lacht op dolfijnen in de Maas Slordig met vuur omgegaan V&ct&al Uit Alkmaar Marktberichten Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Verminderde graan-import in Ierland Nieuwe Niedorp Watervogels 6—3 Commissaris Walraven naar Den Haag Pus süpt door dc gladheid EEN GEVAARLIJKE POGING ZON DER RESULTAAT Een zeer uitzonderlijke visscherij heeft dezer dagen plaats gehad op de Maas bij Lith, en wel het vlsschen met een zegen op dolfijnen. Reeds eenige dagen waren in de Maas ter plaatse twee reusachtige vlsschen ge signaleerd, welke een lengte hadden van naar schatting zes meter, en een diameter van 1 meter. Zij kwamen op de vijf minuten aan de oppervlakte om lucht te happen, zoodat men vermoedde met zoogdieren te doen te hebben en wel met bruinvisschen. Dit is in vroeger jaren ook al eens voorgekomen en eens is visscher v. d. Zanden uit Lith er in geslaagd zulk een bruinvisch in een zegen te vangen. De oude visscher heeft thans zijn drie zoons aangespoord te trachten ook deze beide vis- achen te verschalken. De kolossen waren de Maas opgezwommen doch bij het .stuwconiplex te I.ith werd hun den weg versperd, omdat zii door hun enor- men omvang niet in staat waren gebruik te maken van de z.g. zalmtrappen. welke daar gemaakt zijn om de vlsschen bezijden de stuw te laten passeeren naar het hoogere gedeelte van de Maas. Er zat voor de bees ten dus niets anders op dan rechts omkeert te maken, waarna zij zich verscheidene da gen ophielden in de onmiddellilke nabijheid van Lith. De drie gebroeders v. d. Zanden besloten een poging te wagen om de vlsschen te vangen, eenerzijds uit een sportief oog punt. en anderzijds omdat dergelijke beesten misschien wel veelvraten zouden zijn, die de beste visch wegkaapten. Men trok er op uit met een motorboot, een roeiboot, ge zamenlijk bemand met twintig koppen. Na den omtrek te hebben afgezocht, kreeg men de visschen in het oog. Twee booten, waartusschen een extra sterke ze gen was gespannen, voeren om de visschen heen, zoodat zij zich in het net moesten bevinden. Toen de zegen werd opgehaald, waren er echter geen bruinvisschen te bekennen, maar wel twee groote gaten van ongeveer twee meter in het vierkant, waardoor de visschen dus waren heen gezwbmmen. Op ongeveer een kilometer afstand za gen de visschers de kolossen weer opduiken. Tot driemaal toe werd de poging herhaald, doch telkens was het resultaat negatief. Drie zegens werden zwaar beschadigd; de visschen wisten steeds te ontsnappen. Toevallig passeerde in een motorboot de inspecteur der visscherij, de heer v. Bra- kel uit Dordrecht. Deze constateerde, dat de visschers niet gevischt hadden op bruin visschen, maar op dolfijnen. Voigens den heer van Brakel mag het een geluk ge noemd worden, dat met een dergelijke pri mitieve visscherij geen ongelukken zijn gebeuld. Het had gemakkelijk kunnen ''oorkomen dat de dolfijnen, die naar schatting een gewicht hebben van 1500 pond, de booten met hun bemanning met hun staart hadden, weggeslagen. Dergelijke enorme visschen kunnen alleen met een harpoen door des kundigen worden gevangen. De visschen houden zich thans in de om geving van Maarn op. Sedert menschenheu- genis heeft zich nimmer een dolfijn in de Maas opgehouden. Het is dan ook niet te verwonderen, dat velen langs den oever tu ren om de zeldzame beesten te zien opdui ken. Het feit dat zich Zaterdag nog een derde dolfijn bij het paar heeft gevoegd, heeft de belangstelling nog doen toenemen. Men vermoedt, dat de dolfijnen in de Maas verdwaald zijn geraakt, doordat zij in den paartijd een rustig plekje hebben willen op zoeken. BRAND VEROORZAAKT DOOR SCHULD. Voor den Utrechtschen politierechter mr. Röling stond gistermiddag terecht de 23- jarige sergeant-capitulant H.'B. G. uit den Opbouwdienst wien het veroorzaken van brand door schuld was ten laste gelegd. Verdachte had op 18 Juli van het vorige jaar van zijn superieuren, toen hij nog on der dienst was te Rhenen, opdracht gekre gen een groote hoeveelheid dienstpapieren buiten de kazerne te verbranden. Hij koos daartoe een plaats vlak hij een hooiberg en toen dan ook een lucifer de papierberg had doen vlamvatten, ontstond er zulk een vuurzee, dat de vlakbijgelegen hooiberg ernstig gevaar liep, ongelukkigerwijs stak de wind op een gegeven moment meer op en bij een sterke windvlaag vloog de hooi berg inderdaad in brand Een hoeveelheid stroo. toebehoorende aan den staat der Ne derlanden werd eveneens aangetast en al leen dank zij het krachtig optreden van de brandweer kon erger worden voorkomen. „Nu ii inmiddels agent van politie te Amsterdam bent geworden, staat u er wel anders tegenovei denk ik", zei de politie rechter. „of bent u nog altijd zoo onvoor zichtig", vroeg spr. verder. Nee. verdachte bekende op slordige wij ze met de lucifers te zijn omgegaan en bo vendien dom te zijn geweest die dienst papieren op een wel erg gevaarlijke plaats in brand te hebben gestoken, maar hij be loofde verder voortaan voorzichtig te zijn. Ik heb trouwens al leergeld genoeg be taald. zoo verweerd^ verdachte zich, want die hooiberg heeft mij bijna honderd gul den gekost De officier van justitie achtte het ge stelde uit de dagvaarding bewezen. Daar hij echter de toekomst van dezen jongen agent niet wilde bemoeilijken, zag snr. af VOOR DEN POLITIERECHTER (Zitting van Maandag 24 Februari) Zijpe HET WAS KOUD! Op 31 October had een zekere S. S. als se cretaris van een coöperatieve vereeniging aan de leden een groot aantal kolen, in to taal 64 hl afgeleverd, zonder de bonnen daarvoor in ontvangst te nemen. Verd. zegt ter verdediging, dat hij de bonnen zou krijgen, zoodra de nieuwe bon nen bekend werden. Dan moet u geen secretaris zijn van een dergelijke vereeniging als u de voorschrif ten niet kent meende mr. Krabe. Get G. v. d P uit Anna Paulowna had de kolen van verd. ontvangen zonder bon, doch had ze den volgenden dag aan verd. afgegeven. Waarom dan niet gewacht met de afle vering, vroeg de Politierechter aan verd.? Dan kwam er staangeld op, aldus verd. De boete zal duurder worden dan het staangeld, vrees ik zeide mr. Krabbe. Als u geen opslagplaats heeft, dan is het een stuntelig bedrijf, voegde hij eraan toe. De officier meende in zn requisitoir, dat verdachte niet met dit bedrijf had moeten beginnen, als hij geen opslagplaats had. De eisch luidde 20,— boete, subs. 10 dagen, niet verbeurd verklaring van de in beslag genomen kolen. Verd. wilde graag de kolen terug hebben. Man je bent zoo ontevreden en beseft niet wat je hebt gedaan, meende de politie rechter en veroordeelde verd. tot 30,— boete subs. 20 dagen hechtenis, met ver beurd verklaring der in beslag genomen partij kolen. Oudkarspel. BENZINE GEKOCHT EN VERKOCHT Een zekere Jacob de V., wonende te Oud karspel kwam veel te laat ter zitting, om dat de bus niet op tijd was. Hij had van een zekeren II de V. 25 liter benzine ge kocht, omdat hij die noodig had voor zn vrachtbedrijf. Ik heb er geen cent voor betaald, aldus ver dachte. Maar U hadt er ook geen bon voor op 21 October. eGt. H. de V. uit Oudkarspel vertelde, dat er absoluut niet voor was betaald. Dat is toch niet waarschijnlijk, meende de Officier van Justitie, Mr. de Brueys Tack. Ik wou dat niet en ik kon dat niet. omdat verd. geen bonnen had aldus get. Dan bent u wel menschlievend, was het oordeel van Mr. de Brueys Tack. Deze zeide, dat het ton laste gelegde niet wettig en over tuigend bewezen was en vroeg daarom op formecle gronden vrijspraak. De Politierech ter kon zich met dit requisitoir vereenlgen.'' Daarna stond terecht H. de V., vroeger werkzaam aan 'sRijkswqrf te Den Heldor, thans wonende te Oudkarspel. Deze had op 21 October 25 liter benzine zonder bon afge leverd aan Jacob de V. te Oudkarspcl. Verd. zeide, dal de benzine gratis was ge geven en dat er over een prijs niet was ge sproken. Jacob de V. vertelde, dat er eerst over koo- pen is gesproken, doch later werd afgemaakt, dat na den oorlog de benzine zou worden te ruggegeven. Get. had een toewijzing voor 75 L., doch daar hij daaraan niet genoeg had, leende hij 25 L. van z'n buurman. Voor de politie heeft u verklaard, dat u 75 ct. per L. betaald had, maakte de Officier van Justitie get. er op attent. Dat is niet zoo! zeide get. Onomstootelijk staat vast, zeide de Officier van Justitie, dat verd. benzine had afgele verd zonder bonnen af te geven. Spr. noem de dit een ergerlijk feit en requireerde een geldboete van f100.subs. 50 dagen. De Politierechter, die verd. een intellectu eel man noemt, met eindexamen H.B.S. en die een flink loon verdiende, wilde met van gevangenisstraf en eischte een geld boete van vijftien tfulden te vervangen door vijf dagen hechtenis. De politierechter nam bovendien in aanmerking, dat verdachte de hooiberg had moeten betalen en sprak tenslotte als vonnis uit vijf gulden of vijf dagen. HET VERMISTE CANADEESCHE VLIEG TUIG VERONGELUKT. Volgens een bericht nit Ottawa Is daar officieel bekend gemaakt, dat sir Frederick Banting, de nitvin- der van de Insuline, benevens twee andere personen, om het leven zijn gekomen, toen hun vliegtuig op New Foundland neerstortte. Een professor voor landbouwkunde aan de universiteit te Dublin heeft Maandag naar de Iersche berichtendienst meldt, in Dublin een lezing gehouden, waarin hij uit eenzette, dat Ierland den verminderden im port van tarwe, mais en veevoer dit iaar vervangen moet door te trachten nog braak liggende land om te ploegen en te maken tot bruikbaar akkerland. De Iersche grond is verder uitstekend geschikt voor het kwee ken van aardappelen, waarvan hij het ge bruik als vervanging voor brood ten zeer ste aanraadde. Ook gerst kan gemakkelijk verbouwd worden op Ierschen grond. Hij raadde den Ierschen landbouwers aan zich te houden aan deze raadgevingen, omdat daardoor een tegenwicht gevonden worden zal voor den ontbrekenden invoer uit over- jreMpHpn het oog op het ingewikkelde van het geval, niet direct vonnis wijzen en bepaalde de uit spraak op heden over acht dagen. Broek op Langendijk. EEN KOOPJE! Voor de luttele som van 50 cents had KI. V., tuinbouwer te Broek op Langendijk, op 21 October twee autobanden aan J. v. E. ver kocht Ik wist niet, dat het niet mocht, ^eide verd. Get. J. v. E., opkooper te Alkmaar, kwam dit bevestigen. Het waren gebruikte ban den. In dit eenvoudige zaakje eisqhte de Offi cier f20— boete, subs. 10 dagen, terwijl de Politierechter verd. een boete oplegde van f5.subs. 3 dagen, ter waarschuwing. Texel. BELEEDIGING. M. Z. uit Texel had zich niet de moeite ge nomen om te verschijnen. Wel was get. H. K. uit den Burg aanwezig. Deze stond met den veearts te praten, toen verd. met twee runderen aan een touw gebonden voorbij kwam. Hij had daarbij den getuige belee- digd, wegens het ter markt brengen van schapen. De Officier van Justitie eischte f 60.— boete, subs. 30 dagen, terwijl de Politierech ter verd. bij verstek veroordeelde tot f 50 boete, subs. 25 dagen. Harenkarspel. BRUINE BOONENMISèRE. De volgende verd. was de tuinbouwer J. K. uit Harenkarspel, die op 26 October 450 Kg. bruine boonen had gekocht, zonder dat deze koop gedekt was door een bewijs. Was het een gewone handel of een zg. „zwarte handel", vroeg Mr. Krabbe. De partij was al verkocht aan een zeke ren W. antwoordde verd. Get. A. B. uit Harenkarspel, had aan verd. de bruine boonen verkocht voor f 400. waarvan een bedrag van f 160 alreeds was betaald. Dus die schade had verd. alreeds geleden, merkte Mr. Krabbe op. Men mocht nu een maal geen bruine boonen koopen. Die waren voor de regeering, zei Mr. Krabbe. Mr. de Brueys Tack eischte tegen verd., K., die deze boonen aan de gemeenschap onttrok, drie weken gevangenisstraf. De Politierechter uitspraak doende, ver oordeelde dezen verd. tot een boete van f 50 subs. 20 dagen. De tuinbouwer A. B. G. uit Harenkarspel had op ongeveer 26 October, 450 Kg. bruine boonen vervoerd en verkocht aan J. K. Ik heb me laten verleiden; bij de Regee ring kreeg ik f 16.— per 100 kilo en ik ver kocht ze aan J. K. voor f 40.Als iedereen dat ging doen, waar moest het dan heen? vroeg de Officier van Justitie. Thans kwam J. K. uit Harenkarspel voor het getuigenhekje. Deze vertelde, dat hii de hiuine boonen van G. gekocht had en dat deze de boonen aan hem afgeleverd had. De Officier achtte het feit wettig en over tuigend bewezen: bonnen bestonden er toen nog niet, doch een vervoerhewijs was wèl noodig. Mr de Brnevs Tack vond het een zoo ernstig geval, dat een vrijheidsstraf hier op z'n plaats was en eischte een gevange nisstraf voor den tijd van 3 weken. Mr. Krabbe, uitspraak doende, veroordeelde verd. tot een geldboete van f 75.subs. 30 dagen hechtenis. De Officier wilde zich be raden. ZIJPE. HELDERSCHE PERIKELEN. In de gistermiddag gehouden gemeente raadszitting is de woningnood ter sprake gekomen. De heer Veltman wijst op de woningnood te Oudesluis de toestand is onhoudbaar. Er wordt zoovee! gepraat over gemeenschaps zin. kan de gemeente niet iets doen? Er is nog maar één woning aan een Heldersche verhuurd, dat speelt geen rol. hoewel het geval onlogisch is. daar dit gezin ook nog een huis in Den Helder heeft De ingezete nen moeten voorgaan, jonggetrouwde men schep moeten niet bii vader en moeder in kruipen! De heer Doorn is het met den heer Velt man eens. er was steeds een woningvraae stuk in de Ziipe. laat men eens aanpakken, meer woningen komen altijd de gemeente ten goede. Voorzitter voelt dat wel aan. maar er stonden vroeger toch ook regelmatig huizen loeg. Voorstellen zijn niet eenvoudig, men kan maar niet gaan bouwen! De heer Doedons wil ook niet raak bou wen, in Oudesluis en 't Zand is steeds het meeste gebrek aan huizen geweet. De heer Doorn meent dat voorzitter altijd in gedachte heeft de dure gemeentewonin gen van 20 jaar geleden, maar ze hebben nu geen zes een een half duizend gulden te kosten. De heer Jansma: Ik weet niet! De heer Doedens: f 4500 ls de prijs voor er»- hrhoorl'ike arbeiderswoning. De heer Veltman: Kunnen we geen nood woningen bouwen? De heer Doedens: Daar zijn we er! De heer Veltman: Maar dan behoorlijke noodwoningen, niet zooals aan Keinsmer- brug. We moeten ook eens zorgen voor men* schen die wel wat kunnen betalen. Het college zal de zaak hestudeeren. De heer Kok waarschuwt voor bouwen, men moet tegenwoordig betonnen vloeren en zolders leggen. De heer Jansma: En die huizen zijn in gewonen tijd onverhnurbaar. De heer Kok: Vreeselijk koud! De heer Kok komt ook met modderpoelen, achter de huizen aan de Bureervlothrug is hef Aók een toestand. Het college zal ook deze kwestie onderzoeken. De heer Bos vraag of al eens besluit is genomen aangaande een gemeentewoning in Oudesluis, bewoond door den heer Speel man Dat is niet het geval, zijdelings heeft voorzitter gehoord, dat het huis tot 1 Mei bewoond zal blijven. Te zijner tijd kunnen gegadigden zich opgeven. Er zijn ook al Helderschen om geweest Tot zoover het raadsverslag. waaruit wel valt te concludeeren. dat men in het bui tonveld de zaken anders beschouwt dan bij -.S zelf! KEEPER BLOKKER OP DREEF. In een prettigen wedstrijd, waarin de doel punten goedkoop waren, behaalde Nieuwe Niedorp twee kostbare punten op Matervo gels. Het terrein was zwaar te bespelen en al en toe maakte een fiksche sneeuwbui het er niet beter op. Onder leiding van scheids rechter Aneas stellen beide ploegen zich vol ledig op. Men kan al spoedig zien, dat het terrein heel wat van de spelers eischt. door de gladheid is de bal moeilijk onder controle te krijgen. Ook zullen de gedwongen weken rust er het hunne wel toe bijdragen dat het in het begin niet zoo vlot gaat. Er zal on geveer 10 minuten gespeeld zijn. als de N.N linksbuiten met een goed doelpunt zijn club de leiding weet te geven, doch deze voor sprong is niet van langen duur. want kort hierop weet W. te doelpunten en is de stand weer gelijk. 1—1. Het spel gaat vrij gelijk op met N.N. iets gevaarlijker, dank zij het goede werk van Leegwater, die vooral voor de rust op dreef was. Ter Haar moet zich op de rechts-half plaats wel wat vreemd ge voeld hebben, hetgeen in zijn opstellen wel tot uiting kwam. Ook de samenwerking met den rechts hack was maar zeer matig. 4 oor de rust weet N.N. nog eenmaal te doelpun ten en is de stand 21. De rust heeft de spelers waarschijnlijk goed gedaan want er wordt direct aan bei de kanten goed aangepakt. Het eerste suc ces is voor N.N.. als de links-binncn na goed doorzetten het leer in de touwen jaagt, 31. W. blijft energiek aanvallen doch ze kan niet verhinderen dat na goed individueel werk van Leegwater. Ab Rakker een pracht kans krijgt en deze dan ook prompt benut. Dit wordt toch te erg en verwoed vallen ze aan De N.N. achterhoede weet zich niet aan dezen druk te onttrokken. Als Deugd ver geet, dat aanvallen de beste verdediging is. heeft de W. l.-binnen weinig moeite doelman Blokker onhoudbaar te passeeren. 32. Kort hierop werd het zelfs gevaarlijk voor N.N.. want bij een vluggen aanval over links fter Haar liet de I. buiten wel wat al te veel de vrije hand) twijfelen back en keeper een mo ment. loopen elkaar in den weg en het is 4—3. Watervogels ruikt de kans en N.N. wordt geheel en al teruggedrongen, doch dan is het doelman Blokker die op schitte rende wijze een aantal aanvallen en schoten onschadelijk weet te maken en gelukkig voor N.N. ziet haar voorhoede kans de W.- defensie te passeeren en Rein Wit is er als de kippen bij om voor zijn club de leiding te vergrooten, 5—3. Rein was dezen middag goed op dreef en nam door zijn frisch aan doende activiteit een groot aandeel in de overwinning. Kort hierop heeft Komen wei nig moeite om na goed werk van den rechts buiten, den stand op te voeren tot 63. Di rect hierna fluit de scheidsrechter, die een gemakkelijke taak had, het einde en heeft N.N. een paar kostbare punten in de wacht gesleept. (Van onzen Haagschen correspondent.) Naar wij vernemen zal de Alkmaarsche Commissaris van Politie, de heer C. G. Wal raven, die aanvankelijk wegens ziekte zijn benoeming tot commissaris van politie te 's-Gravenhage, tevens waarnemend hoofd commissaris niet had kunnen aanvaarden, 1 Maart as. deze nieuwe lunctie aanvaarden. (Onze correspondent bevestigt dus hier mede ons bericht van verleden week, waar in de waarschijnlijkheid van dit vertrek werd uitgosproken. Red.) WAT DE TIJD ZOOAL VERANDERDE Een beeld, dat vroeger volmaakt onbe kend was, wordt gevormd door de Itftliaan- sche spoorwagens, die men tegenwoordig bijna dagelijks aan de Handelskade kan zien lossen De wagens bevatten keurig ver pakt in kleine kratten en papier, Italiaan- sche sinaasappelen, die hier vroeger ook al hekend waren Ze komen de Spaansche en de Jaffa-appelen, die door de omstandighe den uitblijven, vervangen. BARSINGERHQRN Eenige gewonden. Gistermorgen om kwart voor elf slipte ten gevolge van de gladheid, de Habobus, van den dienst Schagen-Winkel en reed pardces tegen een boom aan. De bestuurder, de heer P. Deutekom raakte gewond aan het hooid, lerwijl de overige passagiers allen eveneens eenige verwondingen opliepen. Dr. Werner was zeer spoedig aanwezig en verleende de eerste hulp, waarna Dr. van der Sluis en Dr. Nanninga de patiënten naar hun woonplaatsen vervoerden. De heer Smit. Cornelis Bokstr., Schagen, die toevallig langs de plaats van het onge val met zijn auto reed, maakte zich zeer verdienstelijk door den heer Deutekom naai Schagen te vervoeren. De rijksveldwachter van Kolhorn, de heer Hartigh was ook aanwezig en leidde het onderzoek, dat al spoedig bewees, dat rem men en stuurinrichting in orde waren, zoo dat het ongeval louter aan bovengenoem de omstandigheden is te wijten. Naar wij nog vernetnen maken de 'gewon de passagiers het tamelijk goed. ANNA PAVLOWNA VERGUNNING VERLEEND. Aan een club dames, die een aparte afdee- 'mg van de vereeniging „DOKF.V" vor men. is door B. en W. verlof gegeven vooi haar oefeningen, gebruik te maken van het gymnastieklokaal der Breezander onenhare school. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. Smits van Wieringen, Hipp., Koningstraat 1; R. F. van Bastelaere Sas van Gent Zandstraat 65; Joh. van der erf van Den Helder, Van der Duin v. Maasdam straat 4; mej. C Ligtendag van 's-Graven hage Bezuidenhoutcheweg 479: M. Kok en echtg. van Den Helder. Goversstraat 62; mej M. E. Harmsen van Bergen N.H., Geetweg 35', W. Boxman en gezin van Rot terdam Nieuwe Binnenweg 438a; J. Wesse- link van Zweeioo. Wezeperbrug F 5; mej. M C. H. van den Berg van Zijpe, St, Maar tensbrug D 96: mej. Joh. E. D. Duin van Den Helder. Jan in 't Veldstraat 92, Wed. P. Buter en eezin van Heerhugowaard, Middelweg G 179. Vertrokken: D Haverkorn naar Hoorn, Xieuwendam 35: mej. H. Spoelstra naar Zij- pe. Zijperdijk B 76; P. Borgerding naar Den Helder. Keizerstraat 92: J. S. Post en echtg. naar Wieringen. Den Oever, Zwinstraat 49, D J J. Groenewoud naar Velsen. Wille- hrordstraat 103: K. F. de Leeuw naar Scha gen. E 78: Joh. L. Voorthuijsen en gezin naar Hoogwoud. I^ambertschaag I 6; mej. Joh M. Oudeians naar Oostzaan. Noord einde C 114! Th. Elzinga naar Sint Maar- ten; M. M. J. Dpelstra naar Smallinger- land. Drachten. H.B.S.-straat 23; mej. J. Compagne naar Texel. Oosterend O 57; mej. A. M. Bisenberger en mej. A. M. van Duin naar eHiloo. A 203: H. P. de Boer naar Zd.- Scharwoude. Dorpsstraat; mej. G. Oelius naar Giethoorn. Kanaaldijk 141 G. de Heer naar Schoorl. Koningsweg 101. ONZE WEGEN. Hoewel minder dan na dc lange vorstpe riode van het vorige jaar, blijken toch ook nu weer de wegen zoo hier en daar de ge volgen van vorst, afgewisseld door dooi, op vriezen en sneeuwval te vertoonen: groote of kleine scheurtjes in het wegdek, die voor het verkeer weinig hinderlijk ziin, maar ook min of meer groote kuilen. Nu het weer nog zoo wisselvallig is, is afdoende herstelling natuurlijk nog niet mogelijk, maar weldra zullen we de mannen van den polder zeker wel weer met grintwegen en teerpot aan het werk zien. om van die aardige vierkante „verstelstukies" in de wegen te zetten. BREEZAND. R.K. BONTE AVOND. In het meer dan volle Gezellenhuis werd Zondag door het „Gezellen-Tooneel" een bon te avond gegeven. Wanneer de eischen ten opzichte van aan kleeding niet te hoog werden gesteld, zoo werd bij den aanvang door den eersten con férencier gezegd, zou men ook van een revue mogen spreken: de revue „Wij zijn niet bang!" Daarmee was meteen wat ten tooneele ge voerd zou worden, getypeerd. „Wij zijn niet bang', samengesteld door G. van Hasselaar, heeft n.1. heclemaa! niet de pretentie te wil len doorgaan voor een „echte" revue, doch be doelt slechts den bezoekers met eenvoudig» middelen een gezelligen avond te bezorgen. Gelet op de reactie van het publiek, dat vaak brulde van den lach, hebben de spelers dit doel met hun revue zeker bereikt. Medewerking werd verleend door de zang- afdeeling onder leiding van den heer F. van Rijn en door mej. A. Huyg, die gedurende den geheelen avond het muzikale gedeelte verzorgde en daarvoor ook vooraf heel wat werk had verzet. De geëvacueerde heer Schooneveld ver zorgde de grime. Na afloop dankte Pastoor Verhoeff voor het hodene. Zoo'n avond 't was meer dan hij had durven verwachten! GROENTELIEFHEBBERS. Er is -t- toeken des lijds veel animo om te tuinen. Dat merkten we de vorige week op een vergadering van oud leerlingen van den tuinhouwcursus waar planten van vroe ge groenten besteld konden worden. Menig een bestelde meer dan andere laren, waarbij ook rekening gehouden werd met de aan wezigheid van de Heldersche gasten. Het blijkt eveneens uit de groote vraag naar een stukje grond van den bouwgrond op Cérès. die door de gemeente als tuingrond beschik baar wordt gesteld. F,r zijn niet minder dan 40 liefhebbers voor de paar bunders, die te verdeelen zijn. zoodat enkelen waarschijnlijk wel teleurgesteld moeten worden, anderen zich met minder oppervlakte tevreden zullen moeten stellen dan. zij gewoon waren .toege wezen te krijgen. WIERINGEN POLITIE. Verloren: een paar blauw wollen dames wanten met kap. Gevonden: Een bruine dameshandschoen. Inlichtingen gemeente bode. ALKMAAR, 24 Febr. Andijvie f 3437 per 100 Kg., Bloemen daler kool f 1080-12.10 per 100 Kg., boeren kool f 1.80 12.60 oer 100 Kg., gele kool f 4.30 —6 per 100 Kg knolselderie f 13.— per 100 stuks, p ret f 8.50 per 100 Kg., rabarber ink 8 per 100 bos' roof1 ek0°' f 7 Der 100 Kg., spruiten f 7.50—22 per 100 pond, uien f 2.50—6 per 100 Kg., wortelen f 4.20 per 109 Kg., witlof I f 10.50-13. idem II f i.oO9.50 per 100 pond. BROFK OP LANGENDIJK. 25 Febr. Aanvoer: 6975 Kg uien 6.—. drielingen 6.—. grove 6.- 2100 Kg. peen 420. 8000 Kg. kroten 3.40. 105 100 Ke. roode kool 7.—, 112725 Kg. gele kool 6.148025 Kg. Deen- sehe witte kool 5.10. NOORDSC.HARWOUDF. 25 Fehr. 8300 kg. uien f 6.3500 kg. peen f 4.20 152000 kg. roode kool f 7.—; 55100 kg. gele kool f 6.51000 kg. D. witte kool f 5.10 PURMFREND. 25 Fehr. Veemarkt. Totaaf 750 koeien: 530 vette koeien voor de levering, eeldekoeien f 300 395. meikoeien f 325500. 900 nuchtere kalveren: voor de slacht voor de levering, vette kei» eren fok f 1050, 30 graskalveren 130270. 16 magere varkens f 2542 1 40 b*—rei» f 18—32 <00 schapen f 40—50 18 bokken f 16—28.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6