In liet ongelijk gesteld Duitsche hulpkruiser opereert bij Singapore Opgewonden opwinder laat het er niet bij zitten Elfstedentocht op schaakgebied Beroepsprijsopdrijvers veroordeeld Aanstaande Zondag geen voetbal EEN WERKL00ZE KROONPRETENDENT De Duitsch-Fransche betrekkingen onveranderd Het defensieprogramma van Amerika Schild van Duifsch consulaat afgerukt WINTERHULPEN EDERLAND Stort op 5553 of op 877 EVEN TIJD VOOREEN STUKJE MUZIEK Diefstallen bij de opbouwdienst Gekregen of gestolen? Duisternis en water noodweer te lissabon. prötesten tegen opvoering van de film „de dictator". Amsterdamsche effectenbeurs provinciale en gem. leeningen. petroleumondernemingen. scheepvaart maatschappijen. suiker-ondernemingen. rubber-ondernemingen. Koersen Nederlandsch clearinginstituut INTERESSANTE ZAAK VOOR DEN CENTRALEN RAAD VAN BEROEP. EEN LASTIGE KEREL OF EEN SLACHTOFFER VAN WILLEKEUR? Een opwinder der gemeentelijke lantaarn- klokken te Rotterdam, was in woede ont brand, niet alleen omdat hem zooveel aan merkingen over zijn werk werden gemaakt, maar vooral ook omdat hij in elke aanmer king een uiting zag van persoonlijke anti pathie. Tenslotte raakte de opwinder zoo op- Hewonden, dat hij een klaagschrift indiende en langs den gebruikelijken weg van beroep en hooger beroep werd dit klaagschrift gis teren tenslotte behandeld in hoogste instan tie door den Centralen Raad van Beroep te Utrecht De vertegenwoordiger van de ge meente, Mr. Vreeswijk, vertelde dat het klaag schrift zooveel onwaarheden bevat, dat hij daarop niet verder wilde ingaan. Wel wenschte spr. vast te stellen, dat deze man geheel was bevangen door zijn onge breidelde fantasie. En met name is zijn vaste aanstelling een kiem geworden voor allerlei onaangenaamheden. Het heeft namelijk be trekkelijk lang geduurd voor hij als los-ar- beider een vaste aanstelling kreeg. Er is des tijds zeer veel te doen geweest voor het zoo ver was. omdat er verschillende factoren wa ren, welke het wenschelijk deden voorkomen, dat er nog een tijdje werd gewacht met een vaste aanstelling. Uit dat begrijpelijk dralen zag van II. een vijandschap van enkele supe rieuren jegens hem en daaronder ging zijn werk zichtbaar lijden. Toen hij zijn vaste aanstelling kreeg, zag hij hierin een nederlaag van zijn chef en werd nog veel onmogelijker mensch. Hij had tegenzin in zijn werk. Steeds maar weer in trigeerde hij en op alle mogelijke manieren probeerde hij er onder uit te komen. Dan weer voelde hij zich ziek en zocht hij zijn toe vlucht tot den geneeskundigen dienst, dan weer verzon hij een smoesie om toch maar vooral niet te werken, kortom, hij deed zijn arbeid lang niet naar liehooren. Het was zelfs zoo erg, dat de controleerende arts, bij wien hij zich steedsvwilde laten onderzoeken, te kennen gaf van zijn verdere verzoeken ver schoond te blijven, om de eenvoudige reden, dat de man volkomen gezond was en de dok ter zijn tijd wel beter kon gebruiken. Verder voerde van II. in de werkplaats ongewensch- te gesprekken, meldde zich een keer ziek en ging rustig in de stad fietsen, kortom was een ambtenaar, die misbruik maakte van zijn vaste aanstelling en die tevens misbruik maakte van het ziektegeld. Hij liet zich in het openbaar verschillende malen smalend uit over zijn superieuren en gaf toe. dat zijn verzuim van werk het symptoom was om van hetgeen hij aan arbeid moest verrichten, af te komen. Eindelijk ontslag. Als ambtenaar was hij niet langer te handhaven en deswege ontsloeg het co'.lege van B. en W. van Rotterdam hem uit den dienst. Spr. vroeg den centralen raad het beroep van klager ongegrond te willen ver klaren en het ontslag te willen bevesti gen. Als eemachtigde voor van H. sprak de heer J. Schenk, die meende, dat de feiten heel anders liggen. In 1928 kwam van H. als los-arbeider-reservist in dienst van ne gemeente en reeds een jaar later komt hij in aanmerking van een vaste aanstelling, toch w-el een bewijs, dat hij zijn werk naar liehooren verrichtte In de stukken wordt steeds ervan gesproken, dat van H. e»n las tig man is. o.m. ook omdat hij vergoeding vroeg voor werk (smeedwerk), dat buiten zijn eigenliiken arbeid viel en w-elk werk aanmerkelijk moeilijker was dan w-at hii eigenlijk moest doen Op grond van het re glement was hii volkomen gerechtigd om vergoeding te eisrhen en tenslotte kreeg hü hef dan ook. doch er was maar liefst een half iaar overheen gegaan. Dit feit droeg in niet geringe mate ertoe bij dat van H. geen zin meer had in zijn werk, maar dat wilde nog niet zeggen, dat hii er „de kant- ies afl!ep". A's dat werkeliik waar was geweest, gon hii in 1938 toch niet in aan merking zijn gekomen voor bevordering? Van H. is In alle opzichten een goed werkman gebleken, aldus spr. en hij zou zeker niet ontslagen zijn geworden, als er niet een drijven zou zijn geweest van bepaalde per sonen om hem eruit te werken. Na de oorlogsdagen zijn er van van H. heelemaal geen klachten meer bin nengekomen en nu zegt men wel: „dat komt, omdat hij vermoedde, dat zijn ontslag hem boven het hoofd hing", welnu, als dat zoo is, dan blijkt het ons, dat er door be paalde maatregelen wel degelijk een correctie op zijn gedrag was aan te brengen, waardoor hij althans voor onslag behoed zou zijn geweest. Spr. verzocht dan ook van H. wel ont vankelijk te verklaren in zijn beroep en de uitspraak van het scheidsgerecht te vernie tigen. Subsidair zou het onslag voorwaarde lijk kunnen worden, om van H. gelegenheid te bieden te toonen dat hij een goed ge meente-ambtenaar is. De centrale raad van beroep zal over drie weken uitspraak doen. Verpleger en straatveger bij den Centralen Raad van Beroep nul op request. Voor den Centralen Raad van Beroep werd drie weken geleden de zaak behandeld van den waarnemend eersten verpleger A. E. B., van het Provinciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch" te Bakkum tegen het college van Ge deputeerde Staten van Noordholland. B. was bij een benoeming van een eersten verpleger gepasseerd, daardoor voelde B. zich onrecht vaardig behandeld. Toen hij tegen deze be noeming bij het Provinciaal Scheidsgerecht in hooger beroep kwam, stelde deze instantie hem in het gelijk. Doch tegen deze beslissing ging de direc teur van Duin en Bosch in hooger beroep bij den Provincialen Raad van Beroep, die op zijn beurt den directeur in het gelijk stelde. En tenslotte ging M van deze uitspraak in Bij den Centralen Baad van beroep te Utrecht, die, gistermorgen uitspraak doende, de uitspraak van den Provincialen Raad van Beroep bevestigde, derhalve den waarne mende eersten verpleger in het ongelijk stelde. Ook de straatveger krijgt nul op het request. Voorts werd nog de zaak behandeld van den Amsterdamschen straatveger H. H. K„ die drie weken geleden bij den Centralen Raad van Beroep in appèl kwam tegen een beslissing van het scheidsgerecht, welke in stantie het college van B. en W. van Am sterdam in het gelijk had gesteld ten aanzien van het ontslag van K. uit den gemeente dienst. K. was uit den dienst ontslagen, om dat hij zirh schuldig had gemaakt aan heling van rijwielen en deswege door de Amster- damsche rechtbank was veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van acht maan den, met aftrek van de preventieve hech tenis. De Centrale Baad van Beroep, gisteren uit spraak doende, stelde K. in het ongelijk en bepaalde dat zijn ontslag eerst zal ingaan 6 Januari 1941. Bekende meesters nemen deel. Gisteren heeft het Kramer-comité het plan in voorbereiding gebracht om tegen het einde van Februari of begin Maart een schaaktocht door Friesland te organiseeren, welke het karakter van een elfstedentocht zal dragen. De schakers dr. Max Euwe. oud wereld kampioen. Landau. oudkampioen van Ne derland. de bekende meester H. Kmoch en de kampioen van Friesland, H. Kramer, zul len een vierkamp in vier ronden spelen, d. w.z., dat zij in elk der elf steden in Fries land één partij zullen spelen, waarna de laatste partij, evenals de eerste, in Leeuwar den eesneeld zal worden. Het Kramer-comi té heeft hii deze plannen, welke zich nog in een stadium van voorbereiding bevin den. o.a. de medewerking van den Neder- Jandschen Schaakbond, Eerste werkpauze concert in Den Haag gegeven. ONTSPANNING TUSSCHEN DE ARBEIDSUREN. Het eerste werkpauzeconcert, een instel ling die in Duitschland reeds lang burger recht heeft gekregen is gistermiddag in de Esveha papiermateriaalfabriekcn te Den Haag gehouden. Het Nationaal orkest o.l.v. Theo Koning werkte mee. De cantine van de fabriek was ter gele genheid van deze bijzondere gebeurtenis feestelijk met vlaggen en dennegroen ver sierd. Dat het personeel het waardeerde, dat dit eerste werkpauze-cc.ncert in zijn onderneming gehouden werd, bleek vol doende uit de prettige, ongedwongen stem ming. welke in de zaal heerschte en wel ke haar hoogtepunt bereikte toen het or kest pittige marschen en vroolijke wals muziek ten gehoor bracht. Een genoeglijker lunch tijdens een werk pauze temidden van zijn arbeidsvrienden en -vriendinnen is moeilijk denkbaar. Tot hen, die als gasten der directie dit samen zijn bijwoonden, behoorden o.m. de commis saris-generaal voor bijzondere aangelegen heden, Oberdienstleiter Schmidt en de com missaris van het N.V.V., de heer Wouden berg. Deze laatste hield een korte rede, waarin hij schetste hetgeen vreugde door arbeid reeds heeft verricht. Een verpoozen als dit, tusschen den arbeid, aldus de heer Wouden- lierg, zal echter eerst in vollen omvang tot zijn recht kunnen komen, zoodra elke werk nemer, maar ook elke werkgever in Neder land de noodzakelijkheid leert inzien van eensgezinde samenwerking in het bedrijf en verderstrekkend in dienst van de volksge meenschap. Na het concert sprak commissaris-generaal Schmidt nog een enkel woord, waarna ieder weer aan den arbeid toog. De recherche te Zeist heeft in samenwer king met haar Utrechtsche collega's een aan tal goederen opgespoord, welke bij afdee- lingen van den opbouwdienst te Zeist en Austerlitz zijn gestolen. De levensmiddelen, dekens, kleeding enz .waren naar Utrecht vervoerd, welke goederen gedeeltelijk bij een opkooper in beslag konden worden geno men. Voor het transport naar het politiebu reau aioest een vrachtauto worden gebruikt. De opkooper is in verzekerde bewaring ge steld. Het onderzoek wordt te Zeist en te Utrecht met kracht voortgezet Dure auto's! De 39-jarige garagehouder P. A. D. te Rot terdam werd wegens prijsopdrijving veroor deeld tot een boete van f 500, subs. een hechtenis van 25 dagen. D. had een automo biel van f 700 waarde voor ruim f 1400 ver kocht en van dergelijke zaken een soort bedrijf gemaakt Naar de Nederlandsche Voetbalbond ons mededeelt, zijn alle voetbal wedstrijden, welke voor Zondag 5 Januarj waren vastgesteld, In ver band met de gesteldheid van de terreinen, afgelast Dood van patroon brenqt be diende in moeilijk parket. Gistermiddag had zich voor de Haarlem- sche rechtbank een 34 jarige magazijnbe diende te verantwoorden, die ervan verdacht werd een bedrag vkn f 5000.te hebben ge stolen. Verdachte was in dienst bij een N.V., wel ker directeur op 14 Mei j.1. plotseling over leed. Er werd een nieuwe directeur be noemd en bij controle van de kas werd een tekort van f 5000.geconstateerd. Er rees verdenking tegen den bediende, die inder daad in hel bezit van f 5000.bleek te zijn. Hij verklaarde echter, dat zijn pa troon hem dit geld kort voor zijn dood ten geschenke had gegeven. De officier van Justitie wilde dit echter niet aannemen en achtte bmvezen, dat ver dachte het geld gestolen neeft, misbruik makend van de omstandigheden. Dit maakt het feit des te erger en daarom eischte de officier drie jaar gevangenisstraf met bevel lot gevangenneming van verdachte. Mr. O. H. van Wijk achtte het bewijs geens zins geleverd en vroeg vrijspraak. Hij be toogde, dat verdachte's patroon voor zijn dood bijzonder zenuwachtig was en impul sief handelde. Dit maakt het zeer aanneme lijk, dat hij den bediende, die zeer goed stond aangeschreven, het geld ten geschen ke heeft gegeven. De rechtbank achtte geen termen aan wezig voor de onmiddellijke gevangenne ming van verdachte en bepaalde de uit spraak op 16 Januari. Inwoner van Den Helder duikelt in Amsterdamsche gracht. Tegen het eind van den middag is uit het water van de Achtergracht nabij het Fre- deriksplein te Amsterdam het lijk opge- haal dvan een 44-jarigen man, die sedert het begin van deze week vermist werd. De man is waarschijnlijk, misleid door de duis ternis, te water geraakt en verdronken. Het lijk is naar het Binnengasthuis vervoerd. Op den Oudczijds Voorburgwal is gister avond een 60-iarige inwoner van Den Helder te water geraakt. Door handreiking kon het slachtoffer spoedig op het droge worden ge bracht. United Press meldt uit Vichy: Tengevolge van de verordening van Pé- tain, volgens welke alle niet in Frankrijk als zonen van Fransche vaders geboren staatsambtenaren ontslagen moeten worden, is ook een van de pretendenten naar de Fransche troon, Charles Louis de Bourbon- Naundorff werkloos geworden. Naundorff beweert, gelijk bekend, dat hij de in Neder land geboren afstammeling is van den Dau phin Lodewijk XVII, die volgens zijn zeggen niet in de gevangenis te Parijs gestorven is, maar die naar Nederland gevlucht zou zijn. waar hij In 1845 te Delft is overleden. De Dauphin zou den naam Naundorff hebben aangenomen naar de familie, die hem ver borgen had gehouden. Charles Louis moest reeds eerder de Fran sche militaire medische academie verlaten, daar volgens de Fransche wetten geen troon pretendenten in het leger mogen dienen. Tenslotte was hij als opzichter bij wegen aanleg werkzaam. Maar ook deze arbeid heeft hij thans op moeten geven. „Diplomatieke betrekkingen" niet verbroken. De door een zeker deel van de buitenland- sche pers verspreide geruchten, als zouden de „diplomatieke betrekkingen" tusschen Duitschland en Frankrijk verbroken zijn qualificeerde men gisteren in de Wilhelm- strasse, aldus een D.N.B.-bericht uit Berlijn, als volkomen onzin, in antwoord op vragen van persvertegenwoordigers. Zuiver juri disch kunnen de betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk onder de huidige omstandigheden in het geheel niet als „di plomatiek aangeduid worden, ofschoon deze betrekkingen zich niet uitsluitend tot een wapenstilstandscommissie beperken, doch daarnaast en bovendien door de benoemde buitengewone ambassadeurs Abetz en de Brinon waargenomen worden. Overigens zijn, naar men te Berlijn in dit verhand be toogt, in de verhouding tusschen Duitsch land en Frankrijk, die sedert de ontmoeting van den Fuehrer met maarschalk Pétain in grondtrekken bekend is, geenerlei wijzigin gen ingetreden. r -^n k en nac'1^ vaj? 1 op 2 Januari is in Lissabon en omgeving door een noodweer aanzienlijke schade aangericht. Verschillen de paviljoens van de tentoonstelling der Hortugeesche wereld aan den oever van de laag werden ernstig beschadigd. De histo rische driemaster Portugal, een der mooiste stukken der tentoonstelling, sloeg van zijn ankers en werd tegen den kademuur gedre ven F.en 21-jarig meisje is door een val lenden schoorsteen gedood. United Press meldt uit Singapore aan zijn bladen, dat de chef van de Britsche zeestrijdkrachten aldaar verklaarde, dat liet verlies van scheepsruimten als een on vermijdelijk oorlogsverschijnsel inoet wor- den opgevat. In de eerste plaats betreft net hier een „ongemak". Te londen werd medegedeeld, dat zien nog 70 vrouwen en kinderen bevonden onder de 500 passagiers en opvarenden, die op het eilandje Emerau in den Bismarck- archipel door een Duitschen hulpkruiser aan land werden gezet. Thans ziin zij allen onderwee naar Australië, vanwaar zij bin nenkort de reis naar hun vaderland zullen beginnen. De activiteit van de Duitsche schepen, die jacht maken op vrachtschepen, strekt «ich vooral uit over den Indischen Oceaan en den Grooten Oceaan. Over de successen der Duitsche oorlogs schepen in den Stillen Oceaan is thans een nieuw bericht uit Manilla ontvangen. eer- tig te Hongkong aangekomen Noorsche zee lieden hebben gemeld, dat een Duitsche hulpkruiser ongeveer in de eerste week van December drie Engelsche vrachtsche pen en een tankschip tot zinken heeft ge bracht. Deze kruiser opereerde toen in de nabijheid van Singapore. De voorraden van het Duitsche schip waren in volle zee aan gevuld. Volgens de Noren was de hulpkrui ser ongeveer 10.000 ton groot en gewapend met stukken van 15 en 20.3 c.m. 35 MILLIARD DOLLAR IN VIJF JAAR In een rapport over „den terugslag van den oorlog en van het defen sieprogram op den landbouw" ver klaren economen van het departe ment van landbouw der Vereenigde Staten volgens een bericht in „Wall Street Journal", dat het defensie program, zooals het thans is ont worpen. naar schatting 35 milliard dollar in de eerstkomende vijf jaar zal eischen met een jaarlijksch maximum van 9 milliard in 1942. Wellicht zullen nog groote uitgaven nóo- dig zijn, indien „de politieke situatie zich nog verder ongunstig zou ontwikkelen." Anderzijds zou een eventueele vrede kun nen worden gevolgd door den eisch van de openbare meening om weer zuinigheid te gaan betrachten bij het doen van militaire uitgaven. Het blad wijst er op, aldus het Hsb„ dat het bedrag van 35 milliard dollar de eerste raming is. welke uit een officieele bron afkomstig is. Het bedrag is ongeveer het dubbele van de defensiecredieten, welke het Congres reeds in de een of anderen vorm heeft goedgekeurd. Naar de „Journaal of Commscre" meldt, hebben de Amerikaansch fabrikanten van vliegtuigmaterieel reeds ruim 83 millioen dollar uitgegeven voor fabrieksuitbreidin- gen ten behoeve der defensie. Voorts zijn contracten gesloten tot een totaal bedrag van 232 millioen dollar voor andere uit breidingen, welke in Juni gereed zullen zijn Deze cijfers werden genoemd in een rede van den kolonel Jouett. president van den kamer van koophandel voor de Lucht vaart. In den nacht van 30 op 31 December heeft een troep beschonken Engelsche matrozen het officieele schild van het Duitsche consu laat te Cristobal afgerukt en aan den vlag- gestok van het consulaat de Britsche vlag geheschen. De Amerikaansche politie der zóne van het Panamakanaal, heeft later aan boord van een Engelsch schip het consulaat- schild kunnen opsporen. Twee matrozen, die worden verdacht, de daders te zijn, zijn gearresteerd. Het gebeurde heeft te Cristobal veel opzien gebaard, daar het niet het eerste exces is waaraan lawaaierige Britsche matrozen zich bij het passagieren in de Panamakanaalzöne hebben schuldig gemaakt. De gouverneur der Kanaalzone heeft den Duitschen consul zijn leedwezen naar aanleiding van het gebeurde betuigd en medegedeeld, dat de daders straf rechterlijk vervolgd zullen worden. AMERIKA VIERT LUIDRUCHTIG OUD EN NIEUW. F.en nacht hebben de Amerikanen schijn baar al hun oorlogszorgen vergeten; zij ont vingen het nieuwe jaar met een waar re cord aan lawaai en uitgelatenheid. Ook het verbruik vn alcoho! bereikte een fantasti sche hoogte. Men schat dat alleen in New York op Oudejaarsavond voor 25 millioen dollars werd verteerd! De café-restaurants en hotels waren stampvol. In tegenstelling tot vroegere jaren was het aantal ongevallen dit iaar op Oudejaars avond naar verhouding gering. Het D.N.B. meldt, dat Oudejaarsnacht en Nieuwjaarsdag in de Vereenigde Staten rwVi menschenlevens hebben geëischt. Daarbij waren lOo verkeersslachtoffers Bij de^ premiere van de Chaplin-film* De r*cih ?r !cwam het in Mexico tot een pro testbeweging van het publiek, dat voor het grootste dee de zaal verliet. De betogers w lerpen stinkbommen. Reeds eenigen tijd ge leden hebben zich naar aanleiding van de vertooning van 'n andere hetzefilm eveneens demonstraties voorgedaan. Kalme markt. Vaste stemming. Amerikanen prijshoudend. Ne derlandsche beleggingen vast. OBLIGATIES ST AATSLEENIN GEN. VK. lk. Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost-Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 101 101 971/2 97 15/16 101 101 88%-88 5/10 883^-89 89V4 863/g A'dam "37 I 3% 's Grav. '37 I 3 N. Holl. "38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I III 3% Z. Holland 1937 3 86% söy? 86% 83% 87 86% 92% 83% 84 87% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 93 94 INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 19934 199 Ned Ind. Handelsb. A 135 137% Ned Handel Mij. c. v. A 125 130 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 10614-105% AT/4 1Ó6%-108% Calvé Delft cv. A. 78 7734 Centr. Suiker Mij. 202 204 Fokker g. A. 195 Lever Bros en Unilever cv.A130%-132 13034-131% Ned. Ford 340 340 Philips G B.v.A. 209%-212% 2111/2-212% Philips pref. a 141% 141% Buitenland. Anaconda eopper c.v. a. 32 31% 31%-32% Beth. Steel c.v. A 90-87% 89-8934 Gen. Motors c.v. A. 55 55% Kennecot Copper c.v. a, 39%-39% 39 15/16-40 North Am. Aviatlon c.v.A. 18% 15 13/16 Rep. Steel c.v. A. 26%-2734 27 13/16-28 U. S. Steel c.v. A. 73%-72% 73S4-74% Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 262s4 266% Kon. Petr. '277%-274% 278—281' Buitenland. Shell Union c.v. A. 1215/16-1213/16 12 15/16-13 Tide Water c.v. A. 11 7/16-11 9/16 H%-11%' Holland Amerikalijn A 12434-124 12434-125% Java China-Japanlijn A. 160-163% 165%-164 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 166-165 16734 Kon. Paketvaart A. 247% 248 Ned. Scheepv. Unie A. 185%-18634 188%-10Ö Roft. Lloyd A. 153 154 Stoomv. Mij. Nederland A 151 160% H.V.A. 458-462 462%-458 Javasche Cultuur 290 288 N I S U. 276% 274% Ver. Vorstenl. Cult 13334-13134 133%-134% tabaksondernemingen. Deli Batavia Mij. 203%-204% 210—206 Deli Mij. c. v. A. 282-279 284%-282 Senembah 220 220 Amsterd. Rubber 288%-293 29434-292% Randar Rubber Mij. A. 224 230 Deli Batavia Mij. A. 224% 227 Koersen voor stortingen op 3 Januari 1941? Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit sersche Hrancs 43.56; Lires 9 87; Deensche Kronen 36 40; Zweedsche Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; isjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Neder- derland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam, No. 877. Go brengt g«Ink in veler leven!!

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2