Hel ZaadpiDbleem in landbouw en tuinderij Marktberichten Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Wierioger juffrouw sprak woorden a!s worsten Aorarisch nieuws Dankbetuiging Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 17 Maart. Een dorpsgenoote voor giftmeng- ster uitgemaakt Het was geen leuke juffrouw, deze Wieringsphe Jeltje de V., die al •enige malen wegens beleediging was veroordeeld. En op 1 Augustus van het vorige jaar was het van hetzelfde laken een pak. Ofschoon ze zich niet de moeite had gegeven van Wieringen te komen, kwam niettemin vast te staan, dat zij mej. J. Gr. uit Wieringen, die als ge tuige optrad, na een ruzie beleedi- gend had toegevoegd: „Giftmengster, ik zal je net zoolang pesten, tot je weg bent. Mej. C. M. L. uit Wieringen was bij het drama tegenwoordig geweest en bevestigde de verklaring van de vorige getuige. De Officier van Justitie, Mr. de Bruevs Tack wees erop, dat deze juffrouw alreeds eenige malen wegens beleediging was veroor deeld en achtte het thans ten laste gelegde door de getuigenverklaringen bewezen. De Officier noemde dit een ernstig feit en eischte f30.moete, subs. 20 dagen hechtenis. De Politierechter, Mr. Krabbe, uitspraak doende, veroordeelde verd. bij verstek tot f25 boete, subs. 15 dagen. Bergen. I' GESTOLEN BENZINE. De chauffeur D. de J. te Bergen, had zich te verantwoorden, omdat hij in de maanden September en October motorbenzine had ge kocht, terwijl het hem bekend was, dat deze benzine van diefstal afkomstig was. Hij had dit althans moeten weten! U wist toch wel, dat een jongen van 16 jaar niet op eerlijke wijze aan motorbenzine was gekomen? vroeg de Politierechter. Ik heb het hem wel gevraagd; zeide verd. Kom, kom, meende Mr. Krabbe, als u de zaak had onderzocht, dan hadt u kunnen we ten, dat de benzine van het vliegveld afkom stig was. Ook in November had verd. gestolen ben zine gekocht. Verdachte gaf toe benzine te hebben ge kocht, doch niet te hebben geweten, dat deze van diefstal afkomstig was. Op een vraag van Mr. Krabbe zeide verd., dat hij een vast loon had bij de Nassau-Ga- rage. Waar maakte u zich dan druk over? vroeg de Politierechter. Heeft u de directie gezegd, dat u benzine kocht? wilde Mr. de Brueys Tack weten. Ik schreef een en ander op de post „uitga ven" was verdachtes antwoord. Het is jammer, dat dit gebeurd is, u bent nog nimmer veroordeeld aldus Mr. Krabbe. De leerling-monteur C. J. Kr., oud 17 jaar, uit Bergen, als getuige gehoord, vertelde dat hij de benzine aan verd. had verkocht. De ze had hem wèl gevraagd,, hoe hij er aan kwam en toen had hij getuige gezegd: „die heb ik gekocht van chauffeurs van het vlieg veld!" 't Is mooi wat je gedaan hebt, je zult la ter nog wel met den kinderrechter in aan raking komen, voegde Mr. Krabbe dezen 17- jarigen getuige toe. Wat deed je met dat geld? vroeg de Of ficier. Ik ging ervoor naar de bioscoop; aldus get. Zestig zeventig gulden heeft u voor de benzine gekregen, ik geloof er niets van, dat u al dat geld aan bioscopen heeft uitgegeven; voegde Mr. de Brueys Tack get. toe. De Officier requisitoir nemend, vond het erg, dat verd. niet had geweten, dat de ben zine van diefstal afkomstig was. In den tijd dat er bijna geen benzine was, had verd. 160 Liter gekocht, en dan nog wel van minder jarigen. Mr. de Brueys Tack eischte een ge vangenisstraf voor den tijd van 2 maanden. Tachtig liter heb ik terug gegeven, verde digde zich verd. U heeft een paar jongens verleid, als er geen helers waren, waren er ook geen ste lers, was het oordeel van den Politierechter, die daarna verd. veroordeelde tot een gevan genisstraf voor den tijd van één maand. De zitting werd hierna geschorst tot 2 uur 's middags. MIDDAGZITTING. K o e d ij k. FRAUDULEUS GESLACHT. Op 27 November van het vorige jaar kocht de slager P. Schr. te Koedijk twee schapen, die hij op 30 December in een schuurtje ge slacht had. Mr. Krabbe merkte op, dat die dieren niet bedwelmd waren, de beesten waren door ver- bloeding gestorven. Verd. zeide, dat de schuur ver achter zijn woning lag, waaroji Mr. Krabbe opmerkte, dat een en ander aan de zaak niets afdee* De marechaussee M. R„ gestationneerd e Koedijk, had deze schapen daar in ne schuurtje zien hangen en er was 8e®n. Satje in de koppen. Verbalisant had de schapen in beslag genomen, welke verkoent Waren. De ophrengst bedroeg f 60.33. De Politierechter vroeg get. of hij een sein tje had gekregen? Nee, antwoordde verbalisant. Dan heeft u een goede neus gehad; zeiae "r- Krabbe hierop. De Officier van Justitie requisitoir neme"®- was van oordeel, dat het frauduleus slacn- ten hand over hand toenam en daar het ni_ den eersten keer was, vorderde Mr. Bruevs Tack drie weken gevangenisstraf De Politierechter uitspraak doPn Oordeelde verd. tot f75 boete, subs. 3U na- hechtenis, met verbeurdverklaring d« >- Oude Niedorp. MELK IS GOED VOOR F.LK. „Melk is goed voor elk" dacht verd. S. de Jlandarbeider van beroep en wonende te Oude Niedorp en daarom had hij in het tijd- \ak van 20 November tot 9 December melk uit de bussen van een zekeren v. d. O. over geheveld in de bussen van zijn vader. Elke keer haalde hij er ongeveer 10 L. uit Verd. erkende het. feit; zijn vader had f 150.schadevergoeding betaald. De veehouder K. v. d. O. uit Oude Niedorp vertelde, dat het hem opgevallen was, dat de melkbriefjes van de fabriek te Lutjewin kel minder melk vermeldden dan hij afle verde. Eerst was dit get. een raadsel; hij dacht, dat aan de fabriek melk gemorst was. Voorts verklaarde get., dat hij zich op 9 December verdekt had opgesteld en duidelijk gezien had, dat verd. van twee van zijn bussen de deksels had afgenomen en melk uit zijn bussen in die van zijn vader had overgegoten. Er is veel meer melk verdwe nen, de schade bedroeg zeker f 500.— zeide get. Hij wilde verd. de kast niet inwerken en daarom zou get. genoegen nemen met f 300 Nou, nou, dat is geen uitdrukking om hier te bezigen, vond de Politierechter. Dat is waar, mijnheer de president. Ik heb genoegen met f 150 genomen. De raadsman van verd., Mr. Dr. Buiskool uit Schagen, zeide dat er burenruzie was tusschen verd. en get. Verd. heeft toen zijn buurman een hak willen zetten. Get. v. d. O. ontkende zulks ten stelligste, verdachte's vader kon steeds bij hem komen en het was buurman voor en na. Den avond van tevoren was verd. nog bij hem op» visite geweest. Verd. ontkende zulks en de verdediger was van oordeel, dat er wel degelijk ruzie was tusschen den vader van verd. en get. v. d. O E§ Officier van Justitie zeide in zijn requi- sitcrb dat het vast was komen te staan, dat verd. wel degelijk melk uit de bussen van zijn buurman in die van zijn vader had overgeheveld. Mr. de Brueys Tack eischte f 60 boete, subs. 30 dagen. Mr. Dr. Buiskool bestreed, dat hier geen opzet of oogmerk in het spel was. Geen opzet is hier gebleken en daarom moet volgens den verdediger vrijspraak volgen. Mocht de Politierechter hiermede niet aeeoord gaan. dan verzocht pleiter een mildere straf. Het bevreemdt den ver dediger, dat get. v. d. O. niet eerder op den uitkijk is gaan staan, temeer, omdat er reeds langen tijd melk te kort kwam. Na re. en dupliek zeide de Politierechter op Maandag 24 Maart vonnis te zullen wijzen en wel des morgens om tien uur. Wieringen. EEN SCHELDPARTIJ. Mef. A. C. T. uit Wieringen was niet verschenen. Haar werd ten laste gelegd, dat zij op Zaterdag 14 December j.1. een zekere juffrouw J. B. te Wieringen had uitgescholden. Mej. B. en J. R„ beiden uit Wieringen. kwamen getuigen dat verd. mej. B.. toen deze voor haar woning stond, had uitge scholden. De Officier van Justitie eischte f 10 boete subs 20 dagen. Wegens eenvoudige beleediging werd verd. door mr. Krabbe veroordeeld tot f 15. boete subs. 10 dagen hechtenis. TUINZAAD BESLUIT 1941. Een in de Staatscourant verschenen be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij dat een verdere uitwerking is van hetgeen reeds op dit gebied bestond, stelt regelen vast ten aanzien van het telen, het ver handelen en afleveren, het vervoer en den export van tuinzaden. De hoofdtrekken van deze teeltregeling zijn; 1. De teelt van tuinzaden is verboden, tenzij met schriftelijke vergunning van de centrale; 2. De vergunning wordt gesplitst in een vergunning voor: a. tuinzaden, b. sluitkool spinazie, radijs en tuinkerszaad, en c. peulvruchten: 3. Teeltvergunning wordt verleend aan elkenteler, die in een of meer der jaren 1937. 1938 en 1939 tuinzaden teelde, terwijl de grootte van de oppervlakten, welke hij met elk der onder 2. genoemde groepen mag betelen, gelijk is aan de oppervlakten, welke hij met de even bedoelde groepen gewassen beteelde. in dat jaar van de ge noemde drie jaren, waarin hij de grootste oppervlakte met tuinzaden beteelde. De handel in tuinzaden waaronder te verstaan in- en wederverkoop is slechts toegestaan aan hen. (fie als zoodanig bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale zijn aangesloten. De afzet door telers van eigen gedeelde tuinzaden is slechts geoor loofd indien zulks geschiedt aan handela ren in tuinzaden, tenzij de teler tevens zelf aangeslotene is. Voorts gelden bepaalde voorschriften voor het vervoeren of doen vervoeren van tuin zaden Voor zoover niet over andere oapie ren beschikt wordt, moet het vervoer ge dekt worden door een vervoerbewijs. door of namens de centrale afgegeven. De uitvoer van tuinzaden is slechts aan ..aangeslotenen" geoorloofd VERVOERVERBOD HOOI EN STROO. In een besluit van den secretaris-gener raal van het departement van landbouw en visscherij tot wijziging van het inleve- ringsbesluit 1941 hooi en stroo wordt een vervoerverbod van stroo afgekondigd met bepaling, dat dit verbod niet geldt in de door de N.I.C A. aan te wijzen gevallen, alsmede indien en voor zoover het vervoer gedekt is door een geleidebiljet. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Blijkens het verslag over 1940 telde de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur op 31 Dec. 1940 tezamen 3948 leden en donateurs tegen 4229 één jaar tevoren. Het ledental liep dus met ruim 280 terug. Het aantal afdeelingen verminderde met 1 door de samenvoeging van de beide afdee lingen in Zeeland en bedroeg op het einde van het boekjaar 58. HANDEL IN KAAS. Krachtens een beschikking van den se cretaris-gen era al van het departement van landbouw en visscherij kunnen „kaashan delaren met vergunning" onderling kaas, met uitzondering van Limburgsche en Her- vesche kaas, verkoopen en afleveren zon der inleveringen van toewijzingen. KNOLLEN VOEREN BEÏNVLOEDT SMAAK VAN MELK WEINIG. In het Officieel Orgaan van den Ned. Zui- Velbond, no. 40. van 2 October 1940, werd me- dedeeling gedaan, dat de Rijkszuivelronsu- lent voor Gelderland van plan was in zijn ambtsgebied een actie in te stellen tegen het euvel van knollensmaak aan de melk. Ver ondersteld werd dat het moeliik moest zijn de voedering van knollen zoodanig te doen plaats vinden, dat het gebrek niet ontreedt. Het. onderzoek was als volgt gedacht. De zuivelfabriek met haar directeur vormt het middelpunt. Deze zorgt voor hekendma king en propaganda, geeft inlichtingen, reikt de betreffende vragenlijsten uit, verzamelt ze en verwerkt ze tot een rapnort. Voor den boer en zijn gezin is de taak weg- opbrengst der schapen. Duizend, en één moeilijkheden. Wanneer men één der catalogi in handen neemt, die tegenwoordig weer in massa's door de zaadhande laren worden rondgezonden, dan is het meer of minder regel daarin clausules aan te treffen, waarin wordt meegedeeld, dat de voorraden gering zijn, dat de prijzen slechts gelden zoolang deze uitreiken of zelfs, dat voorloopig nog geen prijs kan worden aangegeven, omdat wel iswaar bestellingen zijn gedaan om trent wier uitvoering echter nog niets vaststaat Een der vele problemen van heden: Zooals uit het bovenstaande reeds nlijkt. zijn de voorraden in Nederland betrekkelijk gering, te gering vermoedelijk om de ge- heele voorjaarsvraag te kunnen opvangen. De reden hiervan is begrijpelijk. Een groot deel der groentezaden wordt niet in Nederland geteeld. Vooral Frankrijk nam aan de productie daarvan een belangrijk aandeel. Voor artikelen als andijvie, cicho rei, peterselie, postelein, prei, sla, selderie en verschilende soorten wortelen en voeder bieten was Frankrijk een der voornaamste zoo niet de voornaamste leverancier. Het was geworden tot een der meeM van zelfsprekende zaken ter wereld, dat ieder jaar, wanneer de tijd daar was. op deze toevoer van Frankrijk kon worden gere kend. Daarop was de zaadhandel ingesteld. Frankrijk ontwricht. En nu blijft Frankrijk uit. De reden daarvan is makkeluk te begru- nen. De oorlog heeft het land ontwricht Hoe de toestand er precies is kunnen we niet beoordeelen.Er hebben soms vrij veront rüstende berichten de ronde gedaan en de ze worden hier in zooverre bevestigd, dat op aanvoer van Fransche zaden ternauwer nood en in ieder geval in beperkte mate te rekenen is. De gras- en klaverzaden, die ten deele overzee komen, zullen uit dozen hoofde voor een goed deel moeten uitblijven, terwijl een artikel als doperwten, waarvoor het zaai goed voornaameliik door Marokko wordt geleverd, weer andere moeilijkheden biedt. Het gunstigst zijn wellicht nog de perspec tieven voor sommige bloemkoolsoorten en koolrabie. die o.a. uit Italië komen. De resultaten ziin reeds bemerkbaar in belangrijke prijsstijgingen. Ziet het er dus naar uit. dat ons verschil lende moeilijkheden te wachten staan bij den uitzaai, tevens mag men zich afvragen hoe het verder verloop zal ziin in den zaad handel. Zoo Frankrijk zich in den loop van den komenden zomer op behoorlijke wijze zal weten te' herstellen, behoeft men zich over de toekomst niet al te ongerust te maken. Hoe echter, wanneer dit niet geschied? Niet verwonderlijk is het dus. dat hier en daar plannen worden beraamd om te omen tot een grootere teelt in eigen land Want de thans nog aanwezige oude voor raden zullen dan geheel uitgenut zün.. Hierbij ontmoet men echter twee bezwa ren van verschillenden aard. In de eerste plaats zal het areaal der voor consumptie bestemde ge wassen moeten worden ingekrom pen. En het is te verwachten, dat voor de voedselvoorziening van mensch en dier van den bodem toch reeds het uiterste zal moeten worden gevergd. Temeer waar de beschikbare kunstmest stoffen niet in zoo ruime mate zullen wor den verkregen, als daarvoor vermoedelijk wenschelijk mag worden geacht. In de tweede plaats is de teelt van groen tezaden in Nederland vrij onzeker. Deze cultuur eischt voor alles een drogen zomer en in ons land staat deze bij voorbaat alles behalve vast. Dit is dan ook de reden, dat men zich in Frankrijk daarmee in het bij zonder is gaan bezighouden. Zooals men ziet: de moeilijkheden ziin vele en groote. En het zal geen gemakkelij ke opgave zijn zich er doorheen te slaan! Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan allen voor de zeer vele blijken van deelneming na het overlijden van onzen lieven Man en Va der, LOUIS SMAK, die op zoo tragische wijze van ons is weggerukt. In 't bijzon der onzen dank aan Ds. Enklaar voor de troostvolle woorden tot ons gesproken en aan Fam. Bonselaar en van Twuijver voor de hulp mij in deze moeilijke dagen bewezen, E. W. SMAK—v. Eeten. JAN en LOUIS. St. Maartensbrug, C 118. DISPENSATIES VAN UIT VOERVERBODEN EN VER EFFENINGSCERTIFICATEN. Het Crisis Uitvoer Bureau brengt ter kennis, dat de hier na genoemde Rijksbureaux, elk voor de onder de desbetreffen de instantie ressorteerende ar tikelen, met ingang van 20 Maart 1941 de dispensaties van uitvoerverboden en de vereffe ningscertificaten namens het Crisis Uitvoer Bureau zullen afgeven: Rijksbureau voor Wol en Lompen, Willem-2-straat 4749 Tilburg, sectie Teer van het Rijksbureau voor Chemische Producten, Parkweg 17, 's-Gra- venhage. Ter verkrijging van de bo vengenoemde documenten die nen belanghebbende exporteurs zich derhalve van dien datum af uitsluitend te wenden tot deze bureaux, alwaar de noo- dige aanvraagformulieren, zoo mede handleidingen nopens de te vervullen formaliteiten kos teloos verkrijgbaar zijn. Reeds bij het Crisis Uitvoer Bureau ingediende verzoeken en aanvragen zullen via de ge noemde Rijksbureaux worden afgehandeld. Te dezer zake moeten derhalve geen nieuwe aanvraagformulieren bij deze instanties worden ingediend. Voor verlenging van reeds dodr het Crisis Uitvoer Bureau verstrekte dispensaties voor de onderhavige artikelen, wende men zich alsnog tot het Crisis Uitvoer Bureau. gelegd, in gezamenlijk overleg de omstandig heden bij het voeren, veeverplegen, melken en melkbehandeling zoodanig te kiezen, dat als eindresultaat melk verkregen wordt met een normale geur en smaak. Het keuren van de melk was bij dit onder zoek een van de belangrijkste punten. De be oordeeling vond in de meeste gevallen plaats door de huisgenooten van de desbetreffende boerderijen. Blijkens een mededeeling over de algemee ne resultaten achtte de coöp. zuivelfabriek te Vorden dit onderzoek van dusdanig be lang, dat zij commissies vormde uit de voor melkers. welke eenige boerderijen meerdere keeren bezochten en daarhij ook de melk aan een keuring op knollensmaak onder wierpen. Bij dit onderzoek is gebleken dat: knollensmaak afwezig was in 125gevallen knollensmaak aanwezig was in 29 gevallen knollensmaak twijfelachtig was in 6 gevallen. In 80 der gevallen werd derhalve geen knollensmaak waargenomen. De Rijkszuivelconsulent voor Gelderland trekt hieruit de conclusie dat knollenvoede- ring zonder knollensmaak aan de melk zeer goed mogelijk is. Het verheugt ons. zegt genoemd orgaan, dat bovengenoemde conclusie als algemeen resultaat uit dit onderzoek naar voren is ge komen. In de desbetreffende circulaire heb ben wij echter een mededling gemist, wlke speciale maatregelen de veehouders hadden genomen, bij wie geen knollensmaak aan de melk te ontdekken was. Mogelijk dat dit nog in een nadere nublicatie geschiedt. En is het voorts zeker dat indien aan de melk geen knollensmaak te constateeren is, de uit die melk bereide boter het gebrek ook niet ver toont? XVlERlNGF.h POLITIE. Gevonden: Een roode kinderwant. Verloren: Een identiteitsbewijs. Inlichting bij den gem.-bode. UITVOERING MANDOLINECLUB. J.1. Zondag gaf de Mandolineclub „Oefe ning Kweekt Kunst", directeur de heer P. Jongkind, een uitvoering in de concertzaal .Concordia" met medewerking van Ons Genoegen" uit Wieringerwaard. Na het openingswoord gaf de mandoline club een viertal nummers welke verdienste lijk werden uitgevoerd. Hierna was de beurt aan het revue gezelschap uit Wieringer waard welke uitkwamen met de revue ..7ag-Kiik uit-Zeg" door H. v. d. Brink Globaal kan gezegd worden dat deze uit voering goed insloeg. Herhaaldelijk klonken de lachsalvo's op als bewijs daarvan. De solozang van Mevr. N. Braaf-Smit, vond een gunstig onthaal, en waardeering. De jeugdige arrordeoniste mei. Nellv Ros sen. leek een weinig zenuwachtig. Overigens een mooie afwisselng. Tutty en Fruttv wis- 'en met bun grappen den gang er aardig in te bonden. De bekende Wieringer „Concordia-band" 'orgde voor de begeleiding der verschillen de zangnummers. Een zeer gezellig en geanumeerd bal besloot den avond. DISTRIBUTIE VAN BOTER EN VET. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt met betrekking tot de distributie van boter en vet bekend, dat verkoopers van gebakken visch pommes frites, croquetten, ge haktballen, poffertjes, wafelen en ander oliegebak, indien z-tf voorheen van de Nederland sche Zuivelcentrale toewijzin gen ontvingen en dus bij deze instantie waren ingeschreven, zich tot den plaatselijken distri- buUedienst dienen te wenden, met het verzoek om te worden ingeschreven onder de groep „instellingen". Voorzoover zij in verband met hun omzet voor het verstrekken van toewijzin gen in aanmerking komen, be- hooren zij de in hun bezit zijn de „heele" bonnen van de bo ter- of vetkaart wekelijks op een door den plaatselijken di- tributiedienst vast te stellen dag bij dien dienst dus niet bij de Zuivelcentrale in te leveren ter verkrijging van toe wijzingen, welke recht geven op het koopen van vet of spijs olie. Bedrijven, die in verband met hun omzet niet voor het verstrekken van toewijzingen in aanmerking komen, kunnen hun voorraad aanvullen door de in hun bezit zijnde „heele" bonnen door te geven aan hun leverancier. De met „1/50" rantsoen boter enz." gemerkte bonnen, welke de betrokken winkeliers van hun klanten hebben ontvan gen, kunnen zij bij de plaatse lijke distributiediensten inleve ren tegen losse rantsoenbon nen vet of spijsolie, met dien verstande, dat bij het ver strekken van rantsoenbonnen spijsolie 1 rantsoen boter of vet wordt gelijkgesteld met 1 rantsoen spijsolie. Voorts kun nen alle bedrijven, die tot dus verre toewijzingen van de Ne derlandsche Zuivelcentrale heb ben ontvangen, desgewenscht van den plaatselijken distribu- tiedienst een voorschot wissel bonnen krijgen overeenkomen de met ten hoogste 25 van den maandomzet, met'dien ver stande dat aan een bedrijf in geen geval meer dan 1000 wis selbonnen „1/50 rantsoen boter, enz." zullen worden verstrekt. Uiteraard dienen belangheb benden er rekening mede te houden, dat zij bij het inrui len der met „1/50 rantsoen bo ter enz." gemerkte bonnen, vol doende bonnen als wisselbon nen overhouden. Ter verkrijging van nadere inlichtingen met betrekking tot het bovenstaande, b.v. over de wijze, waarop de bonnen op de opplakvellen moeten worden geplakt, dienen belanghebben den zich te vervoegen bij de plaatselijke distributiediensten. Tenslotte wordt er nog eens de aandacht op gevestigd, dat de verkoopers van poffertjes, wafelen e.d. tevens verplicht zijn bij aflevering daarvan de noodige bonnen van de brood kaart of de bloemkaart van hun klanten in ontvangst te nemen. ALKMAAR. 17 Maart Andijvie f 1721 per 100 Kg., Bloemenda ler kool f 68 r>er 100 Kg., gele kool f 2.60 6.40 per 100 Kg., groene kool f 4.60—6.40 per 100 Kg., prei f 8.50 per 100 Kg., peterse lie f 4.— per 100 bos. rabarber f 14.per 100 bos, roode kool f 4.20—7.50 per 100 Kg., selderie f 2.60—3 per 100 bos, spruiten f 7.5016.50 per 100 pond. uien f 2.606 per 100 Kg., wortelen f 2.20—4.10 per 100 Kg., waschwortelen f 5.60 per 100 Kg., witlof I f 810. idem II f 57 per 100 pond. PURMEREND, 18 Maart Veemarkt Koeien, totaal 500- stuks: 270 vette koeien levering; gelde koeien f 300400. melkkoeien f 325480. graskal veren f 110—240. vette kalveren* levering, 1200 nuchtere kalveren voor de fok 4065. 18 margere varkens 25-42: 135 biggen 18 32; 1000 schapen (weide) 4052: vette leve ring; 20 bokken en geiten 12—22. (Officieele noteering). BROEK OP LANGENDIJK, 17 Maart. Aanvoer: 68000 Kg. roode kool f 7.50, 393400 Ke. gele kool f 6.40. 106700 Kg. D. witte kool f 5.50 38500 Kg. uien f 6.—. gro ve uien f 6.drielingen f 6.3000 Kg. bieten f 3.40. NOORDSCHARWOUDE. 17 Maart. Aanvoer: 54100 Kg. roode kool f 7.50, 12600 Kg. gele kool f 6.40. 218000 Kg. Déen- «che witte kool f 5.50. 7700 Kg. uien f 6. grove uien^f 6.drielingen f 6.stek 1.20, 3600 Kg. peen: a f 2.—. b f 4.20. 1300 Kg. bieten f 1.30—3.40. Voorloopige noteering (hedenochtend 9t£ uur doorgebeld). Officieele prijzen en aan gevoerde kwantums van vandaag, publicee- ren wij morgen. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Maart. 7675 kg. uien f 6: 1650 kg. peen f 4.20; 5000 kg. kroten f 340: 49575 kg. roode kool f 7.50; 71900 kg. gele kool f 6.40; 112750 kg. D. witte kool f 5.50. NOORDSCHARWOTTIE. 18 Maart. Aanvoer: 55000 Kg. roode kool f 7.50, 24500 Kg. gele kool f 6.40. 103.000 Kg. Deen- sche witte kool f 5.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3