gemeenten De in Duitschland Samenvoeging Gesloten tijd voor Huisslachtingen van schapen Groote toepassing generatoren werkende Nederlansche arbeiders Het vervreemden van onder nemingen en bedrijven aan buitenlanders Nieuwe Nederlandsche postzegels weldra verkrijgbaar Ontploffing in werkplaats van Varken begon te praten vischsoorten en vischtuigen van Roosevelt overweegt uitbreiding der neutraliteitszöoe Dc slag op den Atlantischen Oceaan Groot Duitsch taalkundige overleden Amsterdamscbe effectenbeurs Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHUIP^NEDERIAND Stort op 5553 of op 877 HUN SOCIALE RECHTEN. Het nieuw verschijnende verordeningen blad bevat een voorloopijre regeling der rechten van Nederlnndsche werknemers en andere verzekerden ten aanzien van de Ne derlandsche sociale verzekeringen, ingeval Duitsche verzekeringsperioden in aanmer king genomen moéten worden. De leider van de ..gesetzgruppe soziale verwaltung" in het rijkscommissariaat de heer Jakob verstrekte ons naar aanleiding der uitvaardiging dezer verordening een uitvoerige toelichting, die aldus luidt: Over de verzorging van de in Duitsch land werkzame Nederlandsche arbeids krachten in verband met de sociale verze keringen is reeds vaker geschreven. Uit de tot dusver geschiede publicaties was te zien, dat de voor dpn Duitschen ar beider geschapen vérstrekkende verzeke ringsbescherming principieel ook den Ne- derlandschen arbeider ten goede komt. In de eerste plaats geldt dit de ziektever zekering. Hierover is reeds eerder uitvoerig geschreven, waarbij er on gewezen werd. dat zoowel de in Duitschland tewerkgestelde ar beiders alsook hun in Nederland achterge bleven gezinsleden de volle bescherming van de Duitsche wettelijke ziekteverzeke ring genieten. Tot deze gezinsleden in den zin der Duitsche sociale verzekeringen be- hooren in het algemeen gesproken de echtgenoote en de kinderen. De rijksarbeidsminister heeft echter nu een belangrijke uitbreiding van den kring dergenen die aanspraken kunnen laten gelden ten bate van den Nederlandschen arbeider veror dend. Dientengevolge is de gezinshulp ook op de ouders en grootouders van de verzekerden toepasselijk, die met hem in gezinsverband le ven en door hem geheel of grooten- deels onderhouden worden. Het zelfde geldt voor zusters van den verzekerde, die met hem in gezins verband leven en door hem geheel of grootendeels onderhouden wor den, in zoover zij in de plaats van een overleden of niet slechts tijde lijk afwezige echtgenoote de huis houding van den verzekerde leiden. Door de werkzaamheid van den ver zekerde in Duitschland wordt een te voren bestaand gezinsverband principieel niet opgeheven. Met deze regeling heeft het Duitsche rijk op grootmoedige wijze de zorg voor de in Nederland achtergebleven gezinsleden be veiligd. Ook de ongehuwde arbeider, die van zijn inkomsten ouders of broers of zus ters mede onderhouden moet, kan er op vertrouwen, dat in geval van ziekte ook voor deze familieleden gezorgd wordt. Bijzonder gewichtige maatregelen wor den voorts getroffen inzake de invalidi teitsverzekering voor in Duitschland werk zame arbeiders. Ook hierin was het stand punt beslissend, dat voor den Nederland schen arbeidet uit zijn mogelijk slechts voorbijgaande werkzaamheid in Duitsch land gecnerlei nadeel ten aanzien van zijn invaliditeits- en ouderdomsverzekering ont staan moest. Daarom moest er voor gezorgd worden, dat de tijd dien hij in Duitschland werkt en daar premies voor de Duitsche sociale verzekeringen betaalt, voor zijn in validiteitsverzekering medegerekend wordt. Deze noodzakelijkheid leidde tot een over eenkomst tusschen de Duitsche en Neder landsche regeeringsinstanties. Volgens deze regeling, die aan de in het verordeningen blad nr. 12 gepubliceerde verordening van den secretaris-generaal van het departement van sociale ^aken van 20 Februari 1911 be antwoordt, >s bij het. samentreffen van Duit sche en Nederlandsche verzekeringsperio den voor de bepaling der uitkeeringen de Nederlandsche rijksverzekeringsbank be voegd. Bij het berekenen der betaalde pre mies zal de bank de Duitsche verzekerings- perioden mede optellen bij de voor de Ne derlandsche sociale verzekeringen bereken de perioden en op dezelfde wijze in aanmer king nemen. Daarmee wordt bereikt, dat de Ne derlandsche arbeider door zijn werk in Duitschland geen nadeel lijdt ten aanzien van zijn invaliditeits- en ouderdomsverzekering. De rechten der Nederlandsche arbeiders moeten alzoo, ook inzoover Duitsche verze keringsperioden ter sprake komen, uitsluitend bij de rijksverzekerings bank worden geldend gemaakt. Bij de uitdrukkelijk voorbehouden eindre- geling zullen de rechten van den Nederland schen arbeider tegenover de Duitsche sociale verzekeringsinstitutcn nauwkeurig bepaald worden, waardoor dan ook de Nederlandsche arbeider voor de aan de Duitsche invalidi teitsverzekering betaalde premies uitkeerin gen tot dezelfde hoogte zal ontvangen als de Duitsche arbeider. Natuurlijke of rechtspersonen, die hun woonplaats in het bezette Nederlandsche ge bied hebben of aldaar gevestigd zijn, mogen ondernemingen of bedrijven, welke zich be zighouden met de vervaardiging, bewerking of verwerking van goederen (industrieele ondernemingen), alsmede handelsonderne mingen, niet dan met goedkeuring aan na tuurlijke ofrechtspersonen, die hun woon plaats buiten het bezette Nederlandsche ge bied hebben of daarbuiten gevestigd zijn, vervreemden. Het vervreemden van deelgerechtigdheid behoeft eveneens goedkeuring. Het bepaalde is slechts van toepassing voor het geval de koopprijs meer dan hon derd duizend gulden bedraagt. Binnen enkele weken zal een nieuwe serie Nederlandsche postzegels in de waar den van 5, "Va, 10, 12i/2, 15, 17%, 20, 22%, 25, 30, 40 en 50 cent het licht zien. De nieu we postzegels zullen hetzelfde uiterlijk heb- als de bestaande zegels tot en met 4 cent. De verschillende waarden zullen, evenals dit reeds bij de bestaande lagere waarden het geval is, behalve door de ingedrukte waardecijfers, door kleurverschillen wor den kenbaar gemaakt. De nieuwe postzegels zullen in de waar den van 5, 7%, 17%, 25, 30 en 50 cent met ingang van 1 April, in de overige waarden met ingang van 16 Anril a.s. verkrijgbaar worden gesteld. Tegelijk hiermede zal de verkoop van de overeenkomstige waarden met quillorhe-opdruk worden gestaakt, terwijl na 15 April ook de zegels met guil- loche-opdruk in de waarden boven 50 cent niet meer verkrijgbaar zullen zijn. Nieu we zegels zullen in deze waarden niet worden aangemaakt Voor de zegels, welke in rolvorm worden gebruikt, en welke o.m. ook in de automaten worden gebezigd, zal de vervanging door de zegels van het nieu we type in vele gevallen eenigen tijd la ter plaats vinden. Hetzelfde geldt voor de formulieren met zegelopdruk van 5 cent en hooger. wleke. in vele gevallen, nog eenigen tijd in het bestaande type in gebruik zullen blijven. De postzegels met guilloche-opdruk blij ven voor frankeering geldig. Inruiling van deze zegels tegen nieuwe vindt niet plaats. Arbeider ernstig gewond. Gistermiddag was in de werkplaats van den heer Spruyt aan de Molenkade, te Am sterdam. waar synthetische oliën worden vervaardigd, een iongen aan den arbeid. Door noe niet bekende oorzaak ontstond een ontploffing, tengevolge waarvan brand uitbrak. In een oogwenk grepen de vlam men om zich heen. zoodat de werkplaats weldra geheel was uitgebrand. Het boven huis brandde gedeeltelijk uit. De achterge vel stortte in. voordat de brandweer het vuur meester was. De iongen liep bij den brand zulke ern stige brandwonden op, dat hij naar het O.L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam moest wor den vervoerd. - - - e - - - TWEE BESLUITEN PER 1 APRIL. Er schijnt toch wat schot te ko men in de samenvocgings-plan- nen. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van binncnland- sche zaken worden met ingang van 1 April 1941 de gemeenten Colijnsplaat, Kats en Kortgene samengevoegd tot een nieuwe ge meente, welke den naam Kortgene draagt. Ook worden met 1 April samengevoegd de gemeenten Herpen en Ravenstein tot een nieuwe gemeente, welke den naam Raven stein draagt. Sensationeele achtervolging van kettinghandelaars te Amsterdam Na een wilde achtervolging door een groot gedeelte van de stad heb ben Amsterdamsche rechercheurs van het politiebureau in de Mar nixstraat een auto kunnen aanhou den, waarin drie clandestien ge slachte varkens werden vervoerd. Eerst nadat de politiemannen met hun revolvers hadden gedreigd was de bestuur der zoo verstandig zich over te geven. Een man, met wien hij samenwerkte, was kort tevoren reeds gearresteerd omdat deze ge probeerd had tweehonderd liter benzine zender bonnen te verkoopen aande zelfde rechercheurs Dit tweetal maakte blijkbaar deel uit van een bende smokkelaars en kettinghande laren, van wie er één steeds op zoek was naar koopers. Het was gisteren voor dezen „koopman" een slechte dag. Hij zocht en vond koopers bij... politiespeurders, in wie hij serieuze gegadigden meende te zien. Nu zou men in rechercheur Wessels van het bureau Marnixstraat ook niet da delijk een politieman zien. Eerder een vertegenwoordiger in zuivelproducten, landbouwmachines of iets dergelijks, een man van buiten in ieder geval. De ket tinghandelaar, die hem benzine wilde ver koopen. had dan ook niet den minsten arg waan, toen hij met den rechercheur ging onderhandelen. De sluikhandelaar kon al les leveren, wanneer er maar geld op ta fel kwam. Benzine voor één gulden per li ter, zes geslachte varkens voor een daal der per pond, verder erwten, boonen. Wat mijnheer maar wenschte kon hij krijgen. ..Benzine, dat lijkt mij wel. Kan ik 't «pul direct krijgen", informeerde de rechercheur belangstellend. Natuurlijk, maar het liefst toch zoo tus schen licht en donker .f Zoo reed gisteravond een auto in de rich- t:„„. (1p Mauritskade. Aan h"t stuur zat EEN NADERE TOELICHTING. Naar aanleiding van het misverstand, dat in sommige kringen ten aanzien van de bij beschikking van 12 Maart 1941, afd. vissche- lijen gébrachte wijziging in den gesloten tijd voor vischsoorten en vischtuigen is ont staan, brengt de secretaris-generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij het navolgende tér kennis van belangheb benden.' Voor 1941 zaT de geslóten tijd voor bar beel.. hlankvoorn. brasem, karper, kolblei meun. ruischvoorn, serpeling. sneep en win de ingaan 21 April, zoowel voor de rivieren als voor de binnenwateren. Voor baars en snoek is de beslo ten tijd dus niet gewijzigd en der halve 16 Maart jl. ingegaan, terwijl de besloten tijd voor snoekbaars 1 Aprii ingaat en voor zeelt dit jaar geen gesloten tijd. is vastgesteld. Het gebruik van vischtuigen op de rivieren is toegestaan tot en met 21 April, met uit zondering o.m. van den zetangel, of fleur, den sleephengel, den hengel geaasd met visch en de sleeplijn. Hierbij blijkt dus, dat het visschen met den gewonen hengel aldaar ook tot en met 21 April is toegestaan. Voor de binnenwateren is de visscherij eveneens verlengd, doch niet langer dan tot en met 31 Maart en ook zijn de reeds hier voor genoemde snoekvischtuigen uitgezon derd. Wel mag dus met den gewonen hengel worden gevischt tot en met 31 Maart. Deze regeling geldt echter uitsluitend voor zoover in de ruimere en diepere wateren, welke niet binnen een polder zijn gelegen, wordt gevischt. Het visschen in polderwateren, waaronder In het algemeen alle binnen de boezems of ringvaarten van den polder gelegen wate ren moeten worden verstaan, is alleen toe gestaan op: vergunning van den inspecteur der. yisscherijen in bet 4e, 6e en 7e district te 's-Gravenhage. Voor de drie noordelijke provinciën Gro ningen, Friesland en Drente is de gesloten vischtijd dit jaar 16 Maart ingegaan. NIEUWE BEPALINGEN. J8 De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij heeft, nu Ook het schapenvleesch in de distribur tie is betrokken, .een regeling vastgesteld voor de huisslachting van schapen. Deze regeling is analoog aan die van het huis- slachtingsbesluit 1940 varkens, met dien verstande,' dat het verleenen van machti gingen tot het in huisslachting slachten van schapen gekoppeld is aan de ver- eischte. dat in een der tijdvakken van 1 Augustus 19371 Augustus 1938, van 1 Augustus 19381 Augustus 1939 of van 1 Augustus 19391 Augustus 1940 een of meer schapen in huisslachting zijn ge slacht, hetgeen ten genoegen van de pro vincialen voedselcommissaris moet wor den aangetoond. Bij het varkensbesluit wordt deze eisch slechts gesteld voor twee de en volgende machtigingen. .(Van onzen Haagschen correspondent). Blijkens gegevens van de Rijksverkeers inspectie zijn op het oogenblik in ons land reeds vijfduizend auto's van een gasgenera tor voorzien en nog voortdurend worden nieuwe vergunningen uitgereikt. Nu de kin- de politiespeuröer en naast hem de ketting- handelaar. die verheugd was over het voor uitzicht straks een goede winst te kunnen maken. Achter in de auto lag een groot pak. waarover zorgvuldig een kleed was gelegd. Wanneer de smokkelaar had kunnen ver moeden wat er onder dat kleed lag, zou hij stellig rechtsomkeert hebben gemaakt. Hij lette er echter nauwelijks op. Toch werd hij aan het einde van den rit, toen de wagen niet ver meer af was van de garage aan de Mauritskade, nieuwsgierig. „Een gehamsterd varken". „Zeker een gehamsterd varken", infor meerde de handelaar, wijzende op ltet pak. „We doen meer zaken'', antwoordde Wes sels, „dan met U alleen." Met dat antwoord was de smokkelaar tevreden. Wessels kon hem toch moeilijk vertellen, dat onder dat kleedrechercheur Blonk verborgen was. Snel reed de rechercheur den wagen de garage binnen. De deuren werden zorgvul dig gesloten en toen eerst kreeg hij het vat met de tweehonderd liter benzine te zien. „Help even een handje, dan zullen wij het vat achter in de auto wip pen", zei de kettinghandelaar. „Wacht even", schreeuwde onder 't kleed de andere politieman. „Laat ik je even helpen!" Sprakeloos van schrik keek de smokkelaar naar het pak, dat zich nu bewoog en waaruit hij eenige oogenblikken later den tweeden re chercheur te voorschijn zag komen. Het vat werd in de auto getild, maar ook de bedrogen „koopman" ging mee naar het politiebureau aan de Marnixstraat, waar hij voorloopig werd opgesloten. Volgens de „Anny and navy Journal", het orgaan der Amerikaansche weermacht, over weegt Roosevelt de neutraliteitszone uit te breiden tot aan den 25sten meridiaan. De Amerikaansche vloot zou dan convooien tot aan de Europeesche kusten kunnen be schermen, zonder dat zij de neutraliteits zone zou hebben te verlaten. derziekten overwonnen zijn, blijkt er in toe nemende mate belangstelling te bestaan voor anthraciet en turf als vervanging van ben zine en Dieselolie. Sedert eenigen tijd worden generatoren ook reeds in schepen gemon teerd, nadat de proeven hiermede zeer gun stig waren uitgevallen. Ook grootere sche pen blijken op generatoren te kunnen varen. Voor particuliere personenauto's wordt voorloopig geen vergunning tot aanbrenging van een generator verleend, vrachtauto's en autobussen gaan voor. Men verwacht dat generatorgas ook hier te lande nog een groote toepassing zal vinden. BOUW VAN OORLOGSSCHEPEN OP DE GROOTE AMERIKAANSCHE MEREN. Het departement van buitenlandsche za ken der V. S. publiceert een notawisseling met de Canadeesche regeering, volgens wel ke men is overeengekomen, dat op de zooge naamde groote meren, die de grens tus schen beide staten vormen, voortaan oor logsschepen gebouwd mogen worden. Deze overeenkomst is reeds in November 1940 ge sloten, doch pas nu bekend gemaakt. Op de groote meren mogen oorlogsschepen ge bouwd en gewapend worden. De schepen mogen echter niet voor den dienst op de me ren zelf bestemd zijn en moeten onmiddel lijk nah un voltooiing naar Ieders gebracht worden. De wapening moet zoo zijn, dat de schepen niet gebruikt kunnen worden voor militaire verrichtingen op de groote meren. Tenslotte moet de andere partij van tevoren worden ingelicht over de bouwplannen. Van groote beteekenis voor den afloop van den oorlog. Volgens een bericht van den correspon dent van „International News" in Sjanghai, von Wiegand, dat in de New York Journal Americain gepubliceerd wordt, hebben hoo- ge officieren der Amerikaansche vloot in de Stille Zuidzee, die te Honoloeloe, Manilla en Sjanghai gestationneerd zijn, de meening geuit, dat Engeland de nederlaag zal lijden, indien het den slag op den Atlantischen Oceaan verliest. De zware Britsctie scheeps- verliezen door toedoen van Duitsche slag schepen, duikbooten en bommenwerpers in de afgeloopen week hebben, aldus deze offi cieren aangetoond, dat Engeland met in staat is verbetering te brengen in zijn kritie ken toestand op den Atlantischen Oceaan. Tijdens zijn leven sprak hij 290 talen. De man die 290 talen verstond, de Frank- forter taalgeleerde dr. Ludwig Harald Schütz, is naar de „Berliner Börsenzei- tung" meldt op 68-jarigen leeftijd overleden. Schütz was oorspronkelijk mathematicus. Zijn taalkundige begaafdheid moet hij van zijn grootvader, den Sanskriet-kenner C. Schütz. geërfd hebben. In een zwart cahier, zijn alfabethische .Sprachenbuch". had Schütz nauwkeurig opgeteekend, wanneer hij de talen, die hij beheerscht. was beginnen te leeren. Zijn speciale voorliefde gold de Aziatische talen. Hij beheerschte niet alleen Japansch, Hindoestansch, Chineesch. Siameesch enz., doch ook de verschillende dialecten dier talen. Eens bezocht hij een circus, waar Sioux- Indianen optraden. Hij joeg hun een waren schrik op het lijf, toen hij in hun eigen taal toesprak en hun verweet, dat zij geen Si- oux, doch Pawnee-Indianen waren. Thuis had Schütz een bibliotheek van 14.000 boeken op taalgebied. Men noemde hem wel eens den modernen Mezzofanti. naar den in 1819 gestorven Ita- liaanschen kardinaal, die 70 talen sprak Doch wat zijn 70 talen vergeleken bij 290? De rechercheurs keerden dadelijk terug naar de garage, waar zij ook nog zes ge slachte varkens zouden koopen, welke op het oogenblik, dat de benzine werd „afgele verd", nog niet waren aangekomen. Toen de politiemannen, aldus de Tel. op nieuw voor de garage verschenen, stond daar een luxe auto met aanhangwagen. „We komen de varkens halen," zei een hunner tegen den bestuurder, die meende met klanten van zijn compagnon te doen te hebben. „Ik moet even wachten op mijn maat," zei de onbekende bestuurder, die niet kón weten, dat zijn vriend en medewerker reeds in een cel in de Marnixstraat zat opgebor gen. Maar hij kreeg opeens argwaan en op een moment, dat de politiemannen zich even van den auto verwijderd hadden, gaf hij vol gas en reeds in een razend snel tem po weg. De rechercheurs sprongen met hun chauf feur in hn wagen en snorden zoo vlug als het maar kon achter den vluchteling aan. Het werd een racepartij, die in het duis tere Amsterdam uiterst gevaarlijk was. Kris en kras joeg de eerste auto door vele straten, op slechts enkele meters ge volgd door den politie-auto. Eerst na onge- •veer een half uur slaagden de rechercheurs er in de Rustenburgerstraat in den vluchte ling te passeeen en tot stoppen te dwingen De man trachtte nog, door over het trot toir te rijden, te ontsnappen, doch toen de speurders hun revolvers op hem richtten gaf hij zich ten slotte over. In den aanhangwagen van den auto von den de politiemannen... drie geslachte var kens, welke evenals de benzine naar het nn litiebureau werden gebracht. Ook dez» kpt tinghandelaar is voorloopig opgesV-n Vrij drukke affaire, Lichtelijk afbrokkelende koersen. Ame- rikanen weinig veranderd, Nederlandsche beleggingen be« ter gedisponeerd. Duitsche fondsen nog zonder affaire. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 1940 I 4 1940 II 4 bel. fac. 1938 3.31/2 Nederland Nederland Idem met Nederland Oost Indië Oost Indië 1937 3 1937 A 3 V-K. L.K. 955/8-95% 95Vfi-95 7/16 96% - 92%' 92% 961% 96% 82%-83 7/16 83-83 7/16 86 86 84% 84%' DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 81% 's Grav. '37 I 3% 87% N. Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 82% R'dam '37 I III 3% 80 Z.-Holland 1937 3 82% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 87 87% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 191 ex-div. 187 Ned. Ind. Handelsb. A 134% 132% Ned. Handel Mij. c.v. A 131 133%-13f INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 114-116 114%-113% Calvé Delft c.v. A 69% 69% Centr. Suiker Mij. 204% 204% Fokker g. A. 182 184 Lever Bros en Unilever cv.A122%-118% 118%-115% Ned. Ford 344 3393/ Philips G Bv.A. 212-208 208-203% Philips pref. A. 148 145 Buitenland. Anaconda copper cv. A. 28%-28 3/16 28%-28 Beth. Steel cv. A. 80%-81% 81%-80% Gen. Motors cv. A. 50 7/16 48% Kermecot Copper cv. A 36-35 11/16 35%-35% North. Am. Aviation cv. A. 15 15 Rep Steel cv. A. 23%-24 24-23% U. S. Steel cv. A. 63-64 64%-63%' PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 223% 219% Kon. Petr. 244%-251% 247-240% Buitenland. Shell Union cv. A. 12%-12% 12%-12% Tide Water cv. A. 103/16-10 5/16 10%-10% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikaüjn A. 117-119 117%-115% Java China-Japanlijn A. 158%-155% 151-149 Kon. Ned. Stoomb. Mij. 158%-157 nat. bez. v. A. 156%-154 Kon. Paketvaart A. 244%-243 240-240% Ned Scheepv. Unie A. 181-179 179-176% Rott. Lloyd A. 142-142% 139% Stoomv. M. Nederland A. 141%-141 139% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 440-449 445-438 Javasche Cultuur 246 244 N I S U. 255% 253 Ver. Vorstenl. Cult. 121-123% 122-119 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. cv. A. Senembah 194-197 254%-260 259-254 197-204 197-194 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 285-293 285-279% Bandar Rubber Mij. A. 212 211 Deli Batavia Mij. A. 2193,4 219% Koersen van stortingen op 26 Maart 1941? Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit- sersche Francs 43.56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.37; Zweed- sche Kronen 44 85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; idem (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO1! VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Na 5558, Ala bank der Winterhulp Neder- (Ierland la aangewezen de Ka*ver een Iglng N.V., Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk in veler leven!'

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2