Denken hieraan? Kindertoeslag Vestiging van industrieën in Amsterdam De handel in afvalstoffen Geweldpleging te Zeijen Diefstal van een textielkaart Gunstig verloop der rijksmiddelen Poffertjes op de bon Aanslag op zijn hospita wij Amsterdamscbe effectenbeurs Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHULP#NEDERLAND Stort op 5553 of op 877 Gedeputeerde Staten zijn voornemens ook v°or Burgemeesters, Secretarissen en en Ontvangers een kindertoeslagrepelina in te voeren, te beginnen per 1 Januari 1M1. Deze toeslag zal, in afwijking van de rijks regeling, beginnen met het 3e kind en be dragen 3 pet. van het bruto salaris per kind. De Raden zullen worden nitgenoodigd vóór II April a.s. advies te geven. Gemakkelijke regeling. Ten einde aan industrieëlen. die hun bedrijf in Amsterdam willen vestigen, en die zich in verband hiermede tot op heden met verschillende gemeentelijke diensten en bedrijven in verbinding moesten stellen, den weg te effenen, heeft de regeeringscom- missaris voor Amsterdam besloten, dat on der leiding van den wethouder voor de fi nanciën. de gemeentebedrijven en de han delsinrichtingen, voorlaan één centraal punt voor de behandeling van deze aan gelegenheden is aangewezen. Gegadigden, die inlichtingen omtrent ves tiging van industrieën in Amsterdam wen- schen (erfpacht, huur. koop van gemeente terreinen, tarieven enz.) gelieven zich, zoo mogelijk schriftelijk te wenden tot de af- deeling handelsinrirhtingen ter gemeente secretarie. stadhuis, kamer 49. Deze afdeeling verzamelt in samenwer king met het gemeentelijk bureau voor handels- en industriebelangen. de desbe treffende gegevens en noodigt de belang hebbenden zoo noodig. ten spoedigste tot een bespreking uit. Hierbij zal er naar wor den gestreefd, dat alle gevraagde inlichtin gen tiidens de bespreking kunnen worden verstrekt en dat amhtentaren van de ver schillende bedrijven en diensten aanwezig ziin. om nadere toelichtingen te eeven. De gegadigden zullen, ter afwikkeling van hun aanvragen, zich dus voortaan slechts met één gemeentelijke instantie in verbinding behoeven te stellen. 'Nadere bepalingen. Krachtens een wijziging in de oude ma terialen- en afvalstoffen beschikking no. 4'40 gelden voor den verkoop door erkende groot handelaren de volgende betalingsvoorwaar den: Bij betaling in contant geld binnen 10 da gen na den factuurdatum kan door den verkooper een korting van ten hoogste 2 worden toegestaan. Een langere betalings termijn dan 30 dagen behoeft niet te wor den toegestaan. Bij overschrijding van den termijn van 30 dagen kan aan den kooper zonder aanmaning interest op den voet van 2% boven het wisseldisconto van de Neder- landsche Bank in rekening gebracht wor den. Betaling met prima bankcheque of per bank- of postgiro is met betaling in con tant geld gelijk te stellen. Daarentegen is een wisselbrief niet als contant geld te beschouwen. Artikel 10 luidt: Alle erkende tusschen- en groothandelaren moeten een voorraad- boek aanleggen en nauwgezet bijhouden. Uit dit voorraadboek moet blijken de voor raad op het einde van den laatsten dag van iedere maand. Volgens artikel 11 moeten alle erkende tusschen- en groothandelaren aan den di recteur nauwkeurig opgave doen van de hoe veelheden oud papier, ingedeeld naar soor ten, welke zij op het einde van den laatsten dag van iedere maand in voorraad hebben alsmede van de hoeveelheden welke zij in de daaraan voorafgaande maand hebben ont vangen en afgeleverd. Eveneens moeten in deze de aan de verwerkers verkochte hoe veelheden oud papier, gesplitst volgens cle afnemers, vermeld worden. De opgaven moeten telkens geschieden bin nen drie dagen na het hierboven genoemde tijdstip en moeten derhalve uiterlijk op den derden van iedere maand in het bezit zijn van het rijksbureau. VAN DIEFSTAL AFKOMSTIGE OLIE GEKOCHT. Terzake van heling van groote hoeveelhe den Dieselolie, is tegen een L'trechtschen grossier in levensmiddelen proces-verbaal op gemaakt, De man had op zijn aanvraag geen toewijzing gekregen voor Dieselolie en kon nu zijn auto niet gebruiken voor het vervoe ren van zijn levensmiddelen. Eenigen tijd ge leden kocht hij van een heler uit Amster dam duizenden liters van diefstal afkomstige Dieselolie. In een afgelegen schuur in de ge meente Houten sloeg hij de vaten olie op. Zaterdag kwam de politie dezen voorraad, die nog 10.000 L. bedroeg, in beslag nemen. Bij het verhoor kwam vast te staan, dat de grossier deze olie had gekoeht voor niet min der dan 52 cent per liter. Tn normalen tijd schommelt de prijs van Dieselolie tusschen vier en zes cent. Na verhoor en proces-verbaal is de man op vrije voeten gesteld. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Achtjarige jongen van gasgene rator gevallen. Zondagmiddag is de 8-jarige K. B.. wonen de in de van Hogendorpstraat te Den Haag. op een gasgenerator geklomm°n. welke ach ter een autobus was gekoppeld. Op den Sta tionsweg is de iongen van het rijdende voer tuig gevallen en kreeg de gasgenerator ove> het lichaam. Met ernstige inwendige kneu zingen is de knaan door den geneeskundigen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan hel Westeinde vervoerd. Zijn toestand i« zorge lijk. Aan het overzicht van den stand der rijksmiddelen op ultimo Februari van dit jaar wordt het volgende ontleend: De directe belastingen. Het zuiver bedrag der kohieren voor de ze belastingen bedroeg op 28 Februari f 65.537.764.19 of bijna f 16.664.000.meer dan het vorig laar. Hiervan bracht- de grondbelasting f 4.307.776 44 op of f 2.318.997.31 meer: de inkomstenbelasting f 32.525.186.14 of f 999.353.63 meer: de vermogensbelasting f 6 <24.992.01 of f 218.713.19 minder; de ver dedigingshelasting f 3.032.418 79 of f410.573 minder; de oprenten op de gemeentefonds belasting f 10.903.702.39 of f 4.631.156.29 meer en de nieuwe winstbelasting f 8.343.688.42. De overige middelen. Ook het verloop van deze middelen over Februari in vergelijking met dezelfde maand van het vorig jaar is niet onbevredigend te noemen. Bedroeg de opbrengst in Februari 1940 f 34.746.055.—, thans is deze f44.841.916. of ruim f 10 millioen gulden hooger. Hierbij dient voorts in aanmerking te worden geno men dat het vorige jaar nog onder deze groep middelen voorkwam de dividend- en tan tièmebelasting, waarvoor de maandelijksche raming op 2% millioen was gesteld, doch' toen in Februari ruim 1 millioen gulden op bracht, welk bedrag in het bovenvermelde to taal niet is begrepen. Verder komen thans twee nieuwe belastin gen in het staatje voor en wel de loonbelas ting, welke in Februari f7.742.318.heeft op gebracht en de waardevermeerderingsbelas ting, welker opbrengst ad f21.181.echter geen invloed op de totaalopbrengst heeft. De opbrengsten der verschillende middelen waren over Februari van dit jaar de volgen de, waarbij die van het vorige jaar tusschen haakjes zijn vermeld: rechten op den invoer f 2.023.362.— (f #.653.604.—statistickrecht f98.996.— (f 194.032.—accijns op zout f490.556.— f229.866.—), accijns op geslacht f 1.341.492.— (f787.640.—), accijns op wijn f 149.975.— (f72.466.—), accijns op het gedis tilleerd f 3.535.407. (f 2.645.391.—), accijns op bier f 1.028.923.f680.786.—), accijns op sui ker f5.879.707.— (f4.851..292.—accijns op ta bak f6.736.396.— f3.356.328.—), omzetbelas ting f 7.463.227.f6.356.980.—), couponbelas ting f457.863.(f551.592.rechten van ze gel f 895.027.(f915.252.—), rechten van re gistratie f841.692.— f602.182.—), rechten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking f6.023.350.(f3.506.598.en de belasting op gouden en zilveren werken f 112.436.— (f52.042.—). Over de eerste twee maanden van dit iaar bedroeg de opbrengst van deze belasting- groep f 89,429.982,tegenover f 76.602.225, het vorig jaar. Slechts drie middelen toon den een daling tot een totaalbedrag van ruim f 15 millioen en wel de rechten op den invoer, het statistiekrecht en de cou ponbelasting. Alleen de daling van de rech ten op den invoer bedroeg over deze twe° maanden reeds ruim 14 H millioen. Het meest gestegen is de opbrengst van den ac cijns op tabak en wel met ruim 6.4 millioen Daarop volgen de omzetbelasting met ruim 5 millioen, de accijns op het gedistilleerd met 2,6 millioen, de rechten van successie van overgang bij overlijden en van schen king met 1 millioen de accijns op suiker met ruim 1 millioen en de accijns op bier met bijna 1 millioen. De Asser rechtbank behandelde dezer dagen de zaak tegen een vijftal jongelui uit Zeijen, gemeente Vries (Dr.), die te zamen in den nacht van 1 op 2 Januari den getuige J. de L. uit Zeijen ernstig had den mishandeld, waardoor deze naar het ziekenhuis te Assen moest worden overge bracht en gedurende zeven weken niet kon w erken. De getuige-deskundige, de chirurg Dr. T. Bast uit Assen, had bij de behandeling niet minder dan twee scheurwonden in het schedeldak en een zestal ste&k- en snijwon- den 'in den rug. ter hoogte van de schou derbladen en wat lager, geconstateerd. Een der steken was tot de horstholte door gedrongen en deze verwondingen be schouwde de deskundige als zwaar licha melijk letsel. De genezing had een gunstig verloop gehad, doch was er infectie opge treden, dan was het levensgevaarlijk ge worden. Er werden negen getuigen gehoord, waarvan vijf a decharge. Vërdachten verk'aarden, dRt zij zich door de L en de zijnen bedreigd gevoelden en daarom hadden zij afgesproken, dat zij zouden afrekenen. Uit de rapporten bleek, dat de vijf ver dachten .zeer gunstig hekend stonden. Slechts een hunner was eens tot een geld boete veroordeeld. Getuige J. de L. echter was al driemaal wegens mishandeling en eenmaal wegens poging tot doodslag veroordeeld. In Eelie was hem de toegang tot de café's ontzegd en hij stond bekend als nogal driftig en als vechtersbaas. In normale omstandigheden en in zijn werk was er echter op hem niets aan te merken. De verdachten bekenden de feiten. Zij hadden ook afgesproken, dat zij zirh te gen elke aanranding zonden verzetten. De Officier bracht in zijn requisitoir alle omstandigheden nog eens naar voren en eischte tegen Albert L., die de steek met de bajonet, welke tot de horstholte door drong. had gegeven, twee en een half jaar gevangenisstraf, tegen Karei Ohristoph L.. die al eens eerder was veroordeeld, acht maanden en tegen de anderen zes maan den gevangenisstraf, met aftrek van pre ventieve hechtenis De verdediger. Mr. Wolthuis, achtte de geëischte straffen huitensnorig hoog en meende, dat er in het geheel geen reke ning was gehouden met den politieken achtergrond. .Hij vroeg ten slotte een ge ringe straf met onmiddellijk ontslag uit de preventieve hechtenis van de drie nog gedetineerden. Nadat de rechtbank eenigen tijd in raad kamer was geweest, deelde de president mede, geen termen aanwezig te achten om Albert en Karei Christoph L. in vrijheid te stellen. Wel achtte de rechtbank deze termen aanwezig ten aanzien van verdach te Jan B. De uitspraak werd bepaald op 28 dezer. Voor den Utrechtschen politierechter stond gistermiddag terecht de 65-jarige mevr. A. M. V. van H. terzake van diefstal van een textielkaart ten nadeele van P. Th. B. Op 11 Febr. van dit jaar had verd. zich vervoegd ten kantore van de Winterhulp te Zeist. Daar werden aan inwoners van Zeist, die in behoeftige omstandigheden verkeer den, tweedehandsch kleeren uitgereikt Zij, die voor een costuum of jas in aan merking wenschten te komen, konden na overlegging van hun textielkaart een cos tuum, mantelpak of jas in ontvangst nemen, terwijl een aantal punten van de textiel kaart werd geknipt. Van de gelegenheid, dat de ambtenaar zich even verwijderde, heeft verdachte ge bruik gemaakt, door ongemerkt een textiel kaart van haar voorganger heimelijk onder het pak kleeren te schuiven, dat zij mee naar huis zou nemen. Nauwelijks was verd. weg of de aan het loket teruggekeerde ambtenaar miste de textielkaart van den heer P. Th. B. en daar hij een sterk vermoeden had, dat mevr. A. M. V.van H. hieraan niet vreemd was, stuurde hij een politie-agent naar haar wo ning om een onderzoek te. laten instellen. De zoon des huizes liet den agent binnen en op diens verzoek werd hem de lade van het kastje getoond, waarin alle distributie bescheiden lagen opgeborgen. Na een gron dig onderzoek te hebben ingesteld, vond de agent van politie alleen distributiekaarten welke aan den heer des huizes en zijn erht- genoote benevens hun kinderen toebehoor den. Doch om geheel zeker te zijn van zijn zaak, tilde de agent ten besluite nog even het stuk krantenpapier op. dat den hodem van de lade bedekte en zie daar... de ver miste textielkaart van den heer B. Ontkennen had dus geen zin meer en gisteren had verd. zich voor den politierech ter te verantwoorden. De Officier van Justitie was van meening dat het hier een ernstig misdrijf betrof en dat er geen denken aan was, dat verd er met een 'geldboete zou afkomen. De eisch luidde één maand gevangenisstraf. De politierechter zeide. dat in dezen tijd de distributiebescheiden beschermd behoo- ren te worden en dat hooge straffen noodig zijn bij diefstal daarvan. In verband echter met den leeftijd van verdachte veroordeelde hij haar tot veer tien dagen gevangenisstraf. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. De achter de hieronder genoemde artike len vermelde prijzen zijn tot nadere aankon- diqinq de hoogste prijzen waartegen die ar tikelen aan het publiek in rekemng mogen worden gebracht. Aardappelen: Kleiaardappelen Zeeuwsche bonte en blauwe f 0.08 p. kg Eigenheimers fO.OfW p. kg Alpha f0.07 p. kg Bintje 9.07 P- ^8- Zand- en veenaardappelen f 0.06 Yt p. kg Voor thuisbezorging mag 1 cent extra per kg. worden berekend. Het vragen van hooqere prijzen Is straf baar. Bewaar deze opqave en gebruik haar. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van boter en vet. Tot dusverre ontvingen vele verkoopers van gebakken visch, pommes frites, cro- quetten, gehaktballen, poffertjes, wafelen en ander oliegebak van de Nederlandsche zuivelcentrale regelmatig toewijzingen voor vet of olie, zonder dat zij daarvoor con sumentenbonnen behoefden in te leveren. Hierin is thans verandering gebracht in dien zin, dat de bovenbedoelde categorie van personen in den vervrflge uitsluitend toewijzingen, welke recht geven op het koo- pen van vet of olie zullen ontvangen, in dien zij met de toe te wijzen hoeveelheid overeenkomend aantal consumentenbon nen van de boter of-vetkaart of daaraan ge lijke bonnen, inleveren. In verband met het bovenstaande dient het publiek voortaan bij het koopen van bovengenoemde artikelen een met de daar in verwerkte hoeveelheid vet overeenko mend aantal bonnen van de boter- of vet- kaart, c.q. bonnen voor „1/50 rantsoen bo ter enz." (zg. wisselbonnen) in te leveren op dezelfde wijze, als dit in de hotels, ca fé's, restaurants e.d. geschiedt. In een officieele publicatie zijn voor de verkoopers van meergenoemde artikelen van belang zijnde bijzonderheden betref fende de toewijzingen voor vet en spijsolie vermeld. KOSTELOOZE BEWIJZEN VAN GOED GE DRAG VOOR DEN ARBEIDSDIENST. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken heeft be paald, dat. bewijzen van goed gedrag, welke moeten worden overgelegd door hen, die in aanmerking wenschen te komen voor de vrijwillige dienstneming hij den Nederland- schen arbeidsdienst kosteloos worden ver strekt. Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden op 15 Februari 1941. Ten on rechte betaalde bedragen kunnen worden teruggevorderd. DE BEDROGEN DIEF. In den vorigen nacht heeft een dief aan getrokken door den voorraad thee in de étalage, ingebroken in het filiaal van de firma Bensdorp in de Heerenstraat te Bus- sum. Hij wist zich toegang te verschaffen tot den winkel door een tuimelraam en eigende zich 16 pakjes thee uit de étalage toe. De dief kwam echter met de thee op cie koffie, want thuisgekomen bleek het étalagethee te zijn en in plaats van thee zaagsel te bevatten. De politie te Hilversum werd Zondag ter assistentie geroepen in een woning aan tie Waldeeklaan. waar een vrouw met een mes was gesloken. De recherche trof er een 62-jan gen oud-musicus, V., die in een vlaag \an drift zijn hospita met- een aardappel mesje verschillende malen had gestoken, waardoor zij bloedende wonden aan hoofd en armen had ongeloopen. Een in de omge ving wonend arts verleende de eerste hnln De dader is ingesloten en zal ter beschik king van de Justitie worden gesteld. Wat weten de meesten onder ons eigenlijk af van het leven, dat door de armsten onder ons volk geleid wordt? Om nu nog maar niet te spreken van die genen, welke nog in iets hetere omstandig heden verkperen. de z.g. kleine middenstand Terwijl hier. zil het met veel zorg en moeite de eindjes nog wel aan elkaar geknoopt kunnen worden, heeft bii eerstgenoemde ca tegorie menschen. uit wier leven het laatste greintje zonneschijn volkomen verdwenen is. de dagelijks terugkeerende ellende zulke diepe wonden geslagen, dat deze menschen volkomen willoos, zich andere, betere mo gelijkheden niet meer kunnen voorstellen Het is voor velen onzer, laten wij elkaar recht in de ooeen zien. niet prettig, om van aangezicht tot aangezicht met deze men schen te moeten staan. We zullen ons dan min of meer onbehaag lijk gaan voelen. We zien dat liever niet. wij voelen ons vei lig binnen onze vertrouwde muren met onze rigen kleine zorgen en denken liever niet aan. spreken nog minder over hen. die het minder goed ..getroffen" hebben. Maar voor hen. menschen op wier gezicht geen vreugde meer te lezen is. die we dage lijks kunnen zien, als we maar wilden, is meestal weinig ruimte gereserveerd in ons dageliiksch denken. Maar wii ziin mede ver antwoordelijk voor deze menschen. u en ik wij allemaal. Is het daarom niet diep be schamend voor ons volk. het Nederlandsche volk. dat men een collectant eenvoudig voor bii wandelt, en na deze „onaangename on derbreking" zich weer zalig verdiept in het eigen egoistische wereldje? Men vergete een ding niet. Ook nu vraagt een landgenoot om uw daadwerkelijke hulp. Onlangs hadden wii het voorrecht, in ver schillende gemeenten persoonlijk te kunnen spreken met vele Nederlanders, die door de winterhulpartie geholpen veerden. Van de vele gezinnrn. die om hulp vroegen, willen wii hier enkele gevallen noemen. We drukken de detir open. die klemt en beklimmen de trap Een traplooper is niet aanwezig. Boven gekomen, vinden wij een nog jongen, man in een oude versleten cra- paud zitten Dp vrouw hangt het weinige wasrhgoed rondom de kachel, die al sinds dagen met sprokkelhout wordt gestookt. „Werkt u niet?" „Nee mijnheer, rheumatiek. Ik krijg wel steun, maar ja Wij hellen aan. Een kleine jongen opent de deur: „Is vader thuis?" ...Ta mijnheer, ik zal hem even roepen". „Komt u binnen, heeren", wordt er bo- vpn aan de tran geroepen. Even later zitten we in een kleine ka mer. de deur van het aangrenzende kabi net staat onen. we zien een kleine schoen maVerswprknlaats. „Ja mijnheer, elkp week moet ik een ze ker aantal paren schoenen afleveren aan maatschanpelijk hulpbetoon, anders is er niets, he Het interieur getuigt van netheid en uver. Maar ja. de boel is versleten en dan valt het niet mee, om er iets van te ma ken. „U heeft toch een gift gehad van de win terhulp. niet?" Ja mijnheer, en dat vond ik 's morgens zoo maar in de hus liggen. Tk kan u wel vertellen, dat mijn vrouw eerst heeft zit ten huilen, later hehhen we van vreugde dnnr de kamer gedanst". Dus u ziet. hoe welkom het hier was. Ons volgend hezoek gold een oud vrouw- Me. Ze was niet thuis Later op den mid dag bij haar terugkomst was ze genegen, ons even te woord te staan. „Ja mijnheer, ik was niet thuis hé. Maar ik werk ook nog". „TT werkt nog? od uw leeftijd?" „Mijnheer, ik kriig f S.— in de weelc, en als u hedpnkt. dat hier nog 1.25 voor de huur af gaat. dan hegriipt u. dat ik zoo'n ertra centie heet eebruiken kan. Tk hen nu 73 iaar oud en ik hoop nog vele jaren mee te kunnen. Ook hier greep de Winterhulp in. En zoo ziin er nog zoo veel gevallen. Dit kan zoo niet langer voortgaan. Helpt mede. deze menschen wat meer levensvreugde te geven, opdat zij zich met onze hulp kunnen onttrekken aan den trreep van de armoede. Dan zult ook irii die steeds afzijdig hleef naast alle anderen die repds bereidwillig offerden, de voldoe ning smaken, het uwe te hebben bijgedra- gen voor de totstandkoming van een krarii tig Nederlandsch volk. kractl Kalme handeL Prijshoudends markt. Kleine schommelingen Amerikanen weinig verin, derd. Nederlandsche beleggin. gen ongeanimeerd. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V-K. L.K. 97%-971'2 97-96 li/is 97% 97% W 95 94% 97% 97% 85%-85% 84%-84% 87 9/16 87 5/16 85y8 84% Nederland 1941 I 4 Nederland 1949 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fae. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 83% 82% 's Grav. '37 I 3% N. Holl. '38 3 81% N.-Holl. '38 II (3%) 3 84% 84 R'dam '37 I Til 3% 81% Z.-Holland 1937 3 84% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 90% 90% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 170% 171% Ned. Ind. Handelsb. A 118% 119% Ned. Handel Mij. c.v. A 117% 119% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A-K U. 96%-95% 95-95% Calvé Delft c.v. A "61 Centr. Suiker Mij. 198% 199 Fokker g. A. 173 173 Lever Bros en Unilever cv.A101-101% 102-104% Ned. Ford 335% 335% Philips G B v.A. 182%-185% 186-190 Philips pref. A. 143 142% Buitenland. Anaconda copper cv. A. 27 5/16-27% 2711/16-2713/16 Beth. Steel cv. A. 77%-78 5/16 79%-79% Gen. Motors cv. A. 49 5/16 49% Kennecot Copper cv. A. 34%-34% v 34%-34% North. Am. Aviation cv. A. 14% 14 15/16 Rep. Steel cv. A. 231/16-23% tt c ct i 23%-23% U. S. Steel cv. A. 61-61% 61%-62% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 194% 194% Kon. Petr. 210-212% 215-217 Buitenland. Shell Union cv. A. li 15/16-121/16 tm. 1115/16-121/16 lide Water cv. A. 911/16 9 11/16-9 13/16 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. 107-106% 107-109 Java China Japanlijn A. 138 138-140% Kon. Ned. Stoomh. Mij. nat. bez. v. A. 1403,4 14314 Kon. Paketvaart A. 223 224%-225 Ned. Scheepv. Unie A. 164%-165% Rott. Lloyd A. 134 435 Stoomv. M. Nederland A. 134 135 SUIKER-ONDERNEMINGEN. Fav«ch. Cultuur ~'395 ^■407 N.I S U. 035 Ver. Vorstenl. Cult. 108*4-109% 112-112% TABAKSONDERNEMINGEN. aenembah 188*4-187% 186 RUBRER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 257%-259% Bandar Rubber Mij. A. - 26jgf261% Deh Batavia Mij. A. 199 204% Koersen van stortingen op 18 Maart 1941: Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit- sersche Francs 43.56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.37; Zweed se e Kronen 44.85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; idem (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO*8 VA* DE WIN TERHULP NEDERLAND. winterhulp Nederland. Den Haag. Va 5553. Als bank der Winterhulp Neder- Ierland ia aangewezen de Kaaver- ienlglng N.V„ Amsterdam, No. 877. brengt geluk ia veler leven ff

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2