Een goede dag voor Bergen Waterrogels-MF.C. 1 3 H.B*S. was het minst slecht Matige vertooning in Amsterdam 14-jarige Lamie doelpunt tweemaal De bal rolt vreemd in Den Haag Xerxes houdt het niet vol Haarlem kan het niet bolwerken Dc Nederlandsche zwemsters in West Duitschland Een wedstrijd, die weinig fraais bood. Gistermiddag ontving de Heldersche club Watervogels op het Schagenterrein NLF.C. In een wedstrijd, die weinig fraais te zien gaf, heeft M.F.C. de gastheeen klop gege ven. Gedurende de eerste helft was M.F.C o\ erwegend in de meerderheid, doch wist dit overwicht niet in punten uit te druk ken. N'a de rust zat er geen pit meer in den wedstrijd. De partijen wogen vrijwel tegen eikaar op. Aan beide kanten werden mooie kansen verknoeid. Tegen het einde kwam er weer eenig leven in de brouwerij. Na het laatste doelpunt werd het spel uitermate forsch en het was slechts aan de strenge leiding te danken, dat de wed strijd niet in een woeste trappartij ontaard de. De eerste aanvallen zijn voor M.F.C., doch het botert niet erg en het Watervo- geisdoel komt niet ernstig in gevaar. Na eenige minuten nemen Watervogels het initiatief over en het M F.C.-docI komt in ernstig gevaar. Eer doelpunt blijft echter uit. Nu neemt M.F.C. het offensief weer op en herhaaldelijk komt het Watervogels- doel in gevaar. Het schieten laat wel wat te wenschen over en doelpunten blijven uit tot A. Lindenberg den hal vlak voor doel toegespeeld krijgt en het leder in de touwen iaaet (0T). Watervogels wordt nu wakker geschud en onderneemt nu meer aanvallen. Na vele vergeefsche pogingen wordt eindelijk uit een scrimage voor het M.F.C.-doel het eer ste doelpunt voor Watervogels geboren (1-11. Met dezen stand kwam de rust. Na de rust is de fut cr geheel uit. Het spel golft op en neer en beide partijen ver spelen mooie kansen. F.-n kwartier voor het einde onderneemt M.F.C. een feilen aanval. Een mooi schot ln den hoek wordt door doelman Klau- ting goed gehouden. De corner, die ontstaat ui' dit schot, levert niets op. Even voor het einde brengen de bezoe kers den stand op 12 en alsof dat niet mooi genoeg is. maakt Lindenberg er uit een penaltv 13 van. BERGEN I—WIERINGERWAARD L 3—2. Hetwas gisteren een goede dag voor de B.S.V. „Bergen". Immers, niet alleen won het eerste elftal zeer verdiend van Wieringer- waard, doch het derde elftal kraakte Ursem 2 met liefst 71, terwijl- de adspiranten met een 10 overwinning uit Alkmaar terugkwa men, welke ze op Alcm. Vitrix hadden be haald. En dan nog wel met twee invallers! Kranig hoor jongens! Het eerste elftal! De wedstrijd van het eerste elftal viel niet direct mee. Wieringerwaard liep zoo hard van stapel, dat de Berger achterhoede han den vol werk kreeg. Jammer dat in de eerste helft Fred Urbanus er totaal uit was, doch Piet Voorthuis was best op de rechtsmidden- plaats en ook T. Sloot als linksaf deed her haaldelijk fraai werk. De voorhoede echter hield het spel veel te kort, wat een kolfje naar de hand was van de beide stoere backs der gasten, terwijl daarachter een doelverde- diger stond, die zeer goed was. lntusschen gingen beide partijen goed tegen elkander op, alleen speelde Wieringerwaard veel fa natieker. Aan beide zijden gingen eenige kansen door slecht schieten teloor. Na een snellen doorbraak der roodbroeken, ontstond er een misverstand in de Berger achterhoede en maakte keeper Veis een fout, waardoor de gasten met 1—0 de leiding namen. Hard werd er toen door de thuisclub om den ge lijkmaker gevochten, doch het spel bleef te kruimelig en ofschoon het doel van Wierin gerwaard eenige malen aan een groot ge vaar ontsnapte, behielden de gasten tot de rust de leiding. Na de rust. Het spel in de tweede helft, gaf een heel ander aspect te zien; althans van de Berge- naren. De blauwhemden wilden dezen wed strijd niet verliezen en daar plotseling Fred. Urbanus zijn vorm had teruggevonden, ging het ineens veel en véél beter. Feitelijk is Wieringerwaard na de rust geen moment meer gevaarlijk geweest. De gelijkmaker kwam al heel spoedig, toen Henk Plomp een hoekschop keurig voor het doel zette en Joop Urbanus er als de kippen bij was om tusschen enkele tegenstanders door den Wieringer keeper wist te passeeren (11) Bergen zat er daarna geweldig op en ook werd het spel door aanvoerder Koster meer open gehouden. De Bergenaren sloten de gasten volkomen in En toch waren de aanvallen van Wieringer waard niet van gevaar ontbloot. Doch de Berger achterhoede hield dapper stand. Hier door geinspireerd deed de voorhoede al het mogelijke om de leiding te nemen en dat lukte haar ook, toen Broek vrijkomende met een mooi schot den doeolverdediger der tegenpartij passeerde (21) En ziet niet lang daarna was het Henk Plomp, die naar binnen zwenkende met een keiharden kogel er 31 voor Bergen van maakte. Wieringerwaard raakte uitgespeeld; Ber gen zette alles op alles. Een vrije schep binnen de beruchte lijnen gaf den Berge naren een penalty. De strafschopnemer bij uitnemendheid Jaap Tuijn werd van achte ren gehaald. Een snerpend fluitje... een knal. doch de doelverdediger der gasten redd" keurig. In de laatste tien minuten maakte zoo waar Wicrigerwaard nog een doelpunt door een blunder van keeper Veis, die er dezen middag niet goed in was. Want de beide doelpunten, welke hij doorliet, had hij on getwijfeld in normale omstandigheden ge houden. lntusschen was de stand 32 voor Bergen geworden en we vreesden reeds voor den gelijkmaker. Vooral ook. omdat Bergen toen een inzinking kreeg. Wieringerwaard zette alles op alles, doch de roodbroeken slaagden er niet in gelijk te maken. En zoo eindigde deze weinig fraaie wed strijd in een welverdiende zege voor Ber gen. Twee fmnten erbij, welke de Bergena ren best konden gebruiken. In de achter hoede schitterde Arie Urbanus. terwijl Jaap Tuijn veel opruimde, met verre en forsche trappen. Toch hoede hij er zich voor, ris back teveel te pingelen. In de voorhoede waren de beide buiten spelers Henk Plomp en Joop Urbanus de besten. Nick van den Berg deed technisch knap werk dch houdt het spel te kort. in alle opzichten bekoren. ALCMARIA 4 VERPLETTERT PETTEN I MET 10—3. We weten niet met welke gedachten Pet ten de reis naar Alkmaar heeft ondernomen, dat het zoo bont zou toegaan als het geval is geweest, zullen de Pettemers wel niet hebben vermoed. Alcmaria, dat een gevaar lijke positie inneemt, verscheen met een duchtig versterkt elftal, terwijl Petten daar entegen lijdt onder een spelerstekort en bovendien na den winter nog geen gelegen heid hetfft gehad voor training. Met de rust was de stand 40. Na de hervatting leek Petten even in de meerder heid te komen en wist er inderdaad 41 van te maken. Maar toen werd het geleide lijk 8—1, 82, 10—2, terwijl de bezoekers de eer smaakten ten slotte het laatste doel punt van den wedstrijd te scoren, waarmee de stand 103 werd. In de voorhoede van de blauwhemden was Vriesman goed op streek en we zagen uitstekend werk van hem. Ook Glas was er soms goed in. Maar het was voor den aanval een onmogelijke opgave om gelijken tred te houden met de wijze, waar op de achterhoede zich liet verschalken. Ra ven in het doel deed soms goede dingen, maar hij deed heel veel slechte, de Pettemer backs hebben we" wel eens beter gezien en de vleugelhalfs waren bepaald zwak. Alles bijeen kreeg Petten, dat tot dusverre in de competitie de minste punten tegen zich ge scoord zag, een nederlaag te boeken, die vermoedelijk iets als een record is geweest. DE FIJNE PUNTJES ONTBRAKEN H.B.S.—V.V.V. 3—0. HBS bond gistermiddag den strijd aan te gen de hekkesluiters van de afdeeling. Ook deze wedstrijd werd een nederlaag voor de Rotterdammers. De ontmoeting had maar een weinig spannend verloop, waarbij het spelgehalte niet was, hetgeen men van le klassers mag verwachten. Er ontspon zich in het begin een levendig spel. De Hagenaars houden het spel aan vankelijk tekort, doch weten na 20 minu ten de score te openen. In de tweede helft zetten de Rotterdam mers hun beste beentje voor en het Haag- sche doel ontsnapt een keer maar ternau wernood aan doorboring. Het enthousiasme laait nu weer eenigszins op, doch van fraai spel valt toch maar weinig te ge nieten. De Rotterdammers komen eenigszins in de meerderheid, maar waar het op aan komt, nl. de finishing touch, ontbreekt. Het wordt eindelijk 20. als Walhain het leer opbrengt en aan v.d. Vegt geeft. Deze geeft scherp door aan Langelaan, die v. d. Oever passeert. Van der Vegt maakt er zelfs even later nog 30 van met een mooi schot BLAUW WIT—R.F.C., 1—1. Op dezen prachtigen voorjaars-Zondag hebben Blauw Wit en R.F.C. een matigen wedstrijd gespeeld. Vooral de Amsterdam mers. die geen enkel belang meer bij den uitslag hadden, deden het kalm aan. De Rotterdammers trachtten tenminste door enthousiast spel er nog iets van te maken en wanneer de overwinning aan één van beide partijen toegekend had moeten wor den. dan verdiende R.F.C. zeker de twee punten. Speciaal in de tweede helft domi neerden de bezoekers, doch door zwak schieten wisten zij van de geboden kansen geen gebruik te maken. Blauw Wit had eerst door Bergman, die den bal plotseling van een tegenstander kreeg toegespeeld, de leiding genomen, doch kort hierop legde Ferwerda den bal precies voor de voeten van Blaauboer, die daar dankbaar van profiteerde. STORMVOGELS—K.F.C. 1—4. Reeds na 2 minuten spelen werd door van Pel voor Stormvogels en Kruyver voor KFC gedoelpunt. Tegen de rust gooide vooral Stormvogels er nog een schepte op, doch Schoorl zag geen kans zich van Nieuwenhuys los te ma ken en daar Verdam en Krab in het geheel niet schoten, kreeg Klokkemeyer maar wei nig lastigs te doen. Ook Kraak kon zijn werk wel af, doch werd vlak voor de rust, toen Haak en Schipper elkaar niet begrepen, ge passeerd (12). Na de hervatting domineerde Stormvogels gedurende 10 minuten opvallend, zonder echter ook maar één schietkans te krijgen. Toen werkte KFC zich los en had de 14-ja- rige Benjamin Lamie spoedig succes (1—3). Stormvogels kwam hierna geducht opzetten, doch zij kreeg en door eigen zwak spel en door kranig verdedigen van KFC geen schijn van kans. Dat kreeg de Kooger voor hoede door zwak verdedigen van Stormvo gels wel, waarvan Lamie nogmaals profi teerde (14). V.U.C. STOND MET 6—0 VOOR1 V.U.C.—Ajax 6-0. Na een begin, waarin Ajax de meerdere was, wist Holleman voor VUC na 3 minu ten op handige wijze de score te openen. Ajax bleef aanvallen. VUC was echter ge vaarlijker. Een voorzet van Holleman volgde en K. de Harder maakte met een mooi schot no. 2. Aan weerszijde werden er eenige goede kansen gemist, tot Bertus de Harder een door zijn broer aangegeven bal in het Ajax-net deponeerde (3—0). VUC speelde nu met opmerkelijk elan, bijna steeds op de Ajax-helft. Wederom een voorzet van Holleman, den rechtsbui ten van VUC en de midvoor Wonder maal# te er 40 van. Er was toen ruim een half uur gespeeld. Uit een strafschop door Schubert ver oorzaakt, bracht B. de Harder den stand op 50. Even voor de rust wer dhet 60 door Wonder. Na de rust werd het met een boogbal van Bijl, den midvoor van Ajax 61. Ajax komt er steeds beter in. Van Wijngaarden maakt er na goed doorzetten 6—2 van (Slootweg liep onnoodig uit). Even later een opeenhoping van spelers voor het VUC doel, Hordijk zorgde voor no. 3 (63). Van Wijngaarden, de Amsterdamsche linksbui ten, verkleinde de achterstand opnieuw (6—4). Tot overmaat van ramp voor de thuisclub trapte Hendriks den bal in het eigen doel en het was 6—5. VUC werd to taal ingesloten. Ware Holzenbosch als kee per niet uitgevallen, het zou vermoedelijk anders zijn geloopen. Uit een strafschop zorgde van Stoffelen de spil van Ajax voor de gelijkmaker (66). Met de rust had nie mand dezen uitslag verwacht. Aan de Am sterdammers hulde aan hun volhouden. XERXES—V.S.V. 1—7. De kampioenen sterker. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat het op zulk een groote nederlaag voor de thuisclub zou uitdraaien. Na vier minuten nam Xerxes de leiding door toedoen van Kruysbergen, wiens harde schot door Mi- chel's handen vloog (1—0). Toen de Xerxes doelman Damme ontijdig uitliep, had Sterk weinig moeite om den stand gelijk te ma ken (11). Bij een schot van Stérk kwam Damme met den bal te vallen, hij raakte dezen even kwijt en daarvan profiteerde van der Kuyl (12). V.S.V. bleef daarna iets in de meerderheid. Even nog na de rust hield Xerxes dapper vol, toen werd het 1—3 voor V.S.V., doordat van der Lugt een schot van Balvers van richting deed veranderen, waar door Damme totaal verrast werd. Nadien was alleen V.S.V. aan het woord. Tien mi nuten voor het einde maakte van der Kuyl er uit een hoekschop 1—4 van. Xerxes zakt dan als een kaartenhuis in een en achter eenvolgens voeren Balvers (2 x) en Sterk den stand tot 1—7 op. De Rijkscommissaris dr. Seyss Inquart tijdens het défilé te Amsterdam (Foto StopQ Ook m don landbouw hooft do anthraciot-gonorator zijn introdo gadaan. Op da Utrechtscha Jaarbeurs i< geëxposeerd, welke met een dergelijk apparaat ia uitgerust een tract°r (Foto Pax-Holland) HAARLEM—DOS 1—3 In de eerste helft ging de strijd vrijwel ge lijk op, waarbij de Utrechtenaren gevaar lijker in den aanval warén. Dat was vooral te danken aan Dumortier en de Leur. In de voorhoede van Haarlem leverde de Winter goed werk. Zes minuten voor rust namen de Utrechtenaren de leiding door toedoen van de Leur. In de tweede helft pakte Haarlem beter aan, maar de Voorwaartsen misten verschil lende kansen. Er volgde een kalme strijd. Na vijf en dertig minuten ontfutselde Ko ning aan den Utrechtschen doelman den bal, plaatste naar vand er Hulst, die de par tijen op gelijken voet bracht. In het reste rende deel. van den strijd was DOS in den aanval. Eerst plaatste de Leur den bal in den benedenhoek en kort daarop loste deze een schot, dat tot hoekschop werd verwerkt De achterspeler van Haarlem, van den Berg werkte den hoekschop in eigen doel d-3). HET GOOI—SPARTA 1—1. Onproductiviteit in de Rotterdamsche voorhoede was oorzaak, dat Sparta on danks hare veldmeerderheid en technisch overwicht een kostbaar punt in de Gooi- sche hoofdstad tegen het Gooi verspeelde, In de eerste helft, welke doelpuntenloos verstreek, gaf Sparta meestentijds den toon aan. De tweede helft, die kwalitatief minder gehalte was dan de eerste, bracht na 18 1 minuten het verdiende Rotterdamsche suc ces door een doelpunt van Weber. De thuis club wist evenwel nu ruim een half uur door Kreuning gelijk te maken en hoewel de bezoekers gedurende het laatste kwartier overwegend sterker waren, bleef nochthans den stand ongewijzigd 11. raety Eerste resultaten stellen teleur. Het eerste optreden van de Nederlandsche zwemsters in West-Duitschland heeft niet die resultaten opgeleverd welke men ver wacht liad. Slechts Cor Kint slaagde er ii een overwinning te behalen op den 100 nie ter rugslag. Alie Stijl en Jopie Waalberg werden geslagen op den 100 meter vrijen slag en den 200 meter schoolslag. De uitslagen luidden: 100 meter vrije slag: 1. Ragnhild Hveger (Denemarken), l min. 6,3 sec.; 2. Alie Stijl 1 min. 7.9 sec., 3. Ruth Karnatz (Duitsch- land) 1 min. 11,9 sec. ,200 meter schoolslag: 1. Anni Kapell (Duitschland) 2 min. 57 sec.; 2. Jopie Waal- berg 3 min. 1 sec. 400 meter vrije slag: 1. Ragnhild Hveger ?nm'n\ 25 sec.; 2. Vera Schaeferkordt (Duitschland), 5 min. 57,6 sec. 400 meter estafette: 1. Duitschland—Dene- marken 5 min. 23.6 sec.; 2. Nederland, 5 min. 32,2 sec. Qscunmtn HET PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De vijfde ronde van het persoonlijke kam- pioenschap van Nederland leverde de vol gende resultaten op: Ph- J. Ham—J. de Krijger l-1 T -Dl van. DartelenDruyff Jr. 2—0 G F0 van der Kraan d. E. Hartman—J. M. Bom 0-2

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 14