De oude inkomstenbelasting De loonbelasting Kaïtangerecht H. HOOGLAND De Alkmaarsche Kaasmarkt te Alkmaar. Marktberichten Zaterdag 1 Februari 1941 Derde blad in hotelcafé- en restanrantbedrijf Ambtenaar verkoopt distributiekaarten Bakfiets biedt rijke buit Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart TANDARTS Thans wordt ofiicieel bevestigd, dat te gemoet wordt gekomen aan het herwaar om, naast de loonbelasting, de volle termijnen van de nog te be talen inkomstenbelasting 1940—'41 in hun geheel te voldoen, zegt de TeL In afwachting van de regeling tot het verleenen van ontheffingen op de oude aanslagen kunnen de aangesla- genen, van wie reeds loonbelasting is Ingehouden, bij de berekening van de termijnen, welke per 1 Februari verschuldigd zijn, er van uitgaan, dat hun een uitstel van betaling ten bedrage van 13 van hun aanslag is verleend. De vervallen termijnen kunnen mitsdien over 2/3 redeelte van den aanslag worden berekend. 's-Gravenhage, 31 Jan. De hoofdbe sturen van den Ned. R.K. Bond van Hotei-, Café- en Restauranthouders en slijters St. Joseph en de Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurantgeëmployeerden Sint Antonius hadden den secretaris-generaal van financiën gevraagd, hoe de loonbelas ting moest worden toegepast in de navol gende gevallen: 1. Indien het fooientrekkend personeel zijn inkomsten uitsluitend heeft van het publiek en die zonder meer behoudt, zoo dat de patroon daarmee geen enkele be moeienis heeft. 2. Indien de ontvangen fooien gestort ■worden in een zoogenaamde tronc, waarbij .valt te onderscheiden: a. de tronc wordt uitsluitend beheerd en er wordt uit betaald door den patroon. b. de tronc vAórdt uitsluitend beheerd en er wordt uit betaald door een of meer werknemers. c. de tronc wordt beheerd en er wordt uit betaald door patroon en werknemer. 3. Indien personeel aangenomen wordt in lossen dienst (ambulant), dat zelf met de gasten niet afrekent, doch een vast be drag uit de tronc uitbetaald krijgt, zoodat de patroon geen enkel loon uitbetaalt, doch dit gezamenlijk door het vaste personeel wordt voldaan Hierop heeft zoo schrijf men ons van genoemde werknemerszijde de secreta ris-generaal van financiën geantwoord, dat de patroon, indien hij met de uitbetaling van fooien aan het persorteel in het hoteT-,. café- en restaurantbedrijf eenige bemoeie nis heeft, de loonbelasting dient in te hou den. In andere gevallen kan van inhouden wegens loonbelasting ter zake van fooien worden afgezien. Verschillende arrestaties in Den Haag. De 34-jarige L. de W., wonende in de Her derstraat in Den Haag begreep dat er met handel in distributiebonnen te verdienen was. Het geluk was met hem, want al spoe dig kwam hij in contact met een tijdelijk ambtenaar van den gemeentelijken crisis- en distributiedienst, die in verband met ziekte in zijn gezin in geldverlegenheid ver keerde. Door den nood gedwongen beging hij de onverstandigheid om tot twee maal toe een partij distributiekaarten te verhan delen, nJ. brood-, bloem-, vleesch-, en al- gemeene kaarten. De eerste partij bestond uit 200 kaarten, welke hij voor f 100.— via de W. naar Amsterdam verkocht. Een week later deed hij weer een partij van de hand, nu van 100 kaarten voor f 50. De politie was van deze transacties ech ter niet onkundig gebleven, deze kaarten waren van de W. overgegaan op den 22-jari- gen koopman J. D. uit de Raamstraat en toen deze met drie andere adspirantkoo- pers aan het onderhandelen was in een cafe in de binnenstad, kwam de politie. Ook was aanwezig de 24-jarige etaleur L. B. uit de Appelstraat. De 41-jarige artist M. T. uit de Kemperstraat en de 25-jarige caféhouder J. H. N. van de Paviljoensgracht hadden de kaarten juist gekocht voor f 300.—. Al len werden gearresteerd en de 100 kaarten in beslag genomen. Ook de ambtenaar en de W. konden spoedig worden aangehou den. De W. en J. D. zijn voor den Officier van Justitie geleid en de overigen zijn, nadat proces-verbaal was opgemaakt, voorloopig we°r op vrije voeten gesteld. tezamen 10 kg. DIEFSTAL VAN DISTRIBUTIE ARTIKELEN NEEMT SNEL TOE. Nog steeds zijn de pogingen om levens middelen „zonder bon" te krijgen zeer tal rijk. Bijgevolg is het aantal diefstallen in deze artikelen in de laatste weken zeer ge stegen. In een winkel aan de Scheldestraat te Amsterdam is van den achterkant door het forceeren van een deur ingebroken. De bezoekers namen 120 pond koffie en 56 porid thee mede. Een inwoner uit Huizen deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn bakfiets, beladen met bo ter, kaas, eieren, margarine en vet, die op den hoek van de Ceintuur baan eri dé Van Woustraat stond. Van een bakfiets, staande op.-don,; hoek van de Pastelstraat en de Mesdagstraat werden 40 pakjes boter gestolen. Twaalf pakjëk beter, twee pakjes mar garine en 16 eieren werden van een melk- kar, staande op de N.Z. Voorburgwal ge stolen. Tenslotte werd van den walkant op het droogbak 20 kg suiker ontvreemd. (Zitting van Vrijdag 31 Januari). Harenkarspel. KOOLSCHUUR NIET VERDUISTERD. Twee ramen van de koolschuur, toebehoo- rende aan M. D. te Harenkarspel, waren op 13 December van het vorige jaar, des mor gens om 8.20 uur niet verduisterd, zoodat er licht naar buiten uitstraalde. Verd. erkende het feit, hij verduisterde an ders altijd, maar ditmaal was het met twee ramen niet gebeurd, ofschoon hij het materi aal er voor had. De wnd. ambt. van het O.M., Mr. Smal, wilde met de omstandigheden rekening hou den en eischte f 15 boete, subs. 10 dagen. Verd. vond dit een beetje veel: Hij zeide 16 ramen in de schuur te hebben en 16 lui ken. Bovendien was hij nog nooit in over treding geweest. De kantonrechter, Mr. Boerrigter, vonnis wijzende, veroordeelde verd. tot f 8 boete, subs. 4 dagen. Sint Panera s. ZONDER ACHTERLICHT. J. K. uit St. Pancras had aldaar op den Bovenweg gereden op 12 Dec. om kwart voor acht, zonder dat het rijwiel was voor zien van een brandend achterlichtje. Het draadje moet zijn losgeraakt en dat heb ik niet gemerkt, voerde verd.ter ver dediging aan. De eischt luidde f 3 boete subs. 2 dagen. Verd. vond dit wel wat hoog. De kantonrechter deed er twee gulden af en veroordeelde verd. tot f 1.— boete. subs. 1 dag gratis logies. S c h a g e n. WIE WAS VERANTWOORDELIJK? De Ned. Heide Mij. te N. Niedorp had van den caféhouder M. G. in de Landbouwstraat te Schagen een garage afgehuurd, waarin de arbeiders 's ochtends hun rijwielen plaat sten. Deze menschen hadden op 11 en 12 Dec. 's morgens om acht uur de deur van de garage laten openstaan, waardoor licht naar buiten straalde. De agent F. had zulks geconstateerd en proces-verbaal tegen G. opgemaakt. Die zaak gaat me niets aan; ik had mn garage verhuurd, zeide verd. En wie steekt dan het licht aan? vroeg de kantonrechter. Dat doen die arbeiders van de Heide Mij., antwoordde verd. Heeft u geen toezicht op het licht? wilde de ambt. weten. Heelemaal niet, aldus verd. Ik heb er ab soluut niets mee te maken. De kantonrechter wilde de zaak aanhou den, om den verbalisant te hooren. De volgende week komt de zaak dus nog maals voor. Winkel. TE LAAT OP STRAAT. In den nacht van 15 op 16 Dec., om kwart over één had J. J. v. D. te Winkel zich als Nederlander in de Dorpsstraat aldaar op straat bevonden, terwijl hij reeds lang in de beslotenheid zijner woning had moeten zijn. Dat is wel zoo, maar de dynamo van m'n fiets was vastgeloopen en toen moest ik wel gaan loopen, zeide verd. De ^mbt. van het O.M. wilde hiermede rekening houden en vorderde f6 boete, subs. 6 dagen. Het is feitelijk buiten m'n schuld gebeurd en er wordt in den tegenwoordigen tijd niet zooveel verdiend, dat je maar naar een ho tel kunt gaan, aldus verd. De Kantonrechter begreep dit wil en ver oordeelde den man tot f4 boet. subs. 2 d. Heerhugo waard. ZONDER BEL Zonder bel op de fiets, dat mag nu een- baal niet en daaraan had G. T. uit Heerhu- gowaard zich bezondigd. Op 22 Januari werd hij daarvoor in de gemeente Oudorp aange houden. Verd voerde ter verdediging aan, dat hij een kapotte band had gekregen en toen een fiets had geleend. Maar daar zat geen bel op. De Ambtenaar vroeg f2 boete, subs. 2 da gen. Verd. vond dit wel wat hoog, omdat hij zonder werk was. De Kantonrechter streek de hand over z'n hart en veroordeelde verd. tot f 1 boete, subs. 1 dag. Sint Pancras. GEEN GOEDE ZAKLANTAARN. De tuinbouwer N. W. uit St. Pancras had op 19 Januari in de gemeente Noordschar- woude met een zaklantaarn geloopen. die inplaats van een blauw licht, een wit licht uitstraalde. Wist U niet. dat een dergelijke lantaarn niet aan de eischen voldeed? vroeg mr. Boer- rigter. Nee dat wist ik niet. antwoordde verd. Het O.M. eischte f 4— boete, subs. 4 da gen, doch de zaklantaarn wilde de Ambte naar aan verd. teruggegeven zien. D'er was net een groote plas en toen stak ik de lantaarn even aan Meteen ging ik op de bon ook, voerde verd. nog ter ver dediging aan. Het vonnis luidde: 3,— boete, subs. 2 dagen, met teruggave van de zaklantaarn. Met den tuinbouwer C. P. W uit Noord- Scharwoude lag het geval precies zoo. Deze verd. zeide de lantaarn van boven met een stukje fietsband te hebben afge schermd. Dan konden de vliegers het licht toch niet zien, meende hij. NON FERRO METALEN. VRIJSTELLINGEN VAN DE VERPLICHTING TOT HET AANVRAGEN VAN VERGUNNINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt op grond van arti kel 7, lid 4 van de non-ferro metalenbeschikking 1940, no. 1 bekend, dat de volger^e dispensaties van artikel 7( lid 2 dezer beschikking worden verleend: 1. een vergunning van het Rijksbureau voor non-ferro metalen is niet noodig voor: a. het koopen en verkoopen van de onder 2 genoem de metalen in den vorm van ruw materiaal, half fabrikaten, en afvalmateriaal binnen het kader van de daar genoemde hoeveelheden; b. het afleveren en vervoeren, gebruiken en verbrui ken, bewerken en verwerken van de binnen het kader dier hoeveelheden gekochte of verkochte metalen; 2. De bedoelde hoeveelheden bedragen maandelijks voor groep: Ia aluminum niet gelegeerd Ib aluminum gelegeerd tezamen 15 kg. Illa lood niet gelegeerd 20 kg. Illb hard lood (antimoon lood) 30 kg. IIIc speciale lager metalen op lood basis 20 kg. Illd overige loodlegeeringen 10 kg. IVb 'cadmiumlegeeringen (uitsluitend voor cadmiumsoldeer) 2 kg. Villa koper niet gelegeerd 10 kg. IXa messing- en tombaklegeeringen 20 kg. IXb roodkoperlegeeringen IXc bronslegeeringen tezamen 15 kg. IXd nieuwzilverlegeeringen 5 kg. Xa magnesium niet gelegeerd Xb magnesiumlegeeringen XlXa electrozink XlXb walsbaarzink XIXc ruw zink tezamen 50 kg. XlXd speciale lager metalen op zinkbasis 20 kg. XlXe overige azinklegeeringen 30 kg. XXa tin niet gelegeerd 2 kg. XXc tinsoldeer met een tingehalte t.m. 10 XXd tinsoldeer met een tingehalte boven 10 tezamen 5 kg. XXf overige tinlegeeringen 2 kg. Voor de in bovenstaande lijst niet opgenomen metaal- groepen gelden mitsdien geen vrijstellingen. 3. De vrijstellingen houden de makriaalgroepen ruw ma teriaal, halffabrikaat en afvalmateriaal tezamen in. Het is dus niet toegestaan bij een meiaalgroep of bij verschillende tot een vrijstelling vereenigde metaal- groepen afzonderlijk te gebruiken. 4. De maandelijksche geldigheid van iedere vrijstelling beteekent, dat de inkoopen van denzelfden kooper, waarvoor geen vergunning is vereischt, gedurende een kalendermaand tezamen de limiet van de vrijstelling niet te boven mogen gaan, ook niet indien deze inkoo pen bij verschillende leveranciers plaats vinden. Geen verkooper mag gedurende een kalendermaand meer zonder vergunning aan denzelfden kooper afleve ren dan de vrijstelling toestaat. 5. Het afleveren en het vervoeren zijn verboden voorzoo ver een opzettelijke overschrijding, van hetgeen krach tens het onder 4 bepaalde is voorgeschreven, door den verkooper of den vervoerder blijkt. 6. Het vrijgestelde gebruiken en verbruiken, bewerken en verwerken van zonder vergunning gekochte meta len moet zich in den loop van een kalendermaand beperken tot de grens van de onder 2 genoemde hoe veelheden. 7. Een ieder, die metalen op grond van de vrijstelling zonder vergunning verkoopt, is verplicht aan het ein de van iedere kalendermaand aan het Rijksbureau voor non-ferro metalen op te geven welke metalen hij gedurende de afgeloopen maand heeft verkocht, in welke hoeveelheden en aan welke afnemers. 8. Het hiervoor verschuldigde consentgeld dient eveneens aan het einde van iedere kalendermaand te worden voldaan. 9. Deze regeling treedt op den dag harer publicatie in werking. Op denzelfden dag wordt de officieele publi catie van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart d.d. 2 November 1940 betreffende vrijstel lingen van de verplichting tot het aanvragen van vergunningen (z.g. 20' kg.-grens), buiten werking ge steld. DISTRIBUTIE VAN KOFFIE EN THEE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij brengt in aansluiting op zijn bekend making betreffende vermindering van het koffie- en thee rantsoen ter kennis, dat de toewijzingen voor detaillisten en grossiers met ingang van 1 Febr. eveneens worden ge baseerd op de nieuwe rantsoenen. De detaillisten zullen van de distributiediensten toewij zingen ontvangen voor het aantal rantsoenen koffie en thee, dat zij in de afgeloopen distributieperiode aan hun klantert afgeleverd hebben. Zij zullen echter met deze toewijzingen slechts 50 gram thee of 125 gram koffie per rantsoen van hun leverancier kunnen betrekken. Daar evenwel het rantsoen voor den consument gelijke lijk is verminderd, zullen zij gedurende de komende distri butieperiode aan een gelijk aantal klantert als in de af geloopen periode koffie of thee kunnen verkoopen. Ook de dezer dagen aan hotels, restaurants, café's en dergelijke instellingen uit te reiken toewijzingen zijn ge baseerd op het nieuwe rantsoen. Zij geven derhalve per rantsoen recht op het koopen van 50 gram thee of 125 gram koffie. Aangezien het aantal toegewezen rantsoe nen gelijk is aan dat van de maand Januari zijn ook de aan de instellingen toegewezen hoeveelheden koffie en thee in overeenstemming met het consumentenrantsoen verminderd. ZAKKEN. In afwijking van de publi catie in de dagbladen van 21 December 1940. waarbij'werd bekend gemaakt, dat met in gang van 1 Februari 1941 de uitvoer van geweven zakken verboden is, behoudens speci ale vergunning van den di recteur van het Rijlkstextiel- oureau deelt de directeur van het Rijkstextiellbureau aiertoe gemachtigd door ken secretaris-generaal van het Departement van Ham del, Nijverheid en Scheep vaart thans het navolgende mede: 1. Met ingang van 15 Fe bruari 1941 zal de uitvoer van geweven zakken, wanneer zij bij export-zendingen als ver pakkingsmateriaal dienen, slechts kunnen geschieden met oen dispensatie van uitvoer verboden van het Crisis Uit voer Bureau. Deze dispensatie wordt namens het Crisis Uit voer Bureau verstrekt door den Directeur van het Rijlks- textielbureau 2. De voor den uitvoer van ledige zakken bestaande re geling blijft tot nader order gel den. DISTRIBUTIE VAN TERPEN TIJN EN LIJNOLIE VOOR SCHILDERS. De secretaris-generaal van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat de hoeveelheden terpentijn en lijnolie, welke op de door de plaatselijke distributiediensten aan schilders uit te reiken bonnen kunnen worden be trokken, voor de periode van 1 Februari1 Maart 1941 als volgt zijn vastgesteld: 2 liter kunstterpentijn per bon voor terpentijn en 2 liter rauwe lijnolie of ge kookte olie of standolie per oon voor lijnolie. SCHROT. De secretaris-generaal van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat in de Ned' rlandsche Staatscou rant van 3 Februari 1941 zal worden gepubliceerd de „Prij- zenbeschikking geslagen Schrot no. 1". In deze beschikking zijn op genomen de prijzen, waarte gen geslagen schrot en daar mede overeenkomende soor ten schrot ten hoogste mogen worden te koop aangeboden of verkocht door: le. schrotproduoenten of schrotihandelaren aan groot handelaren in schrot; 2e. schrotproducenten of schrothandelaren aan schrot- handelaren a. in partijen van 15 tot 50 ton; b. in partijen kleiner dan 15 ton; 3e. groothandelaren in schrot aan schrotverbruikers. Onder schrotverbruiker ver staat deze beschikking den natuurlijken of rechtspersoon, die geslagen schrot verbruikt in Siemens-Martin en/of hoog ovens. De prijzen, bij leveranties van geslagen schrot aan gie terijen. alsmede die bij trans acties in niet in de beschik king genoemde schrotsoorten blijven onderworpen aan het bepaalde in de „Prijzenbeschik- king 1940 no. 1". Volgende spreekuren: DEN HELDER: Koningstraat 1: 1—2 uur, behalve Zaterd. SCHAGEN: Woensdags 4—5 u. Ook in dit geval eischte de ambtenaar dezelfde boete. Mr. Boerrigter veroordeelde tot 3, subs. 2 dagen, met teruggave van de zak lantaarn. Harenkarspel. GEEN LICHT OP. Op 23 Januari 's avonds om acht uur reed mej. J. B uit Harenkarspel te Noord- Scharwoude op haar fiets, doch had geen licht op, nóch voor, nóch achter. Ik had er heelemaal geen erg in, vertel de verd. U moet daar wèl erg in hehben, zeide de ambtenaar en vroeg twee geldboeten, elk van 4,— subs. 2 maal 4 dagen hechtenis. De juffrouw deed er het zwijgen toe, waarna de Kantonrechter verd. veroordeel des tot twee geldboeten nl. 3— subs. 2 dagen voor het voorlicht en 1,subs 1 dag voor het achterlichtje. We hadden gedacht, dat de aanvoer van gisteren de overeenkomstige van verleden jaar althans zou overtreffen. Op 2 Febru ari van hen het vorige jaar hadden we de week van de hevige sneeuwval bij strenge vorst met het gevolg, dat de aanvoer daalde tot het toen buitengewoon lage to taal van circa 6.100 K.G. Intusschen kon de markt van gister zelfs deze geringe aan voer niet halen. Omstreeks kwart voor twaalf waren er in totaal 7 stapels ver schenen, samen tot een gewicht van onge veer 4.400 K G. Met het ooe op de koude werd een en ander overigens niet eens op gezet. zoodat de markt leeg was. De levering van consumntiemelk is de groote oorzaak van deze kleine aanmaak. Verschillende markters. die we spraken en die geen kaas hadden, deelden ons mede. dat nog steeds al hun melk wordt gehaald voor de consumptie. Dat de prijs weer f 35.25 bedroeg, be hoeven we nauwelijks nog te vermelden Bij de uiterst geringe aanvoer is diteniet slechts de maximumprijs, doch tevens ongeveer de prijs. Waarbij de koopers tevreden mogen zijn. waneer ze op een partijtje beslag we ten te leggen. ANNA PAULOWNA KINDERSCHAATSWEDSTRIJDEN. Gistermiddag werden op het Oude Veer schaatswedstrijden gehouden voor de kin deren der openbare scholen II en III (Klei- nesluis en Oost pol der). De uitslag was: Meisjes 6. 7 'en 8 jaar: le prijs Adri Walraven. 2. Iet Bakker. 3. Riet Brommer. Jongens van 6. 7 en jaar: le prijs Henk Kooij. 2. Gerrit de Leeuw. 3. Gerard Stek. Meisjes van 9. 10 en 11 iaar: le prijs Trijnie Dekker 2. Trijnie Schuiling, 3. An- nie van Teulingen. 4. Miep Dekker. Jongens van 9, 10 en 11 i.: le prijs Jaap Kooiman. 2 Jaap Kos. 3 Goof van Zand- wii'k 4. Hennie Schniling. Meisjes 12 iaar en ouder: le prijs Frida de Lange. 2. Reina Voorthuizen. Jongens van 12 iaar en ouder: le prijs Foeke Koen. 2 Kees Wiegman. Hinderniswedstriid: 1e prijs Kees Wai- boer. 2. Arie Walraven. De heer Bakker tracteerde de winnaars neg extra op een kop chocolade. DE BAAN WEER GOED Is het ijs in de vaarten over 't algemeen niet erg mooi, de baan on 't Oude Veer is weer in goeden toestand. Er zullen dan ook waarschijnlijk Zondag al weer wedstrijden gehouden worden. Op 't programma van de IJsclub staat nog ais een der eerste num mers: een wedstrijd om het kampioenschap van den Polder. BREEZAND. TOESTEMMING VERLEEND. B. en W. hebben aan de gvmnastiekver- eeniging D.O.K.E.V. toestemming verleend om de gymnastiek der openbare school als oefenlokaal te gebruiken. KOEGRAS Vervolgens spreekt hij een welkomstwoord tot allen en hoopt dat deze avond een goeden indruk bij allen mag achterlaten. Na het lezen van een schriftgedeelte uit het boek Job, wordt door den secretaris, den heer W. Jonker het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging er goed voor stond. Nadat de verschillende zaken waren af gehandeld, werd de avond verder gevuld met samenspraken en voordrachten en werd de inwendige mensch versterkt met choco lade en een koekje. Voor de vele werkzaamheden door secr. en penn. verricht worden aan deze functio narissen passende geschenken aangeboden, waarvoor zij hun dank betuigden. Vervolgens werd door den voorzitter dank gezegd voor de betoonde medewerking tot het welslagen van dezen feestavond en werd met het zingen van het „Bondslied" besloten. W1ERINGEN JULIANADORP. JAARFEEST VAN DE C.J.M.V. „VOLG MIJ". Donderdagavond hield de C.J.M.V. „Volg Mij" te Julianadorp haar jaarfeest in het gewone vergaderlokaal, hetwelk voor die gelegenheid feestelijk versierd was. De voorzitter de heer Joh. Waasdorp liet deze bijeenkomst aanvangen met het zin gen van lied no. 156 uit den bundel „Dankt, dankt nu allen, God." WINTERHULP Naar ons wordt medegedeeld heeft het co mité voor Winterhulp te Wieringen voor verdeeling ondier de behoeftigen hier ter plaatse een bedrag van f 1250.ontvangen. Een buitengewoon fraaie gift, als men be denkt, dat dit bedrag verre de opbrengst der plaatselijke collecte overschrijdt. ALKMAAR. 31 Jan. Appelen f 1150 per 100 pond, boerenkool f 3.609.50 per 100 Kg., gele kool f 2.104.S0 per 100 Kg., groene kool f 2.604.80 per 100 Kg., prei f 36.00—-38.10 per 100 Kg., peter selie f 5.60 per 100 bos. roode kool f 6.— per 100 Kg., selderie f 2.60—3.60 per 100 bos, spruiten f 720 per 100 pond. uien f 2.10 5.50 per 100 Kg., wortelen f 2.60—3.60 per 100 Kg., witlof f 11—12.50, idem II f 7—10.50 per 100 pond. NOORDSCH A RWOUDE31 Jan. Aanvoer: 92500 Kg. roode kool f 6. •20100 Kg. gele kool 4.80, 159200 Kg. Deen- sche witte kool 4.30, 400 Kg. uien 5.gr. uien 5. BROEK OP LANGENDIJK. 31 Jan. Aanvoer: 19000 Kg .roode kool 6.—. 43300 Kg. gele kool 4.80. 77500 Kg. Deensche witte kool 4.30. 2300 Kg. uien 5.grove uien 5.drielingen 5.100 kg. bieten 3.10

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 9