Brabantsche van Dré Brief Tob nooit RADIO 't HOEKJE OUDERS De Regendagen PROGRAMMA VOOR DE ^ÜUTTERTJEÜ Ulvenhout, 20 Maart 1941. Amico, D'n dokter had 't verlejen week gezeed: „nou, mee dat schoone Voorjaarsweer, mocht den Eeker z'n eigen 'ns aankleejen en 'n half uurke in de zon kuieren. Als ie dan onder- weuge maar nie stil bleef staan!" Dat wis iets! Na zooveul maanden zouwen we ons Eekerske weer 'ns efkes in gewonen doen zien! Als Trui 't ons vertelde als we nadenmid- dags waren thuisgerejen, Dré II en ik, dan stond den Dre efkes betutterd van geluk te lqjken, dan nam ie 'nen stoel op, zette dien mee eenen poot te balanceeren op z'n kin en riep: „Eeker, wat mot ik veur oe klaarleg gen? Oew Zondagsch pak? Of oew weeksche broek en oewen kiel?" „Mijnen kiel!" gaf den Eeker plazierig te verstaan, mee groote, blije oogen. „Enne... vrouw", zoo gong ie deur tot Trui: „dan schil ik eerst oew èèrpels, als ik... als ik weer... weer aangekleed ben." 't Manneke was ontroerd blij mee 't 8e" dacht, dat ie weer „gewoon" zou meugen gaan doen, al was 't ten maar veur 'n uurke. Dré III zette den stoel weer op den vloer, gong op den zitting staan en mee zwaaiende vuisten deed ie den volke kond: „en dan el- ken dag 'n half uur langer, Eeker, Zondag naar de kerk en als 't dan schoon weer is, rij ik oe in de sjees naar oew moeder!" „Gossie...! Jé.h...!" zuchtte den Eeker: „Wilde dét d...." „En nou mee oew onbehouwen pooten van m'nen stoel af!" snapte Trui en ze trok den Dré, die van plazier allerhande gekke dingen dee, van den stoel. 't Avondzonneke stond in koperen glorie deur den huis! Smeuig riekten de speklappen, die daar gezellig sisten op de plattebuis. On zen honger wierd van tel tot tel erger. Maar Trui sjouwde van de tafel naar 't vuur, van 't vuur naar de kast. Ze excerceerde mee bor den, mee schalen, mee werme pannen, mee de pook; ze lawaaide in de vuurrooster, ze rin kelde in de tafellaa mee vurken en lepels, ze goot de eerpels af, gooide ze deur de stoo- mende pan, plompte ze ijl de schaal. Trui stond onder hoogen druk. Mokte 'n lawijt als 'nen Negerband. En onderwijl wolkten de dampen deur den huis; ziggelde 't water langs de ramen, of de zon er teugen te smel ten hong. En wij wachten op 't commando: „aan schuiven!" Ja 't was 'n plazierige thuiskomst, mee die goeie boodschap van ons dokterke. Eénen schaduw vloog rap als 'nen veugel langs 't raam efkes over de tafel. Toen Trui, mee 'nen heeten patat in d'ren mond, brob- belde„ouwkaksschienogschoozijveurPaaz." „Wablief „Nou kan 'k misschient nog schoon zijn véur Paschen!" Dré III en ik keken malkaar 'ns rap aan. We zwegen. Atten deur. Maar den Eeker zee toen: „bést!" Die leert 't nooit. Den eenen schoonen dag kwam na den ande ren. Lgk 'n vlam brak den dag 's mergens open. Overtogen mee 'nen rosbruinen gloei, zoo stond 't geboomt, ruig van dikken knop, langs de wegels. Over de linden lag al 'nen gelen waas gepèèrld van nuuwe bottels, 't Was, of 'nen toovenèèr deur de schepping trok, die mee zachten pastel teere kleuren veegde over de landschappen. Van uur tot uur zaagt ge 't .ïuuwe Tg hooger kleuren en schooner fleuren. Onderweugen had ik al 'nen Japanschen heester ontdekt, waaraan den gelen vlinder- kesblossem zat geklonterd, lijk strooisel vai den Voorjaarshemel, die wit te tintelen stond over de nuuwe aarde. Maar Zaterdag, ocherm, viel 'nen grijzen kou plat op de weareld. 'n Locht als lood hong donker over de wintersche velden. 'Nen straffen Noordooster beet in oew vleesch. En ons trouwe, bezurgde dokterke kwam in den mergen langsgefiets, hij zit zonder benzine, hoog in z'nen das en mee waterig'oogskes, om evekes te zeggen: „Eeker, gij bleft er vandaag in, horre!" 't Was Zondag nie anders. Ochja 't is nog Maart, ge kunt zelfs nog sneeuw ver wachten ook, al gelooven we dat nie, als op schoone dagen den bloei van wilgenkatjes in gouwen trossels te druipen hangt van de kale takken. Als den safranen heester te bloeien staat in geel gevlam. Als den kleurigen Voor- jaarstule gespreid hangt over 't geboomt en den maerel te zingen zit op den schouw tot 't leste avondrood verzonk in den rimpelen den biezenplas. 't Was Zondag nie anders. Ge zocht oewen troost weer bij de plattebuis, mee 'n bietje zurg over den jongen akker Gin zonneke! Gin werm motregentje! Niks dan 'nen bijtenden Noordooster, die over oew vel gong als schuurpampier. Die deur de vel den trok mee 'nen asem als ijs. Die schaaide aan 't teerste gewas. Ja, die z'n witte sporen naliet in de ruigten langs de wegels, in de kluiters van den akker. „Neeë, Eeker, niks d'r van, oew bed in!" had Trui 'm Zondagmergen gecomman deerd. als 't keareltje vroeg was opgestaan om eindelijk, veur 't eerst, weer 'ns naar de kerk te kunnen gaan. Maar uren later, als Trui naar de Hoogmis was, de wermte van de plattebuis in den dag te trillen stond deur den huis, dan lieten wü 'm veur den dag komen. Dré III schoor 'm de paar lange rosse baard haren af, en hielp 'm wijes bij 't kleejen. En als Trui thuiskwam, dan zat den Eeker op, in z'n Zondagsche pak, gewasschen dat ie blonk, de rosse stekels, nog nat, piekend uit zijnen kop. Wittekes, maar mee 'nen nuwen glans in de zwakke oogen zat ie bij de kachel, rechtop, nog nie gewend aan zóó, gekleed, te zitten op 'n stoel, zonder steun van kussels en van ingestopte dekens. 't Witte veurhoofd was klam. Z'n sproeten vlekten veul feller op de witte kleur van z'n matte vel. „Hoe voelt g'oew eigen nou, Eeker?" vroeg den Dré opgetogen. „Goed, goe-oed", zee 't ma ineke nog wat zwak, maar me docht, hij wou Dré III nie teleurstellen. „Zoude nou dalijk 'nen bak Zon- dagschen koffie lusten /an Trui?" Flaauwkes achend, knikte-n-ie van „ja". „Of liever 'nen beker wermen melk?" vroeg ik, om 'm 'ns te toetsen. Weer knikte-n-ie van ja". Maar ik be greep wel, dat ie liever melk kreeg, dan koffie Toch kleurde-n le 'n bietje bij, na 'n kwar tier. Stond ie 'ns op. Probeerde 't loopen weer. Want dat gong heel de week nog maar mee 'nen stok. Hij gongnaar den zoldertrap. Bleef daar even staan. Mee de hand leunend teugen den deurstijl. Dan kwam ie verom. Gong weer gauw zitten. Na 'n telleke asem zee-t-ie: ,,'t ga-d-albeter." Wij probeerden hém aan te moedigen, h(j... dee 't óns! Weer stond ie op. Wéér was zijnen gank naar den zoldertrap. Dan zee ik: „Eeker, zoude nog nie 'n week wachten mee naar oew „woonwageltje te gaan kijken, 't Is daarboven zoo koud, jonk!" Hij knikte. Kwam wankelend verom. Gong weer zitten. „En .óch gaat 't telkens beter," zee-t-ie na 'nen oogenblik weer. „Maar m'n schoenen zitten zoozoo vrim- „Uitdoen?" vroeg ik. Hij knikte. Dankbaar! Toen kwam Trui binnen. „Wel heb ik nou toch ooit van m'n leven...?! Maar Eéker toch?! En guilie...? Hebt guille gin ver stand?" „We motten toch 'ns probeeren," zee Dré III. „Ja, en 't gaat telkens al beter, vrouw," zee den Eeker toen. Den Dré had z'n schoenen uitgedaan. „Hè zuchtte den Eeker en lekker strekte-n-ie z'n beenen. „Op m'n klompen gong 't van de week beter." Me docht, hij was de leste dagen nie veur- uit gegaan. Dré III zweeg ook. Brocht 'm de klompen en mijnen stok. Na 'n kwartier stond ie weer op. Liep weer naar den zoldertrap. Zette dan éénen voet op den tree. „Neeë, Eeker!" riep Trui mee nadruk. „Alleen maar probeeren, astemblief," zee 't wilskrachtige manneke, ,,'k Wou zoo geren weten, of „Oew woonwageltje stéét er nog, horre!" „Of ik die treeën kan doen." „Gin fratsen," zei Trui weer; „ga nou knlmkes zitten, hier bij de plattebuis, dan zal ik 'n glas melk en 'n vet-beboterde snee koek veur oe klaarmaken! En andersdan stop ik oe weer in fced, prullemau" Den Eeker kwam weer verom. Matjes lachend, lijk ie altij doet. 't Was juist 'n heel oud manneke. Dré III keek me 'ns vluchtig aan. M'n baaske was nie gerust. Toen kwam Juffrouw Hoppenbrouwer den erf op, den Eeker z'n moeder. Heel onver wacht, of... zat daar Dré III achter? Die komt ommers eiken dag in zijnen winkel, bij de Hoppenbrouwersen. Ja! Ik zag 't aan z'nen strakken kop; hij wist er van. Den goeien kearel had de moe der willen verrassen mee 'nen geschoren, op- gedoften, Zondagschen Eeker. En hij had den zeun willen verrassen. Zoon baaske toch. „Gossiemijne!" riep den Eeker heesch van blijdschap. „Móeder! En stokstijf richtte- n-ie z'nen romp recht. Dat was 'n plazierig weerzien. Moeder was evekes geroerd, als ze haren jongen weer „op" zag, gespoord en nouja, nie gelèèrsd. maar toch in z'n klompen. Ook den Eeker kost nie veul zeggen eerst. Dén: „ik ben weer op, moeder!" En groot stonden z'n oogen open, in die van z'n moeder. Maar al rap, mee Trui's tractaties waren ze op huilie gemak. En duuzend vragen gon- gen overentweer. „Ja", zee ze toen: „den Dré had gezeed. ik moest eigens maar 'ns komen kijken! Op deus uur! Grootmoeder vond 't wel goed!" „Vaneigens", zee Trui: „ge mot 'ns méér komen, mensch!" Den Eeker fleurde op. Weer gong ie loopen Op en neer, op en neer. Steeds beter. Ook kreeg ie kleur, nou. En als we 'n half uurke druk gepraat had den, dan... Werendig ik miste den Eeker. Maar meteen hoorde-n-ik gestommel boven m'nen kop...! Was ie nou tóch...? Wij naar boven. 't Was veur 't eerst, dat z'n moeder 't „woonwageltje" zag! En éls ze 't zag, dan, dan begreep ze. Tranen sprongen in heur oogen. Daar stond 'n soortement van „ver leden", de kleine raamkes de poppengordjjn- tjes, 't bonte groen en rood van blinkende verf...! Als we binnen gongen stond den Eeker 'n bietje verschrikt. En fluisterde: „ik móest m'n woonwageltje vandaag 'ns verom zien, baas!" „Zijde nou gerust, Eeker?" Dikkels knikte-n-ie z'n teere rattekopke. Z'n moeder stond zwijgend rond te zien. Haar portret, in 'n eigesgetimmerd lijstje, versierd mee dennengroen, wat verlepperd nou. In 'n hoekske, op 'nen „consol" de beelde- kes deur Hoppenbrouwers gesnejen, veur 't eerste èn leste Kerststalleke, dat ze, in poo- vere jaren bezeten hadden in den wage...! Moeders' stoel uit die dagen, deur den Eeker allemaal „geërfd", als ie z'n ouwers nuuw had ingericht achter den schoonen zet- winkel van den Dré. Tientallen van dingskes trof Juffrouw Hop penbrouwers hier weer verom, alles prontjes bewaard, onderhouwen en geëtaleerd. „Ik wist nie... zee ze. Dan gong ze af op heur jongske. Vroeg 'm, mee den erm om z'nen nek: „och, Sjaak, blijf bij ons, astem blief. Ga nie meer verom naar den Ouwen- bosch". „Moeder", zee-t-ie toen: „hier in deus wagelkamerke, heb ik vroeger veul meugen spreken mee Onzenllevenheer. Ik was hier zoo dicht bij Hum. 't Is alles vergaan in mijn ziekte, moeder". Toen zag ik 'm veur 't eerst, veur 't alder- eerst zoolang ik 'm ken en zooveul leed als ie meegemaakt had, veur 't eerst simmen. ,,'t Is alles in mijn ziekte van me wegge gaan", snikte-n-ie „Daarom moest ik van daag verom, hiernaartoe!" Toen wierd ie spierwit. Ziek. Den Dré lee 'm op z'n vroegere bed, dat 'r nog sjuust zoo stond. Enne... Hij ligt er nóg amico! 't Manneke wil hier uitzieken, heeft ie be weerd mee 'n stelligheid, waaraan Trui, waaraan Dré III, waaraan den dokter niks kunnen verporren. „Uitzieken", zee-t-ie. 't Lijkt mij meer op „uitvéchten". Wat 't worden zal...? 'k Heb. in die zaak nog nooit durven ra jen. En nou nóg nie! „Kommerniemeerinverom" botste de bus destijds, als ik 't manneke naar Broeder- Overste brocht...! En ik docht toen: 't is zoo! Maar 't jonk léét er nou, in z'n woon wageltje. Neeë, ik heb altijd begrepen: dit is 'n zaak van O.L.H. Wij kunnen daarin nie rajen. Mee gin beste bedoelingen! Maar in één opzicht heb ik klèèrheid ge kregen mee onzen Kweetnie: 't manneke is prooi van helschen twijfel; z'n roeping wan kelt en den Eeker is 'r ongelukkig deur! Neeë, ons knechtje heeft ginnen makke lijken „baas" getroffen...! Kom, ik schei er 'ns af. Veul groeten van Trui, Dré III, den Eeker en als altij Sin horke minder van oewen Vreemd is de mensch, hg accepteert [het goede En al zijn mooie dagen als een recht, Maar gaat het hem op zekeren dag [eens slecht Dan wordt het hem terstond bedroefd [te moede. Dit is het derde coupletje van een gedichtje dat er vjjf telde. Het stond in een courant zonder vermelding van den schrijver, maar die vier regels treffen door hun groote waar heid. Over het algemeen zijn wij menschen onte vreden wezens. Wie niet ontbeerd heeft, weet vrijwel nooit te waardeeren, en wie wel ont beerd heeft, waardeert meestal maar een heel korten tijd, en vervalt al heel gauw weer in de sleur die: „het goede als een recht accep teert". Er bestaat geen recht op het goede, alles wat goed is in ons leven is een voorrecht, en dat beseffen wij veel te weinig. Wij vinden b.v. een goede gezondheid iets heel gewoons; zoodra daaraan iets hapert meenen wjj diep beklagenswaardig te zijn. Maar zoolang wij een goede gezondheid ge nieten, beseffen wij niet, dat wij bevoorrecht zijn boven duizenden. Zoolang de verstandhouding met huisge- nooten en collega's goed is, vinden wij dat ook „gewoon", maar zoodra daaraan iets hapert, gevoelen wij ons miskend en onbe grepen, en zijn te zeer verdiept in zelfbeklag om na te gaan, of de schuld misschien ge. deeltelijk bij ons zelf ligt. Slechts de mensch met ervaring, die het leven psychologisch heeft leeren aanvoelen begrijpt dat er geen licht kan zijn zonder schaduw, dat er geen „wit" kan zijn zon der zwart, m.a.w. dat wij niet zouden kun nen genieten van het goede, wanneer het ons nooit slecht was gegaan. Genieten wij volop van het goede? Zelden. Wanneer er geen ernstige zorgen zijn, en het ons dus over het algemeen eigen- lijk goed gaat, weten wij meestal x.iets beters te doen dan ons kleine zorgen te scheppen, zwaarwichtig in te gaan op futiliteiten, en zoodoende ons eigen geluk te vertroebelen. Iemand die voor werkelijk ernstige moei lijkheden heeft gestaan en later weer betere tijden meemaakt, leert dat wel af; die heeft geleerd om zich over kleine bezwaren heen te zetten met de gedachte: „Gelukkig dat het niets ergers is". Dat is een goede gedachte om vast te houden voor hen die geneigd zijn om overdreven te reageeren op kleinigheden, door b.v. lang te zoeken naar een voorwerp van weinig waarde, dat op een oogenblik niet te vinden is, of door een minder handig ge. zegde als een persoonlijke beleediging op te vatten. Zulke reacties bewijzen, dat men zich te gauw uit zijn evenwicht laat brengen. Wij kunnen aan evenwicht winnen door ons bij dergelijke gelegenheden voor te hou den: „Gelukkig dat het niets ergers is". (Nadruk verboden). Dr. JOS DE COCK. t.è.v. Dré ZONDAG 23 MAART 1941. Nederlandsch Programma. Hilversum I. 414.4 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Uitzending voorbereid door het Vrij- zinnig-Prot. Keikcomité: a. Voor de kin deren (10.00); b. Kerkdienst (10.30). 12.00 Gramofoonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Salonorkest. 1.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?", lezing. 2.00 Amusementsorkest en solist. 2.45 Programma van en voor de boeren. 3.30 Uit Berlijn: 66e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Voor de kinderen. 6.42 Almanak. 6.45 Sport van den dag. 7.00 Kamerkoor „Pro Musica" met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Groot Amusementsorkest en „De Meester zangers". 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP. Sluiting. Nederlandsch Programma. Hilversum II. 301.5 m. 8.00 10.00 11.20 11.30 12.00 12.15 12.45 1.00 1.30 1.45 2.00 Gramofoonmuziek. Residentie-orkest (opn.). Gramofoonmuziek. Kinderkoor „De Merels". Cyclus „Eens Christen'» reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd". (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting). Zang- en Orgelspel. Nieuws- en economische berichten ANP. Puszta-orkest. Filmbespreking. Gramofoonmuziek. Concertgebouworkest, Amsterdamsch A Capelle-koor „Bel Canto" en solisten. 2.35 Belangrijke uitzendingen v^n deze week). De reeds eerder door mg genoemde heer De Salan heeft destijds ook een onderzoek ingesteld naar wat de jongens, die de am bachtsschool bezoeken, lezen. De onderzoe ker komt tot de conclusie, dat de A.B.S.-er leest om den inhoud en dat stijl en literaire verzorging nooit worden gewaardeerd. Men zal zelden een A.B.S.-er aantreffen, die ge dichten leest. Het is een hopelooze taak, ook voor de derde klassers, een gedichtje voor te lezen met de bedoeling, de jongens ontvanke lijk te maken voor de mooie en dichterlijke taal en beelden, 'n Moppig gedichtje gaat er wel in. Leest .nen proza voor, dan moeten er ook geen beschrijvinge" in voorkomen; ge condenseerde actie, spanning, dat is het waar naar ze luisteren. De onderzoeker meent, dat na het veer tiende jaar de eisch opkomt, dat de verhalen een schijn van wa. rheid en echtheid moeten vertoonen. Het moet „bijna" waar gebeurd zijn. Heel nauw nemen ze het echter niet en verhalen met een allerzotste verwikkeling worden critiekloos aanvaird en zelfs, als men pogingen doet de jongens nu eens duidelijk te maken, waarom een bepaa'd verhaal eigen lijk een aaneenlijmsel is van onzin, verandert dit bij hen nog niets. Interessant is hetgeen de schrijver opmerkt over het krantenlezer der jongelui. 4 pet. van de A.B.S.-ers leest regelmatig de krant. En wat trekt un bela gstelling? Dat is zeer uiteenloope^d. Ik laat hier den uits'.ag even volgen van een enquête door den heer De Galan ingesteld bij 263 jongens. Leeftijd 13 14 15 Plaatjespagina f 4 3 Kinderrubriek 22 10 1 Micky Mouse en derg. 43 38 16 Sport 36 33 27 Gemengd nieuws 44 41 36 Inbraken, ttc. 9 9 7 Buitenlandsch nieuws 7 14 33 Politiek 1 13 I .ort verhaal 13 16 1? Feuilleton 2 5 9 Alles 1 4 13 Niets 8 6 6 Uit bovenstaand overzichtje kar men zelf zien, dat ig het ouder werden der leerlingen de interesse voor bepaalde rubrieken in de kjant verschuift. Naast het dagblad worden ook weekbladen gelezen, i hoofdzaak „plaat jesbladen" met korte verhalen als tekst. Groote voorlieide hebben de jongens voor humoristische lort. Nu bezit een dergelijke tabel een zeer be trekkelijke waarde. In de eerste plaats moet rekening gehouden worden met het feit, dat de kranten uit -en aard dei zaak verschillend zijn. Een duur dagblad kan nu eenmaal meer geven dan een plaatselijk of gewestelijk blaadje en in de meeste gevallen zullen de ouders der A.B.S.-ers niet geabonneerd zijn op enze groote kra ten. Verder moeten we rekening houden met het feit, dat bovenstaand onderzoek ons niets meedeelt omtrent het milieu, den invloed der ouders, enz. Wat voor ouders van beteekenis is, is m. i. dit: Wat zullen we onze kinderen laten lezen? Mogen zij het dagblad lezen? En welk dagblad zul len wij kiezen: Op dergeliike vragen vermag ik hier geen antwoord t geven, daar deze dingen principieele problemen aanroeren. Wat ik echter wel wil opmerken is dit: het lezen van een dagblad mits een goed verzorgd acht ik voor onze oudere jongens wel goed en zelfs wel nuttig, alleen tegen verschillen de humoristische tijdschriften en weekbladen zou ik bezwaar hebben. De humoristische kost, die verschillende van deze blaadjes geven, acht ik met Daal der, den bekenden hoofdredacteur van „Het Kind" nog schadelijker dan prikkellectuur: moppen zgn vaak van een minder mooi ge halte en bederven, wat Daalder zoo mooi noemt „de waa feachaa 1". Maar zooals gezegd: ieder ouder zal hier zelf dienen te beslissen «n zal dit kunnen als hij maar steeds let op hetgeen voor het kind veredelend en ontwikkelend werkt Al het andere is ongeschikt en vaak hoogst onee wenscht. 6 OVEEKA. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Gereformeerde Kerkdienst (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting). 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 De Ramblers. 6.00 Rococo-octet en gramofoonmuziek. 6.45 Zang mét, pianobegeleiding. 7.15 Speenhoff-programma. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Omroeporkest en solisten, 9.05 Radiotooneel. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. MAANDAG 24 MAART 1941. Hilversum I, 414,4 m. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 8.00 Dagopening (Uitzending door het VrHa. Prot. Kerkcomité). 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 Voordracht. 11.20 Ensemble Jonny Kroon. 12.00 Omroeporkest. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Melodisten en solist. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.50 Melodisten en solist. 2.10 Onze keuken. 2.30 Omroeporkest. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroeporkest. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.20 Esmeralda. 4.45 Voor de kinderen. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Molto Cantabile. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Molto Cantabile. 6.42 Almanak. 6.45 Reportage. 7.00 Economische vragen van den dag (ANP). 7.15 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Omroeporkest en solist. 9.40 Gramofoonmuziek. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Nederlandsch Programma Hilversum H, 301,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendienst (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.20 Gewijde muziek (opn.). 10.55 Orkestconcert (opn.). U.30 Orgelspel. 12.00 Berichten. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 12.15 Amusementsorkest. 1.00 De Romancers en soliste. 2.00 Pianovoordracht. 2.25 Musiquette. 3.00 Voor de vrouwen. 3.20 Musiquette en solist. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.10 Hartvelt-kwartet. j.00 Lijdensmeditatie (Christ. Radio-Stich ting). 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Omroeporkest. 6.00 Gesprekken met luisteraars (Uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 6.15 Omroeporkest. 7.00 Friesch praatje ANP. 7.40 Lezing „Wetenschap en Leven". 7.15 Pianovoordracht. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 815 Amusementsorkest en „10 vroolijks meisjes". 9.00 Voordracht. ).15 De Ramblers. 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 12