Auto ais vleeschrookerij De productieslag ROODE KRUIS naar Sociale Zaken Noodlottige sprong Meeldieven ontmaskerd Ook Grandi in dienst AMBTENAREN DEDEN DOM Overstroomingen bij Breda ingezet Veevoederbeperking in ENGELAND Desertie onder Indische troepen Boeren klagen In rook vervlogen arije wilde niet met Engeland samengaaan Joodscbe arbeidskrachten in het productieproces Aosterdamscbe effectenbeurs Grootere aardappelteelt in België Twee Amerikaauscbe kustwachtschepel] uaar Groenland Algemeene dienstplicht in Britsch Indië? De Zu:d-Afrikaansche wapening japanners vertrekken uit singapore. Koersen Nederlandsch clearingiostitu ut WINTERHUIP^NEDERIAND Stort op 5553 of op 877 Bevoegdheden van vroegeren minister gaan over op sec. ge neraal. In het Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris betreffende de bevoegdheid van het depar tement van Sociale Zaken op het gebied der vrijwillige huipverleening aan zieken en gevvondeti, bchoorënde tot het leger, de vloot en de luchtmacht van oorlogvoerende Staten. Hierin Is het volgende bepaald: A r ti k e 1 1. De zorg voor aangelegen heden betreffende vrijwillige hulpverleening aan zieken en gewonden, behoorende tot het -leger, de vloot of de luchtmacht van oor logvoerende staten, en betreffende de ver dere werkzaamheden van de vereeniging. ,.Het Nederlandsche Roode Kruis" is opge dragen aan het Departement van Sociale Zaken. Artikel 2. De bevoegdheden, welke riet betrekking tot de in artikel 1 genoem de aangelegenheden ingevolge de tot nu toe geldende wettelijke voorschriften aan den Minister, hoofd van het voormalige de partement van Defensie toekwamen, zoome de de taak en de verplichtingen, welke even eens op grond van zoodanige voorschriften op dezen rustten, gaan over op den secreta ris-generaal van het departement van so ciale zaken. Artikel 3. Het bepaalde in de artike len 1 en 2 is niet van toepassing ten aan zien van het beheer van hoofdstuk 8 van de Hijksbegrootihg voor de dienstjaren 1939 en 1940. Artikel 4. Deze verordening treedt, niet terugwerkende kracht tot 17 October 1940, heden in werking. VOOR HET DUITSCHE LANDGERECHT Beleedigende gedichten verspreid. 's-Gravenhage, 6 Maart. Voor het Duitsche Landgerecht hebben te recht gestaan de 40-jarige boekhouder G. J. G., werkzaam bij de Nederlandsche meel centrale en de 24-jarige ambtenaar A. de B., vroeger eveneens bij deze centrale werkzaam Aan G. was te laste gelegd het versprei den van een voor den Fuehrer en rijksmaar schalk Goering beleedigend gedicht. Beklaagde zeide het gedicht in een enve loppe in zijn bureau te heben gevonden en daarover zeer verwonderd te zijn geweest. Met de opmerking: „Hoe komt zooiets in mijn bureau" heeft hij het gedicht daarna aan een collega laten lezen en het later ver nietigd. Aan de B. was te laste gelegd het aan anderen laten le2órï' \'hn Verschillende voor Duitschland beleedigendo gedichten, -terwijl hij teveus eau mop verteld heeft, waariimlc Fuehrer en de rijksminister Goering werden beschimpt. Beklaagde gaf de feiten toe, doch zeide geenszins den opzet tot beleedigcn te hebben gehad. Als getuige werd gehoord de aanklager J. van der B., die vroeger eveneens bij de meelcentrale werkzaam is geweest. Deze verklaarde, dat beide beklaagden, doch vooral G. herhaaldelijk Duitsch vijandige uitdrukkingen bezigden. Staatsanwalt Dr. Scilcr vorderde tegen G. f een gevangenisstraf van 1 jaar en tegen de B. een gevangenisstraf van 5 maanden. De rechter heeft daarop de zaak tegen G. aangehouden tot a.s. Maandag en de B. ver oordeeld tot de geëischte straf met aftrek van het voorarrest. Dijken doorgebroken. Nadat in de afgeloopen dagen de water stand reeds onrustbarend was gestegen, is het thans opnieuw tot overstroomingen in de omgeving van Breda gekomen. Vroeg in deh morgen is de dijk van de Aa bij de Batenburglaan te Princenhage doorgebro ken. Men heeft getracht het gat te stop pen met betonringen, hetgeen echter niet is gelukt, met het gevolg, dat groote op pervlakten weilanden en tal van boerde rijen zijn overstroomd. Aan de Oranjelaan is een groote kweekerij van den heer Speet met vier groote warenhuizen en 500 broei kassen geheel ondergeloopen. In de Oran jeboomstraat spuit het water uit de riolee- ring omhoog. Gistermorgen is nabij de kerk in de Oianjeboomstraat de kade op een tweede plaats doorgebroken, en gis termiddag dreigde bovendien een door braak bij de Verlaatbrug, waarmede de woonwijk van Boeimeer gevaar loopt. Reeds is het van Sonsbeeckpark in Boeimeer geheel ondergeloopen. De rivier de Mark heeft men tot gistermiddag voor wat het stadsgedeelte vajv Breda betreft nog in bedwang kunnen houden, doch het water stond slechts enkele centimeters on der de kruin van den dijk. De bouwput van de nieuwe brug over de Baronielaan. die dezen winter al eens onder water liep, loopt weer gevaar, evenals de Pastoor straat en de omgeving te Ginneken. Ten zuiden van Breda is de Mark opnieuw buiten haar oevers getreden, zoodat zich hier een groote watervlakte uitstrekt. hl de Hemonystraat nabij het Oosteinde te Amsterdam is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd, da! een 47-jarigen man het leven heeft gekos#. Den man wilde op een in beweging zijnde trachtauto sprin gen om een eind te kunnen meerijden. Zijn sprong mislukte echter. Hij viel en kwam onder de auto terecht. Het achter wiel reed over zijn borst, waardoor de man op slae dood was De Genesekundige Dienst vervoerde het stoffelijk overschot naar het Binnen Gast huis. Te 's-Gravenzande is een uitgebreide dief- stal van meel en bloem aan het licht geko men. In samenwerkirffc met ambtenaren van den crisisopsporingsdienst heeft de sGravenzand- sche politie bij verschillende inwoners van 's-Gravenzande zakken meel gevonden. Uit het onderzoek is gebleken, dat een ze kere de G., deze zakken meel van zijn pa troon, (den meelhandelaar v. d. E. te 's-Gra- venznrièe, heeft gestolen. Een vriend van ge noemden knecht verkocht de zakken weer voor een zoet winstje aan inwoners van Naaldwijk en 's Gravenzande. Bij een 20tal van deze afnemers heeft de politie groote hoeveelheden meel in beslag genomen. De G., die recidivist is, is gearresteerd en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Opk tegen den heler en de personen, in wier bezit het gestolen meel is gevonden, is pro- ces-verbaal opgemaakt. Ambtenaren van den Crisiscontroledienst te Ede, ontdekten Woensdagavond op het erf van een landbouwer onder Ederveen een ge camoufleerde auto, die een volledige in be drijf zijnde rookerij bleek te bevatten. 800 pond vleesch en vet werden in beslag geno men. Hoezeer het euvel der frauduleuze slach tingen in de omgeving ^van Ede tiert, moge blijken uit het feit, dat politie en crisisambte- naren in een week tijds niet minder dan 18 frauduleus geslachte varkens in beslag wis ten te nemen. Al het achterhaalde vleesch komt ter be schikking van de voedselvoorziening. REDE VAN DEN LEIDER VAN HET AGRARISCH FRONT. Het vervuUen van de wet .der schepping doel van den produc tieslag. De boerenleider van het Agrarisch front, de heer E. J. Roskam Hzn., heeft gisteren een radiorede uitge sproken over den onder leiding van deze organisatie ingezetten produc tieslag. Spr. wees er bij den aanvang van zijn betoog op. dat +wt-parool luidt: haalt uit den bodem zoo goc.d.. en - ,"(vi - a 'l zooveel mogelijk voedsel voor mcnsch en dier, dan helpt gij uzelf en dan steunt gij ons volk". In de nieuwe orde, die ook in ons land groeiende is, aldus spr., heeft de boer een heel andere taak dan'voorheen. Geheel an der factoren bepalen dè richting der land bouwpolitiek en op een geheel ander doel is de landbouw gericht. Daardoor krijgt de productieslag een zeer bijzondere strekking. Men kan de praktische landbouwvraag stukken niet los denken van de geestelijke stroomingen, die onzen tijd kenmerken. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de landbouwpolitiek sinds 1830 en kwam tot de conclusie dat wij «wat onze voedselvoor ziening en onzen landbouw betreft, vastge klonken zijn aan het buitenland en wel aan groote rijken, waardoor onze z.g. vrijheid een holle fraze werd. Parallel hiermede werden de boerderijen van de eigenaren overgeheveld naar de hy potheekbanken. en stedelijke grootkapita listen, dikwijls naar joden. Niet de wet der natuur, welke ons leert, dat de schepper den bodem gegeven heeft aan den boer om dien te bearbeiden tot heil van zijn volk, werd gevolgd. Men offerde den ondergrond van ons volksbestaan op het altaar van mam mon, aldus spr.„,die het daaraan toeschreef, dat ons geheele staatsbestel gfng wankelen en alle rust en vastheid zoek raakte. a De heer Roskam laakte scherp de vernie tiging van de gaven des hemels in een zoo verschrikkelijke mate, dat er in de geschie denis geen weerga van te vinden is, en hij herinnerde in dit verband aan het op den mesthoop werpen van 12,5 miilioen kroppen sla in 1934 en zelfs 30 miilioen in 1936. Niet minder huiveringwekkend was het vermalen van biggen tot varkensvoer. Over de bedreiging van den veestapel door kunstmatige inperking, terwijl het boterver- bruik hier slechts 70 pet is van dat in Duitschland en minder dan de helft, van dat in Engeland was, wilde spë. maar zwijgen. Wel tartte hij de geestelijken, die zich thans keeren tegen den nieuwen tijd, om te bewijzen, dat een dergelijke goddeloos- hed nooit eerder in de geschiedenis van ons land voorkwam. Spr. lichtte vervolgens toe, dat de nieuwe orde op dezen hechten grond slag moet worden opgebouwd, de vaste wet der schepping, die ons leerde, dat onze boe ren tot taak hebben eigen volk te voeden uit eigen bodem. Dat nu is de beteekenis van den productieslag: het vervullen van de wet der schepping. Als een gezond jong volk, vol levensmo gelijkheden, moeten wij aantreden op den nieuwen dag, die komt. En dat volk moeten wij voeden van eigen bodem, zijn funda menten moeten binnen eigen grenzen liggen. Met grooten aandrang deed de leider van het Nederlandse!» agrarisch front tenslotte een beroep op de boeren: zet u in voor den productieslag! De levenskracht van een volk kan in druk en moeite het zuiverst uit botten. Gedurende den tijd, dat de Italiaansche minister van Justitie, graaf Grandi, onder de wapenen is, wordt de functie van zegel bewaarder doord en Duce waargenomen. Het Britsche ministerie van landbouw heeft, volgens D.N.B., bekend gemaakt, naar de Engelsche berichtendienst heeft gemeld dat met ingang van 3 April alle veevoe dertoewijzingen met vijftig procent worden verlaagd. Daar deze verlaging zeer zwaar zal drukken pp de varkens- en kippenfokke rij, moet men rekepep op een achteruitgang van den varkens- en kippenstapel. Britsche officieren moeten onge hoorzaamheid met kracht on derdrukken. Berichten uit Bangkok melden, dat de deserteurs van de Indische troepen bij de Britsche strijdkrachten die als gevolg van de jongste versterking der verdediging van Singapore aan de grens tusschen Malakka en Thailand gestationneerd zijn, in dagelijks toenemend aantal de grens naar Thailand overschrijden. Volgens dezelfde bron zijn deze gevallen van desertie een gevolg van de vele weigeringen van gehoorzaamheid on der de Indische troepen in Malakka, die door do Britsche officieren krachtig onderdrukt worden. OVERNEMING RUNDVEE LOOPT NIET VLOT. Bij het Nat. Landbouwcomité was inge komen een klacht omtrent de nieuwe re geling in zake de overneming van rund vee, volgens welke in den vervolge slechts erkende markthandelaren kunnen optre den voor den aanvoer en den doorverkoop van slachtdieren. Daarmede is de boer niet alleen uitgeschakeld bij de veelevering, doch is hij tevens verplicht het commissie loon voor den veehandelaar, van maximaal 1 te betalen. Daarnaast is hij nog een bedrag van 0.75 1,aan weegloon en stalgeld verschuldigd. Deze onkosten behoefden vroeger niet te worden gemaakt, zoodat een verhooging van de rundvee- prijzen billijk moet worden geacht In verschillende landsgebieden, waar het gebruikelijk was, dat de veehouders zelf hun vee gingen markten, zoodat een ge vestigde veehandel ternauwernood be stond, is men thans gedwongen een han delaar in te schakelen, waarmede men vroege!- geen zaken deed. Dat heeft tot gevolg gehad, dat daar de wensch is ontstaan het vee voor gezamen lijke rekening af te zetten, waarbij een der veehouders zich met den verkoop be last. Echter worden de veeafzetcombina ties van de boeren, die gewoon waren al hun dieren zelf te markten, niet door de Ned. Veehouderij Centrale als handelaar erkend, hoewel zulks met den vee-afzet langs coöperatieven weg in het algemeen wel het geval is. De nieuwe wijze van verhandelen van het rundvee brengt mede, dat bij de tweede classificatie, waarbij het vee op waarde wordt gesteld, wordt verricht door een sla ger en een veehandelaar, terwijl de boer. de eigenaar van het dier, daarbij niet aan wezig mag zijn. Deze toestand moet t.a.v. de veehouders, die steeds hun eigen dieren markten, niet juist worden geacht. Aan het bezwaar zou zijn te gemoet gekomen, indien de bovengenoemde vee-afzetcombinaties zou den worden erkend als veehandelaar en daarmede bij de tweede classificatie verte genwoordigd zouden kunnen zijn. Met voldoening werd kennis genomen van den maatregel, volgens welke thans de gele genheid zal worden geboden om rundvee te leveren, dat voor de vetweiderij zal worden bestemd. De uitbetaling van dit niet-slacht- Hjpe vee geschiedt echter, voor zoover het door de Ned. Veehouderij Centrale wordt overgenomen, hetgeen met het exportvec het geval is. op basis van de waardeering als slachtvee. Het gevolg is, dat dit vee een veel te lagen prijs opbrengt, dan wanneer het naar de waarde van weidevee werd be taald. Besloten werd dit punt met den dir.-gen. van de Voedselvoorziening te bespreken. Het sigarenverbruik in Januari. Prijs tOO gestegen. Uit de fiscale opgaven der aan de siga- renindustrie verstVekte en van haar terug ontvangen banderoles blijkt, aldus de Ta baks Koerier, dat het sigarenverbruik in Januari 1941 bedroeg ca. 129,6 miilioen st. met een kleiphandelswaarde van ca. 11.1 miilioen. Voor Januari 1940 waren de cij fers ca. 152,3 miilioen stuks met een klein- handelswaarde van ca. 7 miilioen. Voorts blijkt uit genoemde opgaven dat het verbruik in Januari 1941 ingedeeld naar prijsklasse was als volgt (in miilioen siga ren): Prijsklassen Hoeveelheden 2/43 ct. ca. 1.6 354 ct. 1,5 4 ct. - n 12.6 444 ct. 0.3 5 ct. 12,6 6 ct. 16,5 7—7)4 ct. 5,5 8 ct. 31.6 9—10 cL '23.6 11e—12 Ct. 12,3 13—14—15 cL 6.8 16—18 ct. 1.3 Boven 18 cL 3,4 Totaal ca. 129,6 In Januari 1941, zoo blijkt uit de opgaven was de gemiddelde winkelprijs der sigaren ca. 8,5 (v. j. 4,6) ct. per stuk. Taak van den Rritschen ambas sadeur te Sofia mlslnkt. De Engelsche gezant in Sofia heeft aan een verslaggever van Poiitika na zijn bezoek aan den Bulgaarschen ministerpresident 1' i- loff verklaard, dat hij alles in het werk heeft gesteld om tot 'n samengaan tusschen Bulgarije en Engeland te geraken. Hij moest echter tot zijn leedwezen zeggen, dat zijn taak hier niet gelukt is. Naar alle waar schijnlijkheid zal hij Maandag of uiterlijk Dinsdag vertrekken. Aan een verslaggever van Vreme verklaarde hij. dat de Bulgaar- sche ministerpresident bij de ontvangst ver klaard heeft, van de overwinning van Duitschland overtuigd te zijn. De gezant be vestigde. dat hij Filoff verzocht had. hem tevens de diplomatenpassen te verstrekken voor de vertegenwoordigers der vorige regee ringen van België, Nederland en Polen. Ge meenschappelijk zouden zij dan naar Lon den vertrekken. In gesloten groepen op vol loon tewerkgesteld. In den laatsten tijd zijn, naar de „Berli- ner Börsenzeitung" meldt, in toenemende mate Joodsche arbeidskrachten, die zich bij de arbeidsbeurzen aanmeldden om werk te krijgen, in het arbeidsproces ingeschakeld, teneinde Duitsche arbeidskrachten voor dringende, in staats-politiek opzicht belang rijke, werkzaamheden vrij te maken en van alle arbeidsreserves ten volle gebruik te maken. De Joden worden in beginsel in gesJoten groepen te werk gesteld en kunnen bij geschiktheid ook met belangrijke werk zaamheden worden belast. Zii ontvangen, onder voorwaarde, dat zij vohvaardigen ar beid leveren, het volle arbeidsloon. Daar zij niet del asten behoeven te dra gen, die voor de Duitsche volksgenooten voortvloeien uit het feit. dat zij tot de volks gemeenschap behooren. wordt van de Jood sche arbeidskrachten, teneinde te vermij den, dat zij tegenover de Duitsche arbeiders in het voordeel zijn, een .sociale compen satie-belasting" geheven. Na weifelende opening oploope». de koersen. Kalme handeL Amerikanen in doorsnee wel. nig veranderd. Nederlandsche beleggingen goed prijshoudend, OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 4 \"ederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel.- fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 -r PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. 83% V.K. L-K. 96 13/16-96 15/16 96 15/16-97 97 13/16 98 94% 94 15/lft 97 13/16 98 84%-84 15/16 84%-85% 85 1/16 86% 83% 83% De secretaris-generaal van het Belgische ministerie van landbouw en voedselvoorzie ning heeft een circulaire aan den burge meester gezonden, waarin hij nauwkeurige voorschriften over de teelt van aardappelen in liet komende voorjaar geeft. Daaruit blijkt, dat men dit jaar kan rekenen op grooteren verbouw van aardappelen. De opperbevelhebber van de Amerikaan- sche kustwacht, schout-bij-nacht Waesche, heeft gisteren medegedeeld, dat twee kust wachtschepen, de „Northland" en de „Co- manche", voor een opdracht in Groenland worden uitgerust. De tocht wordt dit voor jaar ondernomen. Deze aangelegenheid valt intusschen onder het ministerie van buiten- landsehe zaken, dat daarover tot dusver niets heeft meegedeeld. BRITSCHE SCHEPEN TOT ZINKEN GEBRACHT. In scheepvaartkringen te New York wordt medegedeeld, dat het 7939 ton metende Brit sche vrachtschip „Politican" op weg van ILa- lifax naar Engeland tot zinken gebracht is. Op dezelfde route is, naar voorts bekend wordt, het Britsche vrachtschip „Maple- court3388 ton, in den grond geboord. Volgens een bericht uit New Delhi heeft de opperbevelhebber van het Britsch-lndi- sche leger, luitenant-generaal Auchinleck. er bij den Indischen staatsraad op aangedron gen. Donderdag over een voorstel van den onder-koning te beraadslagen, om inplaats van het huidige stelsel van recruteering den militairen diensplicht uit te strekken over alle klassen der bevolking en alle dee- len van Britsch-Indië. Dit is de eerste keer. dat een opperbevel hebber van hel Britsch-Lndische leger een dergelijk voorstel tot invoering van den al- gemeenen dienstplicht doet. Hooge kosten. Naar uit Pretoria gemeld wordt, is in den Volksraad heftige critiek geoefend op het feit. dat het ministerie van financiën de uitgaven voor de wapening met bijna een derde heeft verhoogd. De nationale afge vaardigde Werth noemde het onverantwoor delijk en ongerechtvaardigd, dat de defensie- kosten der Unie thans reeds tot 60 miilioen pond sterling zijn gestegen. Hij zeide, dat het resultaat eener zoo onverantwoordelijke politiek tenslotte slechts een volledig bankroet kan zijn. £*aar de Nitsji-NiUji meldt, zijn opnieuw 1-0 Japansche burgers, voor het meeren- deel vrouwen en kinderen, aan boord van het s.s. „Afrika Maroe" uit Singapore naar Japan vertrokken. A'dam -37 I 3% 83% 84 s Grav. -37 I 3% 89% N.-Holl. "38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 84 84 R'dam '37 I KI 3% 81 1/16 81% Z.-Holland 1937 3 843,4 85 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 88 883% ENDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 ■- Gelsenk. Bergw. 5 1 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland., Koloniale Bank A 160 '164 Ned. Ind Handelsb. A 114% 118% Ned Handel Mij. c. v. A 111 113 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 91-933% 93%-95 Calvé Delft cv. A 61% 62% Centr. Suiker Mij. 189 189 Fokker g. A. 171 l.ever Bros en Unilever cv.A 97%-100 99%-10f Ned. Ford 315 315 Philips G B.v.A. 188-190 186-189% Philips pret. A 141 139% - *5 Buitenland. Anaconda copper c.v. A 2515/16-26% 25%-26%] Beth. Steel c.v. A 76-77% 75-76% Gen. Motors c.v. A. 48% 4^% Kennecot Copper c.v. A 33-33% 32%-33% North. Am Aviation c.v A 14% 14% Rep. Steel c.v. A 22 5/16-2211/16 223/16-22% U. S. Steel c.v. A '59%-$7% 5^2:58% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 190% 195% Kon. Petr. 207-212% 208%-21| Buitenland. Shell Union c.v. A 1'19'/16-11% 1111/16-1115/16 Tide Water c.v. A. 9%-9% 9%-9% SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 101-103 101%-104 Java Ghlna-Japanlijn A 134-135% 134-135% Kon. Ned. Stoomb Mij. nat bez. v. A 135-139 131-136 Kon. Paketvaart A. 214 215 Ned. Scheepv. Unie A. 154%-156% 153%-157% Rott Llovd A. 129 130 Stoomv Mij Nederland A 128%-129 130 SUIKERONDERNEMINGEN. H.V.A. 387-394 384-392 Javasehe Cultuur 228 N I S U. 227 236 Ver. Vorstenl. Cult. 102%-105% 103—105 TABAKSONDERNEMINGEN. Dell Batavia Mij. 164%-165% 170 Deli Mij. c. v. A. 203%-207% 208^-211 Senembah 185 183—185 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 237-241 238—244 Randar Rubber Mij A. 177% 176 Deli Batavia Mij. A 183 187 Koersen van stortingen op 7 Maart 1941: Reichsmarken 75 36: Belga's 30 1432; Zwit sersche Francs 43 56; Lires 9 87; Deensche Kronen 36.37; Zweedsche Kronen 44 85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 45.42; Tsjpchische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Na 5553. Ala bank der Winterhulp Neder- derland ls aangewezen de Kasvel^ eenlglng NV., Amsterdam. No. '87j" Ge brengt geluk ln veler leven!'

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2