Koos Speenhoff Japansche Toch geen IJtunnel? Japan wil VREDE Thaische wateren Ter bespoediging van Roosevelt's p'annen Amerikaansch minister verspreekt zich Schandaal in Amerika? Hongkong zal verdedigd worden Marktberichten veertig jaar op de planken oorlogsschepen in Duitsche pers fel gebeten op Washington Geen gemeenteqeld voor Winterhulp Bonnen aan elkaar gelijmd Door den sneltrein gegrepen Het zwembad van Pompeji Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart HULDIGINGSCOMITé GEVORMD. Koos en Cees Speenhoff. (Foto archief) Op Zaterdag, 1 Maart a.s. des middags half twee zal Koos Speenhoff in Dilligentia te Den Haag gehuldigd worden. Dien dag is het veertig jaar geleden, dat onze echt- Nederlandsche bard voor het eerst in het openbaar optrad. Dit debuut zal dien mid dag feestelijk herdacht worden. Teneinde de stemming te verhoogen hebben verschillen de bekende klein-kunstenaars op verschil lend gebied hun medewerking toegezegd. Koos Speenhoff bracht bij zijn optreden een geheel nieuw genre, zuivere volkskunst, hetwelk door ironische melancholie en ty- pischen eigenlandschen humor uitblonk. Daardoor verwierf zijn optreden in zeer korten tijd hooge waardeering in Nederland en zeer spoedig mocht Koos Speenhoff zich in een groote populariteit verheugen. Wat hij presteerde lag op een veel hooger en oorspronkelijker peil dan men in dien tijd gewoon was te zien en te hooren. Te mid den van de rood-neuzige komieken dier da gen nam hij terstond een aparte plaats in, niet alleen als dichter-zanger maar ook als auteur van bekoorlijke een-acters. Mede als schilder en teekenaar deed hij van zich spreken. Later taande zijn roem, maar de laatste twee, drie jaar heeft hij veel van zijn oude bekendheid teruggekregen. Een huldigingseomité is gevormd. Opvaren van Siamecsche rivie ren toegestaan. Van de zijde der Thaiscfhe mari ne is volgens U.P. medegedeeld, dat men naar aanleiding van een Ja- pansch verzoek heeft toegestaan, dat drie Japansche torpedojagers pa- trouilletochter. langs de kust maken, de Thaische rivieren opvaren en brandstof innemen. Een vierde Japansche torpedojager zal te Bangkok blijven en gedurende de vredes onderhandelingen te Tokio de radioverbin ding met Japan onderhouden. Van goed ingelichte zijde werd verklaard, dat de bestaande geschillen uit den weg zijn geruimd, zoodat men kan aannemen, dat overeenstemming zal worden bereikt vóór het afloopen van den wapenstilstandster mijn op 25 Februari. Officieele kringen te Tokio spreken de In de Vereenigde Staten verspreide geruch ten tegen, als zouden de vredesonderhande lingen met Thailand op verlangen van Frankrijk wegens schending van de wapen- stilstandsvorowaarden zijn geschorst. De on derhandelingen worden volgens het pro gramma voortgezet. Een woordvoerder van het Japansche le ger te Sjanghai heeft, volgens United Press verklaard, dat men de aankpmst van Brit- sche versterkingen op Malakka niet kan uitleggen als een gebaar, waardoor de vrede in het Verre Oosten wordt bevorderd. Ver der kan men deze maatregel als een poging beschouwen, druk uit te oefenen op Thai land, dat met Japan samenwerkt om een nieuwe ordening in Oost-Azië te scheppen. Deze agressieve stap van Engeland in het Zuiden bewijst, dat Groot-Brittannië niet wenscht samen te werken met Japan, dat streeft naar vrede tusschen Thailand en Indochina. Amerikaansche voor Singapore. belangstelling Een bewijs voor de groeiende belangstel ling van de Vereenigde Staten voor het schiereiland Malakka meent men volgens U.P. te Manilla te zien in het zenden van den Amerikaanschen majoor Clarence Jack son naar Bangkok, waar hij de post van militair attaché zal overnemen. Het ver luidt, dat andere actieve Amerikaansche of ficieren als militaire waarnemers naar Sin gapore zijn gezonden. WEINEG MALSCHE COMMENTA REN OVER DE HOUDING VAN DE AMERIK. REGEERING. De Duitsche pers keerde zich ook giste ren in felle bewoordingen tegen de in den senaat te Washington geënsceneerde anti- Buitsche stemmingmakerij, die. naar de Boersenzeitung verklaart, door het Witte Huis en het staatsdepartement ook krach tig gesteund wordt. President Roosevelt, aldus het blad, is zelf ook van de partij. Het zenden van Harriman naar Engeland als „defense expeditor" is kenmerkend voor het streven van Washington, een po litiek van provoceerende inmenging als verdedigingsnolitiek te bemantelen. De ..Angriff" schrijft onder het opschrift' „wereldmisdadigers aan het werk": Uitla fingen van de Amerikaansche oorlogsophit sers, die ook in den Senaat het woord voe ren, hebben de laatste dagen maar al te duidelijk laten zien. waarom het dezen lie den te doen is Zij willen hun winst, die zij uit den handel in wapens, trekken, zoo boog mogelijk opvoeren Met een stemver beffing, een betere zaak waardie. schreeu jven zij, dat Duitschland de wereld wil knechten en dat het de vrije naties onder drukt. In werkelijkheid zijn zij het zelf, die de volken in slavernij willen honden Kin dernrheid. werkloosheid, geweldige divi denden voor de aandeelhouders, het ont breken van iedere geneeskundige verzor ging, al deze verschijnselen zijn het ideaal der vrijheid, zooals zij die zien. Ook wat betreft de wereldverovering, die zij ons in de schoenen schuiven, kan hun geantwoord worden, dat zij het zelf waren, die groote deelen der wereld geknecht hebben. De vol ken van Europa zijn reeds ontwaakt en la ten zich door dergelijke drogredenen niet meer overbluffen. Onze opbouwarbeid is sterker dan de kracht, die hem teniet wil doen. Zij mogen zooveel gif spuwen als zij willen, de zege zal aan ons en onze denk beelden zijn. Verklaringen van Nomoera. De nieuwe Japansche ambassadeur in de Vereenigde Staten, Nomoera. heeft op de eerste persconferentie, die hij heeft gehou den. verklaard, dat een oorlog tusschen de Vereenigde Staten en Japan kan worden voorkomen. Hij wees er op, dat het initia tief daartoe ook van den kant van de Ver eenigde Staten moet komen. Er is geen pro bleem aanwezig, dat beide landen tot een oorlog zou kunnen dwingen. Japan tracht met economische middelen een vreedzame expansie naar het Zuiden te verkrijgen en doet zijn best om toepassing van geweld te verhinderen. Hij, Nomoera. kan niet defini tief verklaren, dat Japan binnen het kader van dit program niet tot het toepassen van geweld zal overgaan, maar van Japansche zijde zal alles in het werk worden gesteld om dit te vermijden. Ten aanzien van het Japansche bondge nootschap met Duitschland en Italië merkte de ambassadeur op, dat het in de eerste plaats Japans bedoeling is den vrede op den Stillen Oceaan te behouden. Daarom heeft men bij het sluiten van het pact niet het oog gehad op een oorlog met de Vereenigde Staten. Nieuwe plannen preadviezen. en nieuwe Een „deieuse expeditor" naar Londen. President Roosevelt heeft in de persconfe rentie bekend gemaakt, dal hij op voorstel van Hopkins den zoon van den overleden spoorwegmagnaat naar Londen zal zenden, zoodra het program voor de uitvoering van de leen- en pachtwet vaststaat. Ilij heeft voor Harriman, die toegevoegd zal worden aan de Amerikaansche ambassade te Lon den, een volkomen nieuwen titel van „de fense expeditor" ingesteld, d.w.z. Harriman moet uit Londen de uitvoering van de wet bespoedigen. Harriman gaat als persoonlijk vertegenwoordiger en de benoeming zal daarom niet ter goedkeuring aan den senaat worden voorgelegd. Op vragen betreffende de besprekingen, die hij op het oogenblik houdt in verband met de wet op de hulp aan Engeland, verklaarde Roosevelt. dat hij er thans mede bezig is lijs ten op te stellen van materialen, waaraan in de eerste plaats in den komenden tijd de Ver eenigde Staten en Engeland behoefte zullen hebben. In het bijzonder houdt hij er zich mee bezig, welke materialen reeds thans, in het voorjaar, besteld moeten worden en welke men in 1041 en 1942 noodig heeft. Zijn doei is een algemeen overzicht te krijgen over dat. wat in de Ver. Staten dit en het vol gende jaar vervaardigd kan worden. Slechts een relatief klein dpel van de hestellingen zal geschreven worden op de lijst der be stellingen voor Engeland. Z.oo bijv. de in wetsontwerp 1776 genoemde materialen ter waardp van 1.3 milliard dollar. Roosevelt ontweek het een standpunt Ie henalpn ten aanzien van het plan van Hoo ver om verschillende F.uroneesebe gphieden te voorzien van levensmiddelen uit de er. Statpn. Hii verk'aarde dat mpn hii het pro bleem dpr voorziening der Europeanen van levensmiddelen rekening moet houden met den feitelijken toestand, waaromtrent noch hij, noch anderen voldoende ingelicht zijn. De twee belangrijkste punten der agenda van de gisterenmiddag gehouden raadsver gadering die nauw met elkaar verband hou den, betroffen de nota van- B. en W. van Amsterdam inzake den aanleg van het ka naal om de Noord en het voorstel'van B. en VV. om het plan voor een tunnel onder 't IJ voor voetgangers en wielrijdersverkeer volgens een tracé dat op den Noordelijken IJ-oever uitmondt op het eiland tusschen de beide voorhavens van 't Nrd.-Hollandsch kanaal en op den zuidelijken IJ-oever op de De Ruyterkade achter het Centraal Sta tion bestedingsklaar te maken. Het raadslid Meewezen heeft een voorstel ingediend, om de conclusie van B. en W. inzake het kanaal om de Noord niet te aan vaarden en hen uit te noodigen alsnog een onderzoek te doen instellen naar de moge lijkheid tot verbetering van het scheepvaart verkeer door verbreeding van het IJ en rekening te houden bij het tunnelplan met de mogelijkheid het IJ ten Noorden van het C.S. met 100 M. te verbreeden. Het raadslid Schokking stelt voor de behande ling uit te stellen en B. en W. uit te noo digen op de voorstellen Meewezen prae- advies uit te brengen. Hiertoe werd beslo ten. Raad van Amsterdam gaat niet op N.S.B.-voorstel in. In de zitting van den Amsterdamschen ge meenteraad, die Woensdagmiddag onder voorzitterschap van Dr. W. de Vlugt is ge houden, is allereerst behandeld een voorstel van de raadsleden Ekering (N.S.B.), Ten Hoorn (N.S.B.) en Thomass (N.S.B.), om uit de kas der gemeente een bedrag van f5000.— ter beschikking te stellen aan Winterhulp Nederland. De heer Ekering verdedigde het voorstel. Hij zeide o.m., dat het niet allereerst bedoeld was als financieelen steun, maar voor mo- reelen steun. Was het vooral voor financiee len steun bedoeld, dan zou zeker een zeer veel grooter bedrag door spr. gevraagd zijn. Ds. Ekering wees er op, dat de burgemeester van Amsterdam voorzitter van het eere comité van Winterhulp is, waarvan ook eeni- ge raadsleden deel uitmaken. Spr. twijfelde er niet aan of het voorstel zou instemming bij den raad vinden. Daar echter geen der raadsleden het voor stel verder ondersteunde, kon het geen punt van beraadslaging uitmaken. KNOEIENDE HUISMOEDERS VOOR DEN POLITIERECHTER. Een of andere slimmeling was blijkbaar op de gedachte gekomen, dat toen bon SI van het algemeen distributieboekje geldig was gesteld voor den aankoop van een half pond koffie of driekwart ons thee, bon 18 ook wel was te gebruiken. Met een kleine en soms ook wel- zonder eenige retouche schijnt dit gelukt te zijn. Maar nu kwa men deze lieden in den knoei, toen later bon 18 ook geldig werd gesteld. Goede raad was niet duur, zegt de Tel., want toen men eenmaal aan het knoeien was gegaan was de volgende stap op het slechte pad gezet. De „gedupeerden" knip ten eenvoudig elders uit het bonboekje een 1 en een 8 uit- en maakten daarvan een nipuwpn hon. De 55-jarige Adriana C. F.R. had, toen hon 81 het eerst aan de beurt was, bon 18 een beet ie hijgewerkt en deze door haar zoon, den 18-jarigen electrischen lasscher A. R.. laten aanbieden. De winkelier bemerkte het bedrog en deed aangifte. Zij stonden thans terecht en mr. H. A. J. Reumer eischte tegen moeder en zoon veertien da gen gevangenisstraf. De Rotterdamsehe Politierechter, mr. Van Vollenhoven, wilde nog clement zijn en legde de moeder en den zoon tien gulden boete op. De 56-jarige Jacoba van B.—Van der M. had wat anders verzonnen. Zij had ver schillende bons in de tachtig uit haar boekje geknipt en over de tweede cijfers ..eentjes" geplakt, die zij elders uit het boekje had geknipt. Zii deed het zoo slecht dat het „eentje" bij de aanbieding er af viel!... Deze verdachte schijnt een zakenvrouw te zijn, want zij stelt den rechter maar in eens cordiaal voor, om het geval met twee rijksdaalders boete af te doen.- Ook voor haar neemt de politierechter het blan co strafregister en den leeftijd van verdach te aanmerking en veroordeelt haar even eens tot tien gulden of tien dagen. Meisje gedood. Gistermiddag om half zes kwam het veer tienjarige meisje H. W. uit Kolderveen van familiebezoek uit Meppel. Op den onhewaak- ten overweg te Oosterboer werd zij door een sneltrein uit Groningen gegrepen en op slag gedood. „WIJ ZIJN IN OORLOG." De Amerikaansche minister van handel, Jesse Jones, heeft gisteren onvrijwillig be kend, dat de Vereenigde Staten zich reeds als in oorlog beschouwen. In antwoord op vragen van de leden der valutacommissie van het huis van afgevaardigden, zeide Jo nes nl.: „Wij zijn in oorlog", verbeterde dit echter onmiddellijk door te zeggen: „ten minste wij zijn bijna in oorlog", waarop de derde formuleering luidde: „Wij bereiden ons op een oorlog voor en wie dat doet, moet geld kunnen wegsmijten." Na deze verklaring gaf Jones aan de officieele par- lementsstenografen opdracht om deze drie opmerkingen uit het officieele stenogram te schrappen. Hiermede kon echter niet ver hinderd worden, dat de geheele Amerikaan sche pers de uitlatingen van den minister van'handel groot opmaakte. ALPHONSO'S ZIEKTE HEEFT NORMAAL VERLOOP. Alphonso XIII is gisteren door zijn genees heer, prof. Frugoni, bezocht. Deze constateer de, dat de ziekte een normaal verloop heeft en dat er niets nieuws valt waar te nemen. Controle van bewapeningsop drachten zeer wenschelijk. Uit Washington meldt de United Press, dat de republikeinsche senator Vandenbcrg in den Senaat heeft verklaard, dat de clau sule in het voorstel tot hulp aan Engeland, waarbij Engelsche schepen op Amerikaan sche werven kunnen worden gerepareerd, „een uitnoodiging vormt aan de As-mogend- heden om onderzeeërs in de haven van New York zelf en vliegtuigen over de stad te zenden." De republikeinsche afgevaardigde Maas heeft, naar de U.P. voorts meldt, het Huis van Afgevaardigden verzocht een commis sie te vormen ter controle van de bewape ningsopdrachten, daar anders een -schan daal niet te vermijden zou zijn. Maas had namelijk kennis gekregen van een geval waarbij een firma een contract van meer dan 10 millioen dollar niet had gekregen, voordat zij hij een „zekere maat schappij" een verzekering had afgesloten. Op de vragen der journalisten liet Maas los. dat het hier een verzekeringsmaat schappij betreft, die nauw vernonden ls met James Roosevelt, den zoon van den presi dent. De woordvoerder van het Britsche garni zoen te Hongkong heeft tegenover de pers verklaard, dat wellicht order zal worden ge- gegeven voor verdere evacuatie van Britsche staatsburgers. Ofschoon, zeide hij verder, al le mogelijke voorbereidingen voor evacuatie zijn getroffen, behoeft dit niet te beteekenen, dat het Britsche leger een buitenlandschen aanval op Hongkong verwacht. Tn zulk een geval zouden de Engelschen Hongkong ech ter tot het bittere einde verdedigen. Men zou wanen in de 20e eeuw te zijn. ALLE MODERNE COMFORT. De opgravingen van Pompeji hebben ook voor de geschiedenis onzer sportbeweging hun beteekenis. In het eerst leek het weinig belangrijk, want vóór eenige jaren waren nog slechts twee sportgelegcnheden aan het daglicht gebracht: de kleine gymnastiek school tusschen den Isis-tempel en het drie kante Forum en de „Schertnzaal der Pom- pejiaansche jeugd", in de Via dell" Abbon- danza. Thans heeft men, naar de toeristische me dedeel ingen (E.N.I.T.) melden, ook opgegra ven de hoogst belangwekkende overblijfse len van de groote gymnastiekschool: zeker de belangrijkste inrichting voor sport in het oude Pompeji. Het betreft hier een 150 m. lange en meer dan 100 m. hreede arena, wplke aan drie zijden door een door baksteenen zuilen ge dragen bogengang wordt begrensd, terwijl de vierde zijde gevormd wordt door een fraai bewerkte muur, waarin vijf monumen tale portalen. In het. midden der arena was een rechthoekig zwembassin aangelegd. Hiermede is een der belangrijkste bouw werken van het oude Pompeji blootgelegd Bijzonder belangwekkend is dat zwembad Het lijkt volkomen op de moderne zwem baden: het is gelukkig zoo goed bewaard gebleven, dat alle bijzonderheden er goed aan te onderkennen zijn. De bekleeding, die nog voor water ondoordringbaar is, de watertoevoerbuizen, die van den afvoer, zelfs de -filter-inrichting, alles is volkomen intact. Zelfs zóó. dat men zou denken te doen te hebben met een modern bad, dat men leeg heeft laten loopen om het te rei nigen! Het bassin is 33 m lang en 22 m breed. Het is een meter diep, waar men er met twee treden afdaalt: de diepte aan den an deren kant bedraagt 2.5 meter. Dit zwembad is zeker wel een bewijs, op welke hoogte de zwemsport in het oude Romeinsche Rijk reeds stond. ANNA PAULOWNA SIMULTAAN-SEANCE VAN DARTELEN De avond, waarop de bekende hoofdklasse speler J. W. van Dartelen een simultaan- séanre gaf voor de leden van de Chr. Dam- en Schaakclub „Excelsior" en andere dam liefhebbers uit Anna Paulowna en omge ving werd door den heer A. Boere op de gpbruikeliike wijze geopend. Voorz. heette hierna allen en in het. bijzonder den heer Van Dartelen welkom, waarna hij besloot met den wensch uit te spreken, dat men een mooien dam avond mochl hebben. De heer Van Dartelen dankte voor de hartelijke ontvangst en zeide blij te zijn met de damvrienden in Anna Paulowna kennis te maken. Hij wist, dat in deze om geving sterke dammers zaten en dit gaf NON-FERRO METALEN. IMPORTVERGUNNING. De Directeur van het Rijks bureau voor Non-Ferro Meta len, daartoe gemachtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat voor het importee ren van non-ferro metalen in den vorm van voor-, ruw-, half- of afvalmateriaal een vergun ning van het Rijksbureau voor non-ferro metalen is vereischt. Bedoelde vergunning, een vervoersvergunning vanaf de grens tot plaats van bestem ming moet op de gebruikelijke formulieren bij bovenbedoeld bureau worden aangevraagd. Tevens wordt er hierbij de aandacht van belanghebbenden op gevestigd, dat het verkrij gen van bovenbedoelde vergun ning de verplichting tot het aanvragen van een verwer kingsvergunning van geïmpor teerde non-ferro metalen niet uitsluit. hem zekerheid, dat het een mooie en leer zame avond zou worden, die, naar hij hoopte, ook sportief zou verloopen. Hierna bond de heer Van Dartelen dan den strijd aan tegen 28 tegenstanders, voor namelijk leden van Excelsior en verder spelers van de zustervereenigingen D.O.S. en D.A.P. en één damliefhebber uit Mid- denmeer. Niettegenstaande er heftige te genstand werd geboden, wist de heer Van Dartelen 18 partijen te winnen, waarvan sommige op glorieuze wijze, 5 partijen ein digden onbeslist en aan 5 borden moest hij de eer aan z'n tegenstander laten. Een fraai resultaat dus! Gewonnen werd door de heeren H. Veen- stra, Jb. Pieterse, D. Jansen, J. Jeninga (al len van Excelsior A.P.) en P. de Jong van Middenmecr. Remise behaalden de heeren J. A. van Vliet. L. P. v. d. Kuijl, L. Pieterse Sr. (allen Excelsior A.P.) en A. Huiberts en Jac. Weijers (D.O.S., Breezand). Er werd door den heer Van Dartelen 31/2 uur speeltijd gebruikt. Na afloop dankte de voorz. den heer Van Dartelen voor het fraaie spel en sprak den wensch uit van een wederzien. De heer Van D. dankte de spelers voor den spor tiever! tegenstand en voor de rustige sfeer, waarin de wedstrijd gespeeld werd. Het viel hem op, zei hij, dat er zoo sterk ge speeld was en dat alle openingen door de spelers beheerscht werden. Ook hij hoopte, dat men elkaar nog eens weer in de dam- wereld zou ontmoeten. Hierna volgde sluiting van dezen mooien leerzamen damavond. NIET VEEL ANIMO De landarbeidersbonden hadden de on geveer 90 niet-georganiseerde patroons in het bloembollenbedrijf uitgenoodigd voor een bespreking over de loonen en arbeids voorwaarden voor 1941/'42. Slechts 3 pa troons hadden aan de oproep gevolg gege ven, die bereid bleken accoord te gaan met den inhoud van het collectief contract, dat mete den Kath. Patroonsbond van Anna- Paulowna is afgesloten. DAMMEN. Uitslagen van den damwedstrijd tusschen Excelsior, Anna Paulowna en D.V.T.O., Zijpe. Eerste Tiental: 9. 10. Excelsior—D.V.T.O. H. VeenstraP. J. Waibocr Jb. Pieterse—A. Slijkerman Jr. D. Jansen—A. Slijkerman Sr. T. WiersmaC. D. Rezelman •J. JeningaJ. P. Geense D. v. d, WalleJ. Zoon A. BoerJ. Mosch L. J. SchoutenJ. Breed C. LeijnseG. Rademaker J. DragstraA. Blokker Tweede groep: 1. A. KruithofN. Mosch 2. F. VlamingP. de Wit C. van Helden—C. Kooi L. PieterseJ. Eriks A. DragstraA. Eriks D. Luik—A. v. d. Vlies J. VeenstraJ. Baltus NED. UNIE. 1—1 1—1 2—0 0—2 1—1 0—2 1—1 0—2 1—1 1—1 8—12 0—2 0—2 0—2 1—1 0-2 0-2 0—2 1—13 Op de vergadering van 't voorloopige plaat selijke comité der Ned Unie. hield Drs. Van Eijk uit Haarlem, chef van de afd. pers- en propaganda in Noordholland, eerst een inlei ding, waarna het comité definitief werd ge vormd. Het is samengesteld uit verschillende kringen der bevolking en bestaat uit: S. T. van Dijk, voorzitter: .T. A. Meijer, secretaris- nenningmeester: mevr. A. N. VeenisKlaver, dokter J. N. Veenis, K. Keuris Az., G. H. Geerligs, S. J. Kroon, H. Sanders en G. Tim mer Pz. Het secretariaat is gevestigd Middenweg 21. Voorts werd besloten zoo spoedig mogelijk tot de vorming van Unie-kringen in deze ge meente over te gaan. Als propagandisten, zoo werd nog meege deeld, zijn reeds werkzaam: J. A. Smit, A. Berbée en J. A. Kroon. BROF.K OP LANGENDIJK. 20 Febr. 12800 Kg. uien f 5.50. 450 Kg. peen f 3.90; 15450 Kg. Roode kool f 6.50: 109750 Kg. gele kool f 5.20; 101225 Kg. D. witte kool f 4.70. NOORDSGTTARWOUDF 20 Fobr. Aanvoer: 725 Kg. uipn 5.10. 1275 Kg. neen 3.90. 27850 Kg. roode kool 6.50. 20275 I\g. gele kool 5.20, 100.000 Kg. D. witte kool 4.70.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3