MUSSOLINI Het granaatappelsap Aspirin Jhr. DE GEER Nieuwe petroleumzegels Koopvaardijschepen vernield Radioprogramma verbreekt het stilzwijgen Verklaring over de Italiaansche tegenslagen der laatste maanden Verdere nifvoerbeperkingea verwacht Toestand Koning Alfonso onveranderd juxn/ iii huis! Italiaaosch weermaebtberiebt Strijd te land en in de lucht Dnifsch weermaebtberiebt FEUILLETON iooA Ofiel IÏL <8*11 DE POLSSLAG VAN HET FASCISME GEVOELD. Reeds zes Jaar oorlog! Gebeur tenissen der laatste maanden verscherpten den haat, reeksen verliezen zijn groot, maar wel dra komt de Lente! AS STRIJDT VOOR DE OVERWINNING, ENGELAND OM IN LEVEN TE BLIJVEN In het Teatro Aflri heeft Mussoüni gis termiddag een rede gehouden voor de Ro- meinsche fasces. Mussoüni zei gekomen te zijn om den pols van de fascisten te voelen en het stil zwijgen te verbleken, dat het dierbaar is, vooral in oorlogstijd. Wij zijn niet sinds acht maanden in oorlog. We zijn het al zes jaar, d.w.z. sinds 3 Januari 1933. Toen kwam het beroep van Aranco, waar aan wij ons niet konden onttrekken. Het was onze plicht te hulp te komen. In wer kelijkheid zijn wij in oorlog sinds 28 Oc- tober 1922. toen wij in verzet kwamen te gen de plutocratische, macconnieke. kapi talistische wereld. In September 1939 ston den wij aan den vooravond van den oor log. Wij konden niet wachten tot wij ge heel gereed waren, want de geschiedenis greep ons bij de keel. Italië dwong onmete lijke vijandelijke strijdkrachten tot werk loosheid. Italië moest op steeds grooter af stand steeds moeilijker oorlogen gaan voe ren. Tijdens de vier eerste oorlogsmaanden waren wij in stast den vijand zeer zware slagen toe te brengen. Een belangrijk strategisch punt Het door het fascisme heroverde Lybië werd steeds beschouwd als een zeer belang rijk strategisch punt. Tusschen 1 October 1937 en 31 Januari 1941 werden meer dan 14.000 officieren naar Lybië gezonden en meer dan 356.000 soldaten en er werden twee legers gevormd. Het vijfde en het tiende. Ook werden 1900 van de nieuwste kanonnen van alle kalibers naar Lybië ge zonden met meer dan 15.300 machinegewe ren, 11 milüocn granaten, meer dan een milliard projectielen voor vuurwapenen, 24.000 ton kleedingstukken en 750 pantser wagens. Deze cijfers toonen aan. dat aan de voor bereiding aandacht wordt besteed. Op 9 December begon de veldslag, die ons eonige dagen voor was en de vijand te Benghasi bracht Wij liegen niet, zooals de Engelsche huichelaars. Wij hebben met hardnekkigheid, vaak met woede weer stand geboden. Wii zullen steeds de waar heid spreken en elke vervalsching afwij zen. Qe gebeurtenissen van deze laatste maanden hebben onzen haat slechts ver scherpt. hetgeen noodzakelijk is. Grekenland. Het laatste Engelsche bolwerk op den Balkan was Griekenland en Griekenland wilde geen afstand doen van de Britsche garantie. Het was noodzakelijk dit onder de oogen te zien en op dat punt was de over eenstemming tusschen alle verantwoordelij ke militairen volkomen. De Italiaansche soldaten in Albanië waren schitterend. 7.ii schreven roem rijke bladzijden van legendarische beteekenis, die op de geheele we reld indruk maakten. De reeksen verliezen zijn hier groot, weldra komt de lente en daarmede het mooie weer. Ook de Engelsche ver liezen zijn aanzienlijk. Het is be spottelijk te beweren, dat de En- gelschen 2000 man verliezen hadden. Sinds 11 November zijn de oorlogsgebeur tenissen tegen ons geweest. Het is altijd zoo geweest. Rome verwoest Cartago en deed het van de wereldkaart verdwijnen. De MUSSOLINI (Foto archief) kracht, waarmede wij ons herstellen. Is ont* zageelijk. De laatste veldslag heeft slechts beteekenis. De overwinning van de as is volstrekt. En geland kan niet overwinnen. Wat er ook geschiedt. Italië zal tot aan het einde aan Duitschlands zijde marcheeren. Dit bond genootschap tusschen twee volken en twee revoluties is bestemd om op deze eeuw zijn stempel te drukken. De samenwerking tusschen de beide ge wapende machten is gegrondvest op kame raadschap en hartelijkheid. De strijdkracht van Duitschland is niet verminderd, maar vermeerderd. De as strijdt voor de overwinning. Enge land om in het leven te blijven. Het is idi oot over een afzonderlijken vrede te spre ken. Het is onmogelijk het moreel van het Italiaansche volk te verzwakken, ondanks al die bombardementen op steden. Wanneer Engeland verslagen is, is de oorlog uit. Italië heeft een rol op het eerste plan. Zijn bewapening vermeerdert zich van dag tot dag. dank zij de offers van zijn ar beiders. Italië is er trotsch op. dat het ge waagd heeft zich met Groot Brittanniè te meten. Volken worden groot indien zij moed hebben. De Engelsche legers zouden om te kunnen overwinnen het vasteland moeten overweldigen, waaraan geen enkele Engelschman ook maar denkt. De deelname van de Vereenigde Staten van Amerika is gebaseerd op de leugens van een aanval van de as op Amerika. Een inval in Amerika is een belachelijke fanta sie. Het fascistische Italiaansche volk ver dient de overwinning en zal haar behalen, want het draagt de offers, waarvoor het gesteld wordt, met voorbeeldige waardig heid. De overwinning van Italië is vrede en rechtvaardigheid. De rede van den Duce, die dikwijls onder broken werd door toejuichingen en indruk wekkende ovaties, werd met een ontzagge lijk geestdriftig gejuich opgenomen. VEREENIGDE STATEN. Maatregelen gericht tegen Japan en Sowjet-Unie. De „New York Herald Tribune" meldt volgens U.P. uit Washington, dat President Roosevclt reeds bin nen enkele dagen bij proclamatie een dozijn en wellicht nog meer artikelen onder liccnsiedwang zal stellen. Met dezen maatregel beoogt men in de eerste plaats den uitvoer naar Japan te be perken, voor zoover het materiaal betreft, dat voor oorlogsdoeleinden kan worden ge bruikt. In zekere mate zijn de beperkingen ook tegen de Sowjet-Unie gericht, ten einde den omvang der zendingen, die Duitschland nog via Siberië zouden bereiken, te verklei nen. Men verwacht, dat de bepaling o.a. be trekking zal hebben op zoolleder, jute, bo rax, glycerine, plantenolie en drukinkt. Lichte ontspanning? In de betrekkingen van de Ver. Staten tot Japan meent men in politieke kringen te Washington een lichte ontspanning te kun nen waarnemen, ondanks het feit, dat in de In aansluiting op de verklaring van Jhr. de Geer aan ..Het Vaderland"', welke wij Za terdag publiceerden, vernemen wij van Duit- sche zijde nog het volgende: De heer De Geer vertoeft sinds 5 Februari in Den Haag. Te voren had hij tien dagen in Lissabon vertoefd. Hij had het plan vandaar naar Nederlandsch-Indië of naar de Vereenig de Staten door te reizen. Nadat hij echter te Lissabon den werkelijken toestand op het vasteland en in Nederland had leeren ken nen, besloot hij naar Nederland terug te kee- ren om daar in ruste te gaan leven. Hij kreeg bij de Duitsche vertegenwoordiging te Lissa bon spoedig verguning voor de reis, zonder dat hem vrijheidsbeperkingen zijn opgelegd. De Engelsche propaganda heeft het voorge steld, alsof de heer De Geer zich aan een of- ficieele opdracht zou hebben onttrokken en heeft hem van desertie beschuldigd. Van een dergelijke opdracht was geen sprake. Slechts heeft Jhr. de Geer in Engeland bij het voor bereiden van zijn reis het plan geuit naar Nederlandsch-Indië te gaan. Van Duitsche zijde is tot nu toe over het geval gezp-egen, omdat Jhr. de Geer den wensch geuit had als ambteloos burger bui ten den politieken strijd te blijven. Nu de En gelsche propaganda echter beweerd heeft geheel in tegenstelling tot de vroegere be schuldiging van desertie dat hij in Stutt- gart in gevangenschap zou vertoeven, wil men van Duitsche zijde deze propaganda aan de kaak stellen. United Press berichtte de zer dagen uit Londen, dat de heer De Geer in Lissabon door Duitschers zou zijn ont voerd en als gevangene in een vliegtuig naar Duitschland zou zijn gevoerd. De „Daily Mirror" wist te vertellen, dat de Duitschers den heer De Geer met bedreigin gen zouden hebben willen pressen inlichtin gen te geven en hem, toen hij dit weigerde, in Stuttgart in de gevangenis zouden hebben geworpen. Deze berichten zijn, naar uit de verkla ring van den heer De Geer en uit zijn ver blijf te 's-Gravenhage blijkt, of wel moedwil lig gelogen of wel berusten op 'n volslagen gobrek aan informaties omtrent hetgeen zich op het continent afspeelt, gepaard aan verre gaande lichtvaardigheid. Na 31 Maart geen petroleum meer voor verlichting. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Maandag 31 Maart a.s. geeft de met periode „e" gemerkte petroie-, umzegel recht op het koopen van twee liter petroleum. De aandacht wordt er op geves tigd, dat na 31 Maart a.s. geen pe troleum meer voor verlichtingsdoel- einden beschikbaar zal worden ge steld, zoodat de met periode „k" ge merkte zegels komen te vervallen. t Voorts geeft gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 20 April as. de met periode „9" gemerkte petroleumzegel recht op het koopen van twee liter petroleum voor kookdoeleinden. Amerikaansche bladen de Japansche'verwij- ten inzake de Amerikaansche omsingelings pogingen tegen Japan weer groot worden opgemaakt. Deze lichte ontspanning wordt vooral toegeschreven aan het onderhoud tus schen President Roosevelt en den Japan- schen ambassadeur Nomoera. Hoewel over den inhoud van dit onderhoud geen bijzon derheden bekend zijn gemaakt, meent men thans in politieke kringen te kunnen vast stellen, dat de sfeer van dit gesprek betrek kelijk vriendschappelijk geweest is en de hoop rechtvaardigt, dat een oorlog tusschen de Vér. Staten en Japan, ondanks de be staande belangentegenstellingen vermeden kan worden. In tegenstelling met een bericht, dat vol gens U.P., Zaterdagavond via de Fransche radio werd uitgezonden en waarin werd medegedeeld, dat Koning Alphonso zou zijn overleden, werd gistermiddag nog officieel uit Rome, waar zooals men weet de ex-ko- ning verblijft, medegedeeld, dat zijn toe stand ongewijzigd is. Het 261ste weermachtsbericht luidt: Van het Grieksche front niet belangrijks te melden. Onze formaties bommenwerpers hebben verscheidene malen met goed ge volg een der vijandelijke vlootbases aan gevallen. Eén vliegtuig is niet teruggekeerd. In Noord-Afrika van het landfront niets belangrijks te melden. Vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps hebben aanvallen in duikvlucht ondernomen op schepen welke in een der havens van Cyrenaica lagen. Eén schip werd door bommen van zwaar en middelzwaar kaliber getroffen. Op den 21sten overdag hebben Duitsche vliegtuigen een der vliegtuigbases en een der havens van den vijand hevig gebombardeerd. Bo vendicn hebben zij troepencolonnes doeltref fend met mitrailleurvuur bestookt. In Oost-Afrika is in het gebied van Cam- ceua (Erythrea) een vijandelijke aanval af geslagen. In het gebied van de beneden-Djoeba is op een gemotoriseerde colonne, die getracht had, onze stellingen te Tarba te naderen, een tegenaanval ondernomen door een on zer bataljons Amhara, waardoor de vijand gedwongen was, zich met gevoelige verlie zen terug te trekken. Vijandelijke vliegtui gen hebben een plaatsje in Godjam gebom bardeerd zonder belangrijke schade aan te richten. Een vijandelijk vliegtuig is door het afweergeschut neergehaald. In het ge bied van de beneden-Djoeba is nog een vlieg tuig door onze jagers neergeschoten. Tijdens den luchtaanval op Massaoea. waarvan in het weermachtsbericht van gis teren sprake was, heeft het afweergeschut twee Britsche vliegtuigen neergehaald. Op den Atlantischen Oceaan heeft een duikboot onder bevel van korvettenkapitein Riccardo Boris een vijandelijk tankschip van 6.500 ton getorpedeerd en tot zinken gebracht. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Ten N.W. van de Hebriden zijn den 19den Febr. behalve de in het weermachtsbericht van 20 Februari genoemde, nog twee groote koopvaardijschepen van den vijand door bommen zoo zwaar getroffen, dat zij als verloren kunnen worden beschouwd. Den 22sten Februari konden in hetzelfde zeege bied een schip van 7000 brt. door bommen tot zinken gebracht en twee groote koop vaardijschepen beschadigd worden. Lichte gevechtsvliegtuigen hebben een vliegveld in Oost Engeland aangevallen en DINSDAG 25 FEBRUARI 1941. Hilversum I. 415 m. Nederlandsch Programma. KRO. 7.30 Gramofoonmuziek. 7A5 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Wij beginnen den dag. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 KRO-Kamerorkest (opn 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Religieuze muziek (gT. pl.). 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.3012.33 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Concertgebouwtrio. 3.353.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Vragenuurtje voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichte® ANP. 5.30 RVU: Boekbespreking. 6.00 KRO-Symphonie-orkest en solist 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziel^ 7.00 Vragen van den dag ANP. R 7.15 Duitsche les. 7.307.45 Berichten (Engelsch). 8.00 Nieuwsberichten ANP, 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Vastenavond-programma. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Hilversum II. 301.5 m. AVRO. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.25 Voor de vrouw. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 Omroeporkest en solisten. 12.00 Berichten, eventueel gramofoonmuziek. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Orgelspel. 1.20 Cyclus „Uw hond en de mijne", 1.30 AVRO-Salonorkest. 2.20 Modepraatje. 2.40 Cabaretprogramma. 3.40 Reportage. 4.00 Philharmonisch kwartet. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 VPRO: Jeugduitzending. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 AVRO-Amusementsorkest en solisten. 6.25 „Huiswerk", causerie. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.007.15 Vragen van den dag ANP, sluiting. een hangar alsmede vier op den grond staande vliegtuigen vernield. Vliegtuigen der gewapende verkenning hebben een fabriek, in Noord-Schotland gebombardeerd en met de boordwapens een troepenkampement verscheidene goederentreinen en gemotori seerde kolonnes in Zuid-Engeland aangeval len. In den afgcloopen nacht hebben gevechts vliegtuigen ondanks de ongunstige weersge steldheid de havenwerken en strategische doelen in Hulle met goed gevolg met bom men bestookt. In het Middellandsche Zeegebied hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen bommen van middelzwaar kaliber geworpen op een klein oorlogsschip, op een groot koopvaardijschip en op de havenwerken van Benghasi. In het gebied ten zuiden van Agedabia zijn twee vliegvelden en troepenconcentra ties met succes met bommen .en boordwa pens bestookt. De vijand heeft nóch op den 22sten, nóch in den nacht van 22 op 23 Februari boven Duitsch rijksgebied gevlogen. In het tijdvak van 15 tot 22 Februari zijn in luchtgevechten en door luchtdoel- en ma rine-artillerie 32 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, terwijl bovendien talrijke vijandelijke vliegtuigen op den beganen grond werden vernield. In dezelfde periode bedroegen de Duitsche verliezen 15 vlieg tuigen. 35. Bobby ging de zaal binnen en was al spoe dig verdwenen in de volte. Edmund Weston was hem een raadsel. Wat had de man met mrs. Heath te maken? Een plotseling ver moeden rees bij hem op. Zou het iets betref fende Diana zijn? Als dat zoo was, dan wilde hij graag helpen. Alles leek hem beter dan D ^na in de macht van dien vreemde te laten. Bij Marjorie Heath gekomen, maakte hij haar zijn opwachting en ze keek hem met haar scherpe oogen onderzoekend aan. „Laat eens zien! Ken ik je eigenlijk? Oh. ja je bent een van Diana's jachtvrienden, is het niet De zoon van den dominéé? Ja, nu herinner ik het me. Nee, mijn beste jongen, ik dans niet, ik heb wat anders op te knappen. Dat weet ik. zei Bobby en hij schrok van zijn durf. Daarvoor ben ik juist ge komen. Er wordt op U gewacht in de hall. Zal ik U daar even naar toe brengen? Heelemaal niet noodig! lachte ze. Ik vind mijn eigen weg wel! Zoek jij je maar een aardig meisje uit voor de volgende dans! Dank voor je mededeeling. Ze bleef rustig staan totdat hij weg was. maar hij wist dat ze aan den oproep gevolg zou geven hij had iets in haar oogen ge zien, dat hem een groot vertrouwen gaf. Hij wist nu heel zeker, dat het om Diana ging en hij vroeg zich af wat mrs Heath en Ed mund Weston van plan waren. Kon hij ook maar iets doen. In den uitersten hoek van de zaal zag hij Diana zitten met haar partner. De man boog zich over haar heen en scheen haar iets te vertellen dat hij, naar zijn gezicht te oor- deelen. zelf buitengewoon grappig vond. Maar Diana lachte niet en er was iets in haar blik, dat Bobby pijn deed. Had ze al haar oude opgewektheid en vroolijkheid ver loren? HOOFDSTUK XXXI. Hebt U een auto hier? vroeg Marjorie. Wacht dan even, dan haal ik mijn cape! Het is ellendig koud buiten. Ik zal voor den Ingang wachten, zei Weston. Even later voegde ze zich bij hem, diep weggedoken in haar hëntcape. Er waren juist haast geen menschen in de tochtige hall en niemand nam notitie van hen. Weston's auto stond aan de overzijde van de straat en hij leidde er haar heen. Stap maar gauw in! zei hij. Dan kunnen we praten. U hebt mijn briefje ontvangen? vroeg Marjorie. Ja, zei hij alleen. Ze stapte achterin de auto en hij school achter het stuur. Er was niemand op straat de avond was te koud voor wandelaars. Weston keerde zich naar haar om. Wilt U het alstublieft uitleggen? vroeg hij. Marjorie huiverde: Dat is het juist, zei ze. Ik kan niets toevoegen aan wat ik U al geschreven heb niets definitiefs ten minste. Hij heeft haar in zijn macht en het huwelijk moet doorgaan. U zou mij meer kunnen vertellen, zei Weston rustig.. Ja, gaf Marjorie toe. Maar dat ver andert niets aan den toestand en ik weet niet of ik wel het recht heb er over te praten, zelfs met U. Dank voor dat zelfs, zei hij U bent dus iets te weten gekomen sinds onze ont moeting van Zondag? Het huwelijk moet onherroepelijk plaats vinden, gromde ze. Is het noodig nog meer te zeggen Als U niet wilt, dat ik gissingen maak, zei Weston. Marjorie leunde wat meer naar voren en staarde naar hem in de duisternis. Het is niet in Uw macht haar te helpen, zei ze. Neem dat van mij aan en vergeet haar zoo gauw mogelijk. Een oogenblik zweeg ze, toen vervolgde ze op heeschen toon: Mis schien zou ik nog iets voor haar kunnen doen, ofschoon ik op het oogenblik niet zou weten wat. Maar U kunt het zeker niet! U weet niet wat ik kan, zei Weston, zonder eenige grootspraak. En toen: Heeft Diana U in vertrouwen genomen Nee, zooiets zou ze r.ooit doen. Wat ik ontdekt heb is aan een toeval te danken. Marjorie's stem klonk hard, toen ze ver volgde De man is een ellendeling, dat kan trouwens iedereen zien, die oogen heeft Hij was al eenigen tijd eerder in Engeland, maar dal weet zijn vader niet. Diana heeft hem in November ontmoet. Toen ze in Londen was, zei Weston. Ja. En dit huwelijk deze miserabele verloving... Marjorie eindigde in een droge snik. Is een gevolg van die ontmoeting? vroeg Weston. Zeker weet ik het niet, maar haar stem klonk heesch ik ben niet ouder- wetsch, maar er is toch og zooiets als een iroreele verplichting. Niet wat Carvis betreft, zei Weston grimmig Als hij met haar trouwt, dan doet h(j dat omdat hij haar begeert, niet uit plicht. En hij zal haar nooit trouw blijven. Daarvoor zijn er te veel vrouwen in zgn leven geweest. U weet veel van hem, zei Marjorie. Dat is zoo. Eens was ik zijn vriend totdat ik ontdekte wat voor een aartsschurk hö was. ik moest dit misschien niet tegen u zegger. U zou wel eens kunnen denken dat ik het doe om mijzelf schoon te wasochen. Zelf heb ik een slechte reputatie, dat weet ik. Voor mij legt dat <»een gewicht in de schaal, zei ze. En voor Diana evenmin. Er mensehen genoeg in de wereld, die onschul dig moeten lijden. U hebt geen misdaad be gaan, daarvan ben ik overtuigd, hoogstens een dwaasheid. Dat was ook zoo, zei hg. En terwille van een vrouw, die voor mg niets voelde. Carvis liet haar in de steek en ze maakte een eind aan haar leven. Dat gebeurde toen ik in de gevangenis zat. U kwam daar terecht voor hem in de plaats! zei Marjorie, plotseling overtuigd. Hij gaf hierop geen antwoord, doch staarde somber voor zich uit. Ik heb U al verteld dat ik een dwaasheid had begaan, zei hij kop pig. Maar dat zal niet nog eens gebeuren! Ik zal dit huwel"k verhinderen zelfs al moest i! er hem voor dooden! Oh, doe dat niet! Marjorie lachte zenuw achtig. Daar komen we geen van allen verder mee. U zou dan ooi: van het tooneel verdwijnen en ze houdt van U het arme kind! Bent U daar nog steeds zoo zeker van vroeg hij. Ja, heel zeker. Oh, als U haar uit de klauwen van dien kerel kon redden! zei ze op hartstochtelijken toon. Maar moedeloos vervolgde ze: Wat voor nut heeft het er over te praien? Nu is het te laat. Denkt U dat ik zal toestaan dat Diana aan dien man wordt overgeleverd? Dan kent U me nog niet!" zei Weston heftig. Ik zou niet weten wat U daaraan zou kunnen doen, zei ze. U bent nu eenmaal begonnen met me te vert. ouwen en U zult daarmee moeten door gaan, zei hij i ,rt. Een oogenblik zweeg hij, m nadenken verzonken. Toen vervolgde hij: Luister! Ik .noet haar onder vier oogen spreken. Kunt U haar morgen ergens bren gen, waar ik haar ontmoeten kan? Ik betwijfel of Fo-t»scue haar zal wil len laten gaan, zei Marjorie. Morgenavond is er een feest op de Hall en dan wordt met een het engagement publiek gemaakt. Hij zal wel den heelen dag om het arme kind heen hangen. Bovendien... ze aarzelde even. U begrijnt zeker dat, als ik zooiets doe, Diana me nooit meer zal vertrouwen. Dat zal ze wel, zei Weston vol over tuiging. Ze zaï begrijpen dat U het doet om haar uit dien hel te verlossen. U hoeft het natuurlijk niet te doea als U er principiëele bezwaren tegen hebt. Maar het kan alles zooveel gemakkelijker voor ons maken. Weet U eigenlijk wel wat U begint? vroeg ze aarzelend. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2