AMERIKANEN JANTJE CHINA Met pollepel en schuimspaan trekken uit OUD STRIJDER VERGEET ZICH Marktberichten Vragen, waarop geen antwoord mogelijk is Agrarisch nieuws Laafsfe telexbericht Rede van Halifax (e New York Onvoorzichtigheid brengt rouw Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en VisscheriJ Zullen zij ooit in het rijk van het midden terug- keeren Enkele weken geleden is het s.s. „Presi dent Coolidge" met wapperende vlag en koers zettend naar het Oosten van de reede van Sjanghai weggevaren met ruim 1000 Amerikanen aan boord, die ingevolge het presidentieele advies China moesten ver laten. Het ging bij het vertrek stiller en rustiger toe dan in het begin van den oor log tusschen China en Japan, toen voor de eerste maal sedert hun bestaan de buiten- landsche concessies niet veilig waren voor Japansche hommen en granaatsplinters. Deze uittocht van Amerikanen geschiedde nauwelijks veertien dagen nadat een nieu we afgezant van Amerika met zeer nauw omschreven opdrachten van zijn regeering en een geheelen staf van ambtenaren naar Sjoengking werd afgevaardigd, waar Tsjang Kai Sjek zetelt. Tsjoenking heeft Zijn poorten geopend voor de dollar-diplo- mntie tegen Japan. Zij echter, die als het ware konden gelden als gijzelaars voor deze diplomatie, de Ameriknansche koop lieden, missionarissen, zendelingen en pro fessoren, hebben den Chineeschen bodem Verlaten. Zullen zij ooit terugkeeren? Zij zouden geen Amerikanen moeten zijn, als zij dat niet rotsvast geloofden. Doch. er zullen er verscheidenen onder hen zijn ge weest, die niet geheel en al doof waren voor de stemmen des tijd, die met een ze keren twijfel in hét hart aan boord van de president Cooligde zijn gegaan. Toen zij het laatste stuk Chineesehen bodem het Woesocngfort aan de monding van de Wangpoe, langzaam zagen verdwijnen, zul len er bijn zij geweest, wien de schrik om het hart sloeg bij de gedachte, dat het wel eens een afscheid voor eeuwig kon zijn. Vriendschap tusschen Amerika nen en Chineezen. Hoe is de vriendschap te verklaren, die 'de Amerikanen voor de Chineezen hebben opgevat? Amerika was het land met veel ruimte, China het land met veel men sehen. Dat de uiterlijke macht van het rijk van het midden vaak in tegenspraak was met zijn rijkdom aan inwoners, maak te het voor de Amerikanen nog sympa thieker. De Amerikanen hadden over de ruimte, die te hunner beschikking stond, reeds beschikt Doch in .China bleef deze kwestie onopgelost, vooral omdat de kolo nisaties van de Mongoolsche en Mand- sjoerijsche randgebieden op onoverkome lijke moeilijkheden stuitte. Daarbij kwam de sentimenteele factor, toen, na den val van de Ming-dynastie, in China groote verwarring heerschte en bur geroorlogen uitbraken, zeiden de Ameri kanen: „Zij vechten voor hun republiek, net als wij honderd vijftig jaar geleden". Dat er een hemelsbreed verschil bestond tusschen de situatie in China en die in Amerika ontging hen geheel. Amerika kwam in China te laat. Het is een ironie der geschiedenis, die heeft gewild, dat de Amerikanen, die er in slaagden de poorten van Japan te ope nen voor den buitenlandsche handel, dank zij Commodore Perry, in China te laat kwamen. Toen zij in de afgeloopen eeuw tot de ontdekking kwa'men, dat China een geschikt arbeidsveld voor hen vormde, kwamen zij tot de ervaring, dat voornaam ste punten reeds in beslag waren genomen door de Europeesche mogendheden. Op WENKEN VAN DEN VOEDINGSRAAD. Schapenvleesch en hoe het te bereiden. Het voorlichtingsbureau van den voe dingsraad deelt het volgende mede: Nu het weer mogelijk is schapenvleesch te verkrijgen, is het aan te raden, dat de huisvrouw er ook gebruik van maakt. De voedingswaarde van het schapen vleesch is gelijk aan dat van andere vleesch' soorten. Desondanks worden schapenvleesch en lamsvleesch in ons land weinig gebruikt. Deelt komt dit uit vooroordeel, deels omdat men de goede bereiding niet kent. Het schapenvleesch heeft een aparten smaak, maar bij een goede behandeling is het zeer smakelijk te maken. Als vet bij het braden kan schapenvet dienst doen. Smakelijker is het echter om hiervoor ander, zachter vet, boter of marga rine te gebruiken, daar schapenvet spoedig stolt. Om dezelfde reden gebruikt men war me borden bij den maaltijd. Het schapenvet kan dan dienst doen voor het braden van rundvleesch en gaat zoo doende niet verloren. Door op deze wijze Ie werk te gaan, heeft men bovendien minder last van den smaak van het vet. Nu volgen eenige recepten voor de be reiding van schapenvleesch, berekend voor 4 personen. In de recepten kan men in plaats van de foelie, peperkorrels en laurierblad ook ge mengde vleeschkruiden nemen. Deze zijn in busjes in den handel. Soep van schapenvleesch. 150200 gram schapenvleesch of 100 gram Vleesch en wat beentjes, 1% L. water, ui. een wortel, selderij, peterselie, een flinke (eetlepel rijst of gort. zout, aroma. Het vleesch en de beentjes met wat zout met koud water opzetten, aan de kook bren gen en 2 uur laten trekken. Na lVfe uur het grond van het feit echter, dat zij geen vas ten voet hadden kunnen krijgen op Chi neeschen bodem, zeiden zij tot de Chinee zen: „Zijn wij, die geen voetbreed Chinee schen grond in bezit hebben genomen, niet de eenige ware vrienden van China?" Om in hun rol te blijven, gaven zij eeni ge jaren na afloop van den bokseropstand de schadeloosstellingen, die zij hadden ge kregen terug. Dat was een kleinigheid voor Wallstreet in vergelijking met de dividen den, die te wachten waren, als de Chinee zen de Amerikanen ongestoord met hun kapitaal in China lieten werken. De betrekkingen tusschen Amerika en China waren zeer goed. Tal van Chineezen, die het konden betalen, studeerden in Ame rika en het was een aantal van deze stu denten, dat de Amerikaansche vrijheids ideeën in China importeerde. Zij hadden reeds voor de komst van Soen Vat Sen den Chineeschen bodem voorbereid voor de groote revolutie. Doch wat Amerika als Iets „individualistisch" over den Oceaan stuur de, werd in China iets anarchistisch. Ongetwijfeld speelt ook op dit oogenblik Amerika nog een rol in de geschiedenis van China. Doch op tal van punten zijn Tsjang Kai Sjek en zijn kring reeds aan de Amerikaansche denkbeelden over vrij heid ontgroeid. Zou China zich in anderen zin hebben kunnen ontwikkelen, als de Amerikanen niet waren gekomen, als de Chineesche studenten nipt revolutionnaire denkbeelden hadden meegebracht van de Harvard-uni- versiteit? Misschien wel misschien ook niet. Dit is een vraag, waarop wel nooit antwoord zal zijn te geven. WERKVERRUIMING IN DEN NOORD- HOLLANDSCHEN TUINBOUW. Het Centraal Secretariaat voor land- en tuinbouw (Sociale sectie), bestaande uit vertegenwoordigers van de drie landarbel- dersbonden heeft inzake meerdere werkver ruiming in den Noordhollandschen tuin bouw aan het Departement van Sociale Zaken een schrijven gericht, waarin worJt gezegd: „Als gevolg van de slechte finantieele uitkomsten der tuinbouwbedrijven in Noord- Holland, waardoor de tuinders zich gedu rende de laatste tien jaren moesten beper ken tot de allernoodzakelijkste werkzaam heden, is in veie bedrijven een achterstand ontstaan inzake werkzaamheden, welke ten doel hebben de productiviteit der bedrijven op peil te houden en vooruit te brengen. Zoo moest veelal worden afgezien van het doen verrichten van werkzaamheden als: baggeren, diepspitten. draineeren, afzan- den, sloot verhreeden. enz., omdat de kosten niet konden worden gedragen. Hot gevolg was. dat het produtcievermogen van den cuituurbodem eer achteruit den vooruit is gegaan, hetgeen, vooral nu er gebrek is aan de benoodigde kunstmeststoffen, zich dubbel dreigt te wreken in een lagere op brengst. Uit een oogpunt van een zoo goed mogelijke voedselvoorziening van ons volk. is deze toestand zeer ongewenscht. Weliswaar bestaat de mogelijkheid, dat sommige, tuinbouwbedrijven kunnen profi- teeren van de regeling, volgens welke be paalde werkzaamheden als diepspitten bij wijze van werkverruiming kunnen worden uitgevoerd, echter komen kleine boeren en tuinders, die overheidssteun genieten inge volge de kleine boeren- of tuinderssteun regeling, niet voor overheidssubsidie in de kosten der arbeidsloonen van deze extra werkzaamheden in aanmerking. Het gevolg is. dat op de bedrijfjes, waar zij het meest noodig zijn, deze grondverbeteringswerken niet worden uitgevoerd. Het Centraal Secretariaat voor land- en tuinbouw dringt daarom met klem aan dat de desbetreffende voorschriften van het De partement van Sociale Zaken op dat punt in voorgemelden zin worden gewijzigd." vet van de soep scheppen, dit echter bewa ren en na het afkoelen bijv. voor het bra den van rundvleesch, voor groente of stamp pot gebruiken. Indien men beentjes gebruikt, de bouillon zeven. Het laafste half uur de gesnipperde ui, wortel en seldery toevoegen met de gewasschen rijst. Alles nog een half uur zachtjes laten koken. De soep op smaak afmaken met wat aroma en de fijngehakte peterselie toevoegen. De soep op vooraf ver warmde borden scheppen. Gebruikt men in plaats van rijst gort, dan wordt deze vooraf in een weinig water gaar gekookt. Wie de soep dikker wil hebben, kan deze met wat bloem binden. Gestoofde schapenlappen. 300 gram schapenlappen, vet, boter of margarine om in te bakken, zout, gemeng de vleeschkruiden, zoo mogelijk wat toma tenpuree of een versche tomaat, aardappel meel. Het vleesch schrappen en met de kruiden en het zout inwrijven. De lappen in de bo ter of het vet bruin bakken. Een weinig water en de tomatenpuree of de in stukken gesneden tomaat toevoegen. De lappen gaar laten stoven. De jus op de gewenschte hoe veelheid brengen met wat water en binden met aardappelmeel. Schapengehakt. 250 gram schapenvleesch, wat oud brood, beschuit of gekookte aardappelen, wat ei of melk, een weinig peper, nootmutscaat, kruidnagelgruis, gemalen foelie, geraspte 'ii. zout, vet boter of margarine om in te bakken. Het vleesch wasschen, fijnmalen en ver mengen met het ei of de melk, het geweek te, goed uitgeknepen brood, de beschuit of de fijngemaakte koude aardappelen, de ui, de kruiden en het zout. Een bal er van ma ken, deze door wat beschuifkruim of pa neermeel wentelen en aan alle zijden bruin hakken. Wat water toevoegen en het gehakt gaar stoven. Zoodra er een regeling is' getroffen voor de huimlnchtine van schapen zullen nog en kele wenken over het bewaren van schapen vleesch worden gegeven. GENERAAL LOEHR IN BULGARIJE. Sofia, 27 Maart, (D.N.B.). De generaal der vliegers Loehr is gisteren te Sofia aan gekomen om een bezoek, te brengen aan de in Bulgarije gestationneerde afdeehngen «Ier Duitsche luchtmacht Hij werd verwel komd door den opperbevelhebber der Bui- gaarsche luchtmacht, Bojdeff. Generaal Loehr is later door'koning Boris ontvan gen, met wien hij een zeer hartelijk onder houd had. ARGENTINIË EN DE VER. STATEN Washington, 27 Maart, (D.N.B.). De waarnemende minister van buitenlandsche zaken, Sumner Welles, heeft het Congres verzocht het verbod van het koopen van Argentijnsch vleesch voor de Amerikaan sche weermacht op te heffen. DE DUITSCHE DIPLOMATIEKE SUCCESSEN. Madrid, 27 Maart (D.N.B.) Het blad Informaciones maakt een vergelijking tus schen de militaire Duitsche sucecssen van het vorige jaar en de diplomatieke resulta ten, die in dit kwartaal reeds bereikt kon den worden. Het heeft, aldus het blad. wer kelijk in het geheel geen zin, wanneer de staatsmannen te Londen nog steeds op het Kremlin hopen. Het doet denken aan den toestand in Augustus 1939 en daarna, toen de Fransche en Engelsche staatslieden eveneens tevergeefs trachtten, zich door Rusland in den rug te dekken. DE VOEDSELVOORZIENING VAN SPANJE. Madrid, 27 Maart (D.N.B.). Het blad Madrid keert zich in een hoofdartikel te gen een deel der Engelsche en Amerikaan sche pers, dat berichten verspreidt over de „wanhopige" levensmiddelenpositie van Spanje. Men ziet nu en dan, aldus liet Spaansche blad, buitenlandsche dames, die in de buitenwijken van Madrid brood uit- deelen onder arme kinderen en van dat tooneeltje foto's laten maken om die te gebruiken voor de anti-Spaansche agitatie. Als de voedselvoorziening niet altijd be vredigend is en een deel van het Spaan sche volk honger lijdt, dan is dat niet de schuld van de Spaansche regeering, maar van de landen, die door de blokkade ter zee een normale voorziening onmogelijk maken en waaruit de journalisten in kwes tie juist afkomstig zijn. Spanje heeft in het buitenland genoeg levensmiddelen gekocht. Dat dit voedsel niet naar Spanje kon wor den gebracht, is zuiver een kwestie van transport. In ieder geval is het belachelijk cn huichelachtig, als de journalisten der gelijke foto's nemen om daarmede tegen Franco en het nationale spanje te kunnen agiteeren. Spanje heeft geen aalmoes noo dig. Het: wij alleen zijn recht op vrijen handel ter zee hersteld zien. 4.V.S iz; v a c- s - f r DE STAKING BIJ DE BETHLEHEM STEEL CO. N e w Y o r k, 27 Maart (D.N.B.) De toestand bij de Bethlehem Steel Co. is nog ernstiger geworden, nadat de directie een bespreking met vertegenwoordigers der metaalbewerkers had geweigerd. Intusschen heeft de federale politie de vakorganisaties toegestaan de stakingsposten weer te betrek ken, nadat de leiders der staking hadden be sloten deze posten desnoods met geweld te herstellen. Na een massavergadering van stakers zijn vlugschriften verspreid, waarin gezegd wordt, dat de staking zal worden voortgezet, zelfs wanneer „bereden kozakken door de straten van Bethlehem zouden rijden, vrou wen en kinderen neerslaan, in particuliere woningen binnendringen en ieder constituti oneel recht der Amerikaansche arbeiders zouden schenden, waaronder het recht op stakingsposten, vergadering en het wandelen op straat". Jantje was een aardig knaapje, Maar wat spichtig en wat schraal, Ook zijn al te korte broekje Sprak een duidelijke taal! Jantje waste uit de kluiten, En de wereld zag het niet. Daar z'em met zijn spillebeentjes Maar voortdurend wachten liet. Thuis was niet te veel eten, 's Middags werd wat klaar gezet, Maar in 't schrale middagpotje Was geregeld weinig vet! Onder 't spelen kon hij zuchten, Op de school ging 't minder goed, En tenslotte zeide de dokter: ,,'t Kind is werk'lijk ondervoed!" Stevig voedsel moest er komen, Jantje's moeder had het niet, Er was voor zoovéél te zorgen, Huur en kleeren, wat al niet! Maar er ging iets moois gebeuren, Want toen zei er een mevrouw: „Moeder, dat komt best in orde, „Stuurt U Jantje mij maar gauw!" 's Middags kan hij bij ons eten, Drie of viermaal in de week, En dan raakt Uw kleine ventje Vast en zeker weer op streek, Want bij ons één meer of minder. Wat komt dat er nu op aan... En zoo is het zwakke Jantje Weer den goeden weg gegaan! O, er zijn zoovele Jantjes. En ze wachten aan den kant. Maar er zijn ook goede harten In liefdadig Nederland! Schuif de stoel eens bij Uw tafel, Zet een kinderbordje klaar. Maak eens alles fijn in orde.... Én dan vraagt U Jantje maar!! Maart 1941. KROES. (Nadruk verboden). De Britsche ambassadeur te Washington Lord Halifax, heeft voor de Pilgrim's Socie ty te New York een uitvoerige propaganda- rede gehouden, waarin hij vooral nadruk legde op de noodzakelijkheid ecner ver sterkte Amerikaansche hulpverleening aan Engeland. Halifax betoogde, dat deze oor log een strijd op leven en dood tusschen twee wereldbeschouwingen beteekent. Enge land vecht thans voor zijn leven en zijn vrijheid, en de beginselen van vrijheid en democratie verkeeren thans ernstig in ge vaar. Halifax onderstreepte de noodzakelijk heid eener samenwerking tusschen Enge land en de Ver. Staten, waarbij hij beweer de, dat de Europeesche oorlog ook het Ame rikaansche continent bedreigt. In zijn strijd om de eigen vrijheid vecht Engeland, zoo meende de ambassadeur, ook voor de vrij- hejd van de andere landen. Overwint Duitsch land, dan wordt Europa met knechtschap en slavernij bedreigd. Als voorbeeld van een toekomstige volksgemeenschap noemde Ha lifax het Britsche Rijk. De komende maan den brengen Engeland wellicht zware ver liezen. Het is dringend noodzakelijk met overeenkomstige snelheid en kracht de ver dedigingsmaatregelen uit te breiden. De komende maanden zouden een wedstrijd te zien geven tusschen de toenemende Engel sche scheepsverliezcn en de versterking der Engelsche verdediging en bewapening. Ten slotte gaf Lord Ha\ifax als zijn meening te kennen er niet aan te twijfelen, dat Enge land met de hulp van de Ver. Staten dezen wedstrijd zal winnen. In wanhoop oen flets gestolen. Voor de vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank stond gisteren een jonge Hilver summer terecht, die in Juni van het vorige jaar een rijwiel had gestolen, dat voor de ar beidsbeurs aan de Naarderstraat te Hilver sum stond geparkeerd. Dat rijwiel, dat een electriciën uit Hilversum toebehoorde, had hij verkocht om aan geld te komen. Het bleek een tragisch geval te zijn met dezen jongeman. Hij was miliair geweest en had op den Grebbeberg gevochten Toen hij uit den oorlog te rug kwam, bleek zijn plaats bij de gemeentereiniging te Hilversum te zijn ingenomen. Hij was toen werk loos en had geen hoopvolle vooruit zichten. In een pessimistische stem»* ming had hij toen een fiets gestolen om aan geld te komen. Het rapport dat door het Leger des Heils was uitgebracht was zeer gunstig en uit alles bleek, dat de jongeman onder den indruk van de omstandigheden had gehandeld. Dat wilde de officier van justitie in aan merking nemen bij de bepaling van de straf maat. De officier eischte een geldboete van f 15.— subs. 15 dagen hechtenis. Op Woensdag 9 April volgt de uitspraak. Vijftienjarige jongen bij onge luk gedood. Dinsdagavond omstreeks zes uur is op de Botermarkt te Leiden een droevig ongeluk gebeurd, dat den 15-jarigen A. V. het leven heeft gekost. V. kwam per fiets uit de Mosterdsteeg en had, mede tengevolge van de vrij sterke helling, een tamelijk groote snelheid. Toen hij de Botermarkt had bereikt, kwam uit-ic richting Oegstgeest oen zware vrachtauto aangereden. V trachtte door geheel links langs den trottoirband te rijden, 'n botsing tc voorkomen. Dit zou, mede doordat de be stuurder onmiddellijk het stuur naar links gooide, waarschijnlijk zijn gelukt, wanneer de jongen niet op het laatste oogenblik poogde voorlangs de auto te rijden. Een bot sing was toen onvermijdelijk. De knaap werd zoo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het academisch ziekenhuis overleed. TWIST TUSSCHEN TWEE SCHOLIEREN. Twee leerlingen van de ambachtsschool aan de Nieuwe Haven te Den Haag kregen Maandagmiddag twist. Een van hen, een 14-jarige jongen, ontstak in woede. Hij greep een houten teekenhaak en ging zijn mede-scholier, den 15-jarigen P. van D., wonende in de Houthorststraat te lijf. Deze kreeg eenige slagen met den teekenhaak op het hoofd, waardoor hij een verwonding be kwam en vermoedelijk een schedelbasis- fractuur. De geneeskundige dienst vervoer de het slachtoffer naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. De dader, die in drift gehandeld heeft, is gearresteerd, doch later voorloopig ter be schikking van zijn ouders gesteld. DISTRIBUTIE VAN KOFFIE EN THEE. Inlevering bonnen door deteilllsten. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en VisscheriJ maakt het volgende bekend. Aangezien de mogelijkheid bestaat, dat detaillisten, die niet het vereischte minimum aan tal van 40 stuks van de met „02" gemerkte bonnen van de „bonkaart algemeen", rechtge- vende op koffie en thee, heb ben kunnen verkrijgen, op de ze bonnen geen koffie of thee bij hun leveranciers hebben kunnen betrekken, is de vol gende regeling vastgesteld. Bovengenoemde personen kunnen met afwijking van de bestaande voorschriften, tot en met 4 April alsnog de met „02" genummerde bonnen In hoe veelheden van 10, 20 of 30 stuks op opplakvellen bij de distribu tiediensten inleveren ter ver krijging van toewijzingen. De restecrende bonnen „02" tot een maximum van 9 stuks kunnen tot 10 stuks aangevuld met bonnen „18" van de „bon kaart algemeen" in de week van 28 April tot en met 2 Mei a.s. bij de distributiediensten worden ingeleverd. BKWAARLOON KARWIJ ZAAD, GRANEN, BOEKWEIT EN PEULVRUCHTEN. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening maakt het vol gende bekend. Teneinde de aanbieding aan de P.I.C.A.'S van karwijzaad, granen, boekweit en peulvruch ten door de telers te bevorde ren, zijn de bepalingen betref fende liet z.g. bewaarloon gewij zigd. Dit bewaarloon ten bedra ge van f 0.03 per 100 kg. per week, is van 9 September 1940 af aan de telers uitgekeerd in den vorm van een verhooging der voor den aankoop van ak kerbouwproducten vastgestelde prijzen. Thans is echter be paald, dat deze prijsverhooging t.a.v. karwijzaad met ingang van de week aanvangende met 31. Maart en t.a.v. granen, boek weit en- peulvruchten met in gang van de week aanvangende met 28 April, niet meer zal plaats vinden. Ien. Zij mogen geen oogenblik aan een to< vallig voorbijgaande mooie hondejuffrou een knipoogje geven, of eens aan iets bi zonders snuffelen, ook geen vroolijk vech partijtje beginnen, hoewel zij toch waai schijnlijk in het voorbijgaan in de hondetai menige beleediging moeten slikken! De br; ve dieren bezitten een ongeloofeljjke zei beheerschlng. Maar onder de Berlijnsch honden zijn ook „boosdoeners" met menschi lijke eigenschappen. Een aantal dezer hee de gewoonte, voor niets op de tram of d ondergrond te rijden; zij weten precies, waa zij moeten uitstappen en als dit een paa maal is gebeurd, merkt de conducteur aa den uitgang: daar is weer die hond, die a tijd zonder kaartje meerijdtl Te Berlij noem men dit „Schwarzfahren". AyNA PAULOWN. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna Klazlna. dochter van 1 Bosma en R, Jonker; Jan Bertus. zoon va L. Riedeman en T. Smit; Cornells Josefu: zoon van C. op 't Veld en A. de Moei; Ja cob, zoon van J. Boon en G. Klaij; Ann Catharina, dochter van P. Prins en J. Dijk stra; Agatha Sophia, dochter van C. J Zwirs en A. M. Bakker: Geertje, dochte van J. Wisse en S. Bouwers; Cornells Ar thonius, zoon van M J. Moerland en C. A Borst. Getrouwd: G. J C. Hendriksen en P Plagmeijer; Joh. B. van der Burg en S. C Hansen. Overleden: E. Geerinkx—Visser 55 jaar Wed. N. de BoerSchoorl. 91 j.; A. W. P Meijer, oud 2 maanden; G. van Stipriaan oud 14 jaar. POLITIE. Gevonden: een paar regenpijpen, cein tuur van japon. Verloren: wit kinderwantje, groene want (Officieele noteering). HONDEN ZONDER TRAMKAARTJES. Verstandige viervoeters! Van honden gesproken. Het is bemer- kenswaard, hoe de Berlijnsche honden zich aan het verkeer hebben gewend. Als ik 's morgens op de tram wacht, aldus een cor respondent zie ik geregeld een grooten hond. die naarl inks en rechts kijkt, of er niets aan komt en dan met een paar groote sprongen over de straat rent. Op het trottoir eaat hij dan weer rus tig verder. Verstandige honden weten, dat ze rechts moeten houden en waar zij moe ten „austreten". Ook het. groote aantal „blindenhonden" is een voorbeeld van het bijna menschelijke hondenverstand op ver keersgebied! Zij beschermen hun baasje, brengen hem op de tram. weten, waar zij moeten uitstappen, waarschuwen als het een stoepje op of afgaat, enz. F.ens in het iaar worden alle „blindenhonden" te Bpr- lljn onthaald. Zij worden met hun baasje in een groote zaal ontvangen, krijgen allen een nieuwe deken, een halsband en wat hun wel het hest zal bevallen: een groote worst! Het is roerend, zooals zij hun plicht vervul- BROEK OP LANGENDIJK. 26 Maart. Aanvoer: 59100 Kg. roode kool f 8.—. 7420(1 Kg. rele kool f 6.80. 141000 Kg. Deensche witte kool f 5 90. 4000 Kg. uien f 6.—. grove uien f 6.—. 500 Kg. witlof f 16-16.90. NOORD.SCF nwOITDE 26 Maart. Aanvoer: 49200 Kg .roode kool f 8.—, 11600 Kg. gele kooi f 6.80. 209300 Kg. Deen sche witte kool f 5.90. 3500 Kg. uien f 6.—, grove uipp f 6.dr ielingen f 4.—. stek f 2.50. 5S00 Kg. neen: a f 2.10. b en c f 4.20. Voorloopige noteering (hedenochtend 9V£ uur doorgebeld) Officieele prijzen en aan gevoerde kwantums van vandaag, publicee- ren wij morgen. BROEK OP LANGENDIJK. 27 Maart. Aanvoer: 500 Kg. uien f 6.stek f 1.80. 4150 kg. kroten f 3.40; 56275 kg. roode kool f 54450 kg. gele kol f 6.80; 129050 kg. D. witte kooi 1 5.90 630 kg. witlof f 17.40. NOORDSCHARWOUDE. 27 Maart. 3500 kg. uien f 6; 115200 kg. roode kool f 8; 44700 kg. gele kool f 6.80; 301000 kg. D. witte kool f 5.90.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3