los steeds noodweer in Spanje De eerste vijf jaar geen samenvoeging van gemeenten? DE BRITSCHE Australische parachutisten troepen wensch'.van verTassinfl u 00 Singapore in Veediefstallen in de IJselstreek T Nu reeds de punten op? Agrarisch front contra middenstandscentrale Kamer van Koophandel Amsferdamscbc effectenbeurs Koersen Nederlandsch cfearinginstituut WINTEKHULPajpNEDERLANO Stort op 5553 of op 877 Vele huizen ingestort, duizen den dakloozen. Het noodweer in geheel Spanje duurt nog steeds voort. Te Madrid sneeuwt het sinds vorige week Woensdagmorgen. Te Cordoba is de Guadalquivir weer buiten haar oevers getreden, heeft een gcoot deel van de lan derijen overstroomd en het zaad vernield. Talrijke lijken van dieren, alsmede ontwor telde boomen worden door de rivier meege voerd. Te Granada is de Geoil een kilome ter buiten haar oevers getreden. Dcelen \an ae stad staan onder water en vele huizen zijn ingestort. In de provincie Eadajoz heeft de orkaan gisteren bijzondere vormen aangenomen. In een der wijken van de provinciehoofd stad werden alle straatlantaarns omverge worpen. eenige huizen zwaar beschadigd en vele daken afgerukt. De dakloozen werden door den civieien gouverneur in openbare gebouwen ondergebracht. Te La Albuera werd de deur van de hoofdkerk door den storm uit haar hengsels gerukt en op het altaar geslingerd. Te La Horer is tien pro cent van de olijfboomen en te Higuera en Vargas 25 procent der olijfboomen omge waaid. De storm in de Straat van Gibral tar blijft voortwoeden. Een aantal schepen heeft een toevlucht gezocht in de golf van Algeciras. Ook uitMarokko komen berich ten binnen over een hevige tornado. Te Ita- bat en Cassablanca zijn verwoestingen aan gericht. Door het instorten van een huis is te Rabat een man om het leven gekomen. Verscheidene personen werden gewond. Volgens een voorloopige opgave zijn nis gevolg van het noodweer in de provincie Bilbao 250 huizen ingestort. Vier huizen zijn door brand verwoest en 350 zwaar bescha digd. Acht scholen werden verwoest. Een schip is gezonken. Twee personen zijn cm het leven gekomen, terwijl 111 zwaar ge wond werden. Meer dan 1500 gezinnen zijn dakloos. De schade aan de electriciteits- en stroomleidingcn is nog niet te overzien. Van de Britsche parachutisten geeft Reu ter een schildering, waarin gezegd wordt: ..De Britsche parachutisten, die onlangs in Zuid-Italiè werden uitgezet, vormpn een deel van het corps, dat een bijzondere op leiding Krijgt om vitale centra van den vijand te bezetten of te beschadigen. Het be staan van dit corps is tot dusver geheim gehouden, maar thans is het mogelijk mede te deelen. dat deze mannen hun oefeningen reeds vorigen zomer beëindigd hebben. „Ik heb", zoo deelt de correspondent van Reuter mede, „een typeerende oefening van de Britsche parachutisten bijgewoond. Hun valschermen zijn met een bijzonder appa raatje uitgerust, waardoor zij zich terstond kunnen openen. Een parachute droeg een zak met bewapeningsmateriaal. Ik kreeg den indruk, dat de parachutisten, indien de operatie zich op onverdedigd terrein afspeelt de kans hebben zich beschikbaar te stellen zonder ontdekt te worden. Bij de oefening, die ik bijwoonde, zag ik hoe een machine geweer, dat met goed zicht op een heuvel opgesteld stond, in staat was eiken man neer te schieten voor hij tijd had zich weer op te richten. Hieruit blijkt het belang van het element van verrassing btj parachute-aan vallen. EEN RELIEK VOOR SPANJE. Als een gebaar van grootmoedige vriend schap heeft monseigneur Martin, bisschop van Amiëns. besloten de relikwie van den heiligen Firmin. den eersten bisschop van Amiëns. afkomstig uit Pamplona, aan Spanje te schenken. Deze kostbare relikwie, die bestaat uit de heenderen van den heilige, werd godvruch tig bewaard door de kloosterzusters van de orde der Clarissen, wier gebouw in Mei 1.1. venield werd. - Het reliekschrijn dat aan den bisschop van Pamplona zal geschonken worden, werd aangeboden door het Légion Franqaise des Combattants. M. Herirourt. voorzitter van deze ver- eeniging en M. Zuloga attaché bij de Spaan- sche ambassade, zoon van den grooten Spaanschen schilder, evenals twee kanun niken van Amiëns. zullen de relikwie be geleiden en haar aan den bisschop van Pamplona toevertrouwen. KLEINE ENGELSCHE KONVOOIEN. Ondanks Engelands gesnoef op zijn heer schappij ter zee toont het steeds meer zijn toenemende beduchtheid voor zijn verbin dingen ter zee, niet alleen in de Middcl- landsche Zee. maar ook in den Atlanlischen Oceaan. Na de sombere ervaringen, die En geland heeft opgedaan met zijn stelsel van konvooien onder escorte van talrijke oor logsschepen. heeft de Britsche admiraliteit besloten tot de organisatie van kleine kon vooien van twee tot vier schepen van ge ringe tonnage onder escorte van lichte oor logsschepen. GEEN JOODSCHE AMBTENAREN MEER IN ROEMENIë. In Roemenië zijn volgens een officieele statistiek alle Joodschc ambtenaren en medewerkers uit de openbare diensten en uit het leger verwijderd. Van de 4500 han delszaken in het ressort van de Boekarester kamer van koophandel hebben nog slechts 250 maatschappijen Joden in haar raad van beheer. Voorts zijn den Joden alle vergun ningen voor het exploiteeren van bioscopen ontnomen. De Rocnveensche sportvereeni- gingen hebben alle Joodschc leden geschrapt In de vrije beroepen worden voor de Joden bijzondere organisaties met beperkte rech ten ingesteld. DE PAKKETTEN VOOR ENGELSCHE KRIJGSGEVANGENEN. Naar de Engelsche berichtendienst meldt, heeft de Engelsche postmaster general in antwoord op vragen van afgevaardigden in het Lagerhuis o.a. verkla'ard. dat hij gecnerlei bewijzen bezat voor de bewerin gen. dat pakketten, die voor Engelsche krijgsgevangenen in Duitschland bestemd waren, onnoodig lang opgehouden worden door de Duitsche censuur. OUDE KOLENSCHEPEN VOOR ENGELAND. Engelsche schccpvaartkringen bieden voor twee kolenschepen van 19.000 ton tezamen, die vóór den wereldoorlog gebouwd zijn, 600.000 dollar. Beide schepen kunnen tot vrachtschepen verbouwd worden. De Ame- rikaansche marine heeft verklaard, dat de schepen voor de Vereenigde Staten niet meer bruikbaar zijn. Het Engelsche bod was 360.00 dollar hooger dan dat van een Amcri- kaansche rccderij. Inbraak in «en manufacturenzaak. Gisternacht hebben onbekend gebleven personen zich toegang verschaft tot een leegstaand bovenhuis in de Kinkerstraat te Amsterdam. Van hier lieten zij zich zakken, zoodat zij aan de achterzijde van den onder gelegen winkel in manufacturen kwamen. Een raam was spoedig opengeschoven en dieven eigenden zich daarop japonnen tot een waarde van 1500 gulden toe. Zij ver dwenen met hun bezit in de duisternis. Geen Britsche troepen in Trai- land. Duizenden Australische soldaten zijn. naar uit Singapore gemeld wordt, met een om vangrijk troepenconvooi daar aangekomen. Het betreft hier de grootste militaire een heid, die tot dusver in Singapore aan land is gezet. De Australische troepen zullen de garnizoenen op Malakka versterken. In officieele Japansclie kringen wenscht men geen commentaar te leveren op het be richt, dat duizenden Australische troepen te Singapore zijn aangekomen. Men wijst erop. dat troepenbewegingen van het eene deel van het Britsche rijk naar het andere dage lijks voorkomen. Geen Engelsche troepen in Thai land. De regeering van Thailand heeft officieel de alarmeerende geruchten tegengesproken dat Britsche troepen over de zuidelijke grens getrokken zijn en dat Britsche oorlogssche pen nabij de territoriale wateren van Thai land kruisen. Deze geruchten aldus luidt de verklaring welke onrust verwekt heb ben in de grensstreken, zijn na een inge steld onderzoek ongegrond gebleken. ENGELSCH VLIEGTUIG IN NOORD- AFRIKA NEERGESCHOTEN. Naar het D.N.B. verneemt, is een Duitsche duikbommenwerper in Noord-Afrika, na een met succes uitgevoerde opdracht in het ge bied ten zuiden van Adjedabia door een Ifurricane aangevallen. Hierbij liep het Duitsche toestel schade op. waardoor het tot onmiddellijke landing gedwongen was. De Engelsche jachtvlieger zete zijn aanval voort. Hierbij werd het Engelsche vliegtuig door den gelanden duikbommenwerper neer geschoten. Het toestel storte brandend om laag. Hierop maakte de Duitsche beman ning haar locstel onbruikbaar en begon zij den moeilijken tocht door de woestijn om naar de eigen linies terug te keeren. Onder weg heeft zij geen enkelen vijand ontmoet. Een lid der bemanning was gewond. NEMEN ONRUSTBAREND TOE Het aantal veediefstallen in de IJsel streek neemt schrikbarend toe. 5 ee ver dwijnt uit de weide, wordt soms ter plaat se geslacht en in den sluikhandel met woekerprijzen verkwanseld. Slechts wei nige bedrijvers van deze practijken komen voor den rechter. Eenige weken geleden kon er echter in Heerde een worden gearresteerd en inge sloten Deze, de 41-jarige fabrieksarbeider T. S., had zich gisterochtend voor den Zut- phenschen politierechter te verantwoorden, daar hij in December van het vorige jaar een schaap uit de weide had gestolen en geslacht. De officier van justitie was van oordeel, dat er in zijn arrondissement nu toch eens een einde aan de veediefstallen moest ko men. Hij wenschte daarom, dat deze man als afschrikwekkend voorbeeld gesteld zou worden voor andere dieven en eischte zes maanden gevangenisstraf. In verband met eenige verzachtende omstandigheden, door den raadsman van verdachte aangevoerd, stelde de politierechter de straf op vier maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Maandagmiddag werd het 4-jarige meisje B. H., wonende aan den Rijswijkscheweg op de Weteringkade te Den Haag, adngereden door een paard en wagen, doordat de voer man voorrang moest verleenen en hierdoor op het trottoir terecht kwam. Het kindje werd met verwondingen aan beenen en rug naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar het in den afgeloo- pen nacht is overleden. PROCES TEGEN AANHANGERS VAN DE GAULLE. Dinsdag zal voor het gerechtshof te Gan- nat bij Vichy, een groot proces beginnen te gen Fransclie officieren, die zich bij de be weging van de Gaulle hadden aangesloten. Het proces vindt plaats met gesloten deuren. „Bestaande middenstandsorgani saties zijn slechts dwergorgani saties, waarin Heilige Huisjes bewaard moeten blijven." VAN HET BURGERLIJKE NAAR HET STRAMME. Door het Nedcrlandsch Agrarisch Front, den Raad van Volkshuishouding der N.S.B. en het N.V.V. was gisteravond in Bellevue te.Amsterdam een bijeenkomst belegd, waar op vier sprekers het woord hebben gevoerd. Een W.A.-kapel luisterde de bijeenkomst op met pittige marschmuziek. 'De eerste spreker, de leider van het front van nering en ambacht, de heer Scholten uit Den Haag. gaf een overzicht van de positie van nering en ambacht in den loop der tij den in ons land. Aan de hand van cijfers betoogde spr., vervolgens, dat de bestaande middenstands organisaties slechts dwergorganisaties zijn. Voorts deelde spr. mede, dat hij in Juli con tact gezocht en verkregen had met de be staande Middenstandsorganisaties, waarbij hij er op wees, dat er geen plaats is voor scctarisme. Men wenschte echter de heilige huisjes te behouden en het front als vierde partner te laten meespelen. Zij, die hier thans leiden, aldus spreker, zullen hun plaatsen moeten inruimen voor de dragers van den nieuwen tijd. De besprekingen wer den afgebroken en als reactie op het ver schijnen van het front werd de midden standscentrale opgericht. Men vergat echter, dat in de nieuwe ordening geen plaats is voor kunstmatig geschapen centrales. Deze hebben ten doel de ontwikkeling van de nieuwe ordening te belememren en het oude te handhaven. Zij houden de verdeeldheid kunstmatig in stand. Het front van nering en ambacht wil dezen chaos van verdeeldheid opruimen en de eenheid van ons volk brengen, welke voorkomt uit de aanwezige eigenschappen, liet front organiseert zijn leden in vak groepen in nafionalen en socialen zin. Het algemeen belang gaat daarbij boven groeps belang en het groepsbelang boven het per soonlijke belang. Alleen op deze grondsla gen, aldus de heer Scholten, is een doel matige ordening van nering en ambacht mogelijk Spr. eindigde met een opwekking om toe te treden tot het front van nering en ambacht. Vervolgens sprak de commissaris van het N.V.V. de heer Woudenberg, die betoogde, dat de strijd tegen het kapitalisme op de eerste plaats staat. Vervolgens moet ons volk zich bevrijden van volksvreemde en parasiteerende elementen^en van de alge- meene verjoodsching. Wij moeten terug uit het burgerlijke, terug In het gedisci plineerde, het stramme. De grootste vijand van de arbeiders, aldus de heer Wouden berg, is het burgerdom De arbeiders op het land zijn nog trouw aan de deugden van hun ras en hun idealisme als socialist kan inet zonder beteekenis blijven. Het na- tionaal-socialisme staat daarvoor borg. Er was veel verkeerd, maar er was veel waar devols in de arbeidersbeweging tot stand gebracht. Spr.'s taak is het, dit te bewaren, te verbeteren en te verfraaien. REORGANISATIE DER IJSBESTRIJDING. Een krachtig pleidooi om de 40 pl. kaasbereiding in stand te honden. Nadat de voorzitjter lteeft medegedeeld, dat de heeren Ringers en Kramer om zakelijke redenen, de heeren Moens en Schmalz we gens ziekte zijn verhinderd, neemt hij het woord tot het uitspreken zijner Nieuwjaars rede, welke men elders in dit blad afgedrukt vindt Aan het slot daarvan wordt door de aanwezigen wijlen den heer Ir. Ph. M. Bos- scher, in leven voorzitter van de Bevrach tingscommissie „U", staande herdacht. Namens de vergadering wordt den voor zitter dank gebracht door den heer Kolster, terwijl de heer Endel, die op grond van zijn leeftijd heeft gemeend plaats te moeten ma ken voor een jongere kracht, dank zegt voor de vriendelijke woorden door den voorzitter aan zijn adres gericht De notulen van de vorige vergadering wor den gearresteerd, waarna de heeren Arntz en Kolster wederom worden aangewezen als voorzitter van de afdeel ingen Groot- en Kleinbedrijf. De commissies worden aangewezen over eenkomstig de gedane voorstellen. Electrische sluis Zaandam. De Schippersvereeniging Schuttevaer had aan de aKmers te Alkmaar, Zaandam en Amsterdam gevraagd mede te werken tot de clectrificatie van de Wilhelminasluis te Zaandam. Intusschen zijn de door Schutte vaer verstrekte gegevens door de Kamers te Zaandam en Amsterdam sterk aangevoch ten, zoodat een bespreking met deze Ka mers wenschelijk lijkt Ook dient te worden onderzocht of de onkosten, die betrekkelijk hoog zullen zijn, zullen opwegen tegen de voordeelcn. De vergadering gaat er mee ac- coord de nadere bespreking af te wachten. Een mededeeling van den Voorlichtings dienst voor de uitvoering van de Distributie van Textielproducten, Singel 263 te Amster dam, waar iedere winkelier in damescon- fectie, heerenconfectie en modeartikelen gra tis inlichtingen kan verkrijgen, inzake dis tributie van textielproducten, wordt voor kennisgeving aangenomen. Leipziger Mcsse De secretaris doet mededeelingen omtrent de van 2 tot 7 Maart a.s. te houden Reichs- messe te Leipzig. Inlichtingen hieromtrent worden ten bureele van de Kamer gaarne aan belangstellenden verstrekt, terwijl gere duceerde prijzen op de spoorwegen zullen gelden. Ijsbestrijding. De secretaris deelt vervolgens mede, dat de ijsbestrijding is geworden tot Rijkszorg en een onderdeel is geworden van de Rijkswaterstaat. De lezers onzer Courant zijn hiervan op de hoogte door verschillen de artikelen welke den laatsten tijd door ons zijn gepubliceerd. Daarnaast heeft de vereeniging ,.IJs- strijd" nog belangrijk secundair werk kun nen verrichten door de verbinding met b.v. Broek op Langendijk en met de Rijp open te houden. De commissie, welke bij beschikking van den secretaris-generaal van het Departement vn Waterstaat inzake de ijsbestrijding moet worden gevormd, zou het best kunnen be staan uit de heeren Lakeman en Margadant die ten deze hun sporen hebben verdiend en uit de secretarissen van de Kamers van Koophandel te Hoorn en Alkmaar, terwijl de directeur van de Rijkswaterstaat te Haarlem het voorzitterschap zal bekleeden. De heer II. P. Kluitman doet verslag om trent de door hem bijgewoonde landdag voor het Nederlandsche Economische Onder wijs. Het verslag is zeer diepzinnig, zoo dat de heer Endel verklaart er niet veel van te hebben begrepen. Hij acht de ten toon gespreide geleerd heid theorie, die met de practijk niet zoo heel veel heeft te maken. Hij brengt echter hulde aan de af gevaardigden. die de zaak blijkbaar zoo goed hebben door gehad. Productie en export Edammer 40 plus. De heer Grondsma licht een adres van de K.v.K. te Gouda toe omtrent de volvette kaas. Een en ander geldt echter evenzeer voor ons district. Men heeft de boeren in Zuid-Holland verboden hun gerenommeer de volvette kaas te maken, waardoor de good-will verloren dreigt te gaan. Van de Edammer kan men hetzelfde zeggen. Er worden hier door de consumptiemelk- le\ ering nauwelijks nog 40 Edammers, die de heele wereld door gingen, gemaakt. In Alkmaar komt nauwelijks nog kaas. te Purmerend kwamen monsters en partijen van 50 en i0 stuks! Spr. meent, dat de boterproductie speciaal in andere gewesten kan worden opgevoerd en dat verder moet «orden aangedrongen op export naar Frankrijk. Spanje en zoo mogelijk naar an dere landen. Want nog steeds is de pro ductie van 40 plus Edammer kaas de grootste en belangrijkste van ons ge west. Het zal moeilijk zijn, maar er kan op worden aangedrongen. De woorden van den heer Gronds ma worden door den heer Nobel, krachtig onderstreept. Naar zijn meening dringt een en ander te meer, wijl de bodemproducties, dat is de productie van voedingsmid delen. waar mogelijk dient te wor den bevorderd. Op een desbetreffende vraag voegt de heer Grondsma hieraan toe, dat een en an der weliswaar een oorlogs- en daarom een tiideliike maatregel is, dat echter eener- zijds tal van menschen in de industrie werkzaam nlegen te zijn, terwijl anderzijds de productie van een natuurproduct niet mag worden onderbroken, wil men een goede kwaliteit blijven leveren. Het voorstel van den heer Grondsma om ten deze een adres te laten uitgaan wordt door alle aanwezigen ondersteund. In plaats van Ir. Ph. M. Bosscher is de heer Kramer aangewezen als voorzitter van de Bevrachtingsconmiissie „U". Samenvoeging gemeenten. De heer Nobel vraagt, in hoeverre de vo rige besprekingen in zake de samenvoeging van gemeenten nog resultaten hebben op geleverd. De heer Volkering deelt in antwoord me de. dat er de eerste vijf jaar nog wel niet veel van zal komen. Hij kan er niet meer van zeggen, doch dit is zijn opvatting. Tunnelplan. De heer Grondsma vraagt omtrent het tun nelplan. De voorzitter meent, dat de heer Grondsma. als gemeenteraadslid, daarvan beter op de hoogte kan zijn. De heer Gronds ma meent, dat de K. v. K. hier kan stuwen. De vergadering verklaart zich hiermee ac- coord. Nadat de secretaris heeft bedankt voor de erkentelijkheid, welke de voorzitter heeft ge uit aan het adres van het personeel van "de Kamer, sluit de voorzitter de bijeenkomst. Stille handel. Prijshoudende markt. Amerikanen weinig veranderd. Nederlandsche staatsfondsen iets luier. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. VK. L.K. Nederland 1941 4 9714 97 5/16 97 5/16-97 1/1(5 981/a 981/a 95 95 98% O8I/2 85-85% 8413/16-8115/16 85% 85% 83 13/16 83 13/16 Nederland 1910 I 1 Nederland 1910 II 4 Idem met hel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. 83% 83% A'dam "37 I 3% s Grav. '37 I 3% N.-Holl. "38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I UI 3% Z.-Holland 1937 3 83% 81% 83% 81% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 89% 89% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 160% 166 Ned. Ind. Handelsb. A 113% 113% Ned. Handel Mij. c. v. A 111 115% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. AKU. 96%-98% 97%-96% Calvé Delft c.v. A. 66 67% Centr. Suiker Mij. 190 190% Fokker g. A. 180 Lever Bros en Unilever cv.A108%-110% 109%-llt Ned. Ford 312 310 Philips G B.v.A, 195-198 196%-198% Philips pref. A 1373,4 137% Bnitenland. Anaconda copper c.v. A. 27-27 7/16 27%-27% Beth Steel c.v. A 77%-80 78-79%. Gen Motors c.v. A. 49% 48 15/1G Kennecot Copper c.v. A. 33%-33% 33%-34%" North Am. Aviation c.v A 16 15 15/16 Rep. Steel c.v. A. 23 5/16-23% o 2334-23% U. S. Steel c.v. A 61-613,4 62-61% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsrhe Petr. g. A 211 Kon. Petr. 226-232 23134-229% Bnitenland. Shell Union c.v. A. 11 7/16-11%' 113/4-11%' Tide Water c.v. A. 9% 10 10 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 108%-112 112-1131/3 Java China-Japanliin A. 137-111 111%-14Ï Kon. Ned. Stoornb. Mij. 114—140 nat bez. v. A 1473,4-145% Kon. Paketvaart A. 215%-215% 217%-21G Ned. Scheepv. Unie A. 157%-1G1 161%-163i Rott. Llovd A. 135-135%' Stoomv. Mij. Nederland A 132-131% 135-136 SUIKER-ONDERNEMINGEN. 393-401 402-399 UVA Javasche Cultuur NISll. Ver. Vorstenl. Cult. 234 238% 234 236% 108-11034 115-113 TABAKSONDERNEMINGEN. Dell Batavia Mij. 175% 178-180 Deli Mij c. v, A. 227-232 235-237 Senembah 194 jgg RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 212%-249 240%-247% Bandar Buhber Mij. A. 200% Deli Batavia Mij. A 196 195' Koersen van stortingen op 20 Februari 1941] Beichsmarken 75 36; Belga s 30.1432; Zwit «ersche francs 43 56; Lires 9 87; Deenscha Kronen 36.37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54, POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Va 5553. Als bank der Winterhulp Neder- derland li aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk ln veler IevenM

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2