Brabantsche Rfjaf van Dré unei RADIO Tob nooit Pi PROGRAMMA Beidt Uw tijd LENTE ROEPT k Amico, Ulvenhout, 6 Maart 1941. Zit den Brabander eenmaal in z'n Zondagsch pak, dan komt de Zondagsche bui vaneigens over 'm. En die bléft over 'm, tot de dag ten- ende is, tot ie z'n Zondagsche spullen aflegt, In de bedstee klimt en de dekens tot z'n kin trekt. Mot ie naar 'n feest, naar de rechtbank (zoo als wij onderlest) en stikt ie z'n eigen in de Zondagsche kleedij dus, dan is 't Heiligendag veur 'm: z'n zielement staat in rozen glans; daar kan 'm vandaag niks onplazierigs ge beurend Deuzen trek-is bar sterk in ons hard werkend, arbeidzaam Volk, dat mee 't afleggen van z'n werkpak vaneigens den Zondag „aan trekt" als 'n makkelijk-zittend costuum en 'n ^schoon" (geschoren) gezicht! Ik denk, dat deuzen trek in ons, Brabanders, ook de oorzaak is gewist van 't voortbestaan van veul afgeschafte Heilige dagen! Want daar wierd altij verzocht, om, al was den Heiligen dag als Zondag afgeschaft, tóch 's mergens jiaar de kerk te komen! Nou Naar de kerk gongen wij mee de kiel, op "n paar mestklompen en mee de spaai over den schouwer. Maar „zoo'n bietje op z'n Zon dagsch". Ennena de kerk, dan gongen we dus efkes 'n borrelke vatten aan den overkant. In 't durp hoorde dan ginnen enkelen boeren- wagel, nie den hoogen klank van 't aambeeld, nie den klop van den wagelmaker, nikske! Want ze zaten allegaar aan 't Zondagsch borrelke. d'Akkers lagen leeg van volk. Meneer pastoor gong daar over den weg mee Zijnen toog! En 't vrouwvolk? Dat dee, als vaneigens, na de kerk 'nen gesteven en ge streken schort veur! Dan blééf 't ommers Zondag! Heel den dag! En 's middags klepelde 't klokske veur 't Lof. Neeë als wij eenmaal 't Zondagsch pak aan hebben, dan i s 't Zondag! Al is 'tom naar de Rechtbank te gaan. Veur den Fielp was 't dieën dag nog sterker. Hij moest naar 'n bruiloft, 'n Nicht van z'n vrouw vierde de zilveren. Den Fielp had er, mee veul bonnekesgegoochel, passen-en-meten er zoo alles veur geleverd, brooikes-zus, brooikes-zoo, 'n groote bruiloftstaart, koeks- kes, bruidsuikers, wat kon ie anders doen, dan in 't zwarte pak en hooggehoeid én mee 'nen schoonen „haanspraak" in z'nen kop ter bruiloft gaan? Den Jaan had ook iets bijzonders aan d'hand dieën dag. Hij „had" 'nen dooje. D.w.z. hij moest den parochianen, huis aan huis, gaan aanzeggen, namens de familie, dat den ouwen Kees Verpalen was overleden. En de durpers uitnoodigen veur de plechtige Uit vaartmis dan-en-dan, zij die mee 'n kruiske stonden aangemerkt, bovendien veur 't bidden- in-'t-sterfhuis. Ja, in 't Ferbruaritij is 't veur den Jaan druk mee deus werkzaamhedens. „Februari, Mèèrt zijn m'n beste maanden", beweert den Jaan altij. Dat „aanspreken", dat „doodbidderswerk", lijk wij 't noemen, doet Janus in 'n soortement van ambtscostuum. Statig in 't zwart, mee gevlochten nistels over de borst énmee 'nen steek op den kop, lijk Napoleon zoo'n dink droeg. Maar Janus z'nen steek is sierlijker: hij hee-t-er nog 'n paar linten afhangen. Veur Kiske Verpalen zwarte linten, voor 'n „jonk" lijk, 'n ongetrouwd, zijn de linten wit! Den Blaauwe en ik, wij hadden gin bruiloft, noch doojen-klandizie, wij gongen dus nie mee 'nen hoogen hoed, nie mee 'nen ministerssteek naar 't trimmenaal, doch gewoon, in 'n „tusschen-beike": da's 'n costuum te goed nog veur de week, maar nie mooi genogt meer veur den Zondag. Nolleke, de hoofdfiguur van deuzen dag, had z'n eigen piekfijn opgedoft. Bruin gestreept colbertcostuum, 'n groenen das mee 'n geel bolleke, 'n genuukschuppersdoekske in z'n borstzak en z'n (afgezaagden!) wandelstok, dien ie onder den arm draagt, om dat den stok nóg te groot is, veur deus kleine kulleke. Hij blónk, Nolleke! Ochèrm, hij hee zoo geren de leiding, ge wit! En óf ie vandaag de leiding had, mee z'n gevlekte, verscheurde, gelijmde dagvèèrding mee drie strafbare feiten! Ik had de sjees ingespannen staan, als 't ge zelschap druppelsgewijs afkwam. Nolleke was nommer één. „Ge ziet er uit of ge aan gaat teekenen", spotte Trui. „Aan mij gin kans", zee Nol. En parmantig draaide- n-ie z'n wandelstok zoemend in den ronde. „Jaja, zee Trui: „ge zult straks wel minder prots hebben, als ge veur 't hekske staat om den eisch van zooveul maanden op te vangen". „Dat zoude graag hebben. Trui", antwoordde Nolleke; „en wat ge zoo geren hebt, gebeurt toch nie, let op!" Daar was den doodsbidder, „Gade gij zóó mee?" vroeg Nol. „Nie mooi genogt?' vroeg Janus, ,,'t Krijgt veul weg van 'nen lijk- statie", vond Nolleke: „afijn!" 't Is toch wel plechtig zoo!" Daar was den Fielp ook! Die zag er uit, in z'n bruiloftpak, als den president van 't feestcomité. Toen kwam den Blaauwe nog, 'n lichten ruiten pet schuin op de rosse stekels, 't reisgezelschap was compleet. „Als de grens open was", zee den Blaauwe: „lieten we verstek gaan mannen! 'n Schoon ploegske Veur den Anvers!" Toen rejen we naar 't trimmenaal. Om tien uur waren we opgeroepen. Om halt twaalf waren we aan de beurt. Ze ptonden dieën dag in de rij, om d'r portie te halen! Kaartspeulen kosten we nie, want de getuigen- kamers zaten zoo vol, of hier bonnen uitgereikt wierden veur extra-brandstoffen. D'n marechaussee die den dienst had, zag even onze dagvèèrdings in, dat waren veur hum zooveul als onze toegangsbewijzen. „Oh zee-t-ie: „guilie hoort bij malkaar. En ditte is den beklaagdeToen keek ie, 'n bietje verwonderd, naar benejen, naar Nolleke. ..Poging tot mishandeling, huisvredebreuk en beschadigingzijde gij dat??" „Jawel", zee Nolleke fier: „beval ik oe soms nie, brigges?" Maar den brigges gaf 'm de dagvèèrding verom, hield ze vast aan 't puntje, tusschen z'n nagels. „Ge hoeft er nie vies van te zijn", zee Nolleke verontweerdigd: ,,'t is maar Cats horre en pils. En 'n bietje lijm". „Den president zalzee den brigges. „Die kan me de kon Maar den Fielp kwam er tusschen. «„Hij is nie groot", zee den Fielp: „maar brig, 't is 'nen beklaagde, waar ge toch mee veur den dag kunt komen, jonk! Halle hondeugden van tien groote kearels zitten has éring hin 'n tonneke hin Harnoldus Gommers hopgepropt". „Ik begin t' te gelooven", zee den marechaus see seerjeus. Hah, Daar was Nollekes advocaat, Mr. Glad beek. Kaal en blinkend, gezond en blozend, slim en glad als ge maar verlangen kunt, dat oewen advocaat in 'n zwakke zaak er uit zal zien. „Zijn dat oew getuigen, Gomrhers?" „Jawel meester", zee Nolleke: „ge zou 't zoo nie zeggen, maar als zuilie d'r verklaringen hebben afgelegd, eerlijk als goud, dan kan zelfs Onzenlievenheer gin wijs meer worden uit oew zaak!" Mr. Gladbeek keek tevreejen naar den „doodsbidder", naar den „bruiloftsgast", naar den rossen Blaauwe en naar mij. Den Fielp kreeg 'n hand, want da's ouwe kennis! Den Fielp wijst op Ulvenhout de advocaten aan, ziede. „Hebben juilie oew dagvaardingen meege- brocht?" vroeg Mr. Gladbeek. We toonden ze. Nol ookToen gong Gladbeek 'nen stap achteruit. En zee: „ja. Ja. Eh ja. Jajada's in orde!" Eindelijk wierden we afgeroepen deur den deurwèèrder. „In de zaak tegen Arnoldus, Hermanus, Ludovicus Gommers!" „Present", riep Nolleke. Den deurwèèrder keek veuruit, achteruit, toen naar benejen. En daar ontdekte-n-ie Arnoldus Enzoovoorts. Wij kregen 'n plek links op 'n bank, mee den chef uit Zwaluwe. Nolleke wierd ampart gezet, rechts, op de beklaagdenbank, mee Mr. Gladbeek achter 'm. „Eerst moest Nolleke vertellen, dat ie Arnol dus Gommers was. Geboren....-,.?" vroeg den president. „Jawel", zee NoU „ik ben geboren". D'n president kreeg wel belangstelling veur 'm. Zee toen: „u moet alleen maar antwoorden op wat ik vraag, verdachte". „Ge vroeg of ik geboren was", zee Nol: „en ik bèn geboren, edelachtbare!" Ook de rechters kregen belangstelling veur „de" zaak en stuk veur stuk bogen ze over de groene tafel, keken in de diepte. Dan, als ze Nolleke zagen, schoten ze mee 'n schokske weer terug in den grooten stoel eh kuchten achter d'n hand. „Griep", fluisterde den Fielp. „Geef de'dagvaarding maar eens", vroeg den President. Dalijk was Nol present. Gong op z'n teentjes staan, reikte 't slonzige, verscheurde gelijmde pampier fier over. Onwillekeurig trok den president z'n hand in. Dan zamelde-n-ie moed en nam 't pampier aan. Mijn getuigenbank begost te „leven". Daar zaten 'r 'n paar stillekes te lachen, alleen nog mee den buik. De bank stond, om zoo te zeggen, onder electrieken stroom. Den president keek van die dagvèèrding eerst naar Nolleke, Toen naar Mr. Gladbeek, die 'n onzichtbaar oogske knipte. Dan naar ons. Dan naar zijnen buurman-rechter. Dan zuchtte den president 'n, maar zweeg. D'n griffier, 'n jonk kaereltje, kroop wat dieper weg achter zijnen bef. Toen gaf de president Nolleke de dagvèèrding verom. Nol vouwde 't pampier sjecuur op en stópte 't in zijnen portefulli. „Bewaar 't maar zuinig", zee den president seerjeus. Maar toen was mee 't griffierke ge daan. Dat kreeg 'n hoestbui, dat z'n befke wapperde. Mijn bank kwam onder zwaarderen stroom, Mr. Gladbeek poetste z'n gladde ge zicht nog blinkerder. Toen moest den Griffier Nollekes euveldaden veurlezen. „Dat hij, Arnol dus, Hermanus, Ludovicus Gommers voor noemd, in den namiddag van den 17 November 1940 te Lage Zwaluwe in het Stationsgebouw der Nederlandsche Spoorwegen had open- getrapt en zich gewelddadig toegang verschaft tot het kantoor van den Chef der Spoorwegen, 'n localiteit niet voor het publiek toegankelijk. „Stop", commandeerde Nolleke: „waarom zit er dan 'n deur in, als daar niemand binnen mag?!" Den president roffelde mee zijnen hamer, dreigde Nolleke mee den Veldwachter die daar stond, Mr. Gladbeek suste Nolleke ook en den Griffierbrak 't zweet uit. Afijn, aan die dagvèèrding kwam 'n end, op 'nen oogenblik toen we 't hadden opgegeven..." Bekent u zich te hebben schuldig gemaakt aan de feiten zoo juist door den heer griffier voorgelezen en u ten laste gelegd door den heer Officier? vroeg den president. „Eénen bonk leugens", riep Nolleke! En toen naar den Officier: „ge mot maar durven! Ik zou me Toen moest Nolleke naar buiten. Den Chef wierd gehoord. Die was 't mee de dagvaarding volmokt eens! „En heeft dat kleine mannetje u werkelijk bedreigd?" vroeg den president. „Jjameneer den president", antwoordde den Chef. „Hij wou m'n seinstaf hebben om den trein te laten vertrekken, want hij had betaald, zei hij, om naar den Haag te gaan en niet om in Zwaluwe voor Piet Snot op 't perron te blijven staan. Hij ging uit van het stand punt, dat ik het te koud vond om naar buiten te gaan en den trein het vertreksein te geven!" „Gaat u 'ns zitten. En komt u eens hier, getuige Beeckers?' Aan den Fielp wierd gevraagd: „vertelt u eens, u is een oud vriend van Gommers, niet?" „Welneeë, hedelhachtbare", zee den Fielp: „welneeë". „Begrijp ik niet. U was toch met elkaar voor plezier op reis? Op potverteering, nietwaar?" „Ehjja! Zekers! Maar zuilie daar, den Dré, den Jaan „Jaan? Wie is dat? Dieën doodsbidder! En den Blaauwe, dét zijn m'n kameraads, maar Nolleke, pardon, maar Gommers was meege gaan hop heigen kosten. Buiten bezwaar van de propkas, hedelhachtbare", „Propkas „Jawel. De kas van de propclub". „Propclub?" „Kende da spulleke nie, hedelhachtbare, proppen? Kek, da's zoo „Genoeg. Maar u kent Gommers toch goed?" „NouGoe-oed?? Goed?? Ik kèn 'm, ja". „Hoelang al?" ,,'n Dertig, veertig jaren, hedelhachtbare". „U kent 'm dus al bijna 'n halve eeuw slecht?" „Zoo his 't percies, hedelhachtbare". „Is ieden president tikte teugen z'n veurhoofd. „Stapelgek, hedelhachtbare. Stapelmesjok ken", zee den Fielp enthousiast. „Stapelgekdie indruk maakt ie nou ook weer niet. Denk er om, getuige, u kent hem al veertig jarenslecht enneu staat onder eede!" „Laten wij dan zeggen, hij his kiedewiet!" gooide den Fielp 't op 'n accoordje. „Kiedewiet? „Oogmoedswaanzin! Nolleke vindt z'n heigen den flinksten vent van Huivenhout', hedelhacht bare!" Afijn, amico, ik kan heel de terechtzitting nie verslaan (tot mijn spijt), maar op 't end moest Nolleke weer verom komen, ze hadden 'm er toch bij noodig. Maar hij was veul ge pikeerd. Toen wierd 'm zijn strafblad onder z'n neus gehouwen, 'n Oud vonnis van 15.boete veur eenvoudige beleediging van een ambtenaar in functie. Nolleke schudde wanhopig z'nen kop. „Wéér gelogen", zee-t-ie mee 'nen zucht. ,,'t Was veur rijen zonder licht. Enne toen, vaneigens, toen zijn er 'n paar woordjes ge vallen. Maar gatsamme, da's tien jaar ge- lejen!" De zaak liep percies als Mr. Gladbeek had gewild. Na den eisch van den Officier, 50. of 50 dagen, verklèèrde Gladbeek Nolleke mee prachtig geleerde woorden, die Nol niet begreep gelukkig, ook veur stapelgek en als Nol er 'n tientje uit houdt, dan is 't veul! Wij hebben er wijers 'n gezellig dagje van gemokt, den Fielp was laat ter bruiloft, Janus vergat Kiske Verpalen en over 14 dagen hebben we de uitspraak. Daar loopen weddenschappen. Ik zeg 'n tientje. Den Fielp denkt vijf piek. ZONDAG 9 MA^RT 1941. Nederlandsch programma. Hilversum I. 414.4 m. 8.00Gramofoonmuziek. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Uitzending voorbereid door de Chr. Ra dio-Stichting: a Wijdingswoord (10.00). b. Gewijde muziek (opn.) (11.30). 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Musette-ensemble „Les Gars de Paris" en soliste. 12.42 Almanak 5. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Bach-programma (gr.opn.). 1.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 2.0C Gramofoonmuziek. 2.30 Residentie-orkest en solist. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.30 Uit Berlijn: 64e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Voor de ónderen. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.00 Gramofoonmuziek. 7.15 Sport van den dag. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten ANPP. 8.15 Amusementsorkest en soliste. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Vervolg van 8.15. 9.15 Radiotooieel. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP. Nederlandsch programma. Hilversum II, 301.5 m. 00 Gramofoonmuziek. 9.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzbi nig Protestantsche Kerkcomité: a. Studio Vroegdienst (9.00); b. Voor de kinderen (9.30). 10.00 Omroeporkest, solist en gramofoonmuz. 11.30 Meisjeskoor „De Krekels" met orgel begeleiding. 12.00 Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting: Cyclus „Eens Christen's reize naar de Eeuwig-ieid in dezen tijd". 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Orgelspel. I.30 Gramofoonmuziek. 00 Cyclus „Nederlandsche dichters en proza schrijvers uit vroeger eeuwen en wij". 2.20 Omroeporkest en solisten. 3.3" Gramofoonmuziek. 4.00 Uitzending voorbereid voor de Christ. Radio-Stichting: Wijdingswoord. 5.1. Wekelijksche gedachtenwisseling ANP. 5 30 De Ramblers. 6.00 Salonorkest. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Esmaralda en solisten. 7.30 Pianovoordracht. 8.008.15 Nieuwsberichten ANP. MAANDAG 10 MAART 1941. Nederlandsch programma, Hilversum I. 414,4 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50700 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzin nig Protcstantscne Kerkcomité: Dagopening. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 Orgelconcert. 10.00 Fluit en piano. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Omroeporkest. II.30 Voordracht. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.00 Philharmonisch kwartet. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Rococo-octet. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Onze keuken. 2.30 Cello met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 3.00 Dialoog. 3.20 Esmaralda en solisten. 4.0o Gramofoonmuziek. 4.20 Zang en orgel. 4.50 Voor de kinderen. 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 Omroeporkest. 6.15 Gramofoonmuziek (met toelichting). 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.00 Economische vragen van den dag ANP. 7.15 Pianosoli. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Pianosoli. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Concertgebouworkest en soliste. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP. Nederlandsch programma. Hilversum H. 3C1,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50700 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Uitzending voorbereid door het Christ. Radio-Stichting: Morgendienst. 10.20 Pianovoordracht. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Voordracht 11.20 Melodisten. 12.00 Berichten. 18.15 Omroeporkest. 12.45 Nieuw- en economische berichten ANP. 1.00 De Ramblers.. 1.30 Orgelspel. 2.00 Zang met pianobegeleiding en gramo- fooimuziek. 2.30 Lezing voor de vrouw. 2.50 Omroeporkest. 3.30 Reportage. 3.45 Gramofoonmuziek. 5.0" Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting: Lijdensmeditatie. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.3( Amusementsorkest en „Klaver Drie". 6.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzin nig Protestansche Kerkcomité: Gesprekken met luisteraars. 6.15 Vervolg van 5 30. 6.45 Actueele report"ge of gramofoonmuziek. t.00 Friesch praatje (ANP). 7 15 Komanceio en soliste. 8.008.15 Nieuwsbei .chten ANP. Den Blaauwe heeft 't staan op zeuven maanden. En den Jaan denkt van 'n jaar op zending naar 't gekkenhuis. 't Was 'nen plazierigen dag. Ja, die propclub, amico, die heffen we nooit op, man! Maar nou schei ik er af. 't Is wellekes. Veul groeten van Trui, Dré III en den Eeker en als altij gin horke minder van oewen t.a.v. 5 Dré. Idealen, luchtkasteelen, hartewenschen heeft ieder mensch. En er is een wensch die de boventoon voert, een speciaal ding, dat wij voor alles graag zouden bereiken, doorleven of bezitten. Zelfs de meest verstokte cynicus heeft ergens zorgvuldig weggestopt in een hoekje de hoop, dat het toch nog wel eens de waar heid kon worden, datgene wat hij zoo met hart en ziel hoopt. Het in zichzelf gekeerde type zal zich al grootendeels tevreden stellen met te droomen over zijn ideaal, terwijl de meer praetisch- aangelegde zal streven naar middelen, om dat ideaal tot werkelijkheid te maken. Voor wat men zoo innig wenscht is het zeker de moeite waard een zorgvuldig plan te beramen. Wat is het eerste steentje dat den weg naar volvoering belemmert, en hoe zou dat uit den weg geruimd kunnen worden. Begint met die eerste hindernis, en denkt niet: „er zijn nog zooveel belemmeringen". U kunt ze toch niet alle tegelijk aanpakken. Elke stap dichter naar het bereiken van Uw doel is de moeite waard. Misschien zijn er anderen die U kunnen helpen. Gebruikt dan eenvoudige practische psychologie om hun medewerking zoo waarschijnlijk mogelijk te maken. Gaat b.v. nooit iets vragen aan iemand, die juist moe van zijn werk thuis komt of die juist zal gaan eten. Dat zijn factoren die tot weigeren doen neigen, ongeacht den aard van het verzoek of den persoon van degene die het vraagt. Meent U op een goed gekozen oogenblik te komen, maar bemerkt U dan dat de per soon in kwestie minder goed gestemd is, maakt Uw verzoek dan kort en stelt Uw ver zoek tot een volgenden keer uit. Laat U niet verleiden door de gedachte „dat U er toch zoo dolgraag vandaag over gesproken had." Het is Uw eigen belang, Uw verzoek op een in alle opzichten zoo gunstig mogelijk oogenblik te doen. Door tegen beter weten in er toch over te spreken, zoudt U Uw kans kunnen vergooien, want het is altijd moeilijk op een weigering terug te komen. Geduld is een eerste vereischte voor wie een plan met goede kans van Magen wil uit voeren. Als U geduldig en systematisch te werk gaat, moet U uiteindelijk -lagen. Weest niet teleurgesteld als de zorgvuldig- voorbereide stap van vandaag niet lukt, want het is heel goed mogeliji- dat U morgen in de gelegenheid zult zijn om twee stappen te vorderen. U zoudt toch ook niet verwachten, dat het vandaag door U gestekte plantje morgen al in bloei zou staan? Noch weet U met zekerheid wanneer dit precies wel zoo ,zal zijn. Maar U bent overtuigd dat die bloei zal komen. Juist de energiekste menschen bederven dikwijls hun plannen door overhaasting. De verstandige denkt: „ik doe alles om mijn doel te bereiken, ik verwacht succes, maar ik moet afwachten wanneer". (Nadruk verboden). Dr. JOS DE COCK.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 11