houdt den kop er voor De jeugd en de misdaad UIT DE OUDE DOOS Raadslid bad er genoeg van BRAND IN EEN KERK Omzetbelasting bij effectenprovisie De Enkhuizer Almanak zegt: Record van de „DORUS RIJKERS" Joego-Slavië houdt zelfde koers Strijd in Griekenland weer in voÜen gang Antonescu veroordeelt deo haat HONGARHE LONKT NAAR LONDEN Ontaarde moeder staat terecht Oplichters krijgen zware straf BRITSCHE BOMMEN OP ONS LAND INBREKER WACHT VIER JAAR CEL VIJF VASTE WASCHTAFELS GESTOLEN Drie Middelburgers vermist VAN DE TRAP GEVALLEN Crisisambtenaar keek op zijn neus Dc Britsche koopvaardijvaart ia dea Stillen Oceaan DE STRIJD IN ALBANIË I DE UNIE DE NEDERLANDSCHE UNIE IN VELE OPZICHTEN TOT NIETS DOEN GEDOEMD. Gekortwiekt, maar nJst rlsugell&ir. In het jongste nummer van het week blad van De Nederlandsche Unie wordt in «en artikel, getiteld „Gekortwiekt. maar niet vleugellam", de aandacht gevestigd op de weinige mogelijkheden van activiteit w-elke De Nederlandsche Unie, bij de- noll- tieke wilsvorming van ons volk. naar hu i- ten toe gelaten worden. Aan het artikel ontleenen wil het volgende: „Onze nieuwe eenheid kunnen w-ii "ie' beleven in de geestdriftige sfeer van groo ts vergaderingen. Onze Nederlandsche jon gens en meisjes kunnen wij niet als kin deren van eenzelfde vaderland, in één na tionale jeugdorganisatie tezamen brengen, terwijl toch alleen De Nederlandsche Unie onze jeued in vrijheid tot nationale binding bijeen zal kunnen roepen. „Ook ziin wij niet in de gelegenheid om in een eigen Orde commando, door uiter lijke houding en gebaar, naar bulten toe een treffend avmbool te geven van de i n- n e r 1 ij k e discipline en eenheid van het keurcorps onzer leden En het is ons tevens niet mogelijk om. via onzen Centralen So cialen Dienst de offerbereidheid en den daadwerkeliiken geest van naastenliefde en kameraadschap in ons volk ten goede te doen komen aan allen, die hulp en steun behoeven. „Doch nu deze veelkleurige vlam van onze activiteit en dadendrang niet vrijuit naar buiten laaien kan. heeft deze onbe dwingbare gloed zich een uitweg naar binnen gezocht En ook dAt beteekent winst. Want alle opgehoopte energie en geestdrift komt thans ten goede aan den geestelijken kracht van onze beweging. In de rijen van onze leden richt zich thans immers bijna alles op verdieping, op inner lijke versterking en hechten gezamenlij- ken groei. .„Alom in den lande worc® nu plaatse lijke leiders, propagandisten en andere lei dingcevende Unieleden op kadercursussen geschoold voor de gedachten van een Ne- derlandsch socialisme en voor het vele ver antwoordeliike werk dat hen wacht. Alom in den lande komen thans onze Unieleden in duizenden kleine kringen en eroepjes van twintig bijeen. Alom in den lande groeien w-ii zoo. welhaast ongemerkt en in de binnenkamer, sterk en eestaiig naar elkaar toe ja. deze vér v^n het straat rumoer werkende Unieleden zijn reeds zóó sterk, dat zij reeds nu geestelijke sterke kernen in ons volk vormen ..Maar laat ieder Unielid zich lntus schen duidelijk de ware, situatie voor oogen stellen, waarin De Nederlandsche Unie zich op het ooeenhlik bevindt. „Laat hij zich ten volle bewust zijn. dat zijn geestdrift voor onze goede Neder landsche zaak op een zéér rwaren proef gesteld wordt, en dit niet. omdat De Ne derlandsche Unie eoo heftig en fel van allerlei kanten openlijk wordt aangevallen of omdat de leiding van De N. U. zoo wei nig actief zou zijn. maar omdat De Unie onder de tegenwoordige omstandigheden vrijwel iedere mogelijkheid voor daadwer- kei'fVe activiteit mist. „Wie zich dit alles als Unielid goed he wust is. zal sterk staan als soms zijn ver ♦rouwen in de heteekenis en de daad kracht van De Nederlandsche Unie een oogenh'ik aan het wankelen ccou worden gebracht.. „Want Indien De Nederlandsche Unie on het oogenhlik dan werkelijk naar buit en toe zoo weinig „doet", dan kan dat niets doen niet vergeleken worden met de bewe gingloosheid van den luiaard of den doode. waar wel met de bewegingsloosheid van den gebondene. doch overigens springle venden mensch. „Laat daarom leder Unielid thans dubbel hardnekkig aan zijn Ideaal en zijn nrca nisatie vasthouden. En beseft Uw plicht, die thans vooral hierin bestaat: U scholen in den gedarhtrneang der nieuwe Neder landsche gemeenschap en daarbii geest driftig hliiven ook nu die geestdrift vrij wel geen kans krijgt om zich te Uilen. „Houdt den kop ervoor!" zoo besluit het artikel. NEDERLANDERS IN DIENST VAN DEN OROOTEN TRITS. Van den grooten keurvorst weet men dat hli gerulmen tijd in de Nederlanden ge toefd en ook verder door zijn huwelijk per soonlijke en cultureele betrekkineen met ons land onderhouden heeft. Minder bekend Is. dat Frederik II, die in den volksmond als de groote Frits voortleeft, ook, zij het slecht» kort, in de lage landen aan de zee geweest is. Dat was. de Deutsche Zeituug In den NIederlanden brengt het in her innering. een iaar vóór het uitbreken van den zevenjarigen oorlog, dus in 1755. Hii leerde toen on pen trekschuit een te Utrecht woonachtig Zwitser genaamd Henri de Cattffj kennen, die drie jaar later als „le zer" in zijn dienst zou treden en dit tot den dood van den monarch gebleven is. Twee Nederlanders stonden toen in Prui sen'» dienst. De een was bouwmeester. Jan Bonman, die te Potsdam de „Berlijnsche poort" en het raadhuis zette. Als men. gaat de Duitsche schrijver voort, door Potsdam slentert trekken de huizen van de „Hol- landsche kolonie" de aandacht, die even eens door Bouman gebouwd werden. En te Berlijn zelf heeft hij eenige representatieve huizen op zijn naam -staan. De andere landgenoot draagt een Fran- schen naam, Courbière, te Maastricht ge boren. die heel jong uit het leger van de Republiek in Pruisischen dienst kwam. waar hij snel promotie maakte. In de har de dagen van 1798 werd hij commandant van de vesting Graudenz, als hoedanig hij zich zeer moedig gedragen heeft. Na den vrede van Tllsit werd hij benoemd tot veldmaarschalk en gouverneur van West- Pruisen. In 1811 is hij gestorven. Kinderen onverzorgd achtergelaten Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft de 34-jarige huisvrouw J. G. M. terecht ge staan, die op 14 Mei j.1. haar vier kinderen na 10 Mei achter had gelaten zonder naar hen om te kijken. Twee maanden geleden diende de zaak voor den politierechter, maar deze had de behandeling naar de meervou dige kamer verwezen. De officier, Mr. Ba ron van Dedem. noemde het feit schandalig. De vrouw heeft reeds meer blijk gegeven niet» voor haar kinderen te voelen. Spr. eischte acht maanden gevangenisstraf. Mr. 3. van Zwet pleitte clementie. Uitspraak 16 dezar. Begrooting Interesseerde hem niet meer. Het Marker raadslid De Jong, aldus de Prov. N.H. Crt., klaagde in de laatst ge houden raadszitting over, dat de toelich ting op de begrooting zoo vaag was. Spr. meende dat de begrooting posten bevatte, die niet in overeensteming zijn niet de werkelijkheid. Hij keurde liet af, dat sa larissen van ambtenaren worden verhoogd, terwijl de begrooting met een belangrijk te kort sluit. Na den heeren een prettig Kerstfeest te hebben gewenscht, verliet De Jong de ver gadering. Hij wilde aan de onderhavige begrooting niet langer tijd verspillen en ging naar huis.... Warme stoof de oorzaak. Vermoedelijk tengevolge van het gebruik van een stoof in den Nieuwjaarsdag gehou den ochtenddienst, is des middags brand ontstaan in de Nederlandseh Hervormde kerk te Otterlo. De brand werd toevallig door voorbijgangers ontdekt. Mooie eeuwenoude banken in het scliin der kerk, voorzien van fraai houtsnijwerk bleken zoodanig door het vuur te zijn aan getast. dat zij niet meer te redden waren. De houten zoldering der kerk was reeds zwart geblakerd. Men greep dus net op tijd in. De brandweer was het vuur spoedig meester. Van den nood maakt. misbruik Den ochtend na het Enselsche bombar dement van Haarlem, in begin Octoher. werd een timmerman, die werkzaam was aan een huis op het Spasme, aangespro ken door een man. die verilaarde dat ziin huls door eer hom zwaar beschadigd was en dat bit nu ziin meohelen ergens nnder« wilde on'ierbreneen. Hii vroeg de bakfiets te leen T>» men trachtte met eep vriend de bakfiets, te verVoonep. fpcrpn d»n man. die den timmerman bad voorgelogen, werd mede doordat hii reeds negentien maal veroordeeld was. tien maendon wegens nnlirhtin» eeëischt, tegen den man. d'» de bakfiets trachtte te ver- koenen werd aeht maanden eeëischt. Gireren werden zij tot een faar gevange nisstraf veroordeeld. Ia verhouding tot het aantal, schade gering. Het Engelsche luchtwapen heeft, naar wordt gemeld, in den nacht van oud op nieuw een groot aantal brand- en brisant bommen geworpen In verhouding tot dit aantal is de schade aan burgereigendoin- men niet aanzienlijk. In één plaats zijn drie woonhuizen getroffen en uitgebrand en eenige andere ernstig beschadigd. Een man, een vrouw en een kind werden hierbij zwaar gewond. In drie andere plaatsen zijn in totaal drie woonhuizen getroffen. Een brand in een slaapkamer, waar een brand bom was gevallen, is snel gebluscht Ontkennen baatte niet. De rechtbank te Haarlem heeft gisteren uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 56-jarigen F. M. uit Rotterdam, die in den nacht van 30 op 31 Maart zou hebben inge broken in een villa te Heemstede. De buit bestond uit een partij tafelzilver, ter waar de van ongeveer driehonderd gulden, dis tributiekaarten en een vrij kostbare shawl M. blpef ontkennen on de zitting van de rechtbank op 22 Augustus. De officier van justitie was overtuied van zijn schuld en eischte viec jaar gevangenisstraf. De recht bank liet evenwel een nader onderzoek naar enkele details instellen. Toch bleef M. op de zitting van 19 December ontkennen. De of- ticier noemde het bewijsmateriaal overstel pertd cn eischtp vijf jaar gevangenisstraf. De rechtbank heeft M. gisteren veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf. En ook bfl verhuur van oen safe. In aansluiting van circulaire no. 1067, aaarbij gewezen werd op enkele voor den effectenhandel belangrijke bepalingen in 'iet besluit op de omzetbelasting 1940. waar ij onder meer wordt vastgesteld, dat de overdracht van effecten vrij is van omzetbe- asting. vestigt de Vereeniging voor den Ef fectenhandel er de aandacht op. dat de omzetbelasting ad ZV2 procent krachtens artikel 1 dier wet verschuldigd is over de provincie, welke banken, bankiers en com- missionnairs in effecten voor hun diensten berekenen. Deze belasting kan niet op de effectennot« aan den cliënt in rekening worden gebracht. De belasting wordt krach 'ens artikel 9 van het besluit per kalender- kwartaal aan den inspecteur der accijnzen, binnen wiens ambtskring de bank, bankier of commissionnair in effecten ia gevestigd, voldaan. Naar van het departement van Financiën wordt vernomen, is krachtens artikel 21 van bedoeld besluit op de verhuur van safe loketten de omzetbelasting verschuldigd. Een nadere toelichting kan. naar werd vernomen, binnenkort worden verwacht. Oorlogsomstandigheden werken criminaliteit in de hand. Over de criminaliteit van de jeugd heb ben wij den iaatsten tijd sombere geluiden gehoord, althans de N.R.Crt., geluiden welker bevestiging wij meenen te zien in de waarschuwing door den Rotterdamschen kinderrechter, mr. Overvvater, onlangs tot dp ouders gericht, en in de actie om de Rotterdamsche jeugd bezig te houden. In de eerste plaats kan niet worden ge loochend, dat de veranderingen, welke in dezen tijd in de maatschappij tot stand ko men van invloed zijn op de stemming on der de menschen. En de jeugd is op dat punt zeer gevoelig. Ten tweede is er een plaatselijke factor, in Rotterdam vooral op den voorgrond tre dend: het puin. De Rotterdamsche recht bank weet er van mee te praten, dat dit op de criminaliteit van de volwassenen zeer ongunstig heeft gewerkt. Zou de in vloed op de jeugd dan uit kunnen blijven? Niet iedere jongen zal een stelenden vader een navolgenswaardig voorbeeld vinden. Maar de diefstallen uit het puin worden, naar het schijnt, niet als diefstallen ge voeld Er zijn dan ook heel wat menschen voor veroordeeld die overigens hoogst fat soenlijk waren en geenszins tot het gilde der misdadigers behoorden. Als de volwas senen niet het vermogen toonen diefstal uit het puin ais diefstal te herkennen, hoe moet het dan met de jeugd niet gesteld lijn. Nu is de criminaliteit uit het puin zoo langzamerhand wel historie geworden, maar op kinderen werkt zoo iets door. Het is dan ook geen wonder dat „diefstal in vereeniging". in den vorm van georgani seerde roofpartijen, tegenwoordig nogal eens voorkomt onder de jeugd. Op avontuur Een andere meer dan vroeger voorko mende bezigheid is het op avontuur uit gaan door jongens en ook door meisjes. Dit hoeft nu wel niet direct tot overtreding \an strafrechtelijke normen te leiden, maar het kan heel makkelijk het pad van de misdaad effenen. Deze en dergelijke verschijnselen zullen den Rotterdamschen kinderrechter er toe hebben gebracht een waarschuwend woord tot de ouders te richten. En dat er een dringende behoefte werd gevoeld aan lei ding voor de kinderen in hun vrijen tijd is ook veelzeggend. Dat het onderwijzende personeel daarbij activiteit aan den dag legt, kan niet genoeg worden toegejuicht. Dit is de positieve rol van het onderwijs in deze historie. Een negatieve is er ook: het verschijnsel dat de schooltijden onge regeld zijn. zoodat de ouders er geen con- tróle op kunnen hebben. Op die manier ontstaat ruimschoots gelegenheid voor kattekwaad, dat tot erger kan leiden. Verraad deed dieven er ln loo pen. Op 25 en 28 December jl. werden uit twee woningen in Amsterdam Zuid in to taal vijf vaste waschtafel» ontvreemd. Men had zich door opensluiting toegang tot de huizen verschaft. Van de waschta'e!» wer den de waterbuizen afgesneden, zoodat zij vrij van den muur kwamen. De politie van het bureau Leidscheplein heeft thans de hand kunnen leggen od een dader, een 32-iarigen schilder. Deze arres tatie kon geschieden na de mededeeling van twee kooplieden, dat hun een aantal vaste waschtafels ten verkoop was aan geboden. De man is thans voorgeleid. Vermoedelijk door de duisternis vedronken. Sedert 22 December worden te Middel burg vermist de 40-jarige courantenbezor ger P. Buvs en sedert 31 December de 41- jarige houthandelaar J. Goudbloed en de 51-jarige houtwerker A. Caljouw. Men ver moedt, dat zij te water zijn geraakt tijdens de duisternis. Een uitgebreid onderzoek had tot heden geen resultaat. EEN ZACHTE WINTER. De Enkhuizer Almanak, waarin het vo rige jaar de strenge winter voorspeld stond, geeft voor dezen winter heel wat gunstiger vooruitzichten van de weerge steldheid. De maanden Januari en Februari van het nieuwe jaar zullen volgens dezen almanak zachter zijn dan normaal en er zullen in beide maanden slechts geringe vorstkansen zijn. Maart zal een koude maand worden, waarin nu en dan eenige vorst verwacht zal kunnen worden. Mei zal eenig herstel van de temperatuur bron gen. Na een vrij gunstigen zomer en een zacht najaar wordt December 1941 als een zeer koude maand aangekondigd. Aan de gevolgen overleden. In den Oudejaarsnacht is de 45-jarige G. J. de Geus, gewoond hebbende in de Pijper straat, te Rotterdam, in een pand in de Pleretstraat van de trap gevallen. De man liep een ernstige hoofdwonde, alsmede een hersenschudding op en is korten tijd later in het ziekenhuis Bergweg aan de bekomen verwondingen overleden. MET EEN VARKEN AAN DEN WANDEL. Een eerzame boerenman uit de Wijde- wormer, aldus vertelt de Prov. N.H. Crt., dreef 'n grroot varken voor zich uit langs den /.ui der weg. Knorrend en snuffelend ging d® krulstaart over straat. Daar kwam een heer aan, die den vee houder als volgt aansprak: „Weet U wel dat U een varken ver voert?" Die vraag had gerust achterwege kunnen blijven, want zoo achterlijk was de eige naar nu juist niet. „Ja en dat mag ik", antwoordde deze. „Mag U dat?".... „Jazeker, het dier loopt op zijn eigen pooten en mag ook zoo loopen „Weet U dat wel zeker? vroeg de heer, terwijl hij met zijn wenkbrauwen fronste. „Ja, dat weet ik zeker", was het be sliste antwoord. „U moet daarvoor een vervoerbewijs hebben", vertelde de heer, die zich bekend maakte als een ambtenaar van de crisis- wet „Nee, dat heb ik niet en ik mag zoo heel Nederland met dat varken doorloo- pen!" Nou, dat weet ik niet" „Er is wel meer dat jullie nog niet weten", onderwees de boerenman den amb tenaar, „maar er staat in de verordening, dat men een varken van meer dan 40 kilo gram niet per as mag vervoeren en dit beest loopt op z'n eigen pooten." De boer had gelijk! De ambtenaar af.... Wat de N.Z.H.R.M. deed ln 1«40 In 1940 werden door de reddingbooteh der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. 244 schipbreukelingen behouden bin nen gebracht, hetgeen een record is in de geschiedenis der Mij. Sedert de oprichting in 1824 kwam het 12 keer vóór, dat het aantal geredde schipbreukelingen in één jaar grooter was dan 100, doch de 200 werd nimmer behaald. In totaal verleenden de reddingbooten 108 diensten, als volgt verdeeld: Mrb. „Neeltje Jacoba (IJmuiden) 18 „Dorus Rijker" (Helder) 18^ „Arthur" (Scheveningen) 11 „Insulinde" (Oostmahorn) 8 „Abraham Fock" (Hollum) 8 „Brandaris" (Terschelling) 7 „President Steyn" (Egmond a. Zee) 6 „Hilda" (Lemmer) 6 Joan ITodshon" (Texel) 5 „Zeemanshoop" (Scheveningen) 5 C. A den Tex" (Harlingen) 4 Roeireddingvlet te Petten 3 Mrb. „Nicaloos Marius" Terschelling) 2 Barend van Spreekens (IJmuiden 2 Roeireddingboot te Schiermonnikoog 2 te Katwijk a. zee 2 te Noordwijk a. zee 1 Op 30 van deze 108 tochten konden schip breukelingen worden gered. Het station Den Helder der N.Z.H.R.M. redde dit jaar 146 schipbreukelingen, het geen eveneens een record is. Het totaal door de N.Z.H R.M. geredde schipbreukeling sedert de oprichting is thans gestegen tot 6338. De vloot der N.Z.H.R.M. werd in 1940 uit gebreid met de motorreddingboot „Arthur" en een motorstrandreddingboot te Scheve ningen. De „Arthur" verving de op 14 Mei jl. verdwenen mrb. „Zeemanshoop". De in aanbouw zijnde motorstrandreddingbooten „C. A A Dudok de Wit" en „Johan de Witt" zullen in het voorjaar 1941 in dienst worden gesteld en resp. te Zandvoort en Hindeloopen worden gestationneerd. Joegoslavische persstemmen bij de jaarwisseling. De Joegoslavische bladen zetten in hun nieuwjaarsbeschouwingen hun standpunt nopens de Joegoslavische buitenlandsche po litiek uiteen. De „Politika" verklaart, dat Joegoslavië ook in de toekomst een politiek 'an neutraliteit en vriendschap met zijn huren zal volgen, daar deze hem moeilijk heden van eenigen omvang bespaard heb ben. De „Vreme" is van meening, dat Joegosla- ië zijn politiek ook in de toekomst onge wijzigd zal voortzetten. Deze politiek berust op twee beginselen: handhaving van de vrij heid en van den vrede. Joegoslavië beseft zijn geopolitieke en economische situatie. Zijn politiek van vrede en samenwerking met alle buren, vooral evenwel met de groo- të mogendheden, die het lot van Europa be palen. waarvan het deel uitmaakt, is een bliik van inzicht en ruimen blik. Joegoslavië wil zich niet in den oorlog mengen, want zijn belangen staan niet op het spel. Amerika zou de taak overnemen. De \er. Staten en de Britsche regeering overwegen op het oogenblik. naar United Press uit Londen meldt, een plan, waarbij in de toekomst de Britsche scheepvaart "nen in den Stillen Oceaan door Amerï aansche vrachtschepen zouden worden be ^aren om Britsche schepen voor de trans Porten over den Atlantischen Oceaan en de M'ddellandsche Zee vrij te maken De aan de Amerikaansche ambassade te Lon ♦en toegevoegde vertegenwoordiger van de federale scheenvairtinstanMes. Klemmer. is <le voriso week uit Londen vertrokken na'4* de ereenicde Staten om het plan aan de Amerikaansche regeer in* voor te leggen. Nieuwe Italiaansche tegenaan vallen. De berichten van het Grieksche oorlogs- tooneel melden, dat aan alle fronten op nieuw gevechtsacliyiteit is aangevangen, maar dat het niet is gekomen tot wijzigin gen van belang. Zoowel van het Noorde lijke als van het Zuidelijke front worden berichten ontvangen over Italiaansche te genaanvallen. die tot plaatselijke successen hebben geleid. Zoo gelukte het den Italia non nog op 31 December ten Noorden van I ogradetaj een belangrijke hoogte te ver overen en te verdedigen tegen verscheidene Grieksche aanvallen. Bovendien maken de grenscorresponden- len van de Politika en de Vreme er mel ding van dat het Italiaansche luchtwapen in dezen frontseclor ook verder met succes actief is geweest. OPROEP TOT DE LEGIONARIS SEN. De militaire leider van Roemenië, gene raal Antonescu. heeft bij de wisseling des laars een oproep gericht tot de legionaris- ven, waarin o.m. gezegd wordt: „Wie het leven van zijn naaste niet eerbiedigt, is geen Christen. Wie den arbeid en het ver mogen van een ander niet respecteert, is een mensch. Wie zich niet onderwerpt ■an de creatieve orde en discipline, is geen egionaris Wie niet zijn geheele leven wijdt aan den strijd om de verheffing van het 'and. is geen Roemeen. Ik veroordeel iedere baat iederen wraak iedere schending van iet leven, de eer en het vermogen van een ander. Ik heb den plicht uw toekomst en lie van het land te beveiligen en alle ar beidskrachten van het land tot ontwikke- bng te laten komen Horia Sima. de eom- nandant var legionaire beweging staat in dezen strijd van de organisatie uwer beweging aan mijn zijda". Scherpe beschuldiging van Roe. meensch blad. „VEILIG STELLEN VOOR ELKE GEBEURTENIS." Het Roemeensrhe blad de Porunca Vrem- di schrijft, dat Hongarije, in plaats van dankbaar te zijn jegens de spilmogendhe- den voor de herziening van het verdrag van Trianon, den Iaatsten tijd steeds meer naar Londen lonkt. Het blad schrijft, dat de Hon- gaarsche regeering een drukke diplomatieke en propagandistische activiteit ontplooit in Londen, Vichy en Washington. De Duitsche volksgroepen in Hongarije worden, ondanks de bepalingen van de Weensche arbitrage nog steeds vervolgd, de leden van de poli tieke organisatie, die de spil vriendschap pelijk gezind is, de zg. Pijlkruisers, worden in de gevangenis geworpen. De Duitsche instructietroepen zijn op hun reis door Hongarije naar Roemenië op vij andige wijze bejegend. De omroep van Boe dapest verheelt zijn sympathie voor Londen niet. Hongarije wil zich door zijn dubbelzin nige politiek voor iedere gebeurlijkheid van den oorlogsafloop veilig stellen. Italianen krijgen steeds meer versterkingen. De Politika publiceert een bericht uit Sa- loniki, waarin gezegd wordt, dat de Itali anen voortdurend nieuwe versterkingen en versche troepen krijgen. Er zijn ook zekere fascistische formaties, die bijzonder goed uitgerust zijn, aan het front aangekomen. Dok van Grieksche zijde wordt erkend, dat de Italianen in het Albanecsche gebergte buitengewoon groote vermoeienissen moeten doorstaan en groote vasthoudendheid heb ben getoond. De verdediging van Chimara en Argvro- '"«stro strekt het Italiaansche leger tot eer De koude is nie' minder geworden en aan beide kanten zijn de troepen van nieuwe warme kleedingstukken voorzien.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6