Verduisterde spoorweg beambte gelden Duitsdie aanvallen op luid- en Midden Engeland Oe reis van Matsoeoka Britsche vliegtuigen naar Europa RADIOZEGELS blijven koopen „SPOORTJE SPELEN op de stations Wie zal dat betalen? Dc Gaulle tc Gibraltar? Geen pantoffelheld Marktberichten In Den Haaq verdwijnen 700 fietsen per maand ZWARE STRAFFEN voor prijsopdrijvers Laafsfe telexbericht bovea Noord-Duitschland Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Ontheffinq komt terecht. Van onzen Haagschen correspondent.) Naar wij vernemen, is een dergelijk groot aantal verzoeken om ontheffing van de Fadiohelasting ingediend, dat de afhande ling hiervan nog geruimen tijd in beslag ral nemen Luisteraars dienen dus voor- loopig zeereis te blijven koopen en plakken en knjeen. wanneer hun t.z.t. ontheffing wordt erleend. de reeds betaalde termij nen terug. Gouden tijd voor de zwijntjes jagers. Van onzen Haagschen correspondent.) Het gaat den laafcsten tijd hard met de fietsendiefstallen! In Den Haag zijn alleen in de maanden Januari en Februari al evenveel vermiste rijwielen aangegeven als gedurende de eerste vijf maanden van het vorige jaar. n.1. tel kens rond 700. Als het in dit teinpo door gaat, zullen er aan het einde van het jaar zooiets als 8000 "karretjes verdwenen zijn. makende een daggemiddelde van tusschen de twintig en dertig! Vroeger was het om het belastingplaatje te doen. tegenwoordig oefenen de banden de grootste aantrekkingskracht uit en wan neer de rubberdistributie maar lang genoeg duurt, worden twee. echte" banden nog meer waard dan de heele fiets! De Haagsche politie zet alle zeilen bij om het euvel der zwijntjesjagerij, zooals men het in Amsterdam noemt, met kracht tegm te gaan, maar er moet meer gebeuren: de eigenaren van fietsen dienen ook mee te werken door hun karretje zoo weinig mo gelijk onbeheerd op straat te laten staan en in ieder geual er voor te zorgen, dat het «teeds op slot is. Dit laatste is trouwens krachtens de Alg. Politieverordening voorschrift. Veel moeilijkheden ondervindt de politie bij haar nasporingen tengevolge van de omstandigheden, dat telkens weer blijkt, hoe slecht de menschen hun eigen fiets ken nen. Het minste wat gevraagd kan worden is toch, dat men het signalement kent en in staat is z'n verdwenen rijwiel te her kennen. wanneer de politie een aantal opgespoorde fietsen vertoont, ook al is daar het een en ander aan „verbouwd". Het gemak dient den mensch. Zonder benzine en zonder motor gaat het ook, dachten deze twee ondernemende jongens en ze bouwden zelf hun traptax (Foto Pax Holland) Speelkamers voor kinderen op de groote stations. Er bestaan plannen bij de Nederlandsche Spoorwegen om op enkele groote stations in ons land speelkamer voor kinderen in te rich ten. Het is hierbij de bedoeling, de kinderen vertrouwd te maken met het spoorwegbedrijf en de daarin voorkomende terminologie. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Deze stelling ligt aan het origineele denk beeld ten grondslag. Het idee doet iets Ame- rikaansch aan, maar het getuigt van de ener gieke pogingen van de Nederlandsche Spoor wegen, nooit aan actualiteit of activiteit in te boeten. Kinderen zullen in deze stations- speelkamers uren zoetgehouden kunnen wor den. Ze mogen zelf met treintjes spelen, ter wijl gezorgd zal worden voor deskundige voorlichting. De geestelijke vader van dit origineele denkbeeld is de heer D. Schiferli, de pers chef van de Nederlandsche Spoorwegen, al dus de Tel. Het ligt in de bedoeling een proef met deze z.g.n. speelkamer te nemen op het Cen traal Station van Amsterdam. Daar bevindt zich een groot lokaal, dat thans niet gebruikt wordt. Er zullen tien tafels geplaatst worden, met speelgoedtreintjes, die electrisch voortbe wogen worden. Er zal een deskundige aan wezig zijn om toezicht te houden, maar de kinderen worden zooveel mogelijk in het spel met de treintjes vrijgelaten, alsof ze thuis zijn. Het ligt verder in de bedoeling een deel in te richten als trein, waar ook kleine klaptafeltjes aangebracht worden, waarop' de kinderen of de ouders, die mee gekomen zijn, hun consumptie zullen kun nen gebruiken. Het is geen commercieele zaak, maar zuiver een vriendelijke geste van de Spoorwegen tegenover de jeugd. Het ge heel zal opgezet worden in samenwerking met fabrikanten en firma's in kinderspeel goederen. die ongetwijfeld ook dit denk beeld zullen toejuichen. Dn kinderen kjinnen iederen Woensdag en Zaterdagmiddag op het station komen spelen. Zij zullen vermoedelijk een perron- kaartje moeten koopen. Het lokaal zal ver der met passende wandversiering verlucht worden, terwijl het. ook de bedoeling is, langs de zgn. wachtkamer, welke dan als trein wordt ingericht, een rollend landschap te laten gaan, waardoor de kinderen het idee krijgen, dat zij in een rijdenden trein zitten. Slaagt de proef, welke op het Amsterdam- sche C. S. genomen zal worden, dan zullen dergelijke lokalen ingericht worden op de groote stations in ons land. Op andere da gen zullen scholen en groepen excursies kunnen maken naar de speelkamer, waar de kinderen onderricht kunnen krijgen in de „spoorwegwetenschappen". De plannen worden thans uitgewerkt en een en ander zal natuurlijk nog veel tijd in beslag ne men, maar er wordt naar gestreefd de eer ste speelkamer nog vóór de zomervacantie op het Amsterdamsehp Centraal Station te openen. De financiering van de hulp aan Engeland. Het Huis van Afgevaardigden is gisteren begonnen met de behandeling van Roosevelts voorstel tot het beschikbaar stellen van ze ven milliaird dollar voor de leen- en pacht wet. De republikein Taber en de democraat Woodrum toonden zich voorstanders van het. voorstel. Toen een afgevaardigde Woodrum vroeg, hoe de gelden voor de tenuitvocrleg ging der wet zouden worden opgebracht, ant woordde hij. dat hij dat zelf niet wist. In ie der geval, zeide hij, zal de Amerikaansche belastingbetaler de rekening moeten voldoen, hoewel het de vraag is, of dat toereikend zal zijn. Inspecteurs zetten den strijd on barmhartig voort. De strijd tegen de prijsopdrijving wordt ononderbroken voortgezet. De inspecteurs voor de prijsbeheersching hebben wederom tal van vonnissen gewezen, die niet malsch zijn. Een bakker in Graauw en Langendam, die brood te duur verkocht, werd gestraft met een boete van f 500, ter wijl zijn zaak een maand zal wor den gesloten. Eenzelfde straf werd opgelegd aan een bak ker in Lamswaarde, voor een overeenkomstig feit. In Dordrecht werd een buitenband te duur verkocht, wat den fietsenhandelaar op f200.— kwam te staan, terwijl het te veel betaalde aan den kooper moest worden te rugbetaald. In Terneuzen hield men zich niet aan de prijzen voor schoenen, zooals die op 9 Mei j.1. golden. Den overtreder werd een boete van f500 opgelegd. In de Kwakel trachtte een slager spek van de hand te doen voor een te hoogen prijs. Zijn voorraad werd verbeurd verklaard en de boe te werd vastgesteld op f 100 Een heel varken dat te Venray voor te hoogen prijs werd aan geboden, kostte den eigenaar f 300 boete. In Dordrecht werd in enkele gevallen geknoeid met de prijzen van soepvleesch Boeten werden daarvoor opgelegd van f 40 en f200. Opdrijving van den prijs voor rijst en havermout door een winkelier in Putte werd gestraft met f200 en publicatie van het vonnis. Iemand in Westdorpe, die met een partijtje tarwe een goeden slag dacht te slaan, zal f 300 moeten betalen. Te Gibraltar is een viermotorig vliegtuig geland, dat behalve den piloot en den waarnemer drie officieren aan boord had. Naar het heet, waren dat Fransche mili tairen. Volgens onbevestigde geruchten zouden het De Gaulle en zijn adjudanten zijn geweest. DE MILITAIRE DIENST IN CANADA. Volgens een bericht van Associated Press uit Ottawa heeft de Canadeesche minister voor den nationalen krijgsdienst. Gardiner de kamer een nieuw plan voorgelegd, vol gens hetwelk de militaire opleiding van der tig dagen zou worden vervangen door een dienstplicht van vier maanden. Deze dienst plicht zou gelden voor alle ongehuwde man nen en kinderlooze weduwnaars tusschen 21 en 45 jaar. Voor het Gerechtshof te Amsterdam stond gisteren een 51-jarige spoorwegbe ambte uit Purmerend terecht. De man was beschuldigd van verduistering van onge veer 1750.—. Hij had dit geld van een spaarbankboekje gehaald, dat toebehoorde aan een inmiddels overleden weduwe. De beambte behartigde zoo nu en dan zaakjes voor de oude vrouw en zoo was hij in het bezit gekomen van een spaarbank hoekje van de Boerenleenbank te Monni kendam. Hij had het geheele saldo opge vraagd en daarbij een machtiging getoond, welke door de weduwe onderteekend was. Later was men echter tot de conclusie ge komen, dat er aan de handteekening op deze machtiging geknoeid was en toen de weduwe ontkende ooit opdracht te hebban gegeven tot het opvragen van het saldo. i\erd een vervolging tegen den spoorweg beambte ingesteld. De Haarlemsrhe Rechtbank veroordeel de. na behandeling van de zaak, den man tot een jaar gevangenisstraf. Thans stond hij voor het Hof.^pmdat bij in hooger beroep was gegaan tegen ne vonnis. De beambte verklaarde volkomen on schuldig te zijn. Hij had, zoo zeide hij, in derdaad het saldo van het spaarbank bock je ongevraagd, maar in opdracht van vrouw. Dat geld had hij daarna in Pur berend op een bank gezet op zijn eigen naam. De red°n daartoe was. dat de vrouw Pratis werd verpleegd in het ziekenhui* z.ii was bang dat het zou uitkomen, dat z'i geld had en daarom had hij een boekie genomen op zijn eigen naam. De handtee kening op de volmacht was door haar ge Zet en zij had daarvoor zijn vulpenhouder gebruikt. De getuige-deskundige, J. W. Ruinen, had de handteekening aan een nauwkeu rig onderzoek onderworpen en was tot de conclusie gekomen, dat er met deze hand teekening geknoeid was Hij kon echter net met zekerheid verklaren of dit door d i verdachte was gedaan, hoewel er be paalde overeenkomsten waren in de ver anderde letters De kassier van de Boerenleenbank te Monnikendam vertelde, dat de weduwe dikwijls zelf op de bank was geweest om geld te halen. Een eigenlijke handteeke ning had de vrouw niet, maar zij kreeg het geld, wanneer zij haar naam geschreven had. omdat de kassier haar nersoonlijk kende. Op zekeren dag was verd. gekomen cm het saldo op te vragen. Hij had het spaarbankboekje van de weduwe bij zich. De kassier had toen een machtiging ge- eischt. Drie weken later kwam de man te rug. du voorzien van een machtiging. De kassier dacht, dat de zaak in orde was en gaf het geld. Het had den kassier overigens wel be vreemd later te vernemen, dat het geld door den beambte op zijn eigen naam op een bank in Purmerend was gezet. De vrouw was namelijk erg gesteld op de Roerenleenbank en zij kwam er graag. Zij reed dan mrt een auto erheen en bleef een praatje maken met den kassier. De lezing, welke verd. gaf, leek hem dan ook niet geloofwaardig. De oude vrouw, die enkele dagen vóór de behandeling van de zaak voor de I'aai- lemsche rechtbank overleed, was nog drie maal gehoord. Zij had bii die gelegenheden verklaard, dat de spoorwegbeambte haar had verteld, dat haar huis zou worden af?e- broken. Hij had haar aangeraden baar in boedel bii hem te brengen. Op deze wuze was hij in het bezit van haar snaarbankhoekie gekomen. Hii had dat verteld en gezegd het te zullen bewaren. Meermalen had zit het boekje teruggevraagd, maar de man wil de het niet afstaan. Alleen had hu haar nu en dan wat geld gegeven voor haar onder houd waarhii het hoogste bedrag f41. v\as Zij had ten stelligste ontkend den man ooit een volmacht te hehben gegeven. Deze verklaring maakte geen indruk op den verd.. die bleef volhouden steeds in op dracht te hebben gehandeld. Het spaarbank boekje werd. volgens hem. door de vrouw in het ziekenhuis bewaard. Zij had het in een lade van het nachtkastje gelegd. De politieagent B. uit Purmerend, die de spaarbankboekjes in beslag genomen had ten huize van verd.. wees er op. dat men in het ziekenhuis geen geld en spaarbank boekjes mag bewaren en dat de vrouw, die gratis werd verpleegd, dus het boekie wel niet in de lade zal hehben gelegd. De verd had den dag. nadat hii het geld had opge nomen, een motorfiets gekocht van f280.— en weer een dag later f 1250.op zijn eigen boekie laten biischrijv'en. Over den persoon van verd wilde de agent zich niet uitlaten. F.en politie-inspec- teur noemde den man echter een gladden vogel, tegen wien nooit bewijzen kunnen worden aangevoerd. De zoon van de weduwe, die te Apeldoorn woonde had enkele malen bezoek van verd. gehad. Hij had toen tweemaal tien gulden gekregen uit naam van zijn moeder. Toen hii zijn moeder in het ziekenhuis kwam op zoeken. wist deze nergens van Later had hit nog eens om f60.— gevraagd Ziin moeder had hem toen naar verd. gestuurd, maar die 'wilde niets geven. Hij had ook een brief van verd. gekregen, dat hij zijn moe der niet meer behoefde te komen opzoeken Wanneer het noodig was. zou hij wel waar schuwen. Later had een buurvrouw hem ge schreven. dat er iets niet in orde was en toen zijn moeder vertelde, dat zii haar spaar bankboekje niet terugkreeg, was hii naar de politie gegaan. De zoon was overigens erg haperend in zijn verklaringen en herhaal delijk herriep hit, wat hii verteld had. Het bleek echter overduidelijk, dat door verd. regelmatig geld van het boekie van de weduwe werd gehaald. Wat zii met al dit geld in het ziekenhuis moest doen. kon de man niet duidelijk maken. Hii beweerde het alleen te hebben gehaald, omdat zii het wenschte. De verdediger vroeg alsnog den deskun dige van bedden Hulsebosch te willan hoo- ren om critiek te kunnen uitbrengen od het ranport van den deskundige Ruinen. Na in raadkamer te zijn geweest deelde de president mede dat het Hof dit verzoek zal toestaan. De zaak werd daarom voor on- bepaalden tijd uitgesteld. Havensteden aangevallen. In den afgeloopen nacht, aldus verneemt het D.N.B., waren de aanvallen der Brit sche luchtmacht in hoofdzaak gericht op twee havensteden in Noord-Duitschland. Slechts in woonwijken werd een geringe schade aangericht. De uitgetbroken bran den werden in den loop van den nacht ge- bluscht. Naar het D.N.B. verneemt, hebben ster ke Duitsche afdeelingen in den afgeloopen nacht luchtaanvallen gedaan op voor den oorlog belangrijke doelen in Midden- en Zuid-Engeland. Men heeft groote branden en ontploffingen waargenomen. Nadere bij zonderheden zijn nog niet bekend. Man verbiedt zijn vrouw haar naam op te geven. Een agent, die Zondagavond omstreeks 10 uur op de Burgemeester's Jacobslaan te Bussum surveilleirdc, liet een vrouw van de fiets stappen, omdat 't achterlicht niet brand de. Toen hij haar naam wilde noteeren, verbood haar begeleider, die ook was af gestapt, deze te noemen en gelastte deze man haar verder te rijden. Voordat de agent zijn fiets, die hij bij een lantaarn had neer gezet, had gepakt, waren zij verdwenen. Hij fietste het tweetal na en haalde hen in op den Kamerlingh Onnesweg Op zijn bevel stapten zij af. Toen hij den naam van de vrouw wederom vroeg, klpnk het echt genootelijk bevel: „Je zegt het niet, ik wil niets met een bekeuring te maken heb ben". De vrouw, aldus de Tel., die blijkbaar al leen met de huwelijkswetten op de hoogte is volgde haar man en de agent, die zich in het duister zijn verbaal zag ontgaan gaf een schot in de iucht Het paar fietste door en de politieman, die meende in den fiet ser een Larensch groenteman te hebben herkend, besloot de zaak verder telefonisch af te wikkelen. Hij waarschuwde de politie te Laren, die den man opzocht en den be- keuringsschuwen man twee verbalen uit reikte, één voor zijn vrouw wegéns het rij den zonder achterlicht, nummer twee voor hem wegens het belemmeren van een amb tenaar in de uitoefening van zijn functie. Tokio, 18 Maart (D.N.B.In een be richt uit Mandsjoeli schrijft de speciale correspondent van de Tokio Asahi Sjim- boen, die Matsoeoka tot de Mandsjoerij- sche grens heeft vergezeld, dat de betee- kenis van de reis van Matsoeoka als volgt kan worden samengevat- Ten eerste zal Matsoeoka persoonlijk in lichtingen omtrent den Europeeschen toe stand krijgen zooals die anders slechts moeilijk te verkrijgen zijn Ten tweede zullen in het bijzonder de bezichtiging der bezette gebieden en de be studeering van de Duitsche economische en hestuurspolitiek den minister van buiten- landsche zaken toonen, hoe Duitsehland de nieuwe ordening van Europa uitvoert en Matsoeoka belangrijke denkbeelden aan de hand doen voor Japans opbouw van de nieuwe orde in Oost-Azië. Ten derde: Ofschoon het driemogendhe- denpact op den grondslag der eensgezind heid ten opzichte van de fundamenteele politiek der nieuwe orde van Europa en van het verre Oosten is gesloten, moeten nog meer concrete maatregelen voor de uitvoering van het nagestreefde doel wor den besproken. Tevens heeft Matsoeoka de gelegenheid Berlijn en Rome in te lichten over Japans politiek jegens den opbouw der nieuwe orde in Oost-Azië. Ten vierde: In een tijd. dat de Vereenig- de Staten hun medewerking door de leen- en pachtwet ter ondersteuning van Enge land uitbreiden, moeten Duitsehland, Ita lië en Japan concrete maatregelen bespre ken voor de economische, politieke en mi litaire samenwerking en de diplomatie der staten van het driemogendhedenpact ver sterken, aangezien dit de eenige weg is om de Ver. Staten te verhinderen aan den Enroneeschen oorlog deel te nemen. Ten vijfde- Nu sedert het sluiten van het driemogendhedenpact nog vier staten tot het pact ziin toegetreden, is het urgent, dat de betrokkenen de toepassing van het dr'emngendhedennart in overeenstemming met deze veranderingen opnieuw bezien. Ten zesde: Door de vrije meeningsver- schillen met de Duitsche en Italiaansche leiders moet verstrekkende effecten van de Japansche politiek en diplomatie ver wacht worden. W1ERINGE A GEREFORMEERDE KERK. Cand. M. Schenkeveld. thans hulpprediker, heeft het beroep naar VVieringen aangeno men. ANNA PAÜLOWNA HULP OP DE BOERDERIJ. Naar wij vernemen, brengen verschillende iongelui van de „suikerschool" te Deventer. !ongelui. die later in de tropische cultures in Ned Indië werkzaam honen te zijn. een nractische leertijd op de boerderijen door. Er was overigens bij de landbouwers blijk- MAXIMUMPRIJZEN GROENE ZAAI-ERWTEN. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van 19 Maart 1941 de volgende maximumprijzen zijn vastge steld voor den verkoop onder scheidenlijk den koop van door den Nederlandschen Algemee- nen Keuringsdienst goedge keurde, voor zaaidoeleinden be stemde, groene erwten aan, on derscheidenlijk door, telers: f22.per 100 kg. voor groene zaaierwten van den eersten na bouw en f21.per 100 kg. voor groene zaai-erwten van den tweeden en ouderen nabouw, met dien verstande, d»t deze prijzen zijn berekend inclusief fl.— per 100 kg. provisie voor tussehenpersonen en detaillis ten en dat deze prijzen gelden bij levering boordvrij of vrij op wagon of wagen. baar niet zooveel animo om deze helpers in hun bedrijf te halen als andere jaren. Hier spreken de tijdsomstandigheden zeker een woordje mee. VERKOOPING. In café Alkemade had gisteren' de verkoo- ping plaats van een dubbel woonhuis met erf en grond aan den Nieuweweg, groot 7 a., 24 c.a. Bii opbod was de heer P. Gelders met f 1410.— hoogste bieder. De heer L. Ra ven mijnde bij afslag op f 170.— af, zoodat hij voor f 1580.plus onkpsten, eigenaar werd. DAMMEN „EXCELSIOR". In de afdeeling I van de damclub „Excel sior", werden de volgende partijen gespeeld: J. JeningaJ. A. van Vliet H. VeenstraJ. Pieterse De stand in deze afdeeling is nu: 1—1 2—0 Gesp. Gew. Rem. Verl. Pnt. H. Veenstra 17 14 2 1 30 J. Pieterse 18 12 3 3 27 J. A. van Vliet 17 8 5 4 21 D. Jansen 18 9 2 7 20 J. Jeninga 17 7 3 7 17 T. Wiersma 15 7 2 6 16 D. v. d. Walle 14 5 3 6 13 L. Schouten 14 3 2 9 8 A. Boer 17 1 5 11 7 C. Leijnse 15 1 1 13 3 Afd. II. Uitslagen gespeelde partijen: A. LuijkF. Vlaming 1—1 A. DragstraL. Pieterse Sr. 0—2 A. MolenaarL. Kruithof 2—0 A. DragstraA. Kruithof 1—1 A. KruithofG. Schenk 1—1 D. de RoverC. van Helden 1—1 Stand in afdeeling II: Gesp. Gew. Rem. Verl. Pnt L. v. d. Kuil 24 15 4 5 34 A. Kruithof 22 14 3 5 31 J. Dragstra 19 13 2 4 28 G. Schenk 24 12 3 9 27 A. Molenaar 21 11 3 7 25 L. Kruithof 16 9 4 3 22 T. R. Teitsma 17 9 2 6 20 F. Vlaming •0 7 5 8. 19 L. Pieterse Sr. 23 8 3 12 19 C. van Helden 18 7 4 7 18 A. Dragstra 21 6 5 10 17 L. Pieterse Jr. 14 5 4 15 14 D. de Rover 12 4 3 5 11 D. Luik 23 1 2 20 4 PURMEREND 18 Maart. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 5 par tijen. wegende 3000 Kg., handel vlug, hoog ste prijs f 35.25. 1 stapel klpine Boerenkaas, wegende 155 Kg., prijs f 33.50 per 50 kilo, handel vlug. Runderen, totaal 496 stuks: 253 vette koeien voor de levering. 85 eelde- koeien f 300400 per stuk 150 melkkoeien f 325—480 per stuk. 8 stieren voor de leve ring. 43 vette kalveren en graskalveren: vette kalveren v. d. levering, graskalveren f 110—240 per stuk, 1205 nuchtere kalveren: voor de slacht v. d. leverine. voor de fok kerij f 40—65 per stuk. 10 magere varkens f 25.f 42.per stuk 174 biggen f 18.f 28.— per stuk. 816 schapen f 40 52 per stuk. 10 stuks voor de levering. 42 bokken f 1222 per stuk. kipeieren f 107 per Kg.. 1100 oude kippen en hanen: wit en rood f 13. idem blauw f 1S per kilo. ko nijnen f 28 per stuk, 200 eenden f 11.70 oer stuk. (Officieele noteering). NOORDSFH ARWOfTlF,. V? Maart Aanvoer: 50290 Ke. roode kool f 7.50. 24500 Ks. gele kool f 6.40 103100 Kg. Deensche witte kool f 5.50 9000 Kg. uien f 6.—. grove uien f 6.drielingpn f 6.nep f 2.80, stek f 1 80 1100 Kg. neen: h f 4.20. c f 4.20. BROEK OP T AVr.FNDTTK 18 Maart. Aanvoer: 48600 Kg .roode kool f7 50. 68900 kg gele kool f 6 113500 kg. Deensche witte kool f 5.50 9700 Ke. uien f 6.—. grove ■uen f 6.drielingen f 6.1700 kg. peen f 4.20. 2000 Kg. bieten f 3.40. Voorlonpiee noteecing (hedenochtend 9*4 uur doorgebeld) Officieele nriizen en aan gevoerde kwantums van vandaag, publicee- ren wij morgen. BROF.K OP LANGFVDTTK. 19 Maart. 14000 ke. uien f 6.1200 kg. neen f 4.20 9000 kg kroten f 3.40: 38800 kg. roode kool f 6.50: 85000 ke. ge'e kooi f 6.40; 130800 kg. D witte knol f 5 50 NOORDSFH AmVOTT)E 19 Maart. TïOO kg. uien f 6drielingen f 6.gro ve f 6.48300 kg. ronde koot f 7.50; 10200 kg. gele kool f 6.40; 169000 kg. D. witte kool f 5.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3