militaire gerechten BONNEN 'die deze week gein Nederland- Duitschland De opheffing herziening Afkondiging civiel standrecht mogelijk f 5500,boete Groote branden in Plymouth Zaterdag 22 Maart 1941 Derde blad van de De verhouding voor prijsverhooging van vetten* Daitsch wecrmachtbericht Italiaansch weermachtbericht OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN Met de pijp naar bed geblokkeerde-markenbelasting- besluit Overbrenging van aanhangige strafzaken naar den gewonen strafrechter. Thans is bij verordening van den secre taris-generaal van het departement van justitie vastgesteld, dat het Hoog Militair Gerechtshof, de Krijgsraden voor de Land macht te 's-Gravenhage en te Utrecht en de Krijgsraad voor de Zeemacht te Den Helder worden opgeheven. De berechting van alle strafbare feiten, welke behoorden tot de kennisneming van de genoemde militaire gerechten en welke vóór 20 October 1940 werden begaan, gaat over naar de gewone gerechten. De strafbare feiten, welke volgens de wet op de rechterlijke organisatie behooren tot de kennisneming van de kantongerechten, worden vervolgd voor de kantongerechten te 's-Hertogenbosch, Arnhem, '9,-Gravenha- ge. Amsterdam en Leeuwarden. Het rechtsgebied van elk van deze kan tongerechten Valt hierbij samen met het rechtsgebied van het gerechtshof, waar mede het den zetel gemeen heeft In de gevallen, waarin volgens de wet op de rechterlijke organisatie hooger be roep mogelijk is, staat hooger beroep open op de Arrondissements-Rechtbank te 's-Gra venhage. De strafbare feiten, welke volgens de wet op de rechterlijke organisatie behooren tot de kennisneming van de arrondissements rechtbanken, worden vervolgd voor de Ar rondissementsrechtbank te 's-Gravenhage. In de gevallen, waarin volgens genoem de wet hooger beroep mogelijk is, staat hooger beroep open op het gerechtshof te 's-Gravenhage. Wanneer ingevolge beroep in cassatie of herziening de zaak naar een Arrondisse- ments-rechtbank verwezen moet worden, verwijst de Hooge Raad naar de Arron- dissements-rechtbank te 's-Gravenhage, in dien verwijzing moet plaats hebben naar een gerechtshof, naar het gerechtshof te 's-Gravenhage, ook indien dit laatste reeds van de zaak heeft kennis genomen. In dit geval mag aan de nieuwe behandeling niet worden deelgenomen door raadsheeren en leden van het Openbaar Ministerie, die aan de vorige handeling deelnamen. Militaire leden van Rechtbank en Hof. De rechtbank en het gerechtshof te 's-Gravenhage spreken recht met de meer voudige strafkamer, aangevuld met twee militaire leden, voor zoover mogelijk van hoogeren rang dan de verdachte of van ge lijken rang doch van oudere anciënniteit. De militaire leden van de rechtbank en het gerechtshof worden benoemd door den secretaris-generaal van het departement yan justitie. Als raadsleden worden ook officieren of gewezen officieren toegelaten. Zij worden alleen op uitdrukkelijk verzoek van den .verdachte als raadslieden toegevoegd. Overgangs- en slotbepalingen. De zaken, welke bij de opgeheven mili taire gerechten aanhangig waren, gaan aan de voortaan bevoegde gerechten over in den staat, waarin zij zich op het tijd stip van inwerkingtreding van dit besluit bevonden. Herziening van in kracht van gewijsde gegane einduitspraken van militaire ge rechten is mogelijk volgens de voorschrif ten van het wetboek van strafverordening. Uiteenzetting van Duitsehe zijde. Voor een aantal vertegenwoordigers van plaatselijke weekbladen en andere periodie ken uit de omgeving van Den Haag en Lei den heeft de gevolmachtigde van den Rijks commissaris voor de provincie Zuid-Hol land, de heer Schwebel een uiteenzetting gegeven van de taak van de pers in dezen tijd en daarbij uitvoerig gesproken over de verhouding tusschen Nederland en Duitsch land. Het Nederlandsche volk, aldus spr., dat sedert euewen in vrede heeft geleefd, be leeft den huidigen oorlog als iets onnatuur lijks: het vermag hem niet te zien als een groot historisch gebeuren, dat boven de menschen uitgaat en dat zij moeten onder gaan. Voor de Nederlanders, die niet als de Duitschers, den strijd om het bestaan heb ben moeten voeren, is dat heel moeilijk te begrijpen, maar toch voltrekt zich ook on der hen 'n geestelijke ommekeer, welke zich op verschillende manieren uit. Gaandeweg Wint hier de gedachte veld, dat deze oorlog •en einde zal maken aan geheele liberalis tische wereldbeschouwing, die staatkundig den grondslag der democratie vormde. Het is de fout der democratie geweest en tevens de reden van haar ondergang, dat de ver antwoordelijkheid der staatsleiding niet vastomlijnd was. Dynastie, parlement en de partijen onderling schoven elkander de ver antwoordelijkheid op de schouders en het beste bewijs, dat de leiding innerlijk hier te lande niet gezond was. is dat de staatslei ding binnen vijf dagen na het.Duitsche of- lensief in elkaar zakte. Deze woorden hou den allerminst een verwijt in, maar het moet worden vastgesteld, dat in Nederland het pacifisme hoogtij vierde en dat is de ergste ziekte, welke een staat kan treffen. De Nederlandsche staat, is gevallen bij ge brek aan bewaking. Sprekende over het begrip „vrijheid in nationalen zin'' zeide de heer Schwebel, dat De Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied heeft bij verordening bepaald dat hij. wanneer hij zulks voor de handhaving of het herstel van de openbare orde en van de veiligheid van het open bare leven noodig acht, voor een bepaald gebied of voor bepaalde deelen daarvan het civiele standrecht kan afkondigen. Het civiele standrecht treedt door de en kele afkondiging daarvan terstond in wer king. Deze afkondiging geschiedt door aan plakking op openbare straten, wegen en pleinen, door den radio-omroep, door de pers of volgens plaatselijk gebruik. De afkondiging van het civiele standrecht gaat gepaard met het bevel, dat een ieder zich heeft te onthouden van iedere beroe ring. welke de openbare orde en de veilig heid van het openbare leven zou kunnen brengen en zich heeft te schikken naar de bijzondere maatregelen van den Rijkscom missaris. welke deze, daarbij uitdrukkelijk de aandacht vestigende op de scherpte van het civiele standrecht, uitvaardigt, terwijl hij die aan een en ander niet voldoet, standrechtelijk zal worden vervolgd. Hij die na afkondiging van het civiele standrecht opzettelijk aan beroeringen, wel ke de openbare orde en de veiligheid van het openbare leven zouden kunnen versto ren of in gevaar zouden kunnen brengen, deelneemt, alsmede deeene, die opzettelijk in strijd handelt met de ingevolge het derde lid van artikel 1 uitgevaardigde bijzondere maatregelen van den Rijkscommissaris, wordt standrechtelijk vervolgd. Hij wordt met den dood. in lichtere gevallen met le venslange tuchthuisstraf of met tijdelijke van ten minste tien jaren gestraft De inspecteur voor de prijsheersching te Amsterdam heeft wederom eenige tuchtbe- schikkingen gewezen, waaruit blijkt, dat het verhoogen van prijzen, zonder dat dit is toegestaan, een riskante zaak is. Een Naamlooze vennootschap te Amster dam. welke dierlijke grondstoffen verwerkt heeft in de afgeloopen maanden een flin ke winst gemaakt door den prijs te ver hoogen van haar producten. Technische vetten, welke vroeger voor f 17.per 100 Kg. wenden verkocht, werden nu aangebo den voor prijzen, die varieerden tusschen f 26.— en f 32.per 100 Kg. Van een groote partij consumptievet werd de prijs met f 22.— per 100 Kg. ver hoogd, terwijl hetzelfde gold voor andere producten zooals beendermeel en beender lijm. Deze naamlooze vennootschap werd veroordeeld tot het betalen van een boete van f 5500.waardoor haar de winst, welke zij met de prijsverhooging behaalde, weer is ontnomen. Daar het levensmiddelen betreft, zijn prijsverhoogingen van enkele centen echter reeds ernstige feiten. De winkelier R. te Amsterdam, die aardappelen verkocht voor 10 cent per Kg. inplaats van voor den voor die soort vastgestelden prijs van 8 cent zal f 75.moeten betalen. De winkelier C. S. te Haarlem zag er een voordeel in om busjes Zwitsersche kaas, die aanvankelijk voor 16 cent verkocht werden, voor 20 cent per busje te koop aan te bieden. Met een boete van f 50. werd zijn aandacht op deze onjuiste han delwijze gevestigd. Dat het zaak is, dat elkeen zich terdege op de hoogte blijft stellen van de geldende maximumprijzen, bleek bij de berechting Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Het luebtwapen heeft in den afgeloopen nacht met sterke formaties gevechtsvlieg tuigen de haven van Plymouth met succes aangevallen. Het bijzonder goede uitzicht vergemakkelijkte het juiste plaatsen van de bommen en had uitstekende treffers ten gevolge. In de havenwerken ontstonden groote branden. Verscheidene schepen ge raakten in brand. Het marinegebouw werd zwaar beschadigd. Andere gevechtsvlieg tuigen bestookten opnieuw Londen met bommen. In den loop van den twintigsten Maart plaatsten verkenningsvliegtuigen op vliegvelden in Zuid-Engeland voltreffers van bommen op hangars en schuilplaatsen Van slechts honderd meter hoogte werden bommen geworpen welke vlak bij een groot aantal op den beganen grond staande jachtvliegtuigen insloegen. Een andere aanval met goede uitwerking was gericht op de haven van Clacton aan zee. Voor de Britsche zuidoostkust werd een vrachtschip van 8.000 brt. na drie bom inslagen op voor- en achterschip tot zinken gebracht. Bij den gisteren gemelden aan val op een konvooi werd nog een vierde koopvaardijschip van 6000 brt. met bom men in brand geworpen Een mijnenveger schoot op de Noordzee een Britsch vlieg tuig omlaag. De vijand vloog vannacht het Duitsche rijksgebied niet binnen. KEREN HOUDT STAND. Het 287ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front normale bedrij vigheid der artillerie. In scheervlucht heb ben onze vliegtuigen troepen en verdedi gingswerken van den vijand bestookt met bommen en machinegeweervuur. In Noord-Afrika heeft de vijand, gesteund door artillerie, zijn aanvallen op Dzjaraboeb met hevigheid herhaald: hij werd overal afgeslagen. In Cyrenaica hebben onze vlieg tuigen de vlootbasis te Benghazi gebombar deerd. Boven Syrië heeft de Duitsche lucht afweer op 19 Maart een vliegtuig van hef type Wellington neergeschoten. De beman ning werd gevangen genomen. Een onzer luchtmachtformaties heeft de vlootbasis Soeda op Kreta gebombardeerd en treffers geplaatst op schepen, die daar gemeerd la gen. Onze jachttoestellen hebben een Hurri- cane neergehaald. In Oost-Afrika zijn de voortdurende po gingen der Engelschen om voorbij onze stellingen te Keren op te rukken alle mis lukt. Onze vliegtuigen hebben 'vijandelijke batterijen bestookt met bommen en boord- wapens en hevige ontploffingen veroorzaakt. In Galla en Sidamo trachtte de vijand over de Daboes te trekken, doch hij werd terug geslagen." van J. K.. een slager te Amsterdam, die door middel van advertenties in dagbla den houtblokken aanbood voor den prijs van f 5.75 per 100 Kg. Hij had dienen te weten, dat de maximumprijs was vastge steld op f 4.per 100 Kg. Toch bleken er nog afnemers te vinden te zijn voor zijn aanbod, want in enkele dagen verkocht hij ongeveer 3500 Kg. uit zijn voorraad. Wat hij teveel verdiende, zal hii door een boete van f 80.ruimschoots moeten terugbeta len. de meerderheid van het Nederlandsche volk daaronder verstaat het herstel van de vrije zelfstandigheid, zooals zij tot 10 Mei is ge weest. Wij, Duitschers, aldus spr., respec teeren die vrijheidswil, maar wij voegen daaraan toe: Volledig vrij is alleen dat volk, dat ook in staat is met eigen kracht zijn vrijheid te verdedigen. Zoo niet, danis dat volk in wezen af hankelijk gelijk hier te lande het ge val was, doordat Nederland ver trouwde op de Britsche macht. De Nederlandsche vrijheid was in feite dan ook slechts een schijn. Er is evenwel ook een deel van het Ne derlandsche volk, dat herstel der zelfstan digheid afleidt uit de bloed- en lotsverbon denheid met het Duitsche volk. Deze ver wantschap is inderdaad bijzonder groot. De verschillen in volksaard tusschen de Noord en Zuid-Duitsche volksstammen bijvoor beeld zijn naar den aard van bloed en temperament grooter dan die tusschen den Nederlandsche stam en bepaalde Duitsche volksgroepen (Westfalen, Hannover, enz.). Wie niet volslagen biind tegenover de historie staat, moet inzien, dat Engeland van het vasteland van Europa is uitge schakeld en dat Duitschland het continent beheerscht Engeland heeft door de histo rie heen steeds ons bestaan bedreigd. Het kan ons derhalve niet onverschillig zijn hoe het Nederlandsche volk staat ten op zichte van het Duitsche. Onze plicht tegen over het eigen volk dwingt ons ertoe ons te wapenen tegen de mogelijkheid van een herhaling van den tienden Mei. Het is voor Daltschland's eigen bestaan, ontoelaatbaar, dat tusschen Engeland en het Duitsche rijk een land ligt, waarvan de bewoners inner lijk vijandig staat tegenover Duitschland. Een economische samenwerking biedt in dit opzicht onvoldoende waarborgen. Het komt aan op een innerlijke gemeenschap. De Fuehrer heeft duidelijk gezegd, dat het in zijn bedoeling ligt de Nederlandsche zelf standigheid zoover te herstellen als slechts mogelijk is. De onzerzijds erkende bloeds- gemeenschap met het Nederlandsche volk brengt mede, dat wij dat volk eeren, dat wij er niet aan denken het in knechtschap te doen leven, maar dat het onze innigste en eerlijke wensch is daarmede in broederlij ke gemeenschap te leven. Maar eerst als die wensch ook van de andere zijde tot uiting wordt gebracht, kan er sprake zijn van het wederzijdsche vertrouwen, dat de noodzake lijke voorwaarde vormt voor het herstel der zelfstandigheid. Men kan met die samenwerking .niet wachten, totdat eens de vrede gesloten zal zijn. In het organische leven is stilstand ondenkbaar en in een dergelijke bewust-afwachtende houding schuilt een element van in nerlijke onoprechtheid, zelfs van lij del ijken weerstand. Het internationale oorlogsrecht gaf Duitschland de bevoegdheid de geheele Ne derlandsche weermacht in gevangenschap weg te voeren. De Fuehrer heeft dat niet gedaan, maar integendeel met generaal Win kelman een wapenstilstand gesloten, welke eenig is in de annalen der oorlogsgeschie denis. Alleen reeds uit die overweging rust op het Nederlandsche volk de verplichting om dit niet als iets vanzelfsprekends te aan vaarden, maar om zelf de nieuwe toekomst mee voor te bereiden. Duitschland heeft het volste recht Nederland als zijn vijand te behandelen, maar het doet dat niet, omdat het in de Nederlanders zijn ware vijanden niet ziet. En daarom is het ook mogelijk dat de levensstandaard hier te lande altijd nog een "graad hooger is dan in Duitsch land. Steeds meer Nederlanders en waarlijk niet uitsluitend leden der N.S.B. komen tot het inzicht, dat het lot van het eigen land zich in gemeenschap met Duitschland moet voltrekken. Waar wij den Nederlan ders eer bewijzen, zoo schuilt daarin voor hen niets oneervols om „ja" te zeggen. Het is de taak van de Nederlandsche pers om den toestand weer te geven overeen komstig de werkelijkheid: zij dient den haat onder het eigen volk te voorkomen en even min haat te zaaien tegen de bezettende macht Wie heden ten dage waarlijk pro-Neder land is. moet bespeuren, dat hij ook pro- Duitsch is in dien zin. dat hij zich reken schap geeft van de lotsverbondenheid, die de basis vormt waarop de Nederlandsche vrijheid berust VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 2. aan het publiek in rekening worden ge- De volgende prijzen mogen ten hoogste aan net y bracht: Specerijen: Witte peper Witte peper Zwarte peper Zwarte peper Kruidnagelen Kruidnagelen Ceylon kaneel Ceylon kaneel Foelie van Foelie van Nootmuskaat v. Nootmuskaat v. 0.12 per busje van 20 gram f0.21 Per busje van 50 gram f 0.11 per busje van 20 gram f0.19 per busje van 50 gram f0.16 per busje van '20 gram f 0.33 per busje van 50 gram f 0.16 en f 0.17 per busje van 20 gram 1) f 0.32 en f0.33 per busje van 50 gram 1) f 0.20 t/mf 0.27 per busje van 20 gram 1) f 0.40 t/m f 0.59 per busje van 50 gram 1) f 0.13 t'm f 0.18 per busje van 20 gram 1) f 0.25 t/m f 0.35 per busje van 50 gram 1) 1) naar gelang van de kwaliteit. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. OM UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen 09: geldig van 24 Maart tot en met 30 Maart (niet gebruikte tot en met 6 April, echter niet in restaurants e.d.) Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen gebak. Bloembonnen 6: geldig van 24 Maart tot en met 20 April. Elke bon geeft recht op het koopen van, naar keuze, 35 gram tarwemeel, tarwebloem. roggemeel, rogge bloem. of zelfrijzend bakmeel of 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Een rantsoen „gebak" is voor koek (ontbijtkoek) minimum 160 gram; voor speculaas 140 gr.; voor andere koekjes 200 gr.; voor biscuits en wafels 90 gr.; voor beschuit 75 gr.; voor cake 300 gr.; voor taart 600 gr.; voor gebakjes 600 gr.; voor gevuld groot korstgebak (boterletter e.d.) 500 gr.; voor gevuld klein korstge bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gr. Boterbon 09: geldig van 24 Maart tot en met 30 Maart (niet gebruikte tot en met 6 April) rechtgevende op het koopen van 250 gram boter. Vetbon 09: geldig van 24 Maart tot en met 30 Maart (niet gebruikte tot en# met 6 April) rechtgevende op he't koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. Bonnen 08 Vleesch (vleeschkaart) geldig van 20 Maart tot en met 30 Maart (niet gebruikte tot en met 2 April). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram vleesch of één rantsoen vleeschwaren. Bon 08 Worst. vleeschwaren (vleeschkaart): geldig v. 20 Maart tot en met 30 Maart (niet gebruik te tot en met 2 April) rechtgevende op het koopen van één rantsoen vleeschwaren. Het rantsoen vleeschwaren be draagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-., rund-, kalfs-, paarden- of schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten. 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierhrood en 150 gram voor bloed worst. Bon 07: geldig van 24 Febr. tot en met 20 April, rechtgevende op het koopen van 250 gram havermout, havervlokken, haverbloem, aard- appelmeelvlokken. gort. gortmout of grutten. Bon 08: geldig van 24 Febr. tot en met 20 April, rechtgevende op het koopen van 250 gram gort, gort- mout of grutten. Bon 09: geldig van 24 Febr. tot en met 20 April, rechtgevende op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghetti of macaroni. Bon 10: Naar keuze 100 gram maï zena, griesmeel. aardappelmeel, sago. rijststijfsel, kookstijfsel of glansstijfsel of een boeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoe- der. ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel, geldig van 24 Febr. tot en met 20 April. Bon 15: geldig van 24 Febr. tot en met 30 Maart, rechtgevende op het koopen van Vz Kg. peulvruchten. Bon 16: rechtgevende op het koopen van naar keuze 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep, 200 gram zachte zeep (oude samenstelling), 150 gram zachte zeep (nieuwe sa menstelling). 300 gram zachte zeep- pasta, 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder, geldig tot en met 30 Maart. Voor zoover voorradig mag nog geleverd worden 125 gram zeepvlok ken, 250 gram zelfwerkende wasch- middelen of 200 gr. vloeibare zeep. De wasscherijen moeten voor elke 20 kg. droog waschgoed één bon 16 in ontvangst nemen. Bon 17: rechtgevende op het koo pen van één kilo suiker, geldig van 17 Maart tot en met 13 April. Bon 18: rechtgevende op het koo pen van 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat, geldig van 17 Maart tot en met 27 April. Bon 19: rechtgevende op het koo pen van, naar keuze, 250 gram rijst, rijstemeel. rijstebloem, rijstgries of gruttemeel, geldig van 24 Maart tot en 20 April. Bonnen 62 en 72 elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram kaas. geldig van 24 Maart tot en met 6 April (niet gebruikte tot en met 20 April). Bon 92: geldig van 24 Maart tot en met 30 Maart (niet gebruikte tot en met 6 April, echter niet in res taurants e.d.), rechtgevende op het koopen van één ei. Bon 9 (hondenbroodkaari): geldig tot en met 31 Maart, rechtgevende voor de groepen 1. 2. 3, 4. 5 en 6 op resp. 10 Kg., 10 Kg.. 8 Kg., 5 Kg., 4 Kg. en 3 Kg. hondenbrood. Bon 9 (kattenbrcodkaart) geldig tot en met 31 Mafjt, rechtgevende op het koopen van 1V2 Kg. katten brood. Scheerzeepbon 117: geldig tot en met 30 April, rechtgevende op het koopen van 50 gram scheerzeep of één tube of één pot scheercrême. Petroleumzeqel „periode 9": geldig tot en met 20 April, rechtgevende op het koopen van 2 liter petrole um. Petroleumzegel „periode e": geldig tot en met 31 Maart, rechtgevende op het koopen van 2 liter petrole um. Brandstoffenbonnen nummers „15 16 en 17 haarden, kachels", „35 tm! 41 centrale verwarming", „brand stoffen. één eenheid, vijfde periode" en .cokes, één eenheid, vijfde peri ode": geldig tot en met 31 Maart. Elk der bonnen seeft recht op het koop van één eenheid vaste brand- stof. 1 eenheid is 1 hl (max. 75 kg) anthraciet, steenkolen, in d listri e- o eierbriketten, of 2.5 hl kolenslik, f 2 hl (max. 100 kg) cokes (ook f cokes) of 110 kg bruinkoolbriket f5? st,uks (200 k«> bagger- ikT S ,,ks. (195 Persturf. of 1/5 kg. fabneksturf of 200 kg. ove rige soorten turf. Woensdag kwam zekere G. W. te Swol- gen terug uit de gevangenis te Roermond, waar hij enkele dagen gezeten had voor strooperij van wild. Na zijn thuiskomst be gaf hij zich na wat gebruikt te hebben en een pijpje te hebben gerookt vroeg tijdig te bed. Zijn kinderen waarschuwden hem nog om de pijp goed uit te kloppen. Een heelen tijd later ging een der zoons eens een kijkje nemen, of vader wel sliep De oude man had evenwel de deur geslo ten. Op het geroep van den zoon kwam geen antwoord, evenmin als op het kloppen. De zoon vertrouwde dit niet en trapte daar om de deur in. Hij vond daar zijn vader voor de deur liggend, de kamer vol rook en het bed verkoold. Toen de vader buiten gedragen was trachtte men geruimen tijd de levensgeesten op te wekken, doch te ver geefs. Waarschijnlijk is de man door den rook gestikt. da^nrnverneemt' van bevoogde zijde, maken om h ,over^egin^ het noodzakelijk tingbesluit 19ió geblokkeerde-markenbelas- dervvprnon rf aan een herziening te on- niaat 9 desbetreffende wettelijke Met namo h zlJn reeds in voorbereiding, rine tp hr aa. het voornemen verande- heffinv v gfn m,,de Wijze der belasting heffing. Voorts zullen de in het nov gel- TOOr^Pschrl0kke,',,'en'a'ken')e g haafd bbiwn"r ta"even ongeveer gehand- waarschiinmt In,dezen samenhang zullen treffende a omzetten in de desbe- belastinv rt"len °nder ingezetenen aan Betasting onderworpen worden.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 10