De boodschap ROOSEVELT Brussel moet weer Vlaamsch loeien zingen Neem een vitamieutje en blijf wakker! Ontgoocheling Arrondissements rechtbank te Alkmaar IJSCLUB - ANNA PAUL0WNA Afvalwedstrijd voor mannen Wedstrijd voor vrouwen Met de geit er vandoor BRUTALE OPLICHTER AAN T WERK Marktberichten Laatste telexbericht van VOOR DEN POLITIERECHTER. t> e n Helder. VAN DE GELEGENHEID GEBRUIK GEMAAKT. Mej. A. V. uit Den Helder had zich niet «de moeite gegeven ter terechtzitting te jyertchijnen. Haar werd ten laste gelegd, tiat zij op 14 April van het vorige jaar teen bedrag had weggenomen. groot f 10.23. toebehoorende aan een zekeren Ch. J. Z., Wonende aldaar. Deze vertelde den Politierechter, mr. Krabbe, dat hij nog al eens bij verdachte op visite kwam. Zon was het ook geschied op 14 April, toen get. hij de juffrouw een kopje thee dronk, daarna in de krant zat ■te lezen om tenslotte in te dommelen. Van «iez.e eelegenhetd maakte verd. gebruik een hedratr van ongeveer f 16 van eet. wee te halen. Get. vertelde, dat zij er bijna f 6.— yan had teruebetaald. De Roclassingsamtenaar, de heer J. W. Uit Alkmaar achtte vooreeleidine van verd. noodzakelijk en de Politierechter, mr. Krab be was het hiermede eens. Wij krijsen dus de zaak nog eens voor den Politierechter. £v' o o r d s c h a r \v o u d e. EEN JAPON WEGGENOMEN. Gerritje H. uit Den Helder, die tiidelijk In Koordscharwonde woonde, was ook al niet verschenen. Zij werd er van beschuldigd dat zij in Octoher van het vorisre jaar een japon had weeeenomen uit de wonine van een zekere Mei C. Sch.. wonende te Noord- scharwoude. Uit het rapport, uitgebracht ver verd. bleek dat deze achterlijk was en 5n haar jeued de school voor achterlijke kinderen had bezocht. De Officier van Justitie, mr. de Brueys Tack requisitoir nemend, eischte 3 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. met een proeftijd van 2 jaar en onder toeziehtstel- lïnar van het Leger des Heils. De Politierechter mr. Krnhhe. uitspraak doende, veroordeelde verd. bii verstek con form den eisch van den Officier. t "\Va rmenhuizen. VERZET TEGEN DE POLITIE. Het leek wel alsof alle verdachten hé- ducht waren voor de kou. want er was bijna niemand verschenen. Zoo ook C. K. te WarmenhuiSrn. Deze had zich in den nacht van 4 op 5 November in de Dorps straat aldaar op straat bevonden, toen de veldwachter G. v. d. M. hem daar aan trof en hem wilde meenemen naar het ge meentehuis Doeh dat ging zoo gemakkelijk niet. De wetsovertreder begon te trekken en te rukken en ook te slaan en te tran- pen. aldus vertelde de gemeenteveldwach ter. De Officier van Justitie vond dit een ernstig geval van weerspannigheid en re- quireerde een geldhoete van f 40suh« 30 dagen. De Politierechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f 40.subs. 25 dagen. Broek on T. an "endlik. OM DE KACHEL'AAN TE MAKEN. De transportarbeider A. de B. te Broek op J^angendijk had op Vrijdag 1 November op het stationsemplacement aldaar een partijtje plankjes weggenomen, om er de kachel mee aan te maken. Verdachte beweerde, dat er van wederrech telijk toeëigenen geen sprake was. hij had altijd die plankies meegenomen en er was nooit aanmerking op gemaakt. Get. J. W„ transportarbeider, eveneens te Broek op Langendijk. had verd. met de plankjes onder den arm zien loopen. Maar U hadt ze onder een kruiwagen ver stopt, merkte de Politierechter op. Dat deed ik, omdat anders de jongens de plankies zouden hebben weggenomen, ver dedigde zich verd. Het is plaatselijk gebruik die. plankies weg te halen, dat heeft get. mij al een jaar geleden gezegd. Hij had voor elke maal. dat hii plankjes Weghaalde, vergunning noodig. zeide get. Hoeveel waarde hadden die plankjes? Vroeg de Politierechter aan get. Ongeveer zeven en een halve gulden, ant woordde deze. U bent al meer veroodeeld, merkte de of ficier van Justitie op. In m'n trouwen nooit en ik ben al vier ifen twintig jaar getrouwd, merkte verd. op. De plankjes waarom het ging werden gehaald en den Politierechter getoond. Get. In zijn nieuwjaarsboodschap aan het Con gres zeide President Roosevelt behalve het reeds op pag. 1 gemelde, o.a. nog het vol gende: Een geheele natie van het werk in vredes tijd te moeten instellen op het werk in oor logstijd wat betreft het vervaardigen van oorlogsmateriaal, is niet gemakkelijk. De grootste moeilijkheden treden onmiddellijk bij het begin op. daar men eerst nieuwe ma chinerieën. fabriewen en werven moet bou wen, voordat de groqte stroom der productie kan beginnen te loopen. Het Congres heeft het recht op de hoogte te zijn van de vorde ringen, doch bepaalde inlichtingen moeten in liet belang van de eigen veiligheid als mede voor de veiligheid der naties, die de Vereenigde Staten ondersteunen, geheim ge houden worden. Roosevelt kondigde aan. dat hij van het Parlement aanzienlijk verhoog dc nieuwe middelen alsmede nieuwe machti gingen voor het bouwen zal vragen. Hij zal bovendien van het parlement om machtiging en middelen verzoeken voor het vervaardi gen van aanvullend oorlogsmateriaal van al lerlei soort, dat aan de volken gegeven zal worden, die werkelijk met de „aanvallende naties" in oorlog zijn. De meest nuttige en directe functie van de Vereenigde Staten is, als arsenaal voor de eerstgenoemde naties en voor Amerika zelf te dienen. Deze naties hebben geen ni.euwe sol daten noodig, doch zij hebben be hoefte aan verdedigingswapenen ter waarde van milliarden dollar. De tijd nadert, waarop zij niet meer con tant betalen kunnen. Roosevelt sprak de aanbeveling uit, dat men dezen naties het dan mogelijk moet maken oorlogsmateriaal uit de Vereenigde Staten te kunnen blijven betrekken, door het opnemen van hun op drachten in het Amerikaansche program. Nadat Roosevelt zooals reeds gemeld, verklaard had, dat Engeland na het einde van den oorlog door het leveren van soort gelijk oorlogsmateriaal of met andere goe deren kan betalen, die de Vereenigde Sta ten noodig hebben en dat een dergelijk op treden van de Vereenigde Staten geen oor logshandeling vormt, kondigde Roosevelt aan, dat hij om hoogere belastingen zal moeten verzoeken, opdat het grootste deel van het groote bewapeningsprogram uit de loopende ontvangsten gedekt kan worden. Niemand echter, zoo zeide de President, mag hopen door dit program rijk te wor den. vertelde, dat die houtjes van een bascule afkomstig waren, hij wist dat zeker, omdat hij transportarbeider bij de Spoorwegen was. Een kleine jongen heeft U gewaarschuwd, die zei tegen U: Arie jongen, je mag niet stelen, wees de Politierechter er verd. op. Ik heb het altijd gedaan, aldus. verd. De officier van Justitie achtte het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eisrhte 10,— boete, subs. 10 dagen hech tenis. De Politierechter nam het verweer van verd. niet aan en veroordeelde dezen con form den eisch van den Officier. Dat kan ik nooit betale. mopperde verd. en verliet de zaal en wierp daarbij een ver nietigenden blik op get. W. De cnltureele strijd in Vlaanderen De Vlaam3che intellectueelen, die zich bewust zijn, Vlaming te zijn, voeren een feilen strijd tegen de invloeden uit het Fransche zuiden. In verband met dezen strijd heeft een vertegenwoordiger van het A.N.P. zich gewend tot den heer Advlf Clauwaert te Brussel, leider van het mu- zietyonds. Deze deelde mede, dat de leuze van de volksbewuste Vlamingen thans is het volk opnieuw op te voeden cn het zijn ras- en stambewustzijn wederom bij te brengen. Deze taak is zeer zwaar. De mees te Vlamingen kennen de cultureele schat ten van eigen volk. zoowel tilt het verle den als uit het heden, niet. Voortdurend zijn deze cultureele waarden door de Franskiljons systematisch in een hoek ge drongen. Vooraanstaande leiders van het Vlaamsehe kunstleven stellen thans alles in het werk om het Vlaamsehe volk op de hoogte te brengen met hetgeen de Vlaam sehe kunstenaars in den loop der tijden hebben voortgebracht. De politieke strijd leuzen zijn op den achtergrond gedrongen en een feite strijd wordt gestreden om de ziel van het Vlaamsehe volk tot nieuw le ven te wekken. Vooral in de hoofdstad is deze strijd moeilijk, aangezien hier de in vloed van de Franskiljons zeer sterk is geweest, doch dikwijls blijkt, dat ook in het verfranschte Brussel het Vlaamsehe hart nog klopt. Het muziekfonds heeft in Brussel een reeks vocale en symphonische concerten ge organiseerd in de groote concertzaal van het paleis voor schoone kunsten. Op het eerste concert werd de Rnbensrantate van Peter Benoit uitgevoerd, later speelde het groot omroep orkest van de Vlaamsehe radio en op een lieven Duvosel-concert zong een groot kinderkoor. Ook is een be werking van htt bekende werk van Hen drik Conscienee „De leeuw van Vlaande ren" te Brussel ten tooneele gevoerd. Deze opvoering werd door meer dan 3000 enthou siaste Brusselaars bijgewoond De Vlaam sehe leeuw, „Le Caniche noir" (de zwarte poedel) zooals de Franskiljonsche Maden hem noemden heeft Rrussel heroverd. Bo vendien zal in Maart van dit jaar een grooi volksch zangfeest georganiseerd worden onder leiding van een zestal jonge Vlaam sehe toondichters. Natuurlijk posen de Franskiljons te dwars- boomen. Zij zagen bijvoorbeeld in de op voering van de „Leeuw van Vlaanderen" 'n aanval on de Fransche beschaving. Het muziekfonds organiseert ook Volk- sehe liederen-avonden, met het doel het Vlaamsehe volkslied te doen herleven. De waarde van liet Volksrhe lied is onder "He omstandigheden zeer belangriik. Het lied en de muziek in liet algemeen zijn in het leven van iederen mensrh steun en troost, in het leven van een volk is het lied een nrikkel tot energie, levensoptimisme en strijdvaar digheid. Daarom moeten de Brusselaars weer leeren het erhfe Vlaamsehe lied te zinnen. De liederenavonden worden druk bezocht en reeds zijn verscheidene succes sen gehoekt. Vervolgens ontwikkelt het Vlaamsrh Na tionaal Zangverbond een groote activiteit. Concerten en zansconroursen volgen el kaar op en ook het Vlaamsehe instituut voor volksdans en volksmuziek laat zich gelden. Beide vereenigingen zullen binnen kort te Brussel cursussen vóór zangleiders oreanisceren. De onderwerpen, welke behandeld zullen worden zijn: ademhalings- en zangtechniek, zangleiding en koorzang, uitspraakleer, mu ziek- en ".ïarmonieteer. meerstemmigheid en begeleiding, terwijl ook zal worden gespro ken over de historische ontwikkeling van 't volkslied, het oud-Nederlandsehe lied»e.d. Ook de Vlaamsehe rabaret-gezelsrhappen doen veel goed werk. Zij brengen weer de ou de Vlaamsehe volkskiedies, welke door het publiek met graagte worden gehoord en ook worden overgenomen. De voorvechters in dezen rultureelen strijd weten zeer goed, dat dit alles nog slechts "n begin is, zij laten zich evenwel niet afschrik ken door de moeilijkheden en zij zijn over tuigd, dat de eerste steen voor den cultu- reelen herbouw van Vlaanderen is gelegd en zij zullen niet versagen. OnA koJdt u-eJihaal: door MAY LEENES Hugh Danes voelde zich zonderling on rustig. Dat overviel hem meer den laatsten tijd, wanneer Syvea uit was En ze was vaak uit. Hij nam het haar niet kwalijk. Ze was een vroolijk schepseltje, ze verlangde haar genoegens en gezelschap en hij had zijn drukke practijk als dokter en zijn studies. Misschien was hij niet de geschik te man voor haar, maar niemand kon haar cnbaatzuchtiger en inniger liefhebben, daarvan was hij zich bewust. Hoewel hij er soms naar snakte als hij moe thuis kwam, haar te vinden, wat gezelligheid en hartelijkheid te krijgen, na uren van ingespannen werk, klaagde hij toch nooit als ze dikwijls afwezig was. En hoewel het veel voorkwam, dat zij heel laat 's avonds thuis kwain, als na een avond van inge spannen studie of lectuur, al naar bed was, liet hij die genoegens Zij moest maar vroolijk en gelukkig zijn. Zoolang ze van hem hield cn bezwoer zo dit niet eiken dag. zoolang gunde hij haar alles graag. Hij legde zijn studie terzijde en verliet z'n studeerkamer, om beneden in de eet kamer zich een glas whiskey in te schen ken. Zoodra hij de eetkamer binnen trad, overkwam hem weer het onrustige gevoel, hij stond even hij de stoel en keek rond. en toen bemerkte hij, dat een raam moest openstaan, het gordijn woei zacht heen en weer. Hij wilde er heengaan cn bemerkte eensklaps, dat er iemand achter stond. Een moment aarzelde hij Toen zonder iets te laten merken, ging hij naar het buffet, schonk zich een glas whiskey in en ver liet de kamer, om na enkele minuten te rug te keeren met zijn revolver bij zich. Kom eens te voorschijn, zei hij bedaard, ik heb een revolver en ik schiet als ik tot drie geteld heb. Eentwee Het gordijn week terzijde. Hugh was ver baasd. Hij had een of ander gepatenteer de inbreker verwacht en zag een jong mensch keurig gekleed, bleek en zenuw achtig, met niets misdadigers aan zich. Ikik ben geen inbreker, verzekerde de indringer, U zult het wel niet geloo- ven, maar ik wel. als U Sylvia roept zal ze U wel verklarenik wilde ze niet gelooven, dat ze vanavond bij haar vader moest blijven.... ze.... ze deed al tijd zoo geheimzinnig en ze wilde me haar adres niet opgeven, en toen hel) ik haar heimelijk gevolgd op een avond en.... ik dacht dat ze me beloog en getrouwd was, maar nu ik U zie begrijp ik En daar het gezicht van den man tegen over zich doodsbleek werd voegde hij er haastig aan toe: Denkt U vooral niets slechts van Sil- via.... we hebben elkaar toevallig ont moet en wel.. we zijn allebei jong... maar ze weigerde zoo hardnekkig om me bij zich thuis te brengenmijn naam is Hamford Ted Hamford.... misschien heeft ze wel eens over mij ge sproken ik schoof dit raam open en Hij stoot er alles uit doodsbang. Ilugh zat hem aan te staren, de revolver nog in zijn hand. Eindelijk \roeg hij langzaam: Over welke Sylvia spreekt U eigenlijk? Welzeze wilde me ook nooit haar achternaam zeggen, dat maakte me zoo wantrouwend en jaloerschen toen ze weigerde om vanavond met me uit te gaan dacht ik.... Hij brak af, zenuwachtig, zag plotseling een portret van Sylvia en riep: Dat is haar foto! En zonder zich te bedenken en aan den revolver te denken liep hij er heen en las langzaam, met verstarde trekken: Aan mij beminde echtgenoot, van zijn vrouwtje. Doodsche stilte viel in de kamer. Hugh had den revolver bij zich gestoken. Men had hem zijn vijf en veertig jaren nooit aangezien, in weerwil van zijn grijzend haar, doch nn fp"k hij eensklaps veel ouder zelfs. En de jongen met zijn onhandige jeugd, stond daar als versteend, terwijl een licht langzaam uitdoofde in zijn oogen. Ergens danste een kleine vrouw, die geen liefde en geen eer en geen trouw ken de. Eindelijk stamelde de jongen: Het spijt mij datik ik had het nooit mogen zeggen, maar ze had me gezworen, dat ze ongetrouwd was, dat ze samenwoonde met haar vader, die erg streng was voor haar. en dat ze daarom zoo geheimzinnig deed en nog niet over onze verloving durfde praten Hij hiak af, en drukte zijn beide handen tegen zijn oogen. Gaat U weg, zei de oudere man stil, door de voordeur, laat me alleen. De jon gen ging weg, zonder iets meer te durven zeggen. Hugh zat langen tijd onbeweeglijk in zijn stoel vooruit te staren. Hii zat er nog toen Sylvia thuis kwam, vroolijk en ver moeid. Ze vloog hem om den hals. Ben je nog op? Schandelijk laat hé, ik was bij Tilly, die heeft me zoo lang vast gehou den Hij zweeg vermoeid. Wat kijk je me aan? vroeg ze. Hij stond op en antwoordde alleen: Ted Hamford is hier gewepst.... Daarna ver liet hij de kamer. De kleine mooie vrouw stond onbeweeglijk. Haar armen vielen slap neer, ze leek eensklaps van al haar praal en lieftalligheid beroofd: een armza lig. betrapt, klein menschenkind. Ergens Uroomde een man van haar, die zou hebben gezworen, dat ze rein en on schuldig was. Ergens schreide een jongen om haar die zijn mooi geloof in de vrouw- geschokt had. Ergens staarde een man in het duister van de nacht, trancnloos. Het grootste leed kent geen tranen meer. (Aangesloten bij den IJ.H.N.) WOENSDAG S JANUARI, te 2 uur (ijs en weder dienende) over de ronde baan, 500 MeteÊ Totaal der prijzen f 100.— Aangifte in Hotel „Veerburg" tot half twee, ook p. Tel. no. 6. DONDERDAGMIDDAG op de korte baan, over 140 Mefer. BETER DAN EEN KOEKJE BIJ DE KOFFIE.... Voorbehoed middel tegen allerlei kwalen. Vitamine is een modeartikel ge worden. Het is thans reeds zoo, dat in groote zaken, waar het personeel overblijft om den koffiemaaltijd te gebruiken, het verplicht is een vi taminetabletje in te nemen, dat door de directie wordt verstrekt. Dit tabletje verschaft den em- ployé's voor 't verdere gedeelte van den dag den noodigen weerstand heeft de controleerende geneesheer verzekerd. Fin het personeel Sjioelt het zure vitame C tabletje zon der morren met de koffie mee.... „Tiet is ons gebleken", verklaarde de per soneelschef van een groote zaak aan het Vk., met 250 man personeel (vooral meis jes), „dat het gebruik van één tabletje per dag den weerstand van de menschen aan zienlijk vergroot. Het is een machtig voor behoedmiddel tegen allerlei kwaaltjes en kwalen, die veroorzaakt worden door ge brek aan vitamine C. Vooral in de eerste maanden van het jaar is dit zeer goed merkbaar Het vitamine C zit vooral in appelen, sinaasappelen en versche groen- len. de voedingsstoffen dus, die men ge durende de wintermaanden slechts in ge ringe mate pleegt te nuttigen Bij het min der gebruik- wordt de kans op ziektever schijnselen. zooals griep, verkoudheid en dergelijke grooter. omdat de weerstand af neemt. Die weerstand wordt echter ver groot door het gebruik van de tabletten. Fabrieken kunnen het niet be- doen. De directie van de grootste pharmaceu- tische fabriek in Nederland verzekerde, dat de vraag naar Acidum Aseorhinicum ge weldig groot is. Het is een mode artikel ge worden en de tabletten moeten bij mil- iioenen geleverd worden. De Vraag is zelfs zoo groot, dat de orders slechts hij gedeel ten kunnen worden afgeleverd De tablet ten moeten namelijk uit Duitschland ko men en via de fabriek en de Nederlandsehe apotheken worden geleverd. De aanvoer is op dit oogenblik nog niet zoo groot als de aanvraag wettigt. Eén enkel filiaal van een Haagselie winkel gebruikt 6000 tabletten per maand. Men kan dus nagaan, wat er geleverd moet worden, wil men aan de wensehen tegemoet komen. Met nadruk verklaarde een van de af nemers ons, dat de belangstelling voor het produet niet toe te schrijven was aan de oorlogsomstandigheden. Het plan was al een jaar gerijpt zeide hij Inderdaad zal het gebrek aan vitamine C nu wellicht nog eestegen zijn, doch vastgesteld is, dat de toepassing gedurende de wintermaanden altijd aanbevelenswaardig is Waarmee dus thans eindelijk het voor oordeel tegen dit belangrijke prophylacti- sche middel overwonnen is. Vit de stad gestolen. Helaas wordt in de hoofdstad maar al te veel gestolen. Nu eens zijn het kleedingstuk ken. dan weer levensmiddelen, die spoor loos verdwijnen. In den nacht van Zaterdag op Zondag was de buit echter van geheel anderen aard. Het was ditmaal een geit. die tus- schen eenige paarden in een stal aan den Zeeburgerdijk stond. Een witte geit met een sik. waarnaar thans naarstig gezorht wordt. Naar de politie ons verzekerde, luistert het dier niet naar een bepaalden naam. Het zal intusschen wel geitenvleesch geworden zijn, waarnaar men zoeken moet. Van gestolen stamkaart gebruik gemaakt. In de laatste paar maanden is op verschil lende plaatsen in ons land een brutale op lichter aan het werk geweest, die zijn ar beidsterrein had gevonden hii rijwielhandela ren. Deze man geeft zich uit voor een inwo ner van Amsterdam en toon' ten overvloede een distributiestamkaart ten name van Wil helmus Hogenes. geboren te Vinkeveen op 20 Mei 1881, wonende in een logement vaan de Prins Hendrikkade. Inderdaad is bij na der onderzoek gebleken, dat aan het bewuste adres iemand van dien naam woonachtig is. doeh hem is ziin distribntiestamkaart des tijds ontstolen. Een onbevoegde heeft zich de ze kaart toegeëigend. Zoowel in Almelo, St. Oedenrode, Zwolle Oisterwiik, Boxtel en Tilburg als nog kort geleden' in Amsterdam, vervoegde deze man zich bii een rijwielhandelaar om een fiets te huren. In alle gevallen werd het rijwiel ech ter niet teruggebracht en heeft de man ze .vermoedelijk, ten eigen bate te gelde gemaakt. ZIJPE BENOEMING. Tot tijdelijk ambtenaar aan het Distribu- tiekringbureau alhier is benoemd de heer P. Randsma te Zutphen, voorheen te Den Hel der. ANNA PAVLOWNA OPGEZEGD De landarbeidersbonden, welker bestuur ders eenigen tijd geleden nog een bespre king hebben gehad met het bestuur van de afdeeling Anna Paulowna. van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw, heeft thans aan de werkgeversorganisatie de be staande collectieve arbeidsovereenkomst op gezegd, omdat zij van meening zijn, dat in de bestaande loonen verbetering moet wor den aangebracht, in verband met de stij ging van de kosteit van levensonderhoud. De spoedige toezending van loonvoorstellen wordt toegezegd, taneinde te trachten vóór het verstrijken van den afloopdatum van het contract tot overeenstemming te gera ken. Ook te Koegras is een dergelijk besluit door de arbeiders genomen. KOEGRAS JULIANADORP. IJS WEDSTRIJD. Zondagmiddag hield de IJsclub „Juliana- dorp" op de ijsbaan op de Langevliet een wedsfrijd voor jongens, waarvoor zich 18 deelnemers hadden opgegeven. Na menige spannende rit werd de eerste prijs gewonnen door K. Hoornsman Az., de tweede prijs doou P. de Graaf Pz., en de derde prijs door E. Breen Cz. Als de winter stand houdt, zullen er de ze week eerst kinderwedstrijden en daarna een groote hardrijderij worden gehouden. De ijsclub won dezen middag 35 nieuwe le den. Dat is een mooi succes! W1ERINGEN „NUT EN GENOEGEN." Vergadering van de Pluimvee- en Konij- nenvereeniging „Nut en Genoegen" ten hui ze van den heer S. Kaan, café Centraal, te Hippolvtushoef. De opkomst was groot, en dit was de eer ste vergadering na de gehouden tentoonstel ling. Volgens het gegeven overzicht was alles naar wensch verloopen Het bestuur hoopte in 1941 weer een tentoonstelling te kunnen organiseeien, maar dan in grooteren vorm. Er zijn weer 10 nieuwe leden en 1 adspi- rant lid toegetreden. Er is gesproken om met de vereeniging toe te treden bij het Gewest Noordholland van den Bond en idem de Sierduivenhond. Dit laatste met het oog op de verordening betref fende het houden van sierduiven. Men mag n.1. geen sierduiven houden als men niet is aangesloten bij een vereeniging. Het bestuur zal trachten den heer Hanne- ma van Winkel een lezing met lichtbeelden te laten houden, wat dan voor de leden een leerzame, dag kan worden. Na nog wat besprekingen van huishoudelij- ken aard, volgde sluiting. W1ERINGEN MOOI WERK GEGUND. Na aanbesteding per 24 December jl.. waarbij de gunning was aangehouden, is thans aan den laaesten inschrijver. N.V. P. Daalder's Aanneemhedrijf. Emmastr., Alk maar. gegund voor rekening van den Dienst der Zuiderzeewerken het onderhoud gedu rende hef iaar 1941 van de rilkswerken op Wieringen: de Noorder- en Zuiderhaven na bij Den Oever en andere voltooide Zuider zeewerken. aldaar, de nieuwe haven te De Haukes. alsmede verschillende grond- en kunstwerken, behoorende tot den Amstel- diepdiik. de Balgzanddijk en tot het Balg- zandkanaal tussehen van Ewijcksluis en Oostoever: de riikshavenwerken op Wierin gen, den rijksweg 10a en gedeelten van de rijkswegen no. 7 en no. 9. Voornoemd aanneemhedrijf had voor dit werk ingeschreven voor een bedrag van f53922. POLITIE. Verloren, een boodschappentasch en een handbeschermer van een rijwiel. Vermist: een heerenrijwiel, merk Juncker. Inl. gem. bode. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Jan. Aanvoer: 6200 Kg. roode kool 5.—. 6000 Kg. gel ekool 4.10. 48SOO Kg. Deensche witte kool 3.50. 2100 Kg. uien 4.50. grove uien i.50. 5700 Kg peen 3 60. NOORDSCHARWOUDE, 6 Jan. Aanvoer: 5900 Kg. roode kool 5.3700 Kg. gele kool 4.10. 2200 Ks.D eensche witte kool 3.50, 1000 Kg. uien 4.50. WARMENHUIZEN. 6 Jan. Aanvoer: 28.000 Kg roode kool 5.2600 Kg. gele kool 4.10, 4300 Kg. Deensche witte kooj 3.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3