Oproep van Hitier tot zijn volk Nieuwe zeepbon aangewezen Voetbalmenu Duitschlands betrekkingen Aanval op Bardia afgeslagen Geen acties in den Oudejaarsnacht met de V.S. Vijf personen te water* geraakt Dominee moet warm zitten Benzine fe dicht bij de kachel voor a. s. Zondag RADIOLUISTERAARS RUSTIG AFWACHTEN Scheepje gekanteld Twee mijnwerkers gedood -\ Italiaansch weermachtbericht Onweer en overstroomingen in Argetioië Hevige koude in Zweden Duitsch weermachtbericht Crisis-invoerwet niet verlengd Last van dc warmte? Dagorder van generaal Fr. Christiansen HITLER (eigen foto archief) De Fuchrer heeft ter gelegenheid van de jaarwisseling een Of)roep tot zijn volk uitgevaardigd -waarin hij allereerst het verloop der gebeurtenissen in 1940 op staat kundig en militair gebied schetste en er den nadruk op' legde, dat deze oorlog niet noodig was omdat nóch Frankrijk noch Engeland oemigen etsch van Duitschland hadden ontvangen. De wereldveroveraars, aldus de Fuehrer, die reeds bijna geheel de wereld bezitten hebben oorlogen noodig om de rente van hun kapitalen nog hooger dan tot dusver te doen oploopen. Na te hebben gewezen op zijn herhaalde vredesaanboden en dank te hebben ge bracht aan leger, vloot en luchtmacht, als mede aan het Duitsche volk zelf voor de enorme prestatie welke in het afgeloopen jaar werd geleverd vervolgt Hitier met ge tuigenis af te leggen van zijn wil oni den onbeperkten luchtoorlog te voorkomen. Chruchill, aldus de Fuehrer, heeft echter niet anders gewild. Ondanks mijn waar schuwing ging hij voort met open Duitsche steden te bomhardeeren en onschuldige, ongewapende Duitsche burgers te vermoor den. Drie en halve maand lang heb ik dat aan gezien: sedert half Sept. zal het den En- gelschen nu wel duidelijk geworden zijn, dat slechts menschelijkheid ons zoolang te ruggehouden heeft van beantwoording der misdaden van Churchill. Thans evenwel zal ook deze oorlog gevoerd worden tot de laat ste consequentie, d.w.z. tot de daarvoor ver antwoordelijke misdadigers onschadelijk ge maakt zijn. En het is geen phrase, maar bloedige ernst, als wij verzekeren, dat voor elke bom er tien of zoo noodig twintie terug konten. Het Nationaal Socialistische Duitsch land, het fascistische Italië en het met ons verbonden Japan weten, dat in dezen oorlog niet om een staatsvorm gestreden wordt, niet om zekere internationale toekomstcon- structies, doch uitsluitend hierom, of deze aarde slechts voor de eene partij en niet eveneens voor de andere zal bestaan. Een Amerikaansche politicus heeft de geestige uitdrukking gelanceerd, dat het au fond niet anders dan een pogine van de haveloozen is om iets te krijgen. Wij kunnen daartegen geen bezwaar hebben. Terwijl de overige we reld zich gereed maakt den haveloozen het weinige, dat zij nog bezitten te ontstelen, tre den wij voor de bezittende wereld met het besluit voor de haveloozen de algemeene menschenrechten strijdend te veroveren en hun dikt deel aan het leven te waarborgen, waarop zij krachtens dit recht aanspraak kunnen maken. Deze strijd is niet een aanval op de rech ten van andere volken, doch slechts op de aanmatiging en hebzucht van een dunne ka- pitalistsche bovenlaag, die niet wil inzien, dat de tijd voorbij is, waarin het goud de we reld regeerde: dat integendeel een toekomst aanbreekt, waarin de '.olken, d.w.z. de men- schen, de beslissende kracht in het leven der naties zijn. Dit inzicht was het, dat in het afgeloopen jaar vleugelen gegeven heeft aan de nationaal socialistische legers. Het zal hun ook komend jaar de overwin ning bereiden. Terwijl wij nu voor dit geluk van de vol ken strijden, gclooven wij ook het spoedigst den zegen der voorzienigheid te verdienen. De Hecre God beeft tot dusver zijn goedkeu ring aan onzen strijd gehecht. Hij zal ons indien wij onzen plicht trouw en dapper ver vullen ook in de toekomst niet verlaten. Het Italiaansclie hoofdkwartier publiceert weermachtbericht no. 208. Het luidt als volgt: In het grensgebied van Cyrenaica bedrij vigheid van onze artillerie, die doeltreffend autocolonnnes heeft bestookt. Een vijande lijke aanval op een van onze vooruitgescho ven posten aan het front "van Bardia werd afgeslagen. Bij een ander gevecht in het ge bied van Giarabub hebben onze troepen een aijandelijke afdeeling, die versterkt was met pantserauto's op de vlucht gedreven. Onze formaties aanvals- en jachtvliegtui gen hebben verscheidene acties ondernomen tegen concentraties van vijandelijke geme chaniseerde strijdmiddelcii en hun gevoelige verliezen toegebracht. Aan het Griekschc front bedrijvigheid van patrouilles en in cenige sectoren gevechten tegen vooruitgeschoven elementen. Forma ties jachttoestellcn en duikbommenwerpers hebben samengewerkt met de strijdkrachten te land: concentraties van troepen en ravi- tailleeringsautocolonnes werden met mi- trnilleurvuur bestookt en gebombardeerd. Talrijke gemechaniseerde strijdmiddelen werden in brand gestoken. Gistermiddag heeft een vijandelijke formatie vliegtuigen getracht een aanval op Valona te onderne men. De luchtafweer der vloot en jachttoe- stcllen, die snel ingrepen, schoten drie Blen- heimvliegtuigen neer. Een vierde Blenheim werd neergehaald door de afweerbatterij van een Italiaansche divisie. Al onze vliegtuigen zijn teruggekeerd. Groote verwoestinqen, In de pro vincies Santa Fé en Cordoba. Naar uit Rosario wordt gemeld, is in de provincie Santa Fé door de jongste onweers- stormen en de overstroomingen rond een vierde gedeelte van den totalen mais- en aardappelenoogst vernield. In de provincies Cordoba en Santa Fé kwamen verschillen de plaatsjes onder water te staan, zoodat honderden gezinnen hun huizen moesten verlaten en in de naburige streken onder dak moesten worden gebracht. Een groot aantal woonhuizen is totaal vernield. De te lefoon- en telegraafverbindingen zijn deels nog buiten dienst, zoodat men nog geen overzicht kan krijgen over den omvang van de aangerichte schade. PLAATSEN-MET 43 GR VORST. Sedert enkele dagen valt in het grootste deel van Zweden felle winterkoude waar te nemen, vooral in Noord Zweden. In Hede, dat naar men weet doorgaat voor de koudste plaats van Zweden, heeft men Dins dag niet minder dan 43 graden vorst gere gistreerd en men rekent er op. dat het de ko mende dagen nog kouder wordt. Sveg had 40 graden vorst en Bloete 41. Genoemde plaat sen liggen in het Hoerjedal. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Op 31 December heeft een Duitsch ge vechtsvliegtuig bij een stoutmoedigen, af zonderlijk ondernomen aanval op een hoog te van slechts 100 M. een voltreffer weten te plaatsen op een wapenfabriek in het graafschap Essex. Ook in Londen werden voor den oor log belangrijke doelen met brisantbommen bestookt Verdere aanvallen waren gericht op een station en op een haven in het Zuid oosten van liet eiland, waarbij aanzienlijke schade werd waargenomen aan voor den oorlog belangrijke installaties, benevens verscheidene branden in pakhuizen. Vier vijandelijke vliegtuigen trachtten, gedekt door de wolken, het Westduitsche industriegebied binnen te dringen. Twee van deze toestellen, van het type Bristol-Blen- heim, wei-den reeds in het kustgebied door afweergeschut neergehaald, de andere wer den voor zij hun doel hadden bereikt, ge dwongen om te keeren. Eigen verliezen heb ben zich ook gisteren niet voorgedaan. In den Oudejaarsnacht is het Duitsche lucht- wapen niet opgetreden. Ook de tegenstander liet aanvalshandelingen achterwege. DE HULP VAN AMERIKA KAN ENGELAND NIET REDDEN. In een van welingelichte zijde te Berlijn verstrekt artikel ter gelegenheid van de jaarswisseling wordt de positie van Duitsch land vergeleken met die van het vorige jaar en wordt, na een beschouwing van de betrekkingen, welke tusschen Berlijn en de andere hoofdsteden met name ook met Moskou, bestaan, het volgende verklaard: Zoo staat, behalve de vijand Engeland, slechts de officieele politiek van de Ver. Staten van Amerika vijandig tegenover de as-mogendheden. een omstandigheid, aan welker gevolgen, naar men te Berlijn over tuigd is, het hoofd kan worden geboden door het Tanansche keizerrijk, dat met de asmoeendheden in het militaire bondgenoot schap van het drielandenpact van Berlijn vereenigd is. Het Duitsche volk begrijpt evenwel de houding van de Ver. Staten niet. want het beantwoordt de daar ge koesterde vijandige gevoelens evenmin, als de offieieele Duitsche politiek een dergelij ke vijandschap zoekt. Nimmer heeft trouwens een dergelij ke vijandschap in het plan van de Duitsche politiek gelegen. Deze officieele Duitsche kringen beantwoorden de viiandeliike uitin gen van de overzijde van den Atlantischcn Oceaan met kalmte, maar ook met de vast beraden aandacht, welke de omstandiehe den vereisrhen. Dat de hulp, welke de Ver Staten aan Engeland kunnen bieden, het lot van het eilandenrijk niet kan verande ren. weet men in Duitsche noütieke krin een net zoo goed. als men dit in de inge wiide kringen van de Ver. Staten weet De hnln van Ver Staten kan de verterende '•ekte van Eneeland niet eens ver.engen 'aat staan er een keer In brengen Het Duitsche ontreden wordt nóg slechts bepaald door het feit, dat het verstand in Engeland niet gezegevierd heeft, dat de kliek oorlogsophitsers daar ondanks alle Nlenwe zeepsoorten In den handel, sommige bestaande soorten worden niet meer aan gemaakt. Gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Januari tot en met Vrijdag 31 Januari geeft de met „113" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder. De aandacht wordt er op geves- Ugd, dat de zachte zeep van de hui dige samenstelling met ingang van deze maand niet meer zal worden aangemaakt In de plaats hiervoor wordt thans een zachte zeep aan gemaakt met een hooger vetznnrge- halte benevens een zachte zeeppas- ta, waarvan het vetznnrgehalte uiteraard lager Is. De voorraden zachte zeep van de huidige samen stelling kunnen alsnog worden uit verkocht en wel 200 gram op één bon. Voor zoover de verpakking 'dit toelaat, kan de verbruiker gedeelten van boven staande hoeveelheden zeep naar keuze te zamen op één bon koopen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeepvlokken, zelfwer kende waschmiddelcn en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer worden aangemaakt, nog mogen worden uitver kocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelcn of 200 gram vloeibare zeep. Met betrekking tot de wasscherijen blijft het voorschrift geldig, dat deze instellingen verplicht zijn voor de behandeling van de gezinswasch gedurende bovengenoemd tijd vak de met „113" genummerde bon van hun cliënfele in ontvangst te nemen voor het koopen van zeepproducten en hiervoor per bon twintig kilogram waschgoed in be handeling te nemen. De wasch van kantoren, hotels, enz., voor zoover het handdoeken, tafelgoed, poetsdoeken en stofdoe ken betreft, kan ter behandeling worden gegeven, zonder dat daarbij bonnen behoeven te worden afge geven. Scheerzeep. Gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Januari tot en met Woensdag 30 April a.s. geeft de met „117" genummerde bon welke tegelijk met de textielkaart voor manne lijke personen bover. den leeftijd van 15 jaar is uitgereikt, recht op het koopen van 50 gram scheerzeep, of één tube, .dan wel een pot scheercrême. waarschuwingen den oorlog voortzette. Bij de jaarwisseling herinnert men zich het voorspellende woord, dat de Fuehrer op 19 Juli na zes weken Engelschen luchtoor log legen de Duitsche burgerbevolking uit sprak: „Ik weet, dat uit het antwoord dat wij eens zullen geven, nameloos leed er, ellende over de menschen zal losbreken." Thans weet Engeland, dat deze pas eenige maanden geleden gedane voorspelling in vervulling is gegaan, omdat de Engelsche staatslieden meenden, de vervulling van deze voorspelling lichtvaardig en misdadig te kunnen afwachten. Wellicht vermoedt men thans in breede kringen van Enge land ook reeds, dat de andere op denzelf den dag gedane voorspelling van den Fuehrer op het punt staat in vervulling te gaan: „De heer Churchill moet mij dit maal misschien bij wijze van uitzondering gelooven, wanneer ik als profeet thans het volgende zeg: daardoor zal een groot we reldrijk verwoest worden." Wellicht, dat de heerscherwle kliek in En geland thans nog niet wil inzien, dat de voorspelling thans bezig is in vervulling te gaan. De latere geschiedschrijver zal, daarvan is men hier overtuigd, eens con- stateeren. dat elkeen die het Nat. Socialis tische Duitschland tot den strijd uitdaagde en over wie het rad der geschiedenis in middels reeds is heengerold, het eene ge meen hadden: die blinde miskenning der werkelijkheid, waarmede God diegenen slaat, die hij vernietigen wil. De Duitsche leiding, het Duitsche volk en zijn weer macht, welker geweldig instrument thans gereed staat voor elke taak, overschrijden de drempel van het nieuwe jaar met den ijzeren wil de overwinning tot een feit te maken. Eén verdronken. Wielrijder te Den Haag omgekomen. Tengevolge van de duisternis zijn in Lei den vijf personen te water geraakt, waar van een viertal kon worden gered. Een hun ner, de 32-jarige kleermaker R. K. uit Rijns burg, geraakte in de Haarlemmervaart, eerst na een kwartier slaagde men er in zijn li chaam op te halen. De eerste hulp heeft nog geruimen tijd gepoogd door het toepassen van kunstmatige ademhaling de levensgees ten op te wekken, doch tevergeefs. Wielrijder verdronken. De wielrijder P. B., Ie Den Haag is door de duisternis misleid in het water van de Troelstrakade gereden. Op zijn hulpgeroep schoot de 20-jarige C. Böseken toe en sprong zonder zich een oogenhlik te bedenken geheel gekleed te water. Hij slaagde er aanvankelijk in den drenkeling te grijpen, doch helaas moest hij hem later weer loslaten, waarna de man is verdronken. „Eerst het natuurlijke daarna het geestelijke". Zooals men heeft kunnen lezen, worden er geen extra brandstoffenbons verstrekt voor de studeerkamer van den predikant, tenzij hij in zijn kamer een spreekuur heeft of catechisatie geeft. Daar deze restrictie zich over hoogstens eenige uren in de week uitstrekt, komt het er dus practisch op neer, dat de predikanten dezen winter hun stu deerkamer niet kunnen verwarmen. De kerkvoogden mogen zirh dit onder werp wel eens aantrekken. In uitgestrekte streken van onze plattelandskerk kan dit iraagstuk gemakkelijk worden opgelost met hout. De kerkvoogden hebben nog wel boomen op hun terrein of in den pastorie- tuin. De storm zal ook wel het een en an der hebben opgeruimd. Of anders moet er op het terrein der kerk of in den pastorie- tuin maar eens zeer ruim gesnoeid worden. Daarbij moet thans reeds aan den volgen den winter gedacht worden. Hout van dik ke stammen kan nu nog niet gestookt wor den. De boeren weten wel. dat men dit stuk moet zagen en opstapelen in de bui tenlucht, opdat het voor de volgende win ter kan drogen. Indien de predikant voor dezen winter uit voorraad van. de kerk of van de pas torie nog geen brandhout heeft, laten de kerkvoogden dan eens overwegen of zij de gemeente niet kunnen rondgaan voor eenige karren brandhout van de grootere boerderijen voor den predikant. In die gedeelten van ons land, waar geen bosch is en in alle stadsgemeenten is de brandstoffenvoorziening van de pastorie veel moeilijker. Doch ook hier kunnen de kerkvoogden nog wel iets doen. Als zij de hoofden bij elkaar steken, zal de liefde blijken ook nu nog vindingrijk te zijn. Het komt veel voor, dat bij de kerkgebouwen een rommelhok is, dat wel eens opgeruimd kan worden, en dan zal hier en daar blij ken, dat er nog veel uitnemend brandhout is van oude rommel, die toch nooit meer gebruikt wordt. Geef die dan aan den do minee voor zijn studeerkamer. Denk ook aan de eatechisatiekamer. Kinderen, die in de kou zitten, kunnen niet leeren. In sommige dorpsgemeenten is het nu al voorgekomen, dat de kerkvoogden met een kar een rondgang door de gemeente lie ten maken en als iedereen van zijn kleine kolenvoorraad dan een paar scheppen af staat, liggen er gauw eenige hectoliters op de kar en is de studeerkamer van den do minee voor dezen winter gered. Dat de dominee een rustig en verwarmd plekje in zijn huis heeft voor zich alleen, is in het belang van de geestelijke verzor ging der gemeente. Daarvan zegt Paulus: eerst het natuurlijke daarna het geeste lijke. En wanneer de oude banken en an dere meubelstukken, die toch nooit meer gebruikt worden, thans dienst gaan doen als brandhout voor de studeerkamer, vin den zij aan het einde van hun bestaan een nuttige bestemming ten dienste der ge- heele gemeente, aldus Het Maandblad van den Vereeniging van Kerkvoogden in de Nederlandsclie Hervormde kerk. 25000.schade in garage. Nieuwe autobus vernield. In de garage van het E.B.A.D.-bedrijf, gelegen aan den grooten Rijksweg te Beek, dat met een 20-tal autocars de autobus diensten onderhoudt op het traject Maas trichtBeekSittard is Oudejaarsavond brand uitgebroken. Door tot nog toe onbekende oorzaak vat te benzine plotseling vlam. Men meent dit ongeval te mogen toeschrijven aan een in de nabijheid staande kachel, welke de ben zine zou hebben doen ontvlammen. Het vuur verspreidde zich met ongekende hevigheid en zette een nieuwe autobus in lichter laaie. Een leerling-monteur die door een kameraad nog tijdig uit de werkput kon worden bevrijd, liep daarbij ernstige brand wonden op aan hoofd en armen. Van de brandende autobus sloeg het vuur over op een gedeelte der garage, een ijzer constructie met hout en asbestplaten. De schade aan de garage zelf bedraagt f 3000.— voor de autobus valt een verlies post van f 25000.— te boeken. Op 31 December jl. is de geldigheidsduur van de crisisinvoerwet geëindigd, terwijl, naar wij vernemen, niet meer tot verlen ging daarvan is overgegaan. Uiteraard houdt dit verband met de ge wijzigde omstandigheden. Reeds werden de contingenteeringen, die in de afgeloopen maanden afliepen, niet meer verlengd. Thans zal evenmin tot een verlenging der crisisinvoerwet worden overgegaan. Dien tengevolge zijn de nog loopende contingen teeringen en de daarmede verband houden de invoerformaliteiten per 31 December jl. komen te vervallen. Frisch bad in het ijs. Dinsdagmiddag heeft de heer J. F. Schul- tink uit Rotterdam, des namiddags om 1 uur een zeldzame proeve gegeven van uithou dingsvermogen in de koude en in het ijskou de water. Er lag ijs in het IJsselmeer en bo vendien had het in den morgen van 31 De cember gesneeuwd. De heer Schultink hield zich aan den kop van de haven van Elburg eerst eenigen tijd in badpak op te midden van sneeuw, ijs en feilen wind. Hij ging ver volgens bij het zwembad aan het eind van de Elburger Pier eenige minuten in een bijt te water, waarna hij zich op zijn Finsch nog eens stevig met sneeuw afwreef. Afd. I. Ie klasse. ADO—OHC. 2e klasse A. AFCZFC: ZeeburgiaAlkm. Boys; OSV— WFC; Alcmaria Victrix—OWV. Se klasse A. QSCCVO; Alwavs ForwardHollandiaj KW-St. George; ZVV—Purmersteijn. 4e klasse A. BKC—MFC; DTS—Wieringerwaard. Afd. n. Ie klasse. Xerxes—DOS; CW—VSV; RFC—Ajax. Reeds thans komen verzoeken ln voos toezending van luister-diploma's, verzoeken om ontheffing van de betaling der verplich» te luister-bijdrage, mededeelingen, dat men niet langer luisteraar wenscht te blijven' en in verband daarmede verzoeken om wegneming van toestellen. I)e aandacht wordt er op gevestigd, da! dergelijke verzoeken voorshands achter wege kunnen blijven. De luisteraar heeft voor het tegenwoordige niet anders te doen, dan af te wachten tot hij in het be zit is van de noodige bescheiden, die zoo spoedig mogelijk huis aan huis zullen wor. den bezorgd. Men behoeft zich vóór dien tijd niet on gerust te maken. Bij de beoordeeling of iemand de luisterbijdrage verschuldigd is, zal een behoorlijke overgangstermijn in acht worden genomen. Wat betreft het in bewaring geven vaö ontvangtoestellen zullen zoo spoedig mo gelijk nadere inlichtingen per radio en in de pers worden gedaan. Schippersknecht om het leven gekomen. Gisteren gebeurde in de gemeente StreeiV kerk, ter hoogte van „Nieuwe Veer" een scheepsongeval. Een met bouwmaterialen geladen motorboot van ongeveer 45 ton, voer met een deklast grint de rivier op. Op de plaats des onheils begon waar schijnlijk de lading grint te werken, zoodat het scheepje water maakte en spoedig in de golven verdween. De schipper wist zich te redden en voorzag zich bij een schipper aan den overkant van droge kleeren. De knecht, een 20-jarige man afkomstig uit Pa- pcndrecht, kwam om het leven. Het schip was afkomstig uit Papendrecht en behoorde aan de fa. Visser en Smit. Ondei vallend gesteente bedolven, De 23-jarige gehuwde houwer G. R. Lammers en dc 21-jarige sleeper J. M. Er- kens zijn in een kolenpijler van d« Staatsmijn Hendrik te Heerlen onder plot seling neervallend gesteente bedolven ge raakt. Met het opruimingswerk werd on- midellijk begonnen, doch het duurde nog eenige uren. voordat de slachoffers bevrijd konden worden. Beiden waren toen reeda overleden. De weermachtsbevelhebber in Nederland, generaal der vliegers Fr. Christiansen, herinnert in een ter gelegenheid van de jaarwisseling uitgegeven dagorder aan dei onvergelijkelijke successen van de Duitsche weermacht. Bij het einde van het jaar reikt het omvattingsfront tegen Engeland op het vasteland van de Noordkaap tot aan de Spaansehe grens. Generaal Christiansen dankt alle leden van de weermacht in zijn bevelsgebied voor hun in de afgeloopen maanden aan den dag gelegde houding. Zijn dagorder besluit: „Voortdurende strijdvaardigheid zij ook voor het komende jaar onze leus! Onze wensch is, dat de Führer en opperbevel hebber ons in 1941 voor opdrachten zal plaatsen, waarbij een ieder kan toonen, dat wij in deze worsteling om de toekomst van alle Duitschers tot den laatsten man bij elkander staan. Dan zal de zege ons zijn". BURGEMEESTER DE VLUGT Burgemeester de Vlugt van Amsterdam, die onlangs uit de ziekenverpleging op de Prinsengracht ontslagen is, maakt het thans goed Het is echter nog niet bekend, wanneer Dr. de Vlugt zijn werkzaamheden zal hervatten. MOEDER EN DOCHTER VERDRONKEN Meerkerk, 31 Dec. Gisteravond om streeks negen uur zijn de 50-jarige vrouw van den veehouder Scherpenzeel en haar 15-jarige dochter door de duisternis mis leid, in de Wetering .naast den Broeksche- weg geraakt en verdronken. De lijken zijn opgehaald. IR VAN DER VEGTE BEHANDELT OOK FILMZAKEN. De raadsadviseur hij hei departement van volksvoorlichting en kunsten, de heer Ir. W. L. Z. van der Vegte, is door den secretaris-generaal van genoemd departe ment voorloopig belast met de behandeling van alle film- en bioscooo-aangelegenhedeu

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2