Vorst-finale... nnpwARMERs en H.W.ZEGEL JUTTERTll Ons Indisch hoekje Abonneert II op dit blad. The Four Tango Serenaders zak ketels helders warenhuis Marineschetsen Brief uit ftieuwediep TRUUS HOEBE 3SS L Betrekkingen Te huur Te huur Te koop Te koop Diversen Herinnering aan burgemeester Houwing Goudmijntjes! Het dooit flink Aan fan ïïltni Zondagmiddag TE HUUR: GROOT WINKELHUIS (hoekhuis) S-'JÜeAtiei100 jiOJt. MA&w-pAwxuvuU! Een aardig garnituur Zoo juist ontvangen! UUi\ stuurkappen aangeboden aangeboden gevraagd aangeboden K&dc en Zending JjjdicAïLftten Dagenlang had de winter zich vastgezet en sneeuw en ijs te verwerken gegeven. De matr. Ie klas Vandersteng, die nu ergens in de bin nenlanden bij den Opbouwdienst zit, vond het matig van genoegen. „Er is zoo iets... hoe zal ik 't zeggen... zoo iets kouds aan" vond hij. „Allicht", zei ik; maar Vandersteng bedoel de: „dat de temperatuur op zee gewoonlijk milder is en gelijkmatig, ,-oodat je de veran dering in 't weer minder hard en minder hoekig aanvoelt, dan aan den wal. Het is net of elke boom, elke zandweg en elke boerenhoeve de kou weerkaatst. Geef my de zee maar", ver zuchtte Vandersteng en ik zuchtte met hem mee. Ons gesp re"., vlotte vandaag niet en scheen in de sneeuw te zullen vastloopen. Vandersteng nam zijn schop en begon het pad te ruimen, dat van den hoofdweg naar het kamp leidde. Ik stond er wat stuntelig bij en peinsde. Vandersteng ruimde de sneeuw en peinsde eveneens. „De ouwe kolonel Houwing is ook dood, hé," zei hij, meer tot zich zelf dan tot mij. >,Ja", zei ik. „Heb je 'm nog gekend?" vroeg Vander •teng. „Ja", zei ik. „Als kolonel Vandersteng vroeg het als of 'm dat onmogelijk scheen. „Neen" zei ik, „als burgemeester van Den Helder." „0", zei Vandersteng, want dat scheen hem weinig te interesseeren en dat hinderde mij. Die marinelui kunnen soms zoo eng doen. Het was toch nauwelijks 25 jaar geleden, als ik 't wel heb op 1 Augustus 1914 dat Ko lonel Houwing zijn steek en sabel verwisselde voor 'n hoogen hoed en den ambtsketen van burgemeester en daardoor den eersten marine officier was, die de stad aan de Heisdeur vandaar de naam Den Helder bestuurde. „Was Houwing niet de laatste commandant van de ouwe „Wilhelmina" vroeg ik om Van dersteng aan 't praten te krijgen. Maar hij zei kortaf: „Nee, dat was Voorthuizen, die kwam er mee uit Indië, viel 14 Februari 1910 IJmui- den binnen en stelde het schip op 5 Maart uit dienst om gesloopt te worden". „Dank je", zei ik voor zijn encyclopedischen Uitleg en vervolgde: „Heb je kolonel Houwing aan boord gekend? „Nou," deed Vandersteng, terwijl hij op zijn schop leunen ging „laat 's kijken... nee... of ja, toch. Hij was mijn commandant op Hr. Ma. „Ceram", een vierde klasser, zooals wij die scheepjes noemden, doch die officieel flottielje vaartuigen genoemd worden. Dat zal in 1904 geweest zijn en de heer Houwing was toen luit. ter zee le klas. Maar hij was daar slechts kort en nadien heb ik onder hem niet meer gediend. Toch heb ik 'hem als burgemeester van Den Helder nog wel eens ontmoet. Ik herinner mij van zijn ambtsperiode vooral, dat hij een inniger contact legde tusschen het stadsbestuur en de marine en dat in deze periode Den Helder zich opmaakte om een betere en blijvende woonplaats te worden voor vele oud-marinemannen, die als gepension eerden niet meer naar elders vertrokken. In zijn ambtsperiode kwam, dank zij het Marine rampenfonds, het monument „Voor hen die Vielen" tot stand op het Havenplein te Den Helder; het „Dorus Rijkersfonds waar hij eere-voorzitter van was, heeft veel aan den oud kolonel, burgemeester Houwing te danken. Tachtig jaar is hij geworden, peinsde Vander steng. „Hij was een echte zeeman Beiden bleven we in gedachten staan, mis schien zocht Vandersteng zijn herinneringen af. Ik deed het in elk geval wel en toen dacht Ik aan een .ardig moment uit de vele, die ik bewaard heb over de tallooze raadsvergade ringen, waarover Burgemeester Houwing het commando voerde. Het was er knus en gezel lig in het oude raadhuis op de Dijkstraat... op, niet in, want het raadhuis stond boven op het erhoogde straatgedeelte, vlak achter den zeedijk, langs het Marsdiep. De Heldersche vroedschap had ook onder het presidium van burgemeester Houwing een aantal leden in den raad, die oud-marinemannen waren. Verstegen oud-matroos, die er wethouder was en later burgemeester van Koog aan de Zaan werd; Borkert, een oud-matroos; De Zwart, oud korporaal der mariniers, die eveneens wethou der werd; Tc Nijs, een oud-onderofficier schrij ver der marine, Van der Vaart, een oud-matr. timmerman der marine, die het eveneens tot wethouder bracht en als zoodanig nog in functie is; en van den lateren tijd nog eenige oud-marinemannen. Borkert was in die dagen de woordvoerder van zijn fractie en wij m'n collega-verslaggever en ik hadden dikwijls moeite de vloedgolf van woorden, citaten, de kwinkslagen en interrupties te noteeren, die als gevolg van Borkert's wel sprekendheid door de raadszaal weerklonken. Niet zelden hoe kon dit anders bij oud marinemannen werden vergelijkingen ge maakt, die op het scheepsleven betrekking hadden. Tijdens een van de begrootingsdebat- ten was Borkert weer eens echt op dreef, alsof hij b\j zijn oud-collega's van het oorlogs schip o_ den bak stond. Hij sprak van „op parade komen" als hij zijn politieke tegen standers figuurlijk aan de ooren trok, meende dat hun bestrijding een slecht soort „rotmok" was, vond het schameljjke „katje" van den gemeentewerkman te laag, ging voor geen „24 cm" uit den weg en noemde zijn collega's raadsleden „jongens van eenzelfde bak";. Buiten het raadhuis joeg een echte Heldersche sneeuwstorm, de middagvergadering liep ten einde, de besprekingen zouden moeten worden verdaagd tot de avondvergadering... en daar om „baksmeester" zei Borkert tot den bur gemeester, onder daverend gelach van den geheelen raadverzoek ik U mij in de ge legenheid te stellen vanavond de theorie over het gemeentelijk huishouden voort te zetten" Burgemeester Houwing gromde iets achter zijn groote snor. Z'n grijze oogen tintelden en terwijl hij met een hamerslag sloot, zei hij: „Het is zulk slecht weer, dat ik besloten heb de bakken te laten optuigen in de koffieka mer, zoodat we daar kunnen schaften." En met verheffing van stem, richtte hij zich tot Borkert en zei: „En dan is Borkert zeuntje!" Albert Chambon. Inderdaadvorst-finale. Eindelijk Is het kwik dan boven het O-punt gerezen en éindelijk zijn we verlost van de ijzige banden, die de Winterkoning ook om Den Helder geslagen had. Afgezien van de ver stokte ijsliefhebbers... wtj meenen dat niet velen om het einde van die heerschappij zullen treuren. Vroor het gistermorgen 9 uur nog zoo iets als 3 k 4graden, a) naar het later werd, steeg de temperatuur. En toen de klok 12 uur aanwees, het middaguur, toen kroop het kwik boven het O-punt en begon het te dooien. En... flink te dooien ook, want tegen den avond was het al 3 gra den boven 0 en nog steeg het kwik. Het ijs verdween van de straten, even als de sneeuw. En als wfl zien, dat het vanmorden 9 uur 4 graden dooit, dan mag men aannemen, dat we voorloopig van de vorst af zijn. Temeer waar de wind Zuid-West is. Beste Jan Jij hebt 't hart vader, om me in je vorige epistel uit te krijten voor „Schuinsmarcheer der". Wil er s.v.p. akte van nemen dat ik in geen enkel opzicht deze kwalificatie aanvaard. Daarbijhoe ter wereld waag je het, je mede-lot- en pengenoot, op een dergelijk af freuze wijze te bejegenen in het openbaar? Wat zal de vox populi daarvan weer niet zeg gen.' Dat wij de vuile wasch vlak voor het huis te droogen hangen. Je bént me er een Jan Mens.' Daarbij komt nog iets. Ik kan me voorstel len dat je, toen je met griep in je kooi lag te broeien, en je vrouw heel alleen met dat tele gram de brêeveertien op stuurde, gedacht hebt: Zie zoo, zoek jij dat maar uit, ik blijf thuis. Ik las van de legio moeilijkheden die dat telegram verzenden met zich heeft gebracht en beklaag spontaan haar, die dat lot beschoren was. Al- evenweldat zelfde telegram, dat zooveel voeten in de aarde heeft gehad, had ook ten mijnen huize nog een staartje en ik zal je ver tellen welk. Zondagsavonds laat werd er gebeld en m'n Alkmaarsche kost juffrouw kwam even later ietwat ontdaan op de kamer en zei met een graf-stem Meneer, een tillegram voor U". Nu zijn „tillegrammen" rare apparaten en eerlijk gezegd heb ik er het niet bijster op. Ze zijn voor mij Al te dikwijls de verkondigers van misère geweest, dan dat ik nog op gechar meerd zou zijn. Ter zake: ik neem het ding uit de bevende handen mijner kostjuffrouw en bezie het; en denk inmiddels: wat zou het zijn? Een uit- noodiging voor een feestmaaltijd van een vriend die op trouwen staat en z'n vrijgezellen- tijd wil uitvieren? De mededeeling van de fir ma dat m'n salaris verdubbeld is? Een bericht dat er in Nieuwediep weer wat „loos" is en m'n huis aldaar tot mikpunt van vliegeniers geworden is? De tijding dat tante Jansje uit Tietjerksteradeel, die twee jaar geleden het tijdelijke met het eeuwige verwisseld heeft, my nu tot universeel erfgenaam gebombardeerd heeft(en waar ik dus de heele familie aan man's en vrouw's kant de oogen mee kan uitsteken). Een bericht dat m'n vriend Gerrit uit Dedemsvaart een week zal overkomen Zoo stond ik daar Jan Mens, met jouw „tillegram" in m'n hand en het was met trage vingeren dat ik het zegel verbrak en van den inhoud kennis nam. Ik moet er vast en zeker vjjf minuten op gestaart hebben en m'n 50 moest driemaal informeeren van wie het was en wat het was. Toen liet ik het haar, sprake loos, lezen. Daar stond: „Kom niet ziek pa". Alsjeblieftzoek maar. Sim sala bim We zijn gaan zitten, en aan het puzzelen ge slagen. Wie ter wereld kon „pa" zijn en ziek gewordenEn waarom moest ik dat weten? We maakten combinaties, we maakten ge volgtrekkingen. We lieten de heele vrienden en bekendesch&ar de revue passeeren Tot dat we bjj jou kwamen. En toen bleef jij over, omdat jij de eenige bent van wien je zooiets verwachten kunt(je kunt zulks vleiend of niet vinden, het feit ligt er!) De gevolgenVan pure razernij over je aftelegrafeeren heb ik het blikje gehaktballe tjes van Antoon Hunnik zelf al verwerkt en ook de gehamsterde Knax-worstjes (de roem van de familie en de trots mijner echtvriendin) verdwenen eveneens in verbijsterend tempo. Dus die zijn verkeken Jan! Maar nu wat anders. Hoe maak je het Die vraag komt, ik geef het toe, rijkelijk laat, maar dat is nu eenmaal niet andersBen je nog bedlegerig (hoe vindt je zoo'n monstrum van een woord?) en ben je nog aan de ge nade van den pil overgeleverd? Arme, arme vriend. Ik beklaag je. Ik kan er van mee praten, want ook i k heb deze week geworsteld met den Koning, die Griep heet. Midden onder m'n werk op de redactie werd ik plotseling draaierig. De tafel tolde en de schrijfmachine begon een lambeth walk. Toen ik naar den redacteur loerde bleek die te charlestonnen en waar dat tot de onmogelijkheden behoort be greep ik dat het niet pluis met me was. Later op den middag begonnen m'n oogen te tranen, m'n verhemelte te steken, m'n tanden pijn te doen, terwijl er op gezette tijden vlijmende pijnscheuten door m'n rug voelbaar werden. Ik ben in Alkmaar aangekomen, met de dood schrik op m'n lijf. Want het is niet alles om pal na een spit-aanval alweer een griep-op- zaniker te krijgen (en weer bekajepoet, be- wonderolied en gestrijkyzerd te worden). Dus toog ik te velde tegen het heerschap dat Griep heet. Ik rookte zware shag-cigaretten tegen de klippen op dien avond, perste 2 citroe nen uit en dronk die, op gloeiend water, achter elkaar op. Voorts herinnerde ik mij nog een advies van m'n grootvader, die bij dergelijke ziekten (griep was nog niet uitgevonden in die dagen, ze noemden het anders) altijd strijk en zet het advies van den ouden en al heel lang gestorven dokter Roodzand van Hellevoet te baat nam: drie onversneden ouwe klare's. Als sluitstuk van dit alles slikte ik (de helft zon der medeweten van moeder de vrouw) een met apart ruim bovenhuis, op den mooisten en druksten stand van HILVERSUM. Voor alle doeleinden geschikt. Inlichtingen bij den Heer M O K V E L D, Simon Stevynweg 74, Hilversum, en de Heeren Makelaars. niet te duur en vrij van punten. Wat zegt U van een leuk kraagje met een paar manchetten Het past precies bij die eene japon van 11. die zoodoende weer tot een geheel nieuwe uwrdt. Een leuk ceintuurtje erbij (ook dit is vrij) en U ziet er piekfijn uit. Telefoon 989 Overleg met Uw winkelier welke arti kelen zonder punten te krijgen zijn. Keizersfr.101 Alléén In Klompen droge en warme voeten. Tevens takken- bezoms voor de baanvegers. Alleen verkrijgbaar: Gravenstraat 21. prima emaille IFLESSCHEN Alle malen Begerend. 24 u. kookend heet FA. ZOETELIEF TEL. AOJ KEIZERSTR 73 BRILLEN naar leder voorschrift worden terstODd vervaardigd Barometers „ZEISS" Prlsma- kjjkers, „ZEISS" Punktal glazen gediplomeerd Opticien KONINGSTRAAT 73 TELEFOON 279 Electrtsche Brillen-Siyperr en Reparatie-Inrichting Leverancier aan de meeste Ziekenfondsen Te koop z.g.a.n. Haardkachels, klein model, merk Tiger en Luidspreker. Adres: Dijkstraat 48. Gevraagd een net MEISJE voor den morgen in Schagen. Brieven onder nr. 331, aan het Bureau van dit blad. NET MEISJE GEVRAAGD voor de morgenuren, van 9 tot 2 uur. Adres: Janzenstraat 80. Nette LOOPJONGEN gevraagd Adres: Apotheek Hoolmans, Spoorstraat 80. Te huur een mooi HUIS met badkamer en serre, electr., Hec- tor Treubstraat 45, huur 5. Te bevr. Molenstraat 5. Aan hetz. adres Heerenfiets te koop. Gezocht door klein gezin, nette Woning, geh.' of ged„ on- gem„ te Schagen of omg. Even tueel met gebr. van keuken. Brieven onder nr. 327, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd door meisje een net frisch Slaapkamertje, 2.per week, omtr. 3ingel, Brieven onder nr. 332, aan het Bureau van dit blad. gevraagd Te koop gevraagd 2e Handsch Fornuis en een Slede Brieven onder nr. 326, aan het Bureau van dit blad. HUIS TE KOOP GEVRAAGD. Geen erfpacht. Huurwaarde 5. tot 6. Aanb. onder nummer 329, aan het Bureau van dit blad. Prima eiken PIANO of kleine vleugel te koop gevraagd. Brieven onder nr. 328, aan het Bureau van dit blad. Te koop een Burgerwoonhuis, dicht bij tram en bus. Adres: BLANKET, Voorweg C 107, Schoorl. Te koop een Heeren- en Dames rijwiel. Adres: (Park) Donkere Duinen, voor den hoof 1-ingang, Landzijde Wegens plaatsgebrek te koop een zwart Ameublement, best. uit tafel, ^amesstoel, 6 stoelen, canapé en een paar schilderijen. Adres: Bakkerstraat 3, Den Oever, Vlieringen. Te koop FONSELAARSWEG 34 Adres: B. P. Zeeman, Callantsoog. Heer, die eenige dagen p. w. vrij heeft, zoekt bijverdienste, b.v. kwitanties innen, etc. Brieven onder nr. 330, aan het Bureau van dit blad. DAMESKAPSALON KEIZERSTRAAT 44 Speciaal ingericht voor alle modellen PERMANENT WAVE EN WATERGOLVEN Geopend van 9 uur tot 6 uur C. J. BREEUWER—Rijkenberg KONIJNEN TE KOOP. Adres: Gladiolenstraat 11. Tevens een Vlaa-ische Reu» (ram) beschikbaar. Te koop best Paardenhool, geperst in balen van 50 KG, Adres: L. RAVEN Stoomweg 77, Telf. 88 Breezand. paar asperientjes enkroop in de wieg. Drie minuten later suizebolde het in m'n hersenpan en nog een kwart minuut later was ik verlost van alle aardsche beslommernissen. Ik schijn (tenminste volgens pertinente ver klaringen van de eenige ooggetuige!) dien nacht „gezwommen" te hebben in het transpi- ratievocht. Hetgeen minder smakelijk is maarprobaat geholpen heeft. Ik voelde me tenminste den morgen erna weer een heele vent en marcheerde grieploos naar het station. Ik slikte nog wat vitamine-tabletjes en af en toe een groentje enbleef op de been. De strijd gewonnen. Hopen we blijvend! Stond Amsterdam van de week net zoo in 't teeken van de schaatsenrijderij als Nieuwe diep? Hier is heel wat afgewedstrijd. Donder dag hebben we alle gemeente-ambtenaren, van hoogste oome tot laagste klerkje, zien prijs-schaatsen. Helaas het weer was bar slecht. Koud als in Siberië en een sneeuwjacht die je deed afpijgeren van de kou. Maar je hebt ze moeten zien rijden Jan de stukken vlogen er bijkans af. Ik zag éénmaal Wynia aankomen, je herinnert je 'n nog wel, die klei ne Wynia, waarover we 10 jaar geleden bij de navy al spraken en die met een polsstok zoo ongeveer van 't Kuiltje naar Koegras wipte in éénmaal. Nu, die werd kampioen. Ongeslagen en onbedreigd. Dat doet je hart goed. hè,'als zoo'n ex-mariman succes heeft. Ik vindt 't ten minste altijd verbazend lollig. Ja, ja, die hee ren moet je niet wegboezeroenen. Jan, ik merk dat ik al weer ver over de schreef gegaan ben wat de ruimte betreft. Dat gebeurt iedere keer en vandaag of morgen heb je kans dat ze onze brieven in regels gaan uit meten. En daar dank ik stichtelijk voor. Maar laat ons daarom thans fluks eindigen. Jan, oude griep-man, hou je haaks hoor.' Een poot van je Cornelius. P.S. Er is een postwissel naar je onderweg (en da's altijd beter dan een „tillegram"). Saluut! RADIOPREEKEN BLOEMENDAAL. Prof. dr. H. H. Kuyper meldt in ,J3e Heraut" dat de radiouitzendingen der Gereformeerde kerk van Bloemendaal, waarvan het gerucht ging, dat zij niet meer zouden kunnen plaats vinden, zullen doorgaan. Er is te dier zake een regeling tot stand gekomen. Ongetwijfeld zul len velen, die regelmatig des Zondags op Bloe mendaal afstemden, over deze schikking ver heugd zijn. GEREFORMEERD THEOLOGISCH TIJDSCHRIFT. In het Januari-nummer van het Gerefor meerd theologisch tijdschrift bespreekt dr. N. H. Ridderbos de vraag of de drie stukken Genesis 12 10 20, Genesis 20, en Genesis 26:1 11 te beschouwen zijn als parallelle weergaven van eenzelfde verhaal. Dr. F. W. Grosheide schrijft over het eschatologische karakter van den brief aan de Hebreënterwijl dr. K. SietsTna de kroniek verzorgt. „Nu zult U Uw oogen niet willen gelooven" merkte de burgemeester van Semarang op, (de groote handelsstad aan de Noordkust van Java) toen hij de deur naar het hoogste klas selokaal der gemeentelijke handelsschool open de. En werkelijk, ik stor.d verbaasd: op de voorste banken za.en vier Javaansche meisjes! In 1914 had ik mijn cude woonplaats verlaten, in 1924 was ik er op bezoek. Gedurende die 10 jaren had zich de geweldige verandering in de Javaansche maatschappij voltrokken, waarbij meisjes naast jongens gezamenlijk onderwijs ontvingen op een handels school! Dat Ja vaansche jongens scholen bezochten, waarbij de Nederlandsche taal de voertaal was, was in 1914 geen heel groote bijzonderheid meer. Maar slechts twintig jaren geleden was dit wél het geval! Toen was dit voorrecht slechts voor heel, heel enkelen weggelegd. Alléén voor de zonen der allerhoogsten van de Javaansche maatschappij. En dan soms clandestien! De bekende Regentszoon Djiajadiningrat bijv. w erd te Batavia op een Europeesche school als Europeesche jongen birnengesmokkeld! Hij w«s een begaafd leerling, die overging naar de HBS en in 1899 eindexamen deed. Toen een heel groote uitzondering. Maar Javaansche meisjes? Dat kon de toenmalige Javaansche maatschappij onmogelijk toelaten! Zelfs voor Nederlandsche meisjes was het een uitzonde ring. Het eerste dier meisjes deed in 1895 eind examen H. B. S. Er stond een zeer begaafde Javaansche re gentsdochter op. Zij wilde, dat haar vele zus ters, haar talrijke vrouwelijke landgenooten recht hadden op ontwikkeling in Westersche richting. Zij is de pionier geweest voor de vele meisjes, die thans op de talrijke meisjesscho len opgeleid worden tr* de gelijkwaardige levensgezellinnen van haar Javaansche echt- genooten, tot ontwikkelde moeders voor hun kinderen. Deze voor de Javaansche maatschappij zoo belangrijke verandering heeft zich in enkele jaren voltrokken, dank zij de pionier: Raden Adjing Kartini! Eeuwenlang had de Javaan sche maatschappij zich cegen coëductie verzet. Thans bezoeken Javanen en Chineezen (ook voor dezen waren de Europeesche scholen indertijd gesloten) de verschillende inrichtin gen van lager tot hooger onderwijs, zoodat de regeeringsmachine, eertijds alleen in handen van Nederlanders thans in allerhoogst betrek kingen Javanen telt. De H.B.S. te Semarang werd in 18"7 gesticht Niet in een school er voor ontworpen en ge bouwd, maar in een groote particuliere woning Het aantal leerlingen nai.i in den loop der jaren zeer snel toe. Vooral in de eerste klas sen was het aantal zeer, zeer groot. Ook op de andere middelbare scholen op Java. Ik heb me laten vertellen, dat er op één dier scholen ik meen te Soerabaja, tien, zegge tien eerste klassen (z.g. parallelklassen) werden opge richt. Hoeveel er te Semarang de laatste jaren noodig waren, weet ik niet, maar wel is het me bekend, dat de leerlingen de school uit puilden"! In 1939 is de nieuwe school aan den voet van Semarangs heeilyke woonstad in de heu vels ingewijd. De foto geeft een goed beeld van de groote uitgestrektheid tener Iidische HBS met haar vele honderden leerlingen en tiental len leeraars. Ik ve-tel er nog by, dat de school voldoet aan moderne eischen: sportvelden, enz. (Namens het Koloniaal Insti'uut te A'dam). Dr. H. F. TILLEMA, DE PROTESTANTEN IN HONGARIJE. In Hongarije is door den terugkeer van ge bieden, welke vroeger aan Roemenië behoor den, het aantal lidmaten der protestantsche kerk gestegen. Het aantal protestanten in dat land bedraagt thans 5.300.000. De Stuwing, Maandblad der A.M.V.J. brengt in het Januari-nummer een hoofdartikel over Zegen van den Arbeid. Onder „Figuren uit onze historie" wordt ditmaal het leven van Prins Willem de Tweede geteekend. Voorts bevat dit nummer behalve de schaak- en puzzlerubriek, het nieuws, enz., een herinne ring aan Lord Baden Powell.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 7