jpreirïhbeurten k preblhbeurten De ambachtsschool schaatst in 't water Klein (Wieringen) kampioen 1941 £etteAqAeepSiaadóel ÏUeutM uit UaJü (J&x,eJUcfi niemu^ Raadpleeg. Wederom successen voor Wieringer jongens Openbare leeszaal en bibliotheek Staatstoezicht op de volksgezondheid Burgerlijke Stand van Den Helder voor winkeliers Visscherij Eng heeT216" telefonische De laatste ijswedstrijden Distributie-nieuws De thermometer wijst twee graden boven het nulpunt Het regent. Een miezerige mot regen drupt uit den hemel, nu en dan op de straathoeken door den nog kouden zuidelijken wind voortgezweept. Het is weer om bij den haard te zitten met een kop thee en een boek. Op de Kerkgracht echter heeracht on danks den onaangenamen weerstoestand een flinke drukte. Tientallen toeschouwers zijn daar samengetrokken aan weerszijden van de ijsbaan. De ijsbaan, die nu met een laagje water overstroomd is. Onder de toeschouwers zijn weinig ouderen. Het meerendeel behoort nog tot de jeugd, de mannelijke jeugd. Er waren voor den Vrijdagmiddag wed strijden in het hardrijden voor de leerlingen der Ambachtsschool uitgeschreven en on danks den veranderden toestand van het weer en het droefgeestige aanzien van de baan, zijn zij doorgegaan. Jongens kijken zoo nauw niet en de organiseerende leeraren heb ben er rekening mede gehouden, dat zij tegen een stootje kunnen. Een valpartij beteekende ongeveer een nat pak, doch dat heeft die Jeugd er voor over als het gaat om wed strijden. Wat is er In een Jongensleven be langrijker dan wedstrijden? Het streven naar kampioenschappen. Het bewonderen van de krachten en behendigheden van een ander, o -t zijn hoogtepunten in het jongensbestaan. Dus gingen ondanks alles deze wedstrijden -oor. 48 deelnemers. 48 deelnemers hadden voor deze wedstrijden Ingeschreven en zij werden in drie afdeelingen verdeeld, n.1. A, de jongens van 13 en 14 jaar; B, de jongens van 15 jaar; C, de jongens Van 16 Jaar en ouder. Daardoor was een zoo sportief mogelijke Indeeling verkregen. De wedstrijden bestonden uitsluitend in het hardrijden op de baan, die reeds bij de vorige wedstrijden haar diensten had be- ezen. Om precies half twee werd met de eerste serie een aanvang gemaakt. Wanneer men als toeschouwer deze wedstrijden gezien heeft, komt men tot de conclusie, dat een wedstrijd tusschen jongens en een hardrijde rij tusschen ouderen, zooals wij die in de af- geloopen weken al meerdere malen gezien hebben, verschilpunten vertoont. Zeker, bi) de ouderen is daar ook het wed strijd-vuur. Ook daar spelen de zenuwen par ten en ook d44r worden alle krachten inge spannen om het best mogelijke resultaat te behalen. Maar bij de Jongens is alles intensiever. Ze geven zich als het ware over aan den strijd. Alles zijn ze vergeten als het er om gaat elkaar op sportieve wijze den loef af te ste ken. Slaat U zoo'n „spurt" van zoo'n Jongen eens gade. De streken zijn over het algemeen veel korter dan bij de ouderen, die weten, dat ze het van lange „halen" moeten hebben. En dit is niet alleen te wijten aan het kleinere formaat, dat een jongen nu eenmaal heeft. Neen, de taktiek is anders. De energie is grooter en zoekt een uitweg. Hoe meer slagen hoe beter. Onderwijl zwaaien de armen in onder deelen van een seconde van Noord noordwest via Zuid naar Noordnoordoost en omgekeerd. Het is als het ware een gekrioel van armen en beenen en men zou meenen, dat men vier Jongens ziet rijden inplaats van .wee. Dat alles viel ons op toen wij gisteren stonden te kijken bij dezen ambachtsschool- rijd, een schoolstrijd zooals wij ze gaarne zien. Dikwijls toch werden wij medegesleept door het geweldige elan, dat zoo'n strijdend paar jongens ontwikkelde. De spanning was 3r op sommige momenten tot groote hoogte gestegen, ondanks de narigheid van het weer en dat was de oorzaak, dat zoovelen bléven kijken, inplaats van naar de bewuste haard te gaan. En welk een aardig gezicht is het, als men b.v. een „kleintje" als Heeres tegen een lan gere jpngen ziet kampen. Het is vooruit te leggen': hij had geen schijn van kans. Maar elke voorspelling is onzeker en zoo dacht Heeres er ook over. In een adembenemend tempo slingerden z'n kleine onderdanen van links naar rechts. Z'n bovenlijf golfde heen en weer en op en neer en dat de langere ten slotte tóch won, was alleen maar aan het verschil in lichaamsafmetingen te wijten. En zoo was er zooveel te genieten. Voor de jongens zelf niet het minst. Echter zullen wij daarvan niet meer ge- vagen. Volstaan wij met op te merken, dat het hier een echten middag was van Hol- and's jeugd. Te omstreeks drie uur waren de afdeelings- winnaars bekend, welke nog om den eere- titel (mèt prijs!) Kampioen 1941 moesten echten. De finalisten waren Klein, Sperling en Hegeman. Hierbij won Klein van Sperling. Hegeman van Sperling en Klein van Hege man, zoodat Klein kampioen werd. Vermel denswaard is, dat het hier een van de jong ste (en niet een van de grootste) leerlingen betrof. Wel een bewijs voor de schaatssnel- heid, die Klein in zijn beenen heeft. De middag was een groot succes voor de leerlingen van Wieringen. Zij toch zorgden er voor, dat de drie eerste prijzen naar het voor malige eiland medegenomen werden! De prijsuitreiking. Dat was een feest op zichzelf. De Direc teur, Leeraren en leerlingen verzamelden zich na afloop van den wedstrijd in zaal 2 van het schoolgebouw. Leeraar Verkerk sprak allereerst de jongens met een kort woord toe, waarin hij er op wees, dat dit nu een middag was geweest van echte Hollandsche, gezonde sport. Hij prees de strijdlust der deelnemers en het feit, dat zij tot de eindstreep vol hielden. „Doe dat ook in Je leven, jongens, volhouden tot de eindstreep bereikt is!" Het stemde de heer Verkerk prettig, dat de prij zen eerlijk en ordelijk waren behaald. De heer Smit, Directeur der School, krijgt hierna gelegenheid de prijzen uit te reiken. Het doet hem veel genoegen dat te kunnen doen en hij spreekt er zijn voldoening over uit. dat door het sportieve verloop en het ordelijke gedrag der jongens de eer van de school is hooggehouden. De heer Smit brengt vervolgens dank aan het Schoolbestuur en het college van B. W. voor de verleende medewerking deze wed strijden te kunnen houden. Hij dankt de leer lingen Pappelendam en Addink, die de initia tiefnemers waren en op zulk een goede wijze het organisatorische werk daartoe verzet heb ben. Spreker dankt ook de leeraren voor hun bereidwilligheid als jury op te treden en de leerlingen zelf voor hun deelname en orde, waardoor het geheel vlot kon verloopen. Hierna reikte hij onder herhaaldelijk ap plaus de volgende prijzen uit: Hoofdprijs; Leerling Klein, Kampioen 1941, een paar kunstschaatsen, beschikbaar ge steld door de firma Govers, Weststraat. Ie prijs: Klein, vulpen, geschonken door boekhandel Egner. 2e prijs: Hegeman, waardebon van 4. 3e prijs: Sperling, waardebon van 3. Bankwerkers: Af deeling A: Hokke, stalen meetlat, geschon ken door den heer Govers, Koningstraat. Af deeling B: Hegeman, 3 beitels. Af deeling C: C. Sperling, moersleutel. Meubelmakers en timmerlieden: Afdeeling A: Borst, houten hamer. Afdeeling B: Smit, nijptang. Afdeeling C: Everhardus, timmermanshamer. Electriciens, Auto- en rijwielherstellers. Afdeeling A: Klein, een doos post, geschonken door boekh. Schreuder. Afdeeling B: Kosscn, een zaklantaarn, ge schonken door fa. Buytendtjk. Afdeeling C: Driehuis, fietspomp. Na de prijsuitreiking sprak de leerling Pappelendam, voorzitter van de leerlingen- vereeniging Ambachtsschool (LVAS), de jon gens nog toe en bedankte hij op zijn beurt voor de medewerking van Directeur en lee raren. Het zal voor allen, die bij deze ijswedstrijden betrokken zijn geweest een voldoening zijn, dat deze middag zoo goed geslaagd is. De Leeszaal werd gedurende de maand Januari bezocht door 328 mannen en 46 vrou wen, totaal: 374 personen. Uitgeleend werden: 1396 romans, 1026 stu diewerken en 977 kinderboeken, totaal 3399 boeken. L(jst van nieuwe aanwinsten Februari 1941. Romans: DesselPoot. Marie van: Visschers voeren uit. Douglas, L. C.: Doctor Hudson geheim dag boek. Hartog, J. de: Hollands Glorie. Mens, J.: De gouden reael. Norel, K.: De carrière van Nanne Vijn. Vries, T. de: Wilde lantaarns. Studiewerken: Balfoort, D. J.: Het dilettantisme in het viool spel. Biermann, G.: Heinrich Campendonk. Hutschenruyter, W.: Grepen uit de geschie denis van de plano en het pianospel. Kooiman, W. J.: Jacobus Revius; zjjn leven zijn lied. Mariken van Nieumeghen; m. inleid, en aan- teeken. van M. A. P. C. Poelhekke. Pos, Mary: Ik zag Amerika. Speenhoff, J. H.: De beste gedichten van J. H. Speenhoff. Thormselen, L.Erich Heckel. Vermaas, J.: Leer Uzelf beter rekenen. Geschenken: Bayard, J. F., Mélesville: La chambre ar- dente. Fairlie, G.: The muster of the vultures. Maurois, A.: Climats. Mills, A.: Brighton alibi. Sandeau, J.: La roche aux mouettes. Toergenjew, I.: Gedichten in proza. Vahrenkamp, W. E., H. Verhoeff: De schil- pers pa troon. VeenBrons, A. C.: Nieuw feminisme. DE WIJDE WERELD IN. Dat het ook bij schapen kan gebeuren, dat de globetrottersdrang boven komt, is ons deze week duidelijk geworden. Negen schapen waren hun stal ontvlucht en het wijde winter- veld ingetrokken. Op hun tocht zagen zij ge weldig veel, doch het meest interesseerde hen een weiland met boerenkool. Als je een flinke wandeling gemaakt hebt, lust je vanzelfspre kend wel wat. Dus het lag voor de hand, dat ze met z'n negenen maar vast aan de boeren kool begonnen. Niet minder dan ongeveer duizend struiken hebben zij het ging on gemerkt verorberd, om nog maar niet te spreken over een groote hoeveelheid wortelen De benadeelde landeigenaar beklaagde zich bfl de politie. De schapen werden later weer ergens anders teruggevonden en naar „huis" opgebracht. Bij beschiking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken is tot wederopzegging benoemd tot plaatsvervangend inspecteur van de Volksgezondheid bij het ge neeskundig staatstoezicht op de volksgezond heid dokter M. J. W. Rienks, arts, te Hen Hel der, standplaats Den Helder. ONDERTROUWD: M. F. Paesschen en J. Veen. DE FIETS. Een fiets, staande te Huisduinen werd door een ander dan den eigenaar weggenomen. Verzekert Uw fiets voor S gulder per jaar. Bij diefstal krijgt U een nieuwe terug. K. KOS, Koningstraat 76. Verlenging vleesch warentoe wijzingen. De vleeschwarentoewijzingen, waarvan de vervaldatum valt op of na 2 Februari 1941 zullen nog geldig zijn tot en met 28 Februari 1941. Vorderen van in distributie gebrachte levens middelen door de Duitsche weermacht. Zooals reeds in de pers bekend is gemaakt, heeft de Duitsche weermacht met ingang van genoemden datum nieuwe modellen van mili taire distributiekaarten (Wehrmachtbezug- scheine) injevoerd. Er worden thans vtjf verschillende soorten van Bezugscheine gebruikt, welke alle geel van kleur zijn. Op vier hiervan zgn de producten, op het koopen waarvan zij recht geven, in druk ver meld, n.1. voor den aankoop van: 1. versch vleesch en versche worst; 2. boter, margarine of vet, tot een maximum van 50 kg.; 3. eieren; 4. versche groenten en aardappelen. Andere producten dan op de Bezugscheine aangegeven, mogen daarop niet worden afge leverd. De Bezugscheine zijn voorts slechts geldig, indien zij behalve de hoeveelheid en de soort der gevorderde goederen het veldpost nummer van het betrokken troepenonderdeel vermelden, en zij voorzien zijn van het dienst- stempel van dat onderdeel en van de hand- teekening van den betrokken commandant of officier der administratie. De vijfde soort Wehrmachtbezugscheine draagt in plaats van de vermelding van be paalde producten het opschrift: „Aankoop van alle levens- en voedingsmiddelen in Nederland" Deze soort Bezugscheine voor alle - en voedingsmiddelen worden uitsluitend gebruikt door den chef Intendant van de Duitsche weer macht hier te lande of op diens bevel. In ieder geval moeten deze Bezugscheine van het dien3t- stempel van den chef Intendant voorzien zijn. Het weigeren van de levering der gevorderde goederen uit voorraad tegen afgifte van op de voorgeschrven wijze ingevulde en onderteeken- de Bezugscheine zal als sabotage tegen de Duitsche weermacht worden beschouwd en als zoodanig worden bestraft. Bovendien geniet de aflevering op Wehrmachtbezugscheine voor rang boven alle andere leveranties. De handelaren behooren de Bezugscheine na aflevering voor herbevoorrading ten spoedigste op te zenden naar de volgende instanties: bij vorderlr.j van: vleesch en worst naar de plaatselijke toewij zingscommissie der Ned. Veehouderijcentrale (dus niet naar deze Centrale zelf). Boter en kaas naar de Ned. Zuivelcentrale, afd. Zuivel, Laan van Meerdervoort 84, 'a-Gra- venhage. Margarine en vet naar de Ned. Zuivelcen trale, afd. M.V.O., Nassaulaan 6, 's-Gravenhage Suiker, koffie, thee, grutterswaren, brood, gebak, meel en bloem naar de Ned. Meelcen trale, Riouwstraat 178, 's-Gravenhage. Peulvruchten naar de Ned. Akkerbouwcen- trale, Bezuiienhoutscheweg 15, 's-Gravenhage. De artikelen kaas, suiker, koffie, thee, grut terswaren, brood_gebak, meel, bloem en peul vruchten kunnerr dus uitsluitend gevorderd Worden door of op bevel van den chef Inten dant op Bezugscheine voor den aankoop van alle levens- en voedingsmiddelen. Voor het geval goederen mochten zijn afge leverd op Bezugscheine, die geen recht op het koopen van die goederen geven of op Bezug scheine, welke niet op de voorgeschreven wijze zijn ingevuld, zal ln geen geval herbevoorra ding plaats vinden. In uitzonderingsgevallen, b.v. het onver wachts proviandeeren van vaartuigen kan het voorkomen, dat het betrokken schip niet over de voorgeschreven Wehrmachtbezugscheine beschikt en derhalve niet op de voorgeschreven wg'ze kan vorderen. In een dergelijk geval dient de handelaar, bij wien gevorderd wordt, den commandant te verwijzen naar den leider van den distributiedienst. Mocht de levering na gepleegd overleg met den leider van den distributiedienst hebben plaats gevonden, dan behoort het door den be trokken commandant afgegeven vorderings- bewijs weder aan den leider van den distri butiedienst worden ter hand gesteld. Laatstgenoemde draagt dan zorg, dat de handelaar wordt herbevoorraad. In geen geval zal herbevoorrading tegen in zending van andére bewijsstukken dan de voorgeschreven Bezugscheine plaato vinden, indien zonder tusschenkomBt van den plaatse lijken distributiedienst is afgeleverd. Inlevering bonnen no. 103 (peulvruchten). Het blijkt dat er detailisten zijn, die hebben gemeend, dat de bonnen 103 voor peulvruchten nog niet moesten worden ingeleverd, omdat er nog geen nieuwe bon voor de volgende periode was aangewezen. In verband hiermede is bepaald, dat detail listen, die hun bonnen 103 nog in bezit hebben, eventueel tezamen met het restant van ten hoogste 9 bonnen „56" deze alsnog op Vrijdag 7 Februari a.s. bij den distributiedienst kunnen inleveren. SLAGERS. Distributie van vet. Slagers, die in hun winkel gesmolten vet verkoopen, hetwelk zij van derden betrekken, kunnen in den vervolge de van de distributie diensten ontvangen toewijzingen voor marga- Nederlandsche Zuivelcentrale, Afd. M.V.O., Nassaulaan 6. te 's-Gravenhage op zenden, waarna hun een toewijzing voor een overeenkomstig aantal rantsoenen vet zal worden uitgereikt. Dit geldt echter niet voor de vetsmelters A ie als zoodanig ingeschreven zijn bij de Ve- derlandsche Zuivelcentrale. 5 Laatstgenoemden kunnen zich met de van de distributiediensten ontvangen toewijzingen voor boter of margarine wenden tot de Neder- landsche Zuivelcentrale, Afd. M.V.O ter ver krijging van banderollen voor vet. TEXTIELPKODUCTE Inlevering opplakvellen. o^*" inf textielproducten kunnen de t^tieïka! i PUnten Van de persoonlijke textielkaarten eerote serie, losse punten afge- Maanrf? '"^^^bew.jzen en bannen AA op Maandag 10 Februari a.s. of Dinsdag 11 Febr a.s. nog brj den distributiedienst inleveren. Daar de geldigheid van de toeslagkaarten eerste serie tot nader order is verlengd, kun nen de punten van deze kaarten ook nó. 16 Februari a.s. nog worden ingeleverd. Aangezien uitsluitend 200 punten of een veelvoud daarvan kan worden ingeleverd, zal het voorkomen, dat handelaren in textielpro ducten een aantal punten overhouden, dat minder is dan 200. Dit restant, (hetwelk dus altijd minder dan 200 moet zijn), kunnen zij tegen coupures inwisselen, tezamen met pun ten van de persoonlijke textielkaarten 2e serie en toeslagkaarten le serie, op: Maandag 17 Februari a.s. of Dinsdag 18 Februari a.s. Na deze dagen kunnen punten van de per soonlijke textielkaarten le serie, losse pun ten, afgegeven op afleveringsbe wijzen en bonnen AA niet meer ter inwisseling worden aangeboden. Punten van de nieuwe textielkaarten en de nieuwe toeslagkaarten kunnen vóór 16 Februari 1941 niet tegen coupures worden ingewisseld. Verder wordt de aandacht er op gevestigd, dat de door den kleinhandel ontvangen spe ciale vergunningen en/of Wehrmachtbezug scheine, die vóór 1 Februari 1941 gedateerd zijn, op de daartoe bestemde verzamelstaten moeten worden verantwoord. Deze verzamel staten moeten ulterlUk 17 Februari 1941 btf het Rijksbureau zijn ingeleverd. Indien deze na die datum worden aangeboden, zal geen omwisseling tegen puntencoupures kunnen plaats vinden. De Wehrmachtbezugscheine moeten tege lijk met de daarop betrekking hebbende ver zamelstaten worden Ingezonden. De afleveringsbewjjzen moet de handelaar bewaren in verband met de door de inspectie te houden controle. Op de verzamelstaten voor de speciale ver gunningen resp. Wehrmachtsbezugscheine dient men voor stukgoederen steeds lengte en breedte te vermelden. De omrekening der puntenwaarde dient in de „oude" puntenwaardeering te geschieden. Het Rijksbureau geeft den kleinhandel daar voor dan een „toewijzing van punten op ver- zamelstaat", welke bij den distributiedienst tegen coupures kan worden ingewisseld. Uit onderstaande lettergrepen moeten 19 woorden gevormd worden, wier le en 3e let ters, de laatste van onderen naar boven ge lezen, een versregel van J, G. van Schagen vormen. an, ar, bo, de, dol, drach, een, en, ga, gen, ha, hos, kit, la, lln, loe, loo, loo, mig, mo, na, na, naai, ne, neer, o, oo, pe, pe, per, pi, pi, raat, ree, ren, ren, rig, rol, se, slach, sus, te, tel, ten, ti, tig, tig, tig, trom, urn, ven, vor, ij, za, zep. De omschrijving luidt als volgt: 1. doorsnijden. 2. haven te Amsterdam. 3. onachtzaam. 4. huis voor vreemdelingen. 5. tuighuis. 6. cylindrisch. 7. bazuin. 8. luchtschip. 9. meisjesnaam. 10. bespieden. 11. lichtgeraakt. 12. boodschappenjongen. 13. mondwater. 14. zeeroover. 15. gevleugeld paard. 16. vreedzaam. 17. verdrietig. 18. verzachten. 19. eensgezindheid. De oplossing van het vorige raadsel luidde als volgt: Horizontaal. 1. Paria, 5. Toeak; 9. Ara; 10. Bea; 12. Mia; 13. Uk; 14. Plebs; 16. Ra; 17. Vuurlak- 19. Volt; 20 Elan; 22. T.R.; 23. Pilau; 25. Ir; 27. Rijm; 29 Eau; 30. Ovo; 31. Eems; 33. Idee; 34 Irmin; 36. Alias; 37. Lijm; 38. Job; 39. Nut. Verticaal. 1. Pauk, 2. Ark; 3. Ra; 4 Ablutie; 5. Tableau; 6. Em; 7. Air; 8. Kaak; 11. Eer; 14. Pulp; 15 Salu(t); 17. V.O. 18. Ka; 19. Vrijerij; 21. Niveau; 22. Treil; 24 Las; 26. Roest; 28. M.M.M.M.; 30. Odin; 32. Si; 33. 1.1. (in loco); 35. N.J.; 36. Ab. De prijs werd gewonnen door: L. J. VAN DEUTEKOM, Koningstraat 49, Den Helder. Correspondentie: J. P. v. B. Uw schrijven ontvangen; het spijt ons dat Uw brief niet be antwoord werd. De reden daarvan was dat wij gedurende een week zonder raadselredacteur zaten. Uw opmerking was overigens volkomen juist. Urk, 5 Februari. Door 10 vaartuigen werd heden, met staannetten onder het "ijs aan den Gemeentelijken Vischafslag, alhier aangevoerd: 105 pond snoekbaars, van 514 pond per vaartuig, prijs 88—90 ct.' en 48 pond baars, 3640 ct., alles per pond. OP DE SCHAATS NAAR AMSTERDAM. Hedenmorgen zijn 3 personen op de schaats van Urk vertrokken naar Amsterdam. Het doel is om de tocht via Monnikendam te doen Vanaf Monnikendam hoopt men dan ook bin nen door te gaan. Hoe of deze lange gevaar- 1S v.erlo°Pen kon nog niet worden ONFORTCINLIJKE REIS. De heer Hilihohan van de Zuiderzeewerken zou baas Posthuma per motorrijtuig «aar het kantoor van de Zuiderzeewerken te Kamnen brengen. Met groote vaart ging het over a gladde ijsmassa, toen plotseling de machine tegen een schots opvloog en over den l- «oeg. De 2 opzittenden stoven honderden m? terg over het ijs. Geruimen tijd duurde het voor zij weer naar hun motorrijtuig konden kruipen Hoewel zij veel pijn hadden zou toch de JVOrden voortgezet. Toen men echter defect 6 W6er latCn rÜden- deze fect, waarom men de moeizame tocht per voet naar Urk kon hervatten. ZONDAG 9 FEBRUARI. Westerkerk (Helden deT Zeeplein) 's Morgens 11 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Geref. Kerk. (Rehobothkerk) 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar. *s Middags 3 uur, Ds. Tollenaar. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) 's Middags 4 uur Leesdienst. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur, Cand. Weddepohl, van Amsterdarh. •Cvangellsatiegebouw (Vij tel straat) V.m. 11 uur samenkomst. Herst Ev. Luth Gem. (Weezenstraat). V.m. 1C.30 uur Ds. W. J. F. Meiners. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) Geen dienst. Hersteld Apostolische Gemeente, Sumatrastraat. V.m. 9.30 en n.m. 15.80 uur dienst. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Hells. Zaal Spoorgracht 35. 's Morgens 10 uur Heiligingsmeeting, 's Middags 5 uur Verlossingssamenkomst, 's Middags 12 uur Zondagsschool. Leiders: Kapt. L. H. Heikens. Luit. Th. J. v. Deursen. Kerk van Jezus Christus, Janzendwsir. 8. 's Middags 4 uur: Dienst. The Star of Hope Mlssion. Julianadorp, geen dienst wegens ziekte spre ker. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente Schagen, v.m. 10.30 uur, Ds. Kapteyn. Jeugddag. Collecte. Westerland, v.m. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Dirkshorn, v.m. 10.30 uur, Ds. De Leeuw. Barsingerhorn, v.m. 10.30 uur, Ds. Van Biemeil Viering jeugddag. Schagerbrug, v.m. 10.30 uur, Ds. Witkop. Slootdorp, n.m. 2.30 uur, Liturgische dienst. A. Kalis. Heerhugowaard, v.m. 10.30 uur, Ds. De Mooy. Anna Paulowna, v.m. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Groet, n.m. 3 uur, Ds. Boeke. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, v.m. 10.30 uur, Ds. Van Wichen. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn, v.m. 10.30 uur, Ds. Ooaterbaan. Nieuwe Niedorp, v.m. 10.30 uur, Ds. P. J, Smldts; Hippolytushoef, v.m. 1Q.30 uur, Ds. H. J. da Wilde. Jeugddag. Geref. Kerk Schagen, v.m. 10 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulp prediker. N.m. 2.30 uur, Cand. v. d. Mye. Kolhorn, v.m. 10.30 uur, Cand. Wamsteeker van IJmuiden. Nam. 3.30 uur, Cand. Wamsteeker. Evangelisatie Schagen, v.m. 10.15 uur, Cand. SWagerman, van Amsterdam. Breezand, v.m. 10 uur, de heer Boon. N.m. 3.30 uur, de heer Boon. Middenmeer, v.m. 10 uur, Ds. v. d. Poll, Extra collecte. Slootdorp, v.m. 10 uur, Cand. Jongeboer. Extra collecte. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereengiing, Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. Alkmaar, in de Unie, Koorstr. 10, 's Morgens 10.15 uur en 's Avonds 7 uur: Ds. Ruys. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), v.m. 10.30 uur» Cand. Bredschnyder, van Amsterdam. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10.30 Ds. Visser. N.m. 7.30 Gemeenteavond in Eben Haezer. Oosterend, y.m. 10.30 Ds. Kok. Waal, v.m. 10.30 Ds. v. 't Hooft, maandcoU. Koog. n.m. 3 u. Ds Kok. Den Hoorn, v.m. 11 u. Ds. Wesseldijk, collecte voor de Kerkvoogdij. De Cocksdorp, v.m. 11 u. Dg. Salir N.m. 8 u. Gemeenteavond. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, n.m. 3 u. Ds. Gorter. Waal, v.m. 10.30 Ds. Gorter. Den Hoorn, n.m. 8 u. Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg, v.m. 10.30 Cand. Woud. N.m. 3 u. Ds. y. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.30 Ds. v. d. Leer. N.m. 3.30 Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 Ds. Diepersloot. onze advertentiekolommen voor Uw inkoopen

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6