m N1PPER EN PELLE De Britten zijn niet iet Hef meisje Mexicaanscbe plaatsen met twee gemeenteraden De aardappelen in België in de taxi Cardiff zwaar gebombardeerd Gespecialiseerde tandem-dieven Stad in Noord Nederland gebombardeerd Skisport eischt slachtoffers „De eigenlijke luchtaanvallen nog niet begonnen'' FEUILLETON P. G. WODEHOUSE Ifaliaansch weermachthericht Aanvallen aan het Grieksche front afgeslagen Dnifsch weermachthericht Een vinger afgebeten MEISJE VERMIST De onde willen niet heengaan Bij de installatie van de nieuwe gemeente besturen is het in talrijke Mexicaansche plaatsen tot' min of meer bloedig verloopen botsingen gekomen. De gouverneur van den staat Tamaulipas moest, naar uit Matamoros gemeld wordt, zelfs de staat van beleg af kondigen om onlusten te verhinderen. In talrijke Mexicaansche plaatsen zijn thans twee gemeentebesturen aanwezig, die in min of meer scherpe vormen tegen elkaar ln werken. Tot bijzonder bloedige botsin gen, waarbij verscheidene dooden en gewon den vielen, is het in Valladolid en andere plaatsen in den s'aat Yacatan gekomen Ook uit Torreon en andere steden in den staat Coahuila komen berichten over felle vecht- partijen. Zeven skiloopcrs, die gisteren van de Ul- mer Huette bij St. Anton am Arlberg naar de Valluga klommen, zijn door een sneeuw- Storting meegesleurd. Men had het ongeluk zien gebeuren, zoo dat terstond een reddingsexpeditie naar de plek des onheils kon vertrekken. Drie derge nen. die bedolven waren, hadden zichzelf bij aankomst van de redders al ongedeerd uit ds sneeuwmassa's kunnen bevrijden. Twee anderen daarentegen, afkomstig uit Augs- burg. konden na moeizamen arl>eid slechts als lijken geborgen worden. De beide laat- aten werden levend, maar zwaar gekwetst in veiligheid gebracht Het ongeluk zou een gevolg zijn van ondeskundige keuze van de route. De militaire deskundige van het Joego slavische blad „De Hrvatski Dnevnik" schrijft, dat ondanks de hevige luchtaanval len op Londen en andere belangrijke En gelsche centra de eigenlijke groote luchtope- raties nog niet begonnen zijn. Duitschland kan met zijn luchtvloot nog geheel andere resultaten t>oeken en de reusachtige étappe linie van Drontheim tot Irun is daarop vol komen voorbereid De voornaamste slag zal ongetwijfeld tegen de Britsche eilanden ge leverd worden, al worden in den tusschentijd ook verschillende operaties in afgelegen ge bieden ondernomen. Nasporingen hebben succes. Onverpoosd zetten de controleurs van de inspectie der voedselvoorziening en rantsoeneering der provincie Oost-Vlaande- ren hun opzoekingen voort. Na gedurende enkele dagen in het Noorden der provincie te hebben rondgezworven zijn ze meer naar het zuiden getrokken en kregen achtereen volgens de plaatsen Hansbeke. Eeke en Beirvelde een bezoek. Hun optreden viel zoo gunstig uit dat meer dan 200.000 kg. aardappelen als onmiddellijk leverbaar werden gevonden. Daarvan moest er slechts 10.000 kg. in beslag worden genomen bij enkele onwillige boeren ITALIAANSCHE ONTKENNING Tn bevoegde kringen te Rome weerspreekt men categorisch 'n Reuterbericht dat de Ita liaansche kazernes en garnizoenen van Pogtumia geheel verwoest zouden zijn door een brand, die een gevolg zou zijn van een sabotagedaad. door Uw familie, uw lordship, met permissie voor de vrijheid, is van nature romantisch aange legd, en als je ze ergens van terughoudt, gaan se zitten zich te beklagen en wenschen het des te meer. En u kunt er van op aan, dat zgj het op het laatst toch krijgen. Je kunt ze er niet afhouden. Ik was niet vrij genoeg met wijlen Lord Worlingham om hem door mijn ondervinding van dienst te kunnen zijn bij gelegenheid toen de Honourable Aubrey Pershore verliefd werd op een actrice van de Gaiety. Anders had ik hem kunnen waar schuwen dat hij niet oordeelkundig handelde. Zijn lordship verzette zich met hand en tand en het gevolg was, dat het jonge paar er van door ging' en in stilte trouwde. Op dezelfde manier ging het met Lady Evelyn W&lls, de eenige dochter van den graaf van Ackleton, die verliefd werd op den onderwijzer van haar ladyship's broer. Werkelijk, uw lordship, de eenige verhouding van dien aard, die een goed einde nam, was de geschiedenis van Lady Catherine Dusuby, een dochter van Lord Bridgefield, die zoowaar betooverd werd door iemand die les gaf in rolschaatsen rij den." Lord Belpher voelde zich niet meer zoo ver verheven boven zijn gezelschap. Hij raakte onder den invloed van de machtige persoon lijkheid des butlers. Lang, voordat de rede neering geëindigd was, luisterde hij gretig als een klein kind naar de wijze lessen. Keggs had op een hoogst Interessant punt zijn op merkingen gestaakt. „En toen?" informeerde Percy. „De jonge man," vervolgde Keggs, „had een bijzonder Innemend uiterlijk, groote bruine oogen en was sterk en lenig; dat laatste kwam door het schaatsenrijden. Wij bedien den. waren er niets verbaasd over, dat haar ladyship verliefd op hem was geworden, te 240. Ter elfder ure. Zoals te verwachten was, brak de dunne laaao. en met met tranen van vreugde verdwijnt de krokodil, ter wijl de boot voor de tweede maal naar de afgrond wordt gedreven. Daar komt echter Jumbo, die juist op het goede ogen blik verschijnt Of het hem gelukken zal de boot tegen te houden! 241. Jumbo als redder. 1. „Jumbo, Jumbo, red ons voor we vergaan I" 2. ..Bravo, Jumbo, dat heb Je goed gedaan. Wj hebben aan Jou ons leven te dan ken." Het It&liaansche hoofdkwartier publi ceert weermachtsbericht no. 210. Het luidt als volgt: v In het grensgebied van Cyrenaica heeft onze artillerie haar afweervuur gericht op vijandelijke gemechaniseerde formaties en vlootstrijdkrachten. Bombardementsvlieg tuigen hebben vele malen een der vooruit geschoven bases van den vijand aange vallen. alsmede schepen nabij de kust, waarbij een kruiser werd geraakt. Andere luchtstrijdkrachten richtten bommen en mitrallleurvuur op gemechaniseerde for maties aan het front van Rardia en in de woestijn. Onze vliegtuigen keerden alle te rug. Aan het Grieksche front werden aanval len in eenige sectoren, welke een. plaatse lijk karakter hadden, beslist afeeslaecn. Onze koene overval bracht de vijandelijke elementen op de vlucht en leverde krijgs gevangenen op. Vijandelijke vliegtuigen hebben .Elhas- san gebombardeerd, waar zij eenige ver liezen veroorzaakten onder de burgerbe- vo'king. Uit Oost-Afrika niets van belang te melden. Het opperbevel van de Dultsehe weer macht maakt bekend: In den loop van den dag heeft het lucht- wapen aanvallen op doelen aan de Oost kust van Engeland gedaan. Een patrouille boot werd in duikvlucht met bommen be stookt en tot zinken gebracht. In den aigeloopcn nacht hebben vrij sterke formaties gevechtsvliegers als ver gelding voor de op Bremen gerichte En- gelsche aanvallen boven de haven en de stad Cardiff bommen van elk kaliber laten vallen. Talrijke branden konden ten <ieele tot op een afstand van 100 K.M. waarge nomen worden. Britsche vliegtuigen hebben op twee Noordduitsche plaatsen bommen laten val len. waarbij weer een ziekenhuis en ver scheidene huizen voornamelijk in onmis kenbare woonwijken, getroffen werden. Branden, die in enkele pakhuisruimten en fabrieksinstallaties ontstaan waren, kon den evenwel door de luchtbescherming van het bedrijf gebluscht worden, zonder dat noemenswaardige schade op militair ge bied of op dat van de oorlogseconomie werd aangericht. In totaal vallen acht dooden en twintig gewonden te betreuren. Twee Britsche vliegtuigen zijn neerge schoten. Een Duitsch vliegtuig wordt ver mist De oorlog, tegen Engeland is geen kinder spel, aldus de Lolcalanzeiger. Dit grootstfe wereldrijk der historie is een reus en de Britten zijn geen lafaards. Het is treurig genoeg, maar een feit, dat zich bij den drang naar het soldatendom, die ook in En geland ontwaakt, wanneer het oorlog is, de hesten van hun ras voor de plutocratische oplichters en de snobistische zakenpolitici strijden. De Duitsche soldaten hebben dus niet te doen met het gespuis van de beurzen, banken en clubs, die dezen oorlog ontke tend hebben, maar met het Engelsche ele ment, dat hard is in geven en nemen. Des ondanks zal de Duitsche soldaat de Britten overwinnen, want hij is beter en zijn zaak is beter. In een perceel aan de Bornschestraat te Hengelo kregen een bewoner en zijn kost ganger oneenigheid om de vrouw van den kostbaas. Bij deze ruzie sloeg de kostganger zijn hospes met een geldkist op het hoofd, waarna deze den aanvaller een vinger van de rechterhand nagenoeg afbeet. De kost ganger is naar het ziekenhuis vervoerd, ter wijl de kostbaas naar het politiebureau is overgebracht tt De 26-jarige C. P. H. te Amsterdam, die reeds vijfmaal veroordeeld is en de 25-jari- ge W. F. J. B. stonden gisteren terecht voor de rechtbank te Amsterdam voor een lange serie misdrijven.^ Zij hadden een koopman met listige praatjes vijftig gulden weten afhandig te maken onder het voorwendsel, dat zij een groote partij manufacturen te koop wisten. Zij gingen met hun slachtoffer naar een fabriek, lieten hem buiten wachten en ont snapten aan de achterzijde, natuurlijk zon der de beloofde goederen te verschaffen. liet tweetal ging het geheele land door, huurde tandems en verkocht deze weer op andere plaatsen. Dit bleek een winstgevend zaakje te zijn, want de rijwielen brachten 25 en 30 gulden op. „Deze gevaarlijke lieden hebben gulden op „Deze gevaarlijke lieden hebben het geheele Jand afgeschuimd en zich ge specialiseerd in het verduisteren van tan dems", zeide de officier van Justitie. „Nog dagelijks regent het klachten van bedrogen rijwielhandelaren uit het geheele land, Maastricht, Valkenburg, Weert, Helmond, Roermond, Eindhoven, Den Bosch, Nijme gen, Utrecht, Haarlem. Van overal melden zich de gedupeerden". De officier vond daarom een gevoelige straf hier op haar plaats en eischte voor beide verdachten geen gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De president vond dit een hopelooze zaak. Twee sterke jonge kerels, die een groot aantal misdrijven op hun geweten hebben en met zeer ongunstige rapporten. De verdedigers drongen aan op een ge deeltelijk voorwaardelijke straf om dezen jongen menschen nog een redeiijke kans te geven een eerlijke plaats in de maat schappij te verwerven. Uitspraak over veertien dagen. De burgemeester van Heemstede ver zoekt namens de ouders opsporing en terug brenging van de minderjarige H. W. Frugte geboren te Dordrecht 14 Maart 1924, zonder beroep, wonende Binnenweg 44, Heemstede. Zij heeft in verband met huiselijke oneenig heid op 30 December 1940 omstreeks 5 uur meer waar ik zelf haar had hooren beweren tegen een groot gezelschap aan den lunch, dat ln haar oogen niets ging boven rolschaat- senrijden of het moest haar dwergkeeshondje zijn. Maar toen zij haar engagement bekend maakte met dien jongen man, heerschte er de grootste consternatie. Ik had natuurlijk niet de eer om deel te nemen aan de vele be sprekingen, die gehouden werden, maar ik weet wel dat menige beraadslaging plaats vond. Tenslotte was zijn lordship zoo slim van te doen of hij er in berustte en noodigde den jongen man hem in Schotland te bezoe ken. En geen tien dagen later, uw lordship, was alles uit. Hij ging weer terug naar zijn schaatsen en haar ladyship ging armen op zoeken en per slot van rekening deed ze een heel goed huwelijk met Lord Ronald Spofford, den tweeden zoon van zijn genade den hertog van Gorbals en Strathbunjo." „Hoe is dat gebeurd?" „Och, toen haar ladyship den jongen man in haar eigen omgeving zag, vielen haar al gauw de schellen van de oogen, uw lordship. Hij behoorde tot den kleinen burgerstand, ook wel bourgeoisie genoemd en hijhad manie ren, waar haar ladyship niet aan gewoon was. Hij had niets gemeen met de overige heeren en dames en hij wist ook niet precies hoe hij met zijn mes en vork moest omgaan. Den eer sten avond al zag ik hoe onhandig hij aan het manoeuvreeren was en haar ladyship scheen het ook te zien; ze keek er steeds naar. En het duurde niet lang of ze was volkomen overtuigd, dat zij zich vergist had." „Dus, zou je denken?" „Natuurlijk past het mij niet, uw lordship, om iets andere te doen dan een eerbiedigen raad te geven en die is zeker om onder de gegeven omstandigheden precies het zelfde te doen." Lord Belpher dacht na. De laatste gebeur tenissen hadden hem doen gevoelen hoe zwaar de taak, om zijn zuster's handelingen in alles na te gaan, op hem rustte. Het geval met den hulpprediker en den hoefsmid hadden hem zoowel physiek als moreel een schok gegeven. Nog deden hem zijn voeten pijn, zijn zelfver trouwen was veel verminderd. De gedachte, zijn spionnage in het oneindige te moeten voortzetten, was niet aanlokkelijk. Het zou veel eenvoudiger en doeltreffender zijn, indien hij den raad, die hem gegeven was, opvolgde. „Mogelijk heb je gelijk, Keggs." „Ik ben blij, dat uw lordship, er zoo over .denkt." s „Ik zal er vanavond met mijn vader over spreken.". „Heel goed, uw lordship. Ik ben blij, dat ik u van dienst heb kunnen zijn." „Albert, rekel," sprak barsch Keggs den volgenden morgen, even na het ontbijt, „met dit briefje ga je naar mr. Bevan in het villa- tje beneden bij Platt en je geeft het af. zon der één van je kwajongensstreken uit te ha len en je wacht op antwoord en dat antwoord breng je mij, en aan Lord Marshmoreton. En om je de moeite te sparen, het briefje boven den ketel open te maken door middel van stoom, zal ik je vertellen, dat ik dat al ge daan heb. Het is een uitnoodiging om hier vanavond te dineeren. Dus nou weet je het. En gauw wat!" 0 Albert capituleerde. Voor het eerst van zijn leven voelde hij zich klein. Hij begreep, hoe misleid hij was geweest door te meenen! dat hij met zijn kippenverstand in staat zou zijn, den strijd aan te binden met knappe koppen, die wonderen konden verrichten. „Verdikkeme!" riep hij uit. Het was alles, wat hij kon zeggen. „En nog iets, vadertje," vervolgde Keggs m ernst, „zorg er maar voor, dat je niet zoo'n stomkop wordt ais onze vriend Percv D<mk er aan, dat ik je gewaarschuwd heb HOOFDSTUK XXIII. Het leven is gelijk aan een oude machine, die altijd of te langzaam of te gauw gaat Van de wieg tot aan het graf is het een eeuwigdurende afwisseling van stormvlagen en windstilte. Het scheen Maud, terwijl ze een blik over de tafel wierp, om zich voor de tiende maal te overtuigen, dat het werkelijk George Bevan was, die tegenover haar zat, dat na maanden, waarin hoegenaamd niets voorgevallen was, zij nu in een periode ge komen was, waarin alles tegelijk gebeurde. Het leven, in plaats vaneen versleten ma chine te zijn, ging nu plotseling in een wed loop. De gewone gang van zaken in den tijd, dat ze in ongenade uit Wales naai1 huis was gezon den, was gevolgd door een razenden mail- stroom van gebeurtenissen, die in het mirakel van vanavond tot een gepasten climax was gekomen, 't Was al"laat, toen ze zich voor tafel was gaan kleeden en dientengevolge was ze juist den salon binnengekomen, toen Keggs aankondigde, dat er opgediend was. Haar eer ste schrik had zij gekregen, toen de verliefde Plummer te voorschijn was gekomen uit den kring van familieleden en kennissen en haar had verteld, dat hij haar tafelbuur zou zijn. Zij had niet verwacht, Plummer te zien, ofschoon hij in de naaste omgeving woonde. Bij hun laatste ontmoeting had Plummer zijn voor nemen te kennen gegeven, van een tijdje bui tenslands te willen gaan, om genezing te zoe ken voor zijn gewond hart en haar slachtoffer nu opeens te zien opduiken, was om 'n meisje met gevoel geheel van haar stuk te brengen. Zij wist niet, dat zoover 't Plummer aanging, alles weer van voren af aan zou beginnen. Toen Plummer zich rekenschap had gege ven van de reden waarom het meisje hem be dankt had, was hij tot de conclusie gekomen, dat er iemand anders was en dat die andere Reggie Byng was. Hij had Reggie altijd als zijn gevaarlijksten mededinger beschouwd. Nu Reggie er met het Faraday-meisje van door was, scheen het Plummer toe, dat Maud juist in de stemming, zou zijn. om zich met een ander en betere te troosten. Plummer wist alles af van e^i ricochetschot en welke rol 't in lief desgeschiedenissen speelde. Zijn geval van „verbreking van trouwbelofte" twee jaar ge leden was enkel en alleen het gevolg van het feit, dat het jongste meisje Devenish hem niet had willen hebben en uit dépit was hij toen in het gevaarlijke gezelschap verzeild geraakt van een meisje, behoorend tot een operettege zelschap. Hij was vanavond naar het kasteel namiddag de ouderlijke woning verlaten met medeneming van een bankbiljet van tien gulden en een groote, lichtbruine city bag, inhoudende kleeding. Vast staat, dat zij per trpin van Heemstede naar Amster dam vertrokken is. Signalement: lengte circa 1.60 meter, vrij mager postuur, don ker haar, donkerbruine oogen, een sproetig gelaat. Zij was gekleed met geruiten, groe nen mantel met groene shawl, rood regen kapje, lage, bruine schoenen, met druk- knoopen. Donkerblauwe regenjas over den arm. In den nacht van Donderdag op Vrij dag hebben Engelsche vliegtuigen op ver schillende plaatsen van het land bommen geworpen. In het bijzonder waren twee plaatsen van deze aanvallen het mikpunt. In een dezer plaatsen was de schade aan burgereigendommen niet aanzienlijk, daar de bommen buiten de bebouwde kom in het open veld vielen. Een koe werd daar gedood. De andere plaats, gelegen in het noor den des lands kreeg aanzienlijke schade. Verschillende groote brandgn braken uit en verschillende woonhuizen werden ver nield. Onder de burgerbevolking vielen vier dooden, één zwaar gewonde en ver schillende licht gewonden. Gevreesd wordt, dat onder het puin nog meer personen zijn bedolven. Door de plaatselijke Nederlandsche auto riteiten en van Duitsche zijde zijn alle maatregelen genomen tot blussching van de branden hetgeen met snel succes werd bekroond en tot nasporing naar ver misten. gegaan, wel somber, maar niet hopeloos ge stemd. Maud's tweede schat stelde den eersten vol komen in dg schaduw. Haar vader noch Percy had haar op de hoogte gebracht van hun voor nemen, om George gastvrijheid te verleenen ,en toen zij hem daar zag staan praten met haar tante Caroline, begon het haar te duizelen. De laatste dagen had haar leven haar soms een droom, dan weer een nachtmerrie toe'gesche- nen, nu was het onwezenlijker dan ooit. Zij be greep niets van George's tegenwoordigheid. Hij kon er onmogelijk zijn dat was 't eenige, \wat er van te zeggen viel, en toch was hij er ongetwijfeld. Zij was, toen zij samen met Plum mer de trap was afgegaan, zóó verbijsterd lief geweest, dat haar geleider vond, dat door daar 's avonds heen te gaan, hij den slimsten zet van zijn niet aan slimme Zetten rijke leven had begaan. Het scheen Plummer toe, dat het meisje veel zachter jegens hem gestemd was. Er was beslist iets in haar veranderd. Hf kon ook niet weten, dat zij niet wist, of ze droom de of waakte. George intusschen tegenover haar begreep evenmin iets van den snellen gang der gebeur tenissen. Hij had opgegeven, de reden te be denken, waarom hij een invitatie voor dit diner had ontvangen^ Ook had hij het opgegeven een ver klaring te vinden voor Bellie Dore's tegen woordigheid op het kasteel. Feitelijk had zij op ditzelfde oogenbllk bezig moeten zijn met op de tweede verdieping in het Regal theater gehuld in een peignoir de laatste hand aan haar toilet te slaan; toch zat ze daar, vol komen op haar gemak, temidden van het aristocratische gezelschap, heel rustig en be scheiden in een zwarte japon, zoodat hij haar eerst niet eens herkend had. Zij zat met den bisschop te praten... De stem van Keggs achter hem verbrak zijn overpeinzingen. „Sherry of witte wijn, sir?" George zou geen uitleg hebben kunnen ge ven, waarom de tegenwoordigheid van den butler hem prettig aandeed, toch was het een feit. Er was iets rustigs in Keggs, iets wat steun gaf. Het leek, alsof Keggs alleen door den toon van zijn stem gezegd had: Dat alles zult u nu wel heel vreemd en ongewoon vin den, maar maak u geen zorgen! Ik ben er." George ging rechtop zitten en keek rond. De nevel voor zijn hersenen scheen opgetrok ken. Hij nam zijn medegasten op niet meer als een verwarde massa, maar als afzonderlijke personen. Nadat Daniël in den leeuwenkuil over zijn eerste verbazing heen was, moet hij ongeveer dezelfde sensatie gehad hebben. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 10