Bij ZWAGERMAN I KOOPMAMS'GEMENGD MEEL jutteiütj 10 MAART# LOTISICO AGENTSCHAPPEN AL E.M.O. MIELE (ketelmodel) ^utte\tfeó...t Waartoe verlies van een leiden kan Voor het bakken van PANNEKOEKEN ,DRIE INDE PAN FLENSJES,TROMMELKOEK,OLIEBOLLEN gebruike U thans Betrekkingen Betrekkingen Te huur Te koop Te koop Diversen IUIAA NnAr.1 KOOPT TIJDIG UW KANS! MAANDAb BIJ DE BEKENDE Gec Hendriks, 7ugLicAïi(ten ftieuuM uit Uïk 100 procent verkoopswaarde! elke bon-verliezer schaadt het landsbelang! VCWRCH! Neem wat extra-zorg voor lief, bonnen kwijt brengt ongerief! HOE TE HANDELEt' Laat ze dan ook nooit slingeren 1 6. yerivittig in geval van ver missing onmiddellijk de politie! Juttcrtjes worden alleen geplaatst I bij vooruitbetaling Lotisico trekt De trekking wordt gehouden in het openbaar onder notariaal toezicht Louise deColignystraat 2 te a-Gravenhage Enkele dagen na de trekking wordt de nitalag in dit blad bekendgemaakt^ Heden overleed, na een smartelijk, doch moedig ge dragen lijden, onze lieve jongen JOOP, in den nog jeugdigen leef tijd van 12 jaar. Den Helder, 6 Maart 1941. Tijdelijk adres: Laagzijde B 13, Schagen. Zijn diepbedroefde Ouders, H. MESKER E. MESKER— BLOKKER De ter-aarde-bestelling zal I plaats hebben op Maandag I 10 Maart, des n.m. 1 uur, I vanaf Dorus Rijkersstraat 26, op de Algemeene Be- raafplaats te Huisduinen. 6 Maart overleed ons lief Kleinzoontje en Neefje, JOOP MESKER, in den leeftijd van 12 jaar. Namens de Familie: Mevr. Wed. K. BLOKKER. Den Helder, Dorus Rijkersstraat 26. tandarts, Loodsgracht 29, Zaterdag 8 Maart geen spreekuur. Te koop: kachels, meublemen ten, 2 crapeauds, 4 stoelen als nieuw, divan, salontafeltje, kamer- en keukentafels, 1- en 'J-persoons ledikanten, bedden, wasch tafelt jee, nachtkastje, elec- trische en petr.-lampen, spiegels, stoelen, waschmachine met wrin ger, heeren-, dames- en meisjes rijwiel, enz., enz. Adres: J. J. Vos, Molenstraat 147 A Klaas Duitstraat 45. (Dordrecht) stofzuiger t. o. n. a. voor f 20 met volle garantie. Sluisdijkstraat 84 (hoek Goversstraat). stofzuiger, Lo.a.n. voor f 20 met volle garantie. Sluisdgkstraat 84 (hoek Goversstraat). dagelijks verkrijgbaar: versche SCHARREN WIJTING en prima gerookte POONEN Indien U prijs stelt op plaatsing van Uw ^utteAtje ln de Held. Courant van morgen, laat Uw opgaaf 's middags vóór 4 uur ln ons bezit zijnl Weekrevue „De Prins". „De Jaarbeurs gaat' door!" is de opwek kende titel van het artikel van J. H. Wijnand, waarmee het jongste nummer van de Week revue „De Prins" opent. De schrijver vertelt op welke wijze deze voorjaarsbeurs „ln het teeken" der huidige tijdsomstandigheden staat en prijst het streven van het bestuur der Ne- derlandsche Jaarbeurs, welke zulk een stimu- leerenden invloed heeft op het geheele econo mische leven van ons land. G. H. Wallagh had een interessant gesprek met den letterkundige en directeur van de Wereldbibliotheek, Jhr. dr. Nico van Suchtelen, die interessante op merkingen maakt over verschillende actueele literaire kwesties. De „Literaire Grabbelton" bevat o.m. twee gedichten, van Ed Hoornik en Max Dendermonde. Bob Lens, de filmmedewerker van de „Week revue", bespreekt in een opstel „Van Opera tot Jazzmuziek" de nieuwe Tobisfilm „Traum- Musik", L. v. S. vertelt het „nieuws van de platenmarkt", M. J. Adriani Engels wijdt zijn sportkroniek ditmaal aan „De sportrubrieken in onze dagbladen" en zegt daarbij rake din gen over het „zwakke werk van het A.N.P." Ten slotte de „Revue der Zotheid" en het aardige kinderbijblad „Jeugdland". Nieuwe Hollandsche Beyer-uitgaven In aansluiting op de winterseri# verscheen een 3-tal Beyerboekjes, die, wat uitvoering en keuze van modellen betreft, weer een groot succes beloven te worden. Het zijn de volgende uitgaven: VVolresten nuttig verwerkt en besteed. Wat met wolresten te bereiken valt, wordt in dit boekje met talrijke geslaagde modellen ge toond. Zoo vinden we elegante en sportieve dames-pullovers, heeren- en kinderkleeding, practische tips ter besparing der kleeding, zooals eenige zadeldekjes enz. Prijs 0.47H- Tiroler jasjes en vestjes. Voor vacantie- dagen, wandel- en fietstochten, zijn deze vroo- lijk geborduurde jasjes een ideale dracht. Van jaeger-wol (of kunst-jaegerwol) gebreid en ver sierd met fleurige, kleurige bloempjes, zijn de jasjes en vestjes een waar succes gewor den. Modellen voor dames en kinderen. Prijs 0.20. Damesondergoed. Dit boekje bevat: hemd jes, broekjes, onderjurken, bedjasje. mouw shawl, bedschoentjes, onderblouse enz. Deze artikelen kunnen gemakkelijk van uitgehaal de wol of kunstwol gemaakt worden, wat dus een ware „puntenbesparing" beteekent. Prijs 0.20. Historia, Maandblad v. Geschiedenis en Kunstgeschiedenis (Kemink Zoon N.V., Utrecht). De 7e jaargang van dit prachtige tijdschrift zet het nieuwe jaar op even voorname wijze in al het 1940 heeft besloten! Al zijn de artikelen wat minder in aantal dan in de laatstverschenen aflevering, er staat weer zóóveel lezenswaardigs in en de verscheidenheid missen wjj toch evenmin. Jkvr. Ds. C. H. de Jonge opent dit nummer met een klein artikel, dat niettemin het hoofdartikel genoemd mag worden. Daarin wordt ons op liefdevolle wijze geschetst het portret, dat Rembrandt in 1655 van zijn zoon Titus heeft geschilderd en dat nu, o glorie van deze superieure kunstverzameling ondanks den oorlog, een plaatsje in het Mu seum Boymans te Rotterdam veraregen heeft, dank zij voortreffelijke samenwerking van velen! Dr. Oudendijk diepte uit de archieven inte ressante verhalen op van krijgsexploiten ter zee in onze gouden eeuw (zeer goede illustra ties vergezellen dit opstel!). Dr. Sneller vraagt onze attentie voor het Rotterdam uit drie eeuwen van stads-, zee- en havengeschie denis. En zeker is niet minder belangwekkend het artikel van Dr. Kernkamp over de lectuur onzer voorouders in de 17e eeuw: dat Am sterdam toen zelfs superbe drukkers in het Arameesch wist af te leveren zal elke lezer verwonderen. Een klein opstel over houten huizen en het gebruikelijke kleingoed vormen het slot. A Mr. B. VISSCHERIJ. Urk, 5 Maart. Door 11 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag al hier aangevoerd: 715 pond snoekbaars, van 10175 pond per vaartuig, prijs 5456 cent; 40 pond blei, 1415 cent per pond. „De Verloren Bruid", door Fred van Laer. ARBO-serie. N.V. De Arbeiderspers, Amsterdam. Nederland heeft de laatste decennia geen gebrek gehad aan schrijvers die „het kind" als centrale figuur van hun boeken namen. We hebben onze „Bartjes", onze „Merijntjes", onze „Jaapje's" en nog enkele ^ndere speci mens van dergelijke knapen, waarvan de be levenissen in de prilste jeugd, de pubertiteits- jaren en den lateren jongelingschap van faze tot faze beschreven werden. En thans komt de onbekende Fred van Laer, die Frank Eigenheim aan de markt brengt. Niet met veel tam-tam en prospectus-lawaai, maar rustig, in den vorm van een nieuw ARBO- boek. De ARBO-serie was sedert verscheidene jaren een der beste boekenselecties die ver scheen. Het is prettig hier neer te kunnen schrijven dat zij zulks nog is. Het blijkt dat nog steeds een centrale figuur, een stuwende kracht, achter deze serie staat, die weet wat hy wii. Ter zake: „De Verloren Bruid" is een boek gewórden uit één stuk en een boek, dat zon der eenigen twijfel in Nederland vele vrien den zal maken. Hier geen sprake van een „cliché-jongetje", hier geen paedagogisch ge keuvel of schoolmeesterlijk gemoraliseer. In tegendeel, een boek dat recht uit het hart van een jong mensch werd geschreven en waaruit men haast niet anders kan cortclu- deeren, dan dat het voor een goed deel het eigen leven ls, een brok auto-biografie dus. Dit boek tintelt van leven. Het zegt de dingen eerlijk, men valt bijna nergens over mooischrijverij, doch komt telkens weer tot de conclusie, dat men bezig is een opmerke lijk frisch boek te lezen, een boek, zóó goed, dat men welhaast weigert aan te nemen dat het hier een debuut betreft. De karakters ln „De Verloren' Bruid" wer den met forsche lijnen geteekend, speciaal dat van den hoofdpersoon. Diens figuur domi neert zóó sterk in het geheel, heeft zulke mar kante trekken, dat men haar niet spoedig zal vergeten. En dat is wellicht nog het beste compliment wat men bij dit sympathiek en talenvol be gin van een schrijversloopbaan mag maken! Van Sloten en Sleutels. Van de N.V. Lipsbi.ndkasten en sloten- fabrieken te Dordrecht ontvingen iy\j het schit terend uitgevoerd boek, getiteld „Sloten en sleutels door de eeuwen heen", geschreven door den heer Vincent J. M. Eras, directeur van genoemde fabrieken. De goede pen van den heer Eras is een waarborg dat dit technisch werk ook door een leek met stijgende belangstelling wordt gelezen. Het onderwerp heeft daar ook recht op, want reeds een kind verheugt zich in het bezit van een doosje met een slot, alsmede het moderne meisje, dat zich gelukkig voelt bij de gedachte dat zij haar geheimen kan wegsluiten: terwijl de bankdirecteur zijn be scheiden veilig weet achter de hardstalen kluisdeur, waarop in het duister van den nacht de autogene snijbrander tevergeefs zijn energie verspilt. De geschiedenis van het slot is zoo oud als die der beschaving, terwijl men voordien reeds middelen toepaste om zijn bezittingen veilig te stellen. Een bewijs hiervan vinden we in de beschrijving dat een sleutelboom is afge beeld op een relief op een der gevels van den Tempel van Karnak. dateerende uit den tijd van 3000 jaar voor Christus. Zooals pit den uitgeholden boomstam de machtige oceaan- stoomer is ontstaan, is de primitieve sluiting van voorheen uitgegroeid tot de moderne kluisdeur met automaat en tijdslot van heden. Lezer,bekijk Uw Lips huisdeursleutel eens aandachtig dan zal de gedachte dat geen ander slot over denzelfden sleutel be schikt. alsmede dat de constructie van het slot een waarborg bezit tegen het z.g. af horen der sluitstiften. ons eenig idee kunnen geven dat dit alleen het product kan zijn van een diepgaande studie op het gebied van sloten. Meer nog worden we hiervan over tuigd door de vele photo's en teekeningen, die den tekst verlichten. W(j Nederlanders moeten daarom trots zijn dat in ons midden uit een kleine smederij een fabriek is ontstaan met een wereldrepu tatie. wier producten aan den hoogsten eisch voldoen, gesteld door de wet van veiligheid door afsluiting. 't Is Landsbelang-INummer-Eén dat de distributieregeling zonder belemmering werkt. Daartoe is het Centraal Distri butiekantoor, in samenwerking met het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, letterlijk dag en nacht in touw. Elke bon-verliezer, die om vervanging vraagt, remt het werk en schaadt het algemeen belang. Maar z'n eigen belang in de eerste plaats! U moet niet denken dat verloren gegane bonnen e.d. door andere 60" fEHiKEMl kunnen worden vervangen. Andere bon nen kan de overheid alléén verstrekken als is gebleken, dat de verloren gegane niet in het bezit van derden zijn. Laat dit goed tot U doordringen: distributie papieren zijn waardepapieren, behandel ze als zoodanig! l 1! \f 1. Geef geen van Uw distril '•'pfcescheiden ooit uit handen 2. Stop textielkaarten nooit Ic in zak ol tasch Bewaar ze bij het boodschappen-doen in een afzonderlijke enveloppe 3. Houd een vaste plaats von het bewaren van Uw bonner Laat nooit kinderen benede 4 /aar bonnen afhalen of mede emen. Dat is nimmer verant woord 5. Raadpleeg minstens 1 x pe week het krantanlijstje van ge dige bonnen en scheur di. thuis van de kaart af Neem slechts voor textiel de geheele kaart mee en dan nog mei in- achtname van het onder 2 ge noemde. ?a<t op Mm/ BÖWWÊW i Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart t.b.v. het Centraal Distributiekantoor* gevraagd Biedt zich aan R.k. bloemist, ook genegen ander werk te ver richten. Liefst intern, v.g.g.v. Brieven met inlichtingen on der no. 425 Bur. van dit Blad. aangeboden Mevrouw van Cranenburgh vraagt tegen 15 Maart een R.K. dienstbode, g. k. koken. Brieven aan onderstaand adres of thuis Zaterdagmiddag. Mevr. van Cranenburgh, Stationsplein 9, Castricum. Net meisje gevraagd niet be neden 18 jaar, voor dag en nacht. V.g.g.v. Zelfst. kunnende werken. Brieven Boekhandel Reij, Texel. 1 Gevraagd een nette flinke jongen voor loop- en bakkerij- werk. Adres: Wjjma, Violenstraat 71 - gevraagd Echtpaar z. kinderen voor direct zit-slaapkamer met ge bruik van keuken of althans een slaapgelegenheid, liefst Schagen of omgeving. Adres: Mevr. v. Dam, Dorps straat 450, Wormer. gevraagd Te koop gevraagd een in goe- I den staat zijnde damesfiets. Brieven met prijsopgave onde no, 422 Bur. van dit Blad. Gevraagdgroote, liefst licht kleurige of langharige hond, van menschen die hem kwijt willen. Adres: ('s middags) J. Crum, Molenvaart 138, Anna Paulowna. Te koop gevraagd een opklap- bed met ombouw of Engelsch ledikant met spiraal (2-pers.) en een tweede-hands heeren- costuum. Brieven onder no. 42L aan het Bureau van dit Blad. aangeboden Pracht Bouvier, reu, 11 mnd. Waak- en verdedigingshond. Adres: C. Jamin, Juliana- park 5. Te koop aangeboden een beste heerenflets met nieuwe banden. Adres: Wilhelminastraat 98. Te koop een sterke zeekijker h 22.50. AdresMolenerf 5. Een kosthuis gez. door heer alleen, Huisduinen of omgeving Den Helder. Brieven met prijsopgaaf onder no. 420, a. h. Bur. van dit Blad. Energiek jong reizend étaleur heeft nog eenige dagen vrjj. Adres: A. Philippens, Violen straat no. 25 te Den Helder. Net persoon vraagt voor direct net kosthuis, omtrek Breeaand, Anna Paulowna. Brieven onder' no. 426, aan het Bureau van dit Blad. Les gevraagd in handschrift- verbetering, yoor enkele uren per week. Brieven onder no. 427, aan het Bureau van dit Blad.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 4