SCHITTEREND M.L.D. WERK PUZZLERUBRIEK pretrihbturttn Brief uit Nieuwediep Abonneert U op dit bfed „Marine-vliegers geen mooiweer-vliegers" stook ik zuinig Burgerlijke Stand van Texel Predikbeurten Texel SD-fc ïlituut^Qmnta tvjudilit 1940 0,p 4500 meteA fcuwi de faetyen Hieronder volgt het tweede artikel over de Nieuw Guinea expeditie 1940, waarbij door den M.L.D.. den Marine Luchtvaart Dienst zulk voortreffelijk werk gepresteerd is. Den 29sten Juni nam de expeditie een aan vang met een oriëntatievlucht naar de meren, die ik in den waarnemingskoepel van het toe stel meemaakte, aldus de leider van de expeditie. Boven de diep landwaarts in dringende baai cirkelde het vliegtuig in de morgenschemering omhoog boven het laag hangende wolkendek. Beide kusten van de landengte, de hals van het eiland, waren goed te zien. zoowel de Geelvinkbaai als de Zuid kust. De silhouetten van het 3730 m hooge Weylandgebergte eenerzijds en het 3300 m hooge Charles Louisgebergte anderzijds doem den voor ons op, scherp en donkerblauw af stekend tegen den steeds helderder wordenden Oostelijken hemel. Over het dal van de Omba- rivier vlogen wjj tusschen beide bergmassieven door recht Oostwaarts het merencomplex tegemoet. Boven het brongebied van de Omba maakten wij nog een ronde om op hoogte te komen. Na een drie kwartier vliegen zitten wjj op 4500 m hoogte, alle bergkolossen onder ons. Voor ons rijst het westelijk randgebergte van de meren op. Plotseling ontrolt zich daar achter voor onze oogen het overweldigende panorama van het groote Paniai-meer met in den zuidwesthoek den 3300 m hoogen Déjai, den wachter aan 't meer, een prachtig verge zicht, kenmerk voor volgende vluchten. Zuid waarts komen nu ook de beide andere meren, 't kleine Tagè, en het iets grootere Tigi-meer, in het zicht. Vervolgens begint de daling naar de op 1750 m boven zee gelegen watervlakte en de landing voor den bestuurspost Enaro- tali. Ook voor de beide officieren-vliegers, die op hun zwerftochten door den Archipel aan veel natuurschoon gewend zijn, was dit een toch om nooit te vergeten. Het doel was ech ter om allereerst eenige locale bekendheid met het zware hooggebergte te verkrijgen, ljetgeen bij de groote onvolkomenheid van de kaart een eerste vereischte voor den regelmatigen op voer was. Ook omtrent de atmosferische toe standen in en om het merengebied kregen wij reeds dadelijk een voorproefje, daar de West kant van het groote meer reeds spoedig na aankomst volkomen begon dicht te trekken en de wolken zich boven het randgebergte hemel hoog begonnen op te stapelen. De ervaring tijdens de verdere vluchten in de volgende dagen leerde weldra, dat in het merengebied als regel een zeer zware bewolking en regen valt aan te treffen. Het ligt dan volkomen door de wolkenbanken ingesloten in het om ringende bergland. Slechts boven de oostelijke helft van het meer en de groote moerassige vlakten aan dien z(jde is het wolkendek bijna steeds open. Een bepaalde gunstige tijd van het jaar kan niet worden opgegeven. Wat de dagperiode aangaat, wordt als regel de minste bewolking aangetroffen 's morgens vóór 8 uur en 's middags na 4 of 5 uur. De korste vliegroute van de Etna-baai naar de Wisselmeren is binnendoor over het 2800 m hooge zadel tuschen het Weyland- en het Charles Louis-gebergte. De T-toestellen met hun kruissnelheid van 180 km in het uur deden er gemiddeld 70 minuten over. Ondanks de goede terreinkennis, die de vlie gers na enkele vluchten van het bergland ver kregen hadden, kwam het nog enkele malen voor, dat het niet mogelijk was door de vele laag en massief hangende cumulusbewolking het merencomplex te bereiken, noch onder de bewolking door de dalen, noch over de be wolking heen. Meestentijds was men gedwon gen zigzaggend tusschen de stapelwolken door het groote meer te bereiken. Hoogten van 4500 m kwamen daarbij geregeld voor. Werden aanvankelijk twee groepsvluchten per dag uitgevoerd, toen de Zuidoostmoesson in volle kracht in het miden van de maand Juli doorstond was het mogelijk meer dan één groepsvlucht per dag te ondernemen. Ter illustratie daarvan de volgende aanhalingen uit mijn dagboek: „11 Juli. Om 5.30 uur starten beide machi nes: landing op het meer om 6.30 uur. Te 10 uur is de T 22, commandant Nepveu, terug in een zware regenbui. De T 23 kan den ingang van de baai niet vinden en landt te Oemar aan de Zuidkust; vindt daar 2 drums benzine van de Nedérlandsch Nieuw Guinea Petro leum Mij., hoogst toevallig. De heer Nepveu laadt volop benzine en gaat op zoek naar de T 23. De „Anna" ligt gereed om eventueel te hulp te komen. Om 3.30 uur zijn beide toe stellen terug in een zware regenbui, nadat commandant Nepveu om 3 uur de „Anna" had bedankt. De tweede vlucht vervalt." „12 Juli. Beide vliegtuigen starten om 6 uur, het zeegat uit, langs de kust verder. Zoo te zien, naar m\jn leeken-oordeel, weer om geen hond door te sturen. Onze Marinevliegers zijn echter geen mooi- weervliegers en nemen het risico. Mis schien vinden ze het zelf niets bijzonders, alzóó de heer Nepveu, die al 4500 vlieg uren achter den rug heeft en wel erger buitjes zal hebben meegemaakt. De tweede vlucht gaat niet door, daar de meren boven nogal dichtzitten." Voor het vrachtvliegen ten behoeve van onze expeditie waren de T-toestelen uitermate geschikt, beter dan de Dorniers. Aan een korte startlengte en een goed klimvermogen paren zij een groote laadruimte. Bij het be laden en ontladen van de toestellen werd veel gemak ondervonden van het openschuifbare bommenluik in den bodem van den romp. Hierdoor was het mogelijk groote voorwerpen, zooals kisten, buitenboordmotoren voor de booten op het meer, drums met benzine enz. te vervoeren. De nuttige last bij den aanvoer vanuit Etna-baai bedroeg aanvankelijk 750 kg, doch werd daarna verhoogd tot 850 kg; een enkele maal werd zelfs 1000 kg per toe stel ingeladen. Bij den afvoer van het Paniai- meer- op 1750 m boven zee lichttte het toe stel veiligheidshalve niet meer dan 500 k 600 kg nuttigen last van het water. In een paar weken tijds hebben de beide T-vliegtuigen de geheele expeditie, 110 man en 40 ton goederen, van de kustbasis-Etna- baai overgevlogen naar de meerbasis-Paniai. Vier dagen na aankomst van het eerste eche lon in de Etna-baai waren de mantri's-topo- grafen reeds bezig aan de basismeting langs genoemd meer ten behoeve van de kaartee- ring van het expeditieterrein, voorts was Dr. Brouwer, de arts-anthropoloog, aldaar reeds met zijn onderzoek begonnen en de luitenant ter zee Hagdorn met zijn astronomische plaatsbepaling van het station Enarotali, hoofdbivak van de expeditie, aan den Zuid oosthoek van het meer. Veertien dagen na aankomst op Nieuw-Guinea was de geheele expeditiestaf aan den wetenschappelijken arbeid. Ziehier een cardinaal verschil met vroegere wetenschappelijke expedities naar het binnen land, waarbij de deelnemers steeds maanden en maanden lang op het basisvlak zaten te wachten, totdat de honderden kilometers lange opvoerlijn langs de rivieren en over land in gereedheid was gebracht en de wetenschap pelijke uitrustingsstukken en levensmiddelen- voorraden waren opgevoerd. En was de étappeljjn eindelijk gereed, zoodat zij ook naar binnen kon trekken, dan mochten zij blij zijn eenige weken van eenige maanden Is nooit sprake geweest in het eigenlijke expeditie terrein te kunnen werken. Dan was de toe gemeten tijd verbruikt en noopten de kosten tot terugkeer. Thans hebben allen zich vijf volle maanden rulstig aan het wetenschappe lijke werk kunnen wijden, dank zij de fraaie wijze, waarop de Marine-Luchtvaartdienst den opvoer van de expeditie heeft volbracht. Dank zij echter ook de aanwezigheid van de prach tige meren, die een ideaal landingsterrein voor watervliegtuigen bieden en waaraan de kort voor de expeditie opgerichte bestuurspost Enarotali gelegen is, die door de goede zorgen van het Binnenlandsch Bestuur, met name den aspirant-controleur Dr. V. de Bruijn, en den commissaris van de Veldpolitie R. R. van Ravenswaay Claassen in een uitstekend hoofd- bival voor de expeditie herschapen was. Ook deze week nemen w|j nog een z.g lettergreeppuzzle op. Aanleiding hiertoe was het feit dat de animo voor dergelijke problemen ongedacht groot gebleken is. Wij hadden niet kunnen vermoeden dat dit soort raadsels een zoodanige concurrentie aan de traditioneele kruiswoordraadsels zou aandoen. De liefhebbers van de laatste soort kun nen echter gerust zijn. Waarschijnlijk vol gende week reeds zullen zij hun hart weer kunnen ophalen aan een kruiswoord raadsel. £eite\(jAttp.-'Pu^le. De eerste letters, van boven naar beneden, gevolgd door de derde letters van beneden naar boven, vormen een uitspraak van den grooten paedagoog Jan Ligthart. 1. dagteëkening; 2. weerklank; 3. gelegen heid; 4. tabletje; 5. roode kleurstof; 6. reuk stof; 7. klaagzang- 8. thuis (Duitsch); 9. in alles gelijk; 10. aanteekening; 11. hospitaal; 12. Engelsch dominion; 13. geraamte; 14. schafttijd; 15. sierlijk, bevallig; 16. klem- (-toon); 17. harnas; 18. onderpand; 19. groot hert; 20. rijstveld; 21. met het doel; 22. denk beeld; 23. puntdicht; 24. dorschwerktuig; 25. verweerschrift; 26. stad aan de Noorsche kust; 27. redeneerkunde; 28. hetzelfde; 29. gebeurte nis; 30. weinig (Engelsch); 31. van een dag- teekening voorzien; 32. het paradijs; 33. snaar instrument; 34. graveeren- 35. hetzelfde; 36. eenstemmig; 37. komt achteraan; 38. ponjaard; 39. equator; 40. voetpunt (astronomisch); 41. droge rivierbedding; 42. nabootsen; 43. tieren; 44. schalm. Lettergrepen: a - borg - ca - ca - cho - da - da - da - de - dee - dem - den - den - deur - di - di - dir - dolk - druk -e-e-e-e-e-e- e - e - - e - ein - et - few - gant - gast - gel - gi - gi - gie - gie - gram - heim - huis - i - i - i - i - Ier - joe - joen - kei - ku - laat - land - land - le - le - le - len - let - lo - lo - ment - mi - mil - na - na - na - naar - nar - ne - niem - no*- o - oc - pas - pi - po - ras - ren - ren - sr - scha - sen - sie - ske - ste - taar - tee - tee - ten - tens - ti - tie - tiek - til - to - turn - u - uur - ve - ve - ver - vik - vle - wa - waar wah. ÖJfito-Uinq, iwAiq. laadiel 1. Nantes; 2. inenten; 3. elegant; 4. twijgen; 5. elbe; 6. New York; 7. knuppel; 8. emoüe; 9. lariks; 10. rotonde; 11. oleander; 12. zege pralen; 13. epe; 14. nazitten; 15. getallen; 16. ergo; 17. edelsteen; 18. noodzaken; 19. kaviaar, 20. Roemenië; 21. underwood; 22. infaam; 23. smerig; 24. agitatie; 25. lelie; 26. Loenen; 27. elders; 28. eenigermate. Ziet versje van De Genestet wordt: Niet enkel rozen, Geen kruis alleen, De liefde voegt ze Getrouw bijeen. De prijs van 2.50 werd deze week ge wonnen door: J. AMBRIOLA, Steengracht 5. Alhier. GoAAeApande,nJie wy stellen het op prijs van onze inzenders ook zelf-ontworpen raadsels te ontvangen. Deze worden gehonoreerd met een bedrag van 1.De inzender van het raadsel van de vorige week, de heer Van B. kan dus ook nog dit honorarium aan ons kantoor in ontvangst komen nemen. J. F. H., Schagen. Dank voor uw aardige cirkel-puzzle. Graag hadden we haar opge nomen, maarhet is typografisch niet mogelijk. Gaarne zullen wij een andere maal wel een probleem van uw hand plaatsen. Deze opgave zenden wij retour. H. B. Met uw opmerking, dat u een kruis woord-raadsel „10 maal liever" heeft, wordt rekening gehouden. Zeer binnenkort ver* schijnt er weer een serie van dergelijke op gaven. ZONDAG 9 MAART. Westerkerk (Helden der Zeeplein) Morgendienst, 11 uur, Ds. F. W. J. v. Poel. Geref. Kerk. (Rehobothkerk) 's Morgens 10 uur Ds. Tollenaar, Voor- M?ddfg" 3Auur Ds. Tollenaar, Biduur voor het gewas. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) 'e "M'iririaers 4 uur, Lccsdiönst. Woensdag 12 Maart, n.m. 6 uur, Biduur voor het gewas, den heer J. Rebel. Evangelisatie (Palmstraat) Geen opgave ontvangen. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) V.m. 11 uur samenkomst. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). 's Morgens 10.15 uur, Ds. W. J. F, Meiners. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) Geen dienst. Hersteld Apostolische Gemeente, Sumatrastraat. V.m. 9.30 en n.m. 15.30 uur dienst. YlLeuwJ uit Wik VISSCHERIJ. Urk, 6 Maart. Door 47 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 2019 pond snoekbaars, van 30 tot 195 pond per vaartuig, prjjs 54 tot 57 ct.226 pond blei en voorn, 16 tot 27 ct. en 180 pond voorn, van 8 tot 9% ct., alles per pond. URK WEER VAN STEENKOLEN VOORZIEN. Door de invallende vorst was er geruimen tjjd op Urk al geen steenkool meer te krjjgen. Velen kregen dan ook een vergunning om de sintels op den dijk van de Zuiderzeewerken te gaan zoeken. Thans is echter weer een schip steenkolen aangekomen, zoodat er weer 100 ton werd aangevoerd. Het was een ware blijd schap op Urk, toen het schip de haven binnen kwam. BAGGEREN TE URK. Alle havens te Urk zullen thans worden uit gebaggerd. Meer dan 20000 kubieke meter zulen uit de havenwerken van Urk moeten worden verwijderd. Het baggerbedrijf uit Har- lingen zal dit uitvoeren. IS UW SCHOORSTEEN GEVEEGD? Elk jaar zult U zich opnieuw moeten af vragen: „is de schoorsteen geveegd?", want dit is eenmaal per jaar beslist noodzakelijk. Door den schoorsteen te laten vegen voor komt U gesukkel met Uw stookinrichting, klachten over kolendamp en gevaar voor schoorsteenbrand; bovendien geeft een vuile schoorsteen een hooge jaarlijksche brandstof rekening, omdat het vuur dan niet naar wensch brandt. Laat dus, zoo noodig, alsnog Uw schoorsteenen naar wensch vegen. LEKKAGE IN DE PIJP. Een bron van veel klachten is vaak de pijp, welke de stookinrichting verbindt. De pijp moet zonder eenige lekkage luchtdicht sluiten op den rookmond aan de stookinrichting en in het schoorsteengat. Om te voorkomen, dat de pijp, als U tegen de kachel stoot, van den rookmond afglijdt, wordt zij met een spijker hierop bevestigd. De beste afsluiting van de pijp in het schoorsteengat krijgt U door een dubbele nis bus te gebruiken; tusschen den dubbelen wand van deze bus kan de pjjp dan worden vast geklemd. Is de pijp zelf lek, dan moet zij vernieuwd worden; roest de pjjp in korten tijd door, dan kunt U óf een pijp gebruiken van gegalvani seerd plaatijzer óf den schoorsteen van boven tegen inregenen met een kapje laten afdekken. Iedere lekkage in de pijp geeft valschen trek, welke oorzaak is, dat de schoorsteen een te geringen trek op het vuur uitoefent, met het gevolg, dat U niet zuinig stookt of in het ver trek last van kolendamp ondervindt. Vooral als bfl het vegen van den schoorsteen een stookinrichting van haar plaats is ge weest, let men er lang niet altijd goed op, of de pijp wel sluit. Het is dus noodzakelijk, dat U zich hiervan persoonlijk overtuigt. J^oceJUeh meuu^i van 1 tot en met 7 Maart 1941. GEBOREN: Catharina Elisabeth, d.v. A. de Ridder en E. de Visser, Hendrik, z.v. J. Smit en J. B. M. van Beek. Astrid Anna Helena, d.v. J. Keijzer en D. H. Smit. ONDERTROUWD: Sijbrand Langeveld en Johanna Anna Hoekstra. GETROUWD: Maarten Hoogesteger en Maartje Blom. Willem Boomstra en Trijntje Bonn. OVERLEDEN: Geertje Mulder, 64 jaar, we duwe van Jan Duinker; Reijer Dogger, 83 jaar. POLITIE. Gevonden: 1 kinderportemonnaie, 1 pad- vindersriem, 1 heerenhorloge. I Aan fan ïïleni Beste Jan, We hebben je uiteenzetting over het ont staan van het boek, voorzoover dat het mate- rieele bestaan betreft, hier met belangstelling gelezen. Velen ging een licht op. Wie had nu ook kunnen denken dat er zóóveel haken en oogen vastzaten aan één zoo'n boek Ik wist het wél. Ik kan er van meepraten als er bij ons een boek op uitkomen staat in de drukkerij. Bewaar mewat een gejaag en geren. Ruzie met den drukker, herrie met den clichémaker. „Woorden" met den ontwerper en een „aan gebrande" teekenaar. Als een nachtmerrie wordt de drukkerij-chef achtervolgt met den datum van uitkomen" en als dan dat product van bloed en zweet, van herries en razernijen, van nachtenlang gepieker en onoplosbaar schijnende problemen, eindelijk en ten lange leste in de étalage's van de boekwinkels ligt dan stemt het wel eens droevig te moeten ervaren dat Jan Publiek .pardon, ik bedoel Koning Klanter hoegenaamd geen sjoege" van heeft hóe zooiets en met welke hartver scheurende pijnen het geboren werd. Dank ook z\j jouw realistische reportage mogen wij echter hopen, dat de Nieuwedieperlingen er thans eenig idee van gekregen hebben. Baadt 't niet, dan schaadt 't ook niet. Maar terzake, je hebt zeker ook wel akte genomen van de verheugende tijding, dat de Jutterij weer aan 't visschen kan gaan. Natuur lijk. Ja, het wordt geen visscherij op groote schaal. En zij die het doen wagen altijd nog min of meer hun hachje. In vertrouwen wil ik wel verklaren, dat ik me met alles teweer zal Stellen als directie of redactie me mee willen sturen op visscherij-reportage. Ik zal op m'n vrouw wijzen en op m'n verantwoordelijkheid voor het reilen en zeilen van m'n gezin. Ik zalenfin, de argumenten liggen klaar en m'n klompen krggen ze er nog niet voor.' Maar dat kunnen de visschers, die straks naar buitengaats gaan om wat schar en schol, xcat wijting en geep te bemachtigen niet zeg gen. Die moeten er op uit, omdat er brood in de kast moet zijn. Omdat er weer verdiend moet worden. En zoo zal er weer visch zijn en zullen wij in Nieuwediep, die nu eenmaal geheide visch- smullers zijn, weer aan onze trek komen. Zaterdagsavonds zullen we weer drentelen voor ZwagermanSlot en Bijl en misschien ook weer bij Kraan, als de zaak weer opgebouwd ie. We zullen de hemelsche verlokkingen aan schouwen van spring-„levendige" schol en kwispelstaartende schar. Van vette geep en goud-bruin gerookte poon, waar 't vet (zonder bon!) uitdruipt. Jan, visch is voor ons in Nieuwediep wat spaghetti voor den Italiaan, vogelnestjes voor den Chinees en kikker billet jes voor den Lim burger zijn. Dat wil zeggen: iets waar je je vingers bij opeet en waar je ze 's-nachts voor uit je bed kunnen halen. En er kómt weer visch: Pieterse heeft het eergisteren tegen me gezegd en ik weet dat het waar is. Misschien zal de tijd dan komen dat ik Amsterdam-waarts tijg, in m'n valies meetorschend een paar kilo versch-gebakken makreelen, scholletjes en tongetjes. 't Zal een feestmaal worden, Jan Mens! Laat ons daarbij vergeten hoe duur deze visch betaald wordt, want de Dood is geen denkbeeldige gast, daar buiten de haven. Laat ons daaraan niet denken, want de smaak van tong en schar zou ons vergaan Bij jullie is dus in Mokum ook het voorjaar doorgebroken. Ja, dat moet wel, want hier in Nova Zembla staan in m'n tuin de eerste vroege tulpen boven den grond te koekeloeren. Die zijn door de luttele uren zon de aarde uit- gekoesterd en kyken nu met stom-verbaasde oogen de barre wereld in. Wonderlijk, dat voorjaar Jan, en of het door de tijdsomstandigheden komt of door wat an ders ik heb er nog nooit zóó naar ver langd als nu. Nu lijd ik (en dat zal wel met jou evenzoo gaan vermoed ik) aan een ziekte, die m'n vrouw „voorjaars-kolder" noemt, een onvriendelijk woord overigens. Ze betrapte me er de vorige week namelijk op, dat ik m'n dikke jaeger-ondergoed uit en m'n interlook aantrok. Gevolgen: groote herrie. Ik was dit en ik was dat. Of ik vergeten was dat opa al op z"n drie-en-dertigste een rheumatiekljjder was en dat tante Cor van de week nog ge schreven had, dat we moesten oppassen, om dat er nog een ,Jt" in de maand zat. Enfinhaken en oogen geen gebrek en ware het niet juist op het hoogtepunt van deze interne ruzie gaan hagelen, we waren misschien nóg bezig geweest. Uiteindelijke overwinningmijn vrouw. Gelijk gekregen: mijn vrome. Als altijd dus Nu droom ik 's nachts, Jan, van ,Frissche Morgen en de H.Z.V. Ik zie me weer den dijk aftippclen„door"-maken en in zee springen. T En in m'n geestesoog zie ik me daar spartelen en gjjn-maken in 't Marsdiep, waarvan je een honger krijgt als twee paarden. Ik zie me al weer loopen met een Schiller hemdje en met dunne sokken. En 's-avonds een ommetje maken op de pantoffels en heel den nacht voor een open raam maffen. En we hebben het zelfs (lach nietal gehad over de... vacantie. Ik zei dat ik naar een vergeten oord wilde. Ergens in de binnen landen van Terschelling, of op de Veluwe of in Drente. Waar ik veertien dagen lang nie mand zie. Ik wilde een kist boeken meenemen en verder niets: Geen telefoon, geen Avond bladen geen treinen van 5.50 in den nacht geen middageten om 8 uur 's-avonds geen enzoovoorts, enzoovoorts. Heel alleen wilde ik dat met moeder-de-vrouw. Die er, snap jij het, geen syllabe voor scheen te voelen en zei dat ik, egoist, dan maar alleen moest gaan. Omdat zij „ook wel eens menschen" wilde zien. Om dat ze nu al lang genoeg gebuitenveld had en ook wel weer eens in een fatsoenlijke stad wilde loopen om dan fijn te gaan winkelen. Wéér herrie. I k wilde naar de eenzaamheid en z ij naar de stad en de winkels. Ik voorzie „vierdaagschen" langs den Nieuwendijk en Kalvcrstraat en zoo, ik voorzie eindelooze dren telingen voor de japonnetjeswinkels en trico tagepaleizen. Ik voorzie Ik zei: „geef mij maar rijst", en... alwéér de poppen aan het dansen. Waaruit je wellicht zoudt gaan concludeeren, dat het tusschen ons niet meer je-dat is. Maar dan ben je abuis want we kunnen het samen nog steeds opper best vinden en al botsen de meeningen wel eens, daaraan is de lente schuldig, die een mensch nu eenmaal uit z'n evenwicht schudt. Jan, ik ga dit visch- en lente-epistel beslui ten. Maar alvorens ik dat doe, ouwe recht bankverslaggever, moet ik je nog vertellen, dat je uitgever me prompt het boek ,Jloen" toegestuurd heeft. Ik ben er door huiselijke omstandigheden nog niet aan toegekomen, en kan dus alleen maar een wei-gemeend compli ment brengen aan de heeren van Jlosmosdie dit geesteskind van jou in een kleed staken, dat uitmunt door goeden smaak en originali teit. Hou zóó'n uitgever in eere! Overigens, de vjjf van je toegenegen Cornelius. (P.8. Namens de vrouw: weet jij nog een adres voor poeier chocoladeAls je het weet, zendt het dan per expresse, dan ben ik ten minste van de slemp, de warme ranja en de anijsmelk af, want die slokkies beginnen me hardgrondig den keel uit te hangen. Gonje Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. i Leger des Heils. Zaal Spoorgracht 35. 's Morgens 10 uur, Heiligingsmeeting, 12 uur, Kindersamenkomst, n.m. 5 uur Verlossingsamenkomst. Dinsdag, n.m. 7 uur, Schriftoverdenking. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str 8. 's Middags 4 uur: Dienst. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 3.30 uur, de heer L. Brasser van Den Helder. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Dirkshoorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer A. Kalis. Wieringerwaard, nam. 3 u., de heer A. Kalis. Noordscharwoude, voorm. 10.30 uur, Ds. Nell. Heerhugowaard, voorm. 10.30 u, Ds. de Mooy Barsingerhorn, voorm. 10.30 u., Ds. v. Biemen. Petten, nam. 2.30 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Hippolytushoef, voorm. 10.30 u., Ds v. Beek. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wichen.' Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Diakenbevestiging. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Ooster- baan. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Oosterbaan. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. P. Jé Smidts. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. H. J, de Wilde. Geref. Kerk Julianadorp. N.m. 6 uur Ds Tollenaar, Biduur voor het gewas. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker.. Nam. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Visch. Nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds L. J. Goede. Middenmeer, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Cand. C. Verspuij, van Scheveningen. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, de heer van Teijlingen, van Leiden. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. Alkmaar. 's Morgens 10.15 en n.m. 6.30 Ds. Ruys, n.m. Biduur voor het Gewas Heilo. 's Middags 3 uur, Ds. Ruys, E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Grootjans, van Amsterdam. ZONDAG 9 MAART 1941. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10.30 u. Ds. Visser. Doop. Aangifte pastorie Zaterdagavond. Collecte Noodl. Kerken en personen. Oosterend, v.m. 10.30 u. Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 11 u. Ds. Wesseldrjk. De Cocksdorp, v.m. 11 u. Ds. Salm. De Koog. v.m. 10.30 u. Ds. Van 't Hooft. Oudeschild, n.m. 3 u. Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10.30 u. Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare)', v.m. 10.30 u. Cand. Wouda. n.m. 3 u. Ds. Van der Leer. Oosterend, v.m. 10.30 i. Ds. Van der Leer. n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 u. en n.m. 3.30 u. de heer Blonet. BOUWVERGUNNINGEN. Verleend aan C. W. Heule, Den Burg: bou wen van een garage en aan H. Bruijn, Den Burg. uitbreiden van een bloembollenschuur, Slingerweg No. 3.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6