BONNEN die deze week gelden Seleedigd door don titel „vrijmetselaar" CIJFERS die niet dor zijn winterhulpen ederland Voorwaardelijke veroordeelingen blijven gevaarlijk Fiets met qe'dtasch gestolen Tandems gehoord en verkocht Amsterdamsche effectenbeurs Koersen Nederlandsch clearinginstituut Stort op 5553 of op 877 OM UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen nummers 25: geldig van 27 Jan. tot en met 2 Febr. (niet gebruikte tot en met 9 Febr., echter niet in restaurants e.d.). Elke bon geeft recht op het koo- pen van 100 gram brood of één rantsoen gebak. Bonnen nnmmers 4 (bloemkaart): geldig van 27 Januari tot en met 23 Febr. Elke bon geeft recht op het koopen naar keuze van 35 gram tarwemeel, tarwebloem, •boek wei tmeel, roggemeel, rogge bloem of zelfrijzend bakmeel of 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Een rantsoen „gebak" is voor koek (ontbijtkoek) minimum 160 gram; voor speculaas lü) gr.; voor andere koekjes 200 gr.; voor biscuits en wafels 90 gr.; voor beschuit 75 gr.; voor rake 300 gr.; voor taart 600 gr.; voor gebakjes 600 gr.; voor gevuld groot kerstgebak (boterletter e.d.) 500 gr.; voor gevuld klein korstge- bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gr. Bon 27 (boter- en vetkaart): geldig tot en met 31 Jan. (niet gebruikte tot en met 7 Febr.), rechtgevende op het koopon van 250 gram bo ter of margarine of 200 gram vet'. Bonnen 16 Vleesch (vleeschkaart): geldig van 27 Jan. tot en met 5 Febr. (niet gebruikte tot en met 9 Febr.. echter niet in restaurants e.d.). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram vleesch of één rantsoen vleeschwarcn. Bon 16. Worst, vleeschwaren (vleeschkaart): rechtgevende op één rantsoen vleeschwaren geldig van 27 Jan. tot en met 5 Febr. (niet gebruikte tot en met 9 Febr., echter niet in restaurants e.d.). Het rantsoen vleeschwaren be draagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, of kalfs- vleeseh en voor gerookte worst soorten. 100 gr. v gekookte worst soorten. rolpens en knakworst 125 gram voor leverartikelen, tongen worst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. Bon 18: geldig van 21 December tot en met 31 Januari a.s„ recht gevende op 250 gram koffie of 75 gram thee. Bonnen 19,32,45 en 58: Elke bon geeft recht op het; koopen van 100 gram kaas, geldig van 27 Jan. tot en met 23 Febr. Bon 31: geldig tot en met 21 Febr. rechtgevende op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghetti of macaroni. Bon 44: geldig tot en met 21 Febr., rechtgevende op het koopen van 250 gram gort. gortmout of grutten. Bon 57: geldig tot en met 21 Febr., rechtgevende op het koopen van 250 gram havermout, havervlokken,- ha verbloem, aardappelmeel vlokken gort, gortmout of grutten. Bon 59: Rechtgevende op het koo pen van één ei. geldig van 27 Jan. tot en met 2 Febr. (niet gebruikte tot en met 9 Febr echter niet in restaurants e.d.). Bon 87: Naar keuze 100 gr. maizena, griesmeel. sago of aardappelmeel of een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel tot en met 21 Februari. Bon 91: rechtgevende op het koopen van één kilo suiker, geldig tot en met 14 Februari. Bon 92: Naar keuze 250 gram rijst, riistemeel. rijstebloem of gruttemeel geldig tot en met 21 Febr. Bon 113: rechtgevende op het koo pen van. naar keuze 150 gram toi letzeep (nieuwe samenstelling). 120 gram huishoudzeep. 150 gram zach te zeep, 300 gram zachte zeenpasta, 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder, geldig tot en met 31 Jan. Voor zoover voorradig mag nog geleverd worden 125 gram zeepvlok ken. 250 grem zelfwerkende wasch- middelen. 200 gram vloeibare zeep of 200 gram zachte zeep (oude sa menstelling). De wassrherijen moeten voor elke 20 kg. droog wasrhgoed één bon „113" in ontvangst nemen. Schecrzeepbon 117: geldig tot en met 30 April, rechtgevende op het koopon van 50 gram scheerzeep of één tube of één pot scheercréme. Petroleumzcpel ..neriode 8": geldig tot en met 23 Febr., rechtgevende op 2 liter petroleum. Petroleumzegel „periode d": geldig van 20 Jan. tot en met 23 Febr., rechtgevende op het koopen van 2 liter petroleum. Brandstoffenbonnen nummers „11, 12 en 13 haarden, kachels" en „25 t m 32 centrale verwarming", gel dig tot en met 28 Febr. Elk der bonnen geeft recht op één een heid vaste hrandstof. De geldigheidsduur van de vo rige serie is verlengd tot en met 14 Februari. 1 eenhëid is 1 hl (max. 75 kg) anthraciet. steenkolen, industrie- of eierhriketten. of 2.5 hl kolenriik, óf 2 hl (max. 100 kg) cokes (ook gascokesl of 110 kg bruinkoolbriket ten. of 450 stuks (200 kg) hagger- of 300 sfiiks (195 kgi nn-Unrf. of 175 kg. fabrieksturf of 200 kg. ove rige soorten turf. Voor den kantonrechter te Amersfoort stond terecht zekere T. S. uit Hierden, ter zake openbare dronkenschap. Twee maan den geleden had hij eveneens terecht ge staan omdat hij in beschonken toestand een auto had bestuurd. Hij werd toen veroor deeld tot 14 dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De man vertelde, dat zijn dochter ging trouwen en vele vrienden hen kwamen feli- citeeren. Er werd meer gedronken, dan goed voor hem was, en toen lieten zijn vrienden hem in den st.eck. Hij ging naar buiten en werd toen door een veldwachter ter ontnuchtering ingesloten. De ambtenaar van het O.M. zeide ten uitvoerlegging van het twee maanden geleden uitgesproken voor waardelijke vonnis te zullen vragen. Thans eischte hij f 15.subs. 10 da gen. De kantonrechter ging met deze eisch ac- coord. Verd. smeekte het O.M. hem niet naar de gevangenis te zenden in verband met zijn groote gezin, dat hii moet onder houden. De ambtenaar zeide. dat hij er niet aan dacht, aan dit verzoek gevolg te geven. Een zekere A. J. II. K.. 57 jaar oud en wonende op het Oranjeplein in Den Haag. zou Donderdagmiddae voor ziin schoonzoon geld naar de bank brengen. Het was een bedrag van f 3000.t.w. 30 biljetten van f 100.—. Het eeld borg hij in een tasch op, welke hij op zijn rijwiel bevestigde. Alvorens zich naar het bankgebouw op den Kneuterdijk te begeven, ging hij nog even naar een pakhuis in de Korle Koe- diefstraat om de banden van zijn fiets op te pompen. Hii beging hier echter de on achtzaamheid het rijwiel met het geld erop, buiten te laten staan, toen hii het pakhuis binnen ging. om een pomp te halen. Even later kwam hij naar buiten en deed de ontstellende ontdekking dat de fiets en het geld verdwenen waren. TOESLAG OP PENSIOEN AAN DE WEDUWEN EN WEEZEN VAN GE SNEUVELDE MILTAIREN. De pensioenen van de weduwen en wee zen van de gesneuvelde militairen hebben een onderwerp van overleg gevormd tus- schen het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie en den secretaris-generaal van het departement van financiën. Deze pensioenen zijn als gevolg van de totstandkoming van het uitvoeringsbesluit van het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie van 27 Augustus 1940, nr. 115. voor het meerendcel der nabestaanden reeds met ruim 40 verhoogd. Desniettegenstaande Is de wenschelijk- heid gebleken om aan de gezinnen, waar van het hoofd, die in dienst van het vader land zijn leven liet, voordat hij in militai ren dienst kwam. hetwelk hooger was dan f 1000.per jaar. indien de firiancieele om standigheden zulks noodig maken, om re denen van billijkheid, een toeslag te ver- leenen boven het reeds toegekende pensi oen. De beslissing of en tot welk bedrag die toeslag zal worden verleend, ligt in han den van het hoofd van het afwikkelings bureau van het departement van defensie. De toeslag wordt slechts toegekend naar mate daaraan behoefte bestaat. De voor de berekening der pensioenen geldende pensioensgrondslagen (minimum f 1000.—. maximum f 3000.—) worden door het bovenstaande niet gewijzigd. EEN ZWARE STRAF. Winterhulp opgelicht. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis termiddag uitspraak gedaan in de zaak te gen een Amsterdamschen chauffeur en zijn vrouw, die zich voor de winterhulpcollecte op 29 en 30 November in het bezit hadden wéten te stellen van een collectebus, waar uit zij zich twintig van de ruim 26 gulden aan collectegelden toeeigenden. De officier van justitie vorderde tegen den man 2% jaar en tegen zijn vrouw een jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde gister den man tot anderhalf jaar en de vrouw tot zes mnd. gevangenisstraf. OUD-BURGEMEESTER VAN HIL VERSUM ALS GEDAAGDE. Tegen Mr. Dr. K. L. C. M. I. baron de Wij- kerslooth de Weerdesteyn. oud-burgemeester van Hilversum, heeft jhr. mr. F. F. Hooft Graafland, advocaat te Utrecht, een civieie actie ingesteld op grond an 't feit. dat mr. Slar Busmann door Baron de Wijkerslooth in brochures wordt aangemerkt - en zulks naar eischers zeggen in strijd met de waar heid als vrijmetselaar en wel in een zoo danig verband, dal jhr. mr. Hooft Graafland zich beleedigd en benadeeld gevoelt. Gisterochtend hebben in civiele zitting van de meervoudige kamer der rechtbank onder presidium van Mr. H. M. Fruin de plei dooien in deze procedure plaatsgehad. Wat is de aanleiding geweest? Toen Baron de Wijkerslooth zijn functie van burgemeester van Hilversum neerlegde, is hij een hevigen aanval begonnen tegen de vrijmetselarij. In brochures is hij o.m. van leer getrokken tegen de invloeden der vrij metselarij in de Utrechtsche samenleving. Hij beschrijft de kwalijke praktijken, noemt gevallen van ergerlijke corruptie van weder rechtelijke bevoordeeling. kortom een wijd vertakte idéé van persoonlijke bevoordce- ling ten nadeele van het Nederlandsche volk. Een tenslotte noemt hij een aantal per sonen en instellingen, die in de invloedssfeer van de vrijmetselarij zouden zijn betrokken, waarbij hij dan ook eischers naam noemt, en wel als lid van 't macconnieke bestuur van het Utrochtsch Stedelijk Orkest. Het is, aldus jhr. mr. Hooft Graafland in dezen tijd voor niemand gewenscht. door de bezettende overheid te worden beschouwd als een tegenstander van de door de bezetting voorgestane beginselen. Voorts benadeelen de publicaties eischer ongetwijfeld in zijn prac- tijk. Het is zeker waar. dat die publicaties in kringen van ingewijden, waarin het te gendeel van de bewering bekend is. geen ge loof zullen vinden. Maar ook in andere krin gen heeft eischer zijn cliënten. Het is dus van het grootste belang, dat men zulke be weringen achterwege laat. En ten slotte het blijkt in deze tijden telkens weer, dat men bij voortdurend hameren op hetzelfde aambeeld, zelfs in kringen van dezulken, die beter weten, tenslotte geloof vestigt. In die overwegingen heeft jhr. mr. Hooft Graafland gemeend, een actie niet achter wege te mogen laten. Jhr. Hooft Graafland wees er op. dat de heer de Wijkerslooth zijn publicaties schreef, toen de liquidatie der loges reeds had plaatsge had. Gedaagde had zich dus er van kunnen overtuigen of jhr. Hooft Graafland al dan niet lid was van de vrijmetselarij. Daarop ant woordde gedaagde: „Gij doet dan toch maar mee" en alleen daarom al, stelde hij Mr. mee" en alleen daarom al stelde hij jhr. mr. Hooft Graafland aan de kaak. Het verweer. Mr. Dr. K. L. C. M. I. Baron de Wijker slooth de Weerdesteyn noemde het hoogst merkwaardig, dat deze aangelegenheid, welke toch feitelijk niets anders is dan een incident in den geweldigen politieken strijd van thans, in een burgerlijk rechtsgeding moet worden afgedaan. Men wil het zoo graag doen voorkomen zoo ging hij voort, alsof deze actie van mij buitengewoon lichtvaardig, onfatsoenlijk en in elk geval in strijd met elk begrip van fatsoen en wellevendheid is, kortom een optreden, als men van iemand van mijn kwaliteiten niet zou hebben verwacht. De heer de Wijkerslooth gaf toe, dat het „veel netter had gekund", dat de geschriften „wetenschappelijker hadden kunnen worden voorbereid." In de brochure behoefde natuurlijk niet één woord te staan, dat niet volledig was verantwoord. Het kader, waarin wij thans leven, is evenwel anders, aldus gedaagde. Het is een tijd, waarin de N.S.B. en gedaagde als lid van de beweging optrekt tegen de groote internationale krachten, zooals het Jodendom, de vrijmetselarij en het politie ke katholicisme. Maar tot de breede massa is dat nog altijd niet goed doorgedrongen. Het zijn juist die drie krachten, welke de politieke ontwikkeling van dezen tijd tegenhouden. Maar er is geen enkel ele ment van strijd tegen personen. Wat den persoon van Hooft Graaf land betreft, wilde de heer de Wij kerslooth met den meesten nadruk verklaren, dat hij hem nog steeds als een vriend beschouwt. Alleen heeft hij Hooft Graafland sinds ja ren gewaarschuwd, dat hij in een schuitje voer, waarin hij niet thuis hoort. Gedaagde zeide voorts, dat hij een ruime studie van de vrijmetselarij heeft gemaakt. Bij zulk een studie leert men eerst begrij pen, dat het hoegenaamd niet beleedigend is, vrijmetselaar te zijn. Wel neen! De vrij metselaars zijn toch slechts voortgetrokken door hen, die aan de draden zitten! Zij zijn misleid geweest! Gedaagde verklaarde met stemverhef fing, dat hij vele vrienden heeft die Ma- son waren. Hij heeft bepaald niet de be doeling gehad te zeggen, dat zij allen cor rupt gehandeld hebben. Er mag misschien een enkele zoo zijn, maar zeker niet allen en beslist niet Hooft. Graafland. Slechts om te illustreeren, hoe vertakt de invloeden zijn, heeft gedaagde enkele figuren uit de Utrechtsche samenleving genoemd. Meer heb ik, aldus de heer Wijkerslooth, niet willen betogen. Spr. herhaalde het nog eens. dat hij waarlijk niets had tegen den goeden confrère Hooft Graafland. In dit kader strijdt gedaagde als lid van de N. S.B. en hij geeft toe, dat hij daarbij de bur gerlijke grenzen inderdaad niet altijd in acht neemt Hij neemt echter gaarne de ri sico's in dezen strijd tegen den maconnie- ken kanker. De rechtbank bepaalde na re- en dupliek de uitspraak op Woensdag 5 Februari a.s Terzake van verduistering van een tan demrijwiel stonden gistermiddag voor den politierechter Mr. Visser te Utrecht terech. a* 25-jarige loodgieter W. F. J. B. en de „b- jarige bloemist C. P. H., beiden uit Amster dam. In September van het vorige jaar maakten de verdachten er een „beroep van om hier en daar tandems te huren, niet meer naar den eigenaar terug te keeren en te trachten de tandems aan den man te brengen, in de hoofdstad was het dit tweetal gelukt vier tandems te huren en nooit meer terug te brengen. Deswege waren zij reeds door de Amsterdamsche rechtbank veroordeeld tot eenige maanden gevangenisstraf en aldaar gedetineerd. Doch omdat zij ook en wel op 9 September te Utrecht zulk een tandem- trucje hadden uitgehaald, stonden zij gister middag voor den Uti-echtschen rechter te recht. Op genoemden dag hadden zij een tan dem gehuurd en vrijwel direct wisten zij de fiets te verkoopen, zij het dan, dat zi] er maar f32.50 voor kregen. In verband met het feit, dat zij nog eenige maanden voor den boeg hebben, eischte de Officier van Justitie Mr. Camphu.s voor dit geval slechts een maand ge%angenisstiaf. De verdediger van de verdachten was over dezen eisch eenigszins verbaasd en zeide, dat als dc politierechter met dien eisch wilde meegaan, zij zeer clement behandeld zouden zijn. De politierechter, Mr. Visser, vond een maand wel wat weinig voor een dergelijk ernstig feit, dóch wilde voor dezen keer niet hooger gaan. Vonnis aldus gelijk aan den c-isch. 40 millioen menschen per jaar naar de bios, 250 tarwebrooden, 3 mud aardappelen, 50 pond suiker, 15 pond boter, 15 pond marga rine, 8 pond kaas, 30 pond vleesch, 25 si naasappelen en citroenen, 4% pond bana nen, 9 pond koffie, 3 pond thee, 16 liter bier, 1.3 liter wijn en 1.5 liter gedistilleerd, dat was zoo ongeveer hetgeen iederen Neder lander, groot en klein, in 1939 als zijn portie verorberde. Zoo was het in de jaren des overvloeds. thans zijn bijna alle hier ge noemde artikelen gedistribueerd, maar wie de cijfers bekijkt, zal met ons eens zijn, dat het wel even minder kan. Op een bevolking van bijna 9 millioen menschen komt men voor al deze verbruiksartikelen tot gewei dige hoeveelheden. Wij ontleenen deze cijfers aan het sta tistisch zakboek voor 1940, dat kortgeleden door het Centraal Bureau voor de Statistiek werd uitgegeven, en waarin wij een keur van de meest interessante overzichten en statistieken in bonte verscheidenheid aan treffen. De gegevens van het verbruik per hoofd der bevolking per jaar, die voor 1939 niet alle geheel volledig konden worden vermeld, doch die wij door vergelijking met andere jaren vrij nauwkeurig konden schatten, trok ken onze bijzondere aandacht, ook al door de aardige wijze waarop het in het boekje is aangegeven, n.1. door beeldgrafieken, waarbij voor het eerst werd gebruik ge maakt van de z.g. isotype-methode (iso is gelijk), dus het broodverbruik is aangege ven door broodjes, bananen door bananen, enz. Ook op ander gebied wordt deze me thode gevolgd, hetgeen de uitgave hoogst aantrekkelijk maakt. We zien b.v. 20 mannetjes opmarcheeren naar de bioscoop, en wetende, dat ieder man netje 2 millioen bioscoopbezoekers voorstelt, kan de slotsom luiden, dat het bioscoopbe zoek 40 millioen personen per jaar bedraagt. Verder zien wij, dat aan entree door de bios coopbezoekers ruim 19 millioen guldon per jaar wordt betaald of wel gemiddeld 47 cent per plaatsbewijs. Sportwedstrijden worden door plm. 5 millioen menschen bezocht. Ten toonstellingen door 800.000 personen terwijl de overige vermakelijkheden nog 12 millioen bezoekers trokken. 32 mannetjes, gewapend met een koffer stellen de autobusreizigers van Noordholland voor. Een mannetje beteekent een half mil lioen reizigers, hetgeen dus zeggen wil. dat in 1939 16 millioen menschen in Noordhol land van de autobus gebruik maakten, on geveer evenveel als in Zuidholland. Gelder land en Utrecht ruim 9 millioen. Totaal in Nederland 81 millioen, waarvoor de ruim 4000 autobussen 100 millioen K.M. moesten afleggen. Het verkeer geeft ons nog meer wetenswaardigheden. In een oogopslag zien wij, dat de Ned spoorwegen over 1629 K.M. enkel- en 1685 K.M. dubbelspoor beschikken, en 872 locomo tieven, 18 47 personenwagens, 1253 bagage wagens, 28O00 goederenwagens, 412 electri sche- en 76 motortractie-personenwagens hebben. Er is plaats voor pl.m. 150.000 men schen. n.1. 106.000 in stoomtreinen, 36000 in electrische en 8000 in dieseltreinen. Het laadvermoe.-n bedraagt 481000 ton. Ook P.T.T. geeft merkwaardige cijfers. Tante Pos vervoert jaarlijks rpim 350 mil lioen brieven, 104 millioen briefkaarten. 5 millioen aangeteekende stukken en 588 mil lioen drukwerken. Voorts nog bijna 6 miil. postpakketten, 4.7 millioen postwissels en 5 millioen postgirobewijzen. De telefoon verwerkt niet minder dan 66 millioen interlocale gesprekken, ruim 1 mil icien naar het buitenland en nog 1.2 millioen uit het buitenland. P.T.T. heeft voorts 45000 km. geleidingen, 2289 kantoren en verzorgt jaarlijks bijna 2 millioen telegrammen. We hebben hiermede slechts een kleine greep gedaan uit de tallooze gegevens, docli onze bewondering gaat uit naar het C. B. v. d. S., dat dit alles op zoo keurige en over zichtelijke wijze heeft uitgewerkt. AMERIKAANSCH DIPLOMAAT VERLIEST ZIJN PORTEFEUILLE Naar vernomen wordt heeft kolonel Do novan, de bijzondere afgezant van Presi dent Roosevelt, terwijl hij zich met den Amerikaanschen gezant en andere perso nen in een café te Sofia bevond, zijn por tefeuille met al zijn documenten verloren. De pogingen welke tot dusver in het werk gesteld zijn om de portefeuille terug t( vinden zijn vruchteloos gebleven en kolo nel Donovan was genoodzaakt naar Joe goslavië te vertrekken na geld geleend te hebben en zich een pas te hebben laten klaarmaken. Matige omzetten. Gedrukt» markt. Lager koerspeiL Nederlandsche beleggingen ver deeld. Amerikanen prijshoa- dend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. 99% 99 94% 94% 99% 99 84 1/16-84% 84 11/16-84%' 85 84% 83% 82% 84% 89 82% 83 83 81% 83% 83% Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. foc. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 CL 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam "37 I 3% s Grav. '37 1 3% N.-Holl. "38 3 N.-Holt. '38 II (3%) 3 R'dam "37 I III 3% Z.-Holl&nd 1937 3 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 91 90 INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST, Binnenland. Koloniale Bank A 180% 180% Ned. Ind. Handelsb. A 123% 121% Ned. Handel Mij. c. v. A 113% 114% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. AKU. 103%-103%' 103-99% Fokker g. A. 70% 70% [.ever Bros en Unilever CV.A191 188 Ned. Ford 190 190 Philips G B.V.A. 118-119% 118%-116% Philips pref. A 334 325 199%-197% Caivé Delft c v. A. 197%-195%' Centr. Suiker Mij. 134% 136 Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 28%-2811/16 28—28% Beth. Steel c.v. A 82%-82% 82%-81%' Gen. Motors c.v. A. 49 48% Kennecot Copper c.v. A. 35%-3513/16 36-35% North. Am. Aviation c.v A 16% 16% Rep Steel c.v. A. 25%-25% 25-25% ij. S. Steel c.v. A. 65%-66% 66%-65% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 224 216% Kon. Petr. Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 247-244 242-236% 11 5/16-11 9/16 11%-113% 10%-10 5/16 10 9/16-10% SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 114-115 114%-113%; Java China-Japanlijn A. 147%-148% 146—148 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A 151 147%-148% Kon. Paketvaart A. 232-233 234 Ned. Scheepv. Unie A. 166%-169 167%-166 Rott. Lloyd A. 136-136% 137 Stoomv. Mij. Nederland A. 138%-137% 136%-139 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasche Cultuur N I S U. Ver. Vorstenl. Cult. 417-421 419-414 260 260 251% 250 121-123 122%-120 TABAKSONDERNEMINGEN. Deii Batavia Mij. Deli Mij c. v. A. Senembah 185 188-186 245-246 248%-247% 206% 206%-204 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 264-261% 258-261% Bandar Rubber Mij. A. 208 206% Deli Batavia Mij. A. 207 Koersen van stortingen op 25 Januari 1941{ Reichstnarken 75 36; Belgas 30 1432; Zwit sersche Francs 43 56: Lires 9 87; Deenscha Kronen 36 40; Zweedsche Kronen 44,85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6 42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Neder- derland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam, No. 877. Ce brengt geluk ln veler leven!!

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2