De inbeslagname der Duifscbe en Itaiiaansche schepen LEZERS VAN HET BOEK DER NATUUR BIJEEN Levertraan moet niet „overzomeren" Vader sterft voor zijn kind De fuinbouwexport naar Duitschland Marktberichten Antwoord van Amerika spoedig te wachten Dc producties'ag en dc arbeiders Twee Joegoslavische schepen vergaan Offfoieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij benoemd. OOK PERU NEEMT SCHEPEN IN BESLAG. Protest der Deensche regeering. ZAL ARGENTINIë ZICH AFZIJDIG HOUDEN? De minister van buitenlandsche za ken der V. S-, Huil, heeit in zijn persconferentie verklaard, dat zijn departement werkt aan het antwoord op de Itaiiaansche en Dnitsche pro- lesten tegen de beslaglegging op sche pen. Hij gaf te verstaan, dat de ant woorden weldra overhandigd zullen worden, waarna zij waarschijnlijk met den tekst der protesten gepubli ceerd zullen worden. Ook Peru neemt schepen in beslag. Peruaansche militairen hebben het Duit sche schip Leipzig bezet. Op gelijke wijze is naar het schijnt de Montserrate in beslag ge nomen. Beide schepen werden daarop door hun bemanningen in brand gestoken. De le den der bemanning werden door de Peru aansche autoriteiten gearresteerd. Ook 't in een Noord-Peruaansche haven liggende Dnit sche schip Friesland is door zijn bemanning in brand gestoken en bevindt zich in zinken den toestand. De Peruaansche autoriteiten hebben de werkplaatsen en vliegtuigen van het Peru aansche filiaal der Duitsche Lufthansa ver zegeld. Voorts hebben Peruaansche troepen het vliegveld der Lufthansa in Lijatambo bezet. Hier bevonden zich twee Junkers vliegtuigen. Redenen voor dit optreden zijn tot dusver niet officieel bekend gemaakt. Deensche gezant protesteert. De Deensche gezant te Washington heeft, naar het Deensche ministerie van buiten landsche zaken mededeelt, gisteren opdracht gekregen bij de Amerikaansche regeering te protesteerén tegen de maatregelen, genomen tegen Deensche schepen, die in Amerikaan sche en Philippijnsche havens opgelegd wa ren. De Deensche gezant heeft, naar het Deen sche ministerie van buitenlandsche zaken mededeelt, opdracht gekregen om teruggave van de Deensche schepen te eischen. Ook hij de Chileensche regeering is gepro testeerd. -t; Commentaar der New Yorksche pers. De New Yorksche bladen hechten groote lieteekenis aan de mogelijke gebruikma king van de in Amerikaansche havens liggende Fransche schepen, met het oog op het scheepvaartverkeer tusschen Fransch- Indochina en de Verecnigde Staten. Zij zijn het er over eens, dat op deze wij ze de belangen van de Britsche en Ameri kaansche bewapening zijn verzekerd. De bladen zijn tevens van meening, dat het Amerikaansche staatsdepartement zijn goedkeuring aan deze regeling zal hech ten. Voorts leverde de New Yorksche pers vrij veel commentaar op de protesfnota's, die de Duitsche en Itaiiaansche regeeringen te Washington hebben overhandigd, in ver band met de inbeslagneming van de sche pen dezer mogendheden. Zij twijfelen er aan, of het staatsdeparte ment op deze nota's zal antwoorden. Het D. N. B. meldt uit New York' De middagedities in New York hebben het feit, dat thans ook op twaalf Duitsch en Itaiiaansche schepen in de Mexicaansche wateren beslag is gelegd, groot opgemaakt. Volgens berichten, die hier uit Lima (Peru) zijn ontvangen, hebben twee Duit sche schepen de haven Callo verlaten, om te voorkomen, dat op deze schepen beslag zou worden gelegd. Naar United Press uit Talcahuano (Chi li) meldt, heeft het Duitsche vrachtschip „Osorno" op verzoek verlof gekregen met een lading wol en mineralen uit te varen Het schip is donkergrijs geschilderd en zou, naar verluidt, van plan zijn naar Hamburg te varen. Argentinië zal het Amerikaan sche voorbeeld niet volgen. Tn kringen van het Argentijnsche ministe rie van buitenlandsche zaken werd Dinsdag avond vernomen, dat Argentinië niet het voornemen heeft, het voorbeeld van de Vcr- eenigde Staten met betrekking tot het in be slag nemen van buitenlandsche schepen te volgen. Dezelfde kringen wijzen erop. dat de regee ring der Vereenigde Staten, ter rechtvaardi ging van het in beslagen nemen, een oude wet uit den vorigen oorlog te voorschijn heeft gehaald, doch dat een dergelijke wet in Argentinië niet bestaat. De meening overheerscht. dat de Ver eenigde Staten die oude wet te voorschijn hebben gehaald om de bepalingen van de Panama-conferentie te omzeilen, welke tot overleg verplichten. De minister van iustitie. .Tackson, heeft naar „Associated Press" uit Washington meldt, aan het openbaar ministerie opgedra gen, terstond processen te beginnen wegens sabotage" aan Duitsche en Itaiiaansche schepen. Het ministerie van iustitie heeft be kend gemaakt, dat de onderzoekingen reeds te Boston en Mobile (Alabama) gaande zijn. Deze processen hebben niets uitstaande mét het mogelijke beslag op schepen van de Asmogendheden. De wet stelt straffen vast tot een maximum van twintig jaren en 10.000 dollar voor sabotage aan schepen, on verschillig. of het om Amerikaansche of bui tenlandsche vaartuigen gaat. De immigratie-autoriteiten hebben reeds 875 zeelieden van Duitsche en Itaiiaansche schepen in hechtenis genomen. Tegen hen zal een deportatieproces en in sommige ge vallen een proces wegens sabotage aanhan gig worden gemaakt. De toestand in Mexico. Het Mexicaansche ministerie van marine heeft medcdegedeeld, dat dc hemanninq van alle in beslag genomen Duitsche en Itaii aansche schepen van boord gehaald is en onder bewaking van mariniers slaan. Roemeensch sthip bezet. Een kustwacht van het Amerikaansche leger is aan boord gegaan van het in San Pedro, in Californië voor anker liggende Roemeensche vrachtschip Prahova, dat kort na het overnemen der regeering door gene raal Antonescu op het scheepsregister van Panama is geplaatst. De officieren van de kustwacht verklaarden, dat het niet gaat om een in bes'ag nemen, zij deelden echter niet mede, wat de redenen der bezetting waren. De Fransche schepen. De Fransche ambassadeur heeft na zijn bezoek aan het departement van buiten landsche zakèn der V. S. de pers medege deeld, dat hij aanneemt, dat de Vereenigde Staten geen maatregelen zullen nemen met betrekking tot de in Amerikaansche havens liggende Fransche schepen. De Amerikaan sche regeering. aldus de ambassadeur, zal misschien alle buitenlandsche schepen on der bewaking stellen, doch de Fransché schepen zullen waarschijnlijk niet worden bezet zooals de Duitsche, Itaiiaansche en Deensche. Ten aanzien van het Fransche protest te gen den Engelschen aanval op een convooi verklaarde de ambassadeur, dat hier spra ke is van een rechtstreek sche schending der Fransche wateren door Engelsche oor logsschepen. De optimisten, die aan het Schevening- sche strand reeds de plankiers leggen '<4 afwachting van de badgasten. En dat bij winterweer Toto SchimmélDenningh) NU AANVRAGEN! Er is genoeg levertraan! Geen overvloed, zoodat we er onze schoe nen mee zouden kunnen tranen of ze als delicatesse ter tafel zou den kunnen brengen aangeno men, dat we daar zin in hadden. Maar er is voldoende om voorals nog te voorzien in de behoefte, welke, van medisch standpunt be zien, bestaat. Aldus verzekerde dr. J. W. Birza, direc teur van het rijksbureau genees- en ver bandmiddelen. Maart en April zijn nu eenmaal kritieke maanden voor de volks gezondheid en onze belangstelling was dus verklaarbaar. De aanvoer van levertraan uit Noorwe gen staat natuurlijk stop en het is ook niet te voorspellen wanneer deze weer zal wor den hervat. Daarom werd reeds in Augus tus van het vorige jaar bekendgemaakt, dat deze kostbare vloeistof voortaan slechts op recept of bon van don geneesheer ver krijgbaar zou zijn. De artsen weten pre cies, in welke gevallen ze levertraan mo gen voorschrijven en in welke maximale doseering. Hier is een woord op zijn plaats over de zoozeer gevreesde rachitis of „Engelsche ziekte", aldus de Tel Er zijn aanduidingen, welke er op wijzen, dat bet reeds thans zaak is om op te passen Het is hier niet de plaats om uit te weiden over de gevol gen. die deze ziekte met zich sleept. Ge noeg zij. dat.de vitaminen A en D. welke de levertraan in zoo ruime mate bevat, het voorbehoed- en geneesmiddel zijn. Bij het verstrekken van de richtlijnen voor dokters is hiermee, op advies van den gezondheidsraad, dan ook terdege re kening gehouden. Levertraan mag voor prophylactisclie doeleinden worden voor geschreven aan kinderen van Vé tot het eind van het tweede levensjaar. Deze kin deren profiteeren dan mede van de waar devolle calorieën, welke levertraan als vet bevat. Het zal echter duidelijk zijn, dat het initia tief in dezen van de ouders moet uitgaan. Men kan van den arts niet verwachten, dat hij zijn patiënten stuk voor stuk af gaat om eens te kijken, welke kinderen er nu het meest in aanmerking komen voor levertraan. Het zijn de ouders, die met hun kinderen naar den dokter moeten gaan of die, wan neer dit niet mogelijk is, den arts aan huis moeten ontbieden. Zij dienen dit bezoek aan hun ge neesheer niet te lang uit te stellen, want het is niet ondenkbaar, dat tij dens het „overzomeren" van de lever traan in de flcsch, een oxydatieproces aanvangt. Hierdoor ontstaat gevaar, dat het zoo belangrijke vitamine A geheel of ten deele verloren gaat. Daarom doet men er beter aan, reeds thans zijn arts te raadplegen, dan te wachten tot het najaar. En tegen den volgenden winter dan? zal men vragen. Het antwoord kan luiden, dat men zich daarover geen zorgen behoeft te maken. Voor aanvoer van versche lever traan kan, zooals gezegd, niet worden inge staan. Echter is reeds een bepaalde toezeg ging ontvangen, dat wii op de benoodigde vi tamine A en D.-praeparaten kunnen reke nen. Het mag dus wel een groot belang voor den gezondheidstoestand van ons geheele volk genoemd worden, dat van de levertraan welke thans nog beschikbaar is. ook zooveel mogelijk profijt wordt getrokken. Dit ge schiedt, indien iedere ouder, met een kind van Va tot en met bet tweede levensjaar, zich thans tot zijn arts wendt om de voor dit doel beschikbaar gestelde hoeveelheid levertraan aan te vragen. OOK DE LANDARBEIDER ZAL DEN EERENAAM „BOER" DRAGEN. Een redacteur van het A.N.P. had een on derhoud met den heer Woudenberg, com missaris van het N.V.V., over de productie slag 1941 en het belang hiervan voor de ar beiders. Wanneer wij het verband tusschen de ar beiders in het algemeen en de productieslag beschouwen aldus de heer Woudenberg dan bezien wij feitelijk het verband tusschen volk en productieslag, want de arbeider, de werker in het volk vormt daarvan het groot ste, het voornaamste en machtigst^ deel. De ze werkers weten dat deze slag niet wordt geleverd door landarbeiders en boeren om een groepsbelang te dienen, zij weten dat het gaat om de teelt van voldoende voedsel voor al de werkers in 'Nederland. Wat baat een stijging van het loon, indien daarvoor niet voldoende voedsel zou zijn te verkrij gen? Opvoering van de productie brengt wel vaart en wel in de eerste plaats opvoering van de landbouwproductie. De arbeider is de eerste, die het toejuicht, dat de landbouw is gerukt uit de sfeer van speculatie en winst bejag. De crisis met haar mestvaalten van goed voedsel was het gevolg van het winst systeem. Thans zien wij de oplossing van het pro bleem naderen: voedsel verbouwen voor ei gen volk met de eigen grondstoffen. Dit is de grondslag voor stabiele welvaart onder alle omstandigheden, ook de allermoeilijkste, welke wij thans kennen. Waar noodig en mo gelijk kan op deze basis invoer en uitvoer plaats vinden, zelfs op zeer groote schaal. Op deze wijze komt het krachtcentrum bin nen het volk te liggen en niet in het bui tenland, op deze wijze wordt werkelijke vrij heid en onafhankelijkheid verkregen. De inzet van den productieslag heeft een geringe prijsverhooging medegebracht van brood en aardappelen teneinde de boer en de landarbeider naar behooren te beloonen voor hun inspanning. De arbeider zal deze prijsverhooging dragen met het besef, dat zulks noodig was, maar tevens met de over tuiging dat krachtig door de overheid zal worden ingegrepen op alle terreinen, waar ongerechtvaardigd de prijzen zijn verhoogd nl. daar waar niet dp werkers en de goede ondernemers de hun toekomende belooning ontvangen. Wanneer wij thans nog enkele categorieën arbeiders in het bijzonder beschouwen, dient allereerst te worden opgemerkt, dat elke ar beider ten plattelande de ontwikkeling van den slag met belangstelling zal waarne men. Hij merkt met groote voldoening dat het platteland thans bij de stad niet langer wordt achtergesteld, terwijl de landarbei der zijn positie belangrijk zal zien verbete ren. DOOR MISVERSTAND OP MIJN GELOOPEN Door een ernstig ongeluk is de Joego slavische koopvaardijvloot gisteren van haar beide grootste, snelste passagierssche pen beroofd. Deze schepen, de Karadjordje (1204 ton) en de Prestonasljednik Petar (172(1 ton) waren op weg van Soesjak naar Split. De zee was erg woelig, daar er een sterke zuiderstorm stond. Aan boord van beide schepen bevond zich slechts de beman ning, benevens de directeur-generaal vqn de Jadranska Plovidba (Adriatische scheep vaartmaaschappij), waaraan beide schepe toebehoorden, Rismondo met zijn vrouw. Tegen vier uur des middags ontmoette de Sbrin de beide schepen bij het eiland Brgade en seinde mijnengevaar. Aan boord van deze schepen begreep men echter de signalen verkeerd en vatte ze op als een aansporing om de dichtsbijgelegen haven binnen te loopen. Daarom zetten zij koers naar Tslarin. In het kanaal tusschen de eilanden Tiat en Tslarin liep de Prestona sljednik Petar op een mijn. Bij de explosi werd het achtergedeelte verwoest en het schip zonk binnen tien minuten. De be manning begaf zich in de reddingsbootcn en bereikte per geluk den oever. Het tweede schip, waar men het ongeluk had gadegeslagen, wierp terstond het an ker uit. Doch het werd door den storm los gerukt en in het mijnenveld gedreven waar het enkele minuten later op een mijn liep en eveneens zoo zwaar beschadigd werd, dat het binnen enkele minuten zonk De bemanning en Rismonde met echtgenoo te werden gered. KOEGRAS JUJLIANADORP. SCHIPPER BIJ POGING TOT REDDING VAN ZIJN DOCH TERTJE VERDRONKEN. Gisteren is de 40-jarige schipper van de L. uit Brussel, die met zijn schip op de Maas tusschen Mook en Middelaar voer. op jammerlijke wijze verdronken. Zijn achtia- rig dochtertje was te water gevallen en dreef af. De vader sprong het meisje na en wist het kind te redden, terwijl 'hit naar het schip terugzwom, begaven hem echter zijn krachten en hij zakte in de diepte terug. Het meisje wist hij boven te houden, zoodat het door een sleepbootkapitein kon worden gered. Hijzelf echter kwam om het leven. Volop vroege groenten. De export van vroege voorjaarsgroenten uit Nederland naar Duitschland heeft thans vastere vomen aangenomen. Regelmatig gaan nu belangrijke kwanta spinazie, sla, en kaskomkommers naar Groot-Duitschland, terwijl tevens een klein kwantum rabarber reeds is uitgevoerd. De export der winterpoducten van den tuinbouw, zoonis spuiten. schorse nee ren. selderij, etc. is thans naar Duitschland prac- tisch beëindigd en heeft plaats moeten ma ken voor den uitvoer der voorjaarsgroenten. Eindles 2-jarige Landbouwwin- tercursus. In een der lokalen van de Hulpschool aan de Langevliet, werd Dinsdagavond de eindles van den 2-jarigen Landbouwwinter cursus gehouden. Alle 19 cursisten waren aanwezig. Het lokaal was voor deze gele genheid versietd. Aanwezig waren voorts de Wethouder van Onderwijs, de heer van Loo. de Chef van de Afd. Onderwijszaken ter Secretarie, de heer Daalder, de Com; missie van Toezicht op het Landbouwon derwijs, de heeren Hoornsman en Duiven voorde. voorts het Bestuur van den L.T.B. en het Bestuur van de afd. Den Helder van de Hol!. Mij. van Landbouw en tenslotte de heer J. de Vries, oud-landbouwonderwijzer. De leider van den cursus, de heer J. Hen- derikx. heet allen welkom en gaat ver volgens over om de cursisten aan den tand te voelen. Over alle onderwijszaken worden zij gepolst en uit de antwoorden, die zij ga ven, mocht geconstateerd worden, dat er met ijver gestudeerd was. Nadat de onder vraging een uur geduurd had. verzocht de heer Henderikx aan Wethouder van Loo om de Diploma's aan de leerlingen te wil len uitreiken. Allen werden door hem ge complimenteerd en mochten het begeerde getuigschrift in ontvangst nemen. Het Di ploma met zeer veel vrucht ontvingen: P. Vries. W. Rampen. Jac. Smit, Jan Sleutel. P. Sleutel en J. Purmer: met veel vrucht: Alb. Noot. Jac. Gouwenberg en A. J. Swaerts: met vrucht: R. Tromp. C. Gou wenberg. C. v. Mullem. J. Blaauboer. G. P. Dekker, A. Maters. R. Hoogsrhaeen. W. Hoogschagen. Joh. Maters en J. Jongerling De getuigschriften waren fraai uitgevoerd en stelden een landschap voor. Vobrts zeide de Wethouder er geen spijt van te hebben, dat hij aanwezig kon zijn. Hii spoorde de jongelui aan. het geleerde in de practijk in toepassing te brengen Den heer Henderikx zegt spr. gaarne dank voor het gegeven onderwijs en hij hoopte dat een volgend jaar de cursus nog grooter mag zijn. Verder zegt snr.. dat het Gemeente bestuur van Den Helder niet stil zit. maar er steeds op aandringt om alhier een Lagere Landbouwschool gevestigd te krijgen en mocht te eeniger tijd dit streven met succes bekroond worden, dan uit spr. -daar voor de beste wenschen. als zijnde in het belang van het Nederland- sche volk. Namens de Commissie van Toezicht spreekt den heer K. Hoornsman zijn dank uit aan bet Gemeentebestuur, de beide Landbouw organisaties en aan den heer de Vries om hier wel tegenwoordig te willen zijn. Het wenscht den leerlingen geluk en zegt dat liet in de toekomst zeker bewezen zal moe ten wordou of men een bedrijf kan behee- ren. Verder- spoort hii hen aan ook deel te nemen aan den melkcursus en ook dat Di ploma zien te verwerven. Ook hij zegt den leider der cursus dank. Namens de cursisten Namens alle cursisten spreekt Jan Purmer bun onderwijzer toe en zegt hartelijk dank voor het genoten onderwijs. Hij vindt het een groo» voorrecht op de manier zooals de hepr Henderikx dat dped les te hebben ntvangen. U deed dat niet op sehoolmeps terachtige, maar op kameraadschappelijke manier, en dat heeft ons aflen steeds er toe uangezet onze best te doen en niet den cursus te verzuimen. Als een blijvende her- •nnering aan den cirrsus 19401941 biedt hij namens allen, een mooie leeslamp aan. De heer Henderikx zegt niet anders dan zijn plicht te hebben gedaan. Hij zegt Jan Purtner dank vor zijn vriendelijke woor den en voor bef cadeau. Ik heb 2 jaar op aangename wijze les aan U gegeven, en ik hen blij dat II allemaal het diploma hebt ontvangen. U bent echter nu geen land bouwkundige, het is een eerste begin, past het geleerde in de practijk toe! Wordt thans lid van de Ver. van Oud-leerlingen, daar moet nieuw leven in komen. Spr. hoopte dat het niet de laatste cur- ZEMELEN VOOR INSECTEN- BESTRIJDING. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend. Aan landbouwers, tuinbou wers en veehouders zullen thans zemelen beschikbaar worden gesteld, ten einde ver mengd met Parijsch groen of een andere gifstof voor de be strijding van emelten te wor den aangewend. Zij, die voor dit doel de be schikking over zemelen wen schen te hebben, dienen zich tot den plaatselijken bureau houder te wenden ter verkrij ging van bijzondere bestelbon nen. Tegen deze bestelbonnen kunnen zij uitsluitend bij mengvoederfabrikanten de hun toegewezen hoeveelheid zeme len verkrijgen. De mengvoederfabrikanten, die zich wenschten te voorzien van zemelen, kunnen zich hier toe bij de provinciale voedsel- commissarissen van oranje be stelbonnen voorzien. Hiermede kunnen zij uitsluitend bij de meelfabriek N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerijen. Brielschelaan 45, Rotterdam, zemelen verkrijgen. DISTRIBUTIE VAN EIEREN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij brengt het volgende ter kennis van gros siers en detaillisten, welke han del drijven in eieren. Gedurende het tijdvak van Donderdag 3 April tot en met Donderdag 10 April a.s. kun nen detaillisten en grossiers onafhankelijk van hun code nummer, dat wil dus zeggen met terzijdestelling van de ver plichte inleveringsdagen dagelijks de opplakvellen met distributiebonnen voor eieren bij den plaatselijken di- stributiedienst inwisselen ter verkrijging van een toewijzing voor eieren. Deze faciliteit, wel ke uitsluitend gedurende ge noemd tijdvak geldt, houdt verband met het feit, dat gedu rende de week, voorafgaand aan de Paaschdagen, twee bon nen ter verkrijging van eieren zullen worden aangewezen. Den beti'okken winkeliers wordt dan ook aangeraden- van be doelde faciliteit gebruik te ma ken. opdat zij in de week voor Paschen aan de vergroote aan vraag van hun klanten kun nen voldoen. Vanzelfsprekend is het daarvoor niet noodzake lijk, dat zij van 3 tot en met 10 April ie deren dag de door hen ontvangen bonnen gaan inleveren. Ter vermijding van misver stand wordt opgemerkt, dat het niet de bedoeling is, dat ook op Zaterdag 5 April a.s. gelegenheid tot inwisselen wordt geboden. sus zal zijn en hij vertrouwde dat de jonge ren met kennis toegerust aan den top van den boerenstand op dezen weg zullen voort gaan. U kunt nu ook lezen in het groote boek der Natuur, zegt spr., en ik raad U aan geeft Uw oogen en ooren goed den kost! De heer K. Hoornsman sluit daarna deze bijeenkomst. ANNA PAULOWNA Aan de r.k. school in de 'Spoorbuurt is tot onderwijzer benoemd de heer B. J. Rite- co. WIERINGEN UITSLAG VERKOOPING. Uitslag verkooping. eigendom van wijlen Dekker, wonende aan de Hoelm te Wie- ringen en gehouden Woensdagavond in Hotel de Haan t.o.v. Notaris v. d. Speek Obreen. Perceel I. Woonhuis, tuin en erf: hoogste bod f 3200.—. J. Roozendaal, afgemijnd op f 3290.— door J. Roozendaal te Slootdorp. POLITIE. Gevonden: Een paar kinderwantcn. Verloren: een rijwielplaatje. een paar bruinwollen heerenhandschoenen; een paar gymschoenen: een baret, en een paar roo- de meisieswanten. Inl. bij den Gem.-bode. (Officieele noteering). NOORDSGHARWOUDE. 2 April. Aanvoer: 76800 I<g. roode kool f 8.32600 Kg. gele kool f 6.80. 179400 Kg. Deensche witte kool f 5.90 7700 Kg. uien f 6.grove uien f 6.—. stek f 4.30-^4.60. BROEK OP LANGF.NDl.TK. 2 April. Aanvoer: 22300 Kg. roode kool f 8. 1300 Kg. gele kool f 6 80 91400 Kg. Deen- che witte, kool f 5.90. 1SOO Kg. bieten f 3.70. Voorloopige noteering (hedenochtend Wt uur doorgebeld). Officieele prijzen en aangevoerde kwantums van vandaag, publi- ceeren wij morgen. BROF.K OP LANGF.NDTJK 3 April. 14000 kg. kroten f 3.70; '2850 kg. roode kool f 8; 7500 kg gele kool f 6 S0; 89575 kg. D. witte kool f 5.90. NOORDSGHARWOUDE. 3 Anrt». Uien f 6; roode kool f 8; D. witte kool 5.90.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3