FRANKRIJKS vierdaagsche Nieuwe vieeschbon nieuwe bewind Britsche vliegvelden aangevallen Vetgehalte van Ita'iaansche kaas verminderd GIFGAS! Na den oorloq uit het lood ges'aqeu Winterhu'p in teeken der scheepvaart Ned. koppel wint Verrassingen in He Middellandsche Zee op komst? groote troepentransporten Geen tinnen tubes meer Nieuwe aardbeisoorten W A. man ontruimt danszaal JONGE OPBOUWERS ZONDER BEGRIP WielAennen Arrsterdamsche effectenbeurs petroleumondernemingen. scheepvaart maatschappijen. suiker-ondernemingen. tabaksondernemingen. rubber ondernemingen. Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHULPEN EDERLAND Stort op 5553 of op 877 Naar het D.N'.B. uit Vichy meldt is een nieuwe Fransrhe regeering samengesteld, welke uit vijf ministers bestaat en acht staatssecretarissen. Minister van buitenlandsche zaken, ma rine en binnenlandsche zaken is admiraal Darlan, tevens ondervoorzitter van den mi nisterraad. Landsverdediging is in handen van generaal Huntziger. Verder hebben de voorrechten van ministers, die aan den mi nisterraad deelnemen: Darlan, Huntziger, Boutillier, Caziot en Bartheleuty- Als aan vulling op de wet van 10 Februari 1941 be treffende de organisatie van de regeering, worden de staatssecretarissen aan de vijf ministers toegevoegd. Naar aanleiding van de kabinetswijziging heeft een woordvoerder van de Fransche regeering verklaard, dat het nieuwe kabi net besloten heeft, een politiek van Fransch Duitsche samenwerking te voeren. Dit, zei- de hij, wordt alleen reeds hierdoor bewezen, dat voor het eerst een gedelegeerde voor de Duitsch-Fransche economische onderhande lingen, met zetel te Parijs, benoemd is. Hij zal daar zijn aandacht schenken aan de ge- heele industricele samenwerking, hetzij dat deze van de zijde der regeering, hetzij van particuliere zijde uitgaat, en ook met de de legaties der wapenstilstandcommissie te Wiesbaden contact onderhouden. De alge- meene gedelegeerden hebben tot taak, alle economische onderhandelingen namens de Fransche regeering voor te bereiden en te voeren. In politieke kringen te Berlijn hoorde men alleen de meening verkondigen, dat het hier een wijziging betreft, welke in de prin- cipieele politieke houding, zooals deze tot dusver in de regeering van Vichy aan het licht is getreden, geen groote verandering zal brengen. De Duitsche luchtmacht heeft, naar het D.N.B. verneemt, in den vorigen nacht af zonderlijke aanvallen op een aantal vlieg velden in Z.O. Engeland ondernomen. Zoo werden de vliegvelden Mildenhall, Honing- ton en Watti aangevallen. Hangars en ge bouwen geraakten in brand. Het vliegveld Mildenhall werd driemaal aangevallen en kreeg ernstige schade. Andere aanvallen waren gericht op stra tegische doelen in Londen en op verschei dene havensteden aan de Oostkust van het Kanaal. Verscheidene, deels omvangrijke branden, werden in de haven van Harwich waargenomen. Duitsche jagers hebben twee Britsche versperringsballons neergeschoten. In den loop van den Maandag heeft een Duitsch gevechtsvliegtuig ten Noordoosten van Ilalsborough een vijandelijk koopvaar dijschip van 2000 b.r.t. aangevallen en zwaar beschadigd. Een bom kwam op het achter schip terecht. Waargenomen kon worden, dat aan boord brand ontstond. NAAR TRIPOLL S00 Ruitsche vliegtuigen op Sicilië en in Zuid-Italig. In zijn commentaar op de rede van Mus- solini schrijft de militaire deskundige van het sensatieblad „P. M." dat men bijzonder belang moet hechten aan de opmerking van den Duce, dat Engeland onaangename ver rassingen te wachten staan, aldus meldt L*. P. uit New-York. Hij wijst in verband daarmede erop, dat 800 Duitsche vliegtuigen op Sicilië en in Zuid-Italië zijn geconcen treerd en dat groote Italiaansche trans porten ln den laatsten tijd naar Tripoli zijn vertrokken. De schrijver komt tot de con clusie, dat, indien Generaal Wavell zijn troepen uit Lybië terugtrekt om ze in Grie kenland in den strijd te werpen „Enge- lands geheele verovering in Lvbië in gevaar komt". De schrijver legt er den nadruk op. dat de Engelsche leiders die elkander in Egvpte ontmoet hebben, ernstige problemen hebben besproken. Hii is tenslotte van meening, dat de F.neel- sche berichten, volgens welke het midden der Middellandsche Zee door mijnen onhe vaarbaar is gemaakt „ongeloofwaardig klinken". Volgens zijn meening zou zu'k een maatregel weken tijds eischen. Boterproductie moet opgevoerd worden. Teneinde de boterproductie in Italië op te voeren, heeft de Minister van Landbouw en Veeteelt bepaald, dat het vetgehalte van alle soorten kaas moet worden verlaagd. Het vetgehalte van tafelkaas wordt ver laagd van 50 tot 40%, van Gorgonzola van 48 tot 40%. van de Zwitsersche kaassoorten van 45 tot 40% en van de andere, niet har de kaassoorten van 43 tot 33 De kaasproductie neemt in de Italiaan sche zuivelindustrie verreweg de belang rijkste plaats in. Vóór het uitbreken van den oorlog werd meer dan 50.000 ton kaas uitgevoerd, waarvan 18.000 ton naar de Ver. Staten, gevolgd door Frankrijk, Duitsch- land en Zwitserland. De toestand van de Italiaansche vet- markt maakt het nemen van bovengenoem de maatregelen noodzakelijk. Berlijn constateert Britsche aan dacht voor gifgassen. In de Duitsche rijkshoofdstad volgt men aandachtig de discussie welke in Engeland reeds eenigen tijd aan den gang is, over een mogelijk gebruik van gifgasstoffen in den Europeeschen oorlog, aldus een D.N.B. be richt uit Berlijn. Naar uien gisteren in een referaat voor journalisten vernam, vindt men in bevoegde Duitsche kringen de Engeische activiteit hoogst merkwaardig. In dit verband wijst men er te Berlijn op. dat men den president- schapscandidaat der jongste Amerikaansche verkiezingen, WendclI Willkie, ter gelegen heid van zijn bezoek aan Engeland juist naar een der belangrijkste Engelsche fabrieken der chemische industrie bracht, en dat de be kende Amerikaansche deskundige voor strijdgassen, professor James Conant, zich met een staf van medewerkers eveneens naar Engeland begeeft Deze feiten, zoo verklaarde men in Berlijn, worden uiteraard met de grootste aandacht gevolgd en wel des te meer, daar de Engel sche radio meldt, dat de Engelsche pers in deze kwestie op steeds opvallender wijze de dingen zoo tracht voor te stellen, alsof juist van Duitschland het gebruik van gas in den grootsten omvang te verwachten is. Van Duit sche zijde heeft men hiertegenover slechts vastgesteld, dat juist Engeland op dit gebied een activiteit ontwikkelt, welke te denken geeft. Zwitser vindt practische tube van bakeliet en glas uit. Op 28 Febr. a s. zal op bevel van de Zwit sersche overheid een algemeene inzameling van tinnen tubes gehouden worden. Men hoopt hierdoor weer eenig tin uit de 30 millioen tuhes. die hier jaarlijks worden verbruikt, terug te winnen, want deze ma terie wordt hier zeer schaarsch,'aldus de corr. van het „Hsbl." uit Bern. Een Zwitser, wiens naam nog niet be kend wordt gemaakt, heeft intusschen een interessante uitvinding gedaan, waardoor de tinnen tubes kunnen worden vervan gen. De nieuwe tubes zijn samengesteld uit bakeliet en glas en zijn daardoor vrij van de nadeelen der metalen tubes, welker in houd op den duur aan bederf onderhevig is. Ook worden de nieuwe tubes niet meer leeggeperst. Men kan de stof, die zij inhouden door een mechanische handbewe ging er uit drukken, waardoor een aange broken ersatz-tube er heel wat smakelijker uitziet dan de half uitgeperste tinnen tubes. Met de fabricatie van de nieuwe tube is reeds begonnen. Indertijd hebben, aldus het Hsbl., de vei- Iingbesturen te Beverwijk, Castricum, Hei- loo, Alkmaar en Haarlem eenige soorten aardbeien op den monstertuin aan de Groenelaan te Beverwijk uitgezet, teneinde te kunnen nagaan welke resultaten deze nieuwe soorten zouden kunnen opleveren. Daarbij zijn eenige soorten dermate op gevallen, dat de commissie meende goed te doen er een aantal planten van te kwee ken, om de aangesloten aardbeientelers in de gelegenheid te stellen, daarmede een proef te nemen. Het is vooral de zeer late frambooskleu- rige aardbei, die sterk de aandacht heeft getrokken en die een uitmuntende aan wist belooft te ziin voor 't binnenlanl en misschien ook voor de fabriek. Naar de Reverwijksche veilingbesturen ons mede- deelen, heeft deze aardbei in 1939 en 1940 een sterken groei en een goede opbrengst vertoond; voorts heeft zij een sterk en zoet aroma en kan door den laten oogsttijd het seizoen verlengen. Tuinders, die planten van deze soort wen- schen te betrekken, kunnen een aanvraag bij de veilingbesturen indienen. Naar ver houding van het aantal aanvragen zullen de hoeveelheden worden toegewezen; aan vragen van meer dan 200 stuks zullen even tueel in overeenstemming worden gebracht met de beschikbare hoeveelheid. Er kan tevens een proefje worden aan gevraagd van een andere soort, waarvan een beperkt aantal planten aanwezig is. Opgaven moeten vóór 1 Maart bij de vei lingen zijn ingezonden. EERTIJDS ACHTENSWAARDIG MAN VOOR DE RECHTBANK. Etaleur stal wat los en vast was. Gisteren stond voor de Utrechtsche recht bank terecht de 43-jarige etaleur G. W. ten B. uit Soest terzake van diefstal subsidiair verduistering van winkelgoederen ten na- deele van verschillende personen. Wat ver dachte in het eind van het vorige jaar zooal aan goederen had gestolen, valt moeilijk pre cies te zeggen. Nadat de man aanvankelijk kleine dingen wegnam, waarvan niets werd bemerkt, ging hij er toe over alles wat hij maar kon bemachtigen te stelen. Op het laatst liep verdachte natuurlijk tegen de lamp en toen men inventaris ging opmaken, bleek het, dat hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een zeer groote hoeveelheid goederen. Op een vraag van den president, hoe ver dachte tot deze daden was gekomen, zeide hij, dat na de oorlogsdagen in hein een lust was ontstaan om alles wat hij maar kon be machtigen, weg te nemen. En omdat er ver schillende kennissen van hem waren, die om bepaalde artikelen verlegen zaten, en hij daarmede nog wat verdiende ook, kwam hij van kwaad tot erger. Hij leefde op het laatst in een roes en toen viel het de politie niet moeilijk hem te arresteeren. Uit een rapport, dat over verdachte is uit gebracht, bleek dat hij altijd een goed en be trouwbaar man is geweest, die het als zijn hoogste plicht beschouwde voor zijn gezin te werken. Hij was een uitstekend etaleur, maar toen hij eenige jaren geleden werd benoemd tot chef-etaleur, kreeg hij een zenuwziekte, doordat hij geen leiding kon geven aan tien man onder hem. En eens was hij tot het dweepzieke af godsdienstig geweest, waar door hij langen tijd ziek is geweest De officier van justitie meende ook. dat men hier voor een vreemd geval staat. Deze verdachte is over het algemeen een achtens waardig man geweest, die eigenlijk eerst na den oorlog totaal uit het lood is geslagen. Maar al waren er dan verzachtende omstan digheden, tenslotte heeft verdachte zulk een groote hoeveelheid goederen gestolen, dat hij daarvoor toch moet worden gestraft. Alles in aanmerking neemend. vroeg de Officier acht maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. van Hevst. was van mecning, dat als de voorwaardelijke straffen nog konden worden gegeven, deze man daar voor zeker in aanmerking zou zijn gekomen. Wat hem heeft bezield om er maar op los te stelen, zal wel altijd een raadsel blijven en het is moeilijk om over dezen verdachte goed te oordeelen. Celstraf b.v. maakt hem volko men kapot, ded okter heeftd an ook bevolen dat hij tezamen met anderen zijn voorloopige hechtenis moest doorbrengen. Een gevange nisstraf van acht maanden zou dezen man totaal ten gronde richten. Spr. verzocht de rechtbank dan ook de uiterste clementie. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. Propaganda-acties voor de mende W.H.N.-eollecte. ko- Zooals reeds is gemeld, zullen de speldjes voor de komende collecte van de Winter hulp Nederland scheepsmodellen voorstellen en in verband hiermede zijn de volgende propaganda-acties georganiseerd. In overleg met den secretaris-generaal van binnenlandsche zaken en den secretaris-ge neraal van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming, is besloten aan alle burge meesters het verzoek te richten op de scho len een les te laten houden over de Neder landsche scheepvaart, zoowel wat de "histo rische ontwikkeling betreft, als ook de be- teekenis die de scheepvaart nog steeds voor Nederland heeft Zeevaartscholen in verschillende plaatsen van ons land zullen hun medewerking ver- leenen. In Amsterdam zal men een opgetuigd ka perschip kunnen bewonderen, dat gedurende de beide collecte-dagen op een wagen door de stad zal trekken. Publiek vertrok om ongelukken te voorkomen. Zondagavond trad- een aantal W.A.-man nen der N.S B de danszaal van „De Waak zaamheid" te Koog a. d. Zaan binnen. Zij eisrhten, meldt „De Zaanlander", het ver trek van het publiek, waaraan, om onge lukken te voorkomen, gevolg is gegeven. Er zijn ook schoten gelost. Deze troffen echter geen doel, terwijl ook andere schade is aangericht. De politie stelt een onder zoek naar dit optreden in. AFGELAST. Vergadering van het neutrale comité voor dansleeraren gaat niet door. De vergadering van het neutrale comité voor dansleeraren, welke heden 26 Febru ari om 1 uur in hotel Noord-Brabant te Utrecht zou worden gehouden, kan door omstandigheden niet doorgaan. Bonnen 93 en 94 kunnen ver nietigd worden. Gedurende het tijdvak van Donderdag 27 Februari tot en met Zondag 9 Maart a s. geeft elk der vier met „05 vleesch" gemerk te bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been in begrepen, of één rantsoen vleeschwaren. De met „05 worst vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van één rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 9 Maart nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig tot en met Woensdag 12 Maart a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, of kalfs- vleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram bloedworst. In verband met het bovenstaande wordt er de aandacht op gevestigd, dat de met ,03' en ,94' genummerde bonnen niet meer zullen worden aangewezen voor het koopen van vleesch, zoodat deze bonnen ver nietigd kunnen worden. NASLEEP DIEFSTALLEN OPBOUW- DIENST. Als nasleep van de diefstallen bij den Op- bouwdienst in de kampen te Zeist en Aus- terlitz stonden gistermorgen nog vijf op bouwers voor de Utrechtsche rechtbank te recht. Zij hadden zich allen schuldig ge maakt aan diefstal van rijksgoederen. Ter zitting bleek, dat de over het algemeen nog jonge opbouwers geen goed begrip hadden van mijn en dijn. Enkelen hadden het zeer normaal gevonden dpkens van elkander te koopen en verkoopen. leeren ransels van de hand te doen, zonder te begrijpen, dat wanneer men in dienst werkelijk iets noodig heeft, men niets behopft te koopen. Aan den 22-jarigen J. B. K. M. was diefstal van schoenen ten laste gelegd. De 20-jarige op bouwer K. S. P. had ransels gestolen, een werkpak was verduisterd door den 20-jari- gen R. L. W.. de 19-iarige H. G. H. had de kens gestolen en verkocht en tenslotte had de 19-jarige H. v. L. een ransel van een ka meraad gekocht, wetende dat deze van dief- staf afkomstig was. De officier van justitie achtte al deze fei ten wettig en overtuigend bewezen <>n eisch te tegen M. drie maanden, tegen P. veertien dagen, tegen W. een maand, tegen H.-ook een maand en tegen v. L. f 25.— of tien dagen hechtenis. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisterochtend is door nog niet bekende oorzaak een boerderij te Erm, gemeente Sleen, afgebrand. Het vee kon in veiligheid worden ge bracht. DRENKELINGE OVERLEDEN. Zondagavond geraakte de familie van O. hestaandeu uit man, vrouw en zoon. in het water van de Koningin Emmakade te Den Haag. De 63-jarige mevr. J. O. geb. M. moest daarna in het ziekenhuis aan den Zuidwal worden opgenomen, waar zij thans aan de gevolgen is overleden. SCHULTE—BOEYEN DE STERKSTEN. Een dure klap. Waarschijnlijk wordt het winnende koppel ge schorst. Toen gistermiddag voor de vierde maal het startschot viel in het Antwerpsche sport paleis was een Nederlandsche overwinning vrijwel zeker. SchulteBoeyen hadden in de voorafgaande dagen bewezen dat zij niet te evenaren waren door welk Belgisch kop pel dan ook. Voor de Belgen was het koppel Nayevan Simaeys favoriet voor de overwinning. Na den sprint van 3 uur gaf Kaers het teeken tot den algemeenen strijd. Felle jachten volgden, waarin de achteropgeko- inen groote koppels hun achterstand inlie pen. De eerste twee uren werden 84 K.M. afgelegd, waaruit bleek, dat de renners zich het laatste uur hadden gespaard. De sprint van vijf uur had het volgende resultaat: 1. Boeyen, 2. Scherens, 3. de Bac- ker, 4. Caluwe. SchulteBoeyen grepen deze gelegenheid tevens aan om zich bij de leiders te voegen. Doch lang plezier hadden zij hier niet van, daar van Vlietvan der Voort zoo ac tief waren, dat zij weer wisten te ontsnap pen. Op dit oogenblik na ongeveer 4 uren rijden bevond het koppel SchulteBoeyen zich op 1 ronde van WalsPellenaars en op vier ronden achter de leiders. Tevens sleep ten Van Vlietvan der Voort een premie van 500 francs in den wacht. Felle jachten volg den nu, waarbij vooral WalsPellenaars tracht'en hun achterstand in te loopen, het geen hun na langen strijd tot op 1 ronde gelukt0 Om 5 45 slaagden de gebr. Maes e-- in zich bij het leidende koppel Van Vliet— van der Voort t« voegen, om direct daarop weer weg te vluchten en alleen de leiding te nemen. Ruim 1*4 uur hadden van Vliet van der Voort den toon aangegeven. Direct daarop gaf Wals het sein tot den aanval, I dienaars nam goed over, waardoor dit koppel tegen zes uur alleen de leiding had. Michaux moest wegens een verwonding aan zijn knie den strijd staken. Schulte-Roeyen wisten door te zetten en zirh alleen aan den kop te plaatsen. Het duel tusschen de Nederlandsche koppels stond in het teeken van dezen dag, waarbij de overwinning niet meer aan Schulte- Roeyen kon ontgaan. Van Vliet gaf den strijd op daar hij zich geblesseerd had. waardoor Van der Voort een nieuw koppel met Van den Broeck vormde. Dit koppel werd in den strijd geplaatst met 5 ronden achterstand op de leiders. De strijd om de oyerwinning werd een uur voor het einde beslist Na een wilden jacht, waarbij de Ne derlandsche koppels Schulte-Boeyen en als-Pellenaars de Belgische ploegen van zich af schudden zagen Schulte-Boeyen kans aan de bewaking te ontsnappen en al leen de leiding te nemen. In totaal werd deze vier dagen 1080 km 000 m afgelegd, welke afstand neerkomt op een gemiddelde van 45 km per uur. De totale rangschikking van de vier da gen luidt als volgt: 1. Schulte-Boeyen 7 pnt.; 2 Wals—Pel lenaars 11 pnt.; 3 NayeVan Simaeys 14 pnt.; 4. KaersThijssen 17 pnt.; 5. Gebr. Maes 29 pnt.: 6 Meerschaut—De Backer 31 nnt; 7. CoolsClautier 37 pnt.; 8. Van Houtte—Ritserveldt 38 pnt.; 9. Van der Voort—Van den Broeck 38 pnt.; 10. Kint— Defoordt 40 pnt.; 11. SomersMeerschaert 46 pnt.; 12 CaluweVan Mierlo 47 pnt.; 13. ScherensVan den Acker 48 pnt Na afloop van den strijd hebben Schulte- Boeyen in het openbaar hun verontschul diging aangeboden aan Ronsse v. de Maan dag gegeven opstopper.Doordat Ronsse deze aanvaardde, zal hopenlijk de straf aan de beide renners van de afdeeling Antwer pen van den Belgischen wielerbond hier door verminderen. Officieus is bekend, dat Schulte voor drie maanden en Boeyen voor 1 maand van de Belgische wielerbaan zul len moeten verdwijnen, hetgeen voor beide partijen een groote teleurstelling zou be- teekenen. Stille markt Trage handeL Onregelmatige koersbeweging. Amerikanen na gedrukte ope ning verbeterend. Nederland sche beleggingen kalm en ver deeld. OBLIGATIE» STAATSLEENINGEN. V K. L-K. 97—96% 96 9/16-96 13/18 98i/o 9«Va 94% 94% 98% 9g% 83 13/16-83 11/16 84%-84S% 85 5/16 83% 83 9/16 Nederland 1941 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 I%4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr b '40 Ct 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A dam "37 I 3% 82% 's Grav. -37 13% N. Holl. 3 N-Holl '38 II (3%) 3 82% 82% R'dam '37 I III 3% Z.-Holland 1937 3 84% 84% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 88% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 157 161 Ned. Ind. Handelsb. A 111% 111% Ned Handel Mij. C. v. A 111 110 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. AKU. 97%-95% 95%-96 lalvé Delft c.v. A. 67 65 Centr Suiker Mij. 186 186 Fokker g. A. 181 178 I-ever Bros en Unilever cv.A108105 107%-106%' Ned. Ford 315 312 Philips G B.v.A. 191-191% Philips pref A 139% 138% Buitenland. Anaconda copper c.v. A 27-26% 26%-26 11/16 Beth. Steel c.v. A 77%-75% 75%-77% Gen Motors c.v. A. 47% 48% Kennecot Copper c.v. A. 33%-33 33Vr 33% Nortb Am Aviation cvA 15% 14% Rep Steel c.v A. 23-22 5/16 22%-23 U. S. Steel c.v. A. 60%-59% 59%-60%' Binnenland. Dordtsche Petr. g. A Kon. Petr. Bnitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 198 195% 218-216 211-216 11%-1111/16 11%-11%' 9 13/16-9% 911/16-913/16 Holland Amerikalijn A 107-108 105% Java China-Japanlijn A. 140%-139 139-139% Kon Ned. Stoomh Mij. nat bez v A 142%-140% 137 Kon. Paketvaart A. 213 212 Ned Scheepv. Unie A. 157-155% 155%' Rott. Llovd A. 131 129 Stoomv Mij Nederland A 130-131 130 UVA lavasrhe Cultuur N I S tl. Ver. Vorstenl. Cult. 395-387 391-388 •>30 230 230 10ö%-105% 108 Deli Batavia Mij. 175%-174% Deli Mij c. v. A 223%-221 218 Senembah 192% 182 Amsterd. Rubber 241-235% 238-236% Randar Rubber Mij. A Deli Batavia Mij. A 183 Koersen van stortingen op 26 Februari 1941; Reichsmarken 7536; Belgas 30 1432; Zwit sersche Francs 43 56; Lires 9 87; Deenscha Kronen 36.37; Zweedsche Kronen 44 85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 6 42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO*» VA* DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland. Den Haag, Va 5563. Ala bank der Winterhulp Neder- Ierland is aangewezen de Kas ver- leniging N V„ Amsterdam, No. 877. Ie brengt geluk ln veler leveni!

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2