De voetbal gaat weer rollen De Alkmaarsche Kaasmarkt ie Alkmaar. Tuinhoekje Strijd in Indo China gestaakt Zijn meisje mishandeld Trainingsbijslag in de werkverschaffing Watervogels in Schagen tegen Succes In ons district Geen voetbal in den NH.V.B. Marktberichten Een grage klant voor „De houten lepel" Duitsch gerecht straft zwaar SCHAGEN B.K.C. tegen M.F.C. en D.T.S.-Wieringerwaard Zitting van Vrijdag 24 Januari. VERDACHTE WIL MAAR METEEN GAAN ZITTEN. Barbertje moest beslist hangen. Een zekere M. K. uit St Pancras, had op 18 Januari per fiets een tochtje gemaakt naar Alkmaar en werd aldaar aangehouden omdat zijn rijwiel niet was voorzien van een bel, waarvan het geluid op tenminste 50 me ter afstand te hooren was. Verd. erkende hfet ten laste gelegde. Hij werd aangehouden om zijn identiteitsbewijs te toonen. Nou zei verd. dat had ik bij me, maar toen kwam die agent aan m'n bel an die deed het niet. Wist je dat van tevoren? vroeg mr. Schen- keveld. Nee, dat wist ik niet, zeide verd. hierop. De Ambt. van het O. M. vond, dat deze verd. dan wel zwaar was gedupeerd. Het lukte den verbalisant niet, verd. op z'n iden titeitsbewijs te vangen, maar hij liep erin, omdat hij geen behoorlijke bel had. Mr. Schenkeveld eischte f2.boete, subs. 2 da gen. De kantonrechter, vonnis wijzende, deed er de helft af en veroordeelde verd. tot f 1. boete subs. 1 dag. Toen overhandigde» verd. aan Mr. Boer- rigter een kaart, waaruit bleek, dat hij nog eenige dagen tegoed had. Hij verzocht den kantonrechter dezen éénen dag erbij te wil len schriiven, dat ging in een moeite door en 'kon hrj direct gaan zitten. Maar Mr. Boerrigter moest verd. teleur stellen en zeide, dat hij een en ander maar eens moest vragen op de griffie. Daar zou den ze hem wel inlichten. Of inderdaad verd. dadelijk Is gaan zit ten, zijn we niet te weten gekomen. Z ij p e. EEN DUBBEL^ OVERTREDING. A. M. W. uit Zijpe had op 19 November van het vorige jaar te Zijpe een dubbele overtreding begaan. Deze verdachte had zich per rijwiel verder van de rechterzijde .van den weg verwijderd dan gerechtvaardigd was en voorts was ziiiv» rijwiel niet voor zien van een behoorlijk afgeschermd ach terlichtje. Verd. erkende het eerste feit, doch be weerde. dat hij niet anders kon. omdat hij twee wielrijders moest passeeren. De kantonrechter, mr. Boerrigter vroeg verd. of hij die twee andere wielrijders ken de. waarop verd. bevestigend antwoordde. Dan neem ik toch aan, dat u met z'n idrieën naast elkaar fietste. O nee, zeide verd.. ik reed er achter. Ik ben bang aldus de wnd. Ambt. van het O M.. mr. Schenkeveld dat de straf Jiooger zal worden, als wij' hier den verba lisant laten komen. Voorts merkte verd. op, dat hij ook niet een behoorlijk afgeschermd achterlichtje had, maar dat hij heelemaal geen achter licht had. Ik wou linksaf gaan, maar die verbalisant wilde me toch niet gelooven. De ambtenaar van het O.M. vordering ne mend, zeide, dat in\ het proces-verbaal stond dat verd. geen behoorlijk afgeschermd achterlichtje had en dat verd. nu zeide.. dat hij heelemaal geen achterlicht had. Mr. Schenkeveld wilde niet zoomaar over deze juridische oneffenheid heenhobbelen en vroeg voor dit feit vrijspraak. Wat het te veel naar links rijden betrof, achtte de Ambt. dit feit wettig en overtuigend bewe zen en eischte f 4.boete, subs. 2 dagen hechtenis. Verd. zeide, dat hij die boete onmogelijk betalen kon. De Kantonrechter uitspraak doende legde verd. voor het zich te ver van den rechter kant van den weg begeven, een boete op van f 3 subs. 1 dag. Wat het achterlicht tje betrof, daarover wilde mr. Boerrigter z'ch nog eens beraden en dus bepaalde de Kantonrechter de uitspraak hierover op he den over acht dagen. BLOEIENDE TAKKEN" VAN HEESTERS IN JANUARI EN FEBRUARI IN ONZE HUISKA>IER. De lezers en lezeressen van onze tuinhoekjes zullen vaak den goeden raad, bjj het verzorgen hunner planten gekregen, hebben opgevolgd en, naar ik hoop, met goed gevolg.- Dat het echter mogelijk is bloeiende takken van hees ters in den winter te krijgen, heeft men zeker niet gedacht. Toch is het idee niet zoo vreemd. Wtj hebben immers in onze bloemenwinkels de prachtige takken der seringen reeds eenigen tijd zien staan. Zelfs ziet men thans hier en daar in de tuinen een heester in vollen bloei. Dit Is de Jasminum nudifloram of de vroege Jasmijn. Deze heester, een nauwe verwant van de sering, komt uit China. De bloemen ver schijnen voor de bladeren, waarom zij ook nudi florum. d.i. naaktbloeiende .heet. Is de winter zacht, dan tooien de hangende takken zich reeds begin December met een overvloed van kleine gele bloemen. Bij erge vorst sluiten ze zich, om bij milder temperatuur weer dadelijk open te gaan. De takken van dezen heester zijn echter minder geschikt om in een vaas gezet té worden, omdat de bloemen niet tegen de warmte kunnen. Beter kan men hier voor de takken van het Chineesch klokje of Forsy thia viridissima gebruiken. Deze heester komt veelvuldig in onze tuinen voor en bloeit buiten reeds in het laatst van Maart en begin April. Is eind Januari een vorstperiode achter den rug, dan zijn zijne blad- en bloemknoppen reeds flink ontwikkeld. Snijdt men enkele takken van den heester af. liefst met mate om hem niet te ontsieren, dan kunnen deze takken op een vaas "met water gevuld in de huiskamer gezet worden. Door de hoogere temperatuur wordt het groeiproces bespoedigd. Toch moet dit niet te overhaast gebeuren door de takken vlak bij de kachel of de centrale verwarming te zetten, omdat dan de knoppen zouden ver drogen. De warmte van de kamer bewerkt al spoedig dat de knoppen zwellen. Na eenige dagen wat is het aardig in Jezen tijd dit gade te slaan ziet men de frissche groene blaadjes reeds naar buiten komen. Ook laten de lichtgele bloempjes als zoovele klokjes zich zv»n. Is dit stadium bereikt en het duurt wel eenige dagen, dan doet men beter de takken in een kamer te zetten, die minder sterk ver warmd wordt, ofrchoon he' er natuurlijk niet mag vriezen. De bloei duurt aan langer. Er zijn nog een paar heesters, die vroeg bloeien en daarom op dezelfde wijze wat fleur in huis kunnen brengen. Een dezer is de Ha- mamclis of Tooverhazelaar Hij bloeit reeds in F bruari met grillig gevormde geelachtige bloempjes. Het is ïaar een klein» heester. Men snijdt er dan ook slechts kleine takjes af, die op een passend vaasje gezet een zeer deco ratief geheel vormen. Nog een vroege bloeier is Daphne Mezereum of het Peperbotmpje. De lila bloemen verspreiden ook nog een aange name geur. De takken moeten op dezelfde wtjze behandeld v. orden als - ie van het Chi neesch klokje. Ik hoop, dat u eens probeert wat in dit artikeltje beschreven is. U zult er ongetwijfeld genoegen aan bleven. A. v. d. LIJN. Beide partijen accepteeren de bemiddeling van Japan. Volgens een bericht uit Bangkok zijn de vijandelijkheden tusschen Fransch-Indo-China en Thailand gestaakt Er wordt een wapenstil standsverdrag voorbereid. Voorts- is officieel medegedeeld, dat Fiankrijk en Thailand de bemiddeling van Japan tot bijlegging van de grensgeschil len hebben aanvaard. De minister van bui- tenlandsche zaken, Matsoeoka, heeft voor gesteld, dat vertegenwoordigers der twee staten te Tokio in conferentie bijeenkomen. Volgens gelijkluidende berichten uit Hanoi en Bangkok zijn zoowel de Thaische regee ring als het bestuur van Fransch-lndo- China bereid tot een vreedzame regeling van het conflict. Gouverneur-generaal Decoux, zoo wordt voorts verklaard, heeft zich reeds, na een nauwkeurige inspectie der situatie aan de grens en na bestudeering van den door Bangkok gestelden eisch tot afstand van vroegere Thailandsche gebieden, tot Vichy gewend, met het verzoek om instructies voor het geval over een compromis zou worden onderhandeld. Fransch-Indoehina eischt echter, zoo wordt voorts gefneld, dat Thailand de door den Fransehen gezant te Bangkok gedane tegenvoorstellen in ver- zoeningsgezinden geest bestudeert. LORD HALIFAX IN AMERIKA De Engelsche berichtendienst meldt, dat lord Halifax, dè nieuwe Britsche ambassa deur voor Washington, gisteren in den loop van den dag in de Vereenigde Staten is aangekomen. Hij heeft den overtocht ge maakt aan boord, van het slagschip King George V. Een gezellige vrijer voor de rechtbank. Voor don Utrechtschen politierechter stond gistermiddag terecht de 18-jarige timmer man N. S. uit Zuilen terzake van mishan deling van zijn vroegere verloofde A. van B. Het was niet de eerste keer, dat ver dachte wegens mishandeling voor den rechter moest verschijnen en zelfs was het niet de eerste maal, dat hij zich moest verantwoorden voor mishandeling van zijn verloofde, want in April van het vorige jaar was hij reeds door den politierechter veroordeeld wegens mishandeling tot een voorwaardelijke gevangenisstraf en een flinke geldboete. Verdachte was na den oorlog in Duitschland gaan werken, doch toén hij weer in het land terugkeerde, zocht hij direct weer contact met zijn vroegere meisie. Maar dit meisje had niet zeer pret tige ervaringen met dezen jonge^ man opgedaan en zij wenschte on der geen voorwaarde weer met hem in relatie te treden. Verdachte ech ter trachtte telkens weer haar te ontmoeten. Zoo geschiedde het aan het eind van het vorig jaar te Maartensdijk, maar meer dan ooit was het meis je besloten, dat zij niets meer met hem te maken wilde hebben. Hierop ontstak verdachte in woede en na eerst gedreigd te hebben haar in de sloot te zullen gooien, sloeg hij haar met zijn' vuist in he} gezicht, trapte haar tegen den grond, kortom mis handelde haar. De Officier van Justitie mr. Camphuis zeide in zijn requisitoir, dat hij dit--keer geen termen had een geldboete te vragen. Deze verdachte is een onbeheerscht jong- mensch, dat zijn ..geliefde verscheidene ma len heeft geslagen, dat als zij niet deed wat hij wilde, er lustig op los timmerde en nu maar eens flink moet boeten. Spr. eischte een gevangenisstraf voor den tijd van veertien dagen. Verdachte werd bij het hooren van den eisch zeer timide en smeekte den rechter het nog eens met hem te willen probeeren. Het meisje, zoo verweerde hij zich, had wel eens' tegen hem gezegd: „Ga weg, schoft, ik' wil niets meer met je te maken hebben" Politierechter: Dat kan ik me heel goed begrijpen van dat meisje. Tenslotte werd de vader van den jonge man gehoord, die den rechter bezwoer, dat het nu nooit weer zou gebeuren. Het gezin gaat in Zwolle wonen en dan zou de va der zijn' eenigen zoon flink strak houden. Het is dat ik meelij met je vader heb, al dus mr. Visser, dat ik nu nog een boete zal geven, maar je Verdient eigenlijk een fiksche gevangenisstraf. Het vonnis luidde 15 gulden of 15 dagen. Vijftien laar tuchthuis voor Ne derlander. A.N.P.) - Medegedeeld wordt: F.en onverlaat van Nederlandsche nationa liteit, die op 12 Januari van dit jaar in de omgeving van Breda een Duitsch soldaat op valsche wijze van achteren heeft aangeval len, werd op den zestienden van dezelfde maand door den Duitschen krijgsraad tot een tuchthuisstraf van vijftien jaren veroor deeld. BLIJFT SCHAGEN'S SCHAPENMARKT BEHOUDEN? WIJ vernemen van bevoegde zijde, det de kans. dat Sohagen als schapenmarkt inge schakeld zal worden, zeer goed staat. Aan de Nederlandsche Veehouderij Cen trale te Den Haag is Donderdag het volgen de schrijven verzonden: Mijne Heeren, Schapenhouders te Schapen en omgeving als Wieringermeer, Jnlianadorp, Koeqras, WieringerwaarH enz., enz., verzo*»1---» v-»— doch dringend Schag~» «is leveringsplaats ook voor schapen te willen inschakelen. Het ls bMna ondoenlijk, ook al door slech te vervoersgelegenheid. hunne aan Uw Cen trale te leveren schapen te Purmerend oi Amsterdam af te leveren. Namens de schapenhouders, J. SIJP, Moerbeek, Nienwe Niedorp. SCHAGEN'S PAASCHVEETENTOONSTEL- LING IN OORLOGSTIJD. Wij vernemen ,dat het bestuur van de Vereenlging tot het houden van Paaschvee- tentoonstellingen te Schagen heeft besloten alles wat mogelijk is te doen om, ondanks de ongunst der tijden ten aanzien van het vette vee, toch èn ln het voorjaar èn in het najaar een tentoonstelling te heuden. Zelfs denkt men er aan de najaarstentoon- stelling nog door inschakeling van nieuwe groepen, belangrijk uit te breiden. Wij gelooven namens alle veehouders te spreken, als wij het, bestuur hulde brengen voor zijn vastberadenheid om trots het vrij wel volkomen ontbreken van vetvee de kern van de tentoonstelling! toch door te zetten en daardoor deze belangrijke land- bouwdag voor ons Noorderkwartier te be houden. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Toen de heeren vader en zoon de J. tot voor kort handelaren in tweedehandsch auto's in den Helder, thans te Schagen, zich met hun auto Donderdag onder Hoorh be vonden, hebben zij een onaangenaam avon tuur beleefd. Vermoedelijk door de gladheid botste hun D.K.W.-tje op een groote vrachtwagen. De heer de J. Jr. had verschillende kwetsuren bekomen en is per zeikenauto naar Schagen vervoerd, waar verdere medische hulp werd verleend. Zijn toestand is niet ernstig. De heer de J. Sr., die een fractuur aan de knie had opgeloopen, is in het ziekenhuis te Hoorn opgenomen. WIEPINGEN Een nieuwe regeling. Met intrekking van alle bestaande, ter zake geldende, voorschriften is thans een uniforme regeling voor de trainingbijsla gen bij werkverruimingsobjecten in het le ven geroepen. Slechts die bij een werkverruimingsob ject geplaatste personen komen voor een toeslag in aanmerking, die niet landarbei ders of grondwerker van beroep zijn, en die in het tijdvak van twee jaar onmiddel lijk aan de plaatsing voorafgaande, min der dan 4 weken landarbeid of grondwerk hebben verricht. De trainingstoeslag is afloopend en wordt per werkuur berekend, over de eerste 4 weken der plaatsing, en wel naar het ba sisuurloon. Bij een basisuurloon van 24 cent of min der bedraagt de toeslag de eerste week 7, de tweede week 4, de derde week 2 en de 4e week 1 cent per uur boven het uurloon. Bij een basisuurloon van 25 t/m 29 cent, resp. 8, 5, 3 en 1 cent. Bij een basisuurloon van 30 t/m 34, resp. 10, 6, 3 en 2 cent; Bij een basisuurloon van 35 t/m 39 cent, resp. 11, 7, 4 en 2 cent; Bij een basisuurloon van 40 t/m 44 cent, resp. 13, 8, 4 en 2 cent.; Bij een basisuurloon van 46 cent en daar boven, resp. 14, 9, 5 en 2 cent per uur ge durende de le, 2e, 3e en 4e week. Wanneer de arbeider die voor een trai ningsbijslag in aanmerking komt korter dan een halve week werkt, telt deze week niet mee bij de toekenning van de bijslag over vier weken. ALLES BLIJFT BIJ HET OUDE, MAAR DE INHOUD IS ANDERS. De verstrekking van goedkoope marga rine en bak- en braadvet aan werkloozen en armlastigen zal op de normale wijze voortgang blijven vinden. Ook al zou gen""geen" vet de verstrekking aan werkloozen etc. gaat, tegen inlevering van de gebruikelijke bon nen, gewoon door. In zooverre is er m.i.v. 10 Februari a.s. een wijziging dat de pak jes, eerder wegende 250 gram, dan 200 gram inhoud zullen krij gen. De prijs per pakje wordt in verband daarmede van 11 cent teruggebracht op 9 cent. De te verstrekken hoeveelheid blijft het zelfde, alleen ontvangt men dab voortaan meer pakjes. Vroeger betaalde men per kg (4 pakjes van 250 gr) 0.44, thans ontvangt men een kg in 5 pakjes van 0.09, dus voor 0.45. BURGERLIJKE STAND VAN 17 TOT 24 JANUARI 1941. Geboren: Gerard Johannes, zoon van W. Pol en van C. M. Kooij; Aafje, dochter van T. Grijze en van P Lont; Fernando Marie, zoon van B. M. Verbiest en van B. J. J. van Eek. Ondertrouwd: H. E. van Bijnen en A. Vliegenthart. Getrouwd: W Klokman en M. Noot. Overleden: W. Kuiper, 60 jaar, echtgenoot van M. Kuiper. 2e Klasse A. In Amsterdam onder leiding van scheids rechter Boekman vindt de strijd plaats AFC ZFC. Voor de Zaankanters is dit de zwaarste wedstrijd; ten eerste staan de Amsterdammers slechts één punt achter, doch als tegenstan der liggen zij de Zaandammers ook niet erg. De Amsterdammers spelen n.1. precies als de Zaandammers, een technische partij voetbal en juist zij waren het die ZFC de eenigste nederlaag toebrachten. ZFC krjjgt het zwaar, o.i. te zwaar. Zeebur- gia ontv ngt de Boys; de Alkmaarders dienen nu toch eens voor een puntje te zorgen; we rekenen er in ieder geval op. OSV en WFC zullen de punten, evenals de eerste keer deelen. Alcm. Victrix heeft weer een pracht wedstrijd nu DWV komt naar Alkmaar. De Alkmaarders hebben nog een kans. vooral als ZFC struikelt, getuige onderstaand standje. We hebben ook vertrouwen in de wit ten, dat zij de punten behouden. ZFC 11 8 2 1 18 33—18 DWV 9 5 2 2 12 23—14 WFC xO 4 4 2 12 21—18 AFC 7 4 1 2 9 20—18 Alcm. Victr. 8 4 1 3 9 16—16 Het Zaanache WZ krjjgt bezoek van West- Naar wij vernemen zijn voor Zon dag alle vastgestelde wedstrijden in den N.H.V-B. afgelast Frisia. De Zaandammers wannen tot heden slechts één wedstrijd en juist tegen de Enk- huizers. Nu de strijd in Z*mdam gaat, ge looven we een tweede overwinning te zien voor de hekkensluiters. 3e klasse A. QSC zal met GVO geen moeite hebben. De Hoornsche derby Always ForwardHollandia wordt voor de tweede maal geetreden en ook nu weer is rood-wit favoriet. KW zal mis schien een draw bereiken tegen St. George. ZVVPurmersteyn is voor de Zaandammers, doch het zal niet gemakkelijk gaan. 4e klasse A. Gedurende de vorstdagen is er, zonder dat er gevoetbald werd, toch wel iets gebeurd. Watervogels, de stoere club uit Den Helder, heeft n.1. toertemming gekregen haar thuis wedstrijden in Schagen te spelen. De 3 reeds dooi haar in he' begin der com petitie gespeelde wedtruden, worden nu dus weer van kracht, hetgeen Succes 2 winst- en Bergen daarentegen 4 verliesjunten oplevert. Reeds a.s. Zondag ontvangt Watervogels te Schagen Succes, waarvan in October op Wieringen reeds met 51 werd verloren. Ook nu gelooven we niet, dat de Vogels, die 27 October voor 't laatst in het veld kwamen, een Succes-zege in den weg kunnen staan, al zullen de Succeseers, thans zonder Posthu mus, zeker geen walk-over nebben BKC ontvangt MFC en moet evenals haar grootste concurrent, DTS, dat Wierihger- waard op bezoek krijgt, de overwinning ZONDAG TE ALKMAAR GEEN VOETBAL. In afwijking van het bericht, dat de voet bal in ons- gewest Zondag a.s. weer zal rol len, vernemen we, dat te Alkmaar althans geen wedstrijden gespeeld zullen worden De velden zijn in zulk een staat, dat de mo gelijkheid tot het houden van wedstrijden buitengesloten is. w Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk dat ook de wedstrijden elders nog worden afgelast nu de weer ingetreden lichte vorst de vel den wel weer spoedig keihard zal maken Bij het ter jferse gaan van dit nummer is nog niet anders hekend dan dat in den N.H V.B. niet wordt gespeeld, maar men doet goed bovenstaand overzicht met eenige re serve te nemen. kunnen behalen. Wfzullen, èn orr de ontstane verandering èn om er weer geheel ei. al ,,in" te komen, ook den stand van 4 A plaatsen. B.K.C. D.T.S. Succes Oudesluis Schagen Bergen M.F.C. Watervogels Wieringerw. Nieuwe Niedorp 9 8 6 2 0 25—7' 14 7 6 1 0 24—6 13 8 2 2 25—13 10 9 5 0 4 22—21 10 7 3 1 3 23—19 7 10 2 2 6 18—22 6 6 2 1 3 10—15 5 3 0 1 5—6 4 9 2 1 6 13—23 5 9 0 2 7 10—43 2 DE NEDERLANDSCHE BANK N.V. Inlevering van goud. Ingezetenen, wier namen be ginnen met een der letters T, U, V, W, X, IJ, Z, worden op geroepen goud in den zin van art. 9 der Deviezenverordening 1940, vóór 8 Februari 1941 aan De Nederlandsche Bank te ver- koopen en over te dragen. De inlevering kan. behalve des Zaterdags aan de Hoofd- hank gdschieden tusschen 10 en 12 uur, desgewenscht door tus- schenkomst van een particu liere bank of commissionnair die hiervoor een kleine provfr sie in rekening brengt. Bij de Bijbank en de Agentschappen worden uitsluitend gangbare Nederlandsche gouden munten aangekocht. Omtrent de inle vering van verzamelingen en vefzamelstukken worden aan de Hoofdbank inlichtingen ver strekt. Op grond van het en kele feit dat aan bepaalde munten voor de eigenaars per soonlijke herinneringen zijn verbonden, kan geen onthef fing van de verplichting tot verkoop worden verleend. HIPPOLYTUSHOEP. BENOEMD. Onze plaatsgenoot de heer J. Scheltus Nz. is benoemd tot melkcontroleur-stamboek- houder bij de Fokvereeniging te Warder. ANNA PAULOWNA DE LANDARBEIDERSPLAATSJES In totaal zijn in onze gemeente van 1924 tot 1 Januari 1941 aan 80 personen voor schotten verleend ingevolge de bepalingen van de landarbeiderswet. Achtereenvolgens waren deze aantallen in 19241; 19274; 1928—8; 1929—22; 1930—16; 1931—9; 1932—3; 1933—5; 1934—geen; 1936—2; 1937—1; 1938 —4; 19392 en in het afgeloopen jaar weer geen. Tot 1 Jan. '41 werden 5 van de „landar beidersplaatsjes" (waarvoor deze voorschot ten dienden) ter beschikking gesteld van de gemeente. Drie hiervan werden opgeno men in het gemeentelijk grondbedrijf, de beide anderen werden opnieuw uitgegeven. In 1940 verkocht één landarbeider zijn plaatsje en loste het schuldrestant aan de gemeente af. BREEZAND PRIJSJASSEN R.K. Volksbond en Vakvereeniging orga niseerde voor werkloozen een „jas"-mid- dag. Voor dezen wedstrijd, waaraan 46 per sonen deelnamen walen o.a.. door Pastoor Vcrhoeff twee schilderstukjes en door den heer G. v. d. Park een plant beschikbaar gesteld. De wedstrijd had een vlot verloop en bij de sluiting werd dan ook dank ge bracht aan allen, die hiertoe hadden mee gewerkt en aan de milde gevers. Winnaars van de hoofdprijzen waren: T. Steenvoorden en J. Swirs, le prijs; C. x^UliBhó.vep .prijs:„W_Jvorte- Jb. StBenvoorrlQji,4e prijs; C. Vroqne en J. Schoiten 5e prijs; N. Steenvoorden en Th. de Koning, 6e prijs. Waarschijnlijk in verband met, de nog steeds aanhoudende vraag, was de aanvoer nog steeds uiterst gering Met in totaal 8800 kg. bleef deze juist ongeveer 17.000 ten ach ter bij die van den overeenkomstigen Vrij dag van het afgeloopen jaar, waarbij we dienen te bedenken, dat toen, ten gevolge van den strengen winter, ook slechts be trekkelijk weinig kaas ter markt kwam. Weliswaar wordt hier en daar door de an ders geregelde markters nog wel het een en ander gemaakt, de partijen zijn echter zoo gering, dat het niet de moeite loont deze aan te voeren. Eerst wanneer de melkbe- ho^fte in de groote steden begint te dalen, zal er weer sprake kunnen zijn van een behoorlijke kaasmarkt. De prijs was. min of meer vanzelfspre kend, weer f 35.25 en de weinige kaas ging grootendeels hiertegen geheel van de hand. Dat er schaarschte aan kaas zal ontstaan lijkt bij dit alles niet waarschijnlijk. Te meer niet, waar thans ook in Friesland geen kaas meer behoeft te worden opgezet. De 40 pet., die daar tot dusverre nog moest worden gereserveerd is vrijgegeven voor de hinnen- landsche handel en met het vooruitzicht, dat het eind der consumptiemelkleveringcn na derende is, zou men mogen concludeeren, dat ten aanzien van de kaas voor dezen winter h^t ergste leed is geleden, zonder dat er sprake is geweest van schaarschte. ALKMAAR, 24 Jan. Andijvie f 1727 per 100 Kg., appelen f 1013 per 100 pond. Bloemendaler kool f 5.20—6 per 100 Kg., boerenkool f 1.505.20 per 100 Kg., gele kool f 4.40 per 100 Kg-, groene kool f 2.10—4.40 per Kg., peren f9.50 t-11.50 per 100 pond. prei f 19.30—26.10 p. 100 Kg., peterselie f 6.60—8.40 per 100 hos, roode kool f 4.50—5,50 per 100 Kg., selderie f 2.60—4.20 per 100 hos. spruiten f 6.5016 per 100 pond. uien f 25 per 100 Kg., witte kool f 3.90 ner 100 Kg., waschwortelen f 5—13 per 100 Kg., wortelen f 33.60 per 100 Kg., witlof I f 10—12. idem II f 7—9 per 100 pond. ALKMAAR, 24 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd 18 stanel6, zijnde 8791 Kg. Fabriekskaas kleine f 35.25, per 50 Kg Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Jan. Aanvoer: 2900 Kg. roode kool f 5.50. 6700 Kg. gele kool f 4.40 26100 Kg. Beensrhe witte kool f 3.90. 1200 Kg. Savove kool f 4.40, 2100 Kg. uien f 5.grove uien f 5.drie- lineen f 5.—. NOORDSGHARWOfiDE. 24 Jan. Aanvoer; 9100 Kg. roode kool f 5.50. 6700 Kg. gele kool f 4.40. 43100 Kg. Deensche wit» te kool f 3.90. 5900 Kg. uien f 5.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 10