Buyen wint te Kolhorn Vermisten van de „Soemba" Langedijk onbetwist heerscher op de 500 meter IS MARGARINE GELUK AAN BOTER? Nat;onale revolutie in Spanje noodzakelijk Jan Langedijk eerste te Nieuwe Niedorp Enorme sneeuwval in Den Maag De Italiaansche gevangenen in Egypte Italiaansch-Dirtscbe besprekingen Ue communisten in Engeland Willem Bakker, Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver- heid en Scheepvaart VAN HOORN LEGT HEM HET VUUR ECHTER NA AAN DE SCHENEN. (Van onzen sportverslaggever). Buyen en zijn trainer. (Foto-archief). Buyen moest gisteren op de baan van de Kolhorner IJsclub bewijzen, dat hij de kampioenstitel waardig is. Hij is daar, zij het met groote moeite in geslaagd, hoewel Van Hoorn hem het vuur na aan de schenen heeft gelegd. Op de 500 me ter moest hij in dezen jeugdigen rijder zijn meerdere erkennen, ter wijl hij op de 1500 meter eerste werd op 0.8 sec. gevolgd door Van Hoorn. Op de 5000 meter werd Lan- gedijk onbetwist eerste met een voorsprong van 6.8 sec. op den kampioen Buyen. Ondanks de slechte weersomstandighe den zijn er bijzonder snelle tijden gemaakt. Van Hoorn reed de 500 meter in den tijd van 47.6 sec. op 1,2 sec. gevolgd door Buyen. I.angedijk werd hier vierde geplaatst met 0.1 sec. boven Schouten, 'die dezen afstand in 50 sec. precies reed. Zwanenburg en Ekelschot reden dezen af stand allebei in 50.8 sec. en moesten daar door de vijfde en zesde plaats deelen. De 1500 meter reed Buyen in den tijd van 2 min. 39.6 sec. op 0.8 sec gevolgd door Van Hoorn. Door dezen gang van zaken bleef er spanning in tot de 5000 meter ver reden zou worden, daar Van Hoorn en Buyen allebei een eerste en een tweede plaats bezetten. Langedijk had zich op de 1500 meter derde geplaatst met den tijd van 2 min 46.7 sec. Zoo was de eerste plaats reeds voor hem verkeken. Schouten, die hier den vorigen keer op zoo fraaie wijze den eersten prijs in de wacht sleepte, stelude dit keer wel heel erg teleur. Hij wist het op de 1500 meter niet verder te brengen dan (ie negende plaats met den tijd van 2 min. 55.8 sec. Zwanenburg bewees, dat er met hem niet valt te spotten en reed dezen afstand in 2 ntin. 53.7 sec., ondanks een valpartij en plaat ste zich zevende. Strijbis heeft hier wederom bewezen, dat hii op de lange afstanden nog heei goed" mee kan komen. Hij plaatste zich vierde, door dezen afstand te rijden in 2 min. 48 sec., op 2 sec. gevolgd door Akerboom, die .vijfde werd. De 5000 meter. En zoo werd aan de 5000 meter begonnen. Buyen en van Hoorn begonnen in een hoog tempo hun ronden te draaien. Gedu rende de eerste ronden kon van Hoorn het tempo goed volgen, doch langzaam aan zak te hij af en hij eindigde 18.8 sec. na Buyen die na 9 min. 28 sec. rijden de finish pas seerde. Hierna kwamen Langedijk en Strij bis in touw en Langedijk heeft op dezen afstand bewezen, dat hij beter in vorm was dan in Bergen. Ronde na ronde legde hij af in een enorm tempo, op den voet gevolgd door Strijbis, dien hij eerst eenige ronden voor het einde van zich af kon schudden. Aan het einde bleek, dat hij zijn 5000 me ter bijna 7 seconden sneller had afgelegd dan den kampioen en een tijd noteerde van 9 minuten 21.2 sec. Strijbis noteerde een tijd van 9 min. 28.4 sec. en bleef daardoor slechts 0.4 sec. boven Buijen. Ook den strijd tusschen Akerboom en Zwanenburg was spannend en slechts met de grootste moeite wist Akerboom den Rot terdammer van zich af te schudden en met 1,2 sec. voorsprong de finish te bereiken. Schouten zette zijn 5000 meter goed in. De eerste 5 ronden draaide hij in 45 sec., doch daarna zakte hij dusdanig af, dat hij een tijd noteerde van 10 min. 16.2 sec. Deze rijder be looft veel goeds voor de toekomst. Hij heeft een soepele slag en met veel trainen zal het uithoudingsvermogen voor den langen af stand ook wel komen. Ondanks het slechte weer waren voor de zen wedstrijd 16 deelnemers opgekomen, doch ook een aantal prominente rijders was niet aan den start verschenen. Men had den wedstrijd reeds afgelast, doch men kon alle 9 deelnemers onmogelijk bereiken. Om elf uur begon men de baan dan ook weer klaar te maken en om één uur kon begonnen worden. Het ijs werd echter tengevolge van de snelle dooi zacht en daarbij hebben ook regen en wind wel hun stempel op de prestaties ge drukt Dat er niettegenstaande dit alles zul ke goede tijden gemaakt zijn is een eer voor de ijsclub van Kolhorn. Ock het publiek was goed vertegenwoordigd. Na afloop was in café Droog prijsuitrei king en huldiging van den kampioen Buijen. Wij laten hieronder de uitslagen der wed strijden volgen: 500 Meter: 1. S. van Hoorn, Zaandijk, 47.6 sec.; 2. H. Beijen, Amsterdam, 48.8 sec.; 3. A. Schouten. Warnsveld, 50 sec.; 4. J. Lanee- dijk. Oudkarspel. 50.1 sec.; 5 en 6. P. Zwa nenburg. Rotterdam en Th. Ekelschot, Am sterdam. 50.8 sec. 1500 meter: 1. H. Buven. Amsterdam. 2. min. 39.6 sec.; 2. S. v. Hoorn. ZaAndijk, 2 min. 40.4 sec.; 3 J. Lnngedijk. Oudkarspel, 2 min. 46.7 sec; 4. M. Strijbis. Harenkarspel. 2 min. 4* sec.; 5. J. Akerboom, Bergen, 2 min 50 sec. 5000 meter: 1. J. Langedijk. Oudkarspel. 9 min. 21.2 sec.; 2. H. Ruven. Amsterdam. 9 min. 28 sec.; 3. M. Strijbis. Harenkarspel. 9 min. 28.4 sec.; 4. J. Akprboom. Bergen. 9 min. 38.8 sec.; 5. P. Zwanenburg. Rotter dam. 9 min. 40 sec. Totaal klassement: 1. H. Buyen. Amster dam; 2. J. I.angedijk. Oudkarspel; 3. S. v. Hoorn, Zaandijk: 4. M. Strijbis. Harenkar spel; 5. J. Akerboom. Bergen. FRAAIEN TIJD OP DE 3000 M. Akerboom en Strijbis uitstekend ln vorm. Onder groote belangstelling zijn Zaterdag te Nieuwe Niedorp nationale wedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter gehouden. De kwaliteit van de deelnemers was zeer goed, daar er vele rijders van de nationale kampioenschappen aanwezig waren. De 500 meter was voor Roas in 49 sec., op de 1500 meter werd Langedijk verrassend door Zwanenberg geslagen. De 3000 meter was echter voor Jan Lan gedijk, in 5 min. 23.4 sec., voor Strijbis in 5 min. 2-5.2 sec. De uitslagen luidden: 500 me»er: 1. J. A. Roos (Amsterdam), 40 sec. 2. J. Langedijk (Oudkarspel) 50.2 sec. 3. L. Muts (Jisp) 51,2 sec. 1500 meter: 1. P. J. Zwanenburg (Roterdam) 2 m. 40.2 s. 2. J. Langedijk 2 min. 40.6 ser. 3. J. Akerboom (Bergen) 2 min. 43 sec. 3000 meter: 1. J. Langedijk 5 min. 23.4 sec. 2. M. Strijbis (Harenkarspel) 5 min. 25.2 sec. 3. P. Zwanenburg 5 min. 20.4 sec. Totaal klassement: 1. J. Langedijk 5 punten 2. P. J. Zwanenburg 12 punten 3. J. A. Roos 13 punten. LANGEDIJK (Foto archief.) De tijd van Langedijk op de 3000 meter ligt slechts drie seconden boven bet Neder- landsch record van Ir. van der Scheer. F.en fraaie prestatie dus! De 500 metare werd vrij stroef gereden, hetgeen zich natuurlijk wreekte in den vrij slechten tijd van 50.2 sec. Het spannendst was de race Zwanenburg Akerboom op de 1300 m. Zwanenburg zoo wel als Akerboom zwenkten bii het ncnien van den eersten bocht verkeerd, zoodat op onthoud ontstond. Met enorme spurt wist Zwanenburg toch nog onder den tijd van I.angedijk te blijven. Ziin tijd was 2. W.2. Akerboom maakte den tiid van 2.43, wat ze ker ook lang niet slecht is. Stijbis verrastte door van der Heide in een uiterst snelle rit te slaan. De Waarlan- der komt er op den langen afstand al meer in! ARABISCH LEIDER TERECHTGESTELD. Het Italiaansche blad de „Popoio di Ro ma" meldt uit Beiroet, dat volgens een be dici van de daar verschijnende „.Tour", de nationalistische Arabische leider Joessef Aboe Doera. die door het F.ngelsche krijgs gerecht te Jeruzalem ter dood was veroor deeld, terechtgesteld is. Het proces is met ge sloten deuren gevoerd. De Stoomvaart Maatschappij „Nederland" deelt mede, dat zij van den lsten stuurman van het s-s. „Soemba" telegrafisch bericht heeft ontvangen, dat de gezagvoerder, de heer J. P. Leguit uit Amsterdam, de 2de stuurman de heer F. Legger, uit Emmen, en de volgende leden van de bemanning worden vermist: bootsman A. Kok nit Egmond aan Zee, timmerman E. Middelberg uit Amster dam, kwartiermeester S. Bosma uit Wormer, de matrozen C. A. Heyer uit Amsterdam, P. v. Duyn Jzn. uit Katwijk aan Zee, D. Visser Pzn. uit Hollum (Ameland), J. v. Duin Azn. uit Noordwijk aan Zee, C. v. Duyvenbode uit Katwijk aan Zee, de lichtmatroos W. Woo nink uit Amsterdam, de olielieden K. T. Hamstra uit Amsterdam, J. Ase uit Amster dam, A. Greuter uit Monnikendam, hol meester W. C. de Boer uit Hilversum en kok S. Haantjes uit Amsterdam. Op 10 Januari j.1. werd, naar D.N.B. meld de, uit New York bericht, dat het in dienst van Engeland varende Nederlandsche stoom schip „Soemba" op den Atlantischen Oceaan gezonken is, en dat een deel der opvarenden in een Oost-Canadeesche haven aan land was gezet. Verkeer totaal ontwricht. (Van onzen Haagschen correspondent) In den nacht van Zaterdag op Zondag is Den Haag overvallen door de zwaarste sneeuwval die daar sinds menschenheuge- nis is voorgekomen. Daar kwam nog een fiksche storm bij, zoodat Zondagmorgen vroeg de binnen stad onder een sneeuwlaag van gemiddeld 35 cm dik lag, doch op sommige plaatsen enorme sneeuwdekkingen lagen van 1 tot IV2 meter hoog. In den vroegen morgen trok gemeentewer ken er reeds met ruim 200 man en 21 pekel- wagens op uit 0111 te trachten vóór het ver keer tegen zonsopgang de voornaamste stra ten althans ecnigszins begaanbaar te maken Twaalf sneeuwploegen moesten er ook nog aan te pas komen en ondanks dat wa ren in den loop van den ochtend vele stra ten onbereikbaar. Buiten de stad kon men zich in het hoogq Noorden van Canada wanen, zóó diep waren wegen en duinen onder de sneeuw verdwe nen. Sommige bewoners moesten zich als het ware uitgraven, omdat de sneeuw tot borsthoogte voor de deur lag. Onnoodig te zeggen, dat het voor de tram ook een krachtproef was. Om b'/i uur waren dc 13 pckelwagens uit gereden en dank zij hard werken kon 0111 7 uur worden uitgereden, hoewel de eerste uren van een regelmatig tramverkeer geen sprake was. Ook het treinverkeer van en naar Den Haag was aanvankelijk in de war. Vastgc- sneeuwde wissels en andere tegenvallers maakten dat de electrische treinen aan hei de stations aanvankelijk met groote vertra ging vertrokken en aankwamen. Eerst tegen 11 uur was de dienst onge veer normaal. Tegen 12 uur kwam een malsch regen buitje en later de zon de sneeuwruimers helpen, doch de wintersportliefhebbers, die in groote getale naar de duinen waren ge trokken lieten zich hierdoor niet verjargen. In Wassenaar, vooral op het prachtige buitengoed Duinrell waren skiërs bij 10-tal- lcn in hun element, terwijl in de zuidelijke duinen de jeugd van 6 tot 60 jaar met sleetjes alle hellingen onveilig maakte. Ifet aantal sneeuwpoppen was niet te tellen. Wij zagen heele sneeuw families, vaak potsierlijk uitgedacht. Hoeden van vader of moeder, dienden veelal als hoofddeksel. Wij zagen zelfs sneeuwpoppen met jassen aan, vrouwen met parapluies etc. Tegen den avond was bet zwaar dooi «iet de vele bekende vieze narigheden, daaraan verbonden. Den Haag heeft overvloedig van het lief en ieed. aan een dergelijke groote sneeuw val verbonden, geprofiteerd Tot het onpleizierige behoorde, dat nie mand een krant gehad heeft. Zelfs de loo- pers van de plaatselijke bladen hadden het moeten opgeven. De kranten, die van buiten moesten kó men waren in het geheel niet gearriveerd. Den Haag was, behoudens de treinverbin ding, gisteren volkomen geïsoleerd ONDERZOEK LAAT TWIJFEL OPEU. In botervat waarschijnlijk non onbekende vitaminen, Bekend is, dal de boter de vitaminen A en D bevat. Om ook wat het voorkomen van deze edelstoffen betreft, de margarine op boter te laten gelijken, voegt de marga rine-industrie ze wel aan haar nroduct toe. Kan men nu zeggen, dat, wat de vitaminen betreft, margarine gelijkwaardig is aan bo ter? Proefnemingen, welke in Amei'ika hehlien plaats gehad, laten hieromtrent twijfel open. Daar heblten Sehantz. Elvehjem en Hart voleens een onlangs verschenen publicatie, voederproeven genomen met jonge ratten, die gevoéd werden met ..kunstmelk", verkre gen door in ondermelk verschillende vetten te emu'geeren en wel werden ter onderlinge vergelijking de volgende vetten toegevoegd: hotervet. eorosvet. sovaolie. maisolie en ka- toenzaadolie. Om te voorkomen, dat een te kort aan vitaminen aanleiding zou geven tot verschillen in groei werden aan het voedsel gepaste hoeveelheden vitaminen A en E toegevoegd en werden (ter opwekking van vitamine D) de proefdieren bestraald, terwijl de melk bovendien werd ..geminera liseerd" met kleine hoeveelheden ijzer, ko per en mangaan. Het belangrijkste resultaat is wel, dat de jonge ratten, wier voedsel botervet be\at- te. een duidelijk sterkeren groei vertoonden gedurende de eerste 2 a 3 weken, dan de dieren, welke in plaats" daarvan verse bil lende plantenvetten in hun voedsel ontvin gen. Na ongeveer 3 weken werden de ver schillen minder opvallend. Een ander opmerkelijk verschijnsel bij de ze proeven was, dat de met botervet gevoede dieren er welvarender uitzagen en een be tere beharing bezaten dan de overige proef dieren. Men zou hieruit de conclusie kunnen trek ken. dat botervet nog onbekende vitaminen bevat. Toch moet men, aldus schrijft het Ned. Weekbl. voor Zuivelbereiding en -Han del, vorozichtig zijn met het maken van gevolgtrekkingen uti dergelijke op ratten genomen proeven en met betrekking tot de voeding van den monsch of het jonge kind. ln elk geval leeren we uit het bovenstaan de echter wel, aldus dit blad, dat het voor barig zou zijn te beweren, dat gevitamini- seerde margarine in alle opzichten gelijk is te stellen niet natuurboter. De Italiaansche gevangenen in Egypte. Critiek op de behandeling door de Engelschen. Naar uit Cairo verluidt, hebben de Egyp tische dokters het publiek opgeroepen, gif ten te verstrekken voor de kampen voor krijgsgevangenen en geïnterneerde burgers. Naar men verneemt, zijn er in de kampen der Italiaansche gevangenen besmettelijke ziekten uitgebroken ten gevolge van de on voldoende hygiëne cn verpleging. Volgens de Engelschen is er gebrek aan doktoren en geneesmiddelen. In nationalistische kringen beweert men, aldus het D.N.B.dat dc En gelschen met opzet den gevangenen iederen geneeskundigen hulp weigeren. De adjudant van generaal Wavell heeft de delegatie van Egyptische dokters, die in naam van de menschclijkheid maatregelen van de Brit- sche gezondheidsautoriteiten verlangde, ten antwoord gegeven, dat het thans geen tijd voor weekhartigheid is en dat de Italianen het aan de Britsche humaniteit, die ook in oorlogstijd niet uitgestorven is, te danken hebben, dat generaal Wavell zijn gevange non niet laat doodschieten, zooals Napo leon op zijn beroemden tocht naar het Oos ten deed. Elke vertraging beteekent gevaar Op de laatste bijeenkomst der vrouwe lijke Phalanx te Gerona heeft de onder secretaris der partij. Gamero del Gasteillo, een rede gehouden waarin hij zeide, dat bespoediging der nationale revolutie nood zakelijk is. Iedere vertraging der revolu- tionnaire reorganisatie, aldus zeide hij, be teekent niet alleen een ondragelijke last op het gebied der binnenlandsche politiek maar ook een gevaar voor de onafhanke lijkheid ten aanzien van het buitenland. De Spaansche onafhankelijkheid is zonder een nieuwe Europeesche orde niet denk baar. Dr. CLODIUS NAAR ROME. Bevoeqde Romeinsche kringen vernemen, dat in de eerste dagen van de komende week Italiaansch-Duitsche economische be sprekingen zullen worden qehouden, die van non grooter beteekenis zullen zijn dan alle andere, die na het laatste Italiaansch- Duitsche handelsaccoord van 24 Februari 1040 werden aevoerd. De Duitsche aezant, dr. Clodius, zal te dien einde hedenmiddag te Rome aankomen, vergezeld van een delegatie, die ongeveer 35 medewerkers telt. In dezelfde Hoineinsche kringen herinnert uien er in dit verband aan. dat het econo misch accoord van 24 Februari 1940 werd gevolgd door het steenkoolaccoord van Maart 1940, in zake het vervoer van Juni 1940 en de accoonlen van 17 Augustus en 3 Decem ber 1940. Men legt er echter den nadruk op. dat de aanstaande besprekingen ondanks haar buitengewone belangrijkheid passen in het kader van de normale periodieke hijeen- komsten tusschen Duitschland en Italië en gekenmerkt worden door de innigheid van dc Italiaansch-Duitsche economische betrek kingen. Men verzekert, dat de vraagstukken, die onderzocht zullen worden zeer veelomvat tend zullen zijn en vraagstukken van ver- \oerscontingenten en de betrekkingen met de bezettp gebieden zullen omvatten. Men verwacht, dat de besprekingen minstens veertien dagen zullen duren. Binnenkort verbod? Volgens een eigen bericht uit Londen van de Nya Dagligt Allehanda, meldt de Sundav Express, dat jde Britsche regeering kortge leden maatregelen heeft genomen om de, zooals men het noemt, landsverraderlijke activiteit van de communistische partij in Engeland te verhinderen. Het Engelsche blad is van oordeel, dat de geheele organi satie der communistische partij in Engeland wellicht zal worden verlxoden. WILLKIE'S REIS. Het Witte Huis heeft bekend gemaakt, dat Roosevelt den minister van buitenlandsehe Zaken, Cordell Huil. uitgenoodigd heeft bij zijn onderhoud met Wendell Willkie dezen in elk opzicht volledig in te lichten over de situatie in Europa en het politieke stand punt der V.S. Den 17en Jan. over leed in de Oude Helder oud redder van eender roemrijke garden van Dorus Rijkers, in den ouderdom van 86 jaar. Dat hij ruste in vrede. Wieringerwaard, Jan. 1941. HANDEL IN LOMPEN EN OUD PAPIER. Ingevolge art. 5, lid 1, van de Oude Materialen- en Afvalstof- fenbeschikking No. 2/40 d.d. la November 1940 is het aan on dernemingen verboden, zonder een daartoe van den directeur van het Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen ver kregen schriftelijke vergun ning oude materialen en afval stoffen te koopen, voorhanden of in voorraad te houden, te doen bewerken, te doen verwerken, te koop aan te leveren. Bij publicatie van 15 November 1940 is van dit ver bod, tot wederopzegging toe, dispensatie verleend. Ten aanzien van tusschen- en groothandelaren, in LOM PEN en OUD PAPIER werd de ze dispensatie op 2 December 1940 ingetrokken, terwijl thans blijkens bericht in de Neder landsche Staatscourant van 17 Januari 1941, deze dispensatie met ingang van heden ook is ingetrokken ten aanzien van kleinhandelaren (z.g. leurders) in lompen en oud papier. Dientengevolge mogen met ingang van heden alleen die groot-, tusschen- en kleinhan delaren (leurders) in lompen en oud papier deze koopen, voorhanden of in voorraad houden, doen bewerken, doen verwerken, te koop aanbieden, verkoopen of afleveren, welke in het bezit zijn van een daar toe strekkende vergunning van den Directeur van genoemd Rijksbureau. De aandacht van leurders in lompen en oud papier wordt er nog op gevestigd, dat het even tueel bezit van een vergunning, afgegeven door een gemeente bestuur, hen geenszins ontheft van de verplichting ook in het bezit te zijn van de hierboven bedoelde vergunning, afgege ven door den Directeur van het Rijksbureau voor Oude Mate rialen en Afvalstoffen, Paleis straat 7 te 's-Gi:avenhage. DE MENDOZA OPNIEUW OPGEBRACHT. Volgens mededeeling van het Braziliaan- sche ministerie van Marine is het Fransche s.s. Mendoza, dat reeds eerder getracht heeft, met een lading levensmiddelen naar Frank rijk uit te loopen, gisterochtend op by2 zee mijl van do kust van den staat Catharina door den Britschen hulpkruiser Asturias op gebracht. WIERINGEN BURGERLIJKE STAND. Vanaf 3 t.m. 17 Jan. 1941. Geboren: Jan. zoon van J. Hekman en van R Witting; Geri Else. dochter van A. A. Schmitt en van A. G. Lont; Cornelis Reinder. zoon van J. Vermeulen en van J. Hummel; Martinus. zoon van S. Lont en van G. Doves; Jacoh, zoon van J. Polmans en van L. Heres: Neeltje Trijntje, dochter van J. Kat en van M. Koorn; Willem Rern- hard. zoon van P. Kraak en van S. C. Stee man: Arie Hessel. zoon van D. Leijen en van J. Bais; Klaas Anne, zoon van S. v. d Velde en van K. v. d. Velde. Ondertrouwd: W. Klokman en M. Noot; M. J. Deijkers en D M. Rotgans. Getrouwd: F. A. Salfischberger en J. Mei- ge rs. Overleden: M. J Bakker. 71 jaar. echtge noot van G Lont; G. Kraak. 73 jaar, echt genoot van M. Ra ijs; P. de Vries, 66 iaar, echtgenoot van Tr. Roos. J. Bloemberg, 36 iaar. echtgenoote van J. Komduur. IEPZIEKTE. T°. deze gemeente zijn niet minder dan 225 iepenboomen aangewezen als dood of als gevaar opleverende voor verspreiding van de iepziekte of voor vermeerdering van lepenspintkevers. BOUWVERGUNNINGEN. w !]0r ^fi!JPar'r"rscommissaris voor Wederopbouw is vergunning verleend aan de heeren J Klein Cz„ M. Minnes en P.' Klein resp. tot de oprichting van 2 woon huizen aan den Koningsweg en 1 woonhuis aan den Kleitelweg. VISSCHERIJREGISTER. De W.R 217. eigenaar de heer Jb. Tijsen 7z„ is onderhands verkocht naar Oudorp. Onder hetz.plfde nummer is thans een nieuw vaartuig in de vaart gehracht, van den- zelfrten eigenaar. BROEK OP LANGEND LIK. 18 Jan. Aanvoer: 4700 Kg roode kool 5.50. 10200 Kg. gele koot 4 40. 18800 Kg Deensche witte kool 3.90. 3800 Kg. uien 5.grove uien 5 NOORnsruARwntrnF. 18 Jan Aanvoer: 17700 Kg. roode kool 5.50. 12300 Kg. gele kool 1 40. 56600 Kg. Deensche witte kool 3.90. 2800 Ke uien 5.—. WARMENHUIZEN. 18 Jan. Aanvoer: 12000 Kg roode kool 5.50. 1500 Kg. gele kool 4.40. 16200 Kg. Deensche witte kool 3.90.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6