma ria, dochter van G. Th. Weijers en M. Lam- merse; Petronella Jacoba Maria, dochter van H. R. Smakman en G. A. Prins; Corne- lis Dirk Adrianus, zoon van F. van der Mark en M. Zon. Ondertrouwd: A. C. van Wilsen en J. P. Landman; G. Rotgans en T. Kuiper. Overleden: P. Rijnstra. oud 5 jaar; S. C. van Egmond, oud 90 jaar; P. Vermaire, oud 13 jaar. POLITIE. Gevonden: actetasch, belastingplaatje, lee- ren tasch. Verloren: belastingplaatje, kindercape m. 2 paar handschoenen, grijze bontmuts, kin- derportemonnaie, benzinetoewijzing, cein tuur voor blauwe regenjas, gebreide hand schoenen, Sinterklaasmantel, jongensjekker, portemonnaie m. inhoud, ceintuur grijze jas. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden vergunning aan H. J. Naastepad Jr. voor den bouw van een ga rage met woonhuis in de Spoorbuurt, hoek Molenvaart. W1ERINGEN WERKLOOSHEID. Het aantal personen uit deze gemeente, die in de afgeloopen week in de werkver schaffing waren geplaatst, bedroeg 25. terwijl 5 personen ondersteund werden ingevolge de Rijkssteunregeling. In verhouding tot andere jaren dus een zeer gering aantal, hoewel als gevolg van het vrij dragelijke weer, nog geen massa ontslagen plaats vonden. OPBRENGST COLLECTE. De op 14 September jl. in deze gemeenti gehouden collecte ten bate van de Nationale Reclasseering heeft een netto-bedrag opge bracht van f69.72. WINKELSLUITING. Met het oog op de aanstaande feestdagei zullen alle winkels in het tijdvak 18 t.m. 2« December tot des avonds 10 uur geopenc mogen zijn. Op Zondag 22 December a.s. geldt echter dit spreekt welhaast vanzelf, de gewone Zon dagssluiting. Verder zijn er nog enkele uitzonderingsbe palingen en wel de volgende: Op 30 December mogen ook bloemenwinkels tot 10 uur open zijn. Op 31 December brood-, koek- en banket winkels e.d. tot 10 uur. Op 24 December geldt voor de kappersza ken de sluiting als voor den Zaterdagavond. Tenslottp merkeij wij nog op. dat op den 2en Kerstdag en op 1 Januari de winkels, als op werkdagen, geopend mogen zijn. dus tot des avonds 8 uur. EEN LANGE KERSTVACANTIE. Door bijzondere omstandigheden en doo het feit dat des Zaterdags geen school mee wordt gehouden, staat er voor de leerlingei van de O. L. Scholen in deze gemeente eer. lange Kerstvacantie voor de boeg. Vrijdag 20 December a.s. wordt voor het laatst in 1940 schoolgehouden en eerst op Maandag 6 Januari van het volgende paar zal de school weder een aanvang nemen. BROEK OP T.ANGENDIJK. 11 Dec. Aanvoer: 22.400 Kg. roode kool 4.90.57. Kg. gele kool 3.50, 18.000 Kg. Deenschc witte kool 3—3.50. 10.000 Kg. Savove kool 3 50. 0800 Kg. uien 4.—. grove uien 4.—, drielingen 4.nep 4.—. 12.825 Kg. peen 3.30. 5000 Kg. Succes witte kool 3.—. 975 Kg. andijvie 1225 Kg. spruitjes 15.—. NOORDSCHARWOITDE 11 Dec. Aanvoer: 34.000 Kg. roode kool 4. 23.100 Kg. gele kont 3.50 53.000 Kg. Deensche witte kool 33 10. 2900 Kg. groene kool 3.50, 400 Kg. uien 4.—. drielingen 4.—. 4000 Kg. peen 3.50. kleine peen 1 -30. 5000 Yo andij vie 22 40,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 9