Brief uit Mokumerdam De Marine doet van zich hooren J pretrihbüurteti „Open Vensters Wijziging advertentie tarieven Moeilijke redding door de Z. R. D. 50 Nieuw emplooi voor tal van oud-marine mannen £e,ite£yteej2AaacUel Luth. Kerk Weezenstraat Schadepost voor Werner Crone Burgerlijke Stand van Den Helder Lichte vensters De regen kwam aui inkcopm onze admtctïdm Jan Mens schrijft: (Van onzen Haagschen correspondent). In het begin van dit jaar verkeerden ter hoogte van het eiland Voorne-Putten, de opvarenden van twee bootjes, die tusschen de ijssehotsen waren afgedreven, In ern stig levensgevaar. De bootjes dreigden tus schen de zich opstapelende schotsen ver pletterd te worden, zoodat de 24 inzitten den z-"h op het ijs In veiligheid trachtten te brengen. Kapitein Bilderbeek van het Z.R.D.-schip 50, een der Laz-booten, welke sedert Sep tember geregeld buitengaats voor dc kust koersen, kreeg opdracht te trachten deze schipbreukelingen te redden. Dit was des middags 1 uur en zijn schatting van de plaats vanwaar de noodseinen waren op gevangen, bleek juist te zjjn, want eenige uren later ontmoette men eenige personen, die bezig waren den gevaarlijken tocht over de ijssehotsen naar den vasten wal te ondernemen. Na veel moeite en niet zonder gevaar, lukte het, de eerste boot te bereiken en de inzittenden, die geheel verkleumd waren, aan boord te nemen. Ongeveer 800 meter verder lag de tweede boot, met 18 man. Ook zij werden aan boord van de Z.R.D.-50-gebracht en onder den wol gestopt. Een van de booten kon, nadat de jjswandelaars ook gered waren, nog op sleeptouw worden genomen. i Kapitein Bilderbeek ontving weldra een schriftelijke dankbetuiging van het Roode Kruis voor dit prachtig staaltje van moed en Hollandsche zeemanskunde en thans ls de bemanning genuhligd. Zij verditnden het dan ook volkomen deze oud marine mannen, die nu al bijna een half jaar ge regeld de wacht-bu'ten betrekken om oorlogsschipbreukelingen, op zee gedaalde viiegtuigbemanningen e.d. te redden. Onder auspiciën van het Nederlandscho Roode Kruis is de Nederlandsche Zeered dingsdienst verleden zomer opge-ich' en onder leiding gesteld van den oud-lait. ter zee F. Heyman. Eerst werden z-e- sleepbooten gebracht, naderhar.d verbouw de stoomtreilers en mctorhulpvaartuigen. De bemanningen bestaan bijna uitsluitend uit oud-marinemannen mariniers en matrozen, ook miliciens, en stokers. De schepen zijn wit geschilderd, zooals men weet en duidelijk door het Roode Kruis- teeken onderscheiden. Zoo hebben, na het verdwijnen van de marine hier te lande, tal van blauwkragen en andere marinemannen een hun pas senden werkkring gekregen en zijn zij bewaard gebleven voor veler schrikbeeld: een baantje, of wat nog erger is, lediggang aan den wal. De kranige mannen van de Z.R.D.-50 zijn nu gehuldigd door uitreiking van de volgende onderscheidingen: eerteeken in zilver aan den kapitein W. D. bilder beek; eereteeken in brons aan den eersten Toen wij de vorige week het letter greepraadsel gaven hadden wij eenigs- zins het vermoeden, dat het aantal in- y zenders niet groot zou zjjn. Tenslotte zijn deze problemen niet de gemakke lijkst oplosbare. Het kwam echter anders uit: een groot aantal oplossinfen (waarvan verreweg het gros goed was) kwam binnen en dit was voor ons aanleiding jm nog eens een dergelijk raadsel op te nemen. Hier volgt het: Uit onderstaande lettergrepen moeten 14 woorden gevormd werden, wier 5e en le let ters beide van beneden naar boven gelezen, een vers van Margot Vos vormen. bel - da - dach - de - ding - en - fau - ga - ge - ge - i - in - keer - krim - la - iand - loo - ma - ment - mes - na - na - nis - no - o - om - om - pen - per - rin '- sa - se - sek - slag - ta - te - te - ter - tie - veen - ver. Omschrijving: 1. gezindheid: 2. plaats n ons land; 3. ver andering; 4. vagebond; 5. transactie; 6. idee; 7. meisjesnaam; 8. verbintenis; 9. half jaar; 10. bezuinigen; 11. boom; 12. dieren wereld; 13. envelcppe; 14. herinnering. De prijs werd gewonnen door den heer: H. MULLER, 7, Hensbroek (N.-H.). OPLOSSING LETTERRAADSEL. Zijn hart zal kloppen met den grooten pols slag. J. C. van Schagen. 1. zagen 2. h t v e n 3. nalatig 4. hospitium 5. arsenaal. 6. rolvormig 7. trombone 8. zeppelin. 9. a n n a 10. loeren 11. kitteloorig 12. 1 o o p e r i o d o 1 pi raat p e g a s u s eendrachtig neerslac' tig modereeren en tente monteur L. J. van Es en den matroos G. Zwart Deze zijn uitgereikt In tegen woordigheid van den directeur van den Ned. Zeereddingsdienst, door den gep. kapitein ter zee J. A. Sonnenberg, inspec teur van het Nederlandsche Roode Kruis. Deze heeft in een korte toespraak tot de opvarenden, alsvorens onderscheidingen uit te reiken, de waardeering van het hoofd bestuur van het Roode Kruis overgebracht voor den moed, volharding en voortreffelijk zeemanschap, welke door den kapitein en de bemanning van de Z.R.D.-50 aan den dag zijn gelegd. Een bundel poëzie van George Nieu- wenhuysen, ingeleid door Prof. Dr. Joh. de Groot, verschenen bjj Druk kerij C. Blommendaal, N.V., 's-Gra- venhage. (Prijs 0.40). Ziehier, een nieuwe bundel gedichten van George Nieuwenhujjsen, den protestantschen dichter, over wien wij reeds eerder zeer waar- deerend mochten schrijven en van wiens opmer kelijk zuiver poëtisch talent onze lezers reeds enkele malen mochten kennisnemen. Leest men den bundel aandachtig, dan blijkt dat de woor den van Prof. de Groot waarheid bevatten, waar hij zegt: „Nergens stelt de dichter zich tusschen den Bijbel en den lezer". Dit is een van de meest te waardeeren verdiensten van dezen ongetwijfeld begaafden dichter, die tel kens weer met zijn werk vermag te ontroeren, hetzij door het weergeven van fijn-aan gevoelde stemmingen, hetzij door het op de juiste wijze interpreteeren van waarheden in rhythmisch schoonen vorm. Wij schreven bij een vorige bespreking, dat wij met belangstelling uitzagen naar het vol gend werk van dezen dichter. Het is prettig te mogen ervaren dat deze belangstelling, dit ver trouwen, niet beschaamd werd. Integendeel, dat Nieuwenhuysen een rijpend talent is, waar van men nog zeker belangrijk werk mag ver wachten voor de toekomst. Hij behoort ongetwijfeld reeds tot de beste representanten van deze generatie der Christe lijke dichters en heeft in dit opzicht geen ge ringe verplichtingen. Niet in de laatste plaats ten opzichte van het eigen talent. Gelijk elders in dit nummer in een adver tentie wordt medegedeeld, vangen met ingang van morgen de Godsdienstoefeningen in de Luthersche Kerk in de Weezenstraat voorloo- plg om 10 u. 15 aan. Aangezien aan den Kerkeraad nog steeds vele tijdelijke adressen der gemeenteleden on bekend zijn, verzoekt dit Kerkbestuur deze leden hun kerkelijke contributie per postwis sel toe te zenden aan Ds. W. J. F. Meiners, Weezenstraat V0 of op dient postgirorekening nr. 283184 te storten. Eenige fototoestellen gestolen. Wjj vernemen, dat in den nacht van Donder dag op Vrjjdag ingebroken is in de winkel van den heer W. Crone, in de Koningstraat. Ont vreemd werden enkele fototoestellen. De waarde zou daarvan enkele honderden guldens bedragen. 14 Februari 1941. OVERLEDEN: E. C. Buis, m., 72 jaar; H. Otto, m., 54 jaar. Als de fulpen zomerhemel donkert De avondwind zijn schuchtre vleugels rept. De eerste groene ster aandoenlijk flonkert, En 't verdrongen leven adem schept. Sta ik vol verlangen uit te staren In den warmen, ratelenden trein. Die mij brengt waar verre huizenscharen Schaduwig als steile bergen zijn. Ziet, dan gloeien lichte vensters open. Waar de menschheid zich een woon verkoos, En mijn hart is plotsling volgeloopen Van een liefde, vreemd en mateloos. En ik vraag aan mijn ontroerde zinnen, Aan den donkren, zachten zomerwind: Waarvandaan dit wondere beminnen Wit, dat mij aan deze menschen bindt? Nimmer kunnen deze woorden uiten Wat ik in een duizeling dan gevoel. Bij het staren naar die lichte ruiten, Maar 't komt alles samen tot één doel: 't Stooten langs de wissels 't licht der seinen Het geluid, dat van de rails opspat 't Kruisen van de menschenvolle treinen 't Voelen van de aanwezigheid der stad De avondhemel die nog even licht is 't Duister stijgend uit der aarde schoot En de droom waarvan ook dit gedicht is 't Lieve leven en den zoeten dood. J. C. BLOEM. Schetsen uit t Buitenveid Vannacht, tegen den morgen, is de regen gekomen. Half slapend, half wakker, hoorde ik die regen aankomen: eerst een licht ge- ruisch in de verte, daarna een geklikklak in de sloot nabij het huis en toen een gedempte roffel op het rieten dak. Een half uur later gorgelde het onder aan de regenpijpen, en het klokte in de sloot. Net alsof er de vette kikkers, die nog aan het winterslapen zijn in den vetten polder-mod der, aan het verrijzen waren en hun weder geboorte met muziek opvroolijkten. Bij het opstaan stroomde het water langs de ruitjes van de boerderij: in huis was het kil en vochtig. De lucifers, om het petro- leum-stel aan te steken, hadden heel den nacht op het kozijn gelegen en waren voch tig. Het papier, waarin het brood gewikkeld moest worden, was vochtig. Alles in huis was klam en nat. En de regen tikketakte maar tegen het huis en ik hoorde de groote druppels dan sen in de eerste plassen op het erf. Het valt niet mee om op een oude fiets tegen wind en regen in naar een half uur veraf zijnd perronnetje te karren. De regen wordt dan een niet te ontgaan nat zeil, dat voortdurend uitgeslagen wordt boven je hoofd. Je voelt de stralen uit de sokken drui pen en je voelt de eerste riviertjes zich een weg banen, via het boord, in je hals. En zoo, nat en koud en miezerig, bereik je het perron, waar onder een miserabel af dakje nog enkele tientallen reizigers staan te wachten. Schimmen achter den regen, omdat het zoo vroeg nog duister is in den polder. Er wordt niet veel gesproken. Wat zou er ook te bespreken zijn, zóó vroeg op den dag. Of ..dag"Die komt pas over enkele uren, als we allang het werk in de stad begonnen zijn. Rails beginnen te sidderen en te brommen en ineens is de trein er. Twee vurige oogen komen vanuit een grijze wereld aanzetten. Dat zijn de oogen van den trein. De vroeg- trein, gevu'd met slaperige, korzelige en cri- tische menschen. Omdat het feitelijk veel te vroeg is om te reizen, omdat men op dit uur eigenljjk nog tusschen de dekens moest biyakkeeren. Met een ruk staat de trein stil en als vreemde wezens trekken zich de wachten den op. Groote deuren zwaaien traag open: daarbinnen ziet men verduisterde lampen, met een minuscuul lichtpuntje vanachter het zwart schijnen. Overigens... blauwe rook, die wegkringelt, en wat schimmige figuren in de vier hoeken. Men struikelt over een paar stellen bee- nen en mompelt een verontschuldiging. Er wordt iets onverstaanbaars terugge- mompeld, dat ook een excuus moet ver beelden. En men zit, en de trein gaat verder. Het Noorden in. Van station tot station. Eindeloos is die trein in den duisteren mor gen. Eindeloos van verveling, omdat men niets kan doen. dan alleen maar wachten en te gen een verduisterde lamp moet aankijken. Er zijn gelukkigen, die terstond kunnen in slapen. Er zijn er ook, die dit niet kunnen. Ze zijn niet te benijden, als ze van heel verre uit den Zuid komen En de regen begeleidt den trein. Heel den weg naar het Noorden. De regen straalt te gen de ruitjes, hij dringt naar binnen, onder de deuren heen en hij trommelt zijn mono tone roffels op het gladde treindak. Nu is die trein een soort onderzeeboot, die dwars door het water zijn doel tegemoet- gaat. Buiten is *het zoo duister, dat men alleen schaduwen ziet. Ieder huis aan de baan is een schaduw, iedere telefoonpaal een schim, iedere sloot die gepasseerd wordt een on herkenbaar stroompje, dat veraf lijkt. De menschen praten in de coupé vóór ons en er praten menschen in de coupé achter ons. Het is één in elkaar overvloeiend ver haal van onbelangrijke onderwerpen. Waar over men het een half jaar geleden had en nu nog. Waar nieuwe passagiers instappen hoort men de menschen het water uit de schoenen trappen en mopperen over den regen. Eerst de sneeuw, toen de koude en het ijs, daarna weer sneeuw en nu de regen. Ja, beklagenswaardigen zijn wij, die in den vrceg-trein Nieuwediep-waarts reizen. En dan komt men in Den Helder aan, waar een natte controleur het natte week- kaartje bekijkt, alsof het een kostbaar klei nood is (hetgeen het dan ook feitelijk is!). En ons „door"-laat. zoodat men zich altijd min of meer bevrijd gevoeld als men einde lijk op het Stationsplein beland is. Het regent in Den Helder. Klokkend en gurgelend danst en huppelt een legioen regendruppels op de steenen. De boomen in het Plantsoen staan te drui pen, en nergens kan men beschutting zoe ken voor de nattigheid, die het wandelen door Nieuwediep om 's morgen 7 uur tot een ongenietbare bezigheid maakt. Duister is de stad nog. Een auto komt aangereden, het water spat meters hoog van onder de banden uit. Men moet "haastig op zij springen om de restan-% ten niet te incasseeren.. Een eenzame slagersbediende gaat naar de zaak. Hij kromt zich over het natte, roes tige stuur en kart verder... ziet niemand. Iemand is thuisgekomen en ontsluit de deur. Met een slag gaat de deur dan weer dicht. Welkom binnen. Zoo begint dan een nieuwe dag. Het regent oen morgen. Het regent nog als het 12 uur is en het regent ook nog als we 's avonds in den trein zitten. De menschen zijn allemaal nat en zitten met booze gezichten rond te 'zien. En ze denken aan den dag van morgen, die ook misschien weer een regendag zal zijn. En zoo zijn daar vele zorgen. Zorgen in den ochtendtreinzorgen in den avondtrein Waarlijkhet is soms een triest leven, dat van een evacué uit een der dorpen tus schen Alkmaar en Nieuwediep. En zéker als het regent! Waarde Cornelius, Ach beste kerel, wat hebben we zitten ge notteren van je jongste brief! Zeldzaam, zó veel schik we gehad hebben! Want je dierbare echtvriendin en jij zijn het slachtoffer gewor den van een mystificatie, zoals alleen onze ouwe getrouwe tante Pos je die bakken kan Dat beruchte „tillegram!" Je snapt vanzelf, dat ik niet zó achterlijk was, ondanks de greep van de griep, het te doen ondertekenen met „pa". Nee man de oorspronkelijke tekst luidde: ,JLom niet Ziek Jan". Dat is, wat de Fransman noemt ,Mmple comme bon jour", en dat had jij, met je spreekwoordelijke intelligentie, ook direct gesnopen. Kan i k d'r nou wat aan doen, dat het overkomt in een vorm, die jou op de rand van delirium tremens bracht! Jan is „pa" geworden op mijn leef tijd, ach en ik zal t.z.t. den aterling, die mij aldus onherkenbaar verminkte, wel tot de orde roepen! Ik zal mij wreken en de wraak zal zoet zijn als een busje gecondenseerde melk Want over busjes gesproken: waar haal je de euvele moed vandaan, om die blikjes voor oorlogse gehaktballen buiten mj) om soldaat te makenBen je helemadlVul hier maar in het woord dat Eliza pleegt in Shaw's ,Fygmalion! Hoe denk jij je tegenover m'n vrouw te verantivoordenJ Denk je dat ze ge noegen neemt, met een onschuldige blik uit je blauwe kinderogenJe zult op het matje moe ten komen, en rekening en verantwoording afleggen! Weet je wat ze zei, m'n echtvriendin„O, is Cornelius ziek geworden! Dat heeft-ie aan zichzelf te wyten. Moet hij maar niet zo gulzig die blikjes leegbikken!" Je ziet, geen zweem ran medelijden. Eerst bromde ze zoiets van ,als hij 't hart heeft óóit weer onder m'n ogen te komen", maar later trok ze weer bij, en nu is ze zoverdat ik je, voor de zoveelste keer, moet noden om nu spoedig naar Mokum te treinen. En ik heb de opdracht daarbij te vragen, of je van stok vis houdt! Want, waarde vriend, ik ben weer zo lekker als drie kippen.' De pil Hippokritus heeft roerend afscheid genomen, alles is weer comme il faut heeft hij gezegd en de rekening komt pas met Juli! Nou, wie weet zitten we dan samen op een duintop een lied te kwelen aan de maan, of staan we, gekleed zonder aanziens des persoons, gereed onze licha m<4 in de zilte baren van het Marsdiep te werpen! En dan, beste collega, zal onze vreugde du b - b el zo groot zijn als anders, want onze vreug de is dan een gelouterde Je vraagt of de Amsterdammers geschaatst hebbenSpreek me d'r niet van.' De winkels met Friese doorlopers en met Noren wóren uitverkocht. En de ouwe textielkaart werd leeggeplukt voor truien en jumpers en swag- gers en hoe die verleidelijke ijstooi verder moge heten. Hóéveel verkeringen er tot stand zijn gekomen is niet by benadering te schatten, doch dat zullen de statistieken wel uitwijzen. In elk geval moeten het er hèèl wat zijn! Maar, en dit blijft entre nous: ik ben niet zo'n groot ijskunstenaarIk kan zo'n beet je, nou ja, rijden, maar daar houdt het mee op. Mijn verste tocht is geweest Amsterdam Haarlem, en toen ik, in de dagen van Olim, eens naar Marken wou rijden, brak by Pam pus m'n hakkeband en m'n bril. Dat was m'n laatste, grote tocht, ik heb m'n schaatsen aan de wilgen gehangen en haal ze er niet eerder af, tot de directie van de overdekte kunst ijs baan me een gratis abonnement aanbiedt. Want, Cornelius, ik ben een Zomer-mens. Wil je geloven, dat i k koü heb geleden van je reportage der He'.derse ysfestijnenIk zag je staan, boekie en potloodje in je verkleumde vingeren, das om, kraifg op, blauw neusje en kille voeten Wat zal je inwendig gejubeld hebben, toen de organisatoren aan de prijsuit reiking toewaren.' Maar het laatste feest op de Kerkgracht heeft me toch deugd gedaan. Lees ik me daar, dat m'n jonge collega's van de ambachtsschool zó sportief en energiek strijd hebben geleverd, dat de vonken er uitspatten! Hulde, mannen van de arbeid, dat heeft mij, oud-ambachtscholier, goed gedaan.' En dat een meubelmaker en een timmerman 'n prijs wisten te behalen, vind ik fijn.' Gefeliciteerd, Albert Everhardus; je tante Elly, oom Jo en neef Christo in Amsterdam hopen, dat je met je nieuwe timmermanshamer spijkers met koppen zult slaan.' Ja, je merkt wel dat ik iedereen ken, èn dat de Heldersche Courant overal gelezen wordt.' En nu, beste Cornelius, gaan we op het voorjaar toe. De laatste dagen zweeft er, zo iets zoets in de lucht, en het zonnetje schijnt zó lekker, dat ik aanvechtingen kryg op een café-terras neer te stryken om een kopje van- het-een-of-ander te gaan nuttigen. Je weet, we hebben (of hadden) hier van die verwarmde terrassen, waar je in- en uitwendjg gesterkt vandaan- ging. Als je komt, gaan we het eens proberen; het zal je, na zoveel kou, goed doen. En je hoeft het niet verder te vertellen: „wij, ridders van de pen, zijn in dit opzicht jongenq van eenzelfde bak", wij kunnen zwijgen En zo, beste vriend, nadert weer ongemerkt het hoogfestijn van al wat schryft: de Boeken week. Doen jullie in 't Nieuwediep daar nog aan! Wat de organisatoren er dit jaar van gaan maken weet ik niet verleden jaar heb ben we gezellig en voor noppes gebikt in 't Carlton-Hotel. Leuk, om zo 'es gefêteerd te worden, dat overkomt je niet iedere dag. Om je broodje te eten onder het oog van een schaar bewonderaars (en bewonderaarstersis een ongekende emotieAls 't zover is, en ik heb een extra bonnetje nodig, mag ik dan een collegiaal beroep op je medewerking doen! Zeg maar ja.' Tot dank zal ik de redactie de primeur aanbieden van een oog- en monde ling versag, en welk blad hééft dat! Dat wordt een stuk kopij om, letterlijk en figuur- lyk, met vinger en duim naar te likken.' Weet je wat ik leuk zou vinden, Cornelius! Dat de heren van de Boekenweek een feest gingen arrangeren, en de ,Ftoperen knopen Band" uitnodigden het op te luisteren met hun muzikale werkzaarqheid. Jonge, ik ben zo nieuwsgierig dat troepje oud-Marinemannen eens te horen! Ik vind het zó fijn, dat die ouwe klanten van onze Navy de kop zo boven water houden, en er zo goed inkomen. Dat zet alle twijfel opzy en geeft ons de zekerheid, dat de geest nog pink is! Nu, beste kameraad, m'n ruimte is opge snoept. Kom maar gauw naar de stad aan d'Amstel en het IJ, je wordt verwacht en bent welkom by je broeder in hope, Als steeds je Jan. ZONDAG 9 FEBRUARI. Westerkerb (Helden der Zeeplein) V.m. 11 uur Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk. (Rehobothkerk) V.m. 10 uur Ds. Tollenaar. N.m. 3 uur Ds. Tollenaar. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) V.m. 10 uur c n.m. 4 u. de heer J. Rebel, Evangelisatie (Palmstraat) N m 5 uur: e Eerw. heer II. Heeresma, te Amsterdam. ïvangeitsatiegebouw (Vijzelstraat) V.m. 11 uur samenkomst. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). V.m. 10.15 uur Ds. W. J. F. Meiners. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) Geen dienst. Hersteld Apostolische Gemeente, Sumatrastraat. V.m. 9.30 en n.m. 15.30 uur dienst. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. Zaal Spoorgracht 35. 's Morgens 10 uur Heiligingsmeeting, 's Middags 5 uur Verlossingssamenkomst, 's Middags 12 uur Zondagsschool. Leiders: Kapt. L. H. Heikens. Luit. Th. J. v. Deursen. Kerk van Jezus Christus, Janzendwstt 8. 's Middags 4 uur: Dienst. JULIAN ADORP. The Star of Hope Mission. N.m. 3 uur de heer J. Sevensma van Am sterdam. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente Schagen, n.m. 2.30 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Kerkkoor. St. Maarten, v.m. 10.30 uur, Ds. Kapteyn^ Bevestiging kerkeraadsleden. Nieuwe Niedorp, v.m. 10.30 uur, Ds. de Leeuw Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, geen dienst. CaUantsoog, v.m. 10.30 uur. Ds. v. Wichen. St. Maartensbrug, v.m. 10.30 uur, Ds. Witkop. Oudesluis, n.m. 2.30, Ds. Witkop. Schagerbrug,- zie Oudesluis. Heerhugowaard, n.m. 2.30 uur, Ds. de Mooy. Anna Paulowna, v.m. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Schoorl, v.m. 10 uur, Ds. Boeke. Hippolytushoef, v.m. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Den Oever, n.m. ".30 uur, Ds. v. Beek. Slootdorp, v.m. 10.30 uur, Ds. v. d. Poll (va- caturedienst). Zuidscharwoude, v.m. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Jeugddag. Extra collecte. Doopsgezinde Gemeeijte Barsingerhorn, v.m. 10.30 u., Ds. Oosterbaan. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytushoef, V.m. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Geref. Ker't Schagen, v.m. 10 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. N.m. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye. Kolhorn, v.m. 10.30 uur, Ds. Visch. N.m. 3.30 uur Ds. Visch. Evangelisatie Schagen, v.m. 10.15 uur, Ds. C. A. van Uche- len, van Amsterdam. Breezand, v.m. 10 uur, de heer Boon. N.m. 3.30 uur, de heer Boon. Wieringerwerf, v.m. 10 uur, Cand. Jongeboer. Middenmeer, n.m. 2.30 uur, Ds. v. d. Poll. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging. Bijeenkomst Dinsdagavond 3 uur in het Evangelisatiegebouw. Alkmaar, in de Unie, Koorstr. 10, 's Morgens 10.15 uur en 's Avonds 7 uur: Ds. Ruys. Onderwerp: „E brief uit den Hemel". E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), v.m. 10.30 u., Dr. Warners van Amsterdam. Eenige weken geleden moesten wij den adverteerders erop attent maken, dat door de wijziging van de omzetbelas ting van 1 Januari j.1. de advertentie tarieven iets gewijzigd waren. De regel- prjjzen werden afgerond op een decimaal, hetgeen voor de berekening voor de advertenties vele moeilijkheden met zich brengt. In verband daarmede moesten de advertentietarieven als volgt gewijzigd worden: Losse plaatsing 0.21 per regel. Contract van: 350 regels 0.15 1000 3000 4000 .5000 10000 per regel. 0.14 0.13 0.12 0.111/, 0.101 Kleine advertenties (Juffertjes) Te koop, te huur, enz. 14 regels 0.45, iedere regel meer 0.10. t'oor brieven onder nummer en adres bureau van dit blad 0A0 per adver tentie meer. Indien niet meer vooruit betaald 14 regels 0.65, iedere regel meer 0.15. De Directie.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6