.-Mij. van Landbouw viert feest De Alkmaarsche Kaasmarkt te Alkmaar. Marktberichten Zaterdag 8 Februari 1941 Vierde blad Anna Paulowna Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart Markthal in Frankrijk ingestort DE PENNINGMEESTER, DE HEER G. C. VAN BALEN BLANKEN GE HULDIGD. - AFSCHEID VAN DEN HEER REZELMAN. Een rij bloemstukken op het too- neel, op de tafeltjes, bloemen en feestsigaren, achter de groene tafel kopstukken van de H. M. v. L. Het was dadelijk bij het binnentre den van Veerburg te zien; de afdee- ling van de H. M. y. L. hield een feestvergadering. De nieuwe afd. voorzitter, de heer Jac. Lindenbergh, opende met een bijzonder woord van welkom tot de dames en de hoofdbestuursleden, de heeren De Veer. Koster en Kistemaker, deze eerste door hem te leiden vergadering. Spr. wees vervolgens op de belangrijkheid van 1941 in de geschie denis der afdeeling. Zij zelf toch bestaat 90 jaar (niet 25, zooals abusievelijk ver meld werd; de heer N. Raap is 35 jaar se cretaris, maar hoe graag men de groote waardeering voor zijn werk ook zou willen uiten, de heer Raap wilde van geen huldi gen weten; de heer Van Balen Blanken is 25 jaar penningmeester en de heer Rezel man, de afgetreden voorzitter, vervulde zijn functie 15 jaar. Er is dus reden voor een feestelijke vergadering. Rekening en verantwoording. Nadat de notulen waren goedgekeurd, wer den twee der „oudste en getrouwste" leden, de heeren P. J. Waiboer en J. C. Geerligs, aangewezen voor het nazien der 25ste reke ning van den penningmeester, den heer G. C. van Balen Blanken, De heer Geerligs bracht verslag uit: de inkomsten waren f 623.50, de uitgaven f 506.09. Saldo 1940 dus 117.41. Saldo '39 was 610,49. Rente 16.10 .Totaal saldo dus f744. HULDIGING G. C. VAN BALEN BLANKEN. Voorzitter sprak nu als eerste den heer Van Balen Blanken toe en feliciteerde hem met z'n jubileum. In den vorigen oorlog pen ningmeester geworden, toen er een voordee- lig kassaldo was van ruim 600, moest de heer Van, Balen Blanken met leede oogen aanzien, dat dit door de gevolgen van den watersnood (1916) veranderde in een tekort, maar door het werven van nieuwe leden en het stellen van al z'n krachten in dienst der afdeeling, droeg hij er zeker een groot deel toe bij, dat de kas er nu weer florisanter uit ziet. Maar buiten het beheer der financiën heeft de heer Van Balen ook nog op ander gebied veel voor de afdeeling gedaan en na ook dit werk gememoreerd te hebben, dankte spr. hem voor dit alles en bood, als stoffelijk blijk van waardeering Leopold's Encijclope- die aan. Voorts werd hem een herinnerings album overhandigd, samengesteld door den heer Raap, met de volgende hoofdstukken: een persoonlijk woord van voorzitter, oud voorzitter en secretaris, 25 rekeningen, toe lichtingen, grafieken, de presentielijst (die op verzoek van den heer Van Balen Blanken door allen, ook de dames, geteekend werd) en de notulen. De heer De Veer sprak namens het Hoofd bestuur. Van Balen is niet alleen penning meester van de afdeeling, maar ook bestuurs lid van de Gewestelijke Tarwe-Organisatie in N.- en Z.-Holland, van de L.C.O. in N.-Holl., van de Prov. Inkoop Centrale Akkerbouw producten en voorzitter van den N.A.K. in N.-Holl. oVor het vele werk, ook in al deze functies verricht, bracht spr. hem dank na- G. C. VAN BALEN BLANKEN. (Foto Archief) mens het H.B. en overhandigde een mooie bloemenmand. De heer J. C. Geerligs huldigde hierna eveneens den penningmeester en memoreer de tevens de andere drie hier bovengenom- de jubilea en wekte op, in alle omstandighe den trouw te blijven aan de H. M. v. L. Namens de Z.A.P. voerde de heer R .L. Waiboer het woord, en bood een bloemen mand aan. In een geestig gedicht, gemaakt door den heer P. J. Waiboer en voorgedragen door den heer V. Kaan, werden andermaal de ver diensten van den heer Van Balen Blanken bezongen. De oud-voorzitter de heer Rezelman, acht te het zich een voorrecht zoo lang met den penningmeester te hebben mogen samenwer ken. Zijn adviezen waren altijd van groot belang, hij was steeds een groote stuwkracht in de afdeeling. Het H.B.-lid, de heer Kistemaker, wees er o.a. op. dat het vreemd zou zijn als 't drie manschap Rezelman-Raap-Van Balen Blan ken, door het aftreden van den eerste niet meer zou samenwerken. De heer Van Balen dankt. Dankend voor de hem gebrachte hulde, zei de heer Van Balen Blanken, maar blij te wezen, samen met den Heer Rezelman te jubileeren, zoodat hij de vele geuite' vrien delijkheden ook met hem kan deelen. Zijn eigen werk vond hij zelf niet zoo belangrijk. Wel was hij altijd zuinig, maar vooral ook de secretaris heeft veel bijgedragen tot den goeden financieelen toestand der afd. En het werk dat spr. in de andere orga nisaties verichtte, och, dat lag hem goed en deed hij daarom met plezier. De bijna 100-jarige organisatie is het waard, dat de leden haar trouw blijven en ongerept door deze moeilijke tijden heen loodsen, en waar aan men verplicht is, haar sterker en so- lieder aan het jonge geslacht over te dra gen. Spr. betreurde daarom de gekomen splitsingen, vond echter, dat men niet moest trachten bij elkaar te brengen wat niet bij elkaar hoort, maar dat vanzelf weer naar elkaar toe zou groeien, waar- tusschen nu verwijdering was ontstaan. De'heer Van Balen Blanken besloot met, mede namens z'n vrouw dank te zeggen voor cadeaux en bloemen. AFSCHEID VAN DEN HEER REZELMAN. De heer Brugman leidde de rij van spre kers in, die den heer C. D. Rezelman hul digden nu hij in deze vergadering als af- deelings voorzitter afscheid nam. Vijftien jaar, zei spr., hebt u die functie vervuld en de 160 vergaderingen, die in dien tijd ge houden zijn, bijna allen geleid. Maar ook in tal van nevenfuncties hebt ge den land bouw gediend en blijft dat zeker nog doen. De afdeeling dankt u voor dat alles en ge denkt, nu u de leiding neerlegt, omdat het ambt van Dijkgraaf veel van uw krachten vergt, hoe prettig steeds de leiding was. Nog vele jaren hoopt de afdeeling, waar van gij lid blijft, op uw steun te mogen re kenen. Als blijk van waardeering mag ik u aan bieden: Noord-Holland in beeld en een her inneringsboek (inhoud in denzelfden geest als dat van den penn.). Onder luid applaus werd hierna den heer Rezelman het eerelidmaatschap der afd. verleend. Het is, zei de heer de Veer, het H.B. lang niet onverschillig, wie de leiding in een af deeling heeft. We hebben hier in 't drie manschap Rezelman, Raap, Van Balen een sprekend voorbeeld wat een goed bestuur vermag tot stand te brengen. Bepaal ik mij echter nu tot den heer Rezelman, dan wil ik zeggen, dat wij terdege voelen een offer te hebben gebracht nu we u los moe ten laten. Als blijkt van vriendschap bood spr. namens het hoofdbestuur, een bloe menmand aan. De heer H. Koster sprak als oudste en langst zitting hebbend hoofdbestuurslid en zeide, dat de afdeeling een buitengewoon goeden naam heeft, om het vele dat van haar uitgaat. Anna Paulowna was een der lastigste kinderen, maar het hoofdbestuur heeft het ook als een der liefste erkend! En als A.P. wordt genoemd, dan is daar on verbrekelijk de naam Raap mee verbonden. Maar deze heeft ons verboden over hem te spreken en ik zal het dus ook niet doen. Wat hier door deze afd. onder leiding van de drie-eenheid is gedaan kan tot voorbeeld strekken van alle afdeelingen. ANDERE SPREKERS. De heer Van Balen Blanken roemde de samenwerking met den heer Rezelman en hoopte dat hij nog lang z'n krachten ten dienste zou stellen in het belang van „on zen geliefden Polder". De heer V. Kaan las weer een huldigend gedicht van den heer P. J. Waiboer en ook de heer R. L. Waiboer „stak de loftrompet" en bood namens de Z.A.P. bloemen aan. De heer Schenk hield een geestige speech, waarin hij meedeelde, dat hij er naar uitgekeken had. of de man, waarvan zooveel goeds gezegd is. nu nooit eens een steek zou laten vallen. „Maar niks hoor!" Nooit een borrel te veel, niet meer dan 3 sigaren en als het drie en een halif was, dan een pijp tabak minder, nooit eens Za terdagsmorgens om half tien in Veerburg en 's avonds zeven uur pas thuis. En omdat hij niets verkeerds kon vinden, sloot ook de heer Schenk zich maar aan bij allen, die het goede in Rezelman roemden. DE HEER REZELMAN DANKTE. De heer Rezelman, nu zelf het woord krijgend, herinnerde er aan, dat hij in de laatste vergadering geen gelegenheid kreeg afscheid te nemen. Er'was zeker beslist, dat dat nu zou gebeuren. Zoo had hij ook geen gelegenheid zijn opvolger geluk te wenschen met z'n benoeming en deed dat daarom nu. De gedachten verwijlen bij egn afscheid bij het vefleden. het heden en de toekomst. Het „heden" doet me zeggen, dat het me spijt afscheid te moeten nemen. Maar om uit te drukken wat ik daarbij gevoel, schieten mij woorden te kort. Ik dank alle sprekers, dank voor het eerelidmaatschap de bloemen en cadeaux. Niets had ik echter kunnen doen zonder de medewerking van de andere be stuursleden en vooral zonder die van den hr. Raap (Applaus) En wat de „toekomst" betreft: ik neem af scheid als voorzitter, niet als lid en m'n be langstelling voor de afdeeling blijft. Mogen de leden trouw blijven aan hun algemeene landbouworganisatie. Praatjes bij plaatjes. De heer Raap had voor een serie „plaat jes en krabbeltjes" gezorgd, die vereenigd waren tot de film „Tutti-Frutti" en hield bij de vertooning daarvan een „praatje" Veel uit de geschiedenis der afdeeling en uit het leven en vereenigingswerk der heeren Rezel man en Van Balen Blanken passeerde daar bij de revue. Mededeeling volgde van een felicitatie door den heer Mallekote te Noordscharwoude. Mv. WilmsGeerligs dankte namens de dames voor de uitnoodiging. Burgemeester Mijnlieff spreekt. Dat ik eerst nu het woord vraag, zei bur gemeester Mijnlieff, die een groot deel van de feestvergadering bijwoonde, komt, omdat ik nog maar een broekje ben als lid der af deeling. Hek ik dus als zoodanig niets te zeg gen, wel wil ik graag iets opmerken als burgemeester en namens de gemeente de jubilarissen geluk wenschen. Dank ook brengen aan hen en aan de afdeeling zelf voor alle wat in het belang van den land bouw is gedaan. Spr. noemde dan de mentaliteit van den Noordhollandschen boer, was dankbaar als lid der afd. te midden daarvan te mogen verkeeren en uitte nogmaals dank voor het geen afdeeling en jubilarissen hier voor den boerenstand en dus voor Anna Paulowna heb ben gedaan. Sluiting. De heer Lindenbergh dankte den burge meester voor z'n aanwezigheid en zijn waar deerende woorden, de heer Visser van Wie- ringerwaard voor de ontvangen uitnoodi ging, de heer Schenk prees de leiding van den nieuwen voorzitter en deze sloot daarop met allen te danken die tot het welslagen van de mooie feestvergadering hadden mee gewerkt. Nog meer bloemen. Vermelden we ten slotte nog dat behal ve de reeds genoemde bloemstukken er ook nog waren van de firma's Keyser en Tim merman. W1ERINGEN BINNENBRAND. Gistermiddag werd de Beltstraat opge schrikt door een binnenbrandje. In het nieuwe blok van 4 woonhuizen was een be gin van brand ontstaan tusschen de spauw- muur, die de woningen der families Kruijf en P. Borst scheiden. Tusschen deze spauw- muur heeft men een soort karton-board aan gebracht voor geluiddemping. Waarschijn lijk door het harde stoken is de schoor steen in de spauwmuur in het ongerecde geraakt en ontstond smeuling. De brand spuit was spoedig ter plaatse en men ver wijderde met spoed de dakpannen op de plaats, waar de spauwmuur zich bevond. Voor de betreffende bewoners in dezen kouden tijd geen benijdenswaardig avon tuurtje! POLITIE. Verloren: een handbeschermer van een rijwiel en een grijze heerenhandschoen. Inlichtingen gem. bode. OUDE NIEDORP WEER ONDERDAK. De vluchtelingen uit Den Helder die waren ondergebracht in de kippenschuur van den heer van der V., alhier, moesten op last van den Commissaris voor den afvoer van de Burgerbevolking, deze schuren ontruimen, in verband met een ingesteld onderzoek door de Inspectie van de Volksgezondheid in Noord- Holland. Eenigen zijn naar Den Helder teruggekeerd terwijl het den overigen is gelukt in de om geving onderdak te vinden. OVERLEDEN. Door den Burgemeester werd via het Roo- de Kruis een mededeeling ontvangen dat de heer van der Plas is overleden. Deze droevige tijding werd aan de echtge- noote, die als vluchtelinge uit Den Helder in deze gemeente vertoeft, uitgereikt, namens den Burgemeester. (Zitting van Vrijdag 7 Februari.) S c h a g e n. EEN ANDER LICHT OP EEN LICHTENDE ZAAK. De zaak tegen M. G„ garagehouder te Scha- gen, welke de vorige week was aangehouden, was dus 'n muisje met 'n staartje. En juist in dat staartje zat het venijn, dat op deze litting naar voren kwam. Verd. G., die ditmaal niet was verschenen, bad de vorige week terecht moeten staan, omdat twee ramen van zijn garage in de Landbouwstraat niet verduisterd waren en de deur open stond, waardoor eveneens licht naar buiten straalde. Onze vriend had toen verteld, dat hij daar niet mee te maken had, daar hij de garage had verhuurd aan de Ned. Heide-Maatschappii te Nieuwe Niedorp en de arbeiders dezer Maatschappij aldaar hun fietsen stalden. De gemeente-veldwachter T. F. uit Scha- gen werd thans als getuige gehoord en greep het muizenstaartje, waardoor het diertje ge pakt werd. De verbalisant verklaarde name lijk, dat de garage niet alleen door de ar beiders der Heide Maatschappij werd ge bruikt, maar dat verd. zelf de garage ook nog gebruikte door er fietsen in te stallen. Dat was dus een heel andere lezing. De wnd. Ambt. van het O. M., Mr. C. de Groot, achtte door deze verklaring het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewe zen en noemde het feit zéér ernstig, omdat verd. al reeds tweemaal was gewaarschuwd. De Ambt. vroeg 2 geldboetes, n.1. één van -0 gulden of 10 dagen en één van f25.subs. 15 dagen. Verd. werd door den Kantonrechter, mr. Boerrigter, veroordeeld tot twee geldboetes, n.1. van f 15.subs. 10 dagen en f 20.subs. 15 dagen. Z ij p e. GEEN „GEWERBEBETRIEB". De landbouwer C. G. uit Zijpe, had op 21 October in zijn landbouwonderneming zijn knecht J. J. ontslagen en moest zich daar voor verantwoorden voor de heeren in toga. Verd. had naar Haarlem geschreven om toestemming, maar geen antwoord gehad. Get J. J.. landbouwer te Harenkarspel, had vijf weken bij verd. gewerkt. De vrouw van get.. die achter op de bank zit, wilde een vraag stellen, maar de kant. legde haar het zwijgen op. De Ambt. van het O. M., vordering ne mend zei. dat hier overtr. van art. 1639b van het Burgerlijk Wetboek was tenlaste gelegd. Volgens het persoonlijk standpunt van mr. de Groot, was de redactie van den Rijkscommisaris niet van toepassing op 't landbouwbedrijf, omdat in dit artikel ge sproken wordt van een „Gewerbebetrieb". waaronder z.i. het landbouwbedrijf niet viel Als get. naar het gemeentebestuur in Ha renkarspel gaat dan mag men den steun, waarop hij nu recht heeft, niet onthouden. Mr. de Groot vroeg daarom ontslag van rechtsvervolging, omdat het strafbare ele ment hier ontbrak. De kant. wilde rustig over de zaak naden ken en henaalde de uispraak op heden over acht dagen. En me man is nau al vier weken zonder werk. Kan ik het niet hooger opzoeken, kreet de vrouw op de bank? Het gaat hier om tachtig gulden. Dan moet u bii het gemeentebestuur ziin zeide de Ambtenaar. We hebben d'er alles an gedaan, riep de vrouw uit. j Het ligt in ieder geval niet aan verd., zeide mr. de Groot. Oudkarspel» EVEN EEN BAKJE KOFFIE HALEN1 Ik was even een bakje koffie gaan halen in het kombuis van de vlet. die voor me uitvoer, zeide verd. H O., schipper uit Oud karspel, die door een sleepboot door het Noordhollandseh Kanaal werd gesleept. Het gevolg hiervan was dat zijn eigen vlet on beheerd achter de sleepboot aan voer. Een en ander was gebeurd op 16 October, 's middags om half vijf. Dat mag niet! meende mr. de Groot Ja. maar ik had te weinig personeel aan boord, verdedigde zich verd. met den moed der wanhoop. En dan heb ik twee veroor deelingen gehad en die heb ik betaald. Een ambtenaar van de griffie moest er bij komen, om hierover een onderzoek in te stellen. En wat bleek toen? Verd. had drie processen-verbaal gehad. Eén omdat de naam van het schip op de vlet niet voorkwam; ten tweede omdat de naam van den schipper niet op het boord vermeld stond. Deze twee boetes waren be taald. Maar dit was 'n derde proces-verbaal en een heel ander geval. Verd. begreep er niets van; hij had de boot gehuurd van de firma Eecen. Het zijn dus geen twee, maar drie overtre dingen, zeide de Ambt. van het O.M. Dan houdt alles op! berustte verd. U moet dan maar eens naar mijnheer Ee cen gaan, vond mr. de Groot en eischte f 6.— boete, subs 4 dagen. Da's hoog vond verd. as je drie uur an 't wiel heb gestaan. De Kantonrechter uitspraak doende, ver oordeelde verd. tot een rijkdaalder boete, subs. 2 dagen gratis logies. Sint Pancras GEEN ACHTERLICHT. Op 2 November 's avonds om acht uur had een zekere H. K., uit St. Pancras aldaar op den Boven weg op de fiets gereden, zonder dat het rijwiel van een behoorlijk achter licht was voorzien. Verd. erkende het feit, maar zeide het niet te hebben geweten. De ambt. vroeg f 4 boete subs. 3d agen. Ik zit van 16 December al in het ijs als vrachtvaarder op de Langedijk en verdien niks! jammerde verd. Ik mot van met af an beginnen. De Kantonrechter hield hier rekening me de en veroordeelde verd. tot f 2.boete subs. 1 dag. Oudkarspel. AARDAPPELEN IN HET CONSUMPTIE- GEBIED. De grossier in aardappelen J. de V. uit Oud- karspel, had op 19 October 500 K.G. blauwe Eigenheimers in Alkmaar afgeleverd en was dus in het Consumptiegebied gekomen. Ik was van meening, dat ik ze mocht af leveren; zeide onze grossier. Het bleek, dat de aardappelen niet bij verd. waren in beslag genomen, maar bij zijn klant. En zijn ze betaald? vroeg de Ambtenaar. Nog steeds niet, antwoordde verdachte. En ze kostten f 5.15 per 100 K.G. De Ambt. van het O. M. vroeg f 50.boete, subs. 20 dagen, met last tot teruggave van de opbrengst der in beslag genomen aardap pelen. Conform dezen eisch werd verd. door mr. Boerrigter veroordeeld. Sint Pancras. NOG ZOO'N GEVAL! Verd. Chr. D. uit Sint Pancras had op 25 October 280 K.G. aardappelen door Alkmaar vervoerd en was dus ook al in het consump tiegebied gekomen. Ze moesten naar Bergen en als ik geweten had, dat ze niet door Alkmaar mochten, was ik over de Koedijker vlotbrug gegaan; ver dedigde zich verd. Maar voor de politie heeft u toch verklaard, dat twee zakken aardap pelen naar Alkmaar moesten, zeide de Kan tonrechter. Dat is toch niet waar, antwoordde verd. Daar de hoeveelheid veel minder was dan die van den vorigen verd. eischte de ambtenaar 10,met verbeurdverklaring der aardappelen. Da's vreeselijk hoog, vond verd. Ik moet de kost verdienen voor acht menschen. De kantonrechter hield hier rekening mede en veroordeelde verd. tot 6.boete subs. 4 dagen met verbeurdverklaring der in beslag genomen aardappelen. S c h a g e n. VAN HET GOEDE PAD AFGEWEKEN. Mej. A. S uit St. Maartensbrug was op den Provincialen weg te Schagen van het goede pad afgeweken en had per fiets den rijweg gevolgd, terwijl deze voor rijwielen gesloten was Dat was per ongeluk en het was maar een klein stukje, verdedigde zich de juf frouw. Reed u met meer personen? vroeg de ambtenaar Met z'n beije, zeide verd. Een vrindje of een vriendinnetje? vroeg Mr. de Groot, die het naadje van de kous wilde weten. Met een vriendinnetje, antwoordde de juffrouw De ambtenaar was ontnuchterd! Het is gebeurd en dat is jammer, vond de ambtenaar, maar nu is er niets meer aan te doen De ambtenaar eischte- 3,— boete, subs. 2 dagen verblijf op 's Rijkskosten en de kantonrechter veoordeelde het meisje conform den eisch. SECTIE CONFECTIE VAN HET RIJKSBUREAU VOOR WOL EN LOMPEN EN HET RIJKS-TEXTIELBUREAU. Het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de sectie confectie van het Rijksbureau voor Wol en Lompen en van het Rijks-Textielbureau, laatste lijk gevestigd Amsterdam C, Keizersgracht 542, met ingang van 8 Februari is verplaatst naar Heerengracht 470, aldaar, telefoonnummer 34G00. INSPECTIES VOOR DE PRIJSBEHEERSCHING. De Gemachtigde voor de Prij zen maakt bekend, dat de kan tooradressen van de inspecteurs voor de Prijsbeheersching zijn: Inspectie Amsterdam (Noord- Holland en Utrecht): Mr. H. L. Houthoff, Keizersgracht 542, Amsterdam, Telef. 38741. Inspectie 's-Gravenhage (Zd.- Holland en Zeeland): Mr. G. J. de Lint, Bezuidenhout 62, Den Haag, Telef. 720060, toestel 678. Inspectie 's-Hertogenbosch (Noord-Brabant en Limburg) Jhr. Mr. W. J. Th. Serraris. Ververstraat 26, Den Bosch. Telef. 5180. Inspectie Leeuwarden (Fries land, Groningen en Drente): Mr. H. J. F. Koning, Wijbrandt de Geeststraat 40, Leeuwarden. Telef. 6033. Inspectie Arnhem (Gelder land en Overijsel): Mr. S. J. van der Hoeven, voorloopig adres Hobbemastraat 1, Arnhem, Tel. 23579, na kantoortijd Tel. 26907. Elf personen gedood, 68 gewond Gisteren is te Nogent-sur-Marne het dak van een markthal tengevolge van de zwa- ren sneeuwval ingestort. Hierbij zijn vol gens de laatste berichten elf menschen om het leven gekomen. Voorts zijn 68 personen gewond, waaronder 30 ernstig. Het blad Aujourdhui meldt, dat de Duit- sche kommandantur terstond een bataljon infanterie heeft gezonden om hulp te bie den. Hieraan is het te danken, dat 200 per sonen snel gered konden worden. In ver band met dit ongeluk wordt vernomen, dat men sedert 1879 te Parijs niet zulk een he- vigen sneeuwval heeft meegemaakt als de zen winter. Toen het ongeveer kwart voor twaalf was geworden, was in totaal 4.500 K.G. aange voerd. Tegen de aanvoer van verleden jaar, toen 32.000 K.G. verschenen^teekt dit klei ne kwantum heel mager af. De kwaliteit van enkele stapeltjes was voor den tijd van het jaar niet kwaad, enkele andere waren nuchter en jong. Wat niet wegnam, dat de prijs voor vrijwel alles f 35.25 be droeg. Dit voert tot een winkelprijs, die ongeveer gelijk is met die van de oude, harde kaas. welke tegen veel lager prijzen is opgezet en het zal wel het zeer kleine kwantum zijn, dat zooiets mogelijk maakt. De toestand in de kaas is zoo, dat ner gens klachten worden vernomen omtrent gehrek aan voorraad. Voor de bons is steeds kaas beschikbaar. Algemeen neemt men wel aan. dat het dieptepunt in de melk productie is bereikt, zoodat alles dezen winter zonder ongemakken is verloopen. Merkwaardige berichten komen uit Fries land. De hoeveelheid boter, welke zich daar heeft opgehoopt, is zóó groot, dat men er geen weg mee schijnt te weten, zoodat men zich over zijn boterbonnen ook geen zor gen hehoeft te maken. Intusschen is winterboter. evenals winter- kaas. doorgaans niet de meest houdbare kwaliteit, zöodat zelfs sprake schijnt te zijn van ee'nïge ongerustheid. NOORDSCHARWOUDE. 7 Febr. Aanvoer: 5700 Kg. roode kool f6.9100 Kg. gele kool f 4.80. 21200 Kg. Deensche witte kool f4.30. 1400 Kg. uien f5.—, grove uien f5. ALKMAAR, 7 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 11 stapels, zijnde 4500 Kg.: Fabriekskaas kleine f35.25, Boerenkaas kleine f32.per 50 Kg. Handel vlug. ALKMAAR. 7 Febr Andijvie f 16.5017.50. boerenkool f1.50 10.60 ner 100 Kg., bieten f 3.10 per 100 Kg., gele kool f 24.80 per 100 Kg., groene kool f 2.20—4 80 per 100 Kg., knolselderie f 12. per 100 stuks, rabarber f 945 ner 100 hos. roode kool f 6.per 100 Kg., selderie f 3.00 —6.90 per 100 hos. spruiten f 7—25 per 100 pond, uien f 1.60—5 ner 100 Kg., wasrhwor- telen f 13.— per 100 Kg., witlof I f 1113, idem II f 7.5010.50 per 100 pond. BROEK OP LANOFNDTJK. 8 Fehr. Aanvoer; 5850 Kg. uien 5.350 kg. kro ten 3.10. 25.000 Kg .roode kool 6.—. 3S400 Kg. gele kool 4.80. 61450 Kg. Deensche witte kool 4.30.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 11