Dokter Olree Kantongerecht APOLLO BIOSCOOP Briezand Fientje Peters - post restante gaat jubileerert te Alkmaar. Marktberichten Offioieeie Publioatie van het Departement van Landbouw en VisscheriJ Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Alkmaarsche Kaasmarkt ANSA PAULOW1SA DE POLDER MAAKT ZICH OP. HEM OP 11 APRIL HARTELIJK TE HULDIGEN. Het was in het voorjaar van negentien honderd en zestien toen een pas afgestu deerd. dus jeugdig Zeeuwsch arts, ergens in Friesland waarnemend voor een gemo- biüseerden collega, met méér dan gewone belangstelling de advertentierubriek van zijn vakblad las Dokter beschikte over veel idealen maar weinig contanten en het lokte hem wel aan om naar Anna Paulowna te gaan, waar een gemeentearts gevraagd werd. Z'n Zeeuwsch hart trok naar de klei en naar het water en van allebei was er in Anna Paulowna een ruime voorraad. De klei was in dat jaar grootendeels ver borgen ónder het water, dat in een onheils nacht de dijken het vernield en 't land over stroomd. Den dokter was als Zeeuw het verschijnsel overstrooming niet onbekend, maar ook kende hij als Zeeuw- het goed- Zceuwsche spreekwoord, het Luctor et Emergo en hij wist dat na het worstelen weer het bovenkomen volgt Met de idealen was hij dus klaar en waar de eenige dokter in Anna Paulowna een kort maar hevig afscheid had genomen en zijn opvolger kans had zonder de ge bruikelijke groote kosten een practijk naast het gemeente-ambt op te bouwen, zou het wellicht met de finantieele afdeeling ook wel schikken Die jonge Zeeuwsche arts was dokter L. C. J. Olree en kort na zijn sollicitatie moes^ hij ervaren, dat het edelachtbaar college van B. en W. hem de eervolle maar weinig bemoedigende plaats van nummer twee op de aanbeveling had gegeven. Het grillig lot beschikte echter dat dokter Ol ree naar Anna Paulowna zou komen, want zijn collega, die men de eerste plaats had gegeven kreeg een ongeval en daardoor werd het pleit ten gunste van nummer twee beschikt. De polder is daar vijf en twintig jaar later niet rouwig om. En nu vind ik het èrg prettig, dat ik hier 11 April vijf en twintig jaar ben, maar ik vind het afschuwelijk vervelend, dat ik zoo in het zonnetje gezet moet worden. U is er nu eenmaal, steek een sigaar op, en zegt U maar wat ik zeggen moet. Het is de eerste keur in mijn leven zie je, dat ik zoo iets meemaak. Vinden alle menschen dat zoo naar, dan heeft U wèl een plezierig baantje! Alle menschen vinden het niet naar dok ter, zeggen we overluid, als we na dit weinig bemoedigende, maar niet onge wende begin het vraagoffensief zullen ope nen, maar we zeggen er niet bij, dat in den regel het de beste menschen zijn', die het niet prettig vinden.... Wat heb ik nu voor bijzonders gedaan in die vijf en twintig jaar, ik heb ge werkt En weinig tijd gehad voor an dere dingen. Mijn zuster heeft me die vijf en twintig jaar geholpen, dat is alles. Juist, dat is alles, maar „de pol der" de patiënten weten heel goed hoe er gewerkt is, in het witte, wat eenzame huis aan het kanaal. En dat steken ze niet onder stoelen of banken, dat wordt gewaardeerd door rijk en door arm! Toen dokter Olree in Anna Paulowna kwam waren er 3972 menschen die hij zoo noodig moest helpen, het groeide aan tot over de 5000 en nog steeds stond hij er alleen voor. In de eerste jaren deed ik ook nog alle bevallingen, ziet U, want er was voor mijn tijd een juffrouw Steen, die al tachtig was, dus U begrijpt dat de menschen, met alle waardeering voor haar werk, toen wel eens wat anders wilden. Dat was zeker „een tijd" dokter? Ja, dat was een tijd, ik „verschoot" als er 's nachts een wagen het erf op kwam rijden want dan wist ik wel hoe laat het was. Geen auto's natuurlijk, dus dan ging je maar weer met den boer mee, kilometers ver het land in. Gelukkig kwam er later, vooral door bemiddeling van mijnheer Wij- denes Spaans, die toen nog burgemeester was, een vroedvrouw. Ik kreeg het ruimer. Zes jaar geleden kwam er een jonge col lega, dokter Veenis bij, en nu hebben we samen te zorgen voor ruim twee en zestig honderd menschen. Met de politie er op nit. Opwindende tafereelen, als Cronins dok ter in de Citadel heeft meegemaakt kwa men hier zeker wel niet voor? Opwindend, néé, maar wel werd ik es gewaarschuwd er maar niet alleen op uit te gaan, omdat er een polderjongen met een mes achter een heggetje klaar kon staan. Hij had amok gemaakt en al zeven van zijn kornuiten neergestoken. En toen? Ja, zoo'n waarschuwing was niet nieuw, het was een rumoerig stel daar bij die Zuiderzeewerken, maar ik kon het met die klanten altijd best vinden. Het was die avond wel wat erg alarmeerend, daarom heb ik de politie maar meegenomen. 't Was voor mij niet noodig geweest, het was alles al weer kalm toen we kwamen. Opwindend dus niet, maar het aantal be bloede hoofden, dat ik zoo in een maand verbond, was toch wel wat erg groot. Met de ziekenfondsen ging het ook al tijd goed dokter? O ja. U weet dat de toestand wat eigen aardig is, met die twee fondsen hier, dat van de Maatschappij en dat van Zieken zorg, maar ik heb me altijd maar buiten de kwesties gehouden en rustig afgewacht. Er schijnt nu een soort Godsvrede te zijn. maar hoe het loopen zal nu de nieuwe verordening op de niet-commercieele ver- eenigingen van kracht geworden is, dat kan ik ook niet voorspellen. Voor het vereenigingsleven zult U dus ook wel weinig tijd gehad hebben, dokter? Nee, dat is wel jammer. Voor het plaat selijk vereenigingsleven had ik heelemaal geen tijd en als ik eens naar een goed be roepsgezelschap ging kijken in Den Helder of in Schagen, dan was het meestal mid den in de voorstelling: telefoon voor dok ter Olree en of U dadelijk komt. Dan moest ik de familie achterlaten, eerst de patiënt bezoeken en dan weer terug om ze op te halen. En alleen in 'de maanden November en December durfde ik er nog maar uit. de andere maanden waagde ik me er maar niet eens aan. 't Is jammer, ik houd eigen lijk veel van tooneel, van muziek, van schilderijen, van zelf te fotografeeren, maar ja, het werk gaat eenmaal voor. Inderdaad veel te vertellen had dokter Olree niet, hij is geen „prater" bepeinzen we als we den arts, die een uurtje patiënt werd, hebben verlaten. Goethe kon de vol gende dichtregels op dokter Olree geschre ven hebben: „Nog is het dag, dies reppe zich de man. Straks komt de nacht waar niemand werken kan... Voor dokter Ol ree. de kundige en hooggeachte geneesheer is het gelukkig nog volop dag, moge hij nog lang tot heil van zijn patiënten in den polder zijn werk verrichten! COLLECTE WINTERHULP. De collecte voor Winterhulp bracht hier f 179.37 op. DE BIOSCOOP DRAAIT WEER. Met verwijzing naar de desbetreffende ad vertentie, maken we er onze lezers ook op deze plaals opmerkzaam op, dat de Apollo- bioscoop Zondag van half drie tot hall ne gen een doorloopende voorstelling geeft. De hoofdfilm is Fientje Peters Paste restante met Dolly Bouwmeester in de ti telrol. PLOTSELING DOODGEBLEVEN. In den Stoomweg. ter hoogte van de wo ning van den heer M. v. d. Berg, viel Don derdag een man plotseling van de fiets. Toegeschoten omwonenden waarschuwden, dokter Veenis, die constateerde, dat de ge vallene tengevolge van hartverlamming was overleden. Uit de papieren, die hij bij zich droeg, bleek, dat het de 69-jarige heer L. Veen, afkomstig uit Den Helder was. Per ziekenauto is hij daarheen vervoerd. (Zitting van Vrijdag 7 Maart.) Op den 14en Januari had een zekere J. Th. S. uit Nieuwe Niedorp, met zijn auto gere den op den Middenweg te Heerhugowaard en moest den Rijksweg kruisen. Hij kwam van links en had niet bemerkt, dat op dezen Rijksweg een auto van den P.T.T.-dienst na derde. Het gevolg was een aanrijding, welke gelukkig voor beide partijen goed afliep. Verdachte zeide, dat hij bij het kruispunt naar links en rechts had gekeken, doch abso luut niets had zien aankomen. Hij was al reeds een eind voorbij het midden van het kruispunt, toen hij aan de rechter achterzij de werd aangereden, waardoor zijn auto eenige malen in 't rond geslingerd werd. Dan bent u er best afgekomen, meende de kantonrechter Mr. Boerrigter. Ja, maar ik was al over mijn eigen weg gedeelte, merkte verd. op en die- andere auto was achter mij. De eerste getuige, een zekere J. M., Inspec teur van den P.T.T., wonende te Heemstede, zat links achter dn den auto, welke van den Rijksweg kwam. Het was schemerig, maar toch zag get. de auto van verd. alreeds op 60 a 70 M. van het kruispunt naderen. Toen get. zag, dat deze auto niet stopte, riep hij tegen z'n chauffeur: Lucas, Lucas! En reed die auto op den Middenweg snel? vroeg de kantonrechter. Hij had een tamelijke vaart, vond get. En hoe hard reed Uw chauffeur? wilde Mr. Boerrigter weten. Ik denk een 60 a 70 K.M. Inderdaad was de auto, die van den Middenweg kwam, de grootste helft van het kruispunt alreeds ge passeerd, maar was toch nog op onze rij baan, verklaarde get. De chauffeur van de auto, welke op den Rijksweg reed, een zekere J. J. L. uit Haar lem, zag- ook den wagen al vóór het kruis punt aankomen. Inderdaad had get J. M. Lucas, Lucas!" geroepen en toen had get. dadelijk afgeremd. Maar het was alreeds te laat en die andere auto heeft een flinken duw gehad. De verdediger van verdachte, Mr. G. A. de Lange uit Alkmaar vroeg get. J. M. of deze den indruk gekregen had, dat de chauffeur niets zag? Dat is zoo, aldus get. J. M. Heeft U nog waarschuwingssignalen gege ven? wilde Mr. de Lange weten. Ik wel, zeide get. J. M. Maar van den anderen kant heb ik ze niet gehoord. Mevr. W. B. uit Oude Niedorp. trad op als getuige decharge. Zij vertelde in een huis lak bij het kruispunt te wonen en stond voor het venster van den erker naar buiten te kijken. Zij zag de auto van verd. aanko men, doch deze reed niet snel; de auto van de P.T.T. echter wel. Signalen had ze niet gehoord. De ambtenaar van het O. M., Mr. de Groot vordering nemend achtte overtreding van art. 5 van het Motor- en Rijwielreglement wettig en overtuigend bewezen. De Ambt. had den indruk gekregen, dat verd. niet voldoende had uitgekeken. Alle drie getuigen hebben den wagen van verd. zien aankomen en het zicht is daar zéér goed. Misschien heeft verd. gedacht: „Ik kan er nog wel vóór langs", zooals zoo dik wijls gebeurt. Verd. wil nu suggereeren. dat hij alreeds over het kruispunt heen was. maar in elk geval had verd. de auto welke van rechts kwam. voorrang moeten geven. Hij heeft niet aannemelijk gemaakt, waarom hij dat niet deed. zeide mr. de Groot. De ambt. wilde in aanmerking ne men, dat verd. niet bekend stond als een woeste ivder en daarom geen intrekking van de bevoegdheid vragen De eisch luidde: f 40.boete subs. 20 dagen. De verdediger van verd. zeide in z'n plei dooi. dat alle deelnemers aan het verkeer primair op het verkeer dienen te letten. En dat wel onder alle omstandigheden. De Directie van bericht dat ZONDAGMIDDAG hall 3 en hall een DOORLOOPENDE VOORSTELLING wordt gegeven met de vorige week reeds aangekondigde Holland- sche film: als hoofdnummer. Er bestaat dus nog gelegenheid om van deze vrucht van eigen bodem te profiteeren. AFLEVERING VAN SPIJS OLIE OP DUITSCHE MILI TAIRE DISTRIBUTIE BONNEN EN -KAARTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij brengt het volgende ter kennis van be langhebbenden. Zooals bekend, komt op de „Wehrmachtsmarken" voor bo ter, margarine en vet, behalve de aanduiding der waarde in grammen, het opschrift „But- ter oder Fett" voor. Bij herhaling is het voorge komen, dat op deze bonnen ook spijsolie is afgeleverd, hetgeen evenwel niet toegestaan kan worden. In verband hiermede is thans in overleg met den be velhebber der Duitsche Wehr- macht bepaald, dat op de „Wehrmachtsmarken" voor 10 en 100 gram „Butter oder Fett" geen spijsolie mag worden af geleverd. Niettegenstaande op de „Wehrmachtsbezugscheine" waarop de te vorderen goederen staan aangegeven, uitsluitend de genoemde goederen mogen worden geleverd, is het voorge komen, dat daarop ook spijs olie geleverd wordt. Met het oog hierop wordt er de aan dacht op gevestigd, dat spijs olie uitsluitend kan worden gevorderd en afgeleverd op de „Wehrmachtsbezugscheine" met het opschrift: „Aankoop van alle levens- en voedings middelen in Nederland", welke uitsluitend worden gebruikt door den chef-intendant der Duitsche Wehrmacht hier te lande of op diens bevel. nen selecteeren na het afkalven der koeien. Dit wil echter in geen geval zeggen, dat in het algemeen uitstel van levering is verleend. Bovendien zullen binnen en kele dagen de nieuwe aansla gen in het bezit der veehou ders zijn, waaruit blijkt, hoe veel runderen men nog aan de N.V.C. dient te leveren van 1 Maart '41—1 Juli 1941. De Voedselcommissaris doet een beroep op het gezonde in zicht der veehouders om te zor gen, dat de vleeschvoorziening niet gestagneerd wordt in de komende weken. Zij dienen van nu af aan, hun te leveren beesten regelmatig aan den handelaar voor levering op te geven. Wordt aan dit dringen de verzoek geen gevolg gegeven, dan zal tot vordering worden overgegaan. INDIENEN AANVRAGEN GESCHEURD GRASLAND. Het bestuur van de Land- bouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland maakt bekend, dat de termijn voor het indie nen van aanvragen tot het re- gistreeren van gescheurd of nog te scheuren grasland verlengd is tot 15 Maart a.s. Aanvragen, welke na dien datum ingediend worden, kun- neji niet meer worden aange nomen. LEVERING RUNDVEE. De Provinciale Voedselcom missaris voor Noordholland maakt de veehouders, die inge volge het Leveringsbesluit 1940 rundvee moeien leveren, met de meeste nadruk op het vol gende attent. Ten einde ook na 1 Maart 1941, verzekerd te zijn van een regelmatige aanvoer van slacht vee, ten behoeve van de vleesch voorziening, zijn de veehouders verplicht aan hun aanslag in de veelevering van 25 Novem ber '401 Maart 1941 te vol doen. Deze verplichting geldt ook na 1 Maart 1941. Met het te le veren vee, wat voor 1 Maart 1941 ingeleverd had moeten worden, mag onder geen voor waarde gewacht worden. Slechts een klein aantal per sonen heeft van den Voedsel commissaris uitstel van leve ring ontvangen, hetzij om een weidecontract te kunnen af sluiten. hetzij om beter te kun HUISSLACHTING VARKENS. De Provinciale Voedselcom missaris voor Noordholland maakt den varkenshouders het volgende bekend: Het is gebleken, dat het noo dig is geweest, om in het Huis- slachtingsbesluit 1940 eenige wijzigingen aan te brengen. De voornaamste zijn de vol gende; le. Voor het slachten van één varken behoeft maximaal een aantal bonnen te worden ingeleverd, noodig voor het koópen van 200 kg. vleesch. Hieruit volgt, dat gestichten, enz. niet alle vleeschkaarten meer behoeven in te leveren. 2e. Het aantal te slachten varkens zal gebaseerd worden op de slachtingen In de jaren 1937—1940. 3e. Indien aanvrager voor het slachten van een 2e var ken in aanmerking komt, zal het aantal ingeleverde bonnen nog niet geheel verrekend be hoeven te zijn, doch de hoeveel heid vleesch zal niet grooter mogen zijn, dan overeenkomt met het bonnensaldo, dat tot 16 Nov. 1941 ter beschikking van den aanvrager komt. 4e. Voor vergoeding van het toezicht van den opzichter der L.C.O. dient de aanvrager tot huisslachting f0.25 per H uur te betalen. Voor het le half uur wordt echter geen vergoe ding gevraagd. In verband hiermede dient de georganiseerde te zorgen, dat met het slachten begonnen wordt, op het tijdstip, vermeld op de machtiging. 5e. Van 1 April1 November 1941 zullen, behoudens uitzon deringsgevallen, geen huis slachtingen plaats kunnen vin den. ENQUETE INZAKE DE VERVAARDIGING VAN PAPIERWOL. De Secretaris-Generaal van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt bl?" nenkort een regeling zal worden getroffen betreffende de vervaardiging van papierwol uit papier, alsmede betref fende den handel in papierwol Onder papierwol wordt ten deze verstaan uit oud of nionw nanipr vervaardigd materiaal, dat voor verpakking, ÏSJLITÏÏdSrSSSlï» gebruiksdoeleinden k„» wc T.Stófed. voor deze re;elin« noodde krijgen zal, blijkens beschikking van den Secretaris-Gen* raai voornoemd, afgekondigd in de Staatscmiran van 26 Februari 1941 no. 40, een enquete worden ingesteld. Alle personen, ondernemingen, instellingen, ed„ die machines of installaties voor de vervaardiging van napier-wol in hun bezit of ter beschikking hebben, zijn op grond van de genoemde beschikWng venihcht «ïvep- wijld een vragenlijst aan te vragen bij het Bijksbu voor Oude Materialen en Afvalstoffen, P^msstraat VGravenhage. Deze vragenlijst dient naar waarheid, vol ledig en zonder voorbehoud ingevuld, gedagteekend en on derteekend, uiterlijk binnen 3 dagen na ontv^ngstervan aan genoemd Rijksbureau te worden teruggezonden, Betrokkenen, welke reeds bij het Rijksbureaugekend z Jn, zijn eveneens verplicht de bovengenoemde vragenlijst aan ,eHTSnre.eninkom«ï"Sn dezu „rpli.Minj, t. .MfbMr ingevolge de wet van 24 Juni 1939. Staatsblad no. 630. DE PRIJZEN VAN DE AKKERBOUWPRODUCTEN VOOR DEN KOMENDEN OOGST. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogs tijd maakt bekend, dat voor den komenden oogst de na volgende prijzen voor akkerbouwproducten zijn vastgesteld- Granen, Peulvruchten en Zaden. De hieronder volgende prijzen voor granen, peulvruch ten en zaden gelden bij overname per 1 September voor het boerenschoon product van gemiddelde kwaliteit, voor deze producten zal het bewaarloon bij afname later dan 1 September nog nader worden geregeld. Wel staat reeds vast, dat het tijdstip, waarop door de overheid over de producten wordt beschikt, beslissend zal zijn voor de vaststelling van het bewaarloon. als volgt: Gron. stroo- of Frie- sche woudboontjes f24.-« Walchersche kogel boontjes f26.— N.H. bruine boonen f26.— Citroenboonen f 26.— Walchersche witte boonen f 28.— N.H. krombekken f 27— Kievietsboonen f27.—t Waalsche boonen f 16.— Duiveboonen f 15.— Veldboonen f 15.— Mais f 13.23 Lijnzaad f 15.—» Koolzaad f 20.-< Kanariezaad f 12.—» Zoete Lupinen f 23.— Bittere Lupinen f 18.— Zomerwikken f 30.— Zandwikken f 40.-# De prijzen per 100 kg. zijn f 13.25 f 12.75 f 9.50 Tarwe Rogge Haver Zomergerst Wintergerst Groene erwten Schokkers Capucijners: Blauwpeulen Wljker vale Mansholt of Hala Platte vale Grauwe erwten: Rozijnerwten N.H. langstrooerwten f27. Gruno rozijnerwten f 22. Halflang stroo-erwten f22.— Stamboonen: Gewone bruine boonen (Zeeuwsche lange) f22.50 f 11.90 f 11.50 f 15.- f 15.— f 16. f 16. f 19.— f27.— f27.— Suikerbieten. De prijs voor suikerbieten zal bedragen f16.per 1000 kg. Aardappelen. Voor de consumptie-aardappelen zullen tot half November de volgende prijzen voor geleverd af boer derij, betaald worden: (de prijsverhoogingen na half No- vember zullen nog nader worden bekend gemaakt). Groep 1. Kleiaardappelen van de rassen Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Roode Star, Bonte Roode Star, Furore, Westeinder Bonte en Blauwe, Koopmans Blauwe, Eigen heimers, Bonteen Blauwe Eigenheimers, Bevelanders, Noordeling, Duivelander, Iduna, Iris, Komeet, Limosa, Bato, Nationaal, Populair, Deva, West. Brabander, Wilpo, Presijt. Record, Souvenir, Robijn f 3.75" per 100 kg. Groep 2. Klei-aardappelen van de rassen Bintje, Alpha, Industrie, en andere in groep 1' niet genoemde rassen f3.50 per 100 kg. Groep 3. Zand- en veenaardappelen, alle van geel- en geelwitvleezige rassen f3.30 per 100 kg. De prijzen van de duinzandaardappelen zullen nog na der worden bekend gemaakt. In verband met den eventueelen verbouw van andere dan de bovengenoemde rassen wordt er op gewezen, dat van te voren niet vaststaat of de witvleezige rassen aan het vee zullen mogen worden vervoederd. In het algemeen zullen zij moeten worden afgeleverd voor den voor fa brieksaardappelen geldenden prijs. Voor zoover niettemin de vervoedering van witvleezige rassen zal worden toegestaan, zal daarvoor een prijs gel den, welke ligt beneden die van de groep 3. De prijs voor fabrieksaardappelen ztl overeenkomen met een aardappelmeelprijs van f15.per 100 kg. Doet men dat niet, dan zou niemand zich op den weg wagen. In dit licht dient deze aanrijding te worden gezien, zeide mr. de Lange. Verd. is een voorzichtig rijder en reed niet snel. De andere chauffeur vermoe delijk wèl. omdat zijn cliënt van tevoren niets zag komen. Get. L. die deze auto be stuurde, is alreeds op leeftijd en dan neemt de reactie op snelheid af. Hij reed 60 a 70 K.M. en die vaart is te groot, voor het pas- seeren van een kruispunt. Hii zag niets, maar wèl get. M. die zijn chauffeur op het laatste moment heeft gewaarschuwd. De man werd daardoor opgeschrikt en remde plotseling af In ieder geval had deze chauf- feu goed moeten uitzien en een attentie signaal moeten geven. De raadsman van verd. vroeg daarom vrijspraak voor zijn cliënt, subs. een zéér clemente straf. Na re- en dupliek, bepaald mr. Boerrig ter de uitspraak in deze zaak op heden over acht dagen. Schagen SPRUITJES ETENDE SCHAPEN. De welbekende caféhouder G. B. uit Scha gen moest daarna terecht staan, omdat hij op 12, 13 en 14 Januari zijn schapen had laten losloopen op andermans land. Verd. erkende dit feit in zoo verre, dat hij zeide, dat de dieren op 13 Januari vast gestaan hadden. Hij had ze toen al twee maal teruegehaald. Get. L. K. nit Schagen, had op Zondag 12 en Maandag 13 Januari de dieren op het land zien loopen. Ze vraten van de spruit jes en de kool. Hadt U veel schade? vroeg mr. Boerrigter Een gulden of vijf, daar zou ik mee te vreden zijn. antwoordde get. Ik was bereid f 5.te betalen merkte yerd. op. Het zijn volkstuintjes en als een ieder om vijf gulden komt, dan zouden die spruitjes me te duur worden. De kruidenier C. T. had ook al spruitjes op z'n land staan en had er Dinsdag 14 Ja nuari de schapen van verd: gezien. Ook deze get. vroeg f 5.— schadevergoeding. De derde get., de garagehouder C. T. uit Schagen eischte hetzelfde bedrag. De Ambt. van het O.M. achtte het feit wettig overtuigend bewezen en eischte f 20 boete, subs. 10 dagen, met toewijzing van de civiele vordering van driemaal vijf gul den. Verd. bleef erbij, dat de schapen op Maandag 13 Januari hadden vastgestaan. Ook in deze zaak zal de Kantonrechter heden over een week schriftelijk vonnis wijzen. De aanvoer blijkt gering. In totaal waren er vandaag 13 stapeltjes met samen 1900 st of circa 3800 kg. Verwonderlijk is dit aller minst, want de kaas. die op het oogenblik ter markt komt, dateert van een drietal weken terug en op dat oogenblik was er van een verbetering in de consumptiemelk- positie nog geen sprake. Ten aanzien van deze laatste begint het er op het 09genblik werkelijk beter uit te zien. Uit Friesland en uit het Oosten van ons land worden thans door de groote ste den belangrijk geringer kwantums gevraagd zoodat daar meer en meer melk begint vrij te komen voor de zuivelproductie. Nu deze afgelegen streken langzamerhand tot meer normale omstandigheden terugkomen, mag worden verwacht, dat ons gewest binnen niet te langen tijd zal volgen en dat er spoe dig weer sprake zal zijn van eenige aanvoer op onze kaasmarkt. Intusschen is Alkmaar geen uitzondering. Te Purmerend op de kaasbeurs waren Dins dag slechts enkele honderden stuks, te Gou da was in het geheel geen aanvoer, ta Woerden kwamen twee wagens. Wat de prijs betreft, deze bedroeg natuur- lijk f 35.25. De kwaliteit van de aanvoer was over het algemeen jong en nuchter, maar dat is in dezen tijd van het jaar nau welijks anders te verwachten. ALKMAAR, 6 Maart. Aangevoerd 13 stapels, zijnde 3704 kg. Fabnekskaas kleine f 35,25; Handel vlug. -ALKMAAR. 7 Maart. Andijvie f 36 50-40 per 100 Kg., appelen i'15 jjer 100 pond. Bloemendaler kool f 6.907.50 per 100 Kg. boerenkool f 1.80— 11 Per 100 Kg., bieten f3.40 per 100 Kg., eela kool f 4.20—6 per Kg., knolselderie f 13. per 100 Kg., koolrapen f 1.20—2.60 per 10Ö Kg., peren f 1115 per 100 pond. prei f 8.50 per 100 Kg., peterselie f 8—9 per 100 bos, spinazie f 2.122.20 per 8 pond. spruiten f ^T1,8'» uien f —606.50 per 100 Kg., witte kool f 3.10 per 100 Kg., wortelen f 2.60—4.2Ö per 100 Kg., wasch wortelen f 7—3 per 100 Kg., witlof I f 12—15, idem II f 9—11 per 100 pond. BROEK OP LANGENDTJK. 8 Maart. 9000 kg. uien f 6; 1325 kg. kroten f 3.405 *65 kg. spruiten f 11.90—22 NOORDSCHARWOUDE. 8 Maart Aanvoer: 38650 Kg. roode kool 7.—, 1400Ö Kg. gele kool 6.102.500 Kg. Deensche wit» te kool 5.10. Met ingang van Maandag a.s. zal de prijs van de roode kool i 7.50 per 100 Kg. zfjnT gele kool f 6.40 en D. witte f 5.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 8