De nieuwe 60.000 ton DE SAMENSTELLING van het koffiesurrogaat Den Haag zooa's velen hel niet kennen Ir. Musscrt spreekt PLANNEN CANADA BLUFT MET TARWE ZITTEN Een oorlog tusscben WERELDDEELEN varkensregeling Door de te'efoon gered 1500 ton graan verloren Ook De'ft een nieuwe bur^eaiees^er Visschersboot „Minister Colijn" bestookt DRONKEN DIEVEN STELEN SCHAPEN Een kat verduisterd rUoemmen voor een slagschip De benzineschaarschte in Frankrijk Amsterdamsche effectenbeurs Koersen Nederlandsch ciearinginstituut WINTERHULPEN EDERLAND Stort op 5553 of op 877 He rijkscommissaris voor iiet bezette Ne- lerlandsche gebied heeft .op grond van par. I van ziin verordening nr. 3—40. betreffen de uitoefening van de regceringsbevoegdhe- den in Nederland, met ingang van 20 Maart 1941 den burgemeester van de gemeente Delft, mr. G. tan Baren, eervol ontslag ver leend onder toekenning van pensioen. In zijn plaats benoemde de rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied, op grond van par. I van zijn verordening uo. 10S10 betreffende bijzondere maafregc- en op administratiefrechtelijk gebied, met ingang van 1 April 1941 den bankdirecteur F. M. van iofen te Delft tot burgemeester in deze getrrente. De heer F. .NV. tan Vloten, die tot burge meester \nn Delft is benoemd, werd op 15 April 1SSO te l (recht geboren. Hij genoot niiddel iaar onderwijs en werkte gedurende zeven jaren als volontair in het bankbedrijf te Rotterdam, voornamelijk bij de arbitrage- afdeeline. Hij werd daarna benoemd tot hoofdarbitraannt en procuratiehouder bij het" bekende bankierskantoor van de Gebroeders Chabot te Rotterdam. Deze functie vervulde hij van 1916 tot 1921. Daarna weid de heer van Vloten benoemd tot hoofd-arbitragant en procuratiehouder bij de disconto maatschappij te Rotterdam. Deze maatschappij werd in 1934 overgeno-, men door de Incassobank, bij welke bank iij werd benoemd tot directeur van bet bij kantoor aan den Heemraadsingel te Rotter dam. In 1938 vo'gde zijn benoeming tot di recteur van de Incassobank te Delft, welke functie hij tot op heden bekleedde. Sedert 1333 is de lieer van Vloten lid van de N.S.B. In het op 25 Februari j 1. verschenen pers bericht werd reeds in het kort gewag ge maakt van de op komst zijnde regeling ten aanzien van den varkepsstapel. Deze rege ling hield in, dat iedere varkenshouder, die varkens boven 60 kg in voorraad had, vóór 15 Maart een aanvraag voor een con tract moest hebben ingediend voor dat aan tal varkens. Deze termijn is thans verlengd tot 1 April a.s. Voor enkele categorieën varkens boven 60 kg behoeven geen contracten af gesloten te worden. Deze varkens dienen echter door een vergunning gedekt te zijn, zoodat ook hiertoe een aanvrage moet wor den uitgereikt voor stamboekbeeren, fok- zeugen en zeugen bij de biggen, sterzeugen en daarmee door de commissie van toezicht op de selectiemesterijen gelijkgestelde uit- heemsche zeugen, terwijl voor varkens, be stemd voor huisslachting, de daarvoor uit gereikte vergunning voldoende is. Van dit en van dat en van alles wat. Blijkens een besluit van den secretaris-ge neraal van het departement van sociale za ken is bepaald, dat vervangingsmiddelen voor koffie slechts mogen worden bereid, ver kocht of ter aflevering aanwezig zijn indien zij zijn bereid uit grondstoffen, tot welker ge bruik voornoemde secretarisgeneraal goed keuring heeft verleend. Voor de bereiding is goedkeuring verleend tot het gebruik van de grondstoffen: gerooste granen, cliicliorei, koffie, erwten en tulpen bollen. In den vorigen nacht vlogen slechts en kele vliegtuigen het bezette gebied binnen.' Opvallend was, dat een laagvliegend vlieg tuig met machinegeweervuur een vreed zaam dorp bestookte. Gelukkig kwamen hierbij geen persoonlijke ongelukken voor. Slechts werd etnige materieele schade aangericht. Anders was het met de vis schersboot „Minister Colijn", die eveneens met machinegeweervuur bestookt werd. Het gevolg was. dat een lid der bemanning zwaar, een ander licht gewond werd. De boot kon op eigen kracht de haven be reiken. „JONGEN GOED". IK VOEL ME NIET Een uniek geval: een redding per tele foon is gisteren te Hilversum beken-d ge worden. De heer van V. Jr te Hilversum, wiens ouders sinds eenisen tijd in een buitenhuis je te Stroe op de Veluwe wonen, belde Donderdagavond van Hilversum naar Stroe. Ziin vader kwam aan de telefoon, rn8,1^ w»s niet zoo opgewekt en belangstellend als gewoonlijk. Op de vraag, wat er aan haperde antwoordde hii: „ik weet het niet. jongen, ik voel me niet goed en je moeder ook n<et. die ligt al op den grond". Toen werd het gesprek verbroken. D" heer V. Jr.. die hierover ongerust was h"'de ipmidde'üik dringend een arts op in Voorthuizen, dat eenige kilometers van ^•■wodp-d 'iot en oo dit alarm begaf arts zich snel met ziin wagen naar de woning te Stroe waar hij den heer en me vrouw V. bewusteloos aantrof. Het echtpaar was door kolendamp bedwelmd. De slachtof fers maken het, dank zij het snel ingrijpen, weer goed. (Van onzen Haagschen correspondent) Stad van onde winkeltjes en vergeten hoekjes. Den Haag Ls niet alleen het „grootste dorp" de stad met het meeste groen en de bloe- mige plantsoenen, de Boschjes en de zee, de Houten Ham, de Haegsehe distinctie, welke medebrengt dat men Zondagsmorgens „ter pierc" eaat, en de talrijke modehuizen, eet- gelegenheden en etablissementen, waar „men" komt om te zien en gezien te worden, onderwijl thee drinkend of ander meer geestrijk vorht tot zich nemend. Den Haag is óók de stad van de oude winkeltjes en vergeten hoekies. We ziin er maar niet aan begonnen om het aantal antiouairs en min der weidsche handelaars in oud op te tel len. Er zijn straten, waar ze bijna huis aan •huis zitten. Loop langs den Denneweg, zoo komend van het drukke gewemel der binnenstad, en laat die aparte, eigenaardige sfeer op U in werken, die zoo weldadig aandoet tegenover het gejacht van den modernen tijd. Voor wie zulk een schemerig winkeltje binnen gaat, opent zich opeens een heel andere we reld. Er staat veel rommel hetgeen de eigenaar niet. zal ontkennen, de menschen willen dat nu eenmaal ook" maar men vindt er rustig zoekend, ook heel wat, dat edel van lijn is en van kleur, vaak teer, vaak sierlijk, ook wel stoer. Onze voorvade ren wisten wel, wat. mooi is en men moet telkens weer hun smaak bewonderen. Wil men niet koopen? Ook goed, de antiquair weet te goed, dat de meeste koopers als kijkers zijn be gonnen en hij kent er genoeg, die eenmaal den weg gevonden hebbend, niet meer van ophouden wisten, tot hun geldkist leeg en het huis vol oude zaken was. Er zijn nog zeer veel Hagenaars, die de Vos-in-Tuinstraat, opzij achter het forsche hotel des Indes aan het Lange Voorhout, welk straatje met eigenaardigen naam uit loopt op den Denneweg, eigenlijk niet ken nen. De beide rijen huizen zijn architecto nisch, weinig aanzienlijk en men moet er clan ook alleen komen om de winkeltjes Die doen de foeileelijke Revolutie stijl vergeten, wanneer eenmaal de ondefinieerbare sfeer van vergane glorie en verbleekten roem U te pakken heeft Ze staan hier bijna huis aan huis, die antiekwinkels, een paar wat grooter, de meeste bescheiden van afmeting. Maar al le rijk van inhoud als men er kijk op heeft gekregen en gevoel voor het werkelijk •mooie en origineele in deze bonte, rom melige winkelinventarissen. Het is de moei te waard hier het koren onder het inder daad vele kaf uit te snuffelen. Het Noordeinde onnoodig de vreem deling te zeggen hoe deze gedistingeerde straat te vinden is rechtuit kunstzinni ger. Hier. op bijna den ousten Haagschen grond, zijn bijna alle kunsthandelaren in schilderijen en Oostenrijksche tapijten neergestreken, al zijn ook hier nog aardig wat antiquairs. Maar dit is toch eigenlijk de streek der specialisten. Wie hier eens gaat flaneeren op een zonnigen ochtend, heeft moeite om niet te laveeren, want dan rechts, dan links trekt telkens een andere uitstalling U onweerstaanbaar aan. Hier is een zaak waarvan de eigenaar zich gespe cialiseerd heeft in oud-Hollandsche mees ters, ginds hangen vroege Italianen, aan de overzijde vraagt een oude Vlaamsche kast Uw aandacht en er naast staan schat ten van oudblauw. Hier krijgen de levende kunstenaars, schilders en beeldhouwers, ook de gelegen heid om exposities van hun werken te hou den bij meer dan een van de voornaam ste kunsthandels, die doorloopen tot aan het Panorama Mesdag in de Zeestraat bij de Javastraat. Die tentoonstellingen zijn gratis te bezoeken in de hoop ook hier, dat het van kijken tot koopen zal komen. Het vacantieseizoen zal dit jaar onge twijfeld vele menschen thuis aantreffen, maar wie er eens een paar dagen uittrekt en in Den Haag terecht komt, zal er geen spijt van hebben, de stad ook eens als an tiek-museum te bekijken en zich niet te bepalen tot de gewone uitstapjes: Scheve- ningen, Binnenhof, Haagsche Bosch enz., waartoe veel huitelingen zich bepalen bij hun een of meer „dagjes in de Residentie". FELLE BRAND IN ZWOLLE. Tengevolge van een feilen brand, die gis teravond omstreeks elf uur uitbrak, en tot vannacht drie uur heeft voortgewoed, is het gebouw van den Aartsdioscesanen Boeren- en Tuindersbond aan de Thorbeckegracht te Zwolle geheel vernield. Het gehcele gebouw, alsmede de inhoud die bestond uit 1509 ton regeeringsgraan en een groote hoeveelheid veevoeder, ging ver loren. Een uur na het uitbreken van den brand stortte een groote graansilo in het water. Het gebouw, dat meer dan honderd jaar oud is, was, evenals de inhoud, verzekerd. Om trent de oorzaak tast men in het duister. BEEST GEWORDEN MENSCHEN AAN HET WERK. Drie Hilversummers gingen op een kou den Februari-avond aan den zwier. Zij dronken een borrel en lieten dezen borrel volgen door vele andere. Het resultaat was: drie dronken Hilversummers, die tot lee- lijke dingen kwamen. „Als de drank is in den man, is de wijs heid in de kan", zegt het spreekwoord. Het bleek hier eens te meer, dit dit spreek woord waarheid bevat. Want de Hilversum mers deden buitengewoon onwijs. Zij wan delden, voor zoover zij daartoe in staat wa ren. naar de Noorder begraafplaats te Hil versum. Vlak bij deze begraafplaats stond een schuurtje in e«n weiland. Het was een heel armoedig schuurtje, waarvan de deur met een touw gesloten was. De dronken Hilversummers had den geen moeite er binnen te gaan In het schuurtje stonden vijf scha pen. Schapenvleesch kan, vooral in dezen distributietijd. zeer aanlokke lijk zijn. Voor deze dronken lieden was het zeer aanlokkelijk, dat zij twee van de schaDcn met een zak mes slachtten en meenamen. Het was een nogal gruwelijke daad, dit vermoorden van de dieren met een zakmes en het was bovendien een gemeene streek, omdat de schapen toebehoorden aan een los werk man. die deze schapen hield om in zijn allernoodigste onderhoud te voorzien. Voor hem beteekendc de ze diefstal een verlies van f §0. Gisteren moesten de drie Hilversummers, een 34-jarige wever, een 39-jarige los werk man en een 44-jarige opperman, voor de Amsterdamsche rechtbank verschijnen. En bet pleit voor het goede hart en de verge vingsgezindheid van den kleinen schapen- houder. dat hij een goed woordje deed voor de dronken dieven. Maar de rechtbank liet zich niet vermur wen. De president uitte zich integendeel .al lesbehalve vriendelijk over de mannen, die een goeden bekende van hen, gingen beste len. terwijl ze wisten hoe krap de man het zalf had. De officier van Justitie, mr. Dr. P. Klee- ne, vond het een beschamend feit. Hij waar deerde het goede woord van den bestolene, maar vond toch, dat de rechtbank geen re kening moet houden met deze vergevingsge zinde gevoelens. De manier, waarop de man non de dieren vermoordden en lieten dood bloeden, noemde de officier beestachtig, in J.ien zin.dat menschen zich hier als beesten gedroegen. Tegen den opperman werd een jaar en drie maanden, tegen den wever en de :os werkman negen maanden geëischt. Op 4 April zal de rechtbak uitspraak doen. Bijeenkomst der N.S.B. in Den Haag. De leider der N.S.B., Ir. Mussert, heeft gisteravond voor de geheel gevulde zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage, een rede gehouden. Nadat spr. de gebeurtenissen van den tien den Mei had behandeld, zei hij o.a.: Er zijn nu theorethisch twee mogelijkhe den: Duitschland wint of Engeland wint; doch hij houdt het op de overwinning van Duitschland en dan is er een groot man in Europa, die over ons lot zal beslissen. Die eene man, dat weet spreker, uit de beste bron, heeft het beste met ons voor. Hij zal zorgen dat het voor eens en voor altijd uit is met oorlogen in Europa. Wat de verdachtmakingen betreft, alsof spreker ons land aan het buitenland zou wil len uitleveren, daarvan wil spr. slechts dit zeggen: Als Nederlander ben ik geboren, ik ben volop Nederlander en ieder, die ooit aan het Nederlandsche volk zal raken, zal op de ergste wijze in spreker den tegenstander vinden. (Stormachtig applaus). Tot slot gaf spr. een inzicht hoe hij zich voorstelt dat ons land onder nationaal-socia- listisch regime bestuurd zal worden. Het rijwielplaatje, aldus Ir. Mussert, dat onevenredig zwaar den kljeinen man belast, zal zoo gauw mogelijk verdwijnen. De leden van het rechtsfront die bij de politie zijn, be hoeven daarop dan geen controle uit te oefe nen. Gezorgd zal worden voor vacantie van de huismoeders, zeker twee weken per jaar. Verder voor een behoorlijk ouderdomspen sioen van staatswege, en voor alles wat uit sociaal oogpunt noodig mag worden geacht. Kattenmepper veertien dagen achter slot en grendel. Niet minder dan vijf getuigen waren voor den Utrechtschen politierechter opgeroepen om te kunnen bewijzen, dat de 20-jarige schippersknecht A, G. H. uit Mijdrecht zich schuldig had gemaakt aan verduistering van een kat. Verdachte zelf beweerde, dat de kat op 2 Febr. in een val was geloopen, welken hij had uitgezet tijdens zijn stroop tocht op ander gedierte, doch uit het ver hoor van de vijf getuigen kwam zonneklaar vast te staan, dat de poes van den heer G. C. van K. uit Mijdrecht heelemaal niet in een val was geloopen, doch dat verdachte de op 2 Febr. vermiste kat had gestolen en haar voor f 1.25 had verkocht aan een han delaar in katten, nadat hij het dier in een sloot had verdronken. Getuige van K„ die zeer gehecht was aan zijn poes, ging dien dag, toen hij haar miste, direct zoeken en zag tot zijn schrik, dat zijn buurman, de kattenhandelaar, haar juist aan het villen was. Deze kattenhandelaar, als tweede ge tuige gehoord, verklaarde de kat van verd. te hebben gekocht en haar, omdat zij zoo nat was, niet had herkend als de poes van zijn buurman. De officier van justitie eischte twee we ken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter zeide, dat er in Mijdrecht eens voor goed een eind moest komen aan het katien-meppen. Verdachte hield zich daar mede druk bezig en om hem dat af te lee- ren vonniste Mr. Visser conform den eisch. WERELDRECORDPOGING VAN BEP VAN SCHAIK. Naar wij vernemen, zal Bep van Schaik 'De Meeuwen) Maandag 24 Maart om half des avonds in het Sport fondsenbad Oost een pogine doen om het wereldrecord op de 100 yards borstcrawl te verbeteren. Het record staat met een tijd van 59.7 sec. op naam van Ragnhild Hveger, die het op 19 Februari te Aarhus maakte. van De Amerikaansche bladen berichten, dat het ministerie van marine den bouw van een slagschip van 60.000 ton heeft goedge keurd. Het D.N.B. voegt hieraan toe, dat de minis ter van marine, Knox, heeft medegedeeld, dat opdrachten ter waarde van 100 millioen worden verstrekt voor den bouw van 239 kleinere hulpschepen der marine, waaronder 180 houten mijnenvegers, 19 ijzeren, 10 sleep- booten en 30 houten duikbootjagers. Premies voor beperking van de teelt. Door den oorlog staat Canada, naar As sociated Press uit Ottawa meldt, voor de grootste crisis in den afzet van tarwe, die het tot dusver heeft beleefd. Zij, die thans tarwe noodig hebben, zoo wordt in dit be richt gezegd, zijn door de Britsche blokka de afgesneden, terwijl Engeland zelf te lij den heeft aan een zoo groot gebrek aan scheepsruimte, dat het niet onbeperkt le vensmiddelen van overzee kan betrekken. Canada heeft rond 852 millioen schepel tar we voor den export opgestapeld. Bij de vol gende oogst zullen daarvan nog 576 milli oen schepel overblijven en meegenomen moe ten worden naar het volgende jaar. De Ca- nadeesche regeering heeft maatregelen ge nomen om de tarweproductie radicaal te verminderen. De regeeringsaankoopen zijn beperkt tot 230 millioen schepel per jaar. Bovendien zijn voor de beperking van den verbouw van tarwe premies uitgeloofd. De Fransche regeering te Vichy heeft be sloten het autoverkeer in het onbezette ge bied als gevolg van de steeds nijpender benzineschaarschte nog meer te beperken. De rijvergunningen zullen voortaan in 4e eerste plaats nog slechts aan transporton dernemingen en in beperkte mate aan de autoriteiten uitgereikt worden. Alle nog geldige vergunningen worden ingetrokken. ITALIAANSCH BLAD ZIET TOESTAND SOMBER IN. De oorlog tusschen Amerika en Europa zou volgens de „Tribuna" tot een wederkee- rig isolement en tot een blokkade over en weer der twee continenten kunnen leiden. Een invasie van de Vereenigde Staten in Europa is, aldus het blad even utopisch als een ivasie der asmogendheden in Amerika. De as-mogendheden hebben thans de con tinentale eenheid van Europa tot stand ge bracht en zouden, als zij de Engelsche zee macht in de Middellandsche Zee eenmaal uitgeschakeld zouden hebben, haar terrein van actie en haar levensruimte in militair opzicht onkwetsbaar maken. Vervolgens zouden de as-mogendheden baar economisch leven kunnen organisee- ren. zich in economisch opzicht onafhanke lijk maken en aldus de inter-cotinentalea oorlog van wederzüdsche blokkade tot in het oneindige kunnen voortzetten. HINDOES EN MOHAMMEDANEN LEVEREN SLAG. Volgens berichten uit Bombay zijn de kloppartijen tusschen Hindoes en Moham medanen te Dacca (Provincie Bengalen) uit- geloopen op een formeelen slag, waarbij veertien personen gedood en honderd per sonen gewond werden. Een groot gedeelte van de stad staat in vlammen. Het leger moest ingrijpen. De autoriteiten hebben 'n uitgaansverbod afgekondigd. VEREENIGINGSBLADEN MOETEN WORDEN INGEZONDEN. De commissaris voor de vereenigingen van personen en stichtingen zonder econo misch doel in Nederland, draagt aan alle vereenigingen. vallend onder de verorde ning 145—40 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied op, een exemplaar van hun vereenigingsblad, vereenigingsfijdschrift of mededelingen blad steeds aan ziin bureau te den Haag, Waalsdorperweg 68-74 toe te zenden. JAPANNERS UIT SINGAPORE VERTROKKEN. Met de „Haroena Maroe", is de laatste groep Japansche vrouwen en kinderen uit Singapore vertrokken. Dit zijn in hoofdzaak de gezinnen van employe's der groote Ja- pasche concerns en banken. BLINDEN IN DIENST DER LUCHT VERDEDIGING- Naar het Italiaanschc blad de Messagcro uit Napels meldt, zijn 15 jonge blinden toe gelaten tot de cursussen voor de luisterpos ten van den luchtafweer, daar blinden, zooals bekend is, over een zeer scherp ge hoor beschikken. Vrij levendige handel. Vaste stemming. Hooger koerspeiL, Amerikanen meerendeels be. ter. Nederlandsche beleggüu gen loom. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 19 40 I 4 1940 II 4 bel. fac. 1938 3.31/2 Nederland Nederland Idem met Nederland Oost Indië Oost Indië 1937 3 1937 A 3 V.K. L.K. 96-96 7/16 95%-96% 971/16 9634 71 93% 9314 96 15/16 96% 841/16-84 7/16 83%-84%' 36% 80% 84% 84% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 82 9/16 's Grav. '37 I 3% 88 N. Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 83 t- R'dam '37 I III 3% 81 Z.-Holland 1937 3 83%' HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 90 89 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Bnitenland. Farbenind. I. G. 7 4 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 185 192% Ned. Ind. Handelsb. A 126 131% Ned Handel Mij. c.v. A 124% 126 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 106%-108% 109%-113 Calvé Delft c.v. A 64% 66 Centr. Suiker Mij. 200 201 Fokker, g. A. 173 175 Lever Bros en Unilever cv.A108%-lll 116%-121% Ned. Ford 339% 339% Philips G B v.A. 194-197% 199-203 Philips pref. A. 144 145 Buitenland. Anaconda copper cv. A. 27%-28 28-287/16 Beth. Steel cv. A. 80%-78% 80%-81%! Gen. Motors cv. A. 48 15/16 49% Kennecot Copper cv. A. 35%-35% 33%-35% North. Am. Aviation cv. A. 15 5/16 15% Rep. Steel cv. A. 23%-23% 22%-24 1/16 U. S. Steel cv. A. 63%-62% 63-64 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. Bnitenland. Shell Union cv. A. Tid.e Water cv. A. 203% 217 228-225 234%-242 121/16-12 3/16 12 3/16-12% 915/16-10 10 1/16-10 3/16 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. Java China Japanlijn A. Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. Kon. Paketvaart. A. Ned. Scheepv. Unie A. Rott. Lloyd A. Stoomv. M. Nederland A. 111-113 114-116 146-150 158-154 153%-151% 156-154 228% 236 175%-172% 177%-175% 138% 141% 139% 141% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 420-425 426-434 Javasehe Cultuur 246 249% NI. SU. 251 257% Ver. Vorstenl. Cult. 119-117% 121%-120% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 185%-186% 188%-190! Deli Mij. cv. A. 228-235 239-245 Senembah 191%-194 198%-203f RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 269%-272% ju rj u L. 276-280 Ban dar Rubber Mij. A. 202 207 Deli Batayia Mij. A. 210 219% Koersen van stortingen op 22 Maart 19413 Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit- sersche Francs 43 56; Fransche Francs 3.768J Lires 9.67; Deensche Kronen 36.37; Zweed- sMleMro?eP.l485' Tsjechische Kronen (ouda schulden) 6.42; idem (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO*! VAN DE WIN- TERHULP NEDERLAND. 14 in ter hulp Nederland, Den Haag Na 5653. Al* bank de, Winterhulp Neder- 4er'and U 8811 Kewezen de Kaaver- eenlglng N.V„ Amsterdam, No. 877 »».ngt geluk h, I#Ten,,

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2